FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

+16
mos
bluedevil
Knack
Big bad wolf
rafael nadal
luxus
Mirlas1908
milano
Iraklaras07
Bezyr
Γαλαζιος Ηρωας
natsinas75
xibalba
Hood
draco71
Coleman10
20 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 11/4/2016, 18:20

Το σχολιο για τις περσινες μεταγραφες ειναι δικο μου και οχι σκεψη της διοικησης την οποια την θεωρω υπευθυνη για το μεταγραφικο φιασκο.Απο εκει και περα εγραψα να δουμε πως θα εφαρμοστει η σκεψη του Καναδου για μεταγραφες νεαρων παικτων.Δηλαδη ποιος και με τι κριτηρια θα γινει η επιλογη τους.Οσο για τους εμπειρους παικτες θα σου θυμησω οτι ολη η φετινη ομαδα εχει πλεον την εμπειρια 1 ετους απο την ΣΛ Wink
Αυτο ηταν κατα την γνωμη μου και το λαθος της διοικησης το καλοκαιρι.Δηλαδη οτι αναζητησε απλα εμπειρους παικτες χωρις να σκεφτει εαν εχουν τα κριτηρια που χρειαζετε ωστε να ενταχθουν στο συνολο.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Big bad wolf 11/4/2016, 19:26

Του Μοντέιρο λήγει σίγουρα. Για τον Χουαν τα ΜΜΕ έγραψαν ότι είναι 2 χρόνια η ανανέωση που έκανε το καλοκαίρι. Ο Καρασαλίδης είχε κάνει συμβόλαιο 6 μήνες + 1 χρόνο άρα και αυτού λήγει.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1341
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από milano 11/4/2016, 21:18

Δεν είμαι σίγουρος ότι η ενεργοποίηση υπάρχουσας option ανανέωσης, θεωρείται κανονική ανανέωση, άρα κρατώ επιφύλαξη για Μοντέιρο, Καρασαλίδη

milano

Αριθμός μηνυμάτων : 567
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Bezyr 11/4/2016, 22:43

Για να ελπιζεις πρεπει να στηριζεσαι σε γεγονοτα ή τουλαχιστον ενδειξεις και οχι μονο ρομαντικες ΚΑΙ ΛΑΘΟΣ εκτιμησεις.
Και οταν μπλεκονται πολλα μαζι,το ξαναπαιρνεις απο την  αρχη.
Πρωτον, εχει σχεδιο,ειναι ικανος?
Το σχεδιο οπως μας ειπε ηταν και ειναι νεοι ποδοσφαιριστες.
Οκ.
Αλλα ειναι διαφορετικο να παιρνεις απο το πανερι νεους ο,τι ναναι οπως φετος και διαφορετικο ακριβους νεους που σε 2-3 χρονια θα ειναι παικτουρες.
Σας ακουω τωρα τί εκανε φετος ο Καναδος σε σχεση με περυσι που ο Μυρο εφερε νεους.
Δευτερον Συμπεριφορα στον κοσμο
Εκρυψε οτι ειναι μπατιρης.
Ολες οι παπαριες μεχρι προχθες, οτι αν λυθει το θεμα με το ΓΣ θα κανει και γηπεδο στη Μικρα!!, ενω θελει να μας παει στα χωραφια δεν σας λεει τιποτε? Δεν ντρεπεται να μας δουλευει?
Τα ακριβα διαρκειας με φτηνο υλικο απο το καλοκαιρι δεν τα λεμε? Το...πριμ?Ασε με σε παρακαλω.
Σχεσεις με τους κοκκινους.
Το προσπαθησε, ψηφισε υποψηφιο τους και πολλα ακουγονται ηδη για Βελλιο.Αυτο ετσι, για καβαντζα.
Στελεχωση της ΠΑΕ.
Πως να τον στηριξω οταν βαζει καποιον... Στρατζαλη στην ΠΑΕ ,εναν φιλαθλο που προχθες εκανε δηλωσεις οτι μπαινουμε δεν μπαινουμε στα πλαιη ωφ? Αυτη ειναι η οργανωση που θα εκανε στην ΠΑΕ?
Μεταγραφες.
Αληθεια, οταν δεν εχει να πληρωσει μια απλη προκαταβολη Λεο, γιατι να τον εμπιστευτω οτι μπορει να ενισχυσει την ομαδα? Απο που, με τί παικτες και με τί γνωσεις?
Συν ιδιοκτητη.
Καλα ρε, πιστευετε οτι θα ερθει ατομο να ριξει 3 μυρια π.χ και θα ειναι ακομη αφεντικο ο Παπασακης?
Χορηγιες τηλεοπτικα.
Ακουσαμε, και τι δεν ακουσαμε.Οχι για Τουρκις Αιρλαινς, οχι για χορηγιες...Και βγαινει ο Δημητριου (ναι ρε Ναδαλ, ΤΟ ΚΑΘΙΚΙ Ο ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ, μαζι σου, αλλα οπου υπαρχει καπνος υπαρχει και φωτια) και ουτε λιγο ουτε πολυ, οτι δεν βγαινουμε καν.Τοσο απλα. Μετα τα τελευταια ποιον να πιστεψω, τον γεμιστανα τον δικο μας?
Για να μην πω για τις παπαροανεξαρτητες πολιτικες που οσοι ΕΧΟΥΝ αδεια βρεθηκαν να διεκδικησουν ενω εμεις το παιζουμε και δυσκολοι ....Αδεια δεν μπορουμε, η παρεξηγηση που δεν μας καλουν με τους μεγαλους μας μαρανε...
Το σχεδιο.
Αποψη μου και απολυτη
Ομαδα ΜΟΝΟ με νεους δεν γινεται.Και για να στηθει, θελει ΠΟΛΥ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΑ απο  απλα καλούς  παικτες.Ο Παπασακης, που μου εφερε τον Μπουλουτ και τον Μοντειρο, θα κλεψει τους καλους μικρους απο τους αλλους, με τις οργανωμενες ακαδημιες και τα επαγγελματικα σκαουτιγκ γιατι "κοβει το ματι του"? Ομαδικα γελιο.
Λυση, οχι μονο κρα.
Απαιτηση για αμεση ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΛΥΣΗ.
Και επειδη ΜΟΝΟ η Θ10 θα τρεξει, συναντηση μαζι του για το τί προκειται να πραξει.Θα γινει 100%, εδω ειμαστε.
Θελει να βαλει παικτη?, να βαλει.
Αλλα με τις αερολογιες και παπαριες παρακατω δεν παμε.
Οταν δεν εκανε φετος ΤΙΠΟΤΕ, απορω πού ελπιζετε? Να ερθουμε παλι στο αμην δηλ?
Λοιπον ή τρεξιμο απο τωρα, ή φουντο του χρονου.Απλα τα πραγματα.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 11/4/2016, 22:58

Μηπως ομως καποια στιγμη θα πρεπει να πουμε και μεταξυ μας αληθειες ΒΕΖΥΡ.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Bezyr 11/4/2016, 23:48

Βεβαιως, ολα στον ηλιο.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από teo 12/4/2016, 00:09

Θες να πουμε αληθειες;
Εχω καταλαβει οτι μαθαινεις νεα απο παε μερια δεν ειναι κακο.
Πες λοιπον αν θες σε τι φαση ειναι οι σχεσεις κοουτς παε....

Να το παρουμε ομως απο την σρχη για να μην θυμαστε τα μισα ε;
Ο καναδος ειπε:
Θα στησω ακαδημιες
Σε δυο χρονια ειμαι ευρωπη.
Θα παιρνω και πιτσιρικαδες.
Θα χτισω γηπεδο.

ΠΟΥ ΣΚΑΤΑ ΕΙΠΕ οτι δεν θα παρει αδεια και δεν θα πληρωνει;
Που και ποτε.

Λοιπον πρακτικα 1--2 πρακτικα πραγματακια για να μην λεμε αοριστιες.
Οπως πολυ σωστα ειπε φιλος πιο πανω στην δευτεροβαθμια δεν βαζεις νεα στοιχεια. Αν καταφερουν να βαλουν με γεια τους με χαρα τους.αυτο προυποθετει χρημα που δεν υπαρχει.
Κανεις δεν τον εφερε.με το ζορι. Θα μπορουσε ανα πασα ωρα και στιγμη να φυγει πετυχημενος. Τωρα απλα αγοραζει χρονο. Οπως και αγοραζε το εγραφα κατα καιρους εδω.μεσα. Ξερει οτι αν δεν βρει χρημα καληνυχτα.
Η θεση του.προεδρου του ΑΠΛΑ προεδρου οπως λεει και ο αληθειας σεντελιδης μπορει να ειναι ειτε να ειναι χοσαδας ειτε να κανει ταμειακες διευκολυνσεις δλδ να δανειζει χρηματα στα ταμεια της παε και να τα παιρνει πισω. Το μινιμουν δλδ.
Δεν κανει ουτε αυτο. Το μινιμουν. Λειτουργει ως μια εννοια σαν διοικηση πρωτοδικειου, διαχειριζεται εσοδα απλα.

Τεχνιτα το λεω.και το ξαναλεω γινετε μια προσπαθεια να μην υπαρχει στον Ηρακλη λογικη.
Η λογικη οτι σημερα ο Ηρακλης κοστιζει ακριβως 2.000.000/100. Περιπου 250.000 ετησιως.
Αυτη ειναι η.ομαδα μας.

Και αυτη η προσπαθεια να μην υπαρχει καμια απαιτηση σ αγωνιστικο και διοικητικο επιπεδο θα οδηγησει τον κοσμο να μην ασχολειται πλεον με την ομαδα.
Λογικα αυτο θελουν.
Οποιος θυμαται σε μολις.μια σεζον αποδιοργανωθηκαμε διοικητικα. Μολις ανεβηκαμε με την ομαδα μυρο-παπ φροντισαν να τα κανουν μουνι (αγγλικο προτυπο).

Εδω να υπενθιμησω οτι οι μεταγραφες που εγιναν το καλοκαιρι ανω.των 24 δεν ηταν ουτε.ακριβες ουτε κανενα πρωτο βιολι.
Πανερατες ηταν. Με τα ιδια λεφτα πανερατους θα παιρναμε καγω των 24.

Στην κουβεντα δεν θελω να βαλω το αν θελει η δεν θελει ο καναδος.
Γιατι δεν θελει (και οχι δεν μπορει) το αποτελεσμα δεν αλλαζει (αδειοδοτηση) ουτε.και το μελλον μας. Θα βαζει τρικλοποδιες.
Η προσωρινη.λυση στο οικονομικο προβλημα του ειναι να πουλησει στον γαυρο τον βελλιο περιπου 1 μυρριο να μας ταπεινωσει ολοκληρωτικα ΑΛΛΑ ΜΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΑΥΤΑ ΝΑ ΞΕΠΛΗΡΩΣΕΙ ΤΟ ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ ΧΡΕΟΣ!!!! 
ΕΤΣΙ Κ ΑΛΛΙΩΣ ΛΕΦΤΑ ΓΙΑ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΔΕΝ ΕΔΩΣΕ ΟΥΤΕ ΠΡΟΚΕΙΤΑΙ ΝΑ ΔΩΣΕΙ!!!
Να μετακομισουμε στην ευκαρπια χωρις πλανο για το γηπεδο και χωρις ομαδα ωστε καθε σ/κ να πλακωνομαστε.με.τους τουρκους γιατι δεν θα εχουμε και ομαδα να τραβηξει κοσμο αλλα θα εχει λιγοτερα εξοδα στο γηπεδο
Και αφου ζητησει συγνωμη τον κυρ σαββα και στειλει τον βελλιο με κοκκινη κορδελα στο λιμανι, να παρακαλεσει να μας δωσουν αδειοδοτηση χαριστηκα παντα.

Σορρυ αυτους πλεον δεν μπορω να τους πσρω στσ σοβαρα.

Επρεπε να φτασει το πασχα για να θθμηθουν την αδειοδοτηση.

Πιστευω.το καλυτερο θα ειναι να φυγει.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 12/4/2016, 00:21

Ο Κουλαλης την Κυριακη στην εκπομπη του ειπε οτι
1.Ο Ηρακλης βγαζει μια αναρχοαριστερη εικονα προς τα εξω που απωθει τους επιχειρηματιες να επενδυσουν.
2.Οτι περα απο τον Χαιτογλου που δεν ενδιαφερετε να ασχοληθει δεν υπαρχουν πλεον οι υπολοιποι οικονομικα ισχυροι Ηρακληδεις του παρελθοντος ελεου κρισης.
Να προσθεσω και εγω οτι περα απο τα χρεη ο Ηρακλης δεν μπορει να εχει μια σχετικη οικονομικη βιωσιμοτητα.Τα εισητηρια δεν φτανουν να καλυψουν ουτε τα ενικοια του σταδιου καθως και η εμπορικοτητα του brand name εχει μειωθει αρκετα που δεν προσελκυει ευκολα μεγαλους χορηγους.
Αυτη ειναι η συνθετη αρνητικη πραγματικη εικονα του Ηρακλη.

ΥΓ Τεο οτι νεα ειχα τα μαθαινα απο συγκεκριμενη πηγη αλλα πιστεψε με εχω πολλους μηνες να μιλησω μαζι του.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Big bad wolf 12/4/2016, 00:29

@Bezyr

Επειδή κάτι σκαμπάζω από χρηματοοικονομικά αν ο περσινός ισολογισμός είναι κοντά στην αλήθεια μόνο με τα δεδομένα αυξημένα έσοδα από τηλεοπτικά, χορηγίες, και πριμ SL και ΕΠΟ είναι ΑΠΟΛΥΤΩΣ αδύνατο να μην βγαίνει οικονομικά η χρονιά ΕΚΤΟΣ αν υπάρχουν διακανονισμοί που δεν έχουν ξεκινήσει να τρέχουν ακόμα και θα τρέξουν από φέτος (που μου φαίνεται αδύνατο). Έκανα μια γρήγορη ψιλοέρευνα στους ισολογισμούς 5-6 ομάδων και δεν υπάρχει ομάδα που να έχει έσοδα (εισιτήρια, TV, χορηγίες κλπ) κάτω από 2.2εκ. Με βάση τους ισολογισμούς δεν μπορώ να πιστέψω ότι τζιράραμε κάτω από 3εκ φέτος. Επίσης δεν μπορώ να πιστέψω ότι έξοδα η ομάδα είχε πολύ πάνω από τα περσινά 2.3εκ. Άρα δεν μπορώ να πιστέψω ότι η καθαρή θέση της ΠΑΕ χειροτέρεψε. Όπως δεν μπορώ να πιστέψω ότι το πρόβλημα είναι η ρύθμιση των 250-300χιλ το χρόνο. Αν αυτό ήταν το θέμα δεν θα πλήρωνε ένα μήνα συμβόλαια και θα την κάλυπτε, τι λέμε τώρα;

Το πρόβλημα που έχουμε εμείς είναι ότι τα ίδια κεφάλαια της ΠΑΕ είναι ΠΟΛΥ αρνητικά, το οποίο σημαίνει ότι χρειάζεται άμεση αύξηση μετοχικού κεφαλαίου. Και επειδή δεν θέλει καμιά εξωφρενική ΑΜΚ δεν μπορώ να πιστέψω ότι ο Παπασακ δεν μπορεί να την καλύψει. Άρα πιστεύω ότι άλλο είναι το πρόβλημα. Είναι ότι δεν μπορεί να δικαιολογήσει τόσα λεφτά; Είναι ότι έχει θέματα εδώ; Είναι ότι δεν μπορεί να βγάλει λεφτά από τον Καναδά; Δεν ξέρω. Αλλά μου φαίνεται ΠΟΛΥ δύσκολο να μην πήραμε άδεια για οικονομική αδυναμία (εκτός ξαναλέω αν υπάρχουν διακανονισμοί που είναι μεταχρονολογημένοι και δεν φαίνονται στους 2 προηγούμενους ισολογισμούς γιατί κάτι λέει η έκθεση του ορκωτού λογιστή...).
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1341
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από teo 12/4/2016, 00:44

Γαλαζιε Ηρωα παλι καλα να λεμε που οι υπολοιπες ομαδες της Α που παιζουν σε νοικιασμενα γηπεδα κανουν 100.000-120.000 διαρκειας και εχουν brand name ισαξιο της μποκα δλδ.

Πως κακοπεσαμε με τετοια μεγαθηρια στην σουπερκλικα και δεν μπορουμε ουτε αδεια να παρουμε ουτε ομαδα να κανουμε..........................

Ο χορος της κουβεντας περι του κοσμου που δεν βοηθησε καλα κρατει.
Keep.up the.good work εμενα παντως δεν με πειθεις.
Οσο θα αναφαιρεται τον κοσμο σε αναγκες που οφειλει η παε να καλυψει και γενικα θα τον φερνετε σαν αιτια αμεσα η εμμεσα τοσο παραπανω θα πιστευω οτι η ηρωικη.εξοδος της παε ειναι κοντα.

Απλα μια υποσημειωση ε.
Να μας αφησει το σχεδιο για το γηπεδο της.μικρας η.της ευκαρπιας να δουμε που θα καθομαστε.
Να μην ξεχασει να παρει μαζι του το δεξι του χερι.

Αντε να το παμε στο χαβαλε γιατι εγω μια φορα ασχοληθηκα μετα απο μηνες και καλυτερα ν μην ρωτουσα.
Γαλαζιε Ηρωα να ξες ε. Πεστους με τον λογο περι εισητηριων δεν δικαιολογουνται.
Ασε που τα εχουμε ξανα ακουσει...

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 12/4/2016, 00:47

Αληθειες τεο λενε οτι ο Μυροφοριδης πηγε να εξαπατησει τον Καναδο.Ειχε υπογραψει ενα χαρτι με τον Μπεζα οτι σε περιπτωση που ανεβει η ομαδα θα παρει 30.000-40.000 και το κρατουσε κρυφο μεχρι την τελευταια στιγμη απο τον Καναδο,περα απο τις μιζες που πηρε.
Επισης η αληθεια ειναι οτι τον Αυγουστο πιστευε οτι με αυτο το υλικο μπορουσε να χτυπησει πενταδα και κυπελλο.Αλλαξε ροτα οταν η ομαδα αρχιζε να τρωει τις πρωτες σφαλιαρες.
Μαθε επισης οτι υπηρχαν μηνες που σχεδον δεν μιλιοντουσαν με τον Σεντελιδη.
Απο εκει και περα για το ζητημα της αδειοδοτησης θα ακουσω τι εχει να πει η διοικηση και θα τα αξιολογησω καταλληλα.
Και οτι μαθω απο εσωτερικη πληροφορηση θα το αναφερω εδω μεσα.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από teo 12/4/2016, 00:57

Ομως η.αληθεια λεει οτι τις θεσεις τις αναπληρωνεις.

Επισης μια ακομα αληθεια λεει οτι μια διοικηση δεν στελνει εξωδικο στον προπονητη της για δηλωσεις που.εκανε μετα απο αγωνα (για οργανωσης της ομαδας).
Ηθικη 0 η παε μεσα σε ολα τα αλλα.

Αχχχ μην μας κανει τσαλιμια ο σεντελιδης δεν θα το αντεξει ουτε ο κουδας...

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από teo 12/4/2016, 01:08

Γαλαζιος Ηρωας έγραψε:
1.Ο Ηρακλης βγαζει μια αναρχοαριστερη εικονα προς τα εξω που απωθει τους επιχειρηματιες να επενδυσουν.
με αποτελειωσες...

καπου εδω κλεινει η κουβεντα για τον Ηρακλη.

θα τα λεμε στα γενικα θεματα.

συνεχιζεις με τον κοσμο, μαλλον εκει ειναι το προβλημα..ισως κ σε καποια συγκεκριμενη κερκιδα.

τεσπα βαρεθηκα τοσα χρονια να τα ριχνουν στον κοσμο τις μαλακιες που κανουν.

απλα ΒΑΡΕΘΗΚΑ κ ΞΕΝΕΡΩΣΑ με την παε κ το μονιμο προβλημα τον κοσμοκανω ενα break.


_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 12/4/2016, 01:30

Εχεις δικιο τεο και εγω θελω να φυγει ο Καναδος.Για να δω μετα την φυγη του τι σχεδιο υπαρχει και ποιος Αμπραμοβιτς περιμενει στην γωνια.Ιδου η ροδος και ιδου και το πηδημα.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από teo 12/4/2016, 01:42

Οχι εγω θελω να φυγουν οι αναρχοαριστεροι για να χτισει το νεο γηπεδο ο καναδος και να φερει τον ιμπρα για αλλαγη του βελλιου.

Ζορια;
Δεν σε ειδα να σχολιαζεις το εξωδικο του καναδου.
Το σχεδιο λεει να παιρνει αδεια η ομαδα.
Κατι βασικο για μια παε με ελαχιστα χρεη.
Υ.Γ ειμαι ΗΡΑΚΛΗΣ ουτε βελλιος ουτε μπουκουβαλας ουτε καναδος ουτε σεντελιδης η κουδας.

Αν δεν μπορεις να κατανοησεις οτι καποια βασικα πρσγματα ειναι απαραιτητσ για να εισαι μεγαλομετοχος σε.μια ομαδα σορρυ δεν εχω ορεξη να τα εξηγησω 1:40 το πρωι.

Συνεχισε να ασχολεισαι με τους αναρχοαριστερους, αμα κλανουν στο γηπεδο αμα κατουρανε το καπακι κτλ.
Σιγουρα αυτοι ειναι οι λογοι που δεν ερχετε επενδυτης και δεν παιρνουμε αδεια....

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 12/4/2016, 01:58

Τα περι αναρχοαριστερων τα παραπονα σου στον Κουλαλη οχι σε μενα.Εγω θελω να εχει λαμπρο μελλων ο Ηρακλης και οχι περασμενα μεγαλεια διηγωντας τα να κλαις.Εαν νομιζεις οτι τα χρεοι ειναι λιγα παρε τηλεφωνο τον Χαιτογλου που ξερουμε οτι ειναι απλας να αναλαβει.

Υ.Γ.Τα περι εξωδικου πρωτη φορα απο εσενα τα ακουω.Δεν διαβασες οτι εχω μηνες να μιλησω με τον συγχωριανο μου.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από teo 12/4/2016, 04:00

Μισ χαρα τα διαβασα.

Οχι και τα παραπονα μου στον κουλαλη.
Ελα σε παρακσλω τωρα.
Δικα σου ποστ ειναι αυτα για τον κοσμο η του κουλαλη;

Μιας  και μιλας για παρελθον κτλ κτλ ηρωικα σχολια.

Θυμισου ποτε ο Ηρακλης δεν επαιρνε αδεια..

Τωρα αν το προβλημα στο μαγαζι βλεπεις οτι ειναι μεριδα κοσμου η ο κοσμος γενικα το αφηνω ασχολιαστο...

Τον χαιτογλου κ τον καθε χαιτογλου δεν προκειται να τον πω τιποτα.

Θελω παραγοντα στον Ηρακλη οχι μια λιστα ανθρωπων να αλλαζει η παε χερια μονο σ αυτους.
Και ας.λεγετε οπως να ναι.
Χαιρετισματα στον σεντελιδη
Στο κατω κατω εσυ εδειξες τι Ηρακλη θελεις.
Ενα Ηρακλη πχ απ τον αυγουστο χωρις αδεια με κοσμο της αφροκρεμας της θεσσαλονικης
Με πολιτικες πεποιθησεις συμφωνες.με τις δικες σου και να πληρωνει μια ομαδα που δεν βλεπετε.

Απο απαιτηση μην μιλησει κανενας. Δλδ θελουμε λοβοτομημενους πελατες.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 12/4/2016, 10:45

Κατα γραμμα γινετε ο εξης διαλογος στην Κυριακατικη εκπομπη του Κουλαλη.
Οπαδος του Ηρακλη.
((Να ζητησει βοηθεια απο τους Ηρακλειδεις επιχειρηματιες))
Κουλαλης
((Ξεχασε το ο Ηρακλης βγαζει μια αναρχοαριστερη εικονα στο λεω εγω που ειμαι αριστερος οτι αυτη η εικονα ενοχλει του επιχειρηματιες))
Και εμενα μου εκανε εντυπωση αλλα σκεφτηκα δημοσιογραφος ειναι κατι θα ξερει παραπανω απο εμενα.
Τωρα στο διαταυτα εχω διαβασει γκαλοπ που υπολογιζουν οτι οι οπαδοι του Ηρακλη ειναι 80.000-100.000.Μαλιστα σε ενα γκαλοπ ειδα οτι ομαδες οπως Παναχαικη,Λαρισσα,Οφη,Ατρομητος εχουν περασει τον Ηρακλη σε οπαδικη προτιμηση.Στα υπολοιπα παρουσιαζεται εκτος με μεγαλη διαφορα απο τον πεμπτο Αρη και με μικρη διαφορα απο τον εβδομο.Μαλιστα στην Θεσσαλονικη παρουσιαζεται σαν τεταρτη η πεμπτη ομαδα στις προτιμησεις του κοσμου.
Εαν αυτο δεν ειναι μειωση της εμπορικοτητας του ονοματος του Ηρακλη τι ειναι?Εαν αυτο δεν ειναι τροχοπεδη για εναν χοσαδα επενδυτη τι ειναι?
Ακομα και να φυγει ο Παπαθανασακης το ιδιο θα απαιτησω.Εναν διαχειριστη που θα συμαζεψει και θα εκμηδενισει τα χρεη που θα αυξησει την εμπορικοτητα του Ηρακλη και θα ετοιμασει τον Ηρακλη ωστε να ερθει ο χοσαδας να κανει το μεγαλο βημα.
Σε αντιθεση με εσενα τεο που απαιτεις απο την καθε διοικηση να χωνει χοντρα πακετα χωρις να λαμβανει τα αναλογα εσοδα.
Τωρα τι πιστευω οτι εγινε με την αδειοδοτηση.
Θεωρω οτι ο Καναδος εκανε εναν προυπολογισμο βασιζομενος σε εσοδα απο χορηγιες που ειτε χαλασαν ειτε δεν του απεδωσαν αυτα που περιμενε.Φυσικα και εχει ευθυνη για ενα τετοιο φιασκο αλλα παιρνει ψηφο εμπιστοσυνης με την προυποθεση οτι θα διορθωσει τα λαθη του και οτι την νεα χρονια δεν υπαρχουν αλοθι πλεον.

Υ.Γ.Αυτοι που στελνουν πουλους τους πεταω το γαντι να ερθουν να εφαρμοσουν την δικια τους πολιτικη στον Ηρακλη.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από teo 12/4/2016, 11:17

Καμια ψηφο εμπιστοσυνης σε καποιον που ειπε ολκληρη χρονια ψεμματα.
Να θυμισω μεγαλες χορηγιες απο γαλλια που δεν ηρθαν ποτε κτλ κτλ

Δυστυχως φαγαμε παπα απο ενα τυπο που δεν θυμιζει ουτε καν διοικηση πρωτοδικειου.
Με την παρουσα καταστσση το καλυτερο ειναι να βρει την διαδοχη λυση.

Οσο αναφορα για το brand name δεν εχω λογο ν μην σε ποστεψω. Ισωσ ειμαστε ακομα χαμηλοτερα.

Ποιος ευθυνεται ομως γι αυτο;
Οι αναρχοκουμουνιστες ε;
Φταινε οι γριες που δεν πηραν 40.000 διαρκειας ν βκεπουν τον μπουλουτ κ τον χαντι..
Ε ρε νυχτα....
Συνεχιστε ετσι.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 12/4/2016, 12:33

Δεν σου ελεγε ψεματα τεο σου ελεγε αυτα που πιστευε.Απλα πολλα απο αυτα διαψευτηκαν.Πιστευε οτι με αυτο το ροστερ μπορει να χτυπησει πενταδα,οτι θα του διναν οι χορηγοι λεφτα.Το λαθος του ειναι οτι οι δηλωσεις του ηταν περισσοτερο δηλωσεις φιλαθλου παρα δηλωσεις προεδρου.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από teo 12/4/2016, 13:13

Οπως και να χει ειναι προεδρος του Ηρακλη και οι μινιμουν απαιτησεις της ομαδας ειναι εστω η αδειοδοτηση..
Ωχ απαιτησεις ομαδας ειπα ε; πιπερι.

Βασικα μιλαμε για πολυ απλα πραγματα.
Παρατηρουμε οτι μια επιχειρηση δεν παει καλα (ξανα) εγω πιστευω οτι φταινε τα αφεντικα της επιχειρησης αλλοι πιστευουν φταινε οι πελατες.

Η λογικη λεει ομως, οτι, για να εχεις κοσμο και κινηση πρεπει κατι να παρουσιαζεις σωστο. Οταν δεν εχεις κατι τοσο καλο θα εχεις και τη αναλογη πελατεια.
Και οταν δημιουργεις προσδοκιες και μετα προσγειωνεσαι ασχημα η πελατεια μειωνεται ακομα παραπανω.

Αρα για μενα η λογικη στηριζει ο κοσμος και μετα κανει κινησεις ο προεδρος δεν υπαρχει.
Ουτε υπαρχει φταιξιμο στον κοσμο. Ισα ισα ολοι ειναι κυριοι και με τα χρονια αλλαξαν και νοοτροπιες και τροποι να δειξεις οτι κατι δεν αρεσει.

Συνεπως, το χρεωμα το τρωει αυτος που ειναι το αφεντικο.
Δλδ με την λογικη του φταιει ο κοσμος, οτι καταστημα εκλεισε στην ελλαδα φταιει ο κοσμος.
Αν φυσικα ο προεδρος δεν θελει/μπορει/γουσταρει να ανεβασει την ποιοτητα του θεαματος που πουλαει (αυτο ειναι το εμπορευμα του) τοτε θα αρκεστει στην περιορισμενη πελατεια.
Λογικο η λεω κατι παραλογο;
Αυτο δεν λεγετε επενδυση;
Αλλα βλεπουμε το αντιθετο. Εδω η παε δεν λειτουργει σωστα (αδειοδοτηση).
Και οπως φαινεται (αφραγκια+ανοργανωσια) η μετακομιση μας στην ευκαρπια γινετε κουτουρου χωρις ιχνος σχεδιασμου ισα ισα να γινει η ομαδα οικομομικα στα μετρα του.
Δεν ρωτησε τους πελατες αν μετακομισει θα πανε οπου παει;
Ολα κουτουρου δυστυχως

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Bezyr 12/4/2016, 14:22

@Μεγαλε κακε λυκε
Μην περιμενεις να διαφωνησω στις διαπιστωσεις σου ουτε κατα κεραια.
Τα διακανονισμενα ΑΝ ειναι 2 μυρια παλι πολλα λεμε οποτε αποκλειεται να μην μπορει να καλυψει τις δοσεις, με μια προϋποθεση ομως που θα αναφερω παρακατω..
Επισης, ειναι αδυνατον οντως να μην ειχε ενα τζιρο οπως λες κοντα στα 3 μυρια
Κοινως, δεν επρεπε να υπαρχουν οι ΜΗ προυποθεσεις λψης της αδειας.
Στο σκεπτικο των μεταχρονολογημενων ςξοδων, το βρισκω λιγο δυσκολο αλλα να το δεχτω.Και παλι ομως, οταν τα συνολικα χρεη ειναι 2 μυρια , πόσα να ειναι τα μεταχρονολογημενα, και απο που να προκυπτουν απο τη διοικηση του Θοδωρου? Δυσολευομαι αλλα να βαλω και ενα 10%..δηλ 10% πανω στη δοση ετους ητοι 20 χιλιαρικα.Λιγα.
Παμε τωρα στο ζουμι.
Τον συνεφερε να μην δωσει δοση?
Οχι βεβαια.
Για να βγει εκτος ρυθμισης ομως ειναι νομιζω 3 δοσεις.Αλλα και παλι δυσκολο.Θα εβρισκε τροπο οπως λες κι εσυ.
Αρα απο πού προκυπτει η ΜΗ βιοσιμοτητα?
Ειτε απο ΜΗ ΑΜΚ, με εναν λογο αυτον που λες, ή να ΜΗΝ θελει Ο ΙΔΙΟΣ να βαλει αλλα.
Στο πρωτο παρ οτι δεν μπορει να ειμαστε σιγουροι, εκτιμω πολυ δυσκολο καποιος να μην μπορει να βαλει λεφτα στην ΠΑΕ του, αφου αν ηθελε υπαρχουν 1002 τροποι.Απο μαιμου χορηγιες μεχρι μαιμου επενδυσεις κοκ..
Αποκλειω να ηθελε και να μην μπορουσε.
Εδω τωρα , θα μπουμε σε αχαρτογραφητα νερα, αλλα πρεπει να το σκεφτουμε και αυτο σαν πιθανοτητα, οσο δεν παιρνουμε αδειοδοτηση.
Υπαρχει η περιπτωση δηλ να θελει να αποδεσμευτει ο Παπασακης.
Αν θυμασαι, υπηρχε δηλωση του το χειμωνα οτι σκεφτηκε να τα παρατησει.Θυμασαι?
Αν βαλεις κατω αυτο, και ΑΝ ειναι αληθεια οτι θελει να φερει συν παικτη, ας μην αποκλειουμε θεληση του ιδιου να απομακρυνθει.
Αυτο βεβαια θα φανει γρηγορα.Δεν λεω οτι ισχυει.Απλα το θετω ως πιθανοτητα.
Αλλωστε, το ξαναπα, δεν υπαρχει περιπτωση να βαλει καποιος 3 μυρια και να συνεχισει να κανει κουμαντο ο Καναδος, εκτος φυσικα αν το θελησει ο αλλος.
Παντως, χωρις αμφιβολια, πασχουμε στα ίδια κεφαλαια.
Και εαν δεν δικαιολογειται να μην μπορει, τοτε πρεπεινα ψαχνομαστε για ποιους λογους ΔΕΝ ΘΕΛΕΙ...
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Big bad wolf 12/4/2016, 15:51

@Bezyr

Η έκθεση του ορκωτού λογιστή λέει για κάποιες εκρεμμείς δικαστικές υποθέσεις, αν τελεσιδίκησαν εναντίον μας δεν ξέρω και δεν ξέρω και για τι λεφτά μιλάμε.

Η ΑΜΚ είναι άλλη ιστορία. Τα πράγματα έχουν αλλάξει, δεν είναι όπως παλιά που πήγαινες με την εγγυητική και χωρίς να βάλεις ευρώ λογιστικά παρουσιάζες τα λεφτά να μπαίνουν. Επίσης γενικά το μαϊμούδιασμα δυσκόλεψε πολύ τα τελευταία 2 χρόνια (ειδικά μετά τις εκλογές για τους μη-κολλητούς του κόμματος), δεν είναι ότι δεν γίνεται αλλά σε σκίζουν για Π Λ Α Κ Α (και επειδή Ηρακλής είσαι αν είναι να σκίσουν μια ομάδα εμάς θα σκίσουν). 

Και δεν πιστεύω να θέλει να απεμπλακεί. Αν ήθελε, η ομάδα αδειοδοτημένη αξίζει πολύ περισσότερο απ'ότι μη αδειοδοτημένη. Αλλά να σου πω την αλήθεια άδεια τελικά πιστεύω ότι θα πάρουμε γιατί βλέποντας το ισολογισμό ψυχρά και όσο αντικειμενικά μπορώ δεν βλέπω μια ΑΕ που δεν είναι άμεσα βιώσιμη.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1341
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Iraklaras07 12/4/2016, 19:22

Τα χρήματα που περίμενε ο Καναδάς ήρθαν ; Αύριο είναι η έφεση. Όποιος γνωρίζει ας πει../
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5765
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016 - Σελίδα 3 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΌΤΗΣΗ 2016

Δημοσίευση από Bezyr 13/4/2016, 10:28

Μακαρι να παρουμε και να κανουν τουλαχιστον τις κινησεις να μην κινδυνευσουμε του χρονου.
Για τα μαιμουδενια λεφτα δεν ενοουσα φυσικα ψευτικα, αλλα πραγματικα , απλα να βρεθουν τροποι να υπερκερασει τα οποια εμποδια, ΑΝ υπαρχουν.Καθως στην Ελλαδα του 2016 δεν βλεπω και πολλους τροπους να θες να ΦΕΡΕΙΣ λεφτα και να μην σ αφηνουν...
Μια εταιρια απο τη Βουλγαρια γινεται χορηγος στην φανελα του Ηρακλη για τα νεα προφυλακτικα  '8asasgamiswoloysfetos"
Moνο για την ΑΜΚ δεν ξερω αλλα και εκει καλο δικηγορο ναχεις και τί, δεν θα σ αφησουν να βαλεις λεφτα?
Χλωμο το βρισκω..
Τεσπα, για να δουμε τί θα γινει με την αδειοδοτηση, αλλα το σημαντικοτερο αν την παρουμε ΤΙ θα την κανουμε.
Καλη η αδεια οπλοφοριας αλλα αν δεν παρεις καλα οπλα και δεν ξερεις να τα χρησιμοποιεις...
Για το αν πουλας ευκολοτερα σημερα ομαδα με ή χωρις αδεια δεν ειμαι και σιγουρος
Βλεπεις οσα βαλει θα πρεπει να τα ζητησει απο τον νεο, αρα ανεβαινει το κασε οποτε μειωνονται οι υποψηφιοι.Ασε που με αλλοθι ο νεος της μη αδειοδοτησης την πρωτη χρονια δεν κανει μεταγραφες...
Τεσπα επι υποθεσεων τωρα, μπορουμε να λεμε ο,τι ναναι.
Ας δουμε τί θα γινει πρωτα...
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης