Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Σελίδα 6 από 15 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 - Σελίδα 6 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Knack Την / Το 7/2/2013, 08:40

Πολυ αισιοδοξο σε κοβω.
Κι εγω για αβαβα βλεπω την ολη ιστορια αλλα απο την αναποδη.
Δηλ.
παγιωση της ομαδας στη Β' εθνικη.

• Σουτ στον ποντιο με ομορφιες το καλοκαιρι.

Αναληψη της ομαδας κατα τον Αυτγουστο απο καποιον απο τη συμμορια

• Στησιμο της ομαδας σε 10 ημερες για να προλαβουμε (και χωρις λεφτα γιατι ειμαστε μπατιρηδες

And the story goes on...
Ο κοσμος συνεχιζει να απομακρυνεται

• Μενουμε καμια χιλιαδα καμμενων στο Καυτα

Νεα συνελευση στο ΓΣ με καμια 20αρια ατομα που αποφασιζουν τη διανομη της περιουσιας "για να σωθει ο ερασιτεχνης"
Και ω του θαυματος η Μικρα περναει στο κρατος και ο Στουρνος μεσω του νομου περι ιδιωτικοποιησεων την περναει στον ενδιαφερομενο(-νους) που εχει διαλυσει το συλλογο με την βοηθεια προδοτων Ηρακληδεων.

Η ΠΑΕ ειναι πλεον μικρομεσαια ομαδα της Β εθνικης και τα περισσοτερα τμηματα του ερασιτεχνη διαλυμενα και χωρις αθλητες

• Στην εκμεταλευση της αποαθλητικοποιημενης πλεον Μικρας θα δειτε μαγαζατορες πολυ γνωστες Ηρακλοφατσες(σε ψιλικατζηδικα βεβαια γιατι το ψαχνο θα το παρουν οι καρχαριες εκτος Ηρακλη) σε ανταλλαγμα για τις προδοτικες "υπηρεσιες" τους ολα αυτα τα χρονια

Ευχομαι γιατρε να βλεπω εφιαλτες και να εχεις δικηο εσυ και τον Ιουλιο να πανηγυριζουμε εστω και αβαβα.

...αλλα πολυ το φοβαμαι...

Αριθμός μηνυμάτων : 714
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 - Σελίδα 6 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από xibalba Την / Το 7/2/2013, 10:33

Για την περιουσια δεν ξερω αλλα στο πρωτο μισο συμφωνω 100%

Δε νομιζω βεζυρη να εχουμε αβαβα ανοδο. Αποδειχτηκαν πολυ ανικανοι για να φτιαξουν απλα ομαδα οχι για να στησουν κ τπτ. Ο μπεος διπλα τους φανταζει μεγαλοπαραγοντας
xibalba
xibalba

Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Δημοσίευση από garba Την / Το 7/2/2013, 23:38

@knack εφιάλτης ρε φίλε!

garba
garba

Αριθμός μηνυμάτων : 245
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 8/2/2013, 00:26

Ας κανουμε μια υποθεση εργασιας.
Εισαι ενας παραγοντας του βεληνεκους των Ποντιων και σου καθεται η φαση με τον Ηρακλη.
Για χ,ψ.ω λογους, μα ο Ιωαννιδης, μα θελουν ή οχι ομαδες με λαο για να ανεβει το προιον που λεγεται ποδοσφαιρο, βρισκεσαι μπροστα στην ευκαιρια να παιξεις σουπερ λιγδα.
Εν τω μεταξυ εχουν βγει τα στημενα, τσιμπανε δυο πουλια και κλεινει η υποθεση, κι εσυ απο το πουθενα παιζεις Β εθνικη.
Γνωριζοντας οτι στη λιγδα εδω και δεκαετιες ανεβαινουν μονο "τα καλα παιδια", εν μεσω κρισης που πειναει κοσμος, με τον βαζελο να εχει καταρρευσει, με την αεκ, τον αρη να παραπαιουν, και μοναδικο παν- κυριαρχο τον Μαρινακη που εβαλε τον υπαλληλο του να κανει κουμαντο στην ΕΠΟ, πας με μετοχικο κεφαλαιο 500 χιλιαδων οπου οι γριες πηραν μονο 65 χιλ μετοχες να ανεβασεις τσαμπουκα τον Ηρακλη στην λιγδα?
Ποιος εισαι ρε? Πολυ χλωμο.
Και γιατι να μην μπεις στα κολπα και να ανεβεις αβαβιδης, και χωρις να βαλεις φραγκα?
Για να συμβαδισεις με την 104χρονη ιστορια του Ηρακλη?
Ξερετε που εχει γραμμενη την ιστορια του Ηρακλη ο ποντιος?

Οκ, αυτο ειναι το καλο σεναριο.
Το αλλο σεναριο ειναι πιθανα αυτο που αναφερεις φιλε Κnack.
Θα μπορουσα να το δεχτω, αλλα ξερεις που κολλαω?
Οτι η εταιρια ειναι καθαρη.Και εχει μια αξια, η οποια θα 10πλασιαστει μολις ανεβει στη λιγδα.
Μην κοιτας που τωρα ολες οι μουστογριες τραβαμε τα βυζια μας γι αυτα που βλεπουμε.
Εν ριπη οφθαλμου θα τα ξεχασουμε ολα αν ανεβουμε.Εν ριπη οφθαλμου.
Ο ποντιος μαλακας ειναι να πουλησει τωρα?

Ακομα και αν αυτο ειναι ενα σεναριο επιστημονικης φαντασιας για να παρηγορω τον εαυτο μου με αυτα που βλεπω, ειλικρινα δηλωνω οτι το αντιθετο δεν το παλευω.Πιστευω οτι ο Ηρακλης δεν αντεχει αλλη χρονια στη Β.Ουτε εγω την αντεχω.Ο Θεος να βαλει το χερι του.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4738

Δημοσίευση από Knack Την / Το 8/2/2013, 08:32

Το οτι η εταιρια ειναι πλεον καθαρη ισως να ειναι και ο λογος που οι συμμοριες μεσα απο τον Ηρακλη θελουν να στειλουν τον Ποντιο για να παρουν αυτοι την κουταλα.
Τα εσοδα βεβαια ειναι ψιλικατζηδικα στην Β εθνικη, αλλα τι νομιζεις οτι ειναι πλεον οι συμμοριτες του Κατσανειου; εφοπλιστες;
Για την επιβιωση παλευουν περιμενοντας να διαλυσει ο συλλογος και να τσιμπησουν κανενα ψιχουλακι απο τη διανομη της περιουσιας.
Γιαυτο μπαχαλευουνε την ΠΑΕ γιαυτο ο στρατος τους παντα ειναι ετοιμος για ντου γιαυτο βαζουνε τρικλοποδιες σε οτι καλο παει να γινει για το συλλογο.
Πολυ προσφατα ειναι αυτα που γινανε και με την προταση Καρακαση για τα γηπεδα το 2011 και με την προταση προοπτικης για το συλλογο στην προσφατη γενικη συνελευση (30-1-13) που δεν κατεβηκε ποτε και δεν συζητηθηκε ποτε.
Και δυστυχως φιλε τα λεφτα που παιζονται με την εκμεταλευση της περιουσιας κανουν τα εσοδα απο την υποθετικη ανοδο στη σουπερλιγκ να μοιαζουν φραγκοδιφραγκα.
Γιαυτο και ειμαι εξαιρετικα απαισιοδοξος για την ανοδο στην σουπερλιγκ ειδικα μετα τα γεγονοτα στην ΠΑΕ μετα τα Χριστουγεννα οταν ολοι διαπιστωσαμε οτι κατι καλο παει να γινει και με εναν καλο σεντερ φορ και εναν αξιοπρεπη σεντερ μπακ ο Στραντζας θα επαιρνε πρωταθλημα ΤΟΝ ΚΑΘΑΡΙΣΑΜΕ με συνοπτικες διαδικασιες και η ομαδα εγινε μπουρδελο.
Υπαρχει επιχειρηματικο συμφερον με πολιτικη καλυψη, που εχει μαζι του μεγαλοηρακληδεις που ελεγχουν το στρατο των μπαχαλακηδων και των συμμοριων, που εχει βαλει στο ματι τα οικοπεδα.
Η πτωση εχει ερθει απο μεσα με προδοσια.
Το σχεδιο ειναι στο τελικο του σταδιο και πιθανοτατα θα γινει με τη συναινεση του ΓΣ και τις περιφημες επιτροπες που ΘΑ ΦΤΙΑΧΝΑΝΕ για να διαπραγματευτουν με την πολιτεια το διακανονισμο των χρεων.
ΜΑΛΑΚΙΕΣ ΛΕΩ;;;;
ΟΚ! Κυριακη κοντη γιορτη.
Μεινετε ολοι συντονισμενοι.

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 8/2/2013, 18:27

Xμ, επειδη οσμιζομαι οτι τα γραφομενα σου εχουν κατι περισσοτερο απο ψηγματα αληθειας, και προσωπικα δεν μ ενδιαφερει να επιβεβαιωθει οποιαδηποτε αποψη εχω σχηματισει αλλα το καλο του Ηρακλη, ασχετως αν κατι τετοιο ακυρωνει την οποια εκτιμηση μου, δε σου κρυβω οτι αυτα που λες μου ακουγονται πολυ σοβαρα ακρως απαισιοδοξα αλλα πολυ χρησιμα.
Οντας ευρισκομενος εκτος πραγματων και διαδικασιων, προσωπικα απεχω απο τοτε που σταματησε να υπαρχει η παλια ΠΑΛΗ, φαινεται οτι υπαρχει θεμα χοντρο το οποιο ομως φανερωνει, αν ισχυουν αυτα που αναφερεις ενα ακομη εν γεννει θεμα.Την πληροφορηση της μαζας του Ηρακλη, και δεν εννοω τους οργανωμενους, για τα καθεκαστα στην ομαδα.
Τωρα αν αυτο γινεται σκοπιμα απο τη διοικηση και για ποιο λογο, δεν το ξερω, αλλα δεν γινεται να λεμε στα φορα χιλιες δυο πιπες, προσπαθωντας να καταλαβουμε τι γινεται στην ομαδα, και αυτοι που θα τους συνεφερε η δημοσιοποιηση καποιων θεματων κανουν τουμπεκι.Γιατι? Φοβουνται?
Εν πασει περιπτωσει, ειναι ολοφανερο οτι κατι τρεχει στην ομαδα.Ειλικρινα ευχομαι να ισχυει οποιοδηποτε σεναριο θα μας οδηγησει στην ανοδο, και οποιαδηποτε λυση μπορει να ξεμπλοκαρει το θεμα των γηπεδων.
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από Knack Την / Το 10/2/2013, 17:37

1ον Το χοντρο θεμα στο συλλογο υπαρχει εδω
και πολλα χρονια.
2ον Η πληροφορηση της μαζας των Ηρακληδεων
ειναι μηδενικη. Κοινως η πλειοψηφια εχει
μαυρα μεσανυχτα για το τι πραγματικα
συμβαινει στο συλλογο
3ον Οι διοικησεις δεν ευθυνονται 100% για
την ελλειψη πληροφορησης ειτε γιατι
ειναι απειλουμενες με διαφορους
τροπους ειτε γιατι ειναι, σαν
προσωπα, μελη η εξαρτωμενοι απο τις
συμμοριες.
Η λυση;
Υπαρχει αλλά θελει αυτοοργάνωση του απλου κόσμου.
Η ΜΑΖΙΚΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑ ΑΠΛΟΥ ΗΡΑΚΛΗΔΕΑ ΣΤΙΣ ΣΥΝΕΛΕΥΣΕΙΣ.
Και θα αναφερω ενα παραδειγμα γνωστο σε ολους οπου τα σχεδια της συμμοριας ανετραπησαν πανηγυρικα.
Μιλαω για τη συνελευση στο HYATT στις 1/11/2010 οπου η συμμορια πιστεψε οτι θα περασει νυχτα τη συμφωνια με τους Βουλγαρους και οποιοι ηταν σε αυτη τη συνελευση θυμουνται οτι ηταν παροντες πανω απο 300 νοματαιοι και απο την αρχη της συνελευσης υπηρχε τραμπουκικο κλιμα απο τα πισω εδρανα με φωνες και λεκτικα πεσιματα.
Ομως η επιμονη των παιδιων της παλιας ΠΑΛΗ οδηγησε στη δημιουργια μιας επιτροπης απο 16 επιστημονες η οποια απεδειξε οτι οι Βουλγαροι ηταν μουφες και τελικα απεχωρησαν απο τη διαπραγματευση ηρωικα.

Αν πιστεψουμε οτι ο απλος ηρακληδεας εχει δυναμη και αν πιστεψει οτι οι τραμπουκοι ειναι τοσο κοτες που την πεφτουν μονον σε απομονωμενους Ηρακληδεις και συμμετασχει ενεργα (οχι κανα τρελλο νουμερο 150 τεμ ειναι αρκετοι) τοτε ισως μπορεσουμε σαν κοσμος να παρουμε την κατασταση στα χερια μας και για αλλη μια φορα η συμμορια να ηττηθει.
Αλλιως ειναι πολυ κοντα η μερα που θα εχουν πετυχει το στοχο τους που δεν ειναι αλλος απο το να μικρυνουν το συλλογο στα μετρα τους και να υλοποιησουν τα σχεδια τους ανενοχλητα.
ΑΠΟ ΕΜΑΣ ΕΞΑΡΤΑΤΑΙ.

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 12/2/2013, 01:29

Σημερα πηρε κεφαλι ο Knack.(Λες να μην ανεβουμε? scratch)
Mπα οχι, πιστη και το κεφαλι ψηλα!!! lol! lol!

Για τον κοσμο, ξερεις τη θεση μου εδω και χρονια. Wink
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από Knack Την / Το 12/2/2013, 09:53

Δεν ξερω αν θα επιβεβαιωθει το σεναριο μου.
Δεν θα το ηθελα αλλωστε με τιποτε.
Ομως οι καθημερινες εξελιξεις (και στην παε πλεον εδω κι ενα μηνα) τεινουν να το επιβεβαιωσουν.
Δυστυχως το σχεδιο απαξιωσης και της νεας παε παει περιφημα απο τους εμπνευστες του.
Ο Ποντιος πλεον εγινε στοχος του κοσμου και μετραει αντιστροφα.
Χωρις υπερβολη αυτοι που ηταν αντιστραντζαλικοι ειναι υποπτοι.
Οχι σαν μελη της συμμοριας αλλα σαν ψαρακια που τσιμπισαν το δολωμα των επιτηδειων και αφελως μπηκαν μπροστα και οι ασχημες εξελιξεις απο εκει και περα παρεσυραν και τον οχλο που ως γνωστον δεν σκεφτεται αλλα ακολουθει την αγελη βελαζοντας και κραζοντας.
Ηδη υπαρχει ενα εντονο αντιΠοντιακο κλιμα στις κερκιδες (αυτος ηταν ο στοχος) και ο Ποντιος ψαχνει εξοδο διαφυγης με τις λιγωτερες δυνατον απωλειες.
Ετσι ανοιγει ο δρομος για τη συμμορια για αναληψη της ΠΑΕ και παγιωσης μιας καταστασης καταστροφικης για το συλλογο αλλα εξαιρετικα βολικης για τα μικροσυμφεροντα καποιων αλλα και τα μεγαλοσυμφεροντα των αφεντικων τους που το μακροπνοο σχεδιο αρπαγης των οικοπεδων εχει μπει στην τελικη του φαση.
Ο συλλογος ειναι ομηρος καποιων ανθρωπων και ο κοσμος αντι να δει το δασος (μπουρδελοποιηση του συλλογου σε ολα τα επιπεδα με σκοπο την σμικρυνση του) κοιταει το δενδρο (Στραντζαλης η Χατζηνικολαου η αν ο Ουκαρ ειναι παλτο...κτλ)
ΥΓ. Το μπασκετ το εχουν αφησει στην ησυχια του γιατι αυτη τη στιγμη στην Β εθνικη δεν απειλει) αλλα μην νομιζετε οτι θα γλιτωσει σε λιγο καιρο οταν θα οριστικοποιηθει η ανοδος)

Ο λογος που τα αναφερω ολα αυτα δεν ειναι για να σας χαλαω τα στομαχια αλλα για να ξυπνησετε οσους μπουφους συνηρακλειδεις κοιμουνται.
Και δυστυχως η πλειοψηφια οσων ασχολουνται ακομα με το συλλογο κοιμουνται ορθιοι και πληρωνουν και ξενοδοχειο.
Στο διπλανο φορουμ οταν τους ειπα κρυμενες αληθειες για τη γενικη συνελευση της 30-1-13 καποια βοδια, αντι να ανοιξουν τα αυτια τους να ακουσουν και να σκεφτουν, μου την πεσανε και με χαρακτηρισαν "κοτα" επειδη δεν παω μονος μου στη γενικη συνελευση (στο αντρο των τραμπουκων) να τους τα πω. affraid affraid affraid

Δημοσίευση από xibalba Την / Το 12/2/2013, 11:31

Kαι εγω αντιστραντζαλκος ειμαι αλλα οχι υποπτος. Αλλα απο την πρωτη στιγμη ριχνω το φταιξιμο στην διοικηση. Και ο ποντιος εχει μεριδιο ευθυνης αλλα μεγαλυτερο οι διοικουντες ηρακληδεις οπως ο μανικας.

Δυστυχως ο Ηρακλης εχει αποδυναμωθει πολύ και μαλλον εχεις δικιο οταν λες οτι αφου τον μικρυναν μπορουν να τον κανουν πουτανα ευκολα
xibalba
xibalba

Δημοσίευση από Knack Την / Το 12/2/2013, 11:47

xibalba έγραψε:Kαι εγω αντιστραντζαλκος ειμαι αλλα οχι υποπτος. Αλλα απο την πρωτη στιγμη ριχνω το φταιξιμο στην διοικηση. Και ο ποντιος εχει μεριδιο ευθυνης αλλα μεγαλυτερο οι διοικουντες ηρακληδεις οπως ο μανικας.

Δυστυχως ο Ηρακλης εχει αποδυναμωθει πολύ και μαλλον εχεις δικιο οταν λες οτι αφου τον μικρυναν μπορουν να τον κανουν πουτανα ευκολα
Το να εχεις αποψη δεν σε καθιστα υποπτο και δεν αναφερομαι σε αυτους (κατ΄επεκτασιν σε σενα)
Υποπτος ειναι αυτος που παει (σε διατεταγμενη υπηρεσια) πισω απο τον παγκο του Στραντζαλη και απειλει.
Υποπτος ειναι αυτος που παιρνει στο κινητο και απειλει.
Υποπτος ειναι αυτος που ενω βλεπει οτι η αποψη του ειναι λαθος (συναγομενη εκ των γεγονοτων) δεν κατεβαζει τους τονους και συνεχιζει να προκαλει.
Σε αυτους εστιαζω καθως και σε αυτους που ειναι ευπιστοι και συνταχθηκανε πισω τους
και γινανε πολλοι.

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 12/2/2013, 15:19

Ειναι ηλιου φαεινοτερο οτι κατι σοβαρο συμβαινει στην ομαδα.Η συνεντευξη του Στραντζαλη ελεγε πολλα.Απλα, θεωρω οτι ο ποντιος εχει συγκεκριμενες ευθυνες.Οπως αρνουμαι να πιστεψω οτι ο Χ'Νικολαου φταιει και μονο για το οικτρο θεαμα, ετσι πιστευω οτι υπαρχουν συγκεκριμενες ευθυνες της διοικησης, μα του Ποντιου, μα των δικων μας παιδιων για ο,τι συμβαινει.
Ειναι δε απαραδεκτο να μην τολμαει κανεις δημοσιογραφος να μιλησει για τα τεκταινομενα ανοιχτα, και ολοι να υποθετουμε.

Τα προβληματα δεν θα λυθουν με αγνοια απο πλευρας κοσμου.Αν ο Ποντιος εχει προβλημα, και δεν το δημισιοποιει, ειναι πανιβλακας.Εγω ξερω καθαρος ουρανος, αστραπες δεν φοβαται.Αν ηθελε, θα ειχε δυο Ηρακλακια καθαρα, βετερανους διπλα του, και θα τον συμβουλευαν τουλαχιστον να μην κανει πατατες. Το επιχειρημα οτι "φοβηθηκε τον κοσμο" και διελυσε την ομαδα, επιχειρημα που λενε διπλα ειναι τουλαχιστον αστειο.
Παιδια, αυτα τα λεφτα εχω, αυτο μποροω να κανω και τελος.
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 17/2/2013, 18:43

Δεν το ειδα το ματς, αλλα συνεχιζω να πιστευω σε αυτο που εχω πει, οτι θα βλεπουμε απιθανα αποτελεσματα ShockedRolling EyesLaughingLaughing.
Προς το παρον εκτος πλαιη οφ, αλλα δεν ανησυχω για την ανοδο.Πιστευω οτι ανετα η ομαδα βγαινει επανω, και μονο αν δουμε Σουλιδη δεξι μπακ ή Χουαντερσον σ.φορ θα εχουμε αγωνιστικα προβληματα.
Ολα παιζονται στα ισα.Suspect
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από Knack Την / Το 20/2/2013, 11:20

Γιατρε οποιος ειναι μεσα στην "πιατσα" (δεν μιλαω μονον για την ποδοσφαιρικη) και εχει το στοιχειωδες νιονιο να σκεφτει, αφησε τα βοδια στο διπλανο φορουμ που ζουνε σε παραλληλο συμπαν (για 2-3 καραγκιοζηδες μιλαω μονον), καταλαβαινει οτι οπου και οταν υπαρχουν οικονομικα συμφεροντα υπαρχει και βρωμια.
Στον επαγγελματικο αθλητισμο τα συμφεροντα ειναι τεραστια και οι πολιτικες τους προεκτασεις τοσο περιπλοκες και δαιδαλωδεις που δεν μπορω να φανταστω μεχρι ποσο ψηλα μπορουν να φτανουν.
Αρα μονον ηλιθιος πρεπει να εισαι για να πιστευεις οτι οι αγωνες παιζονται στα ισα.(η στημενος)
Ειδικα στον Ηρακλη μας που υπαρχουν και οι εκτασεις τα νουμερα ξεφευγουν πολυ αν δεις την επενδυση σε βαθος χρονου (ισως και δις ευρω)
Οποτε φαντασου γιατι αυτα τα χρονια που ζουμε υπαρχει αυτος ο εμφυλιος μεσα στο συλλογο.
Τροφη για σκεψη:
Οταν η ΑΘ10 ειπε οτι ο επενδυτης του Καραογλου ηταν ο Κοκκαλης (και ο Μαριδακις) ποιος παραγοντας του Ηρακλη (πασιγνωστος) θα εμπαινε μπροστα ως βιτρινα;;;
Γιατι οι κολλητοι του το Μαϊο του 2011 λεγανε οτι δεν υπαρχει προταση επενδυτων Καρακαση;
Γιατι δεν εγινε ενα καταστατικο (30 λεπτα δουλεια για εναν δικηγορακο) τοτε για να γινει η αναπτυξιακη και να υπογραφει αμεσα η συμβαση; (κατοπιν γενικης συνελευσεως βεβαιως βεβαιως)

ΓΙΑΤΙ;

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 24/2/2013, 22:18

Δυαρακι σημερα οπως και ασσος οβερακι πιστευω με την Πατρα.Την ποια?
Εγω δεν πιστευω οτι υπαρχει ομαδα να χτυπησει τον Ηρακλη για την ανοδο,αγωνιστικα μιλαμε.

Τωρα,φιλε @Knack,
αυτα που μου λες,τα αποδεχομαι μεχρι κεραιας,αν και ειμαι εκτος πραγματων, απλα και μονο βλεποντας τα γεγονοτα και κανοντας λογικους συνειρμους.
Δυστηχως ειμαστε σαπιοι.Ξερεις οτι πιστευω πως οι δικοι μας ριξαν την ομαδα, απλα ως εκτιμηση μιλαω,οποτε, τα οποια στοιχεια μας αναφερεις με στεναχωρουν αλλα δεν με εκπλησουν.
Και επειδη εχουν περασει ανεπιστρεπτι τα αθωα χρονια του ευ αγωνιζεσται, πλεον,δυστηχως θα επιβεβαιωνονται τα βρωμικα,τα ασχημα σεναρια.
Καποιοι διπλα, που αρνουνται να ανοιξουν τα ματια και να δουν οτι ο βασιλιας ηθικα ειναι γυμνος,με την σταση τους δικαιολογουν τον χαρακτηρισμο υπαρξης ρομαντικων.Μη γελιεσαι, μια χαρα νιωθουν, απλα δεν θελουν να παραδεχτουν οτι ο Ηρακλης δεν ειναι αυτο που εχουν στο μυαλο τους.Γιατι τοτε ισως θα επρεπε να παρουν αποφασεις που δεν αντεχουν.Βλεπεις ειναι δυσκολο να πεις την ομαδα σου βρωμικη, ή τουλαχιστον οχι αυτο που ηταν καποτε.
Αμεσα, πρεπει να αλλαξεις σταση.
Ο αλλος σου το λεει καθαρα.Αν στηνει η ομαδα σου ή στηνεται ο προεδρος σου, γιατι πας γηπεδο?
Λες και επι περουκα σταματησαμε να πηγαινουμε, ή οι παντελονατοι γαυροι επικροτουν ο,τι αβαβα κανει η ομαδα τους.
Εγω το ειπα και το ξαναλεω.Οταν η ομαδα χανει οπως χανει,δεν θα αποκλειω τιποτε.
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 28/2/2013, 00:43

Λοιπον, σημερα με χαλασε το αλλο το λαχανο διπλα (παναθεμα τον, τον θεωρουσα και φιλο μου, ακου "στημμενος") και λεω να γραψω την μαλακια μου εδω.
Στα του σημερινου ματς δεν θελω να πω τιποτε, αλλωστε δεν αλλαζει η αποψη μου για το αγωνιστικο.
Απλα το ενδιαφερον το οποιο περναει στο πολυ ντουκου ειναι οι δηλωσεις Χ'Νικολαου.
Λεει ο τυπος:

Χατζηνικολάου: "Γιατί υπάρχει τόσος αρνητισμός;"
Ο Γιάννης Χατζηνικολάου στις δηλώσεις που έκανε μετά το τέλος του αγώνα δεν στάθηκε καθόλου στην τρίτη σερί νίκη της ομάδας.

Εκεί που έδωσε βαρύτητα ήταν στα προβλήματα που έχει η ομάδα, τόσο αγωνιστικά όσο και οργανωτικά όπως χαρακτηριστικά είπε, χωρίς ωστόσο να επεκταθεί παραπάνω.

Μάλιστα έκανε λόγο για έναν γενικότερο αρνητισμό που υπάρχει προς την ομάδα.

Αναλυτικά τα όσα τόνισε:

«Παρόλο που περιμένατε να μας δείτε ευχαριστημένους για την νίκη είμαστε πάρα πολύ προβληματισμένοι και ο λόγος είναι ότι η ομάδα φαίνεται ότι και αγωνιστικά, αλλά και οργανωτικά έχει προβλήματα. Πρέπει να λυθούν γρήγορα.

Το γεγονός ότι κερδίσαμε θέσεις και κάναμε νίκες να μην το πάρουμε πάνω μας. Τα προβλήματα παραμένουν. Shocked Shocked Shocked

Να αναφέρω ένα παράδειγμα. Εχει 15-20 μέρες που πέρασαν από το παιχνίδι με τον Ολυμπιακό Βόλου και το γήπεδο σήμερα ήταν χειρότερο από τότε. Δεν είναι δυνατόν να είσαι Ηρακλής και να παίζεις σε αυτό το γήπεδο. Πρέπει κάτι να γίνει.

Σας τα λέω τώρα που είμαστε καλά και ψηλά. Δεν είναι δυνατόν να υπάρχει τόσο αρνητισμός στην ομάδα. Τι θέλουν κάποιοι; Δεν θέλουν να βγει η ομάδα. Υπερβολικός αρνητισμός. Θα υπάρχει και κούραση, θα υπάρξει και λάθος, όλοι τους πυροβολούν τους παίκτες εμείς, εσείς ο κόσμος.

Τώρα αρχίζουν τα δύσκολα τώρα τα παιδιά θέλουν την βοήθεια. Αν είμαι εγώ το πρόβλημα φεύγω σήμερα. Το είπα για να προχωρήσει η ομάδα χρειάζεται ηρεμία και ενότητα. Θέλουμε ηρεμία. Και γκολ θα χάσουμε και λάθος πάσα θα κάνουμε. Σε οκτώ μέρες θα δώσουμε τρία παιχνίδια και πήγαμε στην Αθήνα με το λεωφορείο.

Ενώ για την πολύ κακή απόδοση του πρώτου ημιχρόνου, σχολίασε: «Κάποιοι ήταν κουρασμένοι, κάποιοι ήταν σε κακή μέρα. Δεν είναι αποκλειστικά θέμα γηπέδου. Ξέρουμε ποια είναι η ευθύνη μας και θα το συζητήσουμε».

Λοιπον, για μενα που ειμαι και βαλτος,παντα ημουν, απο ολους τα παιρνα Very Happy ο κυρ Γιαννης λεει πολυ σοβαρα πραγματα και ηδη σε δυο δηλωσεις του χτυπαει το κουδουνακι του κινδυνου.
Γενικα υπαρχει ενα μπερδεμα το οποιο μοιαζει δυσκολο καθως:
O ιδιος φαινεται να κανει χοντρομαλακιες τις οποιες δεν τις κανει ουτε νεος προπονητης
Η ομαδα παιζει μπαλα ο,τι ναναι, απλα παιρνει τα αποτελεσματα.Το επιθυμητο αλλα αν δεν βελτιωθεις τι θα γινει στις στραβες?
Ο κοσμος ειναι πραγματικα για τον πουτσο.
Τι θελει νικες και ανοδο, μπαλα, ολα, τι σκατα θελει?Και τι θελει αν δεν γινονται ολα μαζι?

(Μαλακα, ακομη και φιλοι, σε φτυνουν και σε λενε στημενο- απο ποιον και γιατι βρε λαχανο- περιμενεις αυτος ο κοσμος να χει υπομονη?)

Παικτες που πετουσαν κατσανε και ξυνονται
Παιχνιδια που μοιαζουν υποπτα
Ο προεδρος, με κινησεις σπασμωδικες.

Γενικα ενα μπουρδελο, ρε μηπως τελικα οντως αυτο που λεει ο προπονητης, οτι καποιοι δεν θελουν να ανεβουμε εχει δικιο?
Εχουμε χασει τα αυγα και τα πασχαλια μου φαινεται.
Το σιγουρο ειναι οτι σημερα ο προπονητης μας ειπε, μαλακες συνελθετε γιατι παρα τις νικες η ομαδα συνολικα Wink δεν παει καλα.Ποσο πιο καθαρα να το πει οτι εχουμε εσωτερικο προβλημα?
Θα περιμενα εναν απο τα σαινια τους δημοσιογραφους μας, να τον ρωτησει τι εννοει, εδω μιλαει και λεει ουσιαστικα οτι ετσι δεν ανεβαινεις, αλλα ποοοοουυυυυ....

Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από Knack Την / Το 28/2/2013, 09:36

Knack έγραψε:
Δυστυχως το σχεδιο απαξιωσης και της νεας παε παει περιφημα απο τους εμπνευστες του.
Ο Ποντιος πλεον εγινε στοχος του κοσμου και μετραει αντιστροφα.
Χωρις υπερβολη αυτοι που ηταν αντιστραντζαλικοι ειναι υποπτοι.
Οχι σαν μελη της συμμοριας αλλα σαν ψαρακια που τσιμπισαν το δολωμα των επιτηδειων και αφελως μπηκαν μπροστα και οι ασχημες εξελιξεις απο εκει και περα παρεσυραν και τον οχλο που ως γνωστον δεν σκεφτεται αλλα ακολουθει την αγελη βελαζοντας και κραζοντας.
Ηδη υπαρχει ενα εντονο αντιΠοντιακο κλιμα στις κερκιδες (αυτος ηταν ο στοχος) και ο Ποντιος ψαχνει εξοδο διαφυγης με τις λιγωτερες δυνατον απωλειες.
Ετσι ανοιγει ο δρομος για τη συμμορια για αναληψη της ΠΑΕ και παγιωσης μιας καταστασης καταστροφικης για το συλλογο αλλα εξαιρετικα βολικης για τα μικροσυμφεροντα καποιων αλλα και τα μεγαλοσυμφεροντα των αφεντικων τους που το μακροπνοο σχεδιο αρπαγης των οικοπεδων εχει μπει στην τελικη του φαση.
Ο συλλογος ειναι ομηρος καποιων ανθρωπων και ο κοσμος αντι να δει το δασος (μπουρδελοποιηση του συλλογου σε ολα τα επιπεδα με σκοπο την σμικρυνση του) κοιταει το δενδρο (Στραντζαλης η Χατζηνικολαου η αν ο Ουκαρ ειναι παλτο...κ
τλ)
ΥΓ. Το μπασκετ το εχουν αφησει στην ησυχια του γιατι αυτη τη στιγμη στην Β εθνικη δεν απειλει) αλλα μην νομιζετε οτι θα γλιτωσει σε λιγο καιρο οταν θα οριστικοποιηθει η ανοδος)
Γιατρε αυτα εγραφα πριν απο λιγες μερες και εξακολουθω να τα γραφω.
Η κατασταση ΚΑΙ στην ΠΑΕ ειναι εξαιρετικα δυσκολη γιατι απ' οτι φαινεται ο Ποντιος εχει βραχυκυκλωσει.
Μαλλον τον βραχυκυκλωσανε οι Ηρακλαρες μας που εχουν απο οτι φαινεται τα δικα τους σχεδια για το συλλογο.
Η αποπομπη Στραντζαλη και η μπουρδελοποιηση της ομαδας διωχνωντας παικτες οπως ο Λιαπακης, ο Κριβο και ο Μιχος και φερνοντας 10 καινουριους μεταξυ των οποιων Σιατραβανηδες, Αλεξιουδες και Ντατιδηδες μου μυριζει εκτος απο μανατζεριλικια και κατι αλλο πολυ πιο επικινδυνο για το συλλογο.
Τεσπα ας μη χαλιομαστε μετα απο νικες ας περιμενουμε τον Ιουνιο να δουμε που θα ειμαστε και επαναπροσδιοριζουμε τη τις σκεψεις και τη σταση μας ολοι.
Προς το παρον στηριξη στους υπαρχοντες μπας και γινει κατι καλο.
Η ελπιδα πεθαινει τελευταια.
ΥΓ. Ας εστιασουμε και στο μπασκετ λιγο γιατι κι εκει αρχισαν τα οργανα.
Για το βολλεΥ δεν θα πω κατι τωρα γιατι εκει τα πραγματα ειναι ξεκαθαρα: Η ομαδα παει για τα τοπικα θυμα της αφελειας αυτων που εχουν τωρα την ευθυνη που εμπιστευονται τυπους σαν τον Ταρνατωρο και τη συμμορια (Γρολλιος και σια) που διαφεντευουν την ΕΣΑΠ.
Τωρα θυμηθηκαν να τραβηξουν το σχοινι στα ακρα με αγωγες κτλ οταν η προηγουμενη διοικηση ηρθε σε συγκρουση μαζι τους περυσι και τους ξεφτιλισε παιρνοντας το νταμπλ. Και μαλιστα κατηγορηθηκε για αυτη τη δυναμικη της σταση οτι και καλα δημιουργει εχθρους στην ΕΣΑΠ.

Δημοσίευση από xibalba Την / Το 28/2/2013, 17:08

Λιγα χρονια πριν οι ρουληδες εκαναν επεισοδια και προκαλεσαν την πτωση τους στη β για να αναλαβουν οι οπαδοι που τους ξαναχρεωκοπησαν αφου εφαγαν καλα καλα. Διολου απιθανο αυτο που λες knack.

Bezyr εγω το ξαναειπα οτι δεν θελουν να ανεβουμε, τετοια αισθηση εχω μετα τον ιανουαριο και οχι επειδη εφυγε ο στραντζα. Αλλωστε ηδη σε βαθμους παμε καλυτερα παρα τις ατυχιες. Απλα πιστευω οτι προς το τελος θα τα ''σκατωσουμε'' . Και μετα μπορει να επαληθευτει ο knack αμα εμφανιστουν απιθανοι σωτηρες.

Το παιχνιδι δεν το ειδα, βασικα εχω να παω απο εποχη στραντζα στο γηπεδο , οποτε δεν εχω γνωμη
xibalba
xibalba

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 13/3/2013, 23:43

Ειναι τοσο εξωφθαλμα και εξωργιστικα τα οσα βλεπουμε που ειτε ανεβουμε ειτε παραμεινουμε στη Β' μονο σε αγωνιστικους λογους δεν θα οφειλεται.
Μιλαμε για απολυτο αισχος.
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 19/3/2013, 00:14

Δεν το ειδα σημερα το ματσακι λογω δουλειας.
Ετσι κι αλλιως ομως, επειδη, οκ για μενα, το αγωνιστικο κομματι δεν εχει πλεον τοση σημασια, καθως πιστευω οτι ολα παιζονται εκτος χλωοταπητα, δεν εχω και πολυ ορεξη.
Αν πηγαινω θα πηγαινω για τον πιτσιρικα.
Οταν ηρθε ο ο Χ"τετοιος, ειναι γραμμενο στο διπλα φορουμ, πιστευα οτι δεν θα δουμε καλυτερη μπαλα, θα παρουμε αποτελεσματα που δεν παιρναμε, και θα βλεπουμε σκορ και διακυμανσεις για γελια.
Λυπαμαι, γιατι θα ανεβουμε ετσι....

Αλλα θα ανεβουμε.Kαι για μενα, επειδη αυτο παιζει τον πρωταρχικο ρολο, αν το καταφερει ο Ποντιος ετσι, ας γινει ετσι.
Λυπηρο,που συμβιβαζομαστε πλεον, αλλα στην παρουσα φαση ισως απαραιτητο.

Επισης, ακουσα οτι ειχαμε παθος.Βρε τι κανει το ζεστο παραδακι....
Αυτο ηταν το προβλημα στην ομαδα τελικα?

Με το τελος της σαιζον, θα κερασω καφε τον φιλο μου τον Κνακ, να μαθω και τα του βολλευ Very Happy Very Happy
Μονο εμεις μπαινουμε πλεον εδω μεσα.Ολοι οι αλλοι μονο επισκεπτες. Rolling Eyes
Ουτε ο Τεο δεν μπαινει αλλο πια.
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από Knack Την / Το 19/3/2013, 11:43

Eυχομαι η αισιοδοξια σου να ευοδοθει και από τον ερχομενο Αυγουστο ναμαστε στα "σαλονια" Laughing Laughing Laughing Laughing της "σουπερλιγκ" jocolor albino και να αντιμετωπισουμε τον τιτανοτεραστιο Πλατανια και τον μαιτρ του θεαματικου ποδοσφαιρου Κομποτιακο.
Ομως η γενικοτερη κατασταση στο συλλογο δεν προκειται να αλλαξει. Ειναι το μονο σιγουρο.
Αν επιβεβαιωθει το σεναριο σου, τοτε εχουμε δεθει στο αρμα του χοντρου με οτι αυτο μπορει να σημαινει.
Ισως και μετατροπη του ιστορικοτερου ελληνικου συλλογου σε ασανσερ αναλογα με τις διαθεσεις του συστηματος δεδομενου πλεον οτι εδω στη Θεσσαλονικη ο ισχυρος, οικονομικα και πολιτικα πολος, ειναι πλεον ο Τουρκος.
Προφανως λοιπον θα εξυπηρετουνται τα συμφεροντα του και οταν σε θελουν για διαφορους λογους στην σουπερλιγκ θα σε κρατανε και οταν δε σε θελουνε θα σε σουταρουν ισως καποια στιγμη και οριστικα στη ληθη αν βαλουν στο ματι το Καυτα (εστω και προσωρινα) η καμια Μικρα.
Ολα αυτα μπορουν να αναταχθουν και να αντιμετωπιστει ο Τουρκος μονον εαν υπαρχει οπαδικο κινημα υγιες (δεν αναφερομαι στην ΑΘ10 αλλα σε ολο το φασμα των Ηρακληδεων) με συμμετοχη στα κοινα και μαχητικη παρουσια παντου.
Το παραπανω αυτη τη στιγμη φανταζει κατι παραπανω απο αχαλινωτη επιστημονικη φαντασια αλλα μεσομακροπροθεσμα θα μου επιτρεψετε να το πιστευω δεδομενου οτι πλεον η ιστορια μα τα χρεη του ΓΣ ειναι πλεον μη αναστρεψιμη και αργα η γρηγορα οι τωρινοι υπευθυνοι της τυχης του ΓΣ (αναφερομαι στα 2,5 υγιη ατομα της ΠΑΛΗ που συμμετεχουν)καταλαβουν προς τα που υπαρχει η λυση και σπρωξουν προς τα εκει ερχομενοι βεβαια σε συγκρουση με την 5η φαλαγγα που υπαρχει αυτη τη στιγμη μεσα στην ΠΑΛΗ αλλα και μεσα στην ΑΘ10 (ΝΑΙ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΑΘ10)
Τοτε βεβαια στο Κατσανειο θα υπαρχει μονον καμενη γη και η επανεκκινηση απο το μηδεν αναποφευκτη (δυστυχως)
ΥΓ. Το καφεδακι (και οτι αλλο υγρο καυσιμο) πινεται και πριν το τελος της σαιζον

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 19/3/2013, 16:12

Η αληθεια ειναι οτι ο Τουρκος εχει ξεφυγει πολυ μπροστα.Διοικητικα εννοω.
Και δυστηχως, οπως τα λεφτα, στα λεφτα πηγαινουν, μαλλον εχουμε προβλημα.
Το προβλημα δεν ειναι αγωνιστικο.
Ο Περουκας απεδειξε οτι οποιος γνωριζει το ποδοσφαιρο απο μεσα, μπορει να φτιαξει αξιολογες ομαδες χωρις εκατομμυρια.Αυτο βεβαια προϋποθετει την ενεργοποιηση ανθρωπων στον Ηρακλη που ξερουν απο ποδοσφαιρο.
Αρα παμε στο πως θα γυρισουν αυτοι πισω.ή πώς θα βρουμε νεους.
Αλλα αυτα δεν γινονται απο την μια μερα στην αλλη.
Θελει οραμα, θελει στοχο, θελει Know how.
Ημουν ρομαντικος οταν ελεγα να στειλουμε ατομα απο την παλη σχετικα με το αντικειμενο να εκπαιδευτουν στην οργανωση της ΠΑΕ οπως απαιτουν τα νεα δεδομενα?
Και ΕΝΝΟΕΙΤΑΙ οτι θελει οργανωση του κοσμου οπως λες φιλε.Χρονια το φωναζω.
Αλλα για να μιλησουμε με ονοματα, που ειναι η ΠΑΛΗ, υπαρχει?
Ποιοι ειναι αυτοι που δουλευουν απο αυτην και ποιοι οι αναπηροι?
Ποτε πηρε το γαμιολομικροφωνο ο προεδρος της ΠΑΛΗ να μιλησει π.χ τον κοσμο στο γηπεδο?
Που ειναι η προπαγανδα με εντυπο υλικο στο γηπεδο.Που ειναι η ενημερωση?
Εδω η μπλου αρενα εχει web radio και οχι ο Ηρακλης !
Που ειναι οι ραδιοφωνικες εκπομπες του Ηρακλη?
Για να κλεισει η πληγη της συγχωνευσης, ναι πληγη ειναι, ηθελε δουλεια, υπομονη και οργανωση.
Ο Ηρακλης σε αυτα ειναι για το πεος.
Με λιγα λογια, επαγγελματιες του ειδους, επρεπε να τρεχουν ηδη τα θεματα.Η καθε γρια, μεσα στον ελευθερο χρονο της να ειχε και λιγο, αλλα ενδιαφερων, που απασχολουσε τον Ηρακλη.
Να πληρωνονται ολοι, οχι με υπερογκα ποσα αλλα να πληρωνονται, ο προεδρος να ελεγχει και να αποφασιζει παλι με τις πλατες επαγγελματιων απο πισω.
Ο Ποντιος, μπορει να εχει χιλια ευρω, προεδρος μιας γειτονιας,του κατσε και πηρε το brand name Ηρακλης.
Φτανει αυτο?
Ουτε Περουκας ειναι, ουτε Πανοπουλος.Οταν θα φυγουν εκεινοι απο τις ομαδες και η Ξανθη και οι Σερρες θα χαθουν.
Και αυτος που δεν ειναι αυτου του επιπεδου, οι δικοι μας πρεπει να τον συμβουλεψουν να πλαισιωθει απο γνωστες του αντικειμενου.
Οι ομαδες στην Ευρωπη εχουν μπει σε αλλο μοντελο αναπτυξης.Επαγγελματικο, παγκοσμιοποιησης.Τα κερδη ερχονται απ εξω.Γι αυτο ο γαυρος ειναι 50 χρονια μπροστα.Γιατι καταλαβε απο που ερχονται τα εσοδα και οργανωθηκε.
Και να πουμε και το αλλο.Επαξια και λογω οργανωσης ειναι αιωνιος πρωταθλητης.
Ο Σαββιδης δεν ξερω τι ρολο βαραει, αλλα ειδατε τις προτεραιοτητες του?
Προπονητικο κεντρο 50 μυριων στην Θερμη.
Με αυτα τα 50 μυρια ποσες μεταγραφες παικτων μπορουσε να κανει?
Αργα ή γρηγορα θα υπαρξει κοντρα με τον γαυρο και αυτον.
Για μενα, ειναι στο συμφερον μας, χερι που δεν μπορουμε να δαγκωσουμε....να το σφιξουμε φιλικα, γιατι αυτο ειναι το συμφερον μας.Να κανουμε λυκοφιλιες και να δουλευουμε συστηματικα και με στοχο.
Και σιγα σιγα να επανελθουμε, για να μην γινει αυτο που λες φιλε Κνακ, να μην γινουμε μονιμη παρια. Προσκαιρη, θα γινουμε σιγουρα θελοντας και μη.Αυτο ειναι ενα απο τα τιμηματα που θα πληρωσουμε στην επιλογη μας να ξεχρεωσουμε.
Μπορω να μιλαω ωρες για το θεμα και να διορθωνω οποια ιδεα, να την τροποποιω και να την αλλαζω κατα το δοκουν.Να δεχομαι οπου σφαλλω, και να υιοθετω αλλες.Αλλα που γινεται αυτη η ζυμωση?
Δυστηχως, ενω τα φορουμ εκτος απο χωρους αγωνιστικη κριτικη των ματς της Κυριακης, επρεπε να ειναι και τοποι γονιμης ανταλλαγης αποψεων, οχι να ειναι κεντρα προπαγανδας.Και κακης ποιοτητας μαλιστα.
Αν πας να πεις τιποτε, σου πετανε το "ασε μας ρε Βεζυρη με τις εξυπναδες σου" και λες δε γαμεις....

Σεντονι, αλλα ειναι τοσα πολλα αυτα που πρεπει να συζητησουμε ρε γαμω το....
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από Knack Την / Το 19/3/2013, 19:22

[quote author=ba97200 link=topic=2823.msg169159#msg169159 date=1362654346]
ωραία η θεωρία όλων μας αλλά ένας-5-10 ψιλικατζήδες που ζούνε από όλο αυτό το σύστημα έχουν ισχυρότερο κίνητρο και θα κρατηθούν με... "νύχια και με δόντια". Για να μαζευτούν οι 150-200-χίλιοι κτλ και να καθαρίσει η κατάσταση χρειάζεται κάποιοι 5-10 να ασχοληθούν για να ενημερώσουν-πείσουν-συσπειρώσουν αυτόν τον κόσμο. Αυτοί θα φάνε έτσι για πλάκα τριπλό μπλοκ από τους ψιλικατζήδες καθώς το κίνητρο των ψιλικατζήδων είναι σαφώς ισχυρότερο... και όπως λέει και ο master Fnog "Therefore, the battle is already over. The winner? Me! Rematch? You lose again! Had enough? I thought so!"
[/quote]
Παρε μια απαντηση απο το διπλανο φορουμ εξαιρετικα ευστοχη και περιγραφικοτατη σχετικα με το τι συμβαινει αυτη τη στιγμη στο συλλογο.
Κατα βαση συμφωνω με τα παραπανω ομως θα υπενθυμισω την συνελευση της 1-11-2010 στο Χαγιατ που αφορουσε τους Βουλγαρους και ηταν η μονη φορα που ο κοσμος του Ηρακλη που συμμετειχε μαζικα και μαχητικα στη συνελευση εριξε τριπλο μπλοκ στη συμμορια που ειχε στησει αριστοτεχνικα τη δουλεια αλλα στο τελος εμεινε με το πουλι στο χερι.
Καπως ετσι θα γινει και την ημερα που θα φανε το επομενο μπλοκ.
Ως τοτε τουμπεκα και λουφαξτε Ηρακλαρες πανηγυρτζηδες μου. Κλαψτε για την καταντια του συλλογου.
Η αναμονη για την ελευση του καβαλαρη που θα παρασυρει ξωπισω του τον απλο Ηρακληδεα αργει ακομα και η υπερβαση φανταζει αδυνατη.
ΥΓ. Και μην ξεχνας την 5η φαλαγγα.

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 23/3/2013, 21:56

Καλος καιρος σημερα, και πλακα πλακα ειχε κοσμο στο Καυτα.
Στα ισα, πιστευα οτι το παιχνιδι μπορουσαμε να το παρουμε, με φυσιολογικη εντεκαδα, κλειστες γραμμες και υπομονη.
Στο πρωτο ματς επρεπε να ειχαμε κερδισει, και ο Απολλωνας μου φαινοταν ευκολακι.
Δυστηχως, για μενα, εγινε αυτο που πρεπει να γινει ωστε να μην κερδισεις.
Κακη τακτικη.
45 λεπτα φαγαμε τον Ται να μην μπορει, 45 λεπτα εναλλαγες του Σουλιδη με τον Σιατραβανη στους ασβεστες, του Ουκαρ υποφερτο και τον Γκερμαν να τρεχει παντου, αλλα οπως ειπε κι οΠαπεν, αν ηξερε και λιγο παραπανω μπαλα...
Ειδαμε Βουτσια εξω δεξια, Shocked, ειδαμε τον Χιονιδη να υπερφορτωνει την πτερυγα αριστερα.
Αλλα δε γαμεις, ολα αυτα δευτερευοντα.
Η αποψη μου ειναι η εξης:
Ο Στραντζας με το ελλειπες υλικο, προσπαθησε με πολλη δουλεια να φερει την ομαδα σε ενα επιπεδο υποφερτο.Απλα εκανε το λαθος να προσπαθει να παιζει παιχνιδι κατοχης παντα,με παικτες μικρης αξιας,και αργα επιθετικα χαφ.Αρα ουτε στις νορμαλ επιθεσεις εκανε ευκαιριες ουτε στην κοντρα εβγαζε φασεις.
Αν τον βοηθουσαν με συγκεκριμενους παικτες θα βγαιναμε περπατωντας.
Ο Χ'Νικολαου, για μενα εσκεμμενα, κατ αλλους οχι, κανει δυο τρια σοβαρα λαθη.
Το πρωτο ειναι οτι ο βασικος του πυλωνας στα χαφ, ο Σουλιδης παιζει στους ασβεστες πολυ προωθημενος.
Απο πισω εχει αμ χαφ τον Ουκαρ, τον Παληγιωργο, και εσχατως τον Ντατιδη, που οργανωτικα δεν μπορουν.
Βαζει λοιπον ο τυπος 4 στη γραμμη πισω, 4 στην γραμμη μπροστα, και με δυο μη οργανωτικα χαφ παει να βγαλει φασεις.
Οι γραμμες ειναι πολυ μακρια μεταξυ τους, και δωστου οι γειτονιες σε δυσκολευουν στο Καυτα.
Εξω που πρεπει οι αλλοι να σε κερδισουν και βγαινουν μπροστα, κανεις καλυτερα αποτελεσματα.Μεσα θα εισαι αβερτα στην πιπα.
Αυτο αρνουμαι να πιστεψω οτι δεν το βλεπει ο βλακας στον παγκο.
Οποτε διαλεγετε και παιρνετε γιατι δεν το διορθωνει.
Μετα το δυαρι στα Ψαχνα, και το πριμ, σημερα φοβομουν για μαλακιες.Εγιναν? Ποιος ξερει?

Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 27/3/2013, 23:07

Ε οχι, αυτο, το να κατεβασεις φυσιολογικη ενδεκαδα και να κερδισεις παλι εξω ειναι απο τ αγραφα.Και καλα εμαθες που παιζουν οι παικτες ε?
Αντε και στη Δοξα ετσι θα πας και θα κερδισεις, μετα σκεφτηκες τι 11αδα θα κατεβασεις?
Αναλογως ε? Μη χαλασουμε και την πιατσα...
Α να δουμε.
Αχ βρε μπαμπουινε, αχ βρε μπαμπουινε.
Bezyr
Bezyr

Σελίδα 6 από 15 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 15  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης