Iraklaras07
AntiGrinias
21 απαντήσεις

Σελίδα 36 από 40 Επιστροφή  1 ... 19 ... 35, 36, 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 36 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Big bad wolf 2/2/2019, 22:58

mos έγραψε:Ένα πολύ θετικό που πρέπει να πούμε παρά την πίκρα, είναι ο Βιτλής. Μπακ που νιώθει, πολύ καλός σε άμυνα και επίθεση. Δεύτερη συμμετοχή σήμερα και ήταν άψογος όπως και στην πρώτη.
Από την άλλη, ο Ναμπού ήταν εκτός τόπου και χρόνου. Κάποια στιγμή στο 2ο νομίζω ότι κουράστηκε κιόλας και έπρεπε να βγει.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

3η συμμετοχή, και στα Τρίκαλα έπαιξε και ήταν εκτός τόπου και χρόνου. Στον Βόλο ήταν ΟΚ, σήμερα ήταν όντως καλός.

Αριθμός μηνυμάτων : 1344
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Δημοσίευση από mos 2/2/2019, 23:01

Ο Μανώλης σήμερα δίδαξε στους νεότερους τη σωστή τοποθέτηση σώματος.
Αυτό ήταν βέβαια πάντα το δυνατό του σημείο, σήμερα όμως ήταν απίστευτος.

mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Δημοσίευση από Big bad wolf 2/2/2019, 23:07

Σήμερα για μένα έχει μεγάλη ευθύνη ο Ροκά. Μετά από 1,5 μήνα στην ομάδα δεν μπορεί να μην βλέπει ότι ο Παναγιωτούδης δεν κάνει ούτε για 5Χ5 και να τον έχει βασικό. ΟΚ, ο Βοσνιάδης είναι ο μοιραίος αλλά στο 90λεπτο ο Παναγιωτούδης παίζει να μην έχει κάνει ούτε μια σωστή ενέργεια. Και επειδή καθόμουν και κοντά στον πάγκο οι μισές οδηγίες του Ροκά ήταν σε αυτόν. Κανένας λόγος να βγει από την 11άδα ο Καζναφέρης. Και αν δεν θες τον Κασναφέρη βάλε τον Παπαδόπουλο, Παναγιωτούδης ποδοσφαιριστής δεν υπάρχει. Δείτε τον δηλαδή τι κάνει, μάλλον τι ΔΕΝ κάνει, στο πρώτο γκολ που φάγαμε. Μεγάλο λάθος, ας ελπισουμε να μάθει. Και έχω ελπίδα ότι θα μάθει γιατί εκείνον τον κλόουν που έβαλε με την Καλαμαριά τέρμα τον έστειλε αδιάβατο μετά. Ελπίζω εκεί να πάει και ο Παναγιωτούδης.

Από την άλλη δεν μπορώ να μην πω ότι έχω εντυπωσιαστεί από τον Κωστούλα, δεν του το είχα με τίποτα. Πολύ καλός, δεδομένου ότι ο δεύτερος χαφ είναι αόρατος.

Δημοσίευση από teo 2/2/2019, 23:08

Συμφωνώ mos απλά ρε συ, ο άνθρωπος αξιοποιεί τις δυνατότητες του αλλά υστερεί σε αντοχή κ σπιρτάδα, κ δεν το λέω για κακό, είναι η αλήθεια.
Πιστεύω ένα σέντερ φορ ακόμα θα βοηθούσε ΑΝ είμασταν κοντά στην δεύτερη θέση, μετά το σημερινό, δεν είναι ανάγκη να πάρουμε τώρα σέντερ φορ, ειδικά αν αυτός που θα πάρουμε θα είναι ελεύθερος πόσο καιρό.

Δημοσίευση από mos 2/2/2019, 23:40

Συμφωνούμε Τέο, δεν πρέπει να στηριζόμαστε στον Μανώλη αλλά είναι χρήσιμος και θα είναι και του χρόνου χρήσιμος.

mos
mos

Δημοσίευση από Iraklaras07 3/2/2019, 01:57

συμφωνώ κακέ λύκε. Ο Παναγιωτούδης μεγάλη απογοήτευση φέτος. Πολύ αργός σε κινήσεις και σκέψη δεν μπορεί να βοηθήσει καθόλου. Ο Κλέι είναι αργός αλλά τουλάχιστον έχει τεχνική και μπορεί να κρατήσει λίγο την μπάλα. Κανείς από τους δύο δεν κάνει για βασικός βέβαια. Πιθανολογώ πως  ο Ρόκας κατάλαβε το λάθος του και θα τον έβγαζε για τον Κασναφέρη αν δεν τραυματιζόταν ο Κουτρομάνος. Μετά αναγκαστικά έπρεπε να μείνει γιατί Κλέι  και Γκι δεν την παλεύουν για 90λεπτο με τίποτα.
Ο Ορφανίδης μου άρεσε πολύ. Φαινόταν ότι δεν έχει βρει ρυθμό ακόμα αλλά για μένα πρέπει να ξεκινάει οπωσδήποτε βασικός. Είναι ένα επίπεδο πάνω από την κατηγορία τουλάχιστον.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5783
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Δημοσίευση από teo 3/2/2019, 17:34

Διαβάζω θα πάρουμε παίχτες που ήταν ελεύθεροι.
Απ' ότι κατάλαβα ανενεργοί από το καλοκαίρι μέχρι τώρα.
Αν είναι έτσι, ποιος ο λόγος να το κάνουμε αυτό, αν δεν μπορούν να βοηθήσουν τώρα, άμεσα.
Αυτό δεν είναι σχεδιασμός ούτε για τώρα ούτε για την νέα σεζόν.
Καλύτερα να βγει η σεζόν χωρίς αλλά ανοίγματα, και μέχρι τότε, να έχουν ξεκαθαρίσει στο μυαλό τους ποιους κρατάνε ποιους διώχνουν πως τους πληρώνουν, αν αλλαχθεί ο κοουτς η όχι, και ποιος θα αναλάβει να χτίσει την ομάδα πάνω σε ότι μείνει από το φετινό ρόστερ.

Δημοσίευση από Iraklaras07 4/2/2019, 11:07

είδα χθες το παναχαΪκή-κέρκυρα. Η κέρκυρα είναι τραγική ομάδα. Χειρότεροι από μας στην κακή μας μέρα.Δεν ξέρω πως είναι δεύτεροι. Χειρότερος παίκτης του γηπέδου και πάλι ο Πασάς. Το απόλυτο τίποτα. Ευτυχώς που τον ξεφορτωθήκαμε.
Η Παναχαϊκή ήταν σούπερ. Σίγουρα η καλύτερη ομάδα που έχω δει στην φετινή φούτμπολ λιγκ. Απλά το πρόβλημα τους είναι ότι στους 3 μήνες που μένουν θα αλλάξουν 25 φορές διοίκηση.Οπότε δύσκολα να καταφέρουν να βγουν. Αγωνιστικά όμως είναι σουπερ. Ξεχώρισα Ελευθεριάδη και φυσικά Μπαστακό .Και σε εμάς ο Μπαστακός βασικός θα έπαιζε χωρίς πολλά πολλά.Απορώ τι όνειρο είδε ο Περιπτεράς και προτίμησε τον Χασομέρη.

Στα δικά μας τώρα.
Για τον Ναμπουγιού. Αν εξαιρέσεις  το ,αντικειμενικά, εξαιρετικό τελείωμα(αν και  πιστεύω πως αν το προσπαθήσει άλλες 100 φορές δεν θα το ξαναβάλει) στον Βόλο δεν έχει δείξει καμιά ιδιαίτερη ποιότητα. Ειδικά στο προχθεσινό ματς δυο φορές βγήκε με την μπάλα πλάγιο μόνος του.
Το + του είναι ότι μπορεί να διεκδικήσει μπαλιές ψηλές κάτι που  δεν έχει ο ρόβας. Με την μπάλα στα πόδια είναι χειρότερος του Ρόβα. Δεν νομίζω να μπορεί να βοηθήσει. Καλύτερα να παίξει ο Ρόβας να δούμε αν μας κάνει(και για του χρόνου κυρίως) γιατί κακά τα ψέματα μπορεί να μην έχει δείξει τίποτα το ιδιαίτερο αλλά δεν έχει πάρει και καμιά σοβαρή ευκαιρία.

Τώρα για το αν παίρνει χαρτάκι ο ρόκας από κανακούδη δεν ξέρω. Αν ξαναδώ όμως βασικούς Ναμπουγιού(ένα ερωτηματικό εδώ ίσως δεν είναι τόσο κακός όσο φάνηκε στα 2 πρώτα παιχνίδια),Κλείτον,Παναγιωτούδη τότε θα  πεισθώ και εγώ.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από Big bad wolf 4/2/2019, 17:04

Τον έφαγες τον Σπανό.  Very Happy Very Happy Very Happy

Δημοσίευση από Iraklaras07 4/2/2019, 18:38

αν την παλεύει ο Καχριμάνης ,αν την παλεύει ο Καθάριος και αν έρθει δυνατός φορ δεν βλέπω πως θα χάσουμε την δεύτερη θέση.
Αν χάσουμε βαθμούς από Κέρκυρα εδώ μέσα πρέπει να κάνουμε βουτιά στον Θερμαϊκό όλοι μαζί.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από iraklis_athens 9/2/2019, 16:04

Χωρίς τον τραυματία Βοσνιάδη και με άλλες τρεις προσθήκες νεοαποκτηθέντων, κόντρα στον Ηρόδοτο…
Περαστικά στο ταγάρι , βαθύ πάγκο με το που επιστρέψει . Για να δούμε τον καχριμαν!

Δημοσίευση από Iraklaras07 9/2/2019, 17:54

Ντροπή ρε το φάγατε το παιδί. Ο Παναγιώτης ο Βοσνιάδης είναι ΗΡΩΑΣ γιατί ήρθε πέρυσι στην τρίτη εθνική ενώ τον ζητούσε όλη η ΣΟΥΠΕΡ ΛΙΓΚ. Τι έγινε δηλαδή; Επειδή χάσαμε 10 βαθμούς εξαιτίας του τον βρίζουμε; Αυτές είναι οι ΑΞΙΕΣ ΤΟΥ ΗΡΑΚΛΗ; Αυτό είναι το ΉΘΟΣ του ΗΡΑΚΛΉ; Μήπως σας κατευθύνουν ΚΑΠΟΙΟΙ μέσα από την διοίκηση που το παίζουν ΗΡΩΕΣ; Μήπως παίρνετε ΧΑΡΤΖΙΛΊΚΙ; Εγώ ως ΓΝΗΣΙΟΣ ΗΡΑΚΛΗΔΕΑΣ και όχι ΑΥΤΟΜΑΤΟΣ προτείνω να χτιστεί ΆΓΑΛΜΑ ΤΟΥ ΒΟΣΝΙΑΔΗ στο Κατσάνειο δίπλα από αυτό του ΣΑΚΗ ΑΝΑΣΤΑΣΙΆΔΗ(που επίσης πρέπει να χτιστεί άμεσα).
εδίτ: Το άγαλμα μπορεί να παίξει και τερματοφύλακας αν ξεμείνουμε από επιλογές. Πιο πολλές φάσεις θα βγάλει

Δημοσίευση από mos 9/2/2019, 19:16

Πλάκα πλάκα ο Χαρίλαος νομίζει ότι είναι ξύπνιος και εμείς βόδια...

mos
mos

Δημοσίευση από teo 9/2/2019, 20:19

Η εξυπνάδα του φτάνει μέχρι τις αναδημοσιεύσεις από το μετροτουρκ με τον μπουζο.
Πρόσφατα, αναδημοσιεύσεις από το sfina.gr.

Το μυαλό τους φτάνει μέχρι εκεί, γιατί να κάνουν πραγματικό ρεπορτάζ είναι είτε ανίκανοι, είτε άσχετοι.

Ζω για την στιγμή που θα σηκώσουν το τηλέφωνο να μιλήσουν με κάποιον από την ομάδα.

Κατά τα άλλα, ο τρόπος που γράφει ο Χαρίλαος είναι και καλά κάπως, αλλά επί της ουσίας κενός.

Για να μιλάμε πραγματικά, αυτοί που ασχολούνται πραγματικά με τον Ηρακλή άσχετα αν συμφωνούμε με τις απόψεις τους κατά καιρούς αλλά ασχολούνται όσο πιο πολύ μπορούν είναι ο Παπαγιαννάκης, ο Ματζιουκης, ο Μακαρος και ο Μαυρόπουλος.

Το μπλου αρένα είναι κάτι σαν σάιτ του Ηρακλή, με Ηρακλή και στοίχημα, κάτι σαν μπλογκ θα ταίριαζε καλύτερα.
Σε καμία των περιπτώσεων δεν είναι δημοσιογράφοι, είναι προσβολή για τους δημοσιογράφους να λεμε το μπλου αρένα δημοσιογραφικό σάιτ.

Δημοσίευση από teo 9/2/2019, 20:29

Iraklaras07 έγραψε:ο χαρίλαος γράφει στην σφήνα ρε. Για αυτό η μπλουαρένα πλέον δεν έχει τίποτα δικό της. Όλα ανεβαίνουν πρώτα εκεί

Άρθρα σαν του Χαρίλαου να σε γράψω 3 την ημέρα;
Και στις ώρες ακόμα που τα ανεβάζει το μπλου αρένα (2-4 ξημερώματα) γιατί και εγώ ξάγρυπνος είμαι συνέχεια.

Μπροστά σ' αυτούς που ξεφτυλιζουν την έννοια του δημοσιογράφου εγώ (τόσο πάτο έπιασαν) προτιμώ και δίνω ρισπεκτ στον Μάκη Ιωαννίδη με όσα λάθη και αν κάνει, είτε συντακτικά είτε ορθογραφικά και όση χαζομάρα και αν κουβαλάει.