ΝΕΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗ

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Απ: ΝΕΑ ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΕΡΑΣΙΤΕΧΝΗ

Δημοσίευση από teo Την / Το 9/9/2017, 02:25

παπαριες λογο δεθ.

Αριθμός μηνυμάτων : 8017
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από AntiGrinias Την / Το 9/9/2017, 09:25

υποθέτω και τα δυο που λέτε  
αφενός επειδή κατεβαίνει το πουστροκόμα στην ΔΕΘ με το επιτελείο του, αφετέρου η "βοήθεια" που διαλαλεί  θεωρώ ότι είναι δημιουργία κλίματος για το απώτερο σκοπό την διαπραγμάτευση για το χρέος(που μπορεί να σημαίνει διάφορα), τώρα που θα κουμπώσουν τροπολογίες να προσθέσουν άλλη μια

Αριθμός μηνυμάτων : 401
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Δημοσίευση από teo Την / Το 9/9/2017, 10:02

εγω πιστευω την ΑΘ10 και οχι τον υφυπουργο.
ειπε στα παιδια "ξεχαστε την Μικρα", τωρα λεει θα ματωσουμε. απο παπαριες αλλο τιποτα.
το πολυ πολυ να ολοκληρωσει το εργο και να μας βγει και απο πανω, οτι προσπαθησε αλλα δεν τα καταφερε.

Δημοσίευση από Iraklaras07 Την / Το 15/12/2017, 15:06

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Άμα δω τίποτα αστεράκια από πάνω θα κόψω το πουλί μου.

Σε άλλα νέα , δεν βλέπω να έρχεται λύση για τον ΓΣ. Από την μία έχεις τους δικούς μας να λένε ότι συζητούν με το σύριζα και βγάζουν άκρη και από την άλλη έχεις τον σαββίδη,τον κολλητό του τσίπρα, να αγοράζει αποθήκες κοντά στη μίκρα.
Περιμένω να περάσει αυτό το νομοσχέδιο που ακούμε εδώ και έναν χρόνο , αν και δεν είμαι αισιόδοξος.

Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 1693
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Δημοσίευση από teo Την / Το 15/12/2017, 15:42

Χαχαχα δεν παιζεσαι φίλε!!

Σου την έδωσαν άσχημα τα αστέρια μου φαίνεται! Εγώ αν έβαζαν αστέρια θα προτιμούσα να ήταν πάνω από το σήμα θα ταιριάζει πιστευω μιας και αστέρια από ντάμπλ Τσάμπιονς λιγκ κτλ δεν έχουμε ακόμα.

Όσο για την λύση, και εγώ είμαι απαισιόδοξος ( από την φύση μου κιόλας). Από την μια λένε πάντα ότι ίσως όταν δεν ακούγεται κάτι ίσως προχωρά, από την άλλη όμως στον Ηρακλή τετοια κόλπα δεν έχουμε δει, δεν το εχουμε και νομίζω λύση όχι μόνο δεν θα δωθεί στον ερασιτέχνη αλλά ούτε και στην ΠΑΕ που είναι ευκολότερη περίπτωση.

Τεσπά, εύχομαι να μην αναγκαστούμε σύντομα να ψάχνουμε νέο μέρος ....

Δημοσίευση από teo Την / Το 19/1/2018, 08:33

«ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ ΤΟΥ ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ
Για όλους όσους υπηρετούμε την ιδέα του Ηρακλή, η διαπραγμάτευση του ονόματος της Μακεδονίας, αποτελεί καταπάτηση της ιστορίας του συλλόγου μας, που έχει προσφέρει ήρωες. Η αλήθεια λοιπόν είναι μία και δεν την διαπραγματευόμαστε. Η Μακεδονία και η ιστορία της είναι ταυτισμένη με τα 109 χρόνια ζωής του Ηρακλή μας.
Την Κυριακή στις 15.00 όλοι στο γήπεδο…».

Δημοσίευση από Margasv10 Την / Το 19/1/2018, 19:42

Απαράδεκτη ανακοίνωση. Αστεία. Τραγική. Μόνο ηλίθιος θα έγραφε τέτοια ανακοίνωση... Καλύτερα να μην την έβγαζαν καθόλου, μόνο κακό κάνει (στον Ηρακλή). Δεν ντρέπονται οι γελοίοι... όποιοι την έγραψαν και όποιοι την ενέκριναν. 

Και ειδικά απ' την στιγμή που Ηρακλής και Άρης περίμεναν τον μπάοκ να βγάλει πρώτα ανακοίνωση για να δουν αν θα βγάλουν κι αυτοί. Και φυσικά οι άλλες ΠΑΕ της πόλης έβγαλαν ανακοίνωση, η δική μας ΠΑΕ όχι, μόνο ο ΓΣ την παραπάνω... 

Κύριοι, ο Ηρακλής μας πρέπει να είναι μπροστά απ' τις εξελίξεις, να τις οδηγεί αυτός κι όχι να σέρνεται από πίσω. Επίσης δεν πρέπει να κρύβεται ο Ηρακλής. Ο ΗΡΑΚΛΗΣ. Που ιδρύθηκε ακριβώς για την απελευθέρωση της Μακεδονίας. 

ΥΓ: Δεν είμαι ακροδεξιός, ούτε καν δεξιός ή κεντρώος. Καμία ιδεολογική σχέση δεν έχω πολιτικά με αυτούς και ούτε έχω διάθεση για πατριδοκαπηλείες κλπ ή για εθνικισμούς. Όμως είμαι λογικός άνθρωπος κι αυτό αρκεί για να έχω την κριτική κι αντιληπτική ικανότητα που μου υπαγορεύει ότι (1) δεν γίνεται να συναινέσω στην όποια διαστρέβλωση της ιστορίας και (2) το συγκεκριμένο θέμα είναι πάνω από πολιτικές ιδεολογίες, πολύ πιο ευρύ. Αυτά δεν τα αναφέρω για την όποια στάση μου/μας στο θέμα του συλλαλητηρίου, αν θα πάμε, αν πρέπει να γίνει, αν έχει νόημα κλπ κλπ, αλλά για την επικοινωνιακή διάσταση της παραπάνω ανακοίνωσης και της στάσης του επίσημου Ηρακλή (απών) σε ένα τέτοιο θέμα. Η οποία με βρίσκει αντίθετο.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 317
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Δημοσίευση από teo Την / Το 19/1/2018, 21:21

Φίλε συμφωνούμε (χωρίς τους χαρακτηρισμούς).
Απλά έχω την αίσθηση ότι η ανακοίνωση βγήκε με το ζόρι και δεν περίμενε κάποιος να βγάλει ο Τούρκος, αλλά αν έχεις λογαριασμό στο φβ θα παρατήρησες τι χαμός γίνεται σε σελίδα του Ηρακλή όσο αναφορά το ότι ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΉΣ δεν είχε πάρει θέση.
Με μπινελικια, με χαρακτηρισμούς εκατέρωθεν είσαι δεξιός όχι εσύ είσαι όχι είσαι ΧΑ όχι είσαι κουμουνιστής κτλ.

Εγώ διάβαζα μονο, διάβασα πάνω από 300 σχόλια συνοπαδων μας, ελάχιστοι μιλούσαν κόσμια και με πυροσβεστικό τρόπο, άλλοι δυναμίτιζαν το κλίμα.

Εγώ προτείνω όσοι δηλώνουν ΗΡΑΚΛΉΣ χωρίς χρωματισμούς να καθίσουν να διαβάσουν την ιστορία του ΗΡΑΚΛΉ, των προεδρων του, το γιατί πήρε τα χρώματα μπλε άσπρο ( το πιο απλό) την οργάνωση Θεσσαλονίκης του 1908 ή 1912 (δεν θυμάμαι ακριβώς) που περιγράφει βιβλίο όλη την λειτουργία εκείνη την εποχή των Βουλγάρων των Ελλήνων κατα των Τούρκων αλλά και την μάχη κομιτατζήδων- Ελλήνων.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι χωρίς ιδεολογικές παρωπιδες ο ΗΡΑΚΛΉΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ έπαιξε τον δικό του ρόλο στην απελευθέρωση της Θεσσαλονίκης, με πατριωτικό τρόπο, όπως και αργότερα άλλοι αθλητές του.
Το ρεζουμε είναι ότι:
1. Είμαστε έτοιμοι να σκοτωθούμε μεταξύ μας για ιδεολογίες και άλλες ΠΑΠΑΡΙΕΣ χωρίς να έχουμε την κρίση να συνδυάσουμε το συμφέρον του ΗΡΑΚΛΗ και της Μακεδονίας στην προκειμένη περίπτωση.
2. Πολλοί άθελά τους ή σκόπιμα δεν έχουν ασχοληθεί με την ιστορία του συλλόγου που υποστηρίζουν.

Από ΟΛΑ θα πρέπει να βγάζουμε όφελος για την ομάδα και όχι άλλη εσωστρέφεια!!!

Ο Ηρακλής ιστορικα διαφέρει. Δεν είναι ούτε Τούρκος ούτε σκουλίκι.
Έχει ΙΣΤΟΡΙΑ.

Δημοσίευση από Iraklaras07 Την / Το 19/1/2018, 22:14

Ρε μάγκες τα πράγματα στο μακεδονικό είναι απλά. 
Γεωγραφικά είναι μακεδονία , εθνικά είναι σλάβοι.
Εκείνη η περιοχή άλλωστε ονομάζεται μακεδονία από τα χρόνια της  γιουγκοσλαβίας.
Τώρα το θυμήθηκαν οι Έλληνες;
Για να κάνουμε έναν ''παραλληλισμό'' είναι σαν να θέλει να γίνει ανεξάρτητη η  Ήπειρος. Τι όνομα θα είχε η νέα χώρα; Λογικό δεν θα ήταν να θέλουν να πουν την χώρα Ήπειρος; Κάπως έτσι είναι η φάση.

Υ.Γ: Ούτε εμείς είμαστε απόγονοι του μεγάλου Αλεξάνδρου. Οι περισσότεροι τουλάχιστον. Τα άλλα είναι για να νιώθουμε πιο ωραία.
Για να έρθω στο θέμα δηλαδή δεν βλέπω τον λόγο να στηρίξει καμία διαδήλωση ο ΓΣ Ηρακλής.

Iraklaras07

Δημοσίευση από Iraklaras07 Την / Το 13/2/2018, 11:08

Ας πουμε οτι ο Ηρακλής έχει χρήματακαι έχει άνθρωπο να φτιάξει γήπεδο. Μπορεί να το φτιάξει στις δικές του εκτάσεις; Το γήπεδο δεν έχει σκοπό το κέρδος;

Iraklaras07

Δημοσίευση από lll Την / Το 13/2/2018, 12:46

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Αχτίδα φωτός!!!!

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 150
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Δημοσίευση από AntiGrinias Την / Το 13/2/2018, 21:11

Αν εννοείς στους χορτατζιδες δε μπορει να γινει λογο περιορισμού του συντελεστη δόμησης της περιοχής, βεβαια εαν εχεις(που ποτε δε θα εχεις) τον ρωσσο θα σου εδειναν αδεια χθες.

Αν εννοεις στη μικρα απο οτι διαβαζω απο το ρεπορταζ απο τον θεο η υποθεση εκδικάζεται(?)ποιος την προωθησε στα δικαστήρια? Τι αποσκοπούν? Ποιος καταγγέλλει? Ποιος εχει έννομο συμφέρον? Ποιος ειναι πισω? Δεν μας λενε

Αριθμός μηνυμάτων : 401
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Δημοσίευση από lll Την / Το 13/2/2018, 21:48

Νομίζω ότι η Μικρα μπορεί να γίνει πόλος έλξης για κάποιο Ρώσο που και θα ξεπλύνει και θα κονομησει.

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 150
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης