Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Σελίδα 4 από 15 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από xibalba Την / Το 20/10/2012, 18:44

Ευτυχως αυτη η αποβολη μας κρατησε σε τροχια ανοδου. Δυστυχως μεχρι τοτε η ομαδα ηταν γτπ
xibalba
xibalba

Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 - Σελίδα 4 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 20/10/2012, 21:33

Οπως εγραψα και διπλα δεν το ειδα ολο το ματς.Μονο το δευτερο ημιχρονο.
Η ομαδα μου αφησε μια γλυκοπικρη γευση οσον αφορα στο παιχνιδι.
Απο τη μια φαινοταν οτι εκανε υποφερτες κοντρες και ειχε ευκαιριες για να τελειωσει το παιχνιδι, αλλα οταν μου λετε οτι ειμασταν γτπ μεχρι το ΜΠενάλτ, δεν μπορεις να βγαλεις ασφαλη συμπερασματα.
Επισης ειδα δυο τρια σημεια τα οποια αρχισαν να μην μου αρεσουν μαγκες.
Βλεπω το κορακι να μας σπρωχνει.Οχι μονο σημερα.
Επισης δεν μου αρεσε η κινηση του Στραντζα με τον Μπαγκουρα.Αριστερα γαματος, 5 φασεις, και τον περνα δεξια.Γιατι ρε μεγαλε?
Το μονο πραγμα που δεν θελω ειναι να μπω στα "βρωμικα" του ελληνικου ποδοσφαιρου με ανταλλαγη την ανοδο....
Δεν θελω να επεκταθω παρα πανω γιατι ειναι νωρις αλλα προσωπικα δεν θα τουμπεκιαστω αν συνεχισουν να με ευνοουν ετσι.Εγω δεν ειμαι γαυρος, Ηρακλης ειμαι, και ευχομαι να λεω μαλακιες...
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4737

Δημοσίευση από teo Την / Το 20/10/2012, 22:52

ο μπανγκουρα με πολλα παραπανισια κιλα επιμενω οτι εκανε την διαφορα.

απο την στιγμη που ετοιμος δεν ειναι καλο ειναι να τον βαζει να παιζει στο 50 π.χ. οταν η αντιπαλη αμυνα ειναι ηδη κουρασμενη. φαινεται οτι εχει και τεχνικη(τριπλες, κοψιματα μπαλας) και μυαλο(πως κινουνταν χωρις την μπαλα) και δυναμη(εχει σθενος και εκρηκτικοτητα αλλα αν χασει λιγα κιλα θα φαινεται παραπανω).

η ομαδα γενικα φαινεται οτι δεν ειναι γτπ αλλα δεν ειναι και δεμενη, δεν ειναι ομαδα.
θα πω κατι κλισε, η οαμδα θελει χρονο (μην βαρατε)

προσωπικα δεν πιστευα οτι θα βγαζαμε διπλο στην κρητη μ αυτα που ειδα στον βολο.
ας συνεχισει ετσι η ομαδα και ας κερδιζουμε με αυτογκολ και πεναλτι.
ετσι κι αλλιως στην Β μπαλα δεν παιζεται.

*αμα παιζουν στησηματα με εμας δεν ξερω υποθετω ομως οτι θα παιχτουν παρα πολλα στημενα ματς φετος μιας και φραγκα δεν παιζουν.

συνεχιζομε δυνατα και ελπιζω να βελτιωθει η ομαδα και οταν παιζουμε 11 με 11 να τους ισοπεδωνουμε εντος εκτος
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 9864
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Δημοσίευση από garba Την / Το 20/10/2012, 23:22

Κρατάμε τη νίκη παρά το "έμφραγμα στο 95". και ΛΑΙΜΑΙ ΗΡΑ!

garba
garba

Αριθμός μηνυμάτων : 245
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 24/10/2012, 18:41

Αρνουμαι να πιστεψω οτι υπηρχε πιθανοτητα, οχι προπονητης, αλλα ντιπ καθυστερημενος, να κρατησει επι 80 λεπτα εξω τον εναν απο τους δυο παικταραδες που εχει, γιατι ειχε "κατι στο μυαλο του"
Θα μου πεις, μπορει να μην ηθελε το ματς ρε συ.Εμεις αλλον σκοπο εχουμε, την ανοδο.Δεν αντεχει η ομαδα μας δυο καρπουζια σε δυο μασχαλες.
Δεκτον.
Γιατι τοτε ρε Μουρινιο δεν επαιξες με δευτερα παικτακια?
Δυο μπαλαδορους εχεις για το κεντρο, Κριβο και Μπαγκουρα.Ποιο το νοημα ο ενας να παιζει 90 λεπτα και ο αλλος 10?
Μπα, πρεπει να λουφαρει μυαλο.
Και τον εβαλε δεξια τον Μαυρουκο παλι, ενω ειχε κανει αριστερα τους παπαδες.
Ε ναι μωρε, δεν θα ειχε επιστροφες και θα μας γλενταγε απο δεξια η Μπαρτσελονοπροοδευτικη.
Τι βγαινετε στο κατω κατω και φωναζετε ρε μλκες να ουμε.Θελετε να μας φερουν κανα χεβυμεταλα για κοουτς?
Να μεινει ο Στραντζας???
ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ, ΝΑ ΜΕΙΝΕΙ ΛΑΙΜΑΙ...
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από teo Την / Το 24/10/2012, 19:48

ενταξει μην λεμε οτι δεν θελαμε και το ματς..

απλα η ομαδα δεν παιζει μπαλα, φταιει γιατι δεν εχει δεσει το γλυκο μας εφαγε και το κακο το ματι, ειμαστε και εκτος συστηματος αλλα κανουμε οτι μπορουμε να ανεβουμε και να παρουμε και το κυελλο και τα σωβρακα τους.

λοιπον περα απο την πλακα η ομαδα γαμαει με τον κωλο απο την αρχη της σεζον.
μπαλα δεν παιζει. τωρα φταιει ο στραντζα φταινε οι παιχτες φταιει ο παπας της ρωμης δεν με νοιαζει πραγματικα, ουτε και το κυπελλο με νοιαζει, απλα ο σημερινος αγωνας ηταν η συνεχεια του μιζερου και αναρχου ποδοσφαιρου (ο θος να το κανει) που παιζει η ομαδα.
και με τον τελη ευκαιριες καναμε οταν εμειναν με 10 αν θυμαστε αλλα και παλι στην πουτσα μας ειχαν σε κανα 2-3 φασεις που η αμυνα πετουσε χαρταετο και ειχε φτασει στον κανταφη στην λιβυη.
η ομαδα οπως την εχω δει εγω δεν παιζει με καποιους αυτοματισμους ή καποιο συγκεκριμενο συστημα -για τηνεπιθεση μιλαω- για να πουμε οτι κατι γινετε. απο το κεντρο και μετα το χαος.
αμυντικα δεν το συζηταω, δεν θελει και τοσο τακτικη, να βρισκονται απλα στην σωστη θεση πρεπει οι παιχτες και να συννενοουνται. επιθετικα ομως, αναπτυξη που λενε δεν εχουμε.
οποτε ή κρατας στραντζα και ο θεος βοηθος και βλεπουμε και του παιρνεις ακομα 8 αμυντικα χαφ να εχει να κανει αλλαγες ή τον αλλαζεις πριν γαμηθει η χρονια. 1 αποφαση ειναι.

*Βεζυρη ελπιζω να εχουν καταλαβει οι διοικουντες οτι στον ΗΡΑΚΛΗ δεν υπαρχει μονο ο επαλλε, ο χαγκαν, ο κωφιδης, ο μπουμπενκο και ο παππους που θα ριξει το σκουλικη.
teo
teo

Δημοσίευση από xibalba Την / Το 24/10/2012, 19:53

Ας φροντισουν να ανεβουμε φετος. Αλλιως ειναι μεγαλοι μαλακες. Η ομαδα καλα που ανεβηκε εξωαγωνιστικα γιατι δεν την εβλεπα με τιποτα να πηγαινει β . Απο εκει και περα, θελουμε φορ οπωσδηποτε, ωστε και την μυρωδια να την κανει γκολ, ενα σοβαρο αμυντικο χαφ και ενα κεντρικο αμυντικο χθες κιολας. Μετα μενει να βρουμε εναν προπονητη...
xibalba
xibalba

Δημοσίευση από teo Την / Το 24/10/2012, 20:01

εδω πρεπει να πω οτι εκανα λαθος, ειμαι μαλακας, ναι, που εκραζα που δεν πηραμε φορ ενω τελικα οσο χρειαζομασταν φορ αλλο τοσο χρειαζομασταν ενα μπακ.

το προβλημα μου ειναι οτι παιξαμε 6 αγωνιστηκες, και 1 αγωνα κυπελλου, συνολο 7 αγωνες.

στους 7 αγωνες αν εξαιρεσουμε το ημιχρονο με τον τελη που επαιζαν με 10 καναμε καποια προοδο ή παιξαμε σοβαρα μπαλα?

εγω ηλπιζα να μην ξαναδω πονοματο οπως με την νικη βολου αλλα ολη η σεζον ετσι θα παει μου φαινεται.

πρεπει ο στραντζα να γινει καμικαζι τελειωσε.
αν δεν γινει παλι τελειωσε.
και ξαναλεω δεν με νοιαζει τι φταιει, με νοιαζει να ανεβει η ομαδα.
να το πω πιο απλα?
αμα δε νιωθεται απο μπαλα, προπονητες κτλ και δεν το εχετε κρατηστε τον στραντζα και καντε τα κουμαντα σας να ανεβει η ομαδα.

μετα παρτε ενα ειδικο να κανει απο την αρχη ολη την παε
teo
teo

Δημοσίευση από xibalba Την / Το 24/10/2012, 20:08

Η αληθεια ειναι οτι αμα δεν εχεις ενα σοβαρο ποδοσφαιρανθρωπο να τρεχει το τμημα (προπονητες-αποδυτηρια-μετεγραφες-ακαδημιες) , δεν πας πουθενα. Και να πω οτι ο Ηρακλης δεν εχει ποδοσφαιρανθρωπους ................
xibalba
xibalba

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 4/11/2012, 20:16

Τα παιδια ειτε κοιμουνται, ειτε τρεχουν σαν παλαβα χωρις αρχη και τελος. Ηρθε η ωρα, σοβαρα τωρα, να δουμε τι θα γινει με σοβαρο κοουτς.
Μονο μακρια απο τον μαλλια. Cool Cool
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από teo Την / Το 4/11/2012, 23:03

τα παιδια να το καταλαβω, δεν μπορουν να ειναι 100% ετοιμοι σε καθε ματς, το θεμα ειναι οτι οταν τους κοιτας να παιζουν μπαλα ειναι και αυτοι καπως αλλα βλεπεις οτι δεν εχουν σκοπο.
γυρναμε στο κεντρο την μπαλα (πολλες φορες ειναι ωραιο και καλο) αλλα απο κει και περα δεν ειναι οργανωμενη η ομαδα να κανει κινησεις επιθετικες και βλεπουμε το συστημα πλυντηριο του στραντζα.
απο το λιγο που ειδα αυτα.

ειδικα εκει στο κεντρο αμα γινει η μαλακια και χασουμε την μπαλα και οι αλλοι νιωθουν εστω και λιγο τοτε αρπαζουμε τα τεμαχια και μετα ψαχνουμε να δουμε τι παιχτηκε.

τεσπα γενικοτερα δεν μ αρεσει αυτο που κανει ο στραντζα με τις δικαιολογιες γιατι ετσι ειμαστε κοντα στον δεκεμβρη, θα παρουμε 2-3 παιχτες ακομα και θα λεει ξανα η ομαδα δεν ειναι ετοιμη κτλ κτλ.

ας αλλαξουν προπονητη (στο γενικο κλιμα να ανεβει η ομαδα Α) πριν διωξουν και τον λιγο κοσμο που στην τελικη τους κανει την χαρη να βλεπει την ομαδα να χανει απο τις γειτονιες και τα χωρια και ο κοουτς να κοροιδευει λεγοντας αυτες τις μαλακιες λες και ειμαστε κανα χωριο στην παραμεθοριο.

στην τελικη αν δεν μπορεις να κερδισεις τα ψαχνα εντος εδρας που πας?
teo
teo

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 12/11/2012, 23:09

Ελπιζω σημερα να ειδατε το ματσακι.
Το ειδα κι εγω και το μετανιωσα πικρα.
Μεχρι τωρα, οσοι με ξερουν, θα παρατηρησαν οτι μιλουσα καθαρα αγωνιστικα για την ομαδα, μακρια απο υποθεσεις.Προσπαθουσα να εξηγησω τις ηλιθιες κινησεις του Στραντζα , με βαση τον ερασιτεχνισμο του και την απειρια του.
Σημερα, απλα συνεβη κατι που ενω μου το λεγανε, αρνιομουν να πιστεψω.
Και αφορμη σταθηκε ενα παιχνιδι, απο αυτα που δεν υπαρχει τροπος να χασει μια ομαδα.Γιατι, με αυτα που βλεπαμε, αν ο Ηρακλης εκανε απλα αυτα που εκανε οσο ηθελε, τωρα θα ειχε το τριποντο.
Ας οψεται ομως ο κοουτς, που ενω κατεβασε θαυμασια την ομαδα, οταν ηταν να καθαρισουμε το ματς, εκανε την πουστια.Καθαρισε τον κεντρικο σου χαφ, και εβαλε το ψηλο κουτσουρο μπροστα να βολοδερνει.
Πηραν το κεντρο και ω, ως εκ του θαυματος ενα στημενο και παρτο μεσα.
Πλεον ειμαι πεπεισμενος οτι κανουμε απο νωρις ο,τι εκανε ο περουκας για να βγαλει τα εξοδα της επομενης περιοδου.Δεν εξηγουνται αλλιως τα εγκληματα που βλεπουμε στο γηπεδο.
Θα βγει και το μπακιρι για μεταγραφες το Γεναρη και ολα καλα.
Μονο, που καποτε λεγαμε οτι ειμαστε εκτος...
Και τωρα οχι εκτος, αλλα ΚΑΡΑΕΝΤΟΣ ειμαστε.
Λυπαμαι, αυτη η ομαδα και οι παραγοντες της δεν εχουν καμμια σχεση με αυτο που θελω να υποστηριζω και να λεγεται Ηρακλης.
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από Knack Την / Το 13/11/2012, 08:49

Γιατρε πιες μια γκαζοζα να ηρεμησεις και χαλαρωσε.
Πολυ καλπαζει η φαντασια σου.

Αριθμός μηνυμάτων : 695

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 13/11/2012, 22:09

Laughing Laughing Laughing Laughing
Φιλε Knack λογω επαγγελματος σπανια χανω την ψυχραιμια μου.Ο,τι γραφω, οπως ισως ξερεις, το εγραφα παντα πολυ πριν βγει η βρωμα.Περιμενε και θα δουμε τον Γεναρη τι θα γινει.Ασε που ποτε δεν ημουν υπερμαχος των συνομωσιων.Απλα ο Ηρακλης εγινε επισημο μελος του στοιχηματος.
Αποδειξη τα πολλα τραγελαφικα που θα δουμε.Εδω ειμαστε γιατρε μου να τα λεμε cheers
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 14/11/2012, 00:30

Να κι η ανακοινωση της ΑΘ10.....

""Σε αντίθεση με κάποιους οι οποίοι μιλούν
για καταπληκτικό παιχνίδι και θεωρούν τη χθεσινή εμφάνιση ικανοποιητική,
εμείς δηλώνουμε περισσότερο ανήσυχοι και προβληματισμένοι. Όταν ακούμε
τέτοιες απόψεις και ακόμα περισσότερο όταν διαβάζουμε τέτοιες δηλώσεις
από ανθρώπους μέσα στην ομάδα, μετά από τέτοια αποτελέσματα, πραγματικά
αναρωτιόμαστε τι θα έπρεπε να κάνουμε σε περίπτωση νίκης! Ίσως θα έπρεπε
να σπεύσουμε στο αεροδρόμιο και να ετοιμάσουμε υποδοχή.
Υπενθυμίζουμε σε όλους ο,τι η άνοδος στη σούπερ κλίκα είναι ο στόχος που
τέθηκε από τη διοίκηση, κάτι το οποίο σημαίνει πορεία πρωταθλητισμού
και πορεία πρωταθλητισμού σημαίνει συνεχή επιτυχή αποτελέσματα!""

Α ωστε κι αλλοι δεν τρωνε τον παπα της μπαλαρας και ανησυχουν με οσα βλεπουν.... Very Happy Very Happy Wink
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από Knack Την / Το 14/11/2012, 09:31

Bezyr έγραψε:Laughing Laughing Laughing Laughing
Φιλε Knack λογω επαγγελματος σπανια χανω την ψυχραιμια μου.Ο,τι γραφω, οπως ισως ξερεις, το εγραφα παντα πολυ πριν βγει η βρωμα.Περιμενε και θα δουμε τον Γεναρη τι θα γινει.Ασε που ποτε δεν ημουν υπερμαχος των συνομωσιων.Απλα ο Ηρακλης εγινε επισημο μελος του στοιχηματος.
Αποδειξη τα πολλα τραγελαφικα που θα δουμε.Εδω ειμαστε γιατρε μου να τα λεμε cheers
Ο Ηρακλης ηταν επισημο μελος του στοιχηματος απο παλια.
Οταν ερχισε να κανει νερα αρχισαν και τα...."προβληματα με την αδειοδοτηση".
Οταν ειδαν οτι δεν εβγαζαν ακρη με τον Τακη τον διαλυσανε βρισκοντας την ευκαιρια να σωσουν και τον εκλεκτο αρχιερεα Μποροβηλο.
Το "πιες μια γκαζοζα" αναφεροτανε στο οτι μου φανηκε οτι ΤΩΡΑ ανακαλυψες εσυ την Αμερικη.
Ο ποντιος ξερει τι κανει διοτι εαν δεν εισαι μελος της παρεας ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙΣ στον αιωνα τον απαντα.
Το γεγονος οτι κερδισες δυο κατηγοριες με ελαφρως πουστικο τροπο σε 6 μηνες δεν σε πονηρευει;
Σε πονηρευουν ομως τα τερτιπια του Στραντζαλη;
Μην τρωτε παπα ρε.
Και με το Στραντζαλη ανεβαινεις, αρκει ο προεδρας να ξερει καλο σκακι.
Απλα, μπαλα μην περιμενεις να δεις και η ανοδος δεν ξερεις με τι ορους (παρασκηνιακους) θα επιτευχθει.
Και το κυριωτερο δεν ξερεις ποσοι πριν απο σενα προηγουνται στη σειρα για κονομα.
Οποτε περιμενε να δουμε τι εχει κανονισει ο προεδρας.
Αυτα περι καθαρου Ηρακλη, και μιας διοικησης που θα σηκωσει το μπαϊρακι της επαναστασης και της καθαρσης στο ελληνικο ποδοσφαιρο μου ακουγονται καπως γραφικα.
Στην Ελλαδα του 2012 που βρωμαει σαπιο πτωμα παντου δεν υπαρχουν περιθωρια για ιδεολογικες καθαροτητες και ποιοτικα ποδοσφαιρα και παω μπροστα με το σπαθι μου.
Υπαρχει μονο βρωμα, χτυπηματα κατω απο τη μεση, υποπτες συναλλαγες κατω απο το τραπεζι, ρουφιανιες και γλυψιματα.
Αν δεν μπεις στο κλαμπ πεθαινεις.
Και ο ποντιος το καταλαβε αυτο.
Δυστυχως εμεις (οι οπαδοι) σε αυτο δεν μπορουμε να κανουμε τιποτε παρα μονον να ειμαστε κοντα στην ομαδα (ειδικα στον ΓΣ) και γερο στομαχι να περασει η μπορα ευελπιστωντας οτι θα ειμαστε ακομα ζωντανοι.
Και τωρα που ειπαμε για ΓΣ να περιμενετε θεαματικες εξελιξεις εκει, με αφορμη το βολλεϋ.

Αριθμός μηνυμάτων : 695

Δημοσίευση από teo Την / Το 14/11/2012, 12:20

ε, ενταξει ρε σεις το οτι φετος θα στηθουν και τα δοκαρια στην Β ειναι το μονο σιγουρο.
ετσι κι αλλιως ολοι κονομανε απο την μπαλα με τον Α ή Β τροπο.
σκοπος ειναι ομως να κονομανε κοντα στην κονομα του ΗΡΑΚΛΗ και να ανεβει και η ομαδα.
τωρα επειδει εμεις ο κοσμος ειμαστε με μια σωστη πανω κατω λογικη δεν σημαινει οτι και στην παε αυτοι που ηταν και αυτοι που ειναι τωρα βλεπουν τα πραγματα απο την ιδια γωνια.
παιζουν φραγκα παιζουν και συμφεροντα.

εμεις αν ειναι να ανεβουμε φετος θα ανεβουμε χωρις πολλα πολλα απλα θα "δεσει" η ομαδα και ολα καλα.
μετα βλεπουμε.

το θεμα ειναι μην κολλησουμε σ αυτη την κατηγορια και αλλες χρονιες και εκει θα εχουμε προβλημα σημαντικο.

εντιτ:
αστο και το βολλευ φιλε. τελικα μονο η μπαλα εμεινε στον συλλογο (που νομικα δεν ειναι του συλλογου, να κλαις και να γελας..)
teo
teo

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 14/11/2012, 13:03

Knack έγραψε:
Bezyr έγραψε:Laughing Laughing Laughing Laughing
Ο Ηρακλης ηταν επισημο μελος του στοιχηματος απο παλια.
Οταν ερχισε να κανει νερα αρχισαν και τα...."προβληματα με την αδειοδοτηση".
Οταν ειδαν οτι δεν εβγαζαν ακρη με τον Τακη τον διαλυσανε βρισκοντας την ευκαιρια να σωσουν και τον εκλεκτο αρχιερεα Μποροβηλο.
Το "πιες μια γκαζοζα" αναφεροτανε στο οτι μου φανηκε οτι ΤΩΡΑ ανακαλυψες εσυ την Αμερικη.
Ο ποντιος ξερει τι κανει διοτι εαν δεν εισαι μελος της παρεας ΔΕΝ ΑΝΕΒΑΙΝΕΙΣ στον αιωνα τον απαντα.
Το γεγονος οτι κερδισες δυο κατηγοριες με ελαφρως πουστικο τροπο σε 6 μηνες δεν σε πονηρευει;
Σε πονηρευουν ομως τα τερτιπια του Στραντζαλη;
Μην τρωτε παπα ρε.
Και με το Στραντζαλη ανεβαινεις, αρκει ο προεδρας να ξερει καλο σκακι.
Απλα, μπαλα μην περιμενεις να δεις και η ανοδος δεν ξερεις με τι ορους (παρασκηνιακους) θα επιτευχθει.
Και το κυριωτερο δεν ξερεις ποσοι πριν απο σενα προηγουνται στη σειρα για κονομα.
Οποτε περιμενε να δουμε τι εχει κανονισει ο προεδρας.
Αυτα περι καθαρου Ηρακλη, και μιας διοικησης που θα σηκωσει το μπαϊρακι της επαναστασης και της καθαρσης στο ελληνικο ποδοσφαιρο μου ακουγονται καπως γραφικα.
Στην Ελλαδα του 2012 που βρωμαει σαπιο πτωμα παντου δεν υπαρχουν περιθωρια για ιδεολογικες καθαροτητες και ποιοτικα ποδοσφαιρα και παω μπροστα με το σπαθι μου.
Υπαρχει μονο βρωμα, χτυπηματα κατω απο τη μεση, υποπτες συναλλαγες κατω απο το τραπεζι, ρουφιανιες και γλυψιματα.
Αν δεν μπεις στο κλαμπ πεθαινεις.
Και ο ποντιος το καταλαβε αυτο.
Δυστυχως εμεις (οι οπαδοι) σε αυτο δεν μπορουμε να κανουμε τιποτε παρα μονον να ειμαστε κοντα στην ομαδα (ειδικα στον ΓΣ) και γερο στομαχι να περασει η μπορα ευελπιστωντας οτι θα ειμαστε ακομα ζωντανοι.
Και τωρα που ειπαμε για ΓΣ να περιμενετε θεαματικες εξελιξεις εκει, με αφορμη το βολλεϋ.

Ετσι ακριβως ειναι.Αυτο εννοουσα κι εγω.Απλα, σε αυτα, εχεις ενδειξεις και το προχθεσινο εκανε μπαμ απο αγωνιστικης πλευρας.Τοσο ξετσιπωτο δεν περιμενα να δω ποτε τον Ηρακλη.Και εφ οσων ειμαστε στημενοι με τετοιο τροπο, δεν υπαρχει λογος να ασχολεισαι σοβαρα.Εδω δεν ισχυουν πλεον ουτε καν τα προσχηματα....
Διοτι θα μπορουσες να εισαι στα κολπα, αλλα μεχρι ενος σημειου.Το προχθεσινο ειναι ανω ποταμων.
Ποιος Στραντζαλης και ποιος Ποντιος.
Μας δουλευουν σαν προβατα κανονικα.
Ξαναλεω, καθε deal εχει και τα ορια του.Αλλο να σου πουνε θα σπρωξουμε αλλα κι εσυ κανε τα κουμαντα σου, και αλλο, αυτο το ματς πρεπει να βγει ασσο ημιχρονο χ τελικο.Αυτο κατανταει αηδια.
Μετα ομως δεν θα φταιει ο κοσμος αν ζηταει μεγαλυτερο αφεντικο για...αλλα κολπα.Ετσι mr Παπαδοπουλε?
Εκτος αν υπαρχουν αρκετοι ακομα ρομαντικοι που οταν βρουμε σοβαρο ανθρωπο να ζητησουμε να παμε με τις δικες μας δυναμεις.Εγω αυτο το καραγκιοζιλικι δεν το μπορω.
Πηρα και παλι διαρκειας ο μαλακας...
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από xibalba Την / Το 18/11/2012, 17:28

1η φορα πηγα με την κορακλα μου γήπεδο. Αν κ φυγαμε πριν το ημίχρονο (3,5 χρονων) αποδείχτηκε γουρλου. Μετα την 1η κιτρινη , της εξηγω οτι μολις του ξαναβγαλει κιτρινη θα βγαλει κοκκινη κ θα βγει εξω. Λιγο μετα....2η κιτρινη. Γίνεται η φαση του κορνερ στο 1ο γκολ, λεω τωρα θα μπει γκολ και θα φωναξουμε, νατο κ το γκολ. Απλα καπου εκει τρόμαξε κυριως με τα ηχεια που ηταν τερμα στην σκεπαστή και φυγαμε μετα απο 10 λεπτα.

Επιτέλους νικη με το γνωστό παντα συστημα , ο αντιπαλος με 10 geek
xibalba
xibalba

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 18/11/2012, 18:50

Σημερα απλα εγινε αυτο που δεν εγινε στο προηγουμενο ματς.
Και παλι ο Στραντζας εκανε μια απιθανη αλλαγη, Σαραφογλου εξω-Χιονιδης μεσα Shocked Shocked Shocked
δοξα τον Θεο που καταλαβε την μαλακια του, εβαλε μετα τον Νατσιοπουλο και ηρθε φυσιολογικα το παιχνιδι εκει που επρεπε οσον αφορα στην πιο ευκολη κυκλοφορια.
Ο Μπαγκουρα ειναι παικτης αξιας.Αλλα το παιχνιδι το πηραν ο Ισαακ και ο Λοπεθ οταν ντουμπλαριζε απο αριστερα.
Οπως λεγαμε και με τον Γκαρμπα, ο Ηρακλης δεν μπορει να παιζει τετραδα επιθετικων μπροστα σε γραμμη και να περιμενουν απο τα αμ χαφ να ερθει η μπαλα.Αυτο το καταλαβε πιστευω ο Στραντζας και γι αυτο εβαλε τον Νατσιοπουλο.
Κατα τα αλλα το παιχνιδι δεν αντεχει σε κριτικη οταν ο αντιπαλος παιζει με 10.
Με αναλογη εμφανιση πιστευω ανετα θα παρουμε και το αλλο ματς.
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 21/11/2012, 20:37

Bezyr έγραψε:
Και παλι ο Στραντζας εκανε μια απιθανη αλλαγη, Σαραφογλου εξω-Χιονιδης μεσα Shocked Shocked Shocked
δοξα τον Θεο που καταλαβε την μαλακια του, εβαλε μετα τον Νατσιοπουλο και ηρθε φυσιολογικα το παιχνιδι εκει που επρεπε οσον αφορα στην πιο ευκολη κυκλοφορια.
Ο Μπαγκουρα ειναι παικτης αξιας.Αλλα το παιχνιδι το πηραν ο Ισαακ και ο Λοπεθ οταν ντουμπλαριζε απο αριστερα.
Οπως λεγαμε και με τον Γκαρμπα, ο Ηρακλης δεν μπορει να παιζει τετραδα επιθετικων μπροστα σε γραμμη και να περιμενουν απο τα αμ χαφ να ερθει η μπαλα.Αυτο το καταλαβε πιστευω ο Στραντζας και γι αυτο εβαλε τον Νατσιοπουλο.

Κατα τα αλλα το παιχνιδι δεν αντεχει σε κριτικη οταν ο αντιπαλος παιζει με 10.
Με αναλογη εμφανιση πιστευω ανετα θα παρουμε και το αλλο ματς.

Λοιπον οταν τα λεμε, δεν ειναι γιατι ειμαστε κακοπιστοι, αλλα γιατι στηριζομαστε σε συγκεκριμενα πραγματα.Ωριστε τι εγραψα σε ενα ματς που πηραμε 3-0.
Σημερα που εκανε την ιδια μαλακια, αφηνοντας την ομαδα χωρις μεσους, απλα δεν κερδισαμε.Γιατι επιτιθεται μονοπατα απο αριστερα, αφου μονο εκεινη η πλευρα συνεννοειται και βγαινει μπροστα με προϋποθεσεις ο Λοπεθ, και γιατι αυτοι με 11 παικτες δεν αφησαν τον Μπαγκουρα να κανει τα δικα του.
Ειπαμε, εχουμε πολλους μετριους παικτες, αλλα αν και ο κοουτς δεν νιωθει...
Γι αυτο και αυτη η εμφανιση, γι αυτο και αυτο το αποτελεσμα.
Λοιπον, δυστηχως αλλα...
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από teo Την / Το 22/11/2012, 11:12

με γκελες στην εδρα μας δεν ανεβαινουμε.
ας αλλαξουν κοουτς, ας παρουν παιχτες δεν ξερω εγω τι και να κανουμε το come back τον ιανουαριο. ευτυχως βαθμολογικα δεν ξεφευγουν οι ομαδες
teo
teo

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 25/11/2012, 21:10

Στο Καυτα μας λενε, παιζουμε απεναντι σε κλειστες αμυνες, και δεν μπορουμε.Και οταν μπορουμε, μια επιθεση ο αντιπαλος, ενα γκολ, να η ισοπαλια.
Εξω, παιζουμε παλι κατοχη, ειμαστε καλοι, Shocked Shocked κανουν παλι ΜΙΑ ευκαιρια, να το μπαλακι στο πλεχτο ΠΑΛΙ ΙΣΟΠΑΛΙΑ...

Η ερωτηση της σαιζον
Η ΟΜΑΔΑ, ΠΟΤΕ, ΚΑΙ ΠΩΣ ΣΤΟΝ ΠΟΥ...Ο ΘΑ ΚΕΡΔΙΣΕΙ?

ο ευρων αμοιφθησεται
καποιοι το ξερουν καλα αυτο
Very Happy

Κατα τα αλλα: [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Γι αυτο ανησυχουμε ρε μεγαλε.Σκεψου να μας βρειτε σε ντεφορμαρισμα ναουμ...
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από teo Την / Το 29/11/2012, 19:29

η ομαδα πρεπει να ειναι στην 7αδα μεχρι να γινουν μεταγραφες του ιανουαριου. απο κει και περα ΑΝ παρουμε παιχτες για ανοδο τοτε μπαινουμε καλυτερα στο παιχνιδι εκτος και αν ειμαστε σε κανενα αλλο παιχνιδι που ειτε ειμαστε καλοι ειτε οχι τα αποτελεσματα εχουν καθοριστει απο την μαλαισια Cool Cool Razz Razz
εκει δεν μπορομε να κανομε κατι ουτε να το μαθουμε κιολας λογικα.

teo
teo

Δημοσίευση από Bezyr Την / Το 2/12/2012, 22:54

Νικη πολυ μεγαλης βαθμολογικης σημασιας σημερα με την Καβαλα.
Η ομαδα εχει ρεζερβες αλλα δεν εχει βασικους.
Οι δυο βασικοι χαφ μας, Κριβο και Ισαακ ειναι απολυτως απαραιτητοι, ακομη και αν ο δευτερος υστερει λιγο σε ταχυτητα.
Ο αξονας υστερει πολυ.Ευτυχως ο ασσος καλυφθηκε σωστα.Ενα θεμα υπαρχει στο οτι ειμαστε φουλ στους ξενους και ποιον να διωξεις για να φερεις νεους παικτες....
Τεσπα.
Και κατι για τον Στραντζα.
Οταν εβαλε το παιδι με τα χαρακτηριστικα παπουτσια, εριξα πολλλυ καντηλι.Μα παρα πολυ.
Οταν τον εβγαλε, δεν πιστευα στα ματια μου για ΤΗΝ ΜΑΓΚΙΑ που εκανε.Μονο ο Αναστασιαδης κανει τετοιες μαγκιες.Μπραβο του λοιπον.
Bezyr
Bezyr

Σελίδα 4 από 15 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5 ... 9 ... 15  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης