FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

+6
sakoulas74
κατακρεουργημενος
Bezyr
natsinas75
teo
DIMSAV
10 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 15 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από sakoulas74 16/9/2013, 10:43

Θα σας φανει περιεργο, αλλα θα συμφωνησω με αρκετους απο τους διπλα.

Πρωτο επισημο παιχνιδι της ομαδας, μπολικο αγχος για την προκριση αλλα και αγχος για να αποδειξης οτι εισαι το φαβορι, ηλιθιο πεναλτι στο τελος του 1ου ημιχρονου που δοθηκε κατα μας (μαλλον ηταν ετσι οπως το ειδα, αλλα η ληψη ειναι τραγικη οποτε...), ζαχορα που ολοι μας ξερουμε οτι ειναι για τον πεο (ακομα και καποιοι διπλα που τον υποστηριζουν), τραγικες καρτες των στοπερ μας με αποτελεσμα να μεινουμε με 9, αγωνιστικος χωρος για βοσκη αιγοπροβατων, ηλιθιες διπλες προπονησεις πριν τον αγωνα απο γκογκ (που ξερεις οτι μπορει να παει σε παραταση), ολα αυτα με κανουν να σκεφτω διπλα πριν κραξω για τον τροπο που πηραμε την προκριση.

Εφοσον δεν ειδα τον αγωνα (ουτε και εμαθα δυστυχως) δεν μπορω να πω τιποτα για την εικονα που δειξαμε. Θα περιμενω να δω κι'αλλα επισημα παιχνιδια, δεν εχει νοημα τωρα να βρισω μονο για το βρισιμο.

υγ.χουαν τον μπουλο...Twisted Evil  (ακου ηθελαν να τον διωξουν τα παρταλια γαμω τα εσοδα/εξοδα τους και την λογιστικη τους)

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 16/9/2013, 12:28

Οταν εδιωξαν τον Κιρο, ειπα ο Γκογκιτς θελει γρηγορο τεχνιτη που να συμμετεχει στη φαση απο την αρχη και να εχει και ευκολακι το τελειωμα.
Οποτε, ειπα θα φερει καμμια παικτουρα μπροστα, στο καλο κυριε Κιροφσκι και ευχαριστουμε γιατι το συμβολαιο σου τουλαχιστον και με το παραπανω, το εβγαλες.
Περναει ομως ο καιρος, και αρχιζει να φαινεται οτι ισχυει αυτο που λεει ο Κνακ.Κιρο θα λαιμαι και θα κλαιμαι.Ποσο ευχομαι να ΜΗΝ συμβει...

@Sak,
να σου πω την αληθεια κι εγω αυτο πιστευω, οτι ειναι νωρις για συμπερασματα, και μετα απο 4-5 αγωνες θα αρχισει να βγαινει η δουλεια, καθως χαλαρωνει ο παικτης, συνηθιζουν στο στυλ του παιχνιδιου σε επισημα παιχνιδια και αποδιδουν.
Μεχρι τοτε, οτι παρουμε, κερδος θα ειναι.
Εγω πιο πανω ειπα για διπλα οτι διαβαζουμε απιστευτα ποστ ΜΟΝΟ σε οτι αφορα στον Χουαν Wink
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 22/9/2013, 21:36

Λοιπον καρντασια




Ευχομαι καλη περιοδο, τιποτε λιγοτερο απο ανοδο και καλη πορεια στο κυπελακι, χωρις τραυματισμους, να τελειωνουμε με τον εφιαλτη των τελευταιων ετων.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 22/9/2013, 21:46

μακαρι φιλε..

γαματο βιντεακι!!

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από sakoulas74 26/9/2013, 10:48

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Σαν πολλα τραινα μαζευτηκαν στην βου εθνικη με φαινεται...

2-0 εμεις παντως με ξανθη (λαιμαι τωρα) και παμε καβαλα για εναρξη πρωταθληματος με πολυ κοσμο (ευελπιστω) --> [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Παρεπιπτοντως, πολυ σημαντικοι αυτοι οι δυο αγωνες για να ζεσταθει ο κοσμος (διαρκειας, προσελευση κτλ).

υγ. αυτος ο μπαπμπα που κλεισαμε ειναι σιγουρα ποδοσφαιριστης; ειμαι περιεργος αν θα τον δουμε εστω με καβαλα...

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 26/9/2013, 20:35

Eπειδη τα φιλικα ΔΕΝ τα ειδα αλλα ειχα σχηματισει οχι αποψη αλλα μια ιδεα απο αυτα που μου ειπαν 3-4 βετερανοι μας για το υλικο μας φετος, περιμενα με αγωνια να δω τι γινεται σε επισημο ματς.
Λοιπον.
Κυριακος και Ζαχορα ειναι για παγκο.Σε παρακαλω, ο δευτερος ειναι πιο χοντρος κι απο μενα.Ο δε Κυριακος μου ειπαν οτι θα αποδειχθει πατατα γιατι ΔΕΝ χωραει με τον Γιαρολιμ μαζι, οποτε στα ακρα ειναι για το μαυρο πεο.
Το δευτερο ειναι η ελλειψη σεντερ φορ.
Στην συναντηση με τον προεδρο με τους βετερανους μας, του ειπαν για τη μαλακια που διωξαν τον Σκοπιανο και συμφωνησε.
Ειπαμε ρε Σινισα να παρεις παικτη που συμμετεχει στη φαση.Αλλα μεχρι στιγμης, λαθος κινηση.
Το τριτο ειναι η ελλειψη 10αριου.Ευτυχως πηραν τον Γιαρολιμ.Λενε οτι εχει καλα στοιχεια αλλα ανετοιμος.
Εγω απογοητευτηκα απο την αμυνα μας σημερα.Οντως με τοσες ελλειψεις επαιξε λαθος προωθημενα.Φαουλ Γκογκιτς.Γι αυτο και κινδυνεψαμε τοσο πολυ.
Παντως, αν αυτο σας κανει να νιωσετε καλυτερα, ενω κανεις δεν ξερει ΠΟΥ βρισκει λεφτα ο προεδρος, υποσχεθηκε στους βετερανους, ενισχυση στο φορ και αμ. χαφ αν δεν παμε καλα εκει, και φυσικα ολους τους παικτες πληρωμενους.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 27/9/2013, 08:38

καλα ειναι τα λογια, δεν με νοιαζει που βρισκει τα φραγκα ειναι καθαρα δικο του θεμα -αρκει να μην εχει προβλημα η ομαδα- αρκει τα λογια να γινουν πραξεις.

παμε στον αγωνα τωρα. η ομαδα μας κατ αρχην κερδισε. ΜΠΡΑΒΟ.

απο κει και περα ειναι κακο και επικινδυνο για εμας τους ιδιους να μην βλεπουμε ολα τα δεδομενα, το που ειμαστε καλοι και που οχι. παρατηρωντας τους διπλα εχουν μεινει ολοι στο οτι κερδισαμε. νταξει και εγω, απλα το να δεις και να παραδεχτεις 2-3 πραγματα ειναι επισης καλο και πιο ωριμο απ το απλο *οκ τους γαμησαμε*.

παμε στην ομαδα.
ο Χουαν παλι βασικος. αυτο τα λεει ΟΛΑ. τωρα οποιος κελαηδαει οτι ο τερματας δεν ειναι καλος κτλ ειναι απλα αμπαλος ή εχει αρκετο εγωισμο. ενα τετοιο εχω συναντησει -οχι σ αυτο το φορουμ-.
στην αμυνα και στη θεση του αμυντικου χαφ ελειπαν οι βασικοι.

παρ ολα αυτα παιζαμε δυνατα, δεν ειμασταν ταμπουρι και μ αρεσε αυτο, καναμε ευκαιριες απλα με προβληματισε που ακομα και με μια μπαλια η ξανθη, ενω εμεις ειχαμε την κατοχη εβγαινε τετ α τετ, ασχετα αν εχασαν τα αχαστα.
με τσιλιανιδη και ονουατσι η ομαδα αλλαξε τελειως επιθετικα. ζαχορα-κυριακος συμφωνω ΓΤΠ. ή θα τους κανουν παιχτες ή θα εχουμε πολυ θεμα οσο παιζουν.

και αντε τον κυριακο τον αφηνεις παγκο οταν ανεβει ο κροατης, τον ζαχορα που δεν εχουμε αλλο φορ? δε γαμεις..

ματσουκας γρηγορος και αρχισε σε καποια φαση και μπουκες ταλαιπωροντας την αμυνα. τον επαιξαν σκληρο παιχνιδι, μεχρι που τον εβγαλαν οφ. ο παιχτης στην αρχη δεν μου γεμιζε το ματι αλλα ομιζω εκανα λαθος, παιζει μια χαρα στην θεση αυτη (δεν εχουμε και καλητερο).

ο γιαρολιμ ανετοιμος, εκανα οτι εκανε μεσα, ηταν και λιγο μπερδεμενος οσο να πεις ας περιμενουμε 2-3 αγωνες ακομα. οι καλες του πασες ΙΣΩΣ να κανουν τον ζαχορα παιχτη.

η αμυντικη ομως λειτουργεια της ομαδας και οχι μονο η αμυνα μας εδειχνε λιγο οτι να ναι.
στο κεντρο δηλαδη μας ειχαν και εβγαιναν οποτε ηθελαν ευκολα στην περιοχη μας. αυτο πρεπει να διορθωσουμε και να μην παμε ξανα χωρις λιμα στα χαφ.

ο παραγοντας τυχη που τον παρεξηγουν. δεν ειναι κακο να πεις *ειμαι κωλοφαρδος*. ειμασταν τυχεροι παιξαμε και μπαλα και μακαρι η τυχη να ειναι μαζι μας ολη τη σεζον.

σε γενικες γραμμες εγω ειμαι ευχαριστημενος και απο την πορεια της ομαδας μας. κερδισαμε ομαδα της Α, παιξαμε μπαλα, να αποκλειστουμε τωρα δεν θα με πονεσει και πολυ γιατι και το ροστερ μας ειναι της Β οσο και να εθελοτυφλουμε και να λεμε ΗΡΑ. οχι οτι θα με χαλασει να περασουμε απλα δεν ψαχνω και την καλη πορεια στο κυπελλο φετος τουλαχιστον.

σαν ενα πολυ δυνατο φιλικο αν το δεις ειναι ακομα πιο καλα.

παμε τωρα καβαλα την δευτερα να παρουμε το διπλο.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από sakoulas74 27/9/2013, 10:54

2 αληθειες.

1. Το χαρηκα το αποτελεσμα οπως και αν ηρθε, εστω με κωλοφαρδια (ναι ρε διπλανοι, ΕΙΧΑΜΕ).

2. Δεν με ενδιαφερει καθολου φετος το κυπελλο. Δεν μου λεει κατι να περασω την ξανθη, να κληρωθω με γαυρο, σμπαουγκ, αστερα (αν οχι στον επομενο γυρο, μπορει αργοτερα) και μετα να βριζω που θα με αποκλεισουν αυτοι ειδικα με νικες μεσα εξω. Παικτικα απεχω ετη φωτος απο αυτους και - ενω θα ειμαι πορωμενος εναντιον τους - θα φαω το παπαρι και θα μεινω με τα νευρα τσαταλια. Με ενδιαφερει πολυ περισσοτερο να ανεβω φετος, παρα να κανω πορεια στο κυπελλο.

Στα του αγωνα, κιτρινη καρτα στον γκογκ για την αμυντικη λειτουργια γενικα της ομαδας. Αλλο πιεση παντου, αλλο με δυο πασες να με τρυπανε και να βγαζουν ευκαιριες με το ετσι θελω. Επισης, δεν ανεβαζεις την αμυνα σου τοσο ψηλα και την κρατας εκει, οταν σε κανουν 2-3 ευκαιριες σε συντομο χρονικο διαστημα. Συμφωνοι, η ξανθη ειναι πολυ πιο ετοιμη και εχει 10 τουλαχιστον επισημα παιχνιδια στα ποδια της (μεσα σ'αυτα και ευρωπαικα). Αλλα δεν νοειται στο συγχρονο ποδοσφαιρο ομαδα με βλεψεις (εστω ανοδος κατηγοριας) και προετοιμασιας για αυτες τις βλεψεις να κανει μια λαθος πασα και στο καπακι ο αντιπαλος να σου κανει τετ α τετ. Κανε φαουλ, παρε καρτα, σταματα τον αντιπαλο με καθε τροπο. Αμυνα με σκετο κακο βλεμμα δεν υπαρχει. Ειδικα μετα που χασαμε ανασες και μας ειχαν στα τρεξιματα δεν δικαιολογειται που τους αφηναμε να βγαζουν ευκαιριες.

Ονουατσης και τσιλιας οπωσδηποτε βασικοτατοι, με το που μπηκαν αλλαξε αρδην το επιθετικο κομματι μας. Ειμασταν επικινδυνοι. Οχι μονο φλυαροι. Για ζαχορα επιμενω, ειναι ο γεςμαν του προπονητη, δεν βλεπω αλλο λογο που ειναι μεσα στον αγωνιστικο χωρο, ακομα και αν εβαλε το γκολ της νικης. Ο τυπος ειναι απο την αρχη της προετοιμασιας στην ομαδα και δεν εχει ανασες, ισα που βγαζει ημιχρονο. Αν ειναι δυνατον. Αντε να περιμενω λιγο και να τον δω τι θα κανει με τις πασες των γιαρολιμ και λιμα...
Εχω θεματα με τον κυριακο. Ξερω οτι ξερει μπαλα. Και αρκετη κιολας. Και λογω εμπειριας θα επρεπε να το βγαζει στο χορταρι. Και οχι, δεν εχει σημασια το οτι ηταν πλαγια για αρκετο μερος του παιχνιδιου. Σαν να κανει αγγαρεια ο παπαρας. Αναμενω να ανεβει σημαντικα, αλλιως παγκο, στον ηρακλη παιζεις μεγαλε, οχι στην ανω κρανουλα.
Για τα αμυντικα χαφ, ειχαν μπολικα τρεξιματα αλλα ευκολα λαθη ρε ουστη'μ. Παντως, ο πορτου μ'αρεσε.
Ο γιαρολιμ ξερει μπαλα. Οταν θα παρει παιχνιδια στα ποδια του θα ειμαστε αλλη ομαδα μ'αυτον μεσα. Βαλτε επισης λιμα και ονουατσι και μπροστα θα θυμιζουμε ομαδα α' εθνικης.
Μ'αρεσει επισης ο ματσουκας. Το παιδι εχει τσαμπουκα και την αναλογη ταχυτητα για να τον βγαλει. Θα εχουμε πολυ βοηθεια απο αυτον φετος.
Θελω να δω παραπανω παιχνιδια με τους κεντρικους αμυντικους, οποιοι και αν παιζουν. Οσο τους εχω δει (και εχω μαθει), εχουν αργες αντιδρασεις. Σε ολα τα παιχνιδια. Αυτο δεν ειναι θεμα παικτων αλλα θεμα προπονησης.
Μπουκου, κοντοδημος, αρκετα συμπαθητικοι. Ειδικα ο πρωτος, ο δευτερος ειχε κατι στιγμες που ξεχνιοταν μπροστα και εχανε παικτες οταν οι της ξανθης εβγαιναν στην επιθεση.

Εν ολιγης, ειμαι μπολικεν ευχαριστημενος απο το αποτελεσμα, αλλα οχι ιδιαιτερα απο την συνολικη εικονα της ομαδας.
Αλλα...
Επειδη ειμαστε στην πολυ αρχη, τα περισσοτερα απο τα αγωνιστικα μας προβληματα που εχουμε βγαλει ως τωρα λυνονται μεσα απο την δουλεια που μπορει να γινει στην προπονηση. Οποτε κραταω το καλαθακι μου και αναμενω τα επομενα 2-4 παιχνιδια. Εχω την εντυπωση οτι θα δουμε αρκετα διαφορετικη ομαδα αργοτερα (προς το καλυτερο βεβαιως βεβαιως).

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 27/9/2013, 16:23

Εγω συμφωνω και με τους δυο αποπαν.Και βλεπω γενικα οτι ειτε συμφωνουμε ειτε οχι, τουλαχιστον δεν εχουμε τσιμπλες.Και αυτο πολυ το γουσταρω για Ηρακλακια.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 27/9/2013, 19:54

πως να εχουμε τσιμπλες αρχηγε μου? αν θελουμε να λαιμαι αληθεις και οχι μαλακιες πρεπει να παραδεχομαστε και οτι εχουμε τυχη.

ετσι κι αλλιως μπαλα χωρις τυχη δεν παει. ειναι παιχνιδι.

επισης στην αναλυση του σακουλα74 συμφωνω απλα πιστευω οτι αν η 11αδα δεν κριθει με βαση το μεγεθος των συμβολαιων θα εχουμε και κυριακο στον παγκο αν χρειαστει.

το να εχουν οι διπλα συγκεκριμενα ενας πυθιας και ενας μικρος μαλτεζος κολλημα με το τοιχος και να τον ανεβοκατεβαζουν αστειο και να λαιναι τα 1000 μυρρια μονιμα για τους οπαδους δεν μου λαιει κατι.

απλα γελαω γιατι και οι οπαδοι μας ειναι γαματοι, και η παε τους κανει ρεντικωλο του κερατα με την επιλογη της να εχει το τοιχος ΒΑΣΙΚΟ.

ετσι με κεφαλαια για να γουσταρω!

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από sakoulas74 28/9/2013, 11:46

Μ'αρεσει που τωρα τελευταια (μετα τα 2 παιχνιδια) συγκεκριμενοι διπλανοι δεν εχουν βγαλει αχνα για τον χουαν. Ειμαι βεβαιος οτι περιμενουν πως και πως καποιο λαθος του χουαν για να κραξουν, ή να δουν κηπουρο βασικο με καλη εμφανιση και να πουν "οριστε, ισαξιος του τοιχους, αρα επρεπε να φυγει" κτλ...
Απο την αλλη βεβαια, αυτος ειναι και ο ρολος του εκαστοτε παικτη, να κλεινει στοματα αποδεικνυοντας την αξια του καθε φορα που μπαινει να παιξει, ειτε λεγεται χουαν, ειτε κοντεων, ειτε ιμπραημοβιτς (τυχαιο ονομα παικτου που μου ηρθε στο μυαλο Laughing ).

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 28/9/2013, 12:15

νταξει ειναι 3-4 απο διπλα κομπλεξικοι με τον Χουαν.

και να λεγα οτι οντως ειναι για τον πουτσο παει και ερχετε..αλλα ελα που δεν ειναι τελικα.

και ελα που η διοικηση τον κρατησε και ο κοουτς τον εχει βασικο τελικα..

κωλοτουμπα της διοικησης (καλη κωλοτουμπα) που τους εκανε να αφρισουν. εδω ενας ξεφτυλας εχθες μη εχοντας τι να πει εγραψε μια τρελη μαλακια που ειδες οτι περασε στα ψιλα. γραψε το ιδιο εκει για τον ζαχορα να δεις τι θα γινει..


στα σοβαρα (και οχι με τους μαλακες) παμε καβαλα να παρουμε το διπλο. φαινεται οτι δεν ειναι δυνατοι ακομα, δεν ειναι το φοβητρο, οποτε ειναι στο χερι μας καθαρα.

με φοβιζει μονο η αμυντικη λειτουργεια τη ομαδας (συνολικα), αν θα ξεκινησει βασικος ο λιμα, και αν θα μπορει να παρει τα ποδια του ο ζαχορα.

ο τσιλια ειναι και αυτος ανεβασμενος και γενικα επιθετικα ειμαι πιο αισιοδοξος.

γκογκα αν εχεις αρχιδια πετας εξω οποιον δε μπορει, ας λεγετε ζαχορα, κυριακος, λιμα, κτλ.

**ονουατσι ΦΥΣΙΚΑ ΒΑΣΙΚΟΣ γιατι μπαινει και κανει την διαφορα.

για οσους ενδιαφερονται η εκδρομη ειναι 10 ευρω.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από sakoulas74 29/9/2013, 09:51

Μηπως εννοεις 10 ευρω το εισιτηριο; Γιατι αλλιως 10 ευρω συνολικη τιμη για εκδρομη ειναι απιστευτο δωρο για προσελευση κοσμου. Δυστυχως, λογω δουλειας, το χανω το παιχνιδι, αλλα οτι ειναι να μαθω θα το μαθω.

Μην με παρεξηγησετε, θελω νικη τοσο οσο και εσεις, αλλα με καιει πρωτιστως η εμφανιση της ομαδας και μετα το αποτελεσμα. Ειναι το 3ο επισημο παιχνιδι μας και θελω να δω να βγαινει στο χορταρι αυτο που ζηταει ο γκογκ, ή καλυτερα, αυτο που ζηταμε ολοι μας. Ποδοσφαιρο απο σοβαρη ομαδα. Ακομα και αν δεν ερθει το ζητουμενο. Αυτο μπορει να ερθει και σε 1-2 αγωνες μετα. Θελω να δω την δουλεια της προπονησης να αρχισει σιγα-σιγα να φαινεται και στο γηπεδο. Θελω να δω τακτικη, στημενες φασεις, πιεση, κατοχη μπαλας.
Ναι, ειναι νωρις ακομα για να τα δουμε αυτα, θα πρεπει να εχουμε λιγη υπομονη, αλλα περιμενω την ομαδα να αρχισει να ρολαρει, εστω και στο 40%-50%. Σιγουρα εχουμε δρομο ακομα για να γινουμε φοβητρο (οπως περιμενω οτι σε καποια στιγμη - και συντομα μαλιστα - θα ειμαστε), αλλα θεωρω οτι ειναι καιρος να παρουσιασουμε στοιχεια ομαδας που θα πεισει τον κοσμο μας και τις αλλες ομαδες οτι φετος ο ΗΡΑΚΛΗΣ επιστρεφει...

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 29/9/2013, 10:55

Σ' αυτο που λες εχεις απολυτο δικιο Sak
Οι ομαδες μπορει σ αυτο το σταδιο να μην παιζουν αποτελεσματικο ή πολυ καλο ποδοσφαιρο (για οσες προκειται να πρωταγωνιστησουν μιλαω) αλλα το τι προσπαθουν να βγαλουν μεσα στο γηπεδο ειναι αλλου παπα ευαγγελιο.Αυτο οντως κι εγω θελω να το δω.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 29/9/2013, 12:11

ναι, μακαρι να δουμε συνεχεις βελτιωση και οχι κλωτσοσκουφι.

καποιοι συνδιασμοι ισως, κομπινες σε στημενες φασεις. βεβαια για να πω την αληθεια δεν μ αρεσε η κομπινα που εκαναν με το κορνερ αλλα ισως απλα να μην τους εβγαινε οποτε οκ.

κατοχη, μπαλα κατω και κινησεις ειδικα απο τον φορ αλλα και γενικα οσους επιτιθονται στον κενο χωρο, οταν δεν εχουν μπαλα. καλα αυτα ξερει καλητερα ο γκογκιτς αλλα τεσπα.

σακουλα φιλε η εκδρομη ειναι 10 ευρω πανε ελα. το εισητηριο ειναι 10 ευρω (ποιο ειρητηριο?)

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από sakoulas74 30/9/2013, 09:37

Αυτο εννοω τεο, 20 ευρα συνολο για εκτος εδρας αγωνα ειναι πεσκεσι.

Καθημερινη δυστυχως, αλλα περιμενω να δω καμια 800αρα-1000αρα (+/- 100). Νομιζω οτιδηποτε λιγοτερο θα ειναι δειγμα της δυσπιστιας του κοσμου απο το περσινο φιασκο, κατι που σημαινει πως για να ξαναγυρισει ο κοσμος πισω θα πρεπει η ομαδα να μην σταθει μονο σε καλα αποτελεσματα αλλα να βγαλει και καλο ποδοσφαιρο στο χορταρι (κατι που βεβαια λιγο-πολυ ολοι περιμενουμε λογω γκογκ).

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 30/9/2013, 09:44

1000 ατομα ειναι μια χαρα για δευτερα απογευμα. οχι οτι η καβαλα ειναι μκαρια, αλλα ειναι οσο να πεις τραβηγμα μεχρι εκει.

λιγοτερα ατομα->ξενερωμενος κοσμος
περισσοτερα ατομα-> πιο ζεστος κοσμος.

το σιγουρο ειναι οτι επειδει περσυ ειχαμε πολυ πονοματο, με γκογκιτς εστω λιγη μπαλιτσα να δουμε σε συνδιασμο με νικες αρκει για να ξαναζεστανει τον κοσμο.


εντιτ:σημερα περιμενω να δω βασικους τσιλιανιδη,ονουατσι.
μπηκαν με την ξανθη και αλλαξε ολη η ομαδα.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 30/9/2013, 21:35

Δυστηχως χασαμε απο τους ξυλοκοπους.Πραγματικοι ξυλοκοποι.Αυτοι μαζευτηκαν την προηγουμενη εβδομαδα και ομως μας κερδισαν.
Το ματς δεν σηκωνει καμμια ιδιαιτερη αναλυση.Τα γκολ μπαινουν ετσι μονο σε ταινιες επιστημονικης φαντασιας.
Κατα την αποψη μου ομως, οπως εγραψα και διπλα, το ματσακι το εχασε ο Γκογκιτς.
Θα μου πεις, δεν φταιει ο Γκογκιτς για τα απιστευτα λαθη στην αμυνα απο Μπριλακηδες Χουαν και σια.
Οκ, ετσι ειναι, αλλα υπαρχουν και πρπϋποθεσεις.
Η θεση που φαινοταν οτι δεν υπηρχε μεχρι να μπει ο Μπαμπας, ηταν το 8.
Με προωθημενο τον περιπατητη!! Κυριακο, με τον Ινζογλου να ειναι απλα λιγος, τον Ονουατσι all around (θα θελα να ξερω τι οδηγιες ειχε να ουμ'), αυτοι κανανε το πολυ απλο.Πιεζαν στη 2η πασα, και τεζα ο πεθαμενος.6 δεν υπαρχει, 8 δεν υπαρχει, το 10 περπαταει και κρυβεται, τα μπακ τι να κανουν χωρις στηριξη απο τον αξονα, πιεσε εκει που επρεπε ο Χαραλαμπιδης και πηρε το ματς.
Ο Γιαρολιμ και ο Μπαμπας μπηκαν, αλλα ηταν ηδη αργα.Επρεπε να μπουν τουλαχιστον απο το 30΄.
Παντως, παρ οτι φταιει, για μενα, ιδιως στο θεμα του Κυριακου, παρ ολα αυτα, συνεχιζω να ελπιζω στον Γκογκιτς.Και μονο που ανελαβε την ευθυνη και δεν κρυφτηκε, και μονο που εχει μια αλφα φιλοσοφια, να παιξει κατω μπαλα, συνεχιζουμε να τον εμπιστευομαστε και ελπιζουμε να διορθωσει τα πραγματα.
Οσο για το υλικο, φανταζομαι οτι στο σημερινο χωρουσαν και ο Ισαακ και ο Κιρο ετσι?
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 30/9/2013, 22:24

λοιπον παμε στα σημερινα μετα τον 1ο αγωνα και το 10 κλαρινο της σεζον.

ΗΡΑΚΛΗΣ vs ξυλοκοποι ή ηρακλακος vs ξυλοκοποι. μαλλον το 2ο ειδαμε σημερα.

λοιπον δεν θα γκρινιαξω, δεν θα βρισω ενω πρεπει απλα θα υπενθυμισω σττην ομαδα οτι καλητερα μην παιζουν με την φωτια γιατι υπαρχουν και τα πριμ ΜΗ ανοδου.

παμε λιγο στα της μπαλας.

Χουαν. μαλακας σημερα. τραγικο λαθος και εξοδος μεσολλογιου. βεβαια η αμυνα ηταν απων και ο ξυλοκοπος με το ταδε νομυερο στην φανελα τρυπωσε σαν τον μεσσι στην φαση.

αμυνα: αναγκαστικη κοκκινη του παπαστεριανου που το πουλι (δεν θυμαμαι ποιος) γυρισε πισω την μπαλα με καφαλια. να του παρουν το δελτιο και να του το βαλουν στον πατο.

μπιρμπιλακης.tragik. εκτος τοπου και χρονου.

ολα αυτα οκ ομως. το σοβαροτερο προβλημα: το κεντρο.

εκει επαιζες εξ αρχης με παιχτη λιγοτερο καθοτι ο κυριακος ειναι περιπατητηςβαριεμαινατρεξω.

πορτουλιδης-ιντζογλου εδειχναν να μην μπορουν να αλλαξουν μπαλα στο κεντρο, να κρατησουν και να βγει μια ΣΥΡΤΗ μπαλια μπροστα και ΟΧΙ γιομα.

η μπαλα απο τα ακραια μπακ εβγαινε σε ριπλει αμεσως μπροστα με μπαλιες 30 μετρων. παιχνιδι προβλεψιμο για μικρομεσαια ομαδα της Β εθνικης.

στο κεντρο ελειπε ο οργανωτης, δεν κρατουσε μπαλα ΚΑΝΕΙΣ και παιζαμε με σεντρες (οσες βγαλαμε) περισσοτερο.

ο ζαχορα ψιλοtragik αν και τον δικαιολογω εν μερη οτι δεν τροφοδοτουνταν καλα λειτουργουσε ομως με τα αργα σαν τρακτερ ενα πραγμα.

ο ονουατσι: οραιος. ποιος μπορει να πει τι θεση επαιζε ο μπεν? αριστερο εξτρεμ?αμυντικο χαφ, ακραιο μπακ, 10αρι?

ηταν απλα ΜΟΝΟΣ αλλα ΠΑΝΤΟΥ.

και καπου στο 70+ θυμηθηκε ο σινισα να ριξει μεσα ματσουκα, μπαμπα και να βγαλει τον ελεεινο κυριακο.

αλλαξε καπως το παιχνιδι, προσπαθησαμε να κερδισουμε τους ξυλοκοπους αλλα ηταν καλοι τελικα.

ερωτηση ΚΡΙΣΕΩΣ:

με τον τροπο παιχνιδιου που παιζουμε, με σεντρες κατα βαση, γιομες 30 μετρες κτλ.

τι σκατα διωξατε τον σκοπιανο και φερετε το τσουβαλι? αυτο γι αυτη την δουλεια τον ειχαμε.

@nikk10 να τα λεμε φιλε μου εννοειτε, αν το επιτρεπει βεβαια η ηγεσια.

***βαλτε τον σαββιδη βασικο ρε τρομπες.
****ροτεισον του φορ.ΔΕΝ εχουμε αλλο φορ ΟΠΟΤΕ για να μην εχουμε καπαρο την θεση με το τσουβαλι, δοκιμαζουμε και μπεν στην κορυφη.
*****βαλτε τωρα την ελληνικη αμυνα στον πατο σας εκει στην παε ΜΑΛΑΚΕΣ.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Knack 1/10/2013, 08:04

Bezyr έγραψε:
Οσο για το υλικο, φανταζομαι οτι στο σημερινο χωρουσαν και ο Ισαακ και ο Κιρο ετσι?
Λαθος κανεις!
Δεν χωρουσαν.

ΥΓ. Πρεπει να φανε οι ΔΙΚΟΙ μας μανατζερ...

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από sakoulas74 1/10/2013, 09:26

Οτι ηταν να μαθω για το παιχνιδι το'μαθα, δυστυχως ομως δεν σηκωνει τεχνικες αναλυσεις. Τι αμυνα στο κεντρο και μηδεν τρεξιματα (λαθος πασα και τετ α τετ), τι αμυντικα χαφ που πιο πολυ φοβοταν να κρατησουν μπαλα παρα να κοιταξουν τους αντιπαλους, τι κακη οργανωση παιχνιδιου, τι κακο κοουτσαρισμα γκογκ (με ιδια εντωμεταξυ λαθη σαν τα προηγουμενα παιχνιδια - βλ. αμυνα ψηλα, κακο παιχνιδι απο τα πλαγια, αργες αλλαγες κτλ).

Εμαθα επισης και για τους παικτες (μπριλακης, πορτου, κυριακος - για ακομα ενα παιχνιδι, χουαν, μπουκου), με λιγα λογια σχεδον ολη η αμυνα σε συνδυασμο με το κακο παιχνιδι των αμ.χαφ.

Δεν υπαρχει λογος για κριτικη, ουτως αλλιως αυτα που λετε εδω, οπως επισης και αυτα που διαβασα στους διπλα, σε σχεση με αυτα που μου ειπαν κιολας, λιγο-πολυ το συμπερασμα ειναι απλο.
Το παιχνιδι το εχασε ο γκογκ.

Λοιπον, δεν θα το συνεχισω, εχω πει οτι ειναι νωρις (σχετικως) ακομα, θα περιμενω κανα 2 αγωνες. Ευελπιστω οτι θα αλλαξουμε εικονα, αλλα τα αμυντικα προβληματα ειναι παααααρα πολλα για να μην αναφερθουν. Οπωσδηποτε πρεπει να δουλευτει η ομαδα στο αμυντικο κομματι, αλλιως θα εχουμε αρκετα παρομοια σκηνικα με το χθεσινο. Και, λυπαμαι που το λεω, η ευθυνη βαραινει αποκλειστικα τον προπονητη στο συγκεκριμενο κομματι. Οι παικτες φταινε μονο οσο τους αντιστοιχει στο εναν με εναν και στην ταχυτητα, ΟΧΙ στις αλληλοκαλυψεις και στις θεσεις τους μεσα στο γηπεδο. Που ουσιαστικα αυτο ειναι το αμυντικο πλανο της λειτουργιας της ομαδας.

Αντε να δουμε τι θα ακουσουμε.

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από teo 1/10/2013, 12:17

το σοβαροτερο προβλημα μας φιλε το κεντρο.

φωναζε εχθες 70 ολοκληρα λεπτα.

επισης σε συνδιασμο με την αμυνα που επαιζε παρα πολυ ψηλα (σχεδον στο κεντρο) και λογο της ποιοτητας των αμυντικων μας, η μετριοκακη ομαδα καβαλα φαινονταν μπαρτσα σε καθε κοντρα επιθεση.

ελπιζω καποια λαθη να διορθωθουν, οπως π.χ. το να μην φοβουνται την μπαλα τα αμυντικα χαφ, και να κρατανε (οχι ανουσια) το τοπι στο κεντρο.

επισης ακομα πιο σοβαρο κινηση στον κενο χωρο που σημαινει αυτοματισμος και δουλεμα στην προπονηση. δεν τα μαθαινεις επι τοπου αυτα.

ελπιζω να τα ειδε ο γκογκιτς και να διορθωσουμε τα λαθη μας.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 1/10/2013, 15:32

Oλοι μας, ειτε εχουμε προβλημα με τον μπατιρη προεδρο ειτε οχι, βλεποντας την μεταμορφωση της ομαδος απο τον Γκογκιτς περυσι, ειπαμε οτι το ατομο τουλαχιστον νιωθει, ή εστω τελος παντων ειναι προπονητης.
Αυτο για καποιες αλλες ομαδες με ιστορια το 1/100 της δικης μας,μπορει να αποτελει αυτονοητο, δυστηχως ομως, για τον Ηρακλη του 2012, τον ξεχρεωμενο Ηρακλη,οπως αποδειχτηκε αποτελουσε ζητουμενο.
Φετος, καναμε κανονικη προετοιμασια, τους παικτες τους πηραν προπονητης και τεχνικος διευθυντης, ειπαμε θα δουμε κατι καλο.
Τα φιλικα ΔΕΝ τα ειδα, αλλα το χθεσινο ηταν πολυ ασχημο σαν εικονα.
Το θετικο ειναι οτι η φιλοσοφια του κοουτς ειναι για μπαλα κατω.
Το αλλο θετικο ειναι οτι παρθηκαν παικτες που να ταιριαζουν σ αυτην την φιλοσοφια.
Το τριτο, ειναι οτι ακομη δεν παιζουν παικτες που ισως μπορουν να αλλαξουν την συνολικη εικονα της ομαδος.
Δηλ με Γιαρολιμ και Λιμα, το κεντρο θα εμφανιστει διαφορετικο, λεω, θα σταματησουν τα αβιαστα λαθη που δινουν την δυνατοτητα για ευκολες κοντρες, τα αμ χαφ (εδω εχουμε το πρωτο σοβαρο ελλειμα υλικου) θα δεχονται μικροτερη πιεση.
Ο Γκογκιτς παιζει ψηλα την αμυνα.Θελει πιεση.Αλλα ισως υπερεκτιμησε, ειτε τις δυνατοτητες των παικτων του να αποδωσουν αμεσα τα οσα τους ζητα ειτε τις δυνατοτητες καποιων να ανταποκριθουν στο παιχνιδι του.Συν της ελλειψης κομβικων παικτων στο κεντρο που θα κανουν τη διαφορα.
Ο,τι παντως και να ειναι, θεμα υπαρχει σιγουρα.Και θεμα υπαρχει γιατι ο κοουτς μεσα απο την προπονηση οταν βλεπει οτι κατι που θελει δεν του βγαινει οπως το θελει, δεν παει γιουργια στα κουλουρια.Προσαρμοζεται.
Να θυμισω οτι το ιδιο λαθος εκαμνε και ο πρωτος μας κοουτς περυσι.Ηθελε παιχνιδι πρωτοβουλιας ΠΑΝΤΑ για τον Ηρακλη, αλλα φαινοταν οτι κατι τετοιο ηταν αρχικα ανεφικτο.Εμεις, μαθαμε,  θα περιμενουμε, ας κανει και ο Γκογκας ομως κατι να μας δειξει οτι δεν θα παει κι αυτος ακαμπτος στα παιχνιδια.
Προσωπικα πιστευω οτι θα το διορθωσει το σκηνικο με τη δουλεια του.Εκτος και αν...
Αφησα για τελος ενα ενδεχομενο, απλα γιατι δεν μπορω να δικαιολογησω ΤΗΝ ΑΔΙΑΦΟΡΙΑ ενος παικτη,του Κυριακου.
Ο παικτης περπαταει παιδια.Αμπαλος δεν ειναι.
Προεδρε, ελπιζουμε να ειναι ολοι καλα οικονομικα....
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από sakoulas74 2/10/2013, 11:13

@τεο, δεν διαβασες καλα το ποστ μου, δεν εβγαλα το κεντρο εξω απο την κριτικη. Αλλα σορρυ, δεν ειναι μονο το κεντρο υπευθυνο, πρεπει να συμβαλλει και η αμυνα για τα τραγικα γκολ που δεχτηκαμε (εξαιρωντας το πρωτο που ειναι καθαρα ευθυνη του χουαν).

@βεζυρη, ο γκογκ, αντιθετως με εμας, βλεπει την ομαδα συνεχεια, ειτε μεσα απο τις προπονησεις ειτε στον αγωνα. Εμεις βλεπουμε μονο τον αγωνα. Με λιγα λογια, εμεις εχουμε εικονα 1/7 τη βδομαδα, ενω αυτος 7/7. Γι'αυτο τονιζω οτι στο συγκεκριμενο παιχνιδι εφταιγε αποκλειστικα αυτος. Οταν βλεπεις οτι κατι δεν σου βγαινει, δεν εισαι στην προπονηση για να πεις "ενταξει, δοκιμαζουμε κατι ακομα και βλεπουμε", αλλαζεις γρηγορα αυτο που βλεπεις οτι σε φταιει μπας και παρεις αποτελεσμα. Τρια συνεχομενα επισημα παιχνιδια εχει την αμυνα στον θεο, και ενω στα δυο προηγουμενα δεν ειχε τελικα προβλημα (παρολο που οι αντιπαλοι μας εκαναν γιο-γιο), στον αγωνα με την καβαλα το πληρωσε.
Νομιζω οτι σιγα-σιγα πρεπει να αρχισει να προσαρμοζεται και με τις δυνατοτητες των παικτων μας, ειδικα των αμυντικων, ειτε χαφ, ειτε στοπερ και πλαγιοι.

Δεν θεωρω το οικονομικο οτι ειναι προβλημα τοσο νωρις στη αγωνιστικη χρονια, αν υπαρξει θεμα, θα βγει (οπως παντα συμβαινει) στις αρχες νοεμβρη. Που για φετος, εχω την εντυπωση οτι δεν θα ακουστει σχεδον τιποτα. Μακαρι να μην βγω ρομπαξ σ'αυτο...

υγ. οση ωρα εγραφα το ποστ, ακουγοταν η σειρηνα της ασκησης του "παρμενιων" και ψιλοεχασα τον ειρμο, ειχα και αλλα να γραψω αλλα τωρα βαριεμαι... tongue

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 13-14

Δημοσίευση από Bezyr 2/10/2013, 13:06

Οτι ο Γκογκιτς εχασε κατα 90% το ματς δεν το συζηταμε, συμφωνω απολυτα.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 15 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9 ... 15  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης