FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

+4
Bezyr
teo
κατακρεουργημενος
8 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 5 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από teo 14/4/2015, 00:05

το προβλημα ειναι οτι δεν λυνετε το θεμα των οικοπεδων.
στην λυση που συζητουσαμε παλια δεν θυμαμαι να ειχε μεσα λυση για τα οικοπεδα, αν ειχε συγχωραμε τοτε, εχω αδικο.
θυμαμαι ειχε πατεντα για τα αθληματα ομως.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 5 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από Knack 14/4/2015, 00:14

Για τα οικοπεδα υπηρχε προταση ( με νομικη φορμουλα) για χρησιμοποιηση τους απο το ΑΣ και συλλογη εσοδων νομιμα (εκ των οποιων καποια θα πηγαιναν για αποπληρωμη χρεους).
Δεν περιελαμβανε ξεκλειδωμα του ΑΦΜ διοτι οπως γνωριζουμε ολοι μας ειναι πλεον θεμα πολιτικης αποφασης.
Το ξεκλειδωμα θα γινοταν σε δευτερη φαση οταν πλεον θα υπηρχε αθλητικος πλουτος και ισχυς για να πας να διαπραγματευτεις οχι ως επαιτης αλλα ως ισοτιμος και αξιοπιστος συνομιλητης για να πετυχεις μια μακροχρονια συμφωνια με το κρατος σε συνδυασμο με προσελκυση επενδυτη για τις εκτασεις που και αυτος θα πιεζε πολιτικα για την αξιοποιηση.
Ολα αυτα υπηρχαν γραμμενα σε μελετη και χρονοδιαγραμματα που οι συμμοριες τα πεταξαν στα σκουπιδια.
Για το αθλητικο κομματι δεν αναφερω τιποτε διοτι ειναι πλεον πασιφανες και στον πιο ηλιθιο ντουρντουβαλο της κερκιδας οτι δεν γινεται αλλιως (ολα αυτα περιγραφονταν λεπτομερως και εγγραφως).
Ειμαι περιεργος να δω πως θα λυθει ο γριφος της συμμετοχης της ομαδας βολλευ στην Α1.
Το κολπο του νεου ΑΦΜ οπως σας ειπα βρωμισε και οι ελπίδες να γινει ετσι (παρολο που εγινε καποια κινηση προς τα εκει) ειναι μηδαμινες.

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 5 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από Bezyr 14/4/2015, 13:00

Απο την στιγμη τωρα που δεν υπαρχει κανενας στη διοικηση γιατι να μην προχωρουσε ενα σεναριο οπως αυτο, αφου ολοι θα κερδιζαν?
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 5 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από teo 14/4/2015, 13:27

Γιατί κοιμόμαστε όρθιοι.
Περιμένουμε να ερθει ο τσιπρας να μας πει μάγκες κλείνετε για να παρουμε χαμπάρι τι γίνετε.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 5 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από Knack 14/4/2015, 14:43

Bezyr έγραψε:Απο την στιγμη τωρα που δεν υπαρχει κανενας στη διοικηση γιατι να μην προχωρουσε ενα σεναριο οπως αυτο, αφου ολοι θα κερδιζαν?
Γιατι πρεπει να το θελεις.
Κι εμεις ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ.

ΥΓ. Δεν το θελουμε γιατι οι συμμοριες εξακολουθουν να υπαρχουν και να κανουν κουμαντο σε εναν ΓΣ χωρις διοικηση

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 5 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από teo 14/4/2015, 15:33

οχι φιλε.
δεν το θελουμε γιατι οι περισσοτεροι ειμαστε τρομπες. γιατι εγινε "ποιο μπασκετακι μωρε" που και εκει Ηρακλης ειναι οχι θησεας, απαξιωση γενικοτερα.
εγω π.χ. τον ΓΣ τον εχω τελειωμενη ιστορια, τυπικουρα πλεον να κλεισεις κανονικα, να ξεκρεμασεις ταμπελα που λενε.
χωρις να ξερω με ακριβεια τι ακριβως χρωσταμε και που, η λογικη μου λεει οτι σημερα ο κοσμος θα μπορουσε πχ να προσπαθησει κατι, αλλα ρεαλιστικα δεν θα μπορουσε να πετυχει κατι στον οικονομικο τομεα γιατι τα ποσα που λεμε σε χρεη δεν υπαρχουν.

ο Ηρακλης δεν θα χαθει φυσικα. το κακο ειναι ομως οτι ενω εστω και κατεστραμενος θα μπορουσες να κανεις ενα σχεδιο για κατι (με βαρκα την ελπιδα βεβαια) δεν το κανεις και περιμενουμε ολοι τον σεπτεμβρη με την εκθεση να ερθει ο τσιπρας με το λουκετο στα χερια (γιατι με λυση δεν θα ερθει).
εκτος και αν ειμαι εντελως αλλου, γιουχου, και δουλευετε υπογεια η λυση του ΓΣ.
το καλο ειναι οτι τα οικοπεδα ειναι για αθλητικη χρηση μονο.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 5 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από Bezyr 4/5/2021, 22:59

Το θεμα ανοιγει παλι φυσικα μετα τις νεες εξελιξεις.
Καποιοι τρεξανε, καποιοι πολιτικοι βοηθησαν...
Βρε λεω μπας και??

Μεχρι που πεφτει απο το πουθενα η ..προταση για γηπεδο στους Χορτατζηδες.Τον μεγαλο καυμο παλιου στελεχους του Ηρακλη...

Και αφου γαμηθηκε ο συλλογος τοσα χρονια,αφου απαξιωθηκε στη συνειδηση πολλων, τσααακ σκαει η προταση.
Και λιγο πολυ βλεπω σας καλοαρεσει η ιδεα....
Σας ειπα ομως προχθες.Βρωμαει η δουλεια.
Και για τετοιες αποφασεις δεν μ ενδιαφερει αν λεγεσαι Θεος Μεος ή οτι αλλο...
Μ ενδιαφερει τετοιες αποφασεις να περνανε απο ολομελειες.
Αλλα τί ειδους ολομελειες..
Σαν εκεινες τις παλιες που το μπουλιγκ πηγαινε συνεφο για τις απαλακτικες?
Σαν τοτε που οποια σοβαρη προταση για το συλλογο ουτε καν εφτανε στο ΓΣ γιατι θιγανε τα συμφεροντα των Ηρακλαρχων??

Κοιταξτε μαγκες ουτε εξυπνοτερος ειμαι ουτε τον εξυπνο παω να παραστησω.
Απλα θα θυμισω οτι αυτο που φαινεται σημερα σαν Ηρακλης δεν ειναι ο Ηρακλης.
Ο Ηρακλης ειχε οικονομικοτεχνικες μελετες απο εταιριες παγκοσμιου βεληνεκους, ειχε ΠΡΟΣΦΑΤΑ προτασεις να αγοραστει απο οικογενειες κολοσους, εχει μια περιουσια που ζαλιζει σε νουμερα...
Και στο παρα πεντε τσααακ χαλουσε η δουλεια.
Οποιος πιστευει οτι καποιοι μας..αγαπησαν και ξεμπλεξαν τον ΓΣ στο ετσι, απλα, μαλλον απατωνται.
Οταν λυθηκε το θεμα, δεν πιστευα στ αυτια μου.Το υποστηριζα αλλωστε οτι μπορει να γινει.
Μεχρι που...μου το χαλασαν οι εξελιξεις με τους Χορτατζηδες.Για γηπεδο..8000 θεσεων.Που το ασπαστηκαν ακομα και συνδεσμοι!!
Παιδες, τα πραγματακια δεν ειναι απλα.Να ξερετε οτι οταν εισαι κατω, συνηθως, για να παρεις 1 δινεις 3.
ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ???ΟΕΟ?
ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΑΝΕΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ.Οι εχθροι του Ηρακλη ειναι ο τουρκος και οι Ηρακλαρχες.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Αρέσει στους χρήστες lll, AntiGrinias, iraklis_athens και Teoscooter

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης