FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

....PLAY OFF....

+3
hasnamus
teo
Bezyr
7 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Bezyr 23/3/2014, 21:27

Το ανοιγω.Δεν μπορω να περιμενω μεχρι την αλλη βδομαδα.Και ο Θεος βοηθος.Παμε για προγνωστικα, προυποθεσεις χαρες και αυτοκτονιες
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 23/3/2014, 21:35

ποια ειναι η θεση που δινει το μπονους μη ανοδου?

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Bezyr 29/3/2014, 20:54

Tην Πεμπτη η κληρωση.Την Δευτερα τελειωνει η εμπροθεσμη καταβολη μετρητων και δικαιολογητικων αν δεν κανω λαθος.Με τα απο αυτα που ακουσαμε δυο ειναι τα βασικα προβληματα.
Τα χρηματα που απαιτουνται και το μεγαλο αγωνιστικο προβλημα που ακουει στο ονομα : μεσοι τελος.
Ο Ται τραυματιστηκε σημερα.Αν ειναι υποτροπη στην θλαση τελος για φετος.3η υποτροπη?Αστο.
Ο παικτης δεν ξερουμε αν πληρουσε τα κριτηρια επανενταξης.Και οταν σου ειναι τοσο απαραιτητος το Ιατρικο επιτελειο επρεπε να ειναι ΠΑΑΑΡΑ πολυ προσεκτικο.
Δυστηχως δεν υπαρχει παικτης κατα την αποψη μου που να μπορει να αντικαταστησει τον Ται.
Σημερα λογικα θα εγινε υπερηχος μαλακων μοριων να δουνε αν υπαρχει θεμα στη θλαση του, και φυσικα αυριο μαγνητικη για την εκταση.
Καλυτερα να εχει 5 θλασεις σε αλλα μερη παρα μια στο ιδιο.
Ειχαμε που ειχαμε ενα 10% να ανεβουμε, με αυτα που γινονται παμε στο θαυμα.Τι να πεις...
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 29/3/2014, 21:17

διοικητικα ειναι δυσκολη η κατασταση. αν το σκεφτεις εντελως ψυχρα και βαλεις κατω τα πραγματα -υποθετικα- μπορουν να υπαρξουν 2 τασεις. και κανω κουβεντα γι αυτα, μονο και μονο επειδει εχω ακουσει και τις 2 αποψεις σε συντομη κουβεντουλα με συνοπαδους μας.
παντως ισως ακουστουν καπως, ομως αναλογα πως το βλεπει κιολας ο καθενας και οι 2 "τασεις" εχουν τα δικια τους (λιγα ή πολλα)
η μια αποψη εχει να κανει καθαρα με την διοικηση και την συμμετοχη μας στα πλευ οφ. δηλαδη αν ειναι στο χερι μας, δηλαδη σ αυτων που ασχολουνται και οχι στον κλαψα αν θα δωθουν τα χρηματα ή οχι να μην δωθουν. και αυτη η αποψη στηριζεται στο οτι ο στοχος -ανοδος- γινετε θαυμα (οπως λες γιατρε), με πολυ λιγες πιθανοτητες και λιγοτερο ψυχοφθορο ισως. επισης αυτη η γνωμη υποστηριζει ταυτοχρονα οτι η ΜΗ εισοδος μας στα πλευ οφ λογο οικονομικων, αδειοδοτησης κτλ ΑΛΛΑ με την ταυτοχρονη εισοδο μας αγωνιστικα (αλλα και απαγορευση συμμετοχης) ριχνει ολο το βαρος της αποτυχιας της χρονιας αποκλειστηκα και μονο στον κλαψα. σ εκεινο το σημειο δεν μπορει να υπαρχει Ηρακληδεας που να μην πει οτι 100% φταιει ο κλαψας, οποτε και οι φωνες απομακρυνσης του δυναμωνουν και γινονται και περισσοτερες. το αν θα εχει καποιο αποτελεσμα ειναι αλλο θεμα.

η αλλη ταση ειναι, η με καθε τροπο εισοδος μας στα πλευ οφ και ας πληρωσει για την αδειοδοτηση οποιος γουσταρει. σ αυτην τασσονται οι περισσοτερο αισιοδοξοι, οι λιγοτεροι τυπου "ο σκοπος αγιαζει τα μεσα", κυνηγωντας εστω και το 1% για την ανοδο, λογο του οτι αυτο πρεπει να κανουμε και χωρις να εχουν και αδικο, λενε ποτε δεν ξερεις.

ΑΡΑ τωρα αφου ειμαστε σιγουροι οτι αγωνιστικα ειμαστε στα πλευ οφ, το πραγματικο ερωτημα ειναι θελουμε να παιξουμε οντως?

παντως δεν χρεωνω λαθος σε καμια απ τις 2 αποψεις που εχω ακουσει, τις σκεφτηκα και τις 2 και πιστευω οτι το πιο σωστο ειναι να κυνηγησουμε την ανοδο αφου φτασαμε ως εδω (ναι, και ας πληρωσει οποιος να ναι την αδεια), κριμα δηλαδη μονο και μονο στα χιλιομετρα που πηγαν εκτος οσοι πηγαν και στον πονοματο, ΑΛΛΑ απο δω και περα, θεωρωντας οτι η χρονια τελειωσε διοικητικα (ο κλαψα δεν εχει να σου προσφερει κατι, το αντιθετο) πρεπει να βρεθει κατα την διαρκεια των πλευ οφ τροπος να καθαριστει γρηγορα και απλα.
δηλαδη με την οριστικη ληξη της χρονιας οπου και να παιζουμε να μην ειναι ο κλαψας πουθενα.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από hasnamus 31/3/2014, 13:22

Παιδία είμαι καινούριος στο forum. Mπήκα και εγώ να πώ τον πόνο μου. Δεν έχω επαφή με συνοπαδούς και το κλίμα της ομάδας λόγω επαγγελμ. υποχρεώσεων (με τη Νικη Βόλου ηταν το τελευταιο live που είδα) Απ'οτι βλέπω οι πιθανότητες που δίνετε για να ανεβούμε είναι ελάχιστες. Συμφωνώ και εγώ οτι οι πιθανότητες είναι ελάχιστες. Ωστόσο από το πάθος με το οποίο έχει εκφραστεί ο "λαός" υπερ Όγιος θα περίμενε κανείς οτι θα υπήρχε μια αισιοδοξία. Να πώ την αμαρτία μου βλέποντας το παιχνίδι με τη Νίκη Βόλου τρόμαξα (τα περι στημένων τα θεωρώ βλακείες) Κατάλαβα οτι η ομάδα έχει δομικό αγωνιστικό πρόβλημα και οτι ο κάθε Βοσνιάδης με έξυπνο στήσιμο θα μας στέλνει αδιάβαστους. Στη συνέχεια επιβεβαιώθηκα και πράγματι μας στείλαν αδιάβαστους μέχρι και οι αδιάφοροι Τυρναβος και Καρδίτσα. Καταφέραμε να βρεθούμε με την πλάτη στον τοίχο μέχρι και από τη Ζάκυνθο. Πραγματικά, ο Όγιος έχει καθόλου επίγνωση της κατάστασης; Υπάρχουν περιθώρια να αλλάξει κάτι;

hasnamus

Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 31/3/2014, 14:32

καλος ηρθες φιλε.
εχω δει καποια ματσακια live και καποια και στην tv. κατα την γνωμη μου, η ομαδα παιζει πλεον ενα προβλεψιμο παιχνιδι. ειναι κολλημα του Ογιος, ειναι λογο του περιορισμου του ροστερ, δεν ξερω, δεν ειμαι και τοσο ειδικος, αλλα εχουμε προβλημα γενικα. τις μικρομεσαιες (βαθμολογικα) ομαδες τις ψιλοκαθαριζουμε, εκτος απο κατι τελευταια κλαρινα.
το ζορι στην φαση που ειμαστε ειναι οτι θα παιζουμε με ισοδυναμους πανω κατω αντιπαλους και με ομαδες που δεν εχουμε συναντησει κιολας, οποτε ισως ξαναεχουμε προβλημα.

ομως αν η ομαδα -και το λεω επειδει το εδειξε οτι μπορει- πιασει την αποδοση οπως στο ματσακι με τον τουρκο, εστω για ενα ημιχρονο σε καθε ματς θα κερδισουμε πιστευω αρκετους αντιπαλους.

η απαισιοδοξια μου ειναι λογο του οτι δεν καναμε μεταγραφες, δεν μπορουμε να κανουμε ροτεισον, να ξεκουρασουμε παιχτες χωρις να χασουμε σε γραμμες και θεσεις, ειναι δηλαδη καποιοι παιχτες δυστυχως αναντικαταστατοι στην φαση που ειμαστε.
ται, μπινο, ζαχορα, ονουατσι οσο σκατα και να παιξουν δεν εχουμε καλυτερους.
και επειδει τον τελευταιο καιρο δειχνει η ομαδα οτι πηρε την κατω βολτα, εκανε κοιλια, γι αυτο και ειμαι απαισιοδοξος.

επισης η γενικη απαισιοδοξια μου εχει να κανει με τον κλαψα και τις υπολοιπες ομαδες που μπορουν να παρουν ματσακια και εξωαγωνιστικα. δεν εχουμε διοικηση που απαιτειται σ αυτη τη φαση.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Bezyr 31/3/2014, 15:13

@hasnamus
O Oγιος ξερει τους παικτες καλυτερα απο μας.Επισης ξερει απο ποδοσφαιρο περισσοτερο απ οτι εμεις.Αρα μαλλον και θα ξερει οτι ειναι πολυ δυσκολο να ανεβουμε.
Τι να πει ομως που ειναι και επαγγελματιας προπονητης....


(υγ.Διαβαζουν πολλοι, αλλα γραφουμε λιγοι.Εγω, ο Τεο, αντε 5-6 ακομη.  Ελπιζω να συμμετεχεις, κουβεντουλα να γινεται.Καλως ηρθες )
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από DIMSAV 31/3/2014, 22:12

Ντεν ξερει βεζυρ πασαμ ποσο καλη μπαλα ξερει ο ογιος, εκεινο που ξερω ειναι οτι βρηκε το στυλ και την φιλοσοφια του ΗΡΑΚΛΗ και γι'αυτο παρα τα *καποια* αποτελεσματα δεν ακουσθηκε η παραμικρη γκρινια γι'αυτον.τωρα αν το ποντιλακ επαιρνε παικτες για μεγαλυτερη κατηγορια απ'αυτην που παιζουμε τωρα θα ειχαμε ανεβει μαρς και θα ημασταν τραινο και θα ΕΙΧΑΜΕ ΑΡΧΙΣΕΙ ΤΑ ΗΡΑ ΛΑΙΜΑΙ.
DIMSAV
DIMSAV

Αριθμός μηνυμάτων : 819
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 31/3/2014, 22:24

οτι και να λαιμαι το βαρος -κατα τη γνωμη μου- το εχει η κλαψιαρικη διοικηση.
τωρα ειτε ζητουσε παιχτες ο κοουτς ειτε οχι ενα αρχιδι θα επαιρνε. λες και θα του εφερναν οτι παιχτη ζητησει. εφερε (καλα να ειναι τα παιδια, δεν εχω κατι μαζι τους) οποιον υποτιθετε μπορουσε για τα ματια του κοσμου και τελειωσε η υποθεση. ουτε καν τα τυπικα. και π.χ. μειναμε με τον ζαχορα να μιλαει μετα απο καθε αγωνα σαν τον κωλοτουρκο τον καρρα πατημενος με τα σπρευ

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Bezyr 31/3/2014, 22:31

Ενταξει η διοικηση τραβαει το ζορι, αλλα αμα το παιδι δεν κλαψει, βυζι δεν εχει.Σημερα μας λεει ο Αργεντινος οτι θα εμπαινε χοντρα η ομαδα αν ζητουσα παικτες.
Δηλαδη τωρα με 1300 δεν ειναι χοντρα μεσα?Αντε με 3 παικτακια ας πηγαινε 1450.Θα ανεβαινε ομως.Δηλαδη τον Κουρδακη πόσο τον πηραν?700 ευρω?Καλα τα παμε γερα και τα συλλογος με μεγαλη ιστορια ο Ηρακλης Γκιγιερμο μου, αλλα η ομαδα πρεπει να εχει και παικτες να παιζει.Οχι να πας με 17χρονα στα πλαιη οφ...
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 31/3/2014, 22:51

γιατρε οη την μεταγραφικη περιοδο ο κλαψας εκτος του οτι περιμενε τους ΗΡΑνους ειχε εξαφανιστει κιολας ολιγον τι.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Bezyr 31/3/2014, 22:55

teo1908 έγραψε:γιατρε οη την μεταγραφικη περιοδο ο κλαψας εκτος του οτι περιμενε τους ΗΡΑνους ειχε εξαφανιστει κιολας ολιγον τι.
Ναι βρε, εμεις ξερουμε τι εννοει, οπως και τι θα επαιρνε αν ζητουσε.Αλλα δεν μπορει να δηλωνει, οτι δεν εγιναν μεταγραφες γιατι δεν θα ειχαμε να τις πληρωσουμε.Δηλ αυτο ειναι φαουλ δηλωση απο δω μεχρι την Αργεντινη ετσι?
Αλλωστε αυτος προπονητης ειναι, οχι ο ταμιας....
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Επισκέπτης 1/4/2014, 08:43

εγώ πιστεύω οτι είναι το στυλ του όγιος η κουλτούρα του(γι'αυτό και αγαπήθηκε τόσο γρήγορα). Απο την εμπειρία στον Ηρακλή αποκόμισα οτι είναι αρκετά ρομαντικός τύπος (τώρα θα μου πείτε μπορεί να είμαι βαθιά νυχτωμένος) από την εώς τώρα συμπεριφορά του τουλάχιστο...
 

και έπειτα η απάντηση δόθηκε κατόπιν εγκώμιου του "σει-σει" οτι χρειαζόμασταν ενίσχυση" και επειδή φαντάζομαι ο όγιος πάει αντίθετα απο κόντρα απόψεων γενικότερα(με το παιδί του pontiu)

το θετικά ενος μικρού ρόστερ είναι οτι έχει καλύτερη ομοιογένεια και προσήλωση στόχου από αυτά των 28παικτών  
Ευχή υγιώς σκεπτόμενων να τα καταφέρει!

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από sakoulas74 1/4/2014, 08:48

Μα σας παρακαλω, ολοκληρος τσαλικης βγηκε χθες και δηλωσε πως ηταν λαθος η μη ενισχυση της ομαδας στην μεταγραφικη περιοδο. Εμ τι για, τωρα που μας παιρνει ας φανουμε λαιμαι.

Ενας αρδ ρε 'ουστη'μ, ενας να βγει να ξεχεσει μερικους. Αλλα που. Χορτασαμε μετα χριστον προφητες...

υγ. @ 9δοκτορες, σωστο αυτο που λες για το μικρο ροστερ, ομως υπαρχει ενα μικρο θεματακι, αν δεν υπαρχουν ισαξιες (ή εστω ενα κλικ κατω) αλλαγες για τυχον τραυματισμους/καρτες τοτε οτι αγωνιστικο σχεδιο και να καταστρωσεις ειναι δεδομενο πως θα αποτυχεις.

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από hasnamus 1/4/2014, 11:01

Πάντως, οποιες προσθήκες και να γίνονταν θα αφορούσαν παίκτες για πάγκο. Η βασική εντεκάδα είναι top για την κατηγορία τόσο ποιοτικά οσο και από άποψη ύψους συμβολαίων. Και το θέμα είναι οτι οι τραγικές γκέλες στο τέλος που μας φέραν στο -6, έγιναν χωρις να υπάρχουν και ιδιαίτερες απουσίες. Για να γκρινιάξω λίγο πάλι για τον Όγιος είναι οτι την έχει πολύ elegant την ομάδα. Μπαρτσελόνα που λέει και ο Τσαλίκης. Αλλάζουμε 65 πάσες στο κέντρο, είμαστε τάχα μου ποιοτικοί και μας καρφώνουν τα χωριά στην κόντρα. Ελπίζω, να ξυπνήσει ο Όγιος και να παίξουμε πιο βρώμικα, πιο έξυπνα και οχι με το σταυρό στο χέρι. Ξέρει κανείς αν υπάρχει ελπίδα για πιο γρήγορη αποθεραπεία του Μπάμπα. Οι δύο μήνες που είχαν πεί είναι de facto;

hasnamus

Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Επισκέπτης 1/4/2014, 14:30

Πάντως με μερικές απλές μεταγραφούλες ανεβαίναμε.Τώρα πάλι κεράκια στον ΑΓ.ΝΑΜΑΣΚΑΤΣΟΥΝΚΑΙΤΑΑΛΛΑ θα αρχίσουμε να ανάβουμε.

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 2/4/2014, 08:15

πιστευω οτι εχουμε καλο ροστερ ΑΛΛΑ χασαμε την ανοδο στις μεταγραφες. σε μια κακη μερα π.χ. του ζαχορα δεν υπαρχει ρε παιδια αντικαταστατης. αν σου παθει ζημια ονουατσι και ται μαζι εισαι σχεδον τελειωμενος και αν λειψει και ο λιμα χαθηκες.
φυσικα δεν λεω να εχεις 2 ισαξιες 11 αδες. δεν γινετε. ΑΛΛΑ τον γεναρη κρατωντας γιαρολιμ, και παιρνοντας συγκεκριμενα αλλους 3 παιχτες 11δατους ΟΧΙ για παγκο ειχες ανεβει ηδη.
κατα σειρα -και γνωμη μου- χρειαζοσουν 1 σεντερ μπακ κανονικο, εμπειρο σχετικα, σε γενικες γραμμες λιγο καλυτερο απ το δικο μας σε 2 σημεια. ταχυτητα και θεση λογο του πως παιζει ο Ογιος.
ενα χαφ 11δατο γιατι ο ται δυστυχως ηταν και ειναι λιγο ευπαθεις (καλα να ειναι το παιδι).
και ενα φορ που δεν γινετε ρε γαμωτο να θες να ανεβεις και να εχεις ενα μετριο φορ που δεν μπορει να βγαλει σεζον ρε πουστη μου. ο ζαχορα σε καποιους αγωνες θυμιζει καπνιστη που τον εβαλες να τρεξει 2 χλμ. αν ειναι δυνατον.
συγκεκριμενα με το ροστερ της ομαδας (που παιζουν συγκεκριμενοι) ειμαστε προβλεψιμοι 100%.
οταν τρωμε γκολ απο τους αντιπαλους (συγκεκριμενα τα χωρια που λεει ο φιλος πιο πανω) γινετε -με τα λιγα που ξερω- λογο ποιοτητας παιχτων και τροπου παιχνιδιου. παιζουμε κατοχη, τα ακραια μπακ (ειναι γαματα για την κατηγορια) κανουν ΚΟΥΡΣΕΣ δοξα τον Ημιθεο, αλλα τα σεντερ μπακ μενουν μονα. και δεν ειναι απ τα ποιοτηκοτερα με αποτελεσμα αν η κοντρα περασει λιγο το κεντρο κλεισε τα ματια. γι αυτο ηθελε ενα μπακ ακομα για να εχεις πιο καλη αμυνα και τον λιμα κοφτη (αμ χαφ) και οχι σεντερ μπακ ή αλλες αλχημειες που εχουν αποτελεσμα να αδειαζουν τελειως το κεντρο.

για τον φορ. ο ζαχορα ειναι καλος, αλλα δεν εχει δυναμεις. δεν ειναι για να σου βγαλει σεζον με επιτυχια. τον βλεπουν ολοι ζοριζεται. εκει θες ενα φορ ακομα (για να εχουμε και ανταγωνισμο) για να ξεκουραζει ο ενας τον αλλο (δεν θα εχεις βασικο αν ειναι και οι 2 καλοι) και κανεις τις επιλογες σου αναλογα.

τωρα ο Ογιος εχει 1 καλο για καθε θεση και δυστυχως δεν παιζουμε pro14 να κανουμε οτι θελουμε.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από hasnamus 2/4/2014, 08:53

Πρέπει να δούμε πάντως και τι ρόστερ έχουν οι άλλοι. Βλέποντας ονόματα ας πούμε στον Ολυμπιακό Βόλου, την ομάδα τρένο, κάθε άλλο παρα εντυπωσιάζεσαι. Άσημους έλληνες παίκτες έχουν. Και οταν μιλάμε για έλληνα παίκτη, μιλάμε εξ'ορισμού για παίκτη άμπαλο που του λείπει η τεχνική κατάρτιση. Αυτή είναι η αλήθεια για τον Ελληνα ποδοσφαιριστή γενικά. Εσυ την ιδια στιγμη έχεις 5-6 παίκτες που ατομικά-ποιοτικά θα έπρεπε να κάνουν τη διαφορά. Ακόμη και οι Έλληνες που έχεις  στην εντεκάδα είναι ποιοτικοί. Για μένα το στήσιμο της ομάδας είναι το Α και το Ω. Η β εθνική θέλει ειδική μεταχείριση και πρακτικό πνεύμα για να παίρνεις το αποτέλεσμα.

Για σεντερ φορ σίγουρα χρειαζόταν να πάρουμε και μάλλον για βασικό. Ο ζάχορα συμφωνώ οτι είναι πολύ βαρύς. Θα ήταν ιδανικό να μπαίνει αλλαγή στο 60 για να ξεκλειδώνει καταστάσεις. Σωστή η σκέψη για την αδυναμία των σεντερ μπακ μας οταν ανεβαίνουν τα μπακ, ωστοσο εδω φαίνεται πιθανώς και η δυσκολια του Ογιος στο να οργανωσει αμυντικά την ομάδα. Πιθανώς είναι και η φιλοσοφία του ως προπονητής που είναι επιθετική. Εδώ χάσαμε δύο ματς (βόλος, τύρναβος) από μαλακίες του Λίμα, που τον έβαζε πίσω με τη λογική να οργανώνει παιχνίδι. Αν έχει δυσκολία ο κοντέων η ο παπαστεριανός στα μαρκαρίσματα τι να πεί και ο Λίμα. Με χάλασε τρομερά και η απώλεια του Μπάμπα. Βρήκε ώρα και αυτός να πάει να σακατεφτεί.

hasnamus

Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 2/4/2014, 09:01

αν στησει λιγο διαφορετικα την ομαδα -πρακτικα οπως λες και εσυ- αλλο θα περιμενουν να δουν (γιατι μας παρακολουθουν και αυτοι) και αλλη ομαδα θα αντιμετωπισουν.
ισως ετσι, αν μας βγει, να παρουμε καποιες νικες. 
για τον φορ συμφωνω μ αυτοι που λες. και οι 2 φορ θα μπορουσαν να μοιραζονται ματσακια ή να τα χωριζουν κιολας αναλογα τον αγωνα και το ποιος ειναι σε πιο καλη φορμα.

τα μπακ ειναι μεγαλο θεμα. και οταν τρως γκολ στο 0-0 απο τα χωρια δυσκολευει ο αγωνας απο θεμα ψυχολογιας.

ο κοουτς παντως σε λιγο ανωτερο επιπεδο λογο της φιλοσοφιας του που (σε ποιον δεν αρεσει το επιθετικο ποδοσφαιρο?) π.χ. στην Α με λιγο καλυτερες μεταγραφες πιστευω οτι μπορει να παρουσιασει πολυ καλυτερα αποτελεσματα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Επισκέπτης 2/4/2014, 12:09

Μερικές σκόρπιες σκέψεις.......
@Hasnamus, μεγάλη κουβέντα είπες ρε φίλε για τα χαρακτηριστικά των ελλήνων ποδοσφαιριστών.
Και θα συμφωνήσω ότι στο ροστερ μας δεν υπάρχουν κακοί ποδοσφαιριστές ειδικά για την Β. Θυμάμαι στην Α πολλούς χειρότερους. Εντάξει υπάρχει ένας που είναι ντροπή να δηλώνει στη φορολογική του δήλωση ποδοσφαιριστής, αλλά αυτός παίζει μόνο για την δύναμη και το πάθος του. Επειδή όμως  το πάθος με το λάθος διαφέρουν μόνο σε ένα γράμμα κάποιες φορές το πληρώνουμε.
 
Από κει και πέρα, δεν συμφωνώ με το προβλέψιμοι Τέο. Υπάρχει ο κακός προβλέψιμος και ο καλός προβλέψιμος, και όταν είσαι καλός όσο προβλέψιμος και να είσαι συνήθως κερδίζεις. Το πρόβλημα μας είναι ότι είμαστε κακοί και μας λείπει η φρεσκάδα και η όρεξη στα τελευταία παιχνίδια. Οι λόγοι;
 Δεν πιστεύω ότι υπάρχει θέμα κούρασης, αυτά είναι παραμύθια, τα παιχνίδια ήταν πολύ λίγα. Θέμα τραυματισμών σαφώς και υπάρχει και δυστυχώς σε παίχτες που κάνουν την διαφορά..
Σαφώς και το ρόστερ αντί να ενισχυθεί σε 2-3 θέσεις αποδυναμώθηκε με την φυγή του Γιαρολιμ, ο οποίος είναι παίκτης άλλης κλάσης ασχέτως αν δεν πρόλαβε να προσφέρει και πολλά γιατί κάποιοι τον κάψανε.
 
Τώρα να δούμε τι λείπει με τους εναπομείναντες.
Χουάντερσον: Πολύ καλός ο Κολίτσι με εξαίρεση το λάθος με τη Ζάκυνθο. Αλλά με τον Χουαντερσον η ομάδα ήταν διαφορετική επιθετικά. Ναι καλά διαβάσατε, επιθετικά. Αλλιώς ανοίγουν οι αντίπαλες  ομάδες όταν έχεις ακόμη έναν παίκτη να κυκλοφορήσει την μπάλα από αριστερά στα δεξιά και αντίστροφα. Ο παραγκονισμός του πάντως μόνο αγωνιστικός δεν είναι.
 
Λίμα σέντερ μπακ: Καλή η σκέψη να παίξει εκεί για να μπορέσουμε να κυκλοφορήσουμε ακόμη καλύτερα την μπάλα, αλλά δυστυχώς απέτυχε στην πράξη.
Κατά την άποψη μου για τον λόγο ότι το έτερο σέντερ μπακ έπρεπε να είναι κέρβερος έτσι ώστε ο Λίμα να μην αναγκάζεται να μαρκάρει τόσο πολύ και να παίζει περισσότερο σαν λίμπερο. Ένας άλλος λόγος είναι και η ατυχία. Του έκατσαν άσχημες φάσεις, του έπεσε η ψυχολογία, τέλος.
Τώρα θα παίξει στην πραγματική του θέση και πολλά θα εξαρτηθούν από αυτόν.
 
Μπάμπα: Ο  μπάμπα σε καλή και κακή μέρα κρατούσε τη θέση του αμυντικά. Αυτό έχει σαν αποτέλεσμα να μην τρως εύκολα αντεπιθέσεις. Επιθετικά δεν ήταν κινητικός, αλλά πάντα η μπάλα περνούσε από αυτόν έστω και για μια πασούλα των 2 μέτρων. Σημαντική απώλεια. Επιβάλλεται να είναι καλός ο Λίμα.
 
Τάι: Πρέπει να μαζευτούμε όλοι μαζί και να κάνουμε προσευχές για να γίνει καλά. Είναι ο ποδοσφαιριστής που κάνει την διαφορά στην ομάδα όταν παίζει. Το ξαναλέω, στην ομάδα.. Υπάρχουν παίκτες που παίζουν διαφορετικά όταν παίζει ο ται. Τι πιο τρανταχτό παράδειγμα είναι ο πουρτουλίδης. Τον λόγο τον έχω γράψει πολλές φορές.
Στο παιχνίδι με τη ζάκυνθο πιστεύω και οι τυφλοί να είδαν.
Είναι ο κλασσικός ποδοσφαιριστής που οι άμπαλοι τον λένε άχρηστο και οι προπονητές  ξεκινάνε την εντεκαδα από αυτόν. Μόνο έναν έμπαλο έχω δει να τον βγάζει άχρηστο, δίπλα.. scratch  Αλλά στο ματς με την ζάκυνθο έφυγε στο ημίχρονο και δεν συζητήσαμε για το μπλακ άουτ του δευτερου ημιχρόνου geek .
 
Ονουάτσι: Δεν χρειάζεται να πούμε τίποτα. Ακόμη κι έτσι όπως είναι κρατάει δύο αντιπάλους.  Παίξε λίγο από αυτό που ξέρεις ρε παλικάρι μου και  θα αλλάξουν πολλά........
 
Ζαχορα: Το ότι τρέχει και νομίζεις ότι θα πεθάνει είναι δεδομένο, το ότι τρέχει ίσως περισσότερο από όλους όμως και αυτό δεδομένο είναι. Άρα μάλλον αυτό είναι το στυλ του. Για το μόνο που δεν έχω παράπονο από αυτόν είναι τα τρεξίματα του. Όπως και για τις κινήσεις του. Μια χαρά κινήσεις για σεντερ φορ κάνει. Γκολ σταμάτησε να βάζει και εκεί είναι το πρόβλημα. Δεν παίρνει μπάλα, δεν με νοιάζει. Δεν υπάρχει αντικαταστάτης, δεν με νοιάζει. Πρέπει να βρει τρόπο να βάζει γκολ. Πως; Δε με νοιάζει. Να κόψει τον κώλο του να βρει τρόπο. (Λογικότατο και δημοκρατικότατο με βρίσκω ώρες ώρες)
 
Τον τελευταίο καιρό έχουμε έναν επιθετικό που δεν βάζει γκολ, αλλά για να λέμε και του στραβού το δίκιο δεν ήρθαν γκολ από αλλού. Που είναι οι υπόλοιποι παίχτες.; Γενικά έχουμε πρόβλημα στο γκολ και ειδικά σε αυτό που ονομάζουμε εύκολο γκολ. Πουλάμε πολύ εύκολα την μπάλα ή είμαστε άστοχοι στην τελική προσπάθεια ειδικά στις αντεπιθέσεις που κάνουμε
 
Γενικά οι ομάδα πρέπει να μπει στα πλευ οφ με ζωντάνια, φρεσκάδα, δύναμη. Είναι στοιχεία που τα είδαμε, άρα υπάρχουν. Σε αυτό μπορούν και πρέπει να συμβάλουν οι πιτσιρικάδες, τσιλιανιδης, σιτραβανης ,ματσούκας, παπαστεργιανός κλπ. Ναι παπαστεργιανός έγραψα, ένα καλό στοιχείο έχει, ας φροντίσει να το περάσει και στους άλλους.
 
Βέβαια η προϋπόθεση είναι να θέλουμε..........αν θέλουμε  με μια καλή αρχή πιστεύω να τα καταφέρουμε
 
Αυτά τα ολίγα...πως τα γράφετε ρε πούστη μου τα σεντόνια

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από garba 2/4/2014, 18:05

«Ολοι μαζί, πάμε γερά!!!», το μήνυμα της ΠΑΕ για τα νέα εισιτήρια διαρκείας


Η ΠΑΕ Ηρακλής, ανακοίνωσε τις τιμές των μίνι εισιτηρίων διαρκείας για τα πλέι οφ. Με μότο το σύνθημα… «Ολοι μαζί, πάμε γερά!!!», η ΠΑΕ αναφέρει τις τιμές αυτών, την ανάγκη που υπάρχει για να στηρίξει ο κόσμος αυτή τη προσπάθεια, ενώ για όσους αγοράσουν, θα υπάρχουν και αρκετά δώρα και προσφορές. 
Αναλυτικά η ανακοίνωση της ΠΑΕ:
Ενισχύουμε το ποδοσφαιρικό τμήμα, αγοράζουμε μίνι διαρκείας…
Κάποιοι νόμισαν ότι θα διαλύσουν τον ΗΡΑΚΛΗ, τρία χρόνια πριν… Ότι θα βάλουν τέλος στα όνειρά μας… Ότι θα σβήσουν την πυρκαγιά στη ψυχή μας για την «κυανόλευκη» ιδέα… Ήρθε η ώρα της αντεπίθεσης… Η ώρα τα όνειρά μας να γίνουν ο εφιάλτης τους… Ερχόμαστε…
Αγοράζω τα πακέτα των μίνι διαρκείας για τα play offs, για τους αγώνες της επανόδου στο χώρο, όπου ανήκει η ομάδα και τη στηρίζω δυναμικά και παθιασμένα, βοηθώντας το ποδοσφαιρικό τμήμα και οικονομικά, την πιο κρίσιμη ώρα. Είναι δεδομένο, ότι για να αντέξει οικονομικά και αγωνιστικά το ποδοσφαιρικό τμήμα χρειάζεται η συνδρομή του «κυανόλευκου» κόσμου. Είναι η ώρα, που όλοι μας περιμέναμε τρία χρόνια τώρα και από το ραντεβού της αντεπίθεσης δεν πρέπει να λείψει κανείς. Είτε έχουμε, είτε δεν έχουμε διαρκείας, δίνουμε χέρι στήριξης στον ΗΡΑΚΛΗ μας, στην απόλυτη αγάπη μας, με την αγορά των μίνι διαρκείας για τα play offs…
Αγοράζοντας τα μίνι διαρκείας για τα play offs δίνουμε το απαραίτητο οικονομικό οξυγόνο στο αγωνιστικό τμήμα του ΗΡΑΚΛΗ μας και αποκλειστικά σε αυτό, δηλαδή σε αυτήν καθαυτήν τη δύναμη κρούσης των ονείρων μας, δημιουργώντας τις προϋποθέσεις της επανόδου.
Περιμέναμε τόσο αυτές τις στιγμές και δεν τις χάνουμε με τίποτε στον κόσμο. Θα είμαστε εκεί για τη δική μας γιορτή. Είναι η ώρα μας, η ώρα του ΗΡΑΚΛΗ. Με τα μίνι διαρκείας στο χέρι, ήρθε η ώρα να βροντοφωνάξουμε: «ερχόμαστε!!!». Όλοι μαζί, ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ!!!
Τα διαρκείας που έχουν εκδοθεί στην αρχή του έτους ισχύουν και για τα playoffs. Τα καινούργια διαρκείας αφορούν όσους δεν έχουν αγοράσει εξ αρχής διαρκείας και θέλουν να εξασφαλίσουν τους 7 εντός έδρας αγώνες με φθηνότερη είσοδο! (Αλλά και όσους διαθέτουν διαρκείας και επιθυμούν να συμβάλλουν άμεσα στην οικονομική ενίσχυση του ποδοσφαιρικού τμήματος και με την αγορά μίνι διαρκείας, το οποίο θα προσφέρει ως δώρο σε έναν δικό του άνθρωπο για να είναι μαζί στην μάχη των play off στο Καυτανζόγλειο !).
Οι τιμές των mini διαρκείας είναι:
80 ευρώ (θύρες 4,5 και 6) σκεπαστό
50 ευρώ (Θύρες, 7, 8, 9, 11, 12, 13)
Όσοι αγοράσουν διαρκείας κερδίζουν αυτόματα:
10% έκπτωση σε αγορές από τη boutique
Δύο δώρα έκπληξη από τη Pizza Fan -τη μεγαλύτερη αλυσίδα πίτσας στην Ελλάδα (η οποία έρχεται στη Θεσσαλονίκη με το πρώτο της κατάστημα σε δέκα ημέρες περίπου). Τα δώρα θα ανακοινωθούν σε λίγες ημέρες και θα αφορούν τους κατόχους διαρκείας και mini διαρκείας της ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ.
Η διάθεση τους θα πραγματοποιείται -από τη boutique και από τα γραφεία της ΠΑΕ στη Μίκρα- από την Παρασκευή το μεσημέρι.
ΟΛΟΙ ΜΑΖΙ, ΠΑΜΕ ΓΕΡΑ !!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

_________________
1000 χρόνια Ηρακλής!
Γήπεδα στον Ηρακλή!
Όλοι μέλη στο Γ.Σ.
garba
garba

Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 2/4/2014, 19:00

διοικηση ποιος ειναι τωρα τελικα?

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Bezyr 2/4/2014, 23:18

Μια ωραια ερωτηση που ανηρτησε καποιος στο fb.
"Με ποιους θελετε να κληρωθουμε τις πρωτες αγωνιστικες?"

Εγω θελω λογω προβληματων και -6 τρεις μικρους αρχικα για να μην βγουμε νωρις εκτος, καποιοι φιλοι θελουν Κερκυρα ή Βολο για συσπειρωση και να πουλησουμε διαρκειας...
Τι λετε κοριτσια?
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 2/4/2014, 23:26

τα διαρκειας δεν με απασχολουν καθολου. δεν περιμενω να παρει και πολυ κοσμος στην φαση που ειμαστε.
για την ομαδα, αναλογα τραυματισμους κτλ να κατσει ο αντιπαλος.
αμα ειναι να εχουμε μιση ομαδα να παιξουμε με κανενα αλλο καφενειο.

τελικα ρε παιδες ποιος ειναι διοικηση?
ειχα μεινει στην συμμετοχων που εγινε αμετοχων και κλαφα χαραλαμπε.

καπου μεσα στις σκονες ειδα και ενα γαλανο. μπερδεμα . ωρες ωρες απορω τι ασχολουμαι τοσο.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από sakoulas74 3/4/2014, 09:35

Απλα τα πραματα, ουτε σοβαρες ουτε ασοβαρες ομαδες, αν θελουν οι της παε να δουν χρημα να προσευχονται να μας κατσουν στα 2 πρωτα παιχνιδια αποτελεσματα, οποιος κι'αν ειναι ο αντιπαλος.

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 11 1, 2, 3 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης