Iraklaras07
AntiGrinias
21 απαντήσεις

Σελίδα 26 από 40 Επιστροφή  1 ... 14 ... 25, 26, 27 ... 33 ... 40  Επόμενο

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 26 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από AntiGrinias 9/12/2018, 17:08

Mos(και οσοι πηγατε γήπεδο) λεγε πως εγινε το μαγικο πως μας ειδες παικτες ομαδικότητα κλπ

Δημοσίευση από Behind the curtain 9/12/2018, 17:19

Άλλα 2 ημίχρονα να παίζαμε, γκολ δεν βάζαμε.

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2015

Δημοσίευση από teo 9/12/2018, 17:24

Με σωστό πρόγραμμα και με Ελευθερόπουλο ανεβαινεις.

Γιατί με τον Παπαδόπουλο όταν ανεβήκαμε τον γνώρισε κάνεις νωρίτερα;

Πρόγραμμα θέλει τίποτα παραπάνω.
+ Ότι έχουμε ένα ακόμα ολόκληρο χρόνο να στρώσει η ομάδα διοικητικά.

Μην διώξουμε μόνο τον ελε και δούμε κανένα μαλλιά στον πάγκο, διότι έμεινε και άνεργος και σίγουρα θα ψ;χάνει δουλεια. Για τον προσφυγιδη λέω..

πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Δημοσίευση από Behind the curtain 9/12/2018, 17:26

Η ομάδα είναι αδούλευτη να παίξει ποδόσφαιρο πρωτοβουλίας. Δεν υπάρχουν αυτοματισμοί, πλάγια μπακ που να βοηθάνε στην επιθετική ανάπτυξη και φορ δίπλα στον Περόνε.
Ο Ρόβας θα χρειαζόταν αλλά είναι λίγος.
Θέλει υπομονή και διορθωτικές κινήσεις.
Τα χαφ μας, τα κατάπιαν κυριολεκτικά κάποιοι άγνωστοι.
Τερματοφύλακας, ό,τι πάει μέσα γράφει. Τον Γρηγοριάδη δεν τον εμπιστεύεται ο Ελε κ τον θεωρεί και κοντό (1,84)

Δημοσίευση από teo 9/12/2018, 17:50

Πάμε για του χρόνου.
Άλλωστε για εμένα η επιτυχημένη διοίκηση για φέτος, δεν θα κρινόταν από την άνοδο.
Ας δοκιμάσουν άλλες μεθόδους, αλλά πρόσωπα και φυσικά με πολύ περισσότερο χρόνο! Σημαντικό.
Γιατί φέτος έγιναν όλα πολύ γρήγορα, όπως η επιλογή διοίκησης και παιχτών, άσχετα αν μετά βρέθηκε ο χρόνος να γίνει η προετοιμασία που δεν έγινε ποτέ, οι επιλογές όλες εγιναν βιαστικά.

Αυτό είναι ο άλλοθι της διοίκησης.
Του χρόνου αν επαναλάβει το φετινό θα είναι για κράξιμο, φέτος όμως όχι θα είναι άδικο.

Πάμε για παραμονή οπότε δεν χρειάζεται αμάν αμάν παίχτες, πάρτε κάνα δυο μην τα φτησουν οι μεγάλοι (ηλικιακά) και τέλος. Μην γεμίζουμε νέα χρέη για το τίποτα.

teo
teo

Δημοσίευση από mos 9/12/2018, 18:03

Εκτός του ότι τελικά δεν έχουμε το καλύτερο ρόστερ, η ομάδα είναι και εντελώς αδούλευτη.
Ο Καραϊσκάκης έπαιξε φουλ άμυνα και εμείς είχαμε απλώς μια ανούσια κατοχή που περισσότερο κούραζε εμάς παρά τους αντιπάλους. Μακρια από την αντίπαλη περιοχή με πολλές κακές μεταβιβάσεις, χρονοβόρα κοντρόλ και μονότονο παιχνίδι. Φυσικά στην μισή ευκαιρία που είχε ο Καραϊσκάκης μας το έχωσε, αφού και η άμυνα πετάει αετό αλλά και το τέρμα ότι πάει προς τα μέσα το γράφει, όπως είπε και ο από πάνω.
Σήμερα παίξαμε με ομάδα γ εθνικής και δεν τα καταφέραμε (και να μην χάναμε, δύσκολα θα κερδίζαμε). Η χρονιά χαμένη, γι'αυτό φρόντισε ο μπαγλαμάς, το μόνο που βλέπω να μπορεί να γίνει είναι να ετοιμαστεί η ομάδα για του χρόνου. Εκτός και αν ο Τομ ρίξει κανένα χοντρό πακέτο τον Ιανουάριο και έρθουν 6-7 παικταραδες...

Η ομάδα θυμίζει σεζόν 2013 με Χατζηνικολάου λίγο;
Μια κέρδιζε πχ εκτός στην Δράμα καπάκια μας έκαναν κηδείες εντός έδρας; Κάτι τέτοια θυμάμαι εγώ και μας είχε βγει η ψυχή αν ανέβει η όχι η ομάδα και τελικά δεν ανέβηκε.
Και με πακέτο φίλε mos τον Ιανουάριο δε νομίζω να καλύπτεται η απόσταση γιατί και πάλι θα θέλει να δέσει η ομάδα να μάθει ο ένας τον άλλο κτλ κτλ οπότε ενδεχόμενες γκελες πάλι δεν αποφεύγονται.

Δημοσίευση από mos 9/12/2018, 18:23

Γενικότερα, όταν θα μας παίζουν αμυντικά όπως σήμερα, επειδή δεν έχουμε στρώσει ομάδα θα δυσκολευόμαστε πολύ.
Όταν ο αντίπαλος θα παίζει πιο ανοιχτά, θα μπορούμε να διεκδικούμε το ματς.

mos
mos

Δημοσίευση από teo 9/12/2018, 18:33

και με τον βαψομαλλια φαντασου ειχαμε και το πυροβολο τον Κιροφσκι μπροστα που τον ειχαμε διωξει για να ερθει ο μεγαλος ΖΑΧΟΡΑ που ΘΑ τον εκανε παιχτη ο γκογκιτς πακετο με το δωρο του Ημιονιδη τον ονουατσι.
εχουν χαραχτει στο μυαλο μου εκεινες οι σεζον.

εμεις κολλησαμε να ανεβει η ομαδα.
η ομαδα ειναι στην Β και για να ανεβει ΠΡΕΠΕΙ να κανει πρωταθλητισμο.

οι περισσοτεροι Ηρακληδεις εχουν την εικονα του Ηρακλη στην Α που ΠΟΤΕ δεν εκανε πρωταθλητισμο και οποτε ξεκινουσε η χρονια και κινδυνευε να πεσει εκανε πακετο 7 μεταγραφες τον γεναρη 3-4 καλα αποτελεσματα και ξεφευγε απο τον υποβιβασμο ΑΛΛΑ, αυτο δεν ηταν ΠΟΤΕ πρωταθλητισμος, ουτε συμμετοχη στην Ευρωπη ουτε τιποτα.
αλλα επειδη ανεκαμπτε η ομαδα και ηταν πολυ καλυτερη απο του πρωτου γυρου, βλεπαμε να κανει ενα δευτερο γυρο πολυ καλυτερο.

εδω ΔΕΝ ισχυει αυτο. η ξεκινας καλα, κανεις καμια γκελα και εισαι κοντα στον πρωτο τον γεναρη με ΣΤΑΘΕΡΗ αποδοση, κανεις 4 μεταγραφες και βγαινεις πρωτος ή απλα συμμετεχεις.

η ομαδα δεν κανει πρωταθλητισμο σε καμια περιπτωση και το κακο δεν ειναι αυτο, το χειροτερο ειναι οτι ειναι καρμπον ομαδα βαψομαλλια, δεν εχει σταθερη πορεια, μπορει να κανει νικη με τον πρωτο και σερι ηττες με τους τελευταιους και να αυτοκτονει.

γι αυτο ειμαι κατα του να φατε την ψυχη σας για την ανοδο, και κατα του να γινουν τζαμπα 5 καλες μεταγραφες και το καλοκαιρι να παρουν μπουλο μεχρι και τα δοκαρια.

απλα ευχομαι, το φετινο ροστερ να εχει μονοετες συμβολαια στην πλειοψηφια του..

teo
teo

Δημοσίευση από mos 9/12/2018, 18:46

Σήμερα Τεο οι περισσότεροι φύγαμε με το κεφάλι κάτω και συνειδητοποιημένοι ότι η χρονιά χάθηκε.

mos
mos

Δημοσίευση από teo 9/12/2018, 18:56

γι αυτο σε ειπα φιλε, ολοι φαγαμε την πικρα, εσυ ενα παραπανω που εισαι Θεσ/νικη και μπορεις να πας και Καυτα, αλλα γενικα ολοι εφαγαν λιγο ή πολυ την πικρα της μη ανοδου.

το εχουμε ξαναζησει, μην φτασουμε σε ακροτητες, πρεπει να σχεδιαστει απλα σωστα η ομαδα και θα βρεθει στην Α χωρις πονοματο.

teo
teo

Δημοσίευση από AntiGrinias 9/12/2018, 20:57

guys η χρονιά δεν χάθηκε, ακόμη και έτσι θα έχει την ευκαιρία η ομάδα να διεκδικήσει και θα το δείτε, απλώς θα πρέπει να κάνει όπως ορθώς συγκρίνατε εκείνο το 7 στα 7 στον δεύτερο γύρο με χατζηνικολάου το '13.

Εγώ εκεί που διαφοροποιούμαι εντελώς είναι απο τα λαικά δικαστήρια έξω απο τα αποδυτήρια τα οποία θεωρώ εντελώς μαλακία. Τι ακριβώς απαιτούμε, ενώ η ομάδα έχει εμφανή αγωνιστικά προβλήματα, την μια φεύγει ο βοσνιάδης την δυο ο μυροφορίδης, την τριτη θα φύγει κανας ελε, την τέταρτη και οι επαγγελματίες..να μείνουμε με τα νεοσύστατα δεύτερα, τι ακριβώς ζητάμε απο αυτήν εδώ την ομάδα... Να γίνει Ηρακλάρα (αυτή που έκανε πρωταθλητισμό απέχει 40 χρόνια απο το σήμερα) θέλει προσπάθεια και στήριξη, δεν γουστάρεις ρίξε την γιουχα σου αν τόσο πολυ δεν αντέχεις την "προσβολή" και κάντην και αν δεν γουστάρεις καθόλου δείξε το στον μεγαλομέτοχο σου εμμέσως οτι πρέπει να προσπαθήσει περισσότερο..φασαρία, μανούρα, φαγούρα και κατηφειά γίατί ρε ούστη μου τόσα χρόνια....είναι μικρή η πουτάνα η ζωή για να είναι θλιβερή....

Απο ότι συμπεραίνω σε σχέση με τα προηγούμενα 2 μάτς, η ομάδα στα εντός προσπαθεί στο πρώτο '10 και εάν δεν της κάτσει το γκολ αγχώνεται απο όλα αυτα που γίνανε γίνονται και αν φάει και ένα γκολάκι "κλειδώνει" δεν μπορεί να αντιδράσει.

Στα εκτός θα παει καλά και θα βγάλουμε νέα συμπεράσματα θα το δείτε

AntiGrinias
AntiGrinias

Δημοσίευση από teo 9/12/2018, 21:23

Θυμάμαι χαρακτηριστικά να βγάζουμε διπλό στην Δράμα και να κάνουμε εντός κλαρίνα.

Όπως και να έχει δεν πρέπει να φτάσουμε σε ακρότητες σε καμία περίπτωση γιατί δεν βοηθάμε την ομάδα, αυτή είναι η άποψη μου. Γιουχα ναι, λόγο πίκρας αλλά οκ μην καταστρέψουμε τα πάντα.

Αν και προσωπικά βλέπω να φεύγει και ο Τομ Παπαδόπουλος από τον Ηρακλή και αυτό με προβληματίζει περισσότερο απ' ότι η άνοδος.

teo
teo

Δημοσίευση από uphercules 9/12/2018, 22:00

Εμένα αυτό που με προβληματίζει είναι ότι δεν υπάρχει κάποιος γνώστης που να έχει τον απόλυτο έλεγχο στο ποδοσφαιρικό τμήμα. Βλέπω μια χαλαρότητα. Πρέπει να βάλει έναν γενικό δερβέναγα που να έχει τον έλεγχο από κοντά και όχι από Αμερική.
Το έχω ξαναπεί ότι δεν γίνεται ομάδα με μπαλώματα. Πρέπει να υπάρξει τεχνικός διευθυντής, να φέρει προπονητή της αρεσκείς του και οι δύο μαζί να φέρουν παίκτες.
Ο τεχνικός διευθυντής ή να έχει απόλυτη εξουσία στο ποδοσφαιρικό τμήμα ή να είναι σε απόλυτη σύμπνοια με κάποιον διευθυντή του ποδοσφαιρικού τμήματος.
Οι ομάδες είναι ΠΡΩΤΙΣΤΑ διαχείριση ανθρώπων. Πρέπει να υπάρχει καλή συνεργασία μεταξύ των υπευθύνων (βλέπε Παπαδόπουλος-Μυροφορίδης), οι παίκτες να είναι παρέα (βλέπε χρονιά Παπαδόπουλου-Μυροφορίδη) και να γίνουν επιτυχείς επιλογές παικτών και καλή προετοιμασία(βλέπε.... το ίδιο).
Αυτή τη στιγμή στην ομάδα υπάρχουν παίκτες που ήταν επιλογές του Μπαχτσεβάνου και πριν από αυτόν, υπάρχουν παίκτες του Μυροφορίδη που μπορεί να μην παίζουν γιατί νιώθουν ξεκρέμαστοι, υπάρχει προπονητής που μπορεί να μην ταιριάζει η φιλοσοφία του παιχνιδιού που θέλει με αυτούς τους παίκτες, παίκτες που δεν μπορούν είτε γιατί δεν έχουν κάνει προετοιμασία είτε γιατί δεν είναι για αυτή την κατηγορία και γενικά ... είμαστε μια πολύ ωραία ατμόσφαιρα.
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Δημοσίευση από mos 9/12/2018, 22:31

Διακριτοί ρόλοι και συνεργασία πρέπει να υπάρχουν. Δερβέναγα είχαμε και τώρα βλέπουμε τ' αποτελέσματα.

mos
mos

Δημοσίευση από teo 9/12/2018, 22:41

Ο Θεοδωρίδης δεν είναι στην θέση του μυροφοριδη;
Τεχνικός διευθυντής δλδ για την σεζόν.
Έχω ξεχάσει τους ρόλους τους συνωμη παιδιά.
Και ο κατσαμπης γενικός αρχηγός νομίζω; Ή το αντίστροφο;

Ενιγουει, οι επιλογές των παιχτών του μυροφοριδη μας έχουν σε αυτή την θέση και αυτό γιατί:
Με την περσινή ομάδα + τις οποίες και λίγες μεταγραφές θα είχαμε κατά νου λίγες προοπτικές ανόδου είναι η αλήθεια, δλδ θα το πίστευαν λίγοι.
Με την έλευση μυροφοριδη και τις επιλογές του, εκτός του ότι άλλαξε το ρόστερ συνολικά η προοπτική ανόδου έμεινε χαραγμένη σε όλους τους οπαδούς μας.
Η ομάδα όμως δεν ανταποκρίνεται στα θέλω που δημιουργήθηκαν στο μυαλό του κόσμου, και εκεί είναι το πρόβλημα. Υπάρχει πίεση, πάντα υπήρχε φυσικά, αλλά υπάρχει και η γιουχα του μη επιθυμητού αποτελέσματος.

teo
teo

Δημοσίευση από AntiGrinias 9/12/2018, 22:42

teo έγραψε:Βρε συμφωνω απλά η ομάδα του Χατζηνικολάου τερμάτισε τοτε 6η ή 7η (δεν θυμάμαι ακριβώς συγνώμη) και παρ όλο ότι είχε κάνει και ένα σερί νικών, η αγωνιστική αστάθεια στέρησε τοτε την άνοδο.

διόρθωση, η ομάδα με τον χατζηνικολάου τερμάτισε τελικά 2ρη στην κανονική περίοδο, με ισοβάθμιες και ενα βαθμό διαφορά απο άλλους διεκδικητές και ενώ με 1 / χ έβγαινε στην κατηγορία ως δεύτερη τελικά έχασε και μπήκε πλέιοφ με τέσσερις ομάδες για την τρίτη θέση που έβγαινε εθνική που τελικά το εισιτήριο το πήρε ο παναιτολικός

AntiGrinias
AntiGrinias

Δημοσίευση από teo 9/12/2018, 22:47

Α να γεια σου !
Μπραβο!
Εκείνο το παιχνίδι με τον Παναιτωλικό!

Άρα θεωρητικά ελπίδες υπαρχουν! Εμένα βέβαια με έμεινε το γεγονός ότι η ομάδα εν τέλη δεν ανέβηκε κατηγορία και ίσως μπερδεύω την χρονιά με κάποια άλλη. Γι αυτό και είπα στα ποστ ότι δεν ειμαι και τόσο σίγουρος.

Φίλε μακάρι να ανέβει η ομάδα. Αν είναι δυνατόν να ευχόμαστε το αντίθετο! Απλά καλμ ντάουν στον κόσμο, μην διαλυσουμε ότι έχουμε!

teo
teo

Δημοσίευση από AntiGrinias 9/12/2018, 22:59

Τεο οχι απλα καλμ νταουν, σήμερα λεει το ρεπορταζ οτι οι παικτες φυγαδεύτηκαν απο τα αποδυτήρια των φιλοξενούμενων, ε τι καραγκιοζιλίκια ειναι αυτα.. δηλαδη αν τους εκφοβίσεις θα παιξουν μπαλαρα? Θα γινει ο πασας μαραντονας..

AntiGrinias
AntiGrinias

Δημοσίευση από mos 9/12/2018, 23:28

Με τη λήξη έφυγα κατευθείαν αλλά γενικά κατά τη διάρκεια του αγώνα οι γιούχες μου φάνηκαν σχετικά πεσμένες. Υπήρχε δυσφορία και γκρίνια για το ρεζιλίκι αλλά όχι κάτι ιδιαίτερο. Είναι τέτοια η απελπισία με τα χάλια που έχουμε που και η γιούχα πλέον μοιάζει ότι δίνει στους παίκτες παραπάνω αξία από όση πρέπει.