FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012

4 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη εδρα 2011-2012

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 I_vote_lcap33%ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 I_vote_rcap 33% 
[ 2 ]
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 I_vote_lcap0%ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 I_vote_rcap 0% 
[ 0 ]
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 I_vote_lcap50%ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 I_vote_rcap 50% 
[ 3 ]
ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 I_vote_lcap17%ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 I_vote_rcap 17% 
[ 1 ]
 
Σύνολο Ψήφων : 6
Πίσω
 
 

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 Empty ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012

Δημοσίευση από Bezyr 30/10/2011, 14:11

Βλεπω οι Ηρακλαρες αφου αποφασισαν οτι "η ομαδα καπου επρεπε να παιξει" τωρα ηρθαν σε συμφωνια να παιξει η ομαδα στο Καυτατζογλειο.
Δεν προκειται να μπω στοτρυπακι του πού πρεπει να παιζει ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ αλλα μου κανουν ορισμενα πραγματα εντυπωση.
Ενω απο τη μια καποιοι λενε οτι η "επανεκκινηση απο το μηδεν" ειναι η μονη λυση, απο την αλλη αξιωνουν η ομαδα να παιζει σε μεγαλο σταδιο, γιατι εκει ανηκει ο Ηρακλης, και ολοι πρεπει να ξερουν εστω και ετσι με ποιον παιζουν.
Σημειολογικα, οντως ολα εχουν τη σημασια τους.
Ειναι για γελια ομως οταν το ακους αυτο απο οσους οπαδους μας, απο τη μια λενε δεν υπαρχει σαλιο ουτε για γραμματοσημο αρα μονοδρομος η Δ' και απο την αλλη μου ζητανε Καυτατζογλεια που τα εξοδα ειναι πολυ μεγαλα.
Οι υπερμαχοι της "εδρας -κλουβι" πολυ σωστα λενε οτι επιτελους πρεπει να φυγουμε απο το Καυτα και να παμε σε εδρα κλουβι, ιδιως τωρα που δεν υπαρχει ροστερ , ωστε να νιωθουν "εντονοτερα" τους οπαδους μας οι αντιπαλοι.
Να πω μονο οτι στην Ευκαρπια ο Ηρακλης δεν ειχε ουτε την μιση προσελευση απ οτι στο Καυτα κατα το παρελθον.Οι λογοι πολλοι.
Ασε που αν φας 2 πενταρες γιατι εχεις ομαδα του φουτσου, μετα θα σε γλενταει και το καθε χωριο στον....ναο.

Τεσπα απο καποιον που ΔΕΝ πιστευει οτι εχει τελειωσει τιποτε με το θεμα το δικαστικο μας, ουτε πιστευει στην Δ εθνικη, παρα η συμμετοχη μας στη Δ' δηλωθηκε καθαρα για υπαρξιακους λογους, μην περιμενετε να πω ποια εδρα θελω.Ολες το ιδιο μου κανουν.
ΟΛΕΣ ακυρες ειναι.Εδω και πααααρα πολυ καιρο ειχα πει να αρχισουμε το γηπεδο μας, και ας εφτανε σε ημιτελη μορφη, υπο την εννοια οτι θα ειχαμε βαλει τα θεμελια, τους εμπορικους χωρους και οποια ολοκληρωμενη κερκιδα εφτανε το κονδυλι μας.
Σημερα θα ειχαμε ενα πολυ πιο ετοιμο γηπεδο απο αυτο της Καλαμαριας, θα παιζαμε εκει, δεν θα υπηρχε κινδυνος να χαθουν τα στρεμματα, και ο συλλογος θα κερδιζε απο τις εμπορικες χρησεις.
Tην τελευταια φορα που εθεσα το θεμα, λογω ειρωνιων δεν το ξανα ανεφερα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Bezyr στις 30/10/2011, 18:44, 1 φορά
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012

Δημοσίευση από garba 30/10/2011, 15:59

Μικρα με προκατ κερκιδες

γίνεται αυτό; Νομίζω ότι τώρα θα ήταν ιδανικό να είχαμε δικό μας γήπεδο άρα και έσοδα αλλά... μάλλον χάθηκε η ευκαιρία... θα δείξει...
garba
garba

Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012

Δημοσίευση από teo 31/10/2011, 08:10

@garba ποτε δεν ειναι αργα. καθε ομαδα στις επαγγελματικες κατηγοριες δηλωνει 2 εδρες απ οτι θυμαμαι.
τεσπα σαν 1η επιλογη χωρις 2η σκεψη ειναι προκατ στη μικρα. για διαφορους λογους αυτο.
πρεπει να καταλαβουν ολοι οτι το καυτα ειναι προσωρινο και ας ειμαστε εκει 500 χρονια. ειναι προσωρινο γιατι ειμαστε αστεγοι και ο μονος τροπος να το καταλαβουν ολοι αυτο ειναι να μην το νοικιαζουμε αλλο, να πουμε θα παιξουμε στη μικρα αν γινεται βεβαια.
το καυτα δεν πρεπει να το πληρωνουμε αλλο. ειναι ακριβο-δεν ξερω ποσο αλλα σιγουρα ειναι ακριβοτερο- απο το να νοικιαζουμε αλλο γηπεδο ή απο το να βαλουμε προκατ κερκιδες.
ειμαι κατα του καυτα και για το ηθικο κομματι βεβαια. δεν θελω να πληρωνω ενοικιο σ αυτους που δεν με θελουν.
και τελος το καυτα δεν πιστευω να γινει εδρα οσο η ομαδα δεν αγωνιζεται στην Α.

βλεπω σαν καλητερη λυση το προκατ και για το οτι ενω εχουμε μεινει πισω παρα πολυ στην κατασκευη του δικου μας γηπεδου δεν ξεχναμε οτι στη μικρα πρεπει να παιζουμε-δεν ειναι μονο το προπονητηριο της ομαδας.
και σαν 2η επιλογη αν δεν μπορει να γινει αυτο εστω και στα μεσα της χρονιας, τοτε ευκαρπια.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012

Δημοσίευση από garba 31/10/2011, 08:19

Χωρίς να διαφωνώ εντελώς με αυτά που γράφεις το "αργά" πήγαινε στην τεράστια διαφορά εσόδων Δ' Εθνικής - Superleague η οποία εξασφαλίζει τη βιωσιμότητα του γηπέδου.
garba
garba

Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012

Δημοσίευση από teo 31/10/2011, 08:33

γνωμη μου ξεκαθαρα ειναι οτι οπως και να το δεις το να παιξουμε στο καυτα ενω ο ΗΡΑΚΛΗΣ δεν αγωνιζεται Α ειναι απλα μ@λακια. τιποτα αλλο.
ξερω οτι θα πουν πολλοι οτι οι μεγαλες ομαδες παιζουν και σε μεγαλα γηπεδα. σεβαστο αυτο. δεν λεω οτι δεν ειμαστε μεγαλη ομαδα.
αλλα μεσο ορο περσυ ειχαμε κομμενα εισητηρια 4.654 στην Α.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
δεν ξερω αν ειναι πραγματικο ή οχι το νουμερο αλλα στο γηπεδο ολοι πανω κατω ξεραμε τι γινετε.
τεσπα γνωμη μου ειναι οτι σ αυτες τις κατηγοριες μετραει πολυ η εδρα γι αυτο και ειμαι κατα του καυτα.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012

Δημοσίευση από xibalba 31/10/2011, 10:28

Εγω προτιμω καυτα γιατι ετσι δειχνεις σε ολους οτι δεν ανηκεις εκει στα χωρια αλλα στην σουπερλιγκ. Λ7 δινεις αναλογα την κατηγορια. Επισης ολα τα γηπεδα θελουν λ7, κανενας δε στο δινει τσαμπα. Τελος η εδρα ειναι μια βλακεια κ μιση. Αμα εχεις ομαδα, εχεις ομαδα.-
xibalba
xibalba

Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012

Δημοσίευση από teo 31/10/2011, 10:39

xibalba έγραψε:Εγω προτιμω καυτα γιατι ετσι δειχνεις σε ολους οτι δεν ανηκεις εκει στα χωρια αλλα στην σουπερλιγκ.
φιλε προτιμω να μην δειχνω αλλα να ειμαι σουπερλιγκ.
μεχρι ομως να γινει αυτο το καυτα δε νομιζω να προσφερει τιποτα αλλο εκτος απο το οτι οι συνηθειες του καθε Ηρακληδεα δεν αλλαζουν (κακο αυτο για καποιους μερικες φορες), και τη συνηθεια του οτι στο καυτα πρεπει να παιζει ο ΗΡΑΚΛΗΣ.
τεσπα εγω ισως να το βλεπω λιγο πιο πρακτικα το θεμα.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012

Δημοσίευση από Bezyr 31/10/2011, 10:43

of topic

Λοιπον,για το θεμα με την κυκλοφορια φανελας μεταξυ φιλαθλων να σας πληροφορησω οτι εχουν σταλει προσκλησεις συμμετοχης σε ολους.
Η bluearena δεν ειναι αρνητικη, αρκει να ξεπερασουμε το θεμα της εφοριας, αυτο θα το δουμε μολις βρουμε "μπλε" βιοτεχνια που θα μας κανει τα μπλουζακια, τα bluefans περιμενουμε αλλα δεν απαντησαν, οπως και τα αλλα blogs.
Στην ΑΘ10 δεν υπαρχει τροπος επικοινωνιας, εσταλη προσκληση προς τους Απατση.
Aν θελει καποιος mod ας ανοιξει ενα τοπικ οπου θα αναγραφουν τα ονοματα οσων θελουν μπλουζα. Αρχικα θελουμε να κρατησουμε το κοστος, οχι > 10 ευρω.

Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012

Δημοσίευση από garba 31/10/2011, 12:06

Bezyr έγραψε:of topic
"μπλε" βιοτεχνια

Μπάμπης Ξανθόπουλος
garba
garba

Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΕΔΡΑ 2011-2012

Δημοσίευση από teo 3/11/2011, 10:13

θα το μοιραζομαστε το καυτα για λιγο καιρο με την δραμα.

Στο Καυταντζόγλειο η Δόξα Δράμας !

Το «Καυτανζόγλειο» θα χρησιμοποιεί ως προσωρινή έδρα στο πρωτάθλημα της Σούπερ Λίγκας η Δόξα Δράμας, μέχρι να ολοκληρωθούν οι απαραίτητες εργασίες στη φυσική της έδρα.

Ο πρόεδρος του συλλόγου συνοδευόμενος από τον υφυπουργό Υγείας Χρήστο Αηδόνη συναντήθηκε χθες με τον γενικό γραμματέα Αθλητισμού, Πάνο Μπιτσαξή που συμφώνησε για την παραχώρηση του σταδίου.

Η διοίκηση των νεοφώτιστων εξασφάλισε τη διαβεβαίωση από τον ΟΠΑΠ πως θα καλύψει το μεγαλύτερο μέρος του ποσού που απαιτείται για τις εργασίες στο γήπεδο της Δράμας.

Υπολογίζεται πως θα χρειαστεί περίπου ένας μήνας για να τοποθετηθεί νέος χλοοτάπητας, ενώ λίγο αργότερα θα είναι έτοιμοι οι προβολείς που θα επιτρέψουν και τη διεξαγωγή αγώνων σε μη μεσημεριανές ώρες.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης