FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

+6
sakoulas74
κατακρεουργημενος
Bezyr
natsinas75
teo
DIMSAV
10 απαντήσεις

Σελίδα 13 από 15 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 9/3/2014, 23:33

Ξανα εκτος αποστολης ο Χουαν.Κατι πρεπει να παιζει.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 9/3/2014, 23:48

ναι και εγω το προσεξα..δεν διαβασα καπου να ειναι τραυματιας και απ οσο ειδα θα απουσιαζει και ο ζαχορα. ερωτηματικο η απουσια του..
βλεπω ομως να ξεκιναει με κολιτσι παλι. εκανε αξιοπρεπη εμφανιση με την κερκυρα, ελπιζω σε αναλογη.

ερωτηματικο ειναι ποιον θα εχει μπροστα, ποιος θα μασκαρευτει σεντερ φορ? γιατι σεντερ φορ αλλο δεν εχουμε. ειμαι ομως ησυχος, μιας και ο Ογιος εχει θητεια σε μπαρτσα οποτε ξερει 2-3 πραγματα παραπανω στο πως να στησεις ομαδα χωρις καθαρο φορ  Razz 

επισης θελω να δω (και μαλλον σε βιντεο θα το δω καλυτερα) να παιζει ο ινδιανος ο σκορτσα. και σε ποια θεση φυσικα θα τον βαλει. ελπιζω το ατου του να ειναι η ταχυτητα και να το βγαλει μεσα στο γηπεδο.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 10/3/2014, 20:18

κραταω το 3ποντο και συνεχιζουμε. επομενος αγωνας αιγινιο. κοντα, καλο καιρο θα εχει λογικα, μια χαρα ειναι.
στα σημερινα παρ ολο που ελειπε ο ζαχορα τα καταφεραμε μια χαρα, ριξαμε 2 και τελειωσε ομορφα το απογευμα.
αν δεν καναμε τα σουπερ κλαρινα με νικη και τσιπουρο θα ειμασταν παρα πολυ καλυτερα τωρα. βαζουμε μονοι τρικλοποδιες στην ομαδα.

πρεπει παση θυσια να βγαλουμε διπλο στο αιγινιο.
ρε τον ινδιανο, και γκολ με κεφαλια η μιση μεριδα. μπραβο του.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 11/3/2014, 02:51

Ο Ζαχορα μαλλον δεν ξαναπαιζει αν ο κοντοπουτανος ο Σκορτσα παρει 2-3 παιχνιδια στα ποδια του.Πολυ καλος για προωθημενος μου φαινεται.
Το χοντρο το θεμα το εχουμε στο εντονο ντεφορμε του Μπαμπα, και  στην ανυπαρξια του Λιμα να αναπληρωσει οργανωτικα τον Ται.
Μας γαμησαν στο πρεσιγκ σημερα οι Ποντιοι στη δευτερη πασα και μας αλλαξαν τον αδοξαστο.
Ο Ογιος αλλαξε τον Τσιλιανιδη ενω οι Ποντιοι οργιαζαν στη μεσαια γραμμη.Στις κοντρες επαιζαν μονοι τους μεχρι την περιοχη μας.
Ευτυχως ο Παπασουγκαρ σημερα ηταν απλος και αποτελεσματικος.Μια πατατα πηγε να κανει που περασε με δυο κορνερ ανωδυνα.
Τα μπακ μπορουν να βοηθησουν αλλα χωρις αξονα θα κανουν ημιτελεις δουλειες.
Η ομαδα με καλο Ται και αν δεν μπορει ο μαυρουλης ας μπαινει εξ αρχης ο Ιντζογλου, με κορυφη τον Σκορτσα ισως δειξει περισσοτερο αποτελεσματικη στην αναπτυξη.Πηραμε δυο αποτελεσματα αλλα στα πλαιη ωφ ΔΕΝ μπορουμε να παμε ετσι.Ο κοουτς καλειται να βρει λυσεις.
Αφου πρωτα τον καθισουν στον παγκο.
ΤΙ ΞΕΦΤΥΛΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΙ ΤΟΥΤΗ ΡΕ ΠΟΥΣΤΗ ΜΟΥ...
Περπατωντας να το εφερναν το κωλοχαρτο ηδη εδω θα ηταν.

Παντως τα παιδια τρεχουν, προσπαθουν, την ματωνουν την φανελα και γι αυτο και παιρνουν αποτελεσματα χρυσαφι.Θελουμε να φορμαριστουμε ομως, ο Παπαστεριανος να πεταει απλα την μπαλα πλαγια, και να φτιαξει λιγο η οργανωση του παιχνιδιου μας οπως τον Δεκεμβρη-Γεναρη.
Βαρομετρο ο Μπαμπα.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 11/3/2014, 11:17

εμενα δεν ξερω,δεν μ αρεσε τοσο η ομαδα, ισως να κανω και λαθος βεβαια, αλλα δεν παιζει οπως επαιζε π.χ. τον Ιανουαριο που ηταν εμφανεις η δουλεια του Ογιος.
καλο το τριποντο και προσπαθουν οι παιχτες δεν λεω, αλλα η ομαδα καπως μου φαινεται. ισως ξεμενουν απο δυναμεις πλεον σιγα σιγα.
παντως ας βγαλουμε διπλο στο αιγινιο μια φορα, ματσακι ματσακι να το παμε και θα μπουμε στα πλευ οφ. τωρα δεν οφελει αυτο που βλεπουμε και στα φορουμ και στα σαιτ με την βαθμολογια.
ειμαστε κοντα ολοι βαθμολογικα και η καθε μαλακια επηρεαζει.

αλλαξαμε διοικηση και ακομα ψαχνουμε το κωλοχαρτο.τι κατασταση ειναι αυτη ρε παιδια?

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από sakoulas74 11/3/2014, 11:41

Βαρομετρο ο μπαμπα οντως. Εχει λιγο καιρο τωρα που ειναι ντεφορμε και αυτο εχει αντικτυπο στη ομαδα γαμωτο. Ειχαμε προβληματα στον αξονα, και μαλιστα με ομαδα που υποτιθεται δεν κυνηγαει τιποτα.
Η 2η μας πασα παντα ειχε παικτη επανω της, ενω σχεδον συνεχεια επαιζαν ταμπουρι με αποτελεσμα να μην μπορουμε να δημιουργησουμε. Σχεδον οτι φαση βγαλαμε ηταν απο ατομικη προσπαθεια ή απο εξυπνη κινηση ενος παικτη. Αυτο θελει προσοχη απο τον κοουτς.

Η αμυνα μας εχει προβληματα και θα συνεχισει να εχει, γιατι πολυ απλα αυτους εχουμε. Αυτο που πρεπει να γινει ειναι να μετριαστουν αυτα τα προβληματα με καλυτερη μεσο-αμυντικη δουλεια. Στα πλευ-ωχ θα ειναι απαραιτητο αυτο. Ας στιψει το κεφαλι του ο ογιος να βρει λυσεις. Με καλυτερες ομαδες (που ουτως αλλιως θα βρουμε στον δρομο μας) θα εχουμε χοντραδες αν δεν επιλυθει το προβλημα των κεντροαμυντικων μας.

Διακριθεντες σιγουρα οι μπουκου, κοντο, πορτου, λιμα, ονουατσης και (μην παραξενευτειτε) ματσουκας. Για τον ματσουκα, εδωσε τρελες μαχες και ειχε σε σημεια απιστευτα τρεξιματα απο παικτη που ουσιαστικα μετραει 11αδα στα δακτυλα του ενος χεριου. Πιστευω οτι αυτο πιστωνεται στην νοοτροπια που εχει περασει στα αποδυτηρια ο ογιος, με αποτελεσμα να παιζουν και να παλευουν οι παικτες οσο μπορουν ο καθενας τους. Δεν λεω οτι ο ματσουκας μαγεψε, αλλα εβγαλε προσπαθεια στο χορταρι που λιγοι στη θεση του θα εβγαζαν αν επαιζαν τοσο λιγο.

Παπαστερ, κοντεων καλυτερα να μην το κουβεντιασω, τουλαχιστον οι πατατες που πηγαν να μας στοιχησουν ειτε κατεληξαν κορνερ, ειτε βγηκαν αουτ. Ο παπαστερ μου φανηκε καπως καλυτερος απο αλλες φορες, κοντεων ενα κλικ λιγοτερο απο οτι τον εχουμε μαθει.

Τσιλιας, κολιτσι κινηθηκαν σε μετρια επιπεδα, τσιλιας γιατι μαλλον εχει πιασει ταβανι (θελω να πιστευω πως οχι - ειναι πουλεν), κολιτσι γιατι οταν απειληθηκε αντεδρασε, ενω οταν η μπαλα δεν ειχε πορεια προς τα διχτυα εδειξε πως την ελεγχε.

Ιντζογλου και σιατρα χωρις βαθμο, ο πρωτος γιατι ποτε δεν μπηκε στο παιχνιδι, ο δευτερος γιατι ουσιαστικα δεν επαιξε καθολου.

Και τελος ο σκορτσας. Το παλικαρι φαινεται πως κατεχει τα βασικα και με το παραπανω. Νταξ, στην ουσια τον ειδα πρωτη φορα για αρκετο διαστημα οποτε μαλλον ειναι βιαστικα τα συμπερασματα μου. Παντως εχει κινησεις επιθετικου παικτη και μαλιστα σωστες. Φαινεται πως ξερει να παιρνει καλες θεσεις, ενω αντιστοιχα φαινεται να ξερει ποτε να κυνηγησει μια μπαλα και ποτε οχι. Θεωρω οτι ο σκορτσα ειναι οτι κοντινοτερο εχουμε σε παικτη που πρεπει να παιξει πισω απο τον βασικο επιθετικο (και ενιοτε ο ιδιος σαν βασικος). Εχει θεματα στην συνοχη του με τους υπολοιπους, αλλα επειδη ξερει τα βασικα του ποδοσφαιρου, αυτα τα προβληματακια φανηκαν στην ουσια σε 2-3 φασεις (αμελητεες κιολας). Περιμενω να τον δω σε κανονικο αγωνα. Θα πω μεγαλη κουβεντα, αλλα τον βαζω σε επιπεδο (καλου) ονουατσι, ελπιζω να μην διαψευστω.

Παμε στον επομενο τελικο τωρα, αιγινιακος γαρ...

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 11/3/2014, 11:48

τρωει και κιτρινη ο ματσουκας για θεατρο, που δεν ηταν ομως..

παιζουν καποιοι με ψυχη, καποιοι θα κανουν και μαλακιες. εγω επειδει το ματσακι δεν το ειδα στην τβ, σημερα βλεπω απ τον λουπνικι καποια ριπλει, αλλα και παλι αν δεν το δεις ολο δεν βγαζεις ακρη.

παμε αιγινιακο να κανουμε καταλυψη και να παρουμε εμεις το διπλο (και κανενα κουβα πατατες με σουβλακια) Razz

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 14/3/2014, 12:17

Οποιος θελει να παει να δει το ματς με Αιγινιακο να μου στειλει οπωσδηποτε πριν Π.Μ να του πω κατι...
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 14/3/2014, 12:25

θα παω στειλε.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 16/3/2014, 00:11

θα παει κανεις αυριο?

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 16/3/2014, 11:09

teo1908 έγραψε:θα παει κανεις αυριο?

τι ωρα ειναι το ματς?
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 16/3/2014, 11:30

3:00 ειναι το ματσακι γιατρε.

αντε ψησου Cool

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από sakoulas74 16/3/2014, 11:36

Στις 3 παιζουμε, το χανω λογω κοινωνικης υποχρεωσης γαμωτο. Ουτε απο το ραδιο δεν θα μπορω να το ακουσω. ΓΑΑΑΜΩΩΩΩΤΟΟΟΟΟ.
Τεσπα, θα πανε δυο γνωστοι μου, οποτε μια αλφα ενημερωση θα την εχω.

Διπλο, μονο και μονο για να βουλωσουν καποια χωριατικα στοματα που μας τα επρηξαν 2 μερες τωρα με τα κωλοεισητηρια...

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 16/3/2014, 11:47

ολα αυτα τα χωρια κερδισαν 2 μερες δημοσιοτητας λογο ΗΡΑ και μονο.

αντε να παμε να βγαλουμε ενα διπλο, να τελειωνουμε..

ακουσα ο ινδιανος βασικος ξεκινησει!!

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Επισκέπτης 16/3/2014, 12:28

Αντε ρε ακομη εδω ειστε;

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 16/3/2014, 13:05

ποιοι θα πατε τελικα? Very Happy 
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Επισκέπτης 16/3/2014, 13:13

Παμε μαζι με χχη και τον μικρο και φτανουμε στα μαλγαρα

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 16/3/2014, 17:48

λοιπον εφτασα πισω. για πριν το ματς και το σκατοκρατος.

γαμημενοι δεν αφηνετε τον κοσμο να ταξιδεψει να δει την ομαδα. ζωα. κοβετε τον κοσμο απ τα τρενα.
κωλοκρατος.
παμε εξω απ το γηπεδο. κλασσικο σκατοχωρι που περιμενει να δουλεψει απ τον ΗΡΑΚΛΗ και μαλακιες με τους μπατσους. μονο Π δεν βγαλανε απ εξω για μεταλλικα αντικειμενα. ευτυχως 2-3 λογικοι μπατσοι υπηρχαν τριγυρω και βγηκε μια σχετικη ακρη.

για το ματς. απ τα λιγα που ειδα.
το γηπεδο μικρο. με βολε η μπαλα εφτανε απο εστια σε εστια. λιμα-μπινο-ιντζογλου για παγκο, για 2η ομαδα, δεν ξερω που πρεπει να τους κρυψει.
λιμα και ιντζογλου οχι δεν βοηθησαν στην αναπτυξη αλλα μονιμα γυρνουσαν πισω την μπαλα.
ο μπαμπα πιο φιλοτιμος, αλλα εκανε το ιδιο, σαν να μην ηξερε τι να κανει με την μπαλα στα ποδια.
ο μπεν ξεχωριζε σαν την μυγα στο γαλα (δυστυχως) και δεν αρκει δυστυχως ενας μπεν να μπει το γκολ.

αυτα, γαμιεται το κρατος.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από sakoulas74 17/3/2014, 09:44

Μαστα, απ'οτι διαβασα διπλα, απ'οτι διαβασα απο μπλε αρενα, και απ'οτι μου ειπαν καποιοι γνωστοι μου που πηγαν, μαλλον ειμασταν κατωτεροι των περιστασεων. Μπορει οντως να μας αδικησε ο διαιτητης, αλλα δεν δικαιολογεις την ηττα ετσι οταν ο αντιπαλος σου εχει κανει σε ολο το παιχνιδι 2 φασεις.

Μιλαμε για τρελο ξεφουσκωμα της ομαδας, λιγα τρεξιματα, ακομα λιγοτερη κινηση στον χωρο. Θελω να πιστευω πως στο μυαλο των παικτων και του προπονητη ακομα ισχυει το θεμα "ανοδος"...

υγ. χανουμε μπαμπα για καποιο καιρο, μπορει τον τελευταιο καιρο να ηταν ντεφορμε, αλλα χωρις αυτον αποχαιρεταμε το μισο κεντρο μας, μην πω και την μιση αμυντικη λειτουργια μας. Να παρακαλαμε να γυρισει συντομα (τουλαχιστον στα πλευ ωχ) κοντα μας, γιατι πολυ πικρα θα δουν τα ματια μας.

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 17/3/2014, 10:04

Εγω ΔΕΝ το ειδα το παιχνιδι, οποτε και δεν θα μιλησω για αυτο, αν και το ακουσα καθως και πολλα απο τα οποια μου ειπαν βετερανοι που μιλησα εχθες μαζι τους.
Οπως λεγαμε και στα προηγουμενα παιχνιδια, η ομαδα ειναι καταπονημενη το διμηνο Δεκεμβριο-Γεναρη για να προλαβουμε τα πλαιη ωφ οποτε βγαινουν τωρα τραυματισμοι καταπονησης.Ο Ται ασουμε εκανε υποτροπη θλασης στο ιδιο σημειο.Η θλαση εκ καταπονησης θελει πολυ προσοχη και οι υποτροπες ειναι ο,τι χειροτερο.
Ο Μπαμπα δεν ξεχασε το ποδοσφαιρο.Κλαταρε κι αυτος.Επαιξε χωρις βοηθεια στα ανασταλτικα χαφ.Εδω ισως ο Ογιος χρεωνεται την μη τοποθετηση διπλα του του Ιντζογλου σε μονιμη βαση, τουλαχιστον οσο ειχε τον Λιμα (ατυχηε αλλα αναγκαστικη τοποθετηση στα σεντερ μπακ).
Κοινως, η ομαδα επαιζε με οριακο αριθμο παικτων σε καθε θεση και με τις γνωστες ελλειψεις στο κεντρο της αμυνας.Εγιναν οι αλχημειες για να καλυφθει το κενο εκει, δεν πετυχαν, επιβαρυνθηκε ο αξονας, βγηκαν οι τραυματισμοι.
Τωρα εχουμε 3 εβδομαδες να παμε στα πλαιη οφ, που ειναι πολυ σημαντικοι για την αποθεραπεια απαραιτητων παικτων.
Ται Μπαμπα ειναι καλως κακως ΑΠΑΡΑΙΤΗΤΟΙ.
Αν, λεμε ΑΝ μπορεσει να ανταποκριθει το κεντρικο μας αμυντικο διδυμο, αν ΔΕΝ εχουμε τραυματισμους κατα την διαρκεια των πλαιηοφ, και αν η ομαδα φορμαριστει, τοτε μονο ελπιζουμε σε ανοδο.
Ετσι το βλεπω εγω.
Για χθες, δεν εχω ιδιαιτερη αποψη, αλλα δεν θα με παραξενευε αν πιεζαν παλι στη δευτερη πασα με πρεσινγκ, και φυσικα παλι φαγαμε γκολ με τον ιδιο τροπο.Τι 'χες Γιαννη, τι 'χα παντα.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Επισκέπτης 17/3/2014, 11:07

Γιατρέ μου σε αυτά που λες έχεις δίκιο.
Χθες το γκολ που φάγαμε ήταν από ένα καλοχτυπημένο φαουλ και μια κεφαλια που όπως έγινε δεν πιανοτανε. Το συγκεκριμένο φαουλ δεν ήταν σε καμια περιπτωση. Ο Σαραφογλου πηρε καθαρά την μπάλα. Το κοράκι ήταν απαραδεκτο, αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία. Με εξαίρεση ένα πεντάλεπτο που πάιζαμε με 10 και μας πήρανε το κέντρο, δεν υπήρχε ομάδα αιγινιακός στο γήπεδο. Όμως κι εμείς ήμασταν ανούσιοι και ακύνδυνοι για ένα ημίχρονο τουλάχιστον. Το γιατί; είναι απλό. Όσοι το καταλαβαίνουν καλώς, για τους άλλους διστυχώς δεν θα μπορέσω. Το έχω ξαναγράψει και δίπλα. Όσο φέικ βραζιλιάνος και αν είναι ο Ται, είναι το Α και το Ω της ομάδας. Η διαρκής κίνηση του ανακατεύει τις κλειστές ομάδες και υπάρχουν 2 και 3 επιλογές στους αμυντικούς μας να δώσουν την μπαλλα στο κέντρο, είτε σε αυτόν είτε στον πουρτουλίδη ή τον λίμα. Ο μπαμπα διστυχώς ακόμη και όταν είναι καλός, είναι στατικός στην ανάπτυξη. Μου κάνει εντύπωση, πως άνθρωποι που γνωρίζουν απο μπαλα δίπλα δεν το βλέπουν αυτό.....Κατά τα άλλα εγώ έχω μείνει πίσω στο ποδόσφαιρο....έτσι λέει ένας φίλος χαχα. Το σύγχρονο ποδόσφαιρο θέλει διαρκώς κίνηση ειδικα στο κέντρο. όταν την έχουμε παίζουμε μπάλα, όταν όχι, γυρίζουμε την μπαλα γυρο γυρο χωρίς ουσία. Οπότε, η γνωμη μου είναι να μην ρισκαρουμε με τον Τάι και να περιμένουμε να τον έχουμε καλα στα πλευ οφς

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 17/3/2014, 11:14

papin έγραψε:Γιατρέ μου σε αυτά που λες έχεις δίκιο.
Χθες το γκολ που φάγαμε ήταν από ένα καλοχτυπημένο φαουλ και μια κεφαλια που όπως έγινε δεν πιανοτανε. Το συγκεκριμένο φαουλ δεν ήταν σε καμια περιπτωση. Ο Σαραφογλου πηρε καθαρά την μπάλα. Το κοράκι ήταν απαραδεκτο, αλλά αυτό δεν είναι δικαιολογία. Με εξαίρεση ένα πεντάλεπτο που πάιζαμε με 10 και μας πήρανε το κέντρο, δεν υπήρχε ομάδα αιγινιακός στο γήπεδο. Όμως κι εμείς ήμασταν ανούσιοι και ακύνδυνοι για ένα ημίχρονο τουλάχιστον. Το γιατί; είναι απλό. Όσοι το καταλαβαίνουν καλώς, για τους άλλους διστυχώς δεν θα μπορέσω. Το έχω ξαναγράψει και δίπλα. Όσο φέικ βραζιλιάνος και αν είναι ο Ται, είναι το Α και το Ω της ομάδας. Η διαρκής κίνηση του ανακατεύει τις κλειστές ομάδες και υπάρχουν 2 και 3 επιλογές στους αμυντικούς μας να δώσουν την μπαλλα στο κέντρο, είτε σε αυτόν είτε στον πουρτουλίδη ή τον λίμα. Ο μπαμπα διστυχώς ακόμη και όταν είναι καλός, είναι στατικός στην ανάπτυξη. Μου κάνει εντύπωση, πως άνθρωποι που γνωρίζουν απο μπαλα δίπλα δεν το βλέπουν αυτό.....Κατά τα άλλα εγώ έχω μείνει πίσω στο ποδόσφαιρο....έτσι λέει ένας φίλος χαχα. Το σύγχρονο ποδόσφαιρο θέλει διαρκώς κίνηση ειδικα στο κέντρο. όταν την έχουμε παίζουμε μπάλα, όταν όχι, γυρίζουμε την μπαλα γυρο γυρο χωρίς ουσία. Οπότε, η γνωμη μου είναι να μην ρισκαρουμε με τον Τάι και να περιμένουμε να τον έχουμε καλα στα πλευ οφς

Ετσι ακριβως.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 18/3/2014, 10:04

το προβλημα ειναι οτι δεν παμε πανοπλοι στα πλει οφ.

στο αιγινιο φανηκαν 2 πραγματα. με ομαδες αναλογης ή περιπου ιδιας ή εστω με τους αντιπαλους μας στα πλευ ωχ και το κορακι να μην μας παιζει 50-50 δεν κερδαμε ευκολα, δεν κερδαμε και καθολου. εμεις ξεκινωντας απ το (π.χ.) -5 απ την κορυφη δεν εχουμε αυτη την πολυτελεια.

το 2ο που φανηκε ειναι η διοικηση ΗΡΑΚΛΗΣ συμμετοχων. ειναι δυνατον να πηγαινουμε εκει και να μας κανει οτι θελει το χωριο. φυσικα δεν λεω οτι ηταν στον παγκο και δεν εκαναν τιποτα γιατι αυτα τα κανονιζεις ΠΡΙΝ πας εκει.

αυτα, εγω σορυ δεν ειμαι αισιοδοξος, αξιζει να κανουμε μια προσπαθεια, αλλα η ομαδα πιανει ταβανια και οι δυνατοτητες της ειναι περιορισμενες, αφου δεν υπαρχει αλλη λυση στον παγκο.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 23/3/2014, 17:02

Η ντροπη και η ξεφτυλα σε ολο της το μεγαλειο.
Μια ομαδα κατι σαν τον Πιερικο μας κερδισε σημερα.
Οποιος παει να πει κατι για το ματς πρεπει να το ξανασκεφτει.
Επισης οποιος θελει να δει αυτον τον Ηρακλη στα πλαιη οφ, επισης πρεπει να το ξανασκεφτει.
Την προηγουμενη εβδομαδα σας ειπα οτι αν σημερα δεν παιρναμε Χ στο ματς με την Ζακυνθο θα γινει ο,τι δεν εγινε στο ματς με τον Πανηλειακο περυσι.
Κοινως, ξεφτυλα εως εκει που δεν παιρνει.

Το ξερουμε εδω και 15 αγωνιστικες.Ενα θα βαζουμε Δυο θα τρωμε.


Πατε να γαμηθειτε ρε.

Οσοι πατε με την Ζακυνθο, μην ντραπειτε με οσα δειτε....
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 23/3/2014, 19:43

το ματσακι με την ζακυνθο το εχουμε ε?

αντε ρε τα γαμιδια γαμω τα σπιτια τους, ολους, μας δηλητηριασαν το μυαλο ρε συ.
αι στο διαολο να πανε.

ρε μλκα ειλικρινα να πανε στον διαολο ολοι να βρουνε ενα λαμογιο να δωσουν την ομαδα να τελειωνουμε.

καθε γαμημενη χρονια που περναει με τον σταυρο στο χερι, με νοικοκυρηδες με μαλακιες τοσο παραπανω ευχομαι να εμφανιστει το λαμογιο, το λαμογιο οχι τυπου τα απραζω ολα και φευγω (ολοι ειναι ετσι) το λαμογιο που τουλαχιστον θα με ανεβασει μια γαμημενη κατηγορια.

τα σκουλικια ανεβοκατεβηκαν και το κανανε 2 φορες. εμεις παλι το καναμε φωςκωλος το θεμα.
32546325432 αγωνιστηκες στην Β και το μαρτυριο δεν εχει τελος.

μιλαμε εχω σκασει.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 13 από 15 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14, 15  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης