Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Σελίδα 11 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Πήγαινε κάτω

Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από AntiGrinias Την / Το 1/12/2018, 15:37

Εγω συμφωνώ οτι πρεπει να ξεκινήσει κατασκευάζεται θυμιζω οτι το ιβανοφειο ηταν ανοιχτό μεχρι το '86
Φτιαξε κατι και βελτιωσε το εν καιρο. Του Παναιτωλικού ειναι απο τα παλαιοτερα γήπεδα νομιζω δεκαετιας '30 και ειναι το μονο επαρχιακο που εχει αδεια ουεφα για διεξαγωγή αγώνων.

Ομως απο το καυτατζογλειο απαγορεύεται να αποσυρθουμε απο μονοι μας, να ειμαστε εκει να διεκδικούμε την φυσιολογική μας παρουσία, αν ειναι να μας διωξουν τα λεφτα του γεμιστανα και η πολιτεια ας ειναι αυτο και ας κοινωποιηθει στην κοινη γνώμη. Αν ομως αδειασεις την γωνια μονος εισαι ανάξιος να διαχειριστείς αυτον τον σύλλογο.

Αριθμός μηνυμάτων : 648
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo Την / Το 2/12/2018, 08:34

Διάβασα το άρθρο.
Δεν θέλω να χαρακτηριστω ο "κακός", η ο κακοπροαίρετος ή καταστροφολογος.
Αλλά ρε παιδιά, από την δικιά μου οπτική, βλέπω ότι ο Ηρακλής έχει αποδυναμωθεί τόσο, που μπροστά στο ρουβλι, αν πχ παλιά περνούσε ο λόγος μας, τώρα είμαστε απλά το "κακό σπυρί".
Σε συνδιασμό με την ΚΟΡΟΙΔΙΑ του Βασιλειαδη όσο αναφορά τα χρέη της ΠΑΕ αλλά πιο σημαντικά (όπως τα έβλεπα και τα βλέπω εγώ) το αφμ του συλλόγου που δεν έφερε ΚΑΜΙΑ λυση, ίσα ίσα θα πω εγώ, κέρδισε ΧΡΟΝΟ η κυβέρνηση σε διπλό ταμπλό, 1 καθησυχάζοντας εμάς να μη τους κραζουμε και δίνοντας χρόνο έξτρα προετοιμασίας στο Τούρκο που του έδωσε δώρο τα στρέμματα, φτάνουμε στην δύσκολη θέση όπου:
Και να θέλουμε να "ανταλλάξουμε" ακόμα και ΟΛΗ την περιουσία του Ηρακλή μόνο για το Καυτανζόγλειο να είναι ΑΔΥΝΑΤΟ γιατί απλά μας έχουν στο χέρι.

Πρόσφατα διάβασα τον Φώτη Θεο να λέει ότι ΚΑΙ στους χορτατζηδες μπορούμε να χτίσουμε.
Δεν διαφωνώ, μακάρι να ήταν αυτό το πρόβλημα μας, και να μαλώναμε στο που θέλουμε γήπεδο και πως να λέγεται..
Όμως ΔΕΝ μπορούμε να χτίσουμε γήπεδο ΠΟΥΘΕΝΑ στους χώρους του Ηρακλή. Ούτε κοτέτσι, όχι γηπεδο.

Η λύση θα έρθει επιμένω να το λέω ή με το καλό (ξεπαγωμα αφμ κτλ) ή οπως όλα δείχνουν με το κακό παραμένει το αφμ παγωμένο, μας παραγκωνιζουν από το καυτα και παίζουμε οπότε τους βολεύει, στην ουσία ξεσπιτωμα.

Σε όλα αυτά βρίσκω ένα καλό. Κρατήστε από κοντά τον Θεοδωριδη έχει προπονητικό κέντρο ΙΣΩΣ μας χρειαστεί σε 1-2 χρονια.
Έχω ελάχιστες ελπίδες, αλλά η ελπίδα είναι ελπίδα, ότι ΙΣΩΣ ο Παπαδόπουλος να έχει κάποιο κονέ με την ΝΔ που λογικά θα είναι κυβέρνηση και ΙΣΩΣ βρεθεί μια μέση λύση στο θέμα του ερασιτέχνη.
Αλλά και αυτό το βλέπω ακατόρθωτο, διότι προϋποθέτει να έχουμε εμείς ομόνοια, να χρησιμοποιήσουμε κάθε πολιτική δύναμη, που δεν θα γίνει αυτό φαίνεται.
Προς το παρόν, μια σούμα: από ΠΑΣΟΚ ΝΔ και ΣΥΡΙΖΑ μετράμε δύο υποβιβασμούς (πρόσφατους) μια άνοδο "χάρη" (με ΝΔ νομίζω) και κοροϊδία από ΣΥΡΙΖΑ, οπότε με το πολιτικό σύστημα όπως είμαστε δεν βλέπω να βγάζουμε άκρη.

Η μόνη λογικοφανη λύση φαίνεται να είναι η εξ ολοκλήρου αλλαγή του Ηρακλή, και προσαρμογή στα νέα δύσκολα δεδομένα, χωρίς ομως να τον προσπερνάνε οι εξελίξεις, αλλά να δημιουργει.
Αυτη η λύση δεν περιλαμβάνει ούτε τους χορτατζηδες ούτε την Μίκρα δυστυχώς.
Εκτός αν γίνει κάποιο θαύμα με το αφμ.
Ή απλά αφήνουμε τα πράγματα όπως είναι όσο πάνε, αλλά αυτό δεν δείχνει έστω μικρής κλίμακας προοπτική.

Προσωπικά, με τα κόμματα που υπάρχουν και την γαυροποιηση της πολης, η στάση που κρατάμε θα μας βάλει σε δυσκολότερους λυσεις-μονοδρομους.

Αριθμός μηνυμάτων : 9041
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 11 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης