Iraklaras07
AntiGrinias
21 απαντήσεις

Σελίδα 38 από 40 Επιστροφή  1 ... 20 ... 37, 38, 39, 40  Επόμενο

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 38 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 17/2/2019, 17:00

Aν δεν φοβόταν η Κέρκυρα λογικά θα νικούσε. Ευτυχώς δεν έχουν προπονητή.Τώρα εμείς ας δούμε να εξασφαλίσουμε την δεκάδα άνετα χωρίς δράματα στο τέλος της χρονιάς.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5768
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Δημοσίευση από AntiGrinias 17/2/2019, 17:13

Δεν ξερω τι εκανε η ομαδα η καποιος τριτος στον πασα αλλα ενα κομπλεξακι το ειχε σημερα και φάνηκε οταν τον εβγαλε στις καθυστερήσεις..Καλα χεστικα..

Δίκαιο αποτέλεσμα δεν μπορούσαμε να παρουμε κατι παρπαανω απο αυτο που παιξαμε.Το ματς κόλλησε γιατί δεν ειχαμε ανάπτυξη.

Τωρα δεν είχαμε ανάπτυξη επειδή δεν τραβαει το σύστημα?επειδη δεν εχουν ικανοτητες οι παικτες να το παιξουν?επειδη δεν μπορούν οι παίκτες καθολου?επειδη δεν μπορει να εμπνεύσει αλλο ο κοουτς τους παικτες? Επειδη ο κορφου ειναι ομαδαρα? Επειδη ο εσπρεσσκιας μελέτησε Ηρα και έκλεισε τα ατου?

Επισης εχει παρατηρηθεί οτι οταν ειναι ο περονε μεχρι το τελος εχουμε προϋποθέσεις οταν δεν παίζει ειμαστε αυτο που απολαύσαμε στο 2ρο ημίχρονο.

Αναρωτιέμαι, τι σκατα εγινε στον βολο και παιξαμε τέτοια μπαλαρα??

Δημοσίευση από Big bad wolf 17/2/2019, 18:14

Απίστευτα πράγματα. Δεν βγάζει το βράδυ ο Ρόκα, αυτοκαταστροφική ομάδα.

Αριθμός μηνυμάτων : 1342
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Δημοσίευση από Behind the curtain 17/2/2019, 18:23

Ετοιμάζεται Νίκος Παπαδόπουλος για να φτιάξει κορμό για του χρόνου.
Και αυτό γιατί δεν έβαλε τον Ρόβα.
Ποιον Ρόβα ρε γμτ.
Ούτε τον Κουρκουνά που πήρε ο Κισσαμικός δεν μπορέσαμε να πάρουμε.

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2015

Δημοσίευση από Iraklaras07 17/2/2019, 18:26

Κοίτα αδερφέ είναι δύσκολη κατάσταση. Πρέπει να βρεις που οφείλεται το πρόβλημα της ομάδας. Ούτε τον Ηρόδοτο θα κερδίζαμε αμα δεν παίρναμε πέναλτι. . Εγώ λέω πως φταίει ο Ρόκας αλλά και η διοίκηση που δεν τού έφερε τους παίκτες που ζήτησε. Φυσικά αυτό δεν πρόκειται να το αποδεχτούν ποτέ οπότε θα ρίξουν στα πυρά τον κόουτς.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από Iraklaras07 17/2/2019, 18:29

Behind the curtain έγραψε:
Έτσι είναι. Γιατί ο Ρόκα ζήτησε φορ και εσύ του έφερες τον Ναμπουγί που δεν κάνει για τίποτα. Γιατί ζήτησε 6άρι και δεν του έφερες κανέναν. Γιατί (υποθέτω)ζήτησε τερματοφύλακα και εσύ του έφερες τον Καχριμάν τέλη Γενάρη.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από AntiGrinias 17/2/2019, 18:33

Αν εγινε αυτο ειναι τραγικο και ευθύνη εχει η διοικηση οχι ο ροκα
Ερασιτεχνισμούς τέτοιου τυπου εβαλε δεν εβαλε λεφτα ο τοντοριδης μονο σε ομαδες τυπου ευοσμου. Έλεος

AntiGrinias
AntiGrinias

Δημοσίευση από mos 17/2/2019, 18:39

Πότε τον είδαμε τον Ρόβα και μας βγήκε λίγος, ποτέ δεν το κατάλαβα.
Ο δε Θεοδωρίδης πρέπει να είναι μεγάλος καραγκιόζης, αν δεν του αρέσει ο προπονητής (που πιθανότατα τον έφερε και ο ίδιος) υπάρχουν άλλοι τρόποι, αγροτικός αστέρας δεν γίναμε ακόμη.
Ο στόχος για φέτος είναι χαμένος αλλά δυστυχώς και για του χρόνου βλέπω ότι ο Τομ δεν το έχει.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Δημοσίευση από milano 17/2/2019, 18:49

AntiGrinias έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Πάντως στον α γύρο τον Νοέμβριο, με Βοσνιάδη, τους παίζαμε μέσα στην Κέρκυρα... Η ομάδα νομίζω χειροτερεύει παρά βελτιώνεται. Θα ξανακάνω μια σκέψη: Με κανονικό τερματοφύλακα από την αρχή, η ομάδα θα ήταν σε τροχιά πρώτης θέσης ακόμη και με Μπαξεβάνο και τον Γενάρη με δύο τρεις προσθήκες όλα θα ήταν μια χαρά. Για να μην πω ότι δεν βλέπω πως θα πηγαίναμε χειρότερα με Βοσνιάδη. Νομίζω η τριάδα των τερματοφυλάκων μας χαντάκωσε νωρίς νωρίς σε συνδυασμό με το καταστροφικό 1-6 για το οποίο ευθύνεται φυσικά ο Βοσνιάδης αλλά κυρίως ο Αμπάρης. Η ομάδα ακόμη και με τα δεύτερα κόντρα στον σούπερ Ατρόμητο της Σούπερ Λίγκα μέχρι την πρώτη γκέλα του Αμπάρη ήταν ανταγωνιστικότατη και το αρχικό 0-2 ήταν μαγική εικόνα

milano

Αριθμός μηνυμάτων : 567
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2015

Δημοσίευση από teo 17/2/2019, 19:04

Το λάθος έγινε εξ αρχής.
Κανείς δεν μπορούσε να προδικάσει ότι θα πάει τόσο στραβά το αγωνιστικό.

Το λάθος ΔΕΝ διορθώθηκε με τις αλλαγές προπονητών ούτε με τις μεταγραφές.
γιατί δεν μπήκε το χέρι βαθειά στην τσέπη.
Γιατί προσπαθούμε να κάνουμε πρωταθλητισμό με τα ψέματα με παίχτες που είναι ανενεργοί ένα χρόνο και με παίχτες που έχουν υψηλό ρίσκο να πιάσουν στην ομάδα άμεσα, όχι σε τρεις μήνες.

Ακομα και το καλοκαίρι αν δεν μπει το χέρι στην τσέπη βαθειά, και δεν γίνει σοβαρή οργάνωση είτε έχουμε τον ρόκα είτε τον Παπαδόπουλο είτε τον καλύτερο κοουτς πάλι θα αποτύχουμε.

Το σημερινό με τον Θεοδωρίδη ήταν η επιτομή και η ταύτιση του φετινού Ηρακλή με την ΑΕΛ του πλεξίδα.
Βλαχομαγκιες, καμία εκτίμηση και κανένας σεβασμός στα στελέχη και τους υπαλλήλους της ομάδας.
Όσο και να σε πόνεσε το αποτέλεσμα είσαι στην ΠΑΕ (σαν κάτι τέλος πάντων) δεν συμπεριφέρεσαι έτσι ΠΟΤΕ.

πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Δημοσίευση από Big bad wolf 17/2/2019, 19:27

Τώρα να είμαστε δίκαιοι, μπάλα δεν παίζουμε αλλά με τέλη, ηρόδοτο και κέρκυρα φάγαμε γκολ που 100 φορές να τα ξανακάνουν αυτοί που τα έβαλαν η μπάλα θα πάει στη θάλασσα. Αυτός σημερα έβαλε πρώτη φορά γκολ σε 120 ματς καριέρας.

Ο Ροκά εκτός αν γίνει κάτι συγκλονιστικό απόψε χαιρετάει. Φεύγει κύριος (και για μένα αδικημένος αλλά τέλος πάντων, μόνο που απάντησε στις π@π@ριές του άλλου εμένα μου φτάνει για να τον εκτιμώ) και ελπίζω να πει και ότι άλλους παίκτες ζήτησε και άλλους του φέρανε, όσους του φέρανε.

Δημοσίευση από uphercules 17/2/2019, 19:47

Θα συμφωνήσω με όλους παραπάνω ότι ο Ρόκας είναι αδικημένος. Και μόνο ο τρόπος που αντέδρασε δείχνει άνθρωπο με αξιοπρέπεια.
Αυτή τη στιγμή και να καθίσει πως θα δουλέψει με τέτοιο κλίμα. Οπότε νομίζω πρέπει να έρθει ο (Νίκος) Παπαδόπουλος να φτιάξει ομάδα για του χρόνου εν λευκώ.
Από την άλλη αν ο Θεοδωρίσης είναι τέτοιος μπαγλαμάς...βοήθειά μας. Και του χρόνου τα ίδια.
Και φυσικά δεν αρμόζει στην ιδέα του Ηρακλή τέτοιες συμπεριφορές.
Επειδή έχεις λεφτά νομίζεις ότι μπορείς να συμπεριφέρεσαι έτσι ρε τσόγλανε;
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Δημοσίευση από milano 17/2/2019, 19:48

Big bad wolf έγραψε:Τέλος, σε οποαδήποτε σοβαρή ομάδα, ακόμα και χωριού, ο ποδοσφαιριστής Ρόβας σήμερα θα είχε τελειώσει. Στον Ηρακλή που είναι τσίρκο δεν θα μου κάνει καμιά εντύπωση αν την άλλη βδομάδα παίξει βασικός.
Τι έκανε;

milano

Δημοσίευση από Iraklaras07 17/2/2019, 19:52

Μάλωσε με τον Ρόκα γιατί δεν τον έβαλε. Εντάξει καταλαβαίνω ότι είναι εκνευριστικό να βλέπεις να παίζει ο Ναμπουγί αλλά απαγορεύεται τέτοια αντίδραση.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από uphercules 17/2/2019, 20:03

Αν έγινε τέτοιο πράγμα με τον Ρόβα, τότε έχει χαθεί η μπάλα.
Αν και τον Ρόβα τον συμπαθώ πολύ, τέτοιες συμπεριφορές πρέπει να κόβονται μαχαίρι.
Το πιο ελαφρύ είναι να τον καλέσεις σε απολογία στην διοίκηση και να του κόψεις το γήπεδο για 4-5 αγωνιστικές. Αλλά αν η ίδια η διοίκηση κατεβαίνει από τους επισήμους να βρίσει τον προπονητή, τότε με ποιό ηθικό πλεονέκτημα θα τιμωρήσει τον ποδοσφαιριστή.
Θα πάει το γίδι ο Θεοδωρίδης να δώσει μαθήματα ηθικής;
Και εμείς αναρωτιόμαστε τόσους μήνες τι φταίει.
Αν αυτό έγινε σε επίσημο αγώνα, θα υπάρχουν πολύ περισσότερα ανάλογα περιστατικά στις προπονήσεις. Και άντε μετά να κάνεις ομάδα.
uphercules
uphercules

Δημοσίευση από mos 17/2/2019, 20:08

Το ματς ευτυχώς το είδα από την τηλεόραση και μετά το 70. Δεν ξέρω τι έκανε ο Ρόβας, αλλά να βλέπει στην θέση του να παίζει το μελαχρινό αγγούρι και αυτός να είναι μονίμως στον πάγκο, δικαιολογεί κάθε δυσφορία.
Όσο για τον Παπ, μακάρι αλλά δεν νομίζω να θέλει να δουλέψει με τύπους σαν τον Θεοδωρίδη. Εμείς μπορεί να τον μαθαίνουμε τώρα αλλά στην πιάτσα προφανώς είναι γνωστός.

Ο προπονητής, ο παίχτης ο Χ ο ψ όλοι.
Όμως για αυτό υπάρχει διοίκηση, αξιοπρέπεια, τρόποι, και πάνω απ' όλα κλίμα ομάδας από τον πρώτο μέχρι τον τελευταίο.
Αν ο παίχτης νιώθει αδικημένος μπορεί να συζητήσει είτε με τον κοουτς είτε με την διοίκηση. Ούτε να μαλώσει ούτε τίποτα.
Αν ο κοουτς δεν σου κάνει, τον απολύεις δεν δημιουργείς σκηνή πουθενά σε δημόσιο χώρο και αν είναι να μαλώσεις κάντο στο γραφείο σου (αν έχεις).

Αυτά όλα είναι δείγματα ότι είμαστε ΧΩΡΙΟ.
Δηλαδή ρε γαμωτο δεν έχουν κάνει σοβαρή μανουρα οι οπαδοί ο κόσμος γενικά και κανει η διοίκηση.
Τι να πω, και πολλά είπα.

Θέλουν Παπαδόπουλο κοουτς;
Να έρθει ο άνθρωπος να περάσει δεύτερο Γολγοθά;
Εγώ δεν θα ξαναπατουσα στην Μίκρα, ειδικά με αυτό το τσίρκο.
Άσε που έχουμε ακόμα αγώνες και ο Παπαδόπουλος δεν είναι μάγος θα του κάτσουν στραβά αποτελέσματα θα τον διώξουμε και αυτόν.
Ρε δε γαμιουνται.
Ρε χωρίς να φέρεις παίχτες κράζεις προπονητές;
Άντε και γαμησου Θεοδωρίδη και Τομ παπαδοπουλε και όλοι άμα νομίζετε ότι είστε στον αετό Σκύδρας.

Αν και βλέπω τασαρο προπονητή.

teo
teo

Δημοσίευση από Big bad wolf 17/2/2019, 20:25

mos έγραψε:Σοβαρά; Άρα λογικά αύριο θα είναι στη Μικρά;

Δεν ξέρω αν γι'αυτό έγινε όλη η ιστορια σήμερα. Πάντως ότι είναι κολλητοί είναι σίγουρα.

Βασικά τιμωρημένος δεν είναι ο Παπ ούτως ή άλλως;

Δημοσίευση από mos 17/2/2019, 20:28

Τιμωρημένος ας είναι, εμείς τον θέλουμε από φέτος για του χρόνου.

mos
mos

Δημοσίευση από Iraklaras07 17/2/2019, 20:32

Δυσφορία δικαιούσαι να έχεις όση θες. Σημασία έχει πως την εκφράζεις. Και εδώ ο Ρόβας έκανε φάουλ.

Ο Παπ έχει ποινή ένα μήνα. Νομίζω δεν έχει περάσει ο μήνας ακόμη. Καλύτερα του χρόνου να πάμε με πιο ασφαλή επιλογή και όχι τον Ρόκα.Ο Παπ ,αν και δεν τον θεωρώ ιδιαίτερα καλό προπονητή,έχει μάθει πλέον να ανεβάζει ομάδες και αφού είναι ελεύθερος  ας έρθει από τώρα.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από AntiGrinias 17/2/2019, 22:01

Επιφυλάσσομαι για τα παντα, ΑΝ εγιναν ετσι οπως τα αναφέρετε με τον ροβα και το αντάρτικο ειναι για κερκιδες για 2 αγωνιστικές και ας παιζω φορ τον μπορικο.
Δε μπορει να εισαι τοσο αγνώμονας σε ομαδα που σε δοξασε και σε εβγαλε 31 γκολ σε μια σεζον
Και στο κατω κατω δεν απέδειξε απο τις οσες ευκαιρίες του δόθηκαν φετος οτι ειναι καλύτερος του ναμπουγιου.

AntiGrinias
AntiGrinias

Δημοσίευση από teo 17/2/2019, 22:18

Άλλο η αγωνιστική επίδοση του κάθε παίχτη και άλλο τα προβλήματα χαρακτήρα, συμπεριφοράς κτλ.

Και να έλεγα ρε Ρόβα ότι είσαι ο μαρκες και τρως πάγκο πάει στο καλό. Αλλά όπως είπε ο ντοκτορας και ευκαιρίες πήρες, και δεν έδειξες το κάτι παραπάνω.
Αγωνιστικά και οι δύο δεν είναι σεντερ φορ Β εθνικής.
Είναι κάτι σαν περιφερειακοί και δεν έχουν αυτό, το να τραβήξουν την ομάδα να κερδισει, πέραν της αγωνιστικής επίδοσης του καθένα.

Αν είναι έτσι ο ρεζερβε του ρεζερβε τερματας να τα κάνει πουτανα κάθε Κυριακή που είναι πάγκο ή εκτός αποστολής.