iraklis_athens
teo
17 απαντήσεις

Σελίδα 18 από 23 Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23  Επόμενο

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 18 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από Iraklaras07 29/4/2018, 17:56

Δεν καταλαβαίνω γιατί ψάχνουν με γεμίσματα τον Ρόβα. Το παιχνίδι στον αέρα είναι η μεγάλη του αδυναμία.
Κατά τα άλλα η Λευκάδα μοιάζει με  μια τυπική , καλή  ομάδα Γ εθνικής. Ελπίζω να καταφέρουμε να σκοράρουμε.

Δημοσίευση από Iraklaras07 29/4/2018, 18:57

1 λεπτό βγήκαν μπροστά και αμέσως φάγανε γκολ. Καλά τα είπα, τυπική ομάδα Γ εθνικής που βάζει γκολ μόνο από ατύχημα ο Τηλυκράτης.
Εξαιρετικός  το γκολ του Τάι και πολύ καλοί σε όλη την διάρκεια ο Κασναφέρης και ο Παναγιωτούδης.
Παρατεταμένο ντεφορμάρισμα ο Παπαδόπουλος και αυτό με ανησυχεί.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από AntiGrinias 29/4/2018, 19:09

ωραία γκολ και τα 2, επιτευγμα όμως είναι της διοικησης που δημιούργησε πολύ φιλικές σχέσεις με τον τηλυκράτη που στα μάτια μου έπαιξαν καθαρά και χωρίς αντιαθλητικά χτυπήματα (και χωρίς ιδιαίτερο πάθος για νίκη)
οι δικοι μας καλοι μόλις βάλαμε το γκολ, πριν σπασμοδικά 2-3 φάσεις, σε όλο το υπολοιπο χωρις τον σφυγμό των πλει οφ πάω να ανέβω. Ελπίζω να αλλάξει αυτό στα επόμενα ματς με την ανακτώμενη ψυχολογία.

επόμενο βόλος την τετάρτη

* με τον τηλυκράτη δε παιξαμε την πρώτη χρονιά στην 'γ επι ομάδας  θόδωρου παπαδόπουλου και μας κέρασαν πόνο?

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 29/4/2018, 19:46

Γκαρντασια εχουμε 3 συνεχομενα παιχνιδια στο Καυτατζογλειο,με 3 νικες ανεβαινουμε.Και παμε τις δυο τελευταιες αγωνιστικες εκτος στο χαλαρο.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Δημοσίευση από teo 29/4/2018, 19:58

ντοκτορα θυμαμαι ειχαμε παιξει με καποια ομαδα απο εκει νοτια, νομιζω (με πολυ επιφυλαξη) οτι ηταν η λευκαδα. παντως θυμαμαι εκεινη την ομαδα να ειναι αρκετα αθλητικη μεσα στο γηπεδο.

γνωριζει κανεις με ποσους βαθμους περιπου κλειδωνει η ανοδος?
και τι εκαναν οι υπολοιπες ομαδες?

teo
teo

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 29/4/2018, 20:36

Ο Βολος νικησε τεο.Απλα με 3 νικες στο Καυτατζογλειο θα ημαστε στους 12 βαθμους δυο αγωνιστικες πριν το τελος.
Δυο θα συμβουν η ο Βολος θα τα καθαρισει τα παιχνιδια μεσα-εξω και δυο αγωνιστικες πριν το τελος θα ειναι στους 9-10 βαθμους με τους αλλους δυο απο 0-4.Η θα γινει σφαγη μεταξυ τους οποτε δυο αγωνιστικες πριν το τελος θα ειναι και οι 3 μεταξυ 5-7 βαθμους.

Δημοσίευση από teo 29/4/2018, 20:48

οι αγωνες ειναι μεσα εξω απ οσο θυμαμαι.
αρα το απολυτο ειναι οι 18 βαθμοι. δυσκολο αλλα οχι ακατορθωτο.
με τρια εντος θα ειμαστε 12 βαθμους ομως ακομα και με 10 βαθμους εχουμε αβατζο και βαθολογικα και ψυχολογικα σε περιπτωση που φερουμε πχ ενα Χ με τον βολο (υποθεση κανουμε).
αν ομως τους επομενους δυο αγωνες μετα το παιχνιδι με τον βολο, εμεις και ο βολος κανουμε 2/2 νικες οι υπολοιποι δυο ειναι φιλικη συμμετοχη (οπως και απο τωρα το ξερουν).

ο βολος δειχνει δυνατη ομαδα. αν στο εντος παρουμε την νικη, θα παρει φωτια και θα καθαρισει σιγουρα τους αλλους δυο, οποτε και παλι η δουλεια μας γινεται, με την διαφορα οτι μπορουμε πιο ανετα να τερματισουμε πρωτοι ΚΑΙ στα πλει οφ.

και θελω να τερματισουμε πρωτοι ΟΠΟΥ μπορουμε.
σιγα την φιλοδοξια θα μου πεις, αλλα αφου ειμαστε καλοι γιατι οχι.

τελος με την ανοδο στην Β εθνικη αν ολα πανε καλα, οσο πιο καλα γινεται με εκκαθαριση χρεη κτλ, πιστευω θα δουμε και παλιους γνωριμους στην ομαδα, οχι μονο τον περονε αλλα και αλλους.

teo
teo

Δημοσίευση από Margasv10 30/4/2018, 16:40

Μπράβο στον Τάι για χθες, έδειξε την ποιότητά του και οδήγησε την ομάδα στο διπλό. Μπράβο και στους υπόλοιπους παίκτες φυσικά και ειδικά στον κόσμο, σε όλους όσους ταξίδεψαν να δούνε την ομάδα από κοντά! Πίστευα ότι εύκολα ή δύσκολα, ακόμη κ όταν το ματς ήταν στο 70-75', ότι θα βάζαμε ένα γκολ και θα κερδίζαμε. Η ομάδα στο 2ο ημίχρονο έβγαλε ενέργεια, όρεξη, πάθος για την νίκη και την κυνήγησε. Έπαιξε κυριαρχικά και δικαιώθηκε.

Από εδώ και πέρα, με τα 3 εντός, ακόμη και 7 βαθμούς να πάρουμε σε αυτά η άνοδος θα είναι δεδομένη, γιατί στα τελευταία δύο εκτός που θα απομένουν θα αρκεί μία νίκη, ενώ εκεί τουλάχιστον μία από τις δύο ομάδες θα είναι αδιάφορη. Άρα 7 βαθμούς στα 3 εντός κι ανεβαίνεις. Αν πάρεις 3 νίκες στα 3 εντός τότε πας για την 1η θέση ξεκάθαρα.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Δημοσίευση από AntiGrinias 30/4/2018, 17:35

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Μαρεσει πολυ αυτα που λεει ο λακης. Μακαρι να γινουν βηματα προς αυτη την κατεύθυνση να βγάλουμε διαφορετικότητα εναντια στην λογικη αρχοντοχωριατων παραγόντων να βαζουν μπάτσους να κλεινουν διελευσεις δρόμων, οπως επισης εναντια στη ηλίθια και επικίνδυνη βια των γηπέδων που διέπει και οδηγεί σε κοινωνικό φασισμό πρέπει να πρωτοστατήσει το ηθος και η κουλτουρα του συλλογου.
Η βια που παίχτηκε απο τους άρχοντες της βιας και που θα παιχτεί στον τελικό κυπελλου να εχει συγκεκριμμενο ονομα και αυτο να απομονωθεί απο την κοινή γνώμη.
Εμεις να εμπνεύσουμε εναλακτικοτητα

AntiGrinias
AntiGrinias

Δημοσίευση από Knack 30/4/2018, 18:24

Συμφωνω απολυτα με τον αποπαν. Ο Λακης (οπως και ο Φανης) πραγματικα ειναι αυτος που μπορει να εμπνευσει υγεια και να δειξει το σωστο δρομο για το τμημα, να δικτυωσει σωστα με τις γνωριμιες και με την τεχνογνωσια του και να προσελκυσει καποιον η καποιους που εχουν χρημα αλλα απαιτουν σοβαροτητα και στα προσωπα και στις διαδικασιες.
ΒΕΒΑΙΑ ο συλλογος ειναι ακομη ομηρος των 30 φελλων που κουμανταρουν τις συνελευσεις και οταν ο Λακης γινει επικινδυνος για αυτους θα κατηγορηθει οτι ειναι Τουρκος (Ηδη το ακουσα και αυτο απο καποιον απο αυτους οπως ακουσα οτι ο Φανης μπηκε για να φαει)
Ο χρονος θα δειξει τι θα γινει με το τμημα που προς το παρον δειχνει αγωνιστικη υγεια και διοικητικη ηρεμια.
Μακαρι οι βετερανοι να αποδειχτουν πιο μαγκες απο τα καλοπαιδα που ειναι μαγκια κλανια κι εξατμιση και επιτελους να χαμογελασουμε λιγο.
Αναμεινατε αντιδραση των καλοπαιδων με το Δρακο αν δεν ανεβουμε....(στο μπασκετ)

Δημοσίευση από Iraklaras07 2/5/2018, 18:09

Δεν μου φάνηκε για επιθετικό φάουλ να σου πω την αλήθεια...
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από teo 2/5/2018, 18:12

Κρίμα η κίτρινη στον Τάι φίλε.
Αλλα η κίνηση του κατσαμπη ήταν πολύ καλή.

Δημοσίευση από Iraklaras07 2/5/2018, 19:05

Νικάμε Απόλλωνα κυριακή και τελειώσαμε...

Δημοσίευση από AntiGrinias 2/5/2018, 19:20

Τέλος. Αγωνιστικά ανεβήκαμε ως η καλύτερη ομάδα του βορείου ομίλου. Η ψυχολογία είναι τεράστια πια και θα δείξουμε και  θέαμα στα εναπομείναντα παιχνίδια.

είναι τεράστια η επιτυχία δεδομένου όπως ξεκίνησε η χρονιά και την πιστώνονται διοίκηση-παίκτες-προπονητές-φροντιστές.
Εύγε και εις ανώτερα

AntiGrinias
AntiGrinias

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 2/5/2018, 19:32

Αυτη ηταν η υπερομαδα του Μπεου που προπαγανδιζαν τοσο καιρο. lol!
Αυτη ειναι ομαδουλα της πλακας ρε.
Πολλη το γουσταρα το σημερινο η ομαδα εβγαλε μεταλο-τσαμπουκα και παθος.
Το μονο κακο ειναι οτι θα κανουμε φιεστα ανοδου στο Παραλιμνι. Crying or Very sad

Δημοσίευση από Iraklaras07 2/5/2018, 21:01

Δεν υπάρχει πρόβλημα πιστεύω θα το γεμίσουμε το τσαρδί τους και θα τους κεράσουμε και ένα τρίμπαλο.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από rafael nadal 2/5/2018, 22:45

Γαλαζιος Ηρωας έγραψε:Αυτη ηταν η υπερομαδα του Μπεου που προπαγανδιζαν τοσο καιρο. lol!

νικας Παραλιμνι νικαει και ο βολος τον τηλυκρατη και κανεις φιεστα ανοδου στο εντος με τον τηλυκρατη Wink Wink

συγχαρητηρια σε ΟΛΟΥΣ που ασχοληθηκαν εστω και ενα λεπτο με τη δημιουργια αυτης της ομαδος και εννοειται σε προπονητες και παικτες..
ειμαι πολυ προβληματισμενος (στα ορια του απαισιοδοξου) για το τι θα γινει οικονομικως απο του χρονου και μετα αλλα εχουμε χρονο για αυτα

rafael nadal

Αριθμός μηνυμάτων : 319
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2014

Δημοσίευση από teo 2/5/2018, 23:33

Ας ανέβει η ομάδα με το καλό αδερφέ και μετά βλέπουμε.

Απ' όλο τον αγώνα δεν υπάρχει κάτι που δεν μου αρεσε.
Απο την νίκη μας, από το πώς διαχειρίστηκε η διοικηση το θέμα των εισιτηρίων και το πεου,

Μέχρι το ντου του κατσαμπη.
Δεν περίμενα ποτέ να δω τον κατσαμπη με πόστο στην ΠΑΕ και να είναι και τέτοια φάση.
Λαικ

teo
teo

Δημοσίευση από Iraklaras07 3/5/2018, 00:00

Η τύχη και  ο κόραξ τους γλύτωσαν από διασυρμό.  Που λένε ότι το ματς ήταν για Χ. Μια ευκαιρία δεν έκαναν οι ανύπαρκτοι.Παρακαλάτε τώρα να νικήσουν οι βολιότες τα άλλα χωρία για να μην μας πρήξουν το καλοκαίρι οι εξυγιαντές. Άλλωστε ο Μπέος ήταν αυτός που έδωσε εντολή στο Παλαιοχώρι να κινηθεί εναντίων μας δικαστικά.

Προσοχή στον Απόλλων είναι αρκετά καλή ομάδα,μάλλον καλύτερη από την σούπερ ντούπερ ομάδα του Μπέου, αν τους υποτιμήσουμε θα την πατήσουμε και είναι κρίμα να μπαίνουμε σε ιστορίες.

Ο Τάι βγάζει μεγάλη κλάση. Ελπίζω να μην κουραστεί στη διάρκεια. Επίσης εντύπωση μου έκανε ο Ρόβας σήμερα. Ήταν αρκετά καλός και με τη μπάλα στα πόδια κάτι που δεν περίμενα. Γνωρίζουμε αν μετά τα παιχνίδια πηγαίνουν Κυριακή-Κυριακή ή συνεχίζουν οι εμβόλιμες;

Κατά τα άλλα , εγώ είμαι συγκρατημένα αισιόδοξος για το μέλλον.
Πιστεύω πως αν δεν βρεθεί κάποιος  φερέγγυος να αναλάβει εξολοκλήρου την ομάδα, που κατά πάσα πιθανότητα δεν θα βρεθεί, θα καταφέρει η τρέχουσα διοίκηση να τρέξει την ομάδα άψογα και του χρόνου.4-5 να πάρουν τις μετοχές θα βρεθούν , αν και μάλλον έχουν βρεθεί ήδη.
Δεν ξέρω αν έχει να κάνει με την επόμενη χρονιά η παρουσία Μυροφορίδη ή απλά ήρθε να δει το ματς.
Όλα αυτά βέβαια είναι συζήτηση για άλλο τόπικ...