FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

+17
ira east
iraklis_athens
uphercules
DIMSAV
Γαλαζιος Ηρωας
Behind the curtain
Big bad wolf
AntiGrinias
Knack
Margasv10
lll
milano
santater
mos
teo
Iraklaras07
antonievic
21 απαντήσεις

Σελίδα 12 από 40 Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 16/12/2018, 15:32

Θα ακουστω τραγικός ίσως, ίσως γραφικός σαν τα Μετέωρα αλλά αν μπορεί η ΠΑΕ ας φέρει από τώρα Ιβάν Γιοβάνοβιτς..

Αν και πιο πιθανό θα ήταν να αγοράσει την ομάδα ο Ιβάν παρά να έρθει σαν προπονητής

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 16/12/2018, 15:36

xaxa δεν νομίζω να μπορεί ρε
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5768
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 16/12/2018, 15:55

Να αγοράσει την ΠΑΕ άνετα..
Αφού την ΠΑΕ την αγοραζεις δωρεάν..
Να έρθει προπονητής είναι πιο δύσκολο.


_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Big bad wolf 16/12/2018, 16:35

Και για ποδοσφαιριστής ακόμα και τώρα μια χαρά θα ήταν ο Ιβάν...
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1342
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 16/12/2018, 18:47

αν εγώ απαιτήσω να έρθουν σουπερλιγκάτοι ποδοσφαιριστές τον Ιανουάριο,  αφού οι τωρινοί δεν πήραν φράγκο ,γίνομαι μίρλας και γραφικός;
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5768
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 16/12/2018, 19:00

Εμείς καλά τα λέμε, γενικά ο κόσμος εννοώ, αλλά αν παρατηρήσεις στο φβ όλοι έχουν κολλήσει με την άνοδο και μόνο. Δες λίγο το δάσος και άσε το δέντρο.

Το ποιοι θα έρθουν και ποιοι θα φύγουν πρέπει να έχει εισηγηθεί ΚΑΙ ο προπονητής αν όχι ΜΟΝΟ ο προπονητής.
Λοιπόν. Προπονητής δεν υπάρχει. Το μόνο που μπορει να κάνει η ΠΑΕ είναι να αμφισβητήσει πειστικά το θέμα περί αποχώρησης παιχτων, λίστας, χαρτάκι κτλ και να βρει ένα προπονητή από τώρα για την επόμενη σεζόν.
Αφού βρει τον προπονητή τότε ΘΑ εισηγηθεί με ότι εικόνα έχει, που θέλει παίχτες και ποιοι θα φύγουν.

Εγώ απαιτώ παίχτες από το πάνω ράφι της Α εθνικής.
Αλλά ποιος να αποφασίσει και τι. Και με ποια προοπτική όταν είμαστε μακρια από τον αγωνιστικό στόχο.

Προ λιγο είδα κάποιον να χλευάζει τον Τάκη Λεμονή.
Σας πληροφορω ότι ο Τάκης Λεμονής για τον Ηρακλή του σήμερα είναι ένα άπιαστο όνειρο, δείγμα του πόσο δεν έχουμε συνειδητοποιήσει σε τι χάλι βρισκομαστε.


_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 17/12/2018, 23:16

teo έγραψε:Εμείς καλά τα λέμε, γενικά ο κόσμος εννοώ, αλλά αν παρατηρήσεις στο φβ όλοι έχουν κολλήσει με την άνοδο και μόνο. Δες λίγο το δάσος και άσε το δέντρο.

Το ποιοι θα έρθουν και ποιοι θα φύγουν πρέπει να έχει εισηγηθεί ΚΑΙ ο προπονητής αν όχι ΜΟΝΟ ο προπονητής.
Λοιπόν. Προπονητής δεν υπάρχει. Το μόνο που μπορει να κάνει η ΠΑΕ είναι να αμφισβητήσει πειστικά το θέμα περί αποχώρησης παιχτων, λίστας, χαρτάκι κτλ και να βρει ένα προπονητή από τώρα για την επόμενη σεζόν.
Αφού βρει τον προπονητή τότε ΘΑ εισηγηθεί με ότι εικόνα έχει, που θέλει παίχτες και ποιοι θα φύγουν.

Εγώ απαιτώ παίχτες από το πάνω ράφι της Α εθνικής.
Αλλά ποιος να αποφασίσει και τι. Και με ποια προοπτική όταν είμαστε μακρια από τον αγωνιστικό στόχο.

Προ λιγο είδα κάποιον να χλευάζει τον Τάκη Λεμονή.
Σας πληροφορω ότι ο Τάκης Λεμονής για τον Ηρακλή του σήμερα είναι ένα άπιαστο όνειρο, δείγμα του πόσο δεν έχουμε συνειδητοποιήσει σε τι χάλι βρισκομαστε.

+1908 Με την μονη διαφορα οτι δεν με ενδιαφερει για την ωρα παικτες απο το επανω ραφι της Α.Θελουμε εναν προπονητη που θα μας κανει ομαδα.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 20/12/2018, 13:48

O tom pappas λεει οτι ειναι ολοι πληρωμενοι. Μπραβο του αν τα καταφερε
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5768
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από mos 20/12/2018, 17:09

Δεν άκουσα τη συνέντευξη, αλλά από αυτά που γράφει η φαρίνα είμαι ευχαριστημένος.
Μου αρέσει που θελει να αποφασίζει αυτός, που δεν υποσχέθηκε γήπεδο και που δεν είπε ότι από μικρός ήταν Ήρα.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από santater 20/12/2018, 17:58

Ειπε όμως αλλα περιεργα,,,, για το προτζεκτ Ηρακλης με ελληνες μονο παικτες και φυτωριο ευρωπαικων ομαδων,,,,,αλλα αυτά τα πιανουν λιγοι,,,,και ακομα λιγοτεροι τα ψαχνουν,,,γιατι 
ΗΡΑ εισαι,,,,,,,,,,,,,δυστηχως ότι ειδαμε τις προηγουμενες δεκαετιες  ειδαμε ,,τωρα Β., Γ. Εθνικη να ομορφαίνουμε τις Κωμοπόλεις!
Καλα χριστουγεννα και καλη χρονια σε ολους,,,,,,,,,,δεν μεταδιδω άλλο.

santater

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 21/08/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 20/12/2018, 20:01

Tom papas έγραψε: ο Ηρακλής ήταν για μένα πολύ καλύτερη περίπτωση από τον Άρη.

Συμφωνώ. Και για σένα και για όλο τον κόσμο.

tom papas έγραψε:«Περιμένω την υλοποίηση των δεσμεύσεων της πολιτείας, αλλά αν αυτό δεν συμβεί, θα δείτε έναν άλλον Τομ!
Ούτε ο Μαρινάκης δεν μιλάει έτσι για κυβερνήσεις. Νομίζω δεν βοηθάνε τέτοια σχόλια στο να βρεθεί λύση. Αφού οι ίδιοι λένε ότι όντως ψάχνουν λύση σε συνεργασία  με την κυβέρνηση.

tom papas έγραψε: Όταν ακούω όμως από τον προπονητή ότι με τον Καραϊσκάκη παίξαμε καλά παρά την ήττα και ότι φταίει ότι απομακρύναμε τους «4» για την ήττα στη Δράμα, αυτό με κάνει να χάνω πάσα ιδέα για τον Ελευθερόπουλο
συμφωνώ και εδώ μαζί σου Τομ. Αν μου λεγε και μένα τίποτα τέτοια θα τον έστελνα την ίδια στιγμή.

tom papas έγραψε:Βαθμολογικά κυνηγάμε την Κέρκυρα και απέχουμε 7 βαθμούς από εκείνη
Συμφωνώ και εδώ Τομ. Δεν είναι εύκολο αλλά ο στόχος της δεύτερης θέσης δεν έχει χαθεί. Υπάρχουν αρκετές ομάδες στην σούπερ λιγκ που έχουν ολοκληρώσει τον κύκλο τους και μπορεί να βρεθούν στα μπαράζ. Γιάννενα,Λεβαδειά και Τρίπολη έρχονται αμέσως στο μυαλό. Ο Ηρακλής αν πάει στα μπαράζ έχει καλές πιθανότητες να ανέβει. Για μένα μόνο από τη Λαμία μπορεί να χάσουμε. Αλλά πρέπει βέβαια να φτάσουμε πρώτα στην δεύτερη θέση.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5768
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 20/12/2018, 21:56

Εγώ κρατάω το ότι είναι όλοι πληρωμένοι.
Τώρα άμα διώξει κανένα τώρα και το καλοκαίρι σκάσει προσφυγή θα αρχίσουμε τα κινέζικα.

Επίσης, πόση πρόσβαση στα της ΠΑΕ έχουν τα μέλη που είναι Ηρακληδεις;

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από AntiGrinias 21/12/2018, 13:48

σήμερα άκουσα την συνέντευξη θα σχολιάσω μερικά πραγματάκια

προθέσεις/πλάνο
μου αρέσει το πλάνο του που είναι 5ετίας ενώ ξεκαθαρίζει οτι θα υπερασπιστεί την επένδυση και δεν τίθεται θέμα να φύγει ακόμη και εάν δεν πάρουμε την άνοδο. Ο σκοπός και οι προθέσεις είναι να κάνει μοντέλο με ακαδημίες που θα τροφοδοτεί την μεγάλη ομάδα με σκοπό αγοροπωλησίες παικτών και σταδιακή οικονομική ανεξαρτησία. Εδώ να προσθέσω οτι το ίδιο πλάνο μας έταξε και ο καναδός. Στην εφαρμογή είναι το πρόβλημα.   

αγωνιστικό / μεταγραφές
υπάρχουν λέει κινήσεις απο  ροκα/Θεοδωρίδη για την ενίσχυση αλλά από ότι κατάλαβα με περιορισμένο μπάτζετ, θα πάει σε μερικές εισχωρήσεις και μάλιστα και επειδή θα είναι περιορισμένο το μπατζετ ελπίζω να μην πειράξει κολόνες της ομάδος γιατι αν φύγουν δεν θα αντικατασταθούν οι περονε/κλειτον/καζναφέρη/πασα/ζιαμπάρη/στάμου/Ται, γιαννη παπ. και τους περσινούς καλούς  

Στόχος
είπε να βγούμε δεύτεροι γιατί ο βόλος μας χαιρετάει(λεει), φαντάζομαι οι πληροφορίες που δίνει είναι "απο μέσα" εγώ θεωρώ οτι ο μπεος θα παιξει στοίχημα και θα χάσει έδαφος στον 2ρο γύρο έτσι έκανε πάντα.Η κέρκυρα θα δείξει πιο συμπαγή συμπεριφορά και κάποιοι απο τους κρήτες θα είναι απο πολύ κοντά το θέμα κυρίως είναι να γίνουμε ομάδα και να κερδάμε εμείς     

οικονομικό  
έχει πρόβλημα ήδη βιωσιμότητας λέει για την παε αν δεν έρθουν χορηγίες αν δεν υποστηριχτεί απο το κράτος όσο αναφορά την εκκαθάριση και τους thirtyparties που μπορούν να μπολοκάρουν λογαριασμό 
Δεν μου αρέσει γιατί είναι πολλά τα "αν" και είμαι περίεργος να δώ πως θα τα καταφέρουν αν δεν υλοποιηθούν οι υποσχέσεις δεν θέλω να φανταστώ τον τρόπο που τα εξισώνουν ομάδες στην 'Β αλλά αν είναι αυτή η μοναδική επιλογή αυτό θα κάνει και να μην μας φανεί περίεργο    



δεν ξέρω αν καταφέρουν να πάρουν κάτι απο τον τσίπρα αν δεν πάρουν που θα είναι το πιο πιθανό, θεωρώ με τα ρισκα της επένδυσης αν θέλεις να αποδεσμευτείς άμεσα απο τα χρεη πρέπει να ρισκάρεις κιάλο και να πάρεις την άνοδο μονο και μονο για τις μεγαλύτερες οικονομικές απολαβές που θα δώσει η αναδιάρθρωση. Στην Α1 θα είναι πιο λίγα και στην Α2 πενιχρά. Συνεπώς ρίσκαρες που πήρες ομάδα με χρέη χωρίς βοήθεια απο πολιτικούς και χωρίς ιδιαίτερη οικονομική ενίσχυση απο φιλάθλους/πελάτες τι θα κάνεις δεν τραβάς απο 18 στην 21 εγώ λέω τραβάς και ότι γίνει

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1863
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 21/12/2018, 20:54

Παραιτήθηκαν κυριτσης και υψιλαντης.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5768
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 21/12/2018, 21:03

Και κλασσικά αν τους ρωτήσεις γιατί, δεν θα σου πουν.

Τι εννοούν τα άρθρα όταν λένε διάφορα φιλοσοφίας;
Ως προς τι; Ποιος αποφασίζει; Τα οικονομικά;

Καλά ρε δημοσιογράφοι παραιτήθηκαν οι άνθρωποι, δεν μπορεί ένας να κάνει ένα τηλέφωνο να ρωτήσει έξω έξω ρε παιδί μου γιατί;

Τι κακό είναι αυτό στον Ηρακλή. Άμα κάτι πάει στραβά μετά, τι να το κάνεις να βγουν και να πουν κάτι.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από AntiGrinias 22/12/2018, 13:33

Teo αυτό που ζητάς είναι παραπάνω απο τις δυνατότητες τους, αν βγει κάτι "πρώιμα" και περισσότερο απο την λιτή είδηση ενδέχεται να θιχτεί κάποια μεριά ανθρώπων..
¨Όταν ωριμάσει αυτό θα βγει μόνος του ο υψηλάντης για να πει τι δεν του άρεσε και που είναι η αλλαγή φιλοσοφίας και με ποιόν θα είναι 

πάντως συνδυαστικά υψηλάντης σε σχέση με το πανό που κρεμάστηκε προχθές προμηνύει νέες φαγωμάρες αν δε πιαστεί ο στόχος

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1863
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από milano 22/12/2018, 16:00

Πάντως υπάρχουν δηλώσεις του Υψηλάντη:

Μιλώντας στη «Μ» ο Νίκος Υψηλάντης ξεκαθάρισε: «Δεν υπάρχει καμία μομφή πως δε γίνεται κάτι καλό στον Ηρακλή. Είναι αλήθεια όμως πως δεν μπορώ να συννενοηθώ σε κάποια πράγματα. Πρόκειται για μια προσωπική διαφορά στην αντίληψη των πραγμάτων και τη λειτουργία. Το ζητούμενο και ευχή μου είναι φυσικά να πάει καλά ο Ηρακλής, είτε συμμετέχω εγώ, είτε όχι».

milano

Αριθμός μηνυμάτων : 567
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από lll 22/12/2018, 18:12

Ο πρόεδρος είναι συγκεντρωτικός,αυτο φάνηκε και στη συνεντευξη που λεει οτι ακομη και στις μεταγραφες θα εχει το πρωτο λογο.Κλασσικος λεφτας που δεν εμπιστευεται κανεναν.Συνεβη και η πατατα με το Μυροφοριδη σου λεει πουτανα τα κανω και μονος μου!Ολα αυτα δηλαδη ποιος ηρθε και ποιος φευγει ξεχνιουνται με νικες.Αν υπάρχει αποτελεσματικοτητα ας κανει και τον παιχτη-προπονητη-φροντιστη-προεδρο.

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 22/12/2018, 19:07

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5768
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από mos 23/12/2018, 04:10

Ποια νοούνται ως ποδοσφαιρικά χρέη; Π.χ. αυτά που ζητάει το Ηρακλάκι ο Στράντζαλης μένουν εκτός του 50%;
Με τα υπόλοιπα τι γίνεται;

Θέλει μελέτη η διάταξη και δεν ξέρω κατά πόσο ανταποκρίνεται στις δεσμεύσεις που είχε ο Τομ, αλλά ξέρω ότι με τον Ηρακλή υποβιβασμένο και διαλυμένο, το "σωτήρια" είναι κρύο αστείο.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 23/12/2018, 07:28

Απο οτι καταλαβα ολα τα μη δημοσια. Διαβασα ακομη οτι αν δεν τα εχουν αποδείξει μεχρι το τελος του 18 ουσιαστικα τα χανουν αφου δεν θα μπορουν να κοψουν την αδειοδότηση αρα θα τους γραψουμε στα παπαρια μας.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5768
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από AntiGrinias 23/12/2018, 10:05

«Στο άρθρο 45 του Κανονισμού Αδειοδότησης της ΕΠΟ συμπεριλήφθηκε μια διάταξη που αναμένεται να δώσει λύσεις στις οικονομικές εκκρεμότητες που έχει η ΠΑΕ Ηρακλής. Στη διάταξη αναφέρεται ότι «σε συμφωνία με το Παράρτημα Ι. Άρθρα 4,5 του ΚΑΠ και το Άρθρο 45 του Κανονισμού Αδειοδότησης κάθε νέα Π.Α.Ε. που ιδρύεται (με την ίδια ή ανάλογη επωνυμία και το ίδιο ή ανάλογο σήμα και χρώματα) ευθύνεται για τς ποδοσφαιρικές οφειλές σε ποσοστό 50% αυτών, αλληλεγγύως και εις ολόκληρον με την Π.Α.Ε. που υποβιβάστηκε και έχει τεθεί σε εκκαθάριση. Βάσει των παραπάνω ορίζεται ων καταληκτική ημερομηνία για τη γνωστοποίησή τους η 21 η Ιανουαρίου 2019. Καλούνται οι πιστωτές της προηγούμενης εταιρείας να γνωστοποιήσουν τις υφιστάμενες οφειλές προσκομίζονταν τα σχετικά δικαιολογητικά (τελεσίδικες αποφάσεις δικαιοδοτικών οργάνων, συμφωνίες διακανονισμού/ εκχώρησης, κατασχέσεις εις χείρας τρίτων, εντολές πληρωμής κ.λπ.)».

Αυτό που έχω με bold θέλει διευκρίνηση δεν καταλαβαίνω την όλη πρόταση. Πιο είναι 50% και πιο το 100%

το καλό που κρατάω είναι οτι όλοι οι ιδιώτες ενδιαφερόμενοι έχουν προθεσμία μέχρι 21/1/19 να καταθέσουν προσφυγές κλπ και επιτέλους έπρεπε να δωθεί ένα τέλος σε αυτό για να γνωρίζει ο οφειλέτης ποιους χρωστάει και ποιοι έχουν κινηθεί νομικά εναντίον του συνεπώς διακανονίζεις και μπορεί να ολοκληρωθεί η εκκαθάριση η οποία πια μπορεί να γίνει φαστ τρακ

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1863
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 23/12/2018, 10:51

Αυτό που κατάλαβα εγώ διαβάζοντας τις "ποδοσφαιρικές οφειλές" λογικά εννοεί οτιδήποτε χρέος υπάρχει εκτός των οφειλών προς το δημόσιο πέφτει στο 50%.
Δλδ προσφυγές, πιστωτές, τα πάντα.
Το χρέος προς το δημόσιο έλεγαν κάποια στιγμή το καλοκαίρι ότι είναι σχεδόν 1 μυρριο για αυτό και ο Βασιλειάδης είχε υποσχεθεί αν θυμάμαι καλά πάντα ε, μια χορηγία κοντά στο 1 μυρριο διότι όπως έλεγε, δεν μπορούσε να διαγράψει τα χρέη προς το δημόσιο αλλά να τα πατσισει με αυτόν τον τρόπο

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από lll 23/12/2018, 13:35

Φαίνεται οτι κατι κινειται,στη συνεντευξη ειχε αναφερθει οτι στο πολυ κοντινο μελλον περιμένουν να δουνε κινησεις απο την πολιτεια.Μαλλόν αυτο θα εννοουσαν.Αντιγκρινια σωστα επισημανες οτι η προθεσμια που δοθηκε για να ζητηθουν οφειλομενα ειναι πολυ σημαντικη και βαζει ενα τελος στο μπουρδελο αυτο που δημιουργουσε ο καθε πικραμενος.Περιμενω να ακουσω και για τη χορηγια και θεωρω οτι ο  Τομ θα ειναι σχετικα ησυχος.Παιρνουμε και το ματσακι το σημερινο σημερα με 3-0 ξεκουραστα,ερχεται το καλοκαιρι κι ο Σακιεβιτς μιας και ετσι η αλλιως θα ανεβουμε και τελος ενα ελαφακι σε καθε Ηρακλακι!!!!

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από lll 23/12/2018, 13:36

Καλα Χριστουγεννα σε ολους!!

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 12 από 40 Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης