FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

+6
sakoulas74
κατακρεουργημενος
Bezyr
natsinas75
teo
DIMSAV
10 απαντήσεις

Σελίδα 11 από 15 Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 3/2/2014, 18:37

θελουμε αλλα αφου δεν πηρε μεχρι τωρα μην περιμενεις κατι καλυτερο απο τον μικρο και ασχετο με την μπαλα μπακ που εχουμε.

ο ποντηλακ εχει ξενερωσει που με Ογιος δεν μπορει να κανει καμια βρωμοδουλεια, και οσο εστω και λιγα φραγκακια τα παιρνουν οι παιχτες ΙΣΩΣ δουλεουν και λιγο με το συναισθημα και παιζουν πιο πολυ για τον ΟΓΙΟΣ (κρατα το) οποτε βρωμοδουλεια ετσι οπως ειναι η ομαδα σημερα δυσκολο να στηθει εκ των εσω.
γι αυτο και δεν παταει μεσα σε ολα στην Μικρα πλεον ο ρουφ.

υπ οψην1: η συμπεριφορα καποιων της ΠΑΕ απεναντι στους Ιρανους δεν ηταν η πρεπουσα οποτε και αν υποθεσουμε οτι υπηρχαν το πιθανοτερο ειναι να μην ασχοληθουν με την παε.

υπ οψην 2: και να ηρθε ανρητικη απαντηση ο ποντιος ΔΕΝ θσ το πει. παιζει 2πλο ταμπλο επιτυχημενα.

υπ οψην 3: ξεζουμιζει και ΑΝ λαιμαι ΑΝ κανει οτι ανεβαινει η ομαδα ο οποιοσδηποτε κανει ο πλησιαζει για αγορα της παε παρακαλειται να σκασει μυτη με 1 χαρτι και πανω.

το τελευταιο ειδικα ΠΡΕΠΕΙ να το αποφυγουμε οποτε αν ειναι καποιος απο αυτους που τον περιτρυγυριζουν να μπει πρεπει να μπει τωρα και να κοστολογησει τωρα ο ποντιος τι θελει.

και επισης θα παιξει πολυ ρολο και για τωρα η αλλαγη και για την επομενη χρονια.και να ανεβουμε ΙΣΩΣ το καλοκαιρι να μην μεινει ΚΑΝΕΙΣ οποτε εισαι παλι στο μηδεν (0).
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από sakoulas74 5/2/2014, 10:26

Οσο "δικιο" και να εχουν ορισμενοι απο τους διπλα με το "ηρακλης εισαι, κανε μια φορα το αυτονοητο και ξεπερνα ολες τις δυσκολιες", με το 2+1 που αποφασιστηκε, ολα τα λεφτα θα παιχτουν στο ποιος θα στησει τον καλυτερο κωλο στον μαρινακαρο.
Οπως και ναχει, αν δεν αποφυγουμε τελικα το μπαραζ με ομαδα της σουπαλιγκας (γιατι φαινεται πως εκει οδευουμε), το εργο μας θα ειναι κατι περισσοτερο απο δυσκολο. Και εγω θελω να πιστευω οτι σαν ομαδα ειμαστε καλυτεροι απο πολλους της ανω κατηγοριας, αλλα με τα παιχνιδια που θα εχουν οι παικτες ως τοτε στα ποδια τους θα πηγαινουμε σαν προβατα στην σφαγη. Κι'ας λενε οι διπλα τα δικα τους. Ολοι εχουμε μεσα μας κρυφη την ελπιδουλα οτι για καποιους αγωνες θα μεταμορφωθουμε στον γιγαντα με το ροπαλο της μυθολογιας μας, αλλα λιγη λογικη δεν εβλαψε ποτε κανεναν.
Μακαρι να μην φτασουμε καν στον αγωνα μπαραζ, και να ειμαστε εμεις αυτοι που θα πανηγυρισουμε την απευθειας ανοδο. Τα φιδια παντως θα με ζωνουν μεχρι τοτε...

υγ. ενα πουλακι μου ειπε οτι οι ιρανοι θα απαντησουν προς καλοκαιρι και αναλογως αν θα ανεβουμε ή οχι θα απαντησουν θετικα ή αρνητικα. Να διευκρινισω οτι δεν ειναι η συνηθεις πηγη μου (που εμπιστευομαι απολυτα), και οταν ρωτησα γι'αυτο που εμαθα δεν ηξερε να μου πει. Μπορει καλλιστα να προκειται για παπαριες. Οπως και να'χει, και τα δυο πουλακια μου ειπαν οτι το ενδιαφερον των ιρανων συνεχιζει να υφισταται.

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 5/2/2014, 11:19

οτι και να λεμε, οσο μπαλαρα και να παιζουμε δεν ανεβαινουμε χωρις διοικηση.
οσο και να ερχονται οπαδοι και να αφηνουν 120.000 δεν λυνουν καποιο προβλημα συνολικα ουτε και αλλαζει κατι στα διοικητικα.
ο παπαδοπουλος ΠΡΕΠΕΙ να φυγει πριν τα πλει οφ πριν βγει η χρονια μηπως και προλαβουμε και ανεβουμε.

την αισιοδοξια ομως οτι θα κανω 10/10 ή 25/20 πλιζ και εγω την εχω ως να βαθμο αλλα κουραζει και δεν πολυ μετραει.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 5/2/2014, 17:12

Σημερα πιναμε καφεδακι στη δουλεια με 2 βετερανους και ενα πασιγνωστο Ηρακλακι.
Δεν εχω προβλημα να πω ποιοι ηταν, τους εχω ξαναναφερει, απλα δεν εχει νοημα.
Η συζητηση γυρω απο τον αγνωστο Χ που "χαρισε" τα λεφτουδακια του στην ΠΑΕ, και φυσικα οι Ιρανοι.
Λοιπον, κανενας μεσα στον Ηρακλη δεν ξερει ποιος ειναι αυτος ο καλος Σαμαρειτης.
Ερωτω τωρα εγω.
Ειναι δυνατον να μην μαθαιναμε το ονομα του?
Απλα, αναρωτηθειτε.Σιγα το μυστικο δηλ.
Παρακαλω οποιος ξερει να μου πει στα π.μ
Επειδη ομως εχω ρωτησει πολυ κοσμακη και κανενας δεν ξερει, τι να πω....
Ισως ξερουν οι οργανωμενοι.Σε καθε περιπτωση εγω Ηρακλακια και αρχιδια μεντολες δεν πιστευω.
Οσο για τους Ιρανους, λεω στην παρεα, ρε σεις τι γινεται με τους Ιρανους? 
Σκασαν στα γελια.

Με την ελπιδα και τον φοβο κυβερνουνε τον κοσμο ρε σεις, με την ελπιδα και τον φοβο.Τον Ηρακλη δεν θα καταφερουν?

Με την ελπιδα, τον φοβο και τους γνωστους παπαγαλοστημενους στα φορουΜΖΖΖ....
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 5/2/2014, 18:25

το προβλημα μου ειναι οτι η ομαδα σταματησε να λειτουργει (οσο λειτουργουσε τελος παντων) απο την ωρα που ακουστηκαν οι Ιρανοι που δεν ξερουμε αν ειναι οντως γαματοι τυποι (υπαρκτοι ειναι) και δεν ξερουμε ΟΜΩΣ αν ειναι ο Ιρανος αντιστοιχος σπανουδακης.

η παε κατεβασε ρολα αρχες δεκεμβρη. παρτε το γραμμη, ιθα το γραφω παντου και παντα μεχρι να το χωνεψετε ΟΛΟΙ οτι με την παρουσα κατασταση ΔΕΝ ανεβαινεις και δεν σε θελουν κιολας. αλλα και να πεις δεν με θελουν στην πουτσα μου θα ανεβω δεν μπορεις. γιατι δεν κανεις τις απαραιτητες ενεργειες.

τον βολευει η Β χωνεψτε το. καλυτερα 1ος στο χωριο που λενε.

οσο για τον οπαδο που εδωσε τα λεφτα. ναι οπαδος ειναι φιλε, και οντως δεν θελει να μπλεχτει σε με την καμια σε καμια διοικηση. απλα εδωσε. αυτο.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 5/2/2014, 19:15

Με ενδιαφερον περιμενω να ακουσω το ονομα του, εστω μεσω p.m.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 5/2/2014, 19:19

αν ηξερα το ονομα του θα στο ελεγα ρε συ. απλα ξερω οτι δεν προκεται να ασχοληθει με τα διοικητικα και δεν ειναι μακαροΦ κτλ επενδυται.
οτι ηξερα στο ειπα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 8/2/2014, 22:14

Tην δευτερα περιμενω το πρωτο crush test της αμυνας με...Σαββιδη πισω.Οπλο μας η κατοχη και το πρεσιγκ αλλα τι διαολο, 4-5 κοντρες δεν θα τις φας?Η Νικη Βολου ειναι καλη μπροστα.Ειναι αμαρτια απο τα τσαφ δυο αμπαλων πισω να γαμιεται η ομαδα.
Φτου φτου μακρια απ εδω αλλα αντικειμενικα το ματς ειναι δυσκολο.Και οπως ειπα, για μενα, το πρωτο crush test της αμυνας.Ευχομαι να μην χτυπαει το κεφαλι του στον τοιχο ο Ογιος που δεν πιεσε τον μπατιρη να παρει ενα σεντερ μπακ της προκοπης.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 8/2/2014, 22:58

δυστυχως οι μεταγραφες που επρεπε να γινουν δεν εγιναν παρ ολο που στην παε επεσε χρημα απο εξωτερικους παραγοντες.

πιστευω στον Ογιος, η αληθεια ειναι οτι φτασαμε στο σημειο να δουμε μπαλα υστερα απο χρονια και στην Β εθνικη, ποιος θα το φανταζοταν?

το ελλειματικο ροστερ ομως ειναι μεγαλο θεμα που δε νομιζω να το ξεπερασει ετσι απλα ο Ογιος και μονος του.

οι αναρθρες κραυγες των ΑΡΔ που βγαινουν παντα ΑΦΟΥ γινει η μαλακια, οπως π.χ. το σημερινο αρθρο του Μ.Ι. για το "παρα πεντε των μεταγραφων"  δειχνει παραλληλα οτι η σοβαροτητα δεν υπαρχει ουτε στην παε ουτε στους δημοσιογραφους, αλλα μονο στον κοσμο και οχι σε ολο δυστυχως.

ελπιζω παρ ολα τα εμποδια να μην κωλοσουμε πουθενα και να συνεχισουμε την πορεια μας.

τωρα θελουμε και την τυχη μαζι μας γιατι μας αξιζει.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από sakoulas74 9/2/2014, 09:21

Με αυτα που διαβαζω εδω και διπλα, μου φαινεται πως ειμαι ο μονος που θεωρει το παιχνιδι πιο ευκολο απ'οτι φαινεται. Η νικη β. εχει μαθει να παιζει ανοιχτα, ετσι εχει παιξει σε ολα της τα παιχνιδια ως τωρα. Μαντεψτε ποιον συμφερει πιο πολυ αυτο.
Επισης, αν κλειστουν πισω, δεν ειναι απαραιτητο οτι θα το κανουν επιτυχημενα, αφου δεν εχουν μαθει αυτου του ειδους το παιχνιδι. Μαντεψτε παλι ποιον συμφερει και αυτο...

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 9/2/2014, 11:30

Sak η ομαδα εχει πολλες δυνατοτητες, αλλα εχει και δυο αμπαλους στη θεση του σεντερ μπακ που παιζουν εναλλαξ και την μαλακια την εχουν ψωμοτυρι αν τους πιεσεις λιγο.
(Τον Κουρδακη δεν τον ανεφερα γιατι δεν ηταν αυτο που ειχαμε στο μυαλο μας οταν σκεφτομασταν αμυντικο.Διαβαστε γιατι τον εδιωξαν απο τον Οφη, ποιον ? τον Οφη που σε μπαραζ τον εχουμε για πλακα)
Επισης σε τραυματισμο ενος μπακ, επισης εχεις προβλημα.Δεν λεμε για το τοπι που παιζει η ομαδα ή αν κερδισουμε αυριο ειδικα.  Wink
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 9/2/2014, 17:32

δεν καναμε μεταγραφες ομαδας που θελει να ανεβει. απλο ειναι.

τωρα για τις νικες, μακαρι να ερθουν πολλες και ανετες

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από sakoulas74 10/2/2014, 10:19

Δεν ειπα οτι ειμαστε ανετοι πισω, ειπα οτι μαλλον εχουμε καλυτερες πιθανοτητες να κερδισουμε παρα να κανουμε γκελα. Δεν λεω οτι εχουμε σιγουρη την νικη, αλλα θεωρω οτι ευκολα ή δυσκολα θα παρουμε το 3ποντο.

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 10/2/2014, 15:03

κοιτα στο ανοιχτο παιχνιδι ειμαστε πιο επικινδυνοι και νομιζω μας βοηθαει παραπανω.
ανοιχτο παιχνιδι με την εννοια να σε παιζει η αντιπαλη ομαδα στα ισια. και ετσι μας βγαινει και χτυπαμε ματσακια.

στο κλειστο παιχνιδι, εχουμε περισσοτερη δυσκολια να ξεκλειδωσουμε αμυνες, αλλα αν αυτο γινει συντομα και ανοιχτει μετα ο αντιπαλος κανουμε πιο ευκολο το ματσακι για εμας.

το δυσκολο της υποθεσης (για μενα τουλαχιστον) ειναι οτι δεν εχω δει μεμονομενους αγωνες καμιας αλλης ομαδας γενικοτερα (Α,Β,Γ κτλ) οποτε δεν ξερω τι θα συναντησουμε, αλλα πιστευω με τα λιγα που ξερω τι μπορει να κανει η ομαδα μας.

αν παιξουν με το στυλακι που πεξαμε εντος με τον τουρκο θα λυγισουν οπως και να παιξουν.

ο μονος φοβος μου ειναι η αμυνα και πιο πολυ η αμυντικη μας λειτουργια οταν τρωμε κοντρα αντεπιθεσεις. χαρακτηριστικα θυμαμαι τις κοντρα αντεπιθεσεις με το γαζωρο στο εκτος και εκει με πιανει ο φοβος. οτι μια ομαδα πιο εμπειρει μπορει να τις εκμεταλλευτει σωστα.

αρα κλειδι ειναι η υπομονη -ειτε σε κλειστο ειτε σε ανοιχτο παιχνιδι- και το κεντρο, με κατοχη και οχι πουλημα της μπαλας κτλ. λιγοι αυτοματισμοι ή τακτικες, που εχει φανει οτι ψιλοδουλευονται αρκουν για να παρουμε το ματσακι. καλο ειναι να βλεπουμε μπαλα και 6 αρες με τα χωρια αλλα πρωτα απ ολα ας εχουμε στο μυαλο μας σε τετοια ματσακια απλα τη νικη και ας ειναι "επαγγελματικη".
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 10/2/2014, 15:28

Κι εγω πιστευω οτι θα κερδισουμε σημερα.Θα παρακολουθω ομως πολυ συγκεκριμενα τι κανει η αμυνα μας απεναντι στους επιθετικους τους.Σαββιδης-Κοντεων εννοω.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 10/2/2014, 16:06

αν πανε ολα καλα στο κεντρο δεν θα εχει τρομερη δουλεια η αμυνα.

τουλαχιστον αυτο ευχομαι να πω την αληθεια. μακαρι να ειναι σε καλη φορμα ο κουρδακης και να μπει πολυ γρηγορα στο κλιμα της ομαδας. χρειαζομαστε λυσεις.

επισης κοιταμε ενα φορ ακομα, κοινοτικο. κριμα ρε γαμωτο να μην εχουμε παρει ενα ελληνα μεχρι τωρα να ειμαστε ανετοι απ το θεμα επιλογων.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 10/2/2014, 21:03

Λοιπον, οπως ακριβως τα λεγαμε.
Πρωτος σοβαρος αντιπαλος και η ομαδα δειχνει οτι με φουλ επιθεση με ξαφνικες δεν θα ανεβει.
Το παιχνιδι το ειδα ως εξης:
O Bοσνιαδης εκανε κατι απλο.
Ειδε οτι ο Ηρακλης στα χαφ εχει μονο τον κουτσοΤαι και τον Πορτουλιδη, ξερει οτι δεν εχουμε φορ κεφαλοσφαιριστη αλλα μια λουμπινα ονοματι Ζαχορα,αρα δεν φοβαται τα ακρα, ξερει οτι μας λειπει το δεξι μπακ, δεν εχουμε σεντερ μπακ και παιζει εκει κατ αναγκην ενας μεσος,ο Λιμα...
Πιεζει λοιπον στην πρωτη πασα και πρεσαρει για το ευκολο λαθος.Ετσι ακριβως μας επαιξε ο γυφτος και χασαμε, ετσι θα μας παιζουν ολοι.Την κλεβουν 5 φορες και κανουν ευκολα ευκαιριες.
Ο Ονουατσι ως διεμβολιστης λειπει, ο Γιαρολιμ με την καλη πασα δεν αντικατασταθηκε ακομη,ο Τσιλιανιδης ΔΕΝ μπορει να οργανωσει, ΜΑΛΑΚΟ ΦΑΙ ΜΠΑΜΙΕΣ ΤΟ ΜΑΤΣ!
Το παιχνιδι χαθηκε αγωνιστικα, απολυτως φυσιολογικα.Τιποτε το υποπτο δεν υπαρχει.Καντε το σταυρο σας που δεν επαιζαν με 11.Γιατι αυτο το πρεσσινγκ στα πρωτα 24 λεπτα και στα 10 του δευτερου ημιχρονου θα το καναν περισσοτερο χρονο αν επαιζαν με 11, και μαλλον πηγαιναμε για συντριβη.Απλα με 10 κανανε οικονομια δυναμεων.Ολες οι αλλαγες του Βοσνιαδη εκει κατατεινανε.
Μην διαβαζετε διπλα που λεει ο αλλος, "δεν καταλαβα το σημερινο"
Το σημερινο ματς ηταν καρμπον το δευτερο ματς με τον τουρκο στο κυπελο.
Απλωμενο παιχνιδι οι δικοι μας, χωνι η αμυνα, παει το ματσακι.
Παπαδοπουλος Τσαλικης καταζητουνται για το σημερινο,(αντι για μπακ και σ μπακ μου πηραν εξτραιμ!!!!!)  και ο Ογιος για την μαλακια του να συνεχιζει το ιδιο στυλ ενω πισω ειμαστε για τον πτσο.
Η ζεμπεκια του Λιμα στο πρωτο γκολ, και το μαρκαρισμα με τα ματια του Μπαμπα στο δευτερο εξαιρετικα αφιερωμενα στον Αργεντινο.
Και κατι για οσους εχουν κλωτσησει τοπι.
Το πλασαρισμα του Ισαακ στο πρωτο γκολ στον Χουαν ειναι χαρμα ιδεσθαι.Καταπληκτικη προσποιηση.Ριχνει το σωμα πισω, σαν να θελει να πλασαρει δεξια, την τρωει ο Χουαν, και πλασαρει αριστερα.Αγαλμα ο δικος μας.Ποιημα για λιγους.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 10/2/2014, 22:11

δεν πηραμε παιχτες ρε συ. απλο ειναι.

ο λιμα ξανα μπακ υστερα απο μεταγραφικη περιοδο. και με κουρδακη την τοπ μεταγραφη σου στην αμυνα-παναγια βοηθα, τι να λεμε τωρα?

ελειψε ο ονουατσι να πουμε και δεν παιξαμε? ηταν σε κακη μερα καποιοι και πηραν στον πατο ολη την ομαδα?

οτι και να πουμε θα εχει να κανει με το ροστερ που δεν ενισχυθηκε και δεν εχει εναλλακτικες λυσεις, ειτε στην αμυνα ειτε μεσοεπιθετικα για να αλλαζει προσωπο η ομαδα σε 5 λεπτα.
γιναμε προβλεψιμοι μεσα σε ολα τελικα και αυτο κοστισε.

το φαουλ δεν το χρεωνω στον Ογιος αλλα στην διοικηση, ξεκαθαρα. αυτα θα μπορουσαν να ειχαν αποφευχθει.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από sakoulas74 11/2/2014, 10:55

Δεν το ειδα (ή ακουσα) το παιχνιδι, απλα εμαθα απο ατομα που πηγαν. Οτι ακριβως λετε και εσεις μου μετεφεραν, διαβασα και τους διπλα, τι να πω, ευχομαι να ηταν μια παρενθεση. Την εχω δει την νικη β. φετος σε αλλους 3 αγωνες, δεν νοειται να καταφεραμε να χασουμε απο αυτους. Εχουμε πολυ καλυτερη ομαδα. Δεν προκειται να μιλησω για το αν ηταν στημενο ή οχι, ουτως αλλιως οσα παιχνιδια ηξερα για στησιμο μας σας το ελεγα. Στο συγκεκριμενο δεν εμαθα τιποτα.

Ελπιζω σε απλο ξεφουσκωμα για χθες και γρηγορη ανακαμψη.
Ειμαι αισιοδοξος οτι δυσκολα θα δουμε παρομοιο παιχνιδι, τουλαχιστον κεντρο και μπροστα, ειμαστε ομαδα που δημιουργει και το εχουμε αποδειξει. Σε σχεση με τις υπολοιπες ομαδες μπορουμε ανετα το 1 τρωμε 2 βαζουμε.

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από sakoulas74 17/2/2014, 10:05

Επιστροφη στις νικες λοιπον, και διαβαζοντας μπλεαρενα και βλεποντας τις φασεις και τα γκολ, μαλλον ειχαμε μετρια εμφανιση. Το τριποντο ειναι τριποντο βεβαια, και σε συνδιασμο με την ηττα της ν.βολου ειμαστε ξανα στην 2η θεση. Οχι οτι λεει κατι αυτο, μιας και ακομα ειμαστε στο κυνηγι της μπαρτσελονα/κερκυρα.
Η βαθμολογικη διαφορα με τους συγκεκριμενους ειναι μεγαλη για να ευελπιστουμε στην πρωτια αλλα ποτε δεν ξερεις τι θα σου βγαλει το αυριο. Οποτε καλο ειναι να τους κυνηγαμε μπας και στο τελος γινει καμια στραβη και τους περασουμε.

Μεσα στην βδομαδα ευελπιστω να δουμε και καποια εξελιξη στο διοικητικο. Υποτιθεται ο παπαδοπουλας μας την κανει απο τριτη. Ετσι ειπε τουλαχιστον...

υγ. τι εγινε με τους διπλα;

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Επισκέπτης 17/2/2014, 11:23

Δεν έγινε καλό παιχνίδι, Τα μόνα που άξιζαν ηταν τα γκολ ειδικά το πρώτο. Απο κει και πέρα καναδυο φασεις. Πολύ δυνατό με πολλά φαουλ και από τις δυο πλευρες. Το θετικό σημείο μας νομίζω ηταν το ότι πήγαμε αρκετα καλα αμυντικά, κάτι που είναι οντως είδηση. Ο παπαστεργιανός είχε πάθος, δυναμη, τσαμπουκα, αλλά δεν είδα ούτε μια φάση που να μην έκανε φαουλ στον αντίπαλο. Δεν έκανε τα γνωστα λαθη στις πασες, αρα και αυτό είδηση. Κολιτσι τέλειος, εγιναν παραπολές σεντρες, δεν έχασε ούτε μια έξοδο. πολύ σωστή η επιλογή του απο τον ογιος σε αυτό το παιχνίδι. Τάι και πολύ περισσότερο ο Ζάχορα συνεχίζουν να κάνουν ρόμπες πολύ κόσμο. Από τη δόξα πολύ καλός ο Χιντασέλι

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 17/2/2014, 12:42

δεν ειδα τον αγωνα δυστυχως λογο δουλειας, ειδα τις φασεις των γκολ, συμπερασμα δεν μπορω να βγαλω ομως και απο τις φασεις για την συνολικη παρουσια μας.

το θετικο ειναι το τριποντο και το ακομα πιο θετικο ειναι οτι η νικη γκελαρε και ειμαστε ξανα 2οι.

ρε παιδια η νικη με ποιον επαιζε και εντος ή εκτος και εχασε? δηλαδη τι ομαδα συναντησε και ποσο μαλακες ειμαστε που δεν την κερδισαμε εμεις πριν. θα ειχαμε κανει διαφορα τωρα.

καλο ειναι επισης οτι οι οπαδοι ειναι κοντα στην ομαδα και πανε πακετο σε καθε χωριο.

το κακο στην ολη φαση ειναι η διοικηση.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Επισκέπτης 17/2/2014, 12:48

Η νίκη έπαιζε σε μια έδρα που αν δεν κανω λαθος περασαμε με ισοπαλία μόνο εμείς. Τέο, το ξαναλέω, δεν μας κέρδισε η νίκη, εμείς χάσαμε. Το γιατί δεν ξέρω...

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 17/2/2014, 13:04

ναι φιλε εχεις δικιο. το ιδιο πιστευω και εγω. χασαμε και το καναμε εξωφθαλμα κιολας..

δεν γινετε να εισαι σε τοσο κακη ημερα..

παρ ολα αυτα με ανεση βγαζουμε διπλο εκτος εστω και αν η δραμα δεν ειναι και το φοβητρο.

το βαρος ομως δεν πρεπει να γερνει μονο στο αγωνιστικο..

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 11 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 17/2/2014, 16:51

2-0 η Κερκυρα την Καλαμαρια στο ημιχρονο
Τωρα το ανοιξα στο τριφασικο, πανω σε μια καλη φαση της Καλαμαριας.
Για το δικο μας που λετε, ουτε εγω το ειδα, ειχα εφημερια, αλλα δε γαμεις. Ολα τα λεφτα ειναι στα πλαιη οφ.
Απλα που να πας εκει με το φαντασματακι τζουνιορ ρε γμτ...
Περιμενω να δω την κερκυρα στο Β αλλα γιατι εχω την αποψη οτι αυτους τους εχουμε?
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 11 από 15 Επιστροφή  1 ... 7 ... 10, 11, 12, 13, 14, 15  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης