FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

2 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Empty ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Δημοσίευση από Bezyr 5/1/2013, 12:11

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Το λεπον, εχω δει τα πιτσιρικια 3 ματσακια φετος.
Μιλαμε εχει μερικα παικτακια, βγαζουν ματια παιδια.
Ουτε ξερω ποιον εχουν προπονητη εκει, αλλα αμα δειτε ποσο οργανωμενα παιζουν, θα παθετε πλακα.
Ειλικρινα ειχα δουλεια και ηθελα να φυγω, και δεν εφευγα....
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Empty Απ: ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Δημοσίευση από teo 29/4/2013, 15:38

Στα ύψη το τουρνουά της Μίκρας (photogallery)
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

το αρθρακι εχει και φωτογραφιες.

εχω πετυχει και εγω προπονηση των ακαδημιων μας. οχι αγωνα. δεν ξερω κατα ποσο ξερουν καλη μπαλα τα παιδακια, αλλα εχουμε ρε σεις τουλαχιστον παιδακια που παιζουν. ελπιζω το ματι του χαγκαν να κοβει και να κανει καλη δουλεια.

θελουμε νεους κατσικαδες, βελλιους και σε κουλτουρα και παικτικα, δεν θελουμε νεους παπαστεριανους, παπαζαχαριες και γιαντσηδες. αν βγαλουμε τετοιους να τους στειλουμε στο σκουλικη... Razz

ο ποντιος εχει θεληση να ασχοληθει με ακαδημιες απ οτι λενε, μακαρι να γινει σωστη δουλεια. ο σαββιδης (το μπακ μας) που για την Β φαινεται καλος νομιζω απο την αεπ προερχετε, δεν ειναι κακος ειναι 20 χρονο ισως να μπορει να βελτιωθει κι αλλο.

**Βεζυρη απο οργανωση ακαδημιων ειχα πετυχει ενα πολυ ωραιο βιντεο-ντοκυμαντερ της man.u. εκει να δεις πολυ απλα πραγματα χωρις εξοδα φυσικα που εδω δεν γινονται ουτε για πλακα
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Empty Απ: ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Δημοσίευση από Επισκέπτης 29/4/2013, 16:31

Τέο, το θέμα των ακαδημιών είναι μια μεγάλη ιστορία που σηκώνει πολύ κουβέντα. Ένα θα σου πω, απλά για να σε βάλω στο θέμα. Στην Ελλάδα θεωρούμε καλές ακαδημίες αυτές που κερδίζουν και παίρνουν πρωταθλήματα. Σε πληροφορώ ότι στις μεγαλύτερες ακαδημίες της Ευρώπης αυτό δεν ισχύει. Στόχος δεν είναι να κάνεις ομάδα αλλά να βγάλεις παίχτες. Θα μου πείς δηλαδή δεν τους νοιάζει να κερδίζουν; Φυσικά, αλλά πρώτος στόχος είναι η ατομική τεχνική. Κάνουν περισσότερο προπονηση και λιγότερο παιχνίδια.Στις προπονήσεις παίζουν σπάνια διπλό.
Εδώ μας νοιάζει μόνο να κερδίζουμε ακόμη κι αν παίζουμε στα babini.
Έκανε η σούπερ κλικα ένα συνέδριο και ήταν καλεσμένοι άνθρωποι από την σπόρτινγκ λισσαβώνας, την ομάδα με τις πιο πετυχημένες ακαδημίες στον κόσμο. Δεν πάτησε κανένας το πόδι του.
Και για να έρθω στα δικά μας, Ο Χάγκαν που ήταν; γιατί δεν πήγε; Δυστηχώς δεν έχω ακούσει καλά λόγια γιαυτόν (όχι για τον χαρακτήρα του, για την αντίληψή του στο όλο θέμα) μακάρι να βγω ψεύτης. Αν είχα τη δυνατότητα να παρακολουθήσω λίγες προπονήσεις στις ηλικίες από 6-15 χρονών θα σου έλεγα αν γίνεται καλή δουλειά ή όχι.

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ Empty Απ: ΑΚΑΔΗΜΙΕΣ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟΥ

Δημοσίευση από teo 29/4/2013, 17:52

εδω φιλε με πιανεις αδιαβαστο.
δεν ξερω αν γινετε καλη δουλεια ή οχι.
αυτο που εχεις πει για τεχνικη κτλ και οχι μονο νικες το εχω ακουσει και εγω.

ισως τελικα (τι ισως δηλαδη για εταιρια μιλαμε) σιγα σιγα να ξεκολλαμε με το θεμα Ηρακλακια σε ολα τα θεματα, προπονητες και γενικα ολα.
ας παρουν σε καθε θεση (αν δεν εχουμε) ανθρωπους γνωστες της δουλειας τους επι πληρωμη φυσικα (και ανταποδοτικοτητα θα ελεγα εγω αν γινετε)

για ενα πολυ μικρο χρονικο διαστημα που ειδα προπονηση των μικρων μας ειδα οτι εκαναν προπονηση σε ατομικο επιπεδο αλλα φυσικα το πολυ λιγο που ειδα δεν μπορω να εχω σωστη κριση -δεν ειμαι και γνωστης που ξαναειπα-.

**ο παπαιωαννου που εχει το θεματακι της αρσεναλ αν δεν κανω λαθος θα κανει εδω σαλονικα ακαδημια -αν δεν το εχει κανει ηδη- και δεν θα συμμετεχει πουθενα σε πρωταθληματα κτλ.
ισως κατι να λεει και αυτο.


**χαρακτηριστηκα αυτο που θυμαμαι απ το βιντεο που εγραψα οτι ειδα ειναι οτι π.χ. οτι συστημα επαιζε η μεγαλη ομαδα επαιζαν και ολες απο κατω με τα παιχτακια σε συγκεκριμενες θεσεις κτλ.

τωρα μην γραψουμε οτι καθε ομαδα εχει και δικα της σχολεια ξενωνες κτλ γιατι αυτα εννοειται εδω δεν γινονται..
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης