FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

+13
santater
lll
iraklis-Kamara
Big bad wolf
mos
uphercules
Behind the curtain
milano
teo
AntiGrinias
juri
Iraklaras07
iraklis_athens
17 απαντήσεις

Σελίδα 10 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Behind the curtain Δευ Απρ 22, 2019 6:47 pm

Παλίκαρε, μη γράφεις με μαύρα πάνω στο μπλε γιατί βγάλαμε τα μάτια μας. 
Άσε που το μαύρο εδώ απαγορεύεται. Άσπρο με μπλε μόνο.
Behind the curtain
Behind the curtain

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo Δευ Απρ 22, 2019 7:25 pm

Πάντως και ο κόσμος έχει ξενερώσει αφάνταστα πλέον.
Δεν ξέρω αν ο Τομ περιμένει κάτι η τρεναρει πληρωμές κτλ εγώ ξέρω ότι η αλλαγή αφμ ούτε από το μυαλό των δημοσιογράφων έχει φύγει, αφού έτσι το πλασαρε ο Μαυρόπουλος κιόλας στην περιγραφή όταν πήρε τον λόγο.

Όμως η αλλαγή αφμ δεν έχει κανένα λόγο να γίνει (ξανά) αν εμείς δεν έχουμε κάνει βασικά πράγματα + ένα παραπάνω που προστέθηκε φέτος, να μην έχουμε φαγωμαρα και για τα ιδεολογικοπολιτικά μας.

Εγώ δεν θυμάμαι πιτσιρικάς τον Ηρακλή να ασχολούμαστε με ιδεολογίες κόμματα κτλ. Τώρα γίνετε και αυτό, για τα πολιτικά δεν μιλουνται οικογένειες, θα φέρουμε αυτό τον νταλκα στον Ηρακλή;

Όσο αναφορά την ομάδα, από την στιγμή που δεν εξαρτάται τίποτα από εμάς και μιλάμε για συνδιασμούς αποτελεσμάτων, ας κερδίσουν να κάνουν το χρέος τους, και μετά βλέπουμε.
Στις ισοβαθμίες απ' ότι διάβασα είμαστε χαμένοι, οπότε πάμε για τον μαγικό συνδιασμό τζόκερ.

Ο Τομ έλεγε ότι είναι πληρωμένοι όλοι. Τελικά δεν είναι.
Περιμένει να δει τι ΘΑ γίνει αγωνιστικά για να πληρώσει.
Του χρόνου μείνουμε πέσουμε η παε θα υπάρχει, τότε τι ΘΑ πληρώσει; Τους τότε παίχτες; Τους φετινους ή τους πιο παλιούς;
Άι στο διάολο ξεφτυλες διοικητικά

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από uphercules Δευ Απρ 22, 2019 7:54 pm

Teo εμένα η άποψη μου είναι οτι δεν θα έπρεπε κανένας να είναι ξενερωμένος. Τί πάει να πει ξενερωμένος; Δηλαδή μόνο στα καλά είσαι με την ομάδα;
Με όσους αγαπάς είσαι μόνο στα καλά;
Μας υποβίβασαν τόσες φορές άδικα. Ο Τομ τι να σου κάνει; Του υποσχέθηκε κάποια πράγματα η πολιτεία. τα έκανε τελευταία στιγμή. Τον βαρύνουν αμαρτίες του παρελθόντος. Έβαζε λεφτά και του τα τρώγαν τα παλιά χρέη.
Εγώ από την πλειονότητα του κόσμου δεν βλέπω καμιά αγάπη. Και ο κόσμος είνα που θα έδινε ώθηση στην ομάδα. Εμείς περιμένουμε να πάει καλά η ομάδα και ο κόσμος σαν γκομενίτσα να το σκεφτεί, και δεν ξέρει και ίσως να έρθει.
Ελπίω την άλλη αγωνιστική να μείνουμε και βλεπουμε.
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo Δευ Απρ 22, 2019 8:09 pm

Φίλε διαφωνώ.

Δεν γίνεται να ζητάς επι μονίμου βάσεως στήριξη του κόσμου χωρίς να υπάρχει φως στο τούνελ.
Δεν μιλάμε για μια σεζόν.
Μιλάμε για πάνω από 10 χρόνια διοικητικά ανύπαρκτοι, που ακούμε την λέξη "αδειοδότηση" και αλλάζουμε 100 χρώματα.

Ο ίδιος κόσμος ήταν στην Καλλικράτεια, ο ίδιος στην Γ ο ίδιος όταν άλλαξε το αφμ, ο ίδιος όταν με Παναιτωλικό χάσαμε την άνοδο, ο ίδιος με την Κούλα που ανεβήκαμε ο ίδιος παντού.
Ε μάντεψε αδερφέ η υπομονή του κόσμου μετά από 10+ χρόνια τελείωσε. Αγαπάει την ομάδα δεν την μισει αλλά κατά την γνώμη μου αδιαφορεί διότι βλέπει ότι είμαστε μια από τα ίδια, ότι δεν υπάρχει φως στο τούνελ κτλ.
Πες μου έχει άδικο;
Και αν έχει δίκιο και έρθει στο γήπεδο θα γίνει παίχτης το κάθε παλτό;
Θα έχει έσοδα η ομάδα μήπως; Αφού είναι ελεύθερες ανοιχτές οι πόρτες (σε όσους αγώνες ήρθα εγώ τουλάχιστον).

Να βαλουμε λεφτά;
Βάλαμε. Και μια και δυο και 10 φορές. Όχι διαρκειας, όχι μετοχές όχι στην μπουτίκ κ εδώ και εκεί.
Μια χαρά πήρε ο κόσμος;
Όχι.

Περιμένει το βόλλευ και το μπάσκετ να ανέβει.
Οπότε μην απορεις αδερφέ, και αν είναι να πάθει κανένας καρδιά μέσα στο γήπεδο όπως έπαθαν πολλές φορές, ας μην έρθουν
Άλλωστε το γήπεδο είναι για να χαρούμε όχι για να καταριόμαστε που πάμε.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από uphercules Δευ Απρ 22, 2019 8:45 pm

Ε ας είμαστε και 20 χρόνια. Και λοιπόν; Για αυτή την ιδέα ζούμε.
Αυτά τα εχω ξαναζήσει και στην Α' Εθνική επί Θεοδωρίδη. Η ομάδα εκοβε 2,3,4000 εισιτήρια γιατί η ομάδα βαριά βαριά έβγαινε Ευρώπη και ο κόσμος ήταν απογοητευμένος και έβριζε συνέχεια τον Θεοδωρίδη και δεν πατούσε.
Έχω πάει και σε αγώνες την δεκαετία του 90 με 30, 100, 500 άτομα.
Εγώ απορώ πως είναι δυνατόν ένας οπαδός να αποστασιοποιείται αν δεν πάει καλά η ομάδα.
Προσωπικά και ο τελευταίος οπαδός να ήμουνα, πάλι ΗΡΑΚΛΑΡΑ θα φώναζα.
Για εμένα το "η υπομονή του κόσμου τελείωσε" δεν υπάρχει.
Κάθε χρόνο θα παίρνω φανέλα και κάθε χρόνο διαρκείας όπου και να παίζουμε.
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo Δευ Απρ 22, 2019 9:45 pm

Ρε φίλε ελπίζω να κατάλαβες ότι δεν δίνω δίκιο ή άδικο σε όποια στάση κρατήσει ο καθένας.
Ο κάθε ένας, ατομικά σαν άνθρωπος έχει τις αντοχές του, τα θέλω του, και την υπομονή του. Δεν έχω σκοπό να δικαιολογήσω την μεγάλη μερίδα του κόσμου αλλά να καταλάβω και εγώ γιατί πχ ο φίλος του mos που μας είπε πιο πάνω, προτιμούσε το τρέξιμο απ' το να δει τον Ηρακλή.
Δεν έγιναν παοκ ούτε αρης ούτε γαύροι, απλά είναι μαζεμένοι, διότι η ομάδα επανειλημμένα βρίσκεται σε άσχημη θέση. Αν είσαι στο φβ θα έχεις διαβάσει πολλές φορές το σχόλιο "κλείστε το" , αυτό βγάζει αγανακτιση. Όλοι αγαπάνε τον Ηρακλή αλλά δεν έχουμε δυστυχώς την υπομονή και την μέθοδο να κάνουμε κάτι όχι τεράστιο αλλά όσο το δυνατόν σε πιο σταθερές βάσεις.

Αν ανατρέξεις στο φόρουμ, που γράφουμε λίγοι ανθρωποι βέβαια, θα δεις ιδέες ανεξοδες που θα συσπειρωναν τον κόσμο περισσότερο από τώρα άσχετα το που θα παίζαμε και θα προστάτευαν την ομάδα ίσως λίγο παραπάνω απ' όσο τώρα.
Ο κόσμος δεν περιμένει να δει Τσάμπιονς λιγκ τον Ηρακλή για να έρθει, εδώ με τα ψέματα του Καναδού ήρθε και στήριξε, θέλει να δει λίγο υγεία.

Εμείς, λόγο των επανειλημμένων αδικιών έχουμε κολλήσει "θα ανέβουμε να σας γαμησουμε" είμαστε πρόθυμοι αλλά χωρίς πλάνο και υπομονή.
Δε νομίζω να διαφωνείς.

Να σου πω το απλό, που κάποιοι δίνουν βάση, κάποιοι άλλοι όχι. Από την στιγμή που πηραμε την απόφαση να πάμε Γ έπρεπε να γίνει ένα τμήμα στα χαρτιά να πάρει ο Ηρακλής 1908 το 10% της νέας ΠΑΕ.
Δεν θα γίνει κάποιο θαύμα με αυτό ΑΛΛΑ το να κινηθείς με μέθοδο δείχνει κάποιο σκοπό.
Εμείς δεν κάναμε ούτε αυτό, που ένα χρόνο πριν κραζαμε γιατί ο Καναδός έχει το 100% των μετοχών.
Δλδ είμαστε ορεξατοι αλλά δίχως πλάνο.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo Δευ Απρ 22, 2019 9:47 pm

Ο κουμπάρος μου, χρόνια να οργανώνει κερκιδα στην 10 πλέον μιλάμε για Ηρακλή και μόνο που δεν κλαίμε.
Να μην ξέρεις από πού να το πιάσεις το θέμα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από uphercules Τρι Απρ 23, 2019 4:04 am

Πλέον δε ζω Θεσσαλονίκη. Είχα έρθει Χριστούγεννα, πριν 2-3 χρόνια, η ομάδα πήγαινε καλούτσικα, Ηρακλής -Πλατανιάς 3-0, με τον Βέλλιο πρωταγωνιστή και είχαμε 1000 άτομα κόσμο και άμα. Δηλαδή τί περιμένουν; να κάνουμε πρωταθλητισμό για να έρθουν;
Μία ομάδα όταν την ρίχνουν τόσο άδικα, τόσες φορές και είσαι με μηδέν έσοδα αφού το Ελληνικό πρωτάθλημα είναι για τα μπάζα, δεν είναι εύκολο να ορθοποδήσει.
Ο ΜΟΝΑΔΙΚΟΣ ΤΡΟΠΟΣ για να ορθοποδήσει η ομάδα είναι να βρίσκονται κοντά της όσο περισσότεροι γίνεται. Αν υπάρχουν φίλαθλοι, υπάρχουν και έσοδα, υπάρχουν και χορηγοί και λεφτά από διαφημίσεις.
Η σειρά των γεγονότων έτσι είναι. ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΜΙΑ ΟΜΑΔΑ ΠΡΩΤΑΘΛΗΤΙΣΜΟ και μετά έρχονται οι "οπαδοί" της.
Και αντίστροφα, αν δεν υπάρχει κόσμος, θα έρχονται τυχάρπαστοι πρόεδροι, θα παίζουν στοίχημα και η ομάδα θα παραπαίει.
ΥΠΕΘΥΝΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΕΜΕΙΣ ΓΙΑ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ. ΕΜΕΙΣ ΘΑ ΑΝΕΒΑΣΟΥΜΕ ΤΗΝ ΟΜΑΔΑ.
Κλάψες και αποχές είναι για τους μιξιάρηδες και τα δεκαπεντάχρονα.

Τώρα αν θέλεις βέβαια μια βαθύτερη διάσταση του θέματος, είναι η έλλειψη κουλτούρας. Δεν θα χειροκροτήσει ο Έλληνας την ομάδα του αν χάσει. "Ο Έλληνας δεν αγαπά την ομάδα του, αγαπά τις επιτυχίες της ομάδας του"

Το θέμα είναι να πράτεις. Εδώ λέμε αερολογίες. Ας μαζευτούμε όλοι μαζί κάποια στιγμή που είμαστε στο forum. Να δούμε πως μπορούμε να βοηθήσουμε. Ο Βαφειάδης με το τίποτα και 2-3 άλλους που αγαπούσαν την ομάδα, την ανέβασε από την Γ'. Όλα γίνονται, αλλά όχι από το καναπέ.

Διάβασα μια μέρα το παρακάτω:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

και βλέπω έναν μάστορα (προφανώς επαγγελματία) αλλά παρακάτω στις φώτο ήταν κάτι παλικαράκια - προφανώς Ηρακλάκια που βάφανε. Αυτοί είναι ΟΠΑΔΟΙ!
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από AntiGrinias Τρι Απρ 23, 2019 8:56 am

Τα νούμερα μιλάνε μόνα τους
Ηρακλής Θεσσαλονίκης (μπάλα) σε 111 χρόνια ιστορίας
γήπεδο σε νοίκι και με πιθανή έξωση(κάθε χρονο) απο χρόνο σε χρόνο 
1 τίτλο κυπέλλου
1 τίτλο βαλκανίων  
9 φορές Ευρώπη συνολικά
3 τελικοί ελ.κυπέλου (τελευταίος '87)
3 εξωαγωνιστικοί υποβιβασμοί ευθύνες δεν βαραίνουν μονο τους απέξω αλλά το τι έκαναν οι απο μέσα   

ο συμπολίτης αρης (χεσε τον μπαογκ που είναι κράτος) έχει τριπλάσιες διακρίσεις σε όλα σε σχέση με εμάς χωρίς εξωαγωνιστικές αποβολές απο το πρωτάθλημα και με υποστήριξη απο το κράτος στα οικονομικά σαφώς και θα έχουν  συσπείρωση   

η απαξίωση δεν έρχεται τώρα, έχει σειρά χρόνων και κορυφώθηκε τα τελευταία 15χρόνια 
και τους αδικείς γιατί και στα δύσκολα ήταν εκεί και έτρεχαν μαζικά τουλάχιστο 2χρόνια '10 & '11 σε καθημερινές διαδηλώσεις 

όμως και εμείς, ότι πιάσαμε να οργανώσουμε εκ των υστέρων το κάναμε σκατά και έχει δίκιο ο τεο που λέει για "τον στόχο της ανόδου με κάθε κόστος" για να μη χάσουμε πελατάκια
   
όταν οι πολλοί διαφωνούσαν με κάθε είδους συγχωνεύσεις αντι να σεβαστούμε την διαφορετική άποψη και αντίληψη, τους λιδωρήσαμε και τους βγάλαμε κωλόγριες κλπ κλπ και κάποιοι φάγανε και πέσιμο κιόλας, εε θα πηγαίνουν για τρέξιμο για ψάρεμα για κυνήγι και καλά κάνουν  

τα πλήγματα είναι πολλά χέστο, να κάνουμε όλοι την αυτοκριτική μας αυτό που έχουμε μας αξίζει βγάζουμε τα ματάκια μας. 

Αν την άποψη την έχεις απο τις εικόνες ζώντας στο εξωτερικό που υπάρχουν πολλά παραδείγματα για ομάδες που έπεσαν και υπήρχε λαοφιλή συμμετοχή με οικονομική υποστήριξη, ΔΕΝ ειναι επειδή είναι καλύτεροι άνθρωποι απο τους Ηρακληδείς είναι γιατί το πλαίσιο(αντίστοιχη έπο) δεν είναι επιπέδου ανίτας πανιας και ότι πιο σαθρό υπάρχει παγκοσμίως..    

και να δω εάν θα βάλουμε μυαλό γιατί ήδη κάποιοι συζητάνε ήδη για άλλο αφμ σε περίπτωση που μουλαρώσει ο τομ παπας.

πάντως καλα κάνεις και υποστηρίζεις είσαι φωτεινό παράδειγμα για όλους, η ανιδιοτέλεια και η μη σκοπιμότητα είναι μεγαλείο ψυχής

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1863
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo Τρι Απρ 23, 2019 10:33 am

Φίλε μου uphercules είναι λάθος να το πάμε στην κουλτούρα, όταν είχες δει τελευταία φορά τον αγώνα που λες συγκεκριμένα, τότε ξανά ο Ηρακλής είχε διοικητικό πρόβλημα. Αμέσως μετά πουλήθηκε ο Βέλλιος και ήδη είχαμε μπλεξίματα δεν είδες τον Ηρακλή στα "καλά" του, τον είδες απλά στην Α Εθνική και πάλι με 1000 προβλήματα τα οποία έχει πάνω από μια δεκαετία.
Εγώ δεν θέλω να δικαιολογήσω τον κόσμο, ο κόσμος όπου δει ότι υπάρχει όραμα συμμετέχει όπου δει πλέον ότι είναι μυρωδιαδες δεν πατάει.
Το να το γυρίσουμε στην κουλτούρα, είναι κάτι που δεν έχει νόημα. Κουλτούρα να είχαμε αν δεν είχαμε τόση βρωμιά, εγώ οπότε και αν πάω στο γήπεδο είμαι ένας απαθής, μισοψυχοπαθης και γελάω είτε κερδίσουμε 100-0 είτε χάσουμε 100-0. Αυτό δεν είναι κουλτούρα αλλά η φυσική προσωπική μου άμυνα απέναντι στην βρωμιά.

Δεν γίνεται όλες μα όλες οι ομάδες να κάνουν 2-3 συγκεκριμένες κινήσεις και εμείς να την πατάμε και να την ξαναπάμε χωρίς να κάνουμε τα ελάχιστα που θα μπορούσαμε οι ίδιοι.

Κουλτούρα. Ας παίρναμε το 10% η ΑΕ ΗΡΑΚΛΉΣ. Γιατί δεν το πήραμε; Γιατί βιαστηκαμε να βάλουμε κάποιον μπροστά, γιατί βιαστηκαμε να πάμε από την Γ στην Β και δεν ψάξαμε επενδυτή αφού ξέραμε ότι θα έχουμε και χρέη.
Δλδ ο κόσμος μας είναι χαζός, να πληρώνει διάρκειας και εισιτήρια για να τρώει φουμαρα από τον καθένα;

Και όσο αναφορά το αφμ. Όσο υπάρχει η δυνατότητα να αλλάζεις αφμ τόσο κανείς δεν θα ασχολείται σοβαρά γιατί υπάρχει η εναλλακτική.
Το σκουλήκι, επέμεινε και τα κατάφερε. Είναι πιο δυνατοί; Όχι. Είναι πιο πολλοί; Όχι. Είναι λίγο πιο οργανωμένοι. Αυτή είναι η γνώμη μου.
είναι τώρα στην Α. Είναι παράρτημα; Δεν ξέρω. Έχουν παίχτες από τον γαύρο; Νομίζω ναι. ενοχλούνται από αυτό; Όχι γιατί η ομάδα πάει Ευρώπη.

Εμείς τα θέλουμε ΟΛΑ, χωρίς να κάνουμε τα ελάχιστα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από uphercules Τρι Απρ 23, 2019 11:45 am

Ξέρετε όταν ήμουν 25άρης είχα έναν προϊστάμενο και του έλεγα "Πρέπει να κάνουμε αυτό, πρέπει να κάνουμε το άλλο". Και μου έλεγε "ΌΧΙ ΠΡΕΠΕΙ! ΚΑΝΤΟ!"
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo Τρι Απρ 23, 2019 12:12 pm

Πώς να το κάνω φίλε μου, στην προκειμένη περίπτωση το άθλημα σκάκι, όταν ΘΑ το έκανε η διοίκηση που ήταν αρμόδια να το κάνει και είχε πει κιόλας ότι θα το κάνει αλλά δεν το έκανε όταν ήταν να το κάνει γιατί εμφανίστηκε ο Τομ;
Να πάω εγώ σαν Θοδωρής και ο Γιώργος και ο Νίκος και ο Τάκης να κάνουμε τι; Να παιζουμε σκάκι στο κατσανειο; Που δεν ξέρω και σκάκι;

Η να πάω στην ΠΑΕ και να ζητήσω να δω πού πάνε τα λεφτά;
Ότι πρόταση για το καλό του Ηρακλή είχα να κάνω την έκανα εκεί που μπορούσα. Και μέχρι εκεί μπορώ και τέλος. Αυτοί που υλοποιούν την αξιολογούν και κατά πάσα πιθανότητα δεν τους γέμισε το μάτι.
Και μιλάμε για πρόταση του φόρουμ όχι του Θοδωρή. Ας εγώ πήρα το θάρρος να πω κάποιες ιδέες παραεξω.

Παραπάνω και επειδή όλοι τα ίδια μυαλά έχουμε, δεν περιομαστε εμείς πιο έξυπνοι από κανένα άλλο, τα πράγματα τα γνωρίζουν, και τι θα μπορούσε να γίνει.

Ας κάνει ο κάθε ένας ότι θέλει, δεν υποχρεώνει κάνεις κανένα και όποιον του γεμίζει το μάτι η φάση συμμετέχει όσο θέλει και μπορεί.

Εγώ ξέρω ότι με τον Καναδό όλοι γκρινιαζαν που είχε το 100% των μετοχών.
Και με το που κάναμε νέα παε δώσαμε πάλι το 100% των μετοχών.
Μάθαμε από το λάθος μας; Οχι

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo Τρι Απρ 23, 2019 12:12 pm

Και επειδή δεν μάθαμε όλα τα αφμ της β.ελλαδας να πάρουμε θα έχουν ακριβώς αυτή την κατάληξη.

Πριν από 10 χρόνια το εφάπαξ στη ΔΕΗ ήταν σχεδόν 300.000€.
Τώρα, με τόσα λεφτά έρχεται ο κάθε ένας και αγοράζει τον Ηρακλή. Αυτά πρέπει να μας προβληματίσουν

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από uphercules Τρι Απρ 23, 2019 12:48 pm

1) Τον Άρη γιατί τον φέρνεις παράδειγμα. Και εμάς αν μας έπαιρνε το λαμόγιο που έχει για πρόεδρο εκεί θα μας πήγαινε. Αλλά δεν ήρθε. Σε αυτούς πήγε. Δεν ήταν ότι ενδιαφέρθηκε για εμάς και τον διώξαμε. Και τα Αριανά τρώγονται σαν εμάς. Απλά όταν υπάρχουν επιτυχίες΄όλοι κάνουν τουμπεκί. ΚΑι αν δεν κάνω λαθος αυτοί δεν έχουν τα χρέη που έχουμε εμείς.
2) Μας αγοράζει κάποιος με 300.000 (μην πω με 100.000) γιατί έχουμε τόσα χρέη και ΕΠΙΠΡΟΣΘΕΤΑ (ΚΑΙ ΠΙΟ ΣΗΜΑΝΤΙΚΟ) δεν έχουμε κόσμο να πηγαίνει γήπεδο. Όποιος έρθει θα είναι επιχειρηματίας και όχι Ηρακλάκι. Θα έρθει είτε να βάλει λεφτά γαι την αναγνωρισιμότητα και για να κάνει τις άλλες του βρωμομπιζνες (βλέπε Ιβάν) είτε θα έρθει τουλάχιστον γαι να μην μπει μέσα. Αν στην ομάδα δεν έρχεται κόσμος που θα βρει χορηγούς , διαφημιζόμενους για να κάνει απόσβεση;
Όλο το θέμα είναι ο κόσμος. Αν έχεις κόσμο θα έρθουν και οι επιχειρηματίες και τα λεφτά.
Ο καναδός ήταν ένας φτωχομπινές που βαριά βαριά μπορούσε να αντέξει στην Β', έγινε και καλός προγραμματισμός από ΠΑΠ-Σημαιοφορίδη. Στην Α' είχε υπολογίσει να κόψει 5000 διαρκείας να φέρει και την Turkish. Ε ο ΚΟΣΜΟΣ δεν αγόρασε και τέλος...
O Τομ ήρθε, του υποσχέθηκε η πολιτεία ρυθμίσεις, τα έβαλε κάτω, είδε να του βγαίνουν τα κουκιά αλλά και αυτός δεν υπολόγισε ότι έχει ένα αφερέγγυο κράτος και την έπαθε σαν Αμερικανάκι.
ΑΝ Ο ΚΟΣΜΟΣ ΔΕΝ ΚΑΝΕΙ ΠΡΩΤΟΣ ΤΟ ΒΗΜΑ ΝΑ ΕΡΘΕΙ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ, ΔΕΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.
ΘΑ ΠΕΡΙΜΕΝΟΥΜΕ ΤΟΝ ΜΕΣΣΙΑ. ΑΛΛΑ ΣΤΙΣ business ΜΕΣΣΙΑΣ έρχεται μόνο αν θα έχει πελάτες.
Το θέμα δεν είναι να ελέγχουμε τον κάθε πρόεδρο, το θέμα είναι να γίνουμε θελκτικό προϊον λόγω κοινού. Μετά θα δεις πως θα μαζευτούν ποιός θα σε πρωτοπάρει.
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από lll Τρι Απρ 23, 2019 1:00 pm

teo έγραψε:Πώς να το κάνω φίλε μου, στην προκειμένη περίπτωση το άθλημα σκάκι, όταν ΘΑ το έκανε η διοίκηση που ήταν αρμόδια να το κάνει και είχε πει κιόλας ότι θα το κάνει αλλά δεν το έκανε όταν ήταν να το κάνει γιατί εμφανίστηκε ο Τομ;
Να πάω εγώ σαν Θοδωρής και ο Γιώργος και ο Νίκος και ο Τάκης να κάνουμε τι; Να παιζουμε σκάκι στο κατσανειο; Που δεν ξέρω και σκάκι;

Η να πάω στην ΠΑΕ και να ζητήσω να δω πού πάνε τα λεφτά;
Ότι πρόταση για το καλό του Ηρακλή είχα να κάνω την έκανα εκεί που μπορούσα. Και μέχρι εκεί μπορώ και τέλος. Αυτοί που υλοποιούν την αξιολογούν και κατά πάσα πιθανότητα δεν τους γέμισε το μάτι.
Και μιλάμε για πρόταση του φόρουμ όχι του Θοδωρή. Ας εγώ πήρα το θάρρος να πω κάποιες ιδέες παραεξω.

Παραπάνω και επειδή όλοι τα ίδια μυαλά έχουμε, δεν περιομαστε εμείς πιο έξυπνοι από κανένα άλλο, τα πράγματα τα γνωρίζουν, και τι θα μπορούσε να γίνει.

Ας κάνει ο κάθε ένας ότι θέλει, δεν υποχρεώνει κάνεις κανένα και όποιον του γεμίζει το μάτι η φάση συμμετέχει όσο θέλει και μπορεί.

Εγώ ξέρω ότι με τον Καναδό όλοι γκρινιαζαν που είχε το 100%  των μετοχών.
Και με το που κάναμε νέα παε δώσαμε πάλι το 100% των μετοχών.
Μάθαμε από το λάθος μας; Οχι
Μη λες Τακης...μη λες  Τακης!!!!

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από mos Τρι Απρ 23, 2019 3:04 pm

Ο κόσμος του Ηρακλή ένα πράγμα χρειάζεται μόνο να κάνει. Να ανοίξει τα μάτια του για να δει πώς παίζεται η μπαλίτσα εξωαγωνιστικά και να αποφασίσει αν θέλει να παίξει. Και όταν λέω κόσμος, εννοώ κυρίως αυτούς που έχουν φωνή και λόγο. Οι υπόλοιποι που είναι πολλοί αλλά δεν έχουν λόγο, αν αποφασιστεί να παίξει μπαλίτσα η ομάδα θα ακολουθήσουν.
Αυτό είναι όλο, αν υπάρχει κάτι άλλο, που να μπορεί να γίνει όμως και δεν το έχουμε δοκιμάσει ακόμη, ας μας ανοίξει κάποιος τα μάτια..
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo Τρι Απρ 23, 2019 3:34 pm

mos έγραψε:Ο κόσμος του Ηρακλή ένα πράγμα χρειάζεται μόνο να κάνει. Να ανοίξει τα μάτια του για να δει πώς παίζεται η μπαλίτσα εξωαγωνιστικά και να αποφασίσει αν θέλει να παίξει. Και όταν λέω κόσμος, εννοώ κυρίως αυτούς που έχουν φωνή και λόγο. Οι υπόλοιποι που είναι πολλοί αλλά δεν έχουν λόγο, αν αποφασιστεί να παίξει μπαλίτσα η ομάδα θα ακολουθήσουν.
Αυτό είναι όλο, αν υπάρχει κάτι άλλο, που να μπορεί να γίνει όμως και δεν το έχουμε δοκιμάσει ακόμη, ας μας ανοίξει κάποιος τα μάτια..

Ακριβώς

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Margasv10 Τρι Απρ 23, 2019 5:49 pm

Αγαπητοί φίλοι,

Άνοιξα το φόρουμ σήμερα ξανά μετά από 6-7 μήνες. Στο γήπεδο την φετινή σεζόν πήγα μόνο στα 2 πρώτα εντός και μετά το 1-1 με τον Αιγινιακό δεν ξαναπάτησα. Τους περισσότερους αγώνες δεν τους έβλεπα καν στην τιβί, απέφευγα να βρίσκομαι σπίτι σε ώρα ματς Ηρακλή, προτιμούσα να πάω για καφέ ή να αναζητήσω κάτι άλλο. Ήθελα να αδιαφορήσω, όσο περισσότερο γίνεται. Είδα από νωρίς πως μόνο μαύρες μέρες θα είχαμε και φέτος στο ποδοσφαιρικό τμήμα. Θα μπορούσα να γράψω πάρα πολλά, όμως θα μείνω σε λίγα πράγματα, επιγραμματικά:

- Ο λόγος που δεν ξαναπάτησα στο γήπεδο είναι πως στο 1-1 με τον Αιγινιακό (3η αγωνιστική ενώ την 1η είχαμε εντός τον Ηρόδοτο με 1-0) διέκρινα τρομερή αρρώστια στην κερκίδα. Από την 10 άρχισαν γνωστοί συνδεσμίτες να βρίζουν τον προπονητή Βοσνιάδη, τον γιο του, μέλη της διοίκησης, ενώ όταν κάποιοι έφεραν αντιρρήσεις πλακώθηκαν τελικά μεταξύ τους. ΑΡΡΩΣΤΙΑ. Ξενέρωσα πολύ. Παρά το ότι είμαι γηπεδικός οπαδός και πεταλίσιος από πολύ μικρή ηλικία αντιλήφθηκα πως το κλίμα είναι εντελώς στραβό και ως οπαδοί δεν βοηθάμε την ομάδα. Λίγες φορές μέσα στην σεζόν που είδα στιγμιότυπα κλπ καταλάβαινα το μέγεθος της κατάντιας. 

- Επίσης βασικός λόγος που αποστασιοποιήθηκα φέτος, πέρα από την αγωνιστική κατρακύλα -ας μην γελιόμαστε, αν η ομάδα πήγαινε καλά όλοι θα τρέχαμε στο γήπεδο-  είναι πως αυτός ο Ηρακλής έχει πάψει σε μεγάλο βαθμό να με εκφράζει, αξιακά τουλάχιστον. Αυτό θαρρώ πως δεν είναι μόνο δική μου προσωπική αίσθηση αλλά της πλειοψηφίας των Ηρακληδέων που απέχουν από τα γήπεδα πια. Δεν με εκφράζει η ΑΘ10, δεν με εκφράζουν αυτοί που βρίσκονται στις διοικήσεις των τμημάτων με εξαίρεση τον Δρακόπουλο ως ένα σημείο, δεν με εκφράζουν οι άνθρωποι που ασχολούνται με τα του Ηρακλή, όπως τα "δικά μας" ΜΜΕ, οι "δικές μας" σελίδες στα σόσιαλ μήδεια κλπ. Βλέπω μόνο παρακμή και κανένα όραμα, καμία σχέση αξιακή με όσα θα έπρεπε να συνεχίζει να πρεσβεύει ο Ηρακλής σήμερα. Μπορώ να το εξειδικεύσω αυτό περαιτέρω αλλά προτιμώ να μείνω εδώ για την ώρα. 

- Διαβάζοντας σήμερα τις αναρτήσεις στο φόρουμ των τελευταίων εβδομάδων, διαπίστωσα πως οι συζητήσεις που γίνονται και οι διαφωνίες που εκφράζονται είναι πανομοιότυπες με πέρσι, πρόπερσι, αντιπρόπερσι, αντιπαραπρόπερσι κ.ο.κ.. Σαν να μην πέρασε μια μέρα, σαν να μην διδαχθήκαμε τίποτα από τα λάθη μας. Τα λάθη που έγιναν στον Ηρακλή συνολικά. 

- Σ' αυτά λοιπόν θεωρώ πως τεράστιο μερίδιο ευθύνης πια έχουμε κι εμείς ως "λαός του Ηρακλή", οι απλοί φίλαθλοι οπαδοί και κυρίως όμως οι οργανωμένοι. Ρητά δηλώνω πια πως θεωρώ την ΑΘ10 μεταξύ των άμεσα υπεύθυνων για την κατάντια του ποδοσφαιρικού μας τμήματος. Ο σύνδεσμος αυτός ευθύνεται εν μέρει στον υποβιβασμό του 2011, λόγω της στήριξης που παρείχε στον Τάκη, αλλά και του 2017, λόγω της στήριξης εν λευκώ που είχε παράσχει στον Παπαθανασάκη ήδη από το 2014, αλλά και σήμερα, λόγω της στήριξης που παρείχε πάλι εν λευκώ στον Τομ Παπαδόπουλο και τον Μυροφορίδη πριν 10 μήνες. Κάποια στιγμή πρέπει επιτέλους να αναλαμβάνουμε και τις ευθύνες μας. Και η ΑΘ10 έχει πολλές. Επίσης είμαι σίγουρος πως ένα κομμάτι του κόσμου έχει αποτραβηχτεί από το γήπεδο και εξαιτίας των πρακτικών της ΑΘ10 οι οποίες σχετίζονται τόσο με την αισθητική αλλοτρίωση/παρακμή μας (ο πυρήνας των νέων "φανς" μας είναι πανομοιότυπος με τους ορκ μπαουγκίνους, δεν έχουμε πια και δεν πρεσβεύουμε ως οπαδοί τίποτα ξεχωριστό από τους άλλους όπως συνέβαινε παλαιότερα, το ίδιο και ως Σύλλογος), όσο και με την σαφή και στοχευμένη προσπάθεια του συνδέσμου να πολιτικοποιήσουν και να ελέγξουν πολιτικά το πέταλο και την μάζα των οπαδών εδώ και πολλά χρόνια, εξ' ιδρύσεως του συνδέσμου. Μπορώ να αναφέρω πάμπολλα παραδείγματα και μπορώ επίσης να εξειδικεύσω. Θα κλείσω εδώ λέγοντας: ΝΑΙ, Η ΑΘ10 αποτελεί ΜΕΡΟΣ ΤΟΥ ΠΡΟΒΛΗΜΑΤΟΣ. 

- Οι "παράγοντες του Ηρακλή" είναι μονίμως απόντες. Και όσοι λίγοι σπεύδουν να βοηθήσουν την ομάδα τρώνε κυνήγι και βρισίδι. Όπως τα πιο πρόσφατα παραδείγματα των Δρακόπουλου (προς το παρόν την έχει γλυτώσει), Θεοδωρίδη (του Αγρ.Αστέρα), αλλά και ανθρώπων όπως ο Σαρηκεχαγιάς που συνεχίζει να δίνει έστω αραιά και που καμιά χορηγία σε αρκετά τμήματα. Άλλωστε εκδιώχθηκε ακόμη κι ο ΜΕΤΚΑ, σ' αυτούς θα κωλώσουμε; Το περιβάλλον του Ηρακλή εν ολίγοις είναι ΑΚΡΩΣ ΤΟΞΙΚΟ και δεν βλέπω λόγο να μπει κάποιος να συνδράμει στον Ηρακλή όσο η κατάσταση είναι τέτοια, εκτός κι αν προσβλέπει σε ίδιον όφελος, στην καλύτερη περίπτωση για τις επιχειρήσεις του. 

- Δεν βλέπω στον ήλιο μοίρα. Δεν βλέπω φως για τον Ηρακλή ακόμη. Τα χειρότερα δεν έχουν έρθει. Δεν βλέπω την παραμικρή αξιόλογη προσπάθεια. Είμαι απαισιόδοξος. Θα επιμείνω, σ' αυτό που υποστηρίζω εδώ και αρκετά χρόνια, πως απαιτείται ένωση απλών Ηρακληδέων, επιστημόνων και ανθρώπων με κάποιο επαγγελματικό υπόβαθρο, ανθρώπων με όραμα για τον Σύλλογο, με πρωτοπόρες ιδέες, με αξίες και αρχές που υπηρετούν τον Σύλλογο του Ηρακλή όπως αυτές που οδήγησαν στην ίδρυσή του πριν έναν αιώνα. Ένωση σε έναν φορέα όπως ο Όμιλος 1899. Με σκοπό την διοίκηση ενός ή περισσοτέρων τμημάτων, την εμπλοκή στον ΓΣ και την διερεύνηση των δυνατοτήτων για αξιοποίηση της περιουσίας, την ανάληψη της διαχείρισης του προφίλ του Συλλόγου, σε επίπεδο επικοινωνίας και όχι μόνο, την ανάληψη δράσεων για να φέρουν τον Ηρακλή μέσα στην κοινωνία κλπ κλπ.

Ελπίζω να μην είμαι άδικος με την ΑΘ10 και όσους ανθρώπους βοήθησαν τα τελευταία χρόνια, όπως πχ ο Καλαϊτζίδης στο βόλεϋ με τα θετικά και αρνητικά που μπορεί να του προσάψει κανείς. Λέω όμως την άποψή μου. Ξέρω με βεβαιότητα πως αν τα έλεγα αυτά σε κάποια συνέλευση του Κατσανείου θα έτρωγα πέσιμο, γι' αυτό και αρκούμαι να τα γράψω εδώ. Λέω απλά την γνώμη μου ως ένας άρρωστος Ηρακληδέας πεταλίσιος και φανατικός που όμως έχει και λογική και κάποια γνώση.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 Τρι Απρ 23, 2019 5:53 pm

για την ιστορία ο uphercules μάλλον αναφέρεται στο Ηρακλής-Καλλονή 3-0 με χατ τρικ του βέλιου. Είχε λίγο κόσμο γιατί ήταν αδιάφορος αντίπαλος ,γιατί είχε περίπου -10  βαθμούς εκείνη την ημέρα  και γιατί κάποιοι είχαν δημιουργήσει κλίμα ότι θα κάτσει η ομάδα να χάσει για να φύγει ο τότε προπονητής νίκος παπαδόπουλος.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5783
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Margasv10 Τρι Απρ 23, 2019 6:02 pm

Και επειδή βγήκα off topic, να επανέλθω στο ποδοσφαιρικό τμήμα. Δεν είμαι σίγουρος ότι είναι καλύτερα για τον Ηρακλή να σωθεί φέτος και να παραμείνει διοικητικά με τον Τομ Παπαδόπουλο και τα χρέη του Παπαθανασάκη, ή να υποβιβαστεί για πρώτη φορά στην ιστορία του αγωνιστικά και να κάνουμε επιτέλους ένα πραγματικό ριστάρτ από οποιαδήποτε κατηγορία κι αν βρεθούμε. Όπως αυτό που έγινε στην Γ' αλλά σταμάτησε πέρσι η προσπάθεια όταν αναζητούσαμε λύσεις βιαστικές, από το εξωτερικό περιβάλλον του Ηρακλή. Ωστόσο προφανώς και όλοι επιθυμούμε να μην γραφεί μια ακόμη πιο μαύρη σελίδα στην ιστορία μας, άρα επιθυμούμε την παραμονή.

Θα ήθελα να θυμίσω πως πέρσι το καλοκαίρι διάφοροι, όπως ο teo, εγώ και κάποιοι ακόμη, έλεγαν εδώ μέσα πως το ζητούμενο στην β' δεν ήταν η άνοδος αλλά η οργάνωση της ομάδας σε επαγγελματικά πλαίσια. Παρομοίως άνθρωπος που το υποστήριζε αυτό δημοσίως και έλεγε εγκαίρως πως στόχος του Ηρακλή θα έπρεπε να είναι η παραμονή στην SL2 και πως η επίτευξη του στόχου δεν θα έπρεπε να θεωρείται δεδομένη, έτρωγε πεσίματα έστω διαδικτυακά που ξέρω. Θέλω να πω ότι χρειάζεται επιτέλους και ρεαλισμός! Να ξέρουμε ποιοι είμαστε κι ως που μπορούμε να φτάσουμε!

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 Τρι Απρ 23, 2019 6:11 pm

Δεν βλέπω τον Καραΐσκάκη να νικάει τα τρίκαλα με τίποτα.  Πιστεύω σωθήκαμε .
Ο Πλατανιάς είναι αστεία ομάδα δεν πιστεύω  να μας πάρει βαθμούς.Αν είχαμε τον Καχριμάν από την αρχή στους ίδιους πόντους θα ήμασταν παρά τα τόσα αγωνιστικά προβλήματα κτλ κτλ. Πρέπει να πάμε με ψυχολογία και θα έρθει το διπλό. Π.Χ στον πρώτο γύρο  ,με τον τραγικό ρόκα για κόουτς ,θα τους είχαμε νικήσει στο καύτα αν είχαμε κανονικό τερματοφύλακα.

Βέβαια το καλοκαίρι προβλέπεται καυτό όπως το προηγούμενο , το προ-προηγούμενο, το προ-προ-προηγούμενο , το προ-προ-προ-προηγούμενο και πάει λέγοντας....
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5783
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από uphercules Τρι Απρ 23, 2019 6:17 pm

Πρώτα από όλα χαίρομαι διότι στο φόρουμ ανταλλάσουμε πολιτισμένα απόψεις.
Το θέμα είναι αν μπορούμε να κάνουμε κάτι προς όφελος της ομάδας και να την βγάλουμε από την αρρώστια που όλοι διαγνώσκουμε.
Νομίζω κάποια στιγμή θα έπρεπε να κάνουμε μια "ζωντανή" συνάντηση, μεταξύ μας και μακρυά από αυτούς που θεωρείτε ότι είναι το "τοξικό" στοιχείο στον Ηρακλή ,μακρυά από αυτούς που θα μπορούσαν να μας την "πέσουν" για τις απόψεις μας.
Πιστεύω θα μπορούσαμε να κάνουμε μια γόνιμη συνάντηση, να βρούμε ένα κοινό σημείο δράσης και να δούμε αν και πως μπορούμε να ενεργήσουμε.
Ούτε την οικονομική άνεση έχουμε για πολλά, ούτε τον χρόνο (παιδιά, υποχρεώσεις) αλλά νομίζω όλοι αν δώσουμε λίγο από το χρόνο μας ίσως βγει κάτι. και να μην βγει, τουλάχιστον μην νιώθουμε ότι δεν κάναμε κάτι για την ομάδα.
Υ.Γ: Αυτη τη στιγμή που γράφουμε είναι σε μεταβατικό στάδιο η ομάδα.Άλλη θα είναι η πραγματικότητα αν κερδίσουμε τον Πλατανιά την Δευτέρα και άλλη αν δεν το κερδίσουμε.
Αν δεν τον κερδίσουμε πρέπει να θεωρείτε βέβαιο το φευγιό του Τομ.
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo Τρι Απρ 23, 2019 6:18 pm

Αδερφέ, παθαίνουμε και δεν μαθαίνουμε.
Εγώ θα δω τον Ηρακλή στην τβ αν είμαι Θεσσαλονίκη θα πάω να δω τους φίλους μου στο γήπεδο και θα γελάω είτε χάσουμε 100-0 είτε κερδίσουμε 100-0 γιατί έπαθα ανοσία πλέον αλλά με στεναχωρεί διότι χάνουμε πολύτιμα χρόνια και μικραίνει επικίνδυνα η ομάδα.

Επίσης δεν περιμένω να γίνει κανένα αξιοπρεπή ρισταρτ διότι οι πολύτιμες ευκαιρίες που είχαμε χάθηκαν λόγο βιασύνης και επιπολαιότητας.
Μετά από τόσα χρόνια που βολοδερνουμε στις μικρές κατηγορίες, ήλπιζα να καταλαβαίναμε τι πρέπει να κάνουμε.
Και μέχρι προπερσι είχαμε και μια Α δυναμική.
Πλέον είτε παιζουμε α είτε δ η ομάδα χωρίς όραμα θα έχει 500 άτομα που πάνε από συνήθεια.

Κατά αρχήν πρέπει να τα βρούμε μεταξύ μας και να ορίσουμε τι είναι το καλό της ομάδας και πως το ψάχνουμε.
Το να βάζουμε τον κάθε τυχαίο να κάνει τον πρόεδρο γιατί εμείς βιαζομαστε να βρεθούμε στην Α είναι αυτοκτονία.
Ένα παραπάνω που τώρα έχουμε και τα χρέη και στην Γ πάλι θα τα έχουμε δεν θα φύγουν.

Έχω την εντύπωση ότι καλός ανέβηκε η ομάδα αλλά στην βιασύνη να πάει στην α καταστράφηκε.

Εδώ λεμε ένα τμήμα σκάκι δεν έγινε. Που πριν γκρινιαζαμε που έχει ο Καναδός το 100% και το δώσαμε ξανά απλόχερα στον πρώτο που ήρθε.

Αντιδράσεις από γυμναστικό; Μηδέν.
Από δημοσιογράφους; Υπό το μηδέν. Ούτε ένα άρθρο δεν είναι ικανοί να αντιγράψουν καλά καλά.
Φοβούνται μην πάρουν κανένα τηλέφωνο και χρεωθούν μάλλον.

Η ομάδα έχει ένα τρόπο να επανέλθει και αυτός είναι να φύγουν κάπως τα πολλά χρέη και να μπει άνθρωπος του συστήματος που όχι δεν θα τον αγγίζουμε αλλά θα τον αβανταρουμε κιόλας ΜΗΠΩΣ και κερδίσουμε λίγο χαμένο έδαφος.

Αν ο στόχος μας είναι κάτι ουσιαστικό.

Αν είναι να είμαστε μεταξύ ΑΒΓΔ και να μας γλενταει ο κάθε ένας δεν θα πάρω ευχαριστω.

Και ανεξάρτητος Ηρακλής δεν υπάρχει.
Το βόλλευ που πάει καλά έχει χορηγό ΟΑΣΘ. Όχι και τόσο ανεξάρτητο. Όχι όπου μας βολεύει έτσι και όπου μας βολεύει αλλιώς εκτός αν το έχουμε για εσωτερική κατανάλωση.

Εμείς θέλουμε να βρεθούμε στον τρίτο όροφο και δεν έχουμε κάνει ούτε τα θεμέλια. Πλάκα κάνουμε τωρα;

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo Τρι Απρ 23, 2019 6:27 pm

Να βρεθούμε να πιούμε ένα καφέ, αλλά εγώ Θεσσαλονίκη κατεβαίνω οπότε τύχει πλέον.
Παλιά κατέβαινα με πλοία και αεροπλάνα από ακόμα πιο μακρινά μέρη με πρόγραμμα να δω Ηρακλή. Τώρα αν τύχει και οπότε τύχει και δεν σκάω κιόλας ε.

Εγώ πάντως το λεω, αφού άκουσα λάιβ να λένε στην τβ αυτό το αφμ έχει χρέη, πάει να πει ότι από κάπου υπάρχει και μια σκέψη για άλλο αφμ.
Θα ήμουν θετικός αν δεν καταστρέψαμε ήδη δύο φορές τα πάντα. Τώρα μια από τα ίδια πιστεύω θα είναι.

Όσο αναφορά την ΑΘ10 έχει αξιόλογα μέλη έχει και άτομα που δεν είναι τόσο αξιόλογα όπως σε κάθε κοινωνική ομάδα.
Πάντως ένα μεγάλο διάστημα υπάρχει απέναντι από τον σύνδεσμο μια μερίδα κόσμου που διαβάζω στο φβ βασικά στην σελίδα ΗΡΑΚΛΉΣ Ελλάδος.
Δεν τους γνωρίζω, αλλά η βασική κόντρα ξεκίνησε με την στάση του συλλόγου στο θέμα της Μακεδονίας και μετά πήρα διαστάσεις και επεκτάθηκε στην συνολική εικόνα του συνδέσμου στα του Ηρακλή.
Και ένα βασικό της κόντρας είναι το πολιτικό/ιδεολογικό οι μεν αριστεροί και αναρχικοί οι δε δεξιοί ίσως και ακροδεξιοί.
Σ' αυτή ειδικά την λούμπα να συζητήσω κάτι δεν πρόκειται να μπω ΠΟΤΕ, να μιλάω για τέτοια πάνω στον σακατεμενο Ηρακλή.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Margasv10 Τρι Απρ 23, 2019 6:38 pm

Συμφωνώ απόλυτα με όσα λες teo, προσυπογράφω, όπως συμφωνώ και με τον uphercules που λέει για συνάντηση των μελών του φόρουμ εφόσον ψήνεστε κι οι υπόλοιποι βέβαια για κάτι τέτοιο. Πρόσφατα έμαθα ότι στον Όμιλο 1899 γίνεται προσπάθεια να επαναδραστηριοποιηθεί πιο ουσιαστικά, να μπούνε νέα μέλη κλπ. Αλλά το κάλεσμα που έγινε δεν είναι και τόσο ευθύ ούτε περιγράφει κάποιο πλαίσιο, κάτι πιο συγκεκριμένο. Είναι στην σωστή κατεύθυνση γενικά η οργάνωση κόσμου σε "φορείς", είτε όπως ο Όμιλος είτε πχ ακόμη και η δημιουργία ενός νέου συνδέσμου, ανεξάρτητου, θα είχε νόημα και ουσία, αρκεί να υπάρχει στόχευση συγκεκριμένη, ανοιχτές διαδικασίες και όρεξη για ανάληψη πρωτοβουλιών και δράσεων. Χρειάζεται να βγει ένα άλλο προφίλ του Ηρακλή προς τα έξω κι αυτό είναι κάτι στο οποίο μπορούμε να συμβάλλουμε αν γίνει μια νέα κίνηση "από τα κάτω". Νέο προφίλ στον Σύλλογο με απώτερο σκοπό να γίνει πιο ελκυστικός προς τρίτους. Σαφώς οι όποιες συζητήσεις θα διαφέρουν αν μιλάμε με την ομάδα στην SL2 με Τομ στην διοίκηση ή 1-2 κατηγορίες κάτω χωρίς διοίκηση.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης