FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

+13
santater
lll
iraklis-Kamara
Big bad wolf
mos
uphercules
Behind the curtain
milano
teo
AntiGrinias
juri
Iraklaras07
iraklis_athens
17 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από mos 24/2/2019, 20:29

Με τον Κατσιαμπή μάθαμε τι έγινε; Μήπως ήξερε ότι πάμε για 70% λάθη στις πάσες και την έκανε;
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από uphercules 24/2/2019, 20:35

Να σημειώσω μόνο ότι δεν εννοώ οι παίκτες να στήνουν αγώνες ερήμην της διοίκησης. Αυτό είναι αδύνατο.
Και νομίζω ότι κανείς πλέον δεν μπορεί να αμφισβητήσει ότι κάποιοι αγώνες δεν ήταν καθαροί.
Και εμείς μιλάμε για παίκτες και διαιτησία και συστήματα που προφανώς δεν έχουν καμια σημασία. Νομίζω ότι το "Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019" πρέπει να κλειδωθεί.
Όλη η συζήτηση πρέπει να γίνεται στο "Εποχή Τομ Παπαδόπουλου".
Και σωστά ο Ρόκα κόλλησε στην λέξη κλειδί "ΕΞΩΑΓΩΝΙΣΤΙΚΑ".
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo 24/2/2019, 20:42

Το εξωαγωνιστικά που είπε έβγαλε μάτι..
Φυσικά και στήνουν παρέα διοίκηση παίχτες.
Δεν τσουβαλιαζω ούτε όλη την διοίκηση ούτε όλους τους παίχτες, δεν θέλω να είμαι άδικος, αλλά κάποιοι.
Ποιοι; Δεν ξέρω, και ούτε θα μάθουμε. Το σίγουρο είναι ότι για να γίνουν αυτές οι ομορφιές, έχουν το οκ από τα αφεντικά, κοινώς το ψάρι βρωμάει από το κεφάλι.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Big bad wolf 24/2/2019, 22:36

Το 70% λάθος πάσες είναι υπερβολικό. Κάναμε πολλά λάθη αλλά δεν κάναμε παραπάνω απ'ότι κάνουμε συνήθως συν του ότι αυτός ο μαύρος μπροστά είναι μεγάλο ταγάρι και πάσες που πήγαιναν σωστά μπροστά αυτός ή δεν τις προλάβαινε ή πήγαινε σε λάθος χρόνο. 

Μην λέμε π@π@ριές, είναι προφανές ότι υπάρχει εσωτερικό θέμα στην ομάδα. Αν έβλεπε κανείς την ομάδα να φεύγει από το γήπεδο ήταν σαν να μαζεύτηκαν καμιά 30 άσχετοι και να ανέβηκαν σε αστικό. Καμιά επαφή μεταξύ των παικτών. Κανά δυο παίκτες που μίλησαν λίγο είπαν ότι δεν υπάρχει οικονομικό θέμα, για ατυχίες και τέτοια χαζά λέγανε. Είναι προφανές ότι υπάρχει θέμα και με τον Ροκά, υπάρχει κυριολεκτικά πρόβλημα επικοινωνίας. Τα ελληνικά του είναι ότι να'ναι, τα αγγλικά του είναι χειρότερα από τα ελληνικά και ισπανικά εκτός από τον Περόνε δεν μιλάει κανένας. 

Να πούμε πάντως και ένα θετικό, το τέρμα σήμερα ήταν καλό.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1344
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από uphercules 25/2/2019, 04:35

Το ψάρι προφανώς και βρωμάει από το κεφάλι.
Ο Θεοδωρίδης με τους δικούς του στην διοίκηση  και ο Τομ  με τους δικούς του στη διοίκηση. Και πολύ πιθανό ο Θεοδωρίδης με τους δικούς του παίκτες και ο Τομ με τους δικούς του παίκτες, που οι μεν δεν γουστάρουν να συνεργάζονται με τους δε. Και πιθανό ένας προπονητής ο οποίος πήρε το χρίσμα από τον Τομ αλλά ο Θεοδωρίδης δεν τον γούσταρε και του βάζει τρικλοποδιές και τον περιμένει στην γωνία. Και ένας προπονητής που αρνείται να τον βουλώνει και να κάνει οτι βρέχει όταν τον φτύνουν.


uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από iraklis-Kamara 25/2/2019, 05:32

Αν και νέος στο forum, είμαι παλιός στην αγάπη για την ομάδα αυτή, που μου χαρίζει τις πιο τραγικές στιγμές στη ζωή μου κάθε Κυριακή, εδώ και χρόνια πολλά. 
Τεσπα, το ερώτημα είναι, πού θα καταλήξει ο φετινός εφιάλτης, γιατί αν κρίνω και από τις συζητήσεις εδώ μέσα, κανείς μας/σας δεν έχει καταλάβει τι ή ποιος φταίει για την ξέφρενη κατρακύλα της ομάδας στην άβυσσο του άγνωστου. Το στοίχημα και οι αποδόσεις του είναι καταρχήν μια καλή πρώτη εξήγηση, όμως η ΟΥΕΦΑ και η Ιντερπολ δεν θεωρώ ότι κάποιοι μέσα στην ομάδα  (που τυχόν/αν εμπλέκονται) τις έχουν για τόσο ηλίθιες, να μην ερευνήσουν (και) το σημερινό παράξενο αποτέλεσμα ή τη διαφορά απόδοσης της ομάδας μας στα δύο ημίχρονα, όπως π.χ και εκείνα τα τρελά αποτελέσματα (εντός έδρας) με την Σπάρτη ή τον Απόλλωνα Λάρισας. Τα λεφτά από το στοίχημα σε κάποιες τσέπες τελικά καταλήγουν, κάποια διεθνή λαγωνικά έχουν εξειδικευθεί να ανακαλύπτουν τους απατεώνες στο διεθνές ποδόσφαιρο. Αν ανακάλυψαν τόσους και τόσους άλλους σε άλλες ομάδες στο παρελθόν και τους οδήγησαν στη δικαιοσύνη, δεν θα ανακαλύψουν και τυχόν "δικούς μας", αν φυσικά υπάρχουν; Πάντως αν συμβαίνει τέτοιο πράγμα, θα είναι η πρώτη φορά που θα συμβαίνει στην ομάδα μας -εννοώ στη διοίκηση- διότι μέχρι τώρα φημιζόμασταν ότι είμαστε η πιο καθαρή ομάδα του πρωταθλήματος όλων των κατηγοριών και ποτέ δεν είχαμε εμπλοκή σε νοθεύσεις αποτελεσμάτων για το στοιχηματικό κέρδος, πράγμα που μικραίνει κάθε ομάδα που οι παράγοντές της εμπλέκονται σε τέτοιες αλητείες. 
Νομίζω ότι ο Κατσαμπής, που τουλάχιστον σαν παίκτης ήταν καθαρός και μακριά από τέτοια στησίματα, πρέπει να μιλήσει καθαρά και ξάστερα ΔΗΜΟΣΙΩΣ για το τί ξέρει σχετικά με το θέμα αυτό, τώρα που φαίνεται ότι αποχώρησε από την ομάδα. Αλλιώς είναι σαν να καλύπτει, αυτό που τυχόν έχει και ο ίδιος διαπιστώσει να συμβαίνει στην ομάδα.

iraklis-Kamara

Αριθμός μηνυμάτων : 56
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo 25/2/2019, 07:55

Καλημέρα φίλε.
Εγώ πιστεύω ότι όλα ξεκινάνε από την διοίκηση, δλδ δεν γίνεται να παίζεται στοίχημα και να μην έχουν καταλάβει κάτι.
Αλλά για να το πάρουμε από την αρχή, ήρθαν στην ομάδα, όπως ήρθαν (ερωτήσεις για την επιλογή στην προηγούμενη διοίκηση) και υποτίθεται ότι έβρισκαν μια ομάδα με ρόστερ φαβορί για άνοδο.
Στην πορεία αυτό δεν βγήκε ούτε με τις αλλαγές που έγιναν και νωρίς νωρίς έγιναν δύο πράγματα:
1.Εβαλαν κάποια χρήματα και οι δύο, και κάπου είτε δεν θέλησαν να βάλουν άλλα είτε τελειωσαν
2.Και αφού και με τις αλλαγές δεν είμασταν σε τροχιά ανόδου, το στοίχημα έγινε συνήθεια, είτε για να μαζέψουν κάποια έσοδα για του χρόνου είτε για να έρθει στα ίσια αυτή η σεζον.
Οι ερασιτεχνισμοι έγιναν νωρίς από την ώρα που είχε το ελεύθερο ο Θεοδωρίδης, και άρχισαν οι αλλαγές προσώπων (κοουτς, υπαλλήλων) λόγο διαφοράς ιδεολογίας, λες και είμαστε κάποιο κόμμα δηλαδή.
Αυτά περικοπές δαπανών λέγονται κανονικά.
Και να πω ότι δεν τα έχουμε ξαναδεί; Τέτοιες ομορφιές βλέπουμε συχνά. Εδώ ο υπάλληλος του Καναδού προσπαθούσε να πείσει ότι δεν χρειάζεται μια ΠΑΕ ίντερνετ όλο τον χρόνο και το πιστόλι στην Cyta δεν είχε προηγούμενο.

Αυτή τη στιγμή η μόνη άσκοπο κίνηση είναι η αλλαγή προπονητή. Άμα στήνουν δεν τους νοιάζει τι και πως όσο αναφορά το αγωνιστικό. Εντάξει τους την είπε ο Ρόκα άσχημα και ίσως για αυτό τον στείλουν, αλλά δεν ελπίζω σε παπαδοπουλους που ζητάει ο κόσμος διότι η ομάδα βρωμισε και μόνο μαριονέτα θα ερχόταν.
Ας κάτσει στον πάγκο ο Θεοδωρίδης με τον Φάνη.

Τα ερωτήματα είναι συγκεκριμένα αυτή τη στιγμή.
1.Με την κατρακύλα που μας πήρε την νέα σεζόν θα βρισκόμαστε μια ή δύο κατηγορίες μακριά από την Α;
2.Θα γίνει σχεδιασμός για την νέα χρονιά αρχίζοντας από τον Μάιο;
3.Ειναι οικονομικά τακτοποιημένοι οι παίχτες ή δουλευομαστε;
4.Μετα από όλα αυτά θα ξεμπλοκαρει ο λογαριασμός της ΠΑΕ εν τέλη;
5.Θα συνυπάρχουν από την νέα σεζόν Τομ και Θεοδωρίδης;
6.Η παραμονή της ομάδας στην Β τι οικονομικά οφέλη αποφέρει στην ΠΑΕ;
Γιατί όλα αυτά δείχνουν ότι δεν θέλουμε να ανέβουμε, τουλάχιστον τέλος της χρονιάς μην έρθουν και πιστολιες σε παίχτες.

Επίσης να κάνω και εγώ μια ερώτηση.
Η ομάδα μετά την αναδιάρθρωση αν μείνει στην τωρινή Β, λογικά μένει σαν ΠΑΕ. Αν βρεθούμε στην τωρινή Γ γινόμαστε πάλι ερασιτεχνικό ή παραμένει ΠΑΕ;

Όσο για τον κατσαμπη, επίσημα δεν έχει φύγει από την ομάδα, το γιατί δεν έκατσε στον πάγκο είναι άλλο θέμα.
Αλλά δε νομίζω να βγει και να πει κάτι σημαντικό δημόσια, πάντα ήταν ήρεμος άνθρωπος και τα έχει καλά και με τον Θεοδωρίδη.
Οπότε μάλλον για "διαφορά φιλοσοφίας" τον βλέπω και αυτόν..

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από AntiGrinias 25/2/2019, 08:46

teo έγραψε:Οπότε μάλλον για "διαφορά φιλοσοφίας" τον βλέπω και αυτόν..


με βάση αυτό που αναφέρεις και την εικόνα σήψης της παε του τομ αντιλαβανομαστε γιατί όσοι ήταν κοντά στην οικογένεια απο πέρσι την έκαναν με ελαφρά 
ο κατσαμπής εκτίθεται αν μείνει γιατί παραβρώμισε η κατάσταση 
και φυσικά για τον φίλο παραπάνω δεν μπορεί να μιλήσει δημόσια για αυτό που υποπτευόμαστε, οικογένεια έχει και ένα μαγαζί....αντιλαμβάνεσαι


πάντως δεν είμαστε για τίποτα..... καλύτερα να το είχαμε κλείσει το μαγαζί... 
-restart πέρσι ξεκινάει η περσινή χρονιά παίρνει πρωτάθλημα με τους παλαίμαχους στην διοίκηση
-και για να γίνει βιώσιμο το προτζεκτ εκλιπαρούμε(όλοι) να έρθει μεγαλομέτοχος 
-εμφανίζονται οι γαμπροί
-παράλληλα απο την οικογένεια λέμε οτι θα φτιάξουμε ελεγκτικό μηχανισμό για να μη κάνει ο μεγαλομέτοχος ότι γουστάρει αλα καναδός
-παίρνει το πλειοψηφικό πακέτο με 100% γιατί δε φτιάξαμε μια ομάδα στο σκάκι στον ιδρυτικό..  

και τώρα τι ??
η παραγοντάρα της ξάστερης ομάδας του ευόσμου + τον ελληνοαμερικανό γαμπρό ίδιων μούτρων και αποτελεσματικότητας παπαθανασάκη, κόβουν χρήμα εναλλακτικά. Και εάν τους ρωτήσεις θα σου δικαιολογηθούν off record "δεν βγαίνω αλλιώς μανα μου" μας έχει κλειδωμένους ο τσίπρας και γιαυτό δεν έχω κανονικά επαγγελματικά συμβόλαια στους παίκτες και τους πλερώνω "αλλιώς".....

και δεν νομίζω να μπορείς ως οικογένεια πια ποντίκης βασιλειάδης θέος και όσοι κατέχουν κάτι θεσμικό κάπου να κάνουν κάτι για να αλλάξει η κατρακύλα αυτή
η πλήρη απαξίωση έρχεται

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1863
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo 25/2/2019, 10:37

Αν θέλαμε μπορούσαμε μέχρι ενός σημείου να προστατέψουμε την ομάδα.
Την πάθαμε με ακριβώς τον ίδιο τρόπο με τον Καναδό;
Μάθαμε κάτι; Όχι.

Ε τι να λέμε παραπάνω. Έχουμε το ίδιο έργο σε συντομότερο χρόνο και αυτό το ανέβα κατέβα Α Β Γ θα περιοριστεί σε Β Γ και κάπου θα βρεθούμε σε τέτοιο αδιέξοδο που δεν το φανταζόμαστε.

Δλδ πρέπει να γίνει γενική συνέλευση στο κατσανειο για να γίνει ενα τμήμα σκάκι; Ή ένα τμήμα στα χαρτιά έστω.

Κάπου δλδ θέλουμε και τα παθαίνουμε;

Έτσι όπως το έκαναν το καλοκαίρι εγώ ψυχρά κατάλαβα ότι , λόγο του φόβου των χρεών που ένα χρόνο πριν ήξεραν ότι θα σκάσουν μπροστά μας, δεν έκαναν ούτε την πολυμετοχικότητα αλλά έδωσαν την καυτή πατάτα στον πρώτο που εμφανίστηκε αφού δεν υπήρχε ούτε πλάνο ούτε εναλλακτική λύση.
Ξεφορτώθηκαν δλδ ένα βάρος. Και οκ και έτσι να έγινε να τους δικαιολογήσεις να πεις επιχειρηματίες δεν είναι , αλλά παραμένει η ΑΕ ΗΡΑΚΛΉΣ, εκεί ένα τμήμα εικονικό χρειάζεται γιατί να μην το κάνεις;

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από mos 25/2/2019, 12:47

Τέο, αυτό που λες είναι σωστό μεν αλλά από την άλλη δεν θα άλλαζε κάτι. Αν ο τύπος που έχει την ιδιοκτησία της ομάδας παρέα με τον μεγαλοπαράγοντα του Ευόσμου έμειναν ρέστοι και θέλουν να στήνουν ματσάκια, κανένας ερασιτέχνης δεν μπορεί να τους σταματήσει. Πάλι την ίδια ξεφτίλα θα ζούσαμε.
Το πρόβλημα μας είναι ότι όποτε μένουμε χωρίς ιδιοκτήτη, απλά περιμένουμε να ενδιαφερθεί κάποιος και μετά κάνουμε το σταυρό μας να μην μας πηδήξει. Ακόμη νομίζουμε ότι υπάρχουν επενδυτές, ότι είμαστε γωνία μαγαζί και λοιπά κλισέ και η κατάληξη πάντα ίδια.
Αντίθετα, θα έπρεπε ΕΜΕΙΣ να χτυπάμε πόρτες εκεί που είναι το συμφέρον μας και ΚΟΝΤΡΑ στον μπάογκ που θέλει το μονοπώλιο στην πόλη μας και τότε θα βλέπαμε και μεγαλομέτοχο με λεφτά και διοίκηση και οργάνωση που έχουμε ξεχάσει τι σημαίνουν εδώ και 15-20 χρόνια.
Όλα αυτά όμως δεν γίνονται με συνελεύσεις, θέλει ανθρώπους που αγαπούν τον Ηρακλή ,όπως αυτοί που βγήκαν μπροστά πέρσι, να χτυπήσουν πόρτες και εμείς οι υπόλοιποι από κάτω να ανοίξουμε τα γκαβά μας και να αντιληφθούμε πού παίζουμε και πώς παίζεται το παιχνίδι.
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo 25/2/2019, 12:52

Συμφωνώ φίλε με όσα λες.
Αυτό που λέω για τον ερασιτέχνη είναι απλά ότι αφού κάνεις ρισταρτ (ξανά) , προσπαθείς να καλύψεις όσο μπορείς την ομάδα, ξέρω ότι αυτό δεν διασφαλίζει την ομάδα τόσο, αλλά από το τίποτα είναι κάτι και αυτό.
Είναι ένα δείγμα έστω ότι καταλάβαμε δύο τρία βασικά πράγματα.
Στα υπόλοιπα συμφωνώ. Αλλά έχουμε και κόμπλεξ στο να χτυπήσουμε πόρτες κτλ κτλ τα γνωστά.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/2/2019, 12:59

iraklis-Kamara έγραψε:Αν και νέος στο forum, είμαι παλιός στην αγάπη για την ομάδα αυτή, που μου χαρίζει τις πιο τραγικές στιγμές στη ζωή μου κάθε Κυριακή, εδώ και χρόνια πολλά.
χαχαχα παραείσαι δραματικός αδερφέ. Καλώς ήρθες στο φόρουμ και να μας γράφεις όσο μπορείς.

Big bad wolf έγραψε:Το 70% λάθος πάσες είναι υπερβολικό. Κάναμε πολλά λάθη αλλά δεν κάναμε παραπάνω απ'ότι κάνουμε συνήθως συν του ότι αυτός ο μαύρος μπροστά είναι μεγάλο ταγάρι και πάσες που πήγαιναν σωστά μπροστά αυτός ή δεν τις προλάβαινε ή πήγαινε σε λάθος χρόνο. 

Μην λέμε π@π@ριές, είναι προφανές ότι υπάρχει εσωτερικό θέμα στην ομάδα. Αν έβλεπε κανείς την ομάδα να φεύγει από το γήπεδο ήταν σαν να μαζεύτηκαν καμιά 30 άσχετοι και να ανέβηκαν σε αστικό. Καμιά επαφή μεταξύ των παικτών. Κανά δυο παίκτες που μίλησαν λίγο είπαν ότι δεν υπάρχει οικονομικό θέμα, για ατυχίες και τέτοια χαζά λέγανε. Είναι προφανές ότι υπάρχει θέμα και με τον Ροκά, υπάρχει κυριολεκτικά πρόβλημα επικοινωνίας. Τα ελληνικά του είναι ότι να'ναι, τα αγγλικά του είναι χειρότερα από τα ελληνικά και ισπανικά εκτός από τον Περόνε δεν μιλάει κανένας. 

Να πούμε πάντως και ένα θετικό, το τέρμα σήμερα ήταν καλό.
Συγχαρητήρια στην διοίκηση. Έφεραν ποδοσφαιριστή που μας έχει κάνει να αναπολούμε τον Γιάννη τον Πασά. Αυτό για να το πετύχεις θέλει πολύ δυνατό scouting.Το παλικάρι είναι τραγικό. Δεν ξέρω γιατί ο Ρόκα που χτίζει κάστρο βάζει βασικό έναν άμπαλο 30χρονο που δεν παίζει του χρόνου να είναι στην ομάδα. Αν δεν θέλει τον Ρόβα ας βάλει τον Παυλίδη. Λέτε να είναι χειρότερος;




Antigrinias έγραψε:η παραγοντάρα της ξάστερης ομάδας του ευόσμου + τον ελληνοαμερικανό γαμπρό ίδιων μούτρων και αποτελεσματικότητας παπαθανασάκη, κόβουν χρήμα εναλλακτικά. 

Ο Αγροτικός Αστέρας είχε καλή φήμη όσο ήταν ο Θεοδωρίδης μεγαλομέτοχος. Παλιότερα γινόταν μεγάλο πάρτι.


Γενικά δεν ξέρω για το στοίχημα που λέτε εσείς .Εγώ νομίζω ότι το θέμα είναι και αγωνιστικό και προπονητικό.Ναμπούγιου και Κλέιτον θα έπαιζαν βασικοί στον τελευταίο Αιγινιακό;
Και με τη λογική να το δεις, υπήρχαν καλύτερα σημεία να το στήσεις το χθεσινό παιχνίδι.Εμένα αυτό που με τρομάζει είναι ότι δεν πιστεύω ότι το χθεσινό π.χ ήταν στημένο. Απλά τόσο μπορούν
Για αυτό θα κάνω το σταυρό μου να είμαστε το καλοκαίρι στην φούτμπολ λιγκ και βλέπουμε για μεγαλομετόχους και τα σχετικά...
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5783
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo 25/2/2019, 15:59


Απο Κατσαμπη:
Ξεκινώντας την περσινή αγωνιστική περίοδο στο πρωτάθλημα της Γ’

Εθνικής βάλαμε όλοι μαζί τα στήθη μας μπροστά προκειμένου να πετύχουμε

ένα στόχο που αρχικά έδειχνε ακατόρθωτος. Αγωνίστηκαν παιδιά που

αγαπούσαν τη φανέλα που φορούσαν και έδιναν τα πάντα μέσα στους

αγωνιστικούς χώρους γι’ αυτή.

Μέσα από ένα οικογενειακό κλίμα εντός και εκτός αποδυτηρίων ο ΗΡΑΚΛΗΣ

έδειχνε έτοιμος και ικανός να μπει και πάλι σε τροχιά υγείας και

ανοδικής προσπάθειας.

Ο φετινός σχεδιασμός όμως για τη συμμετοχή του ΗΡΑΚΛΗ στο πρωτάθλημα

της Football League ξεκίνησε με πάρα πολλά προβλήματα. Η θέση και ο

ρόλος που μου ανατέθηκε από τη διοίκηση ήταν η αποκλειστική ενασχόλησή

μου με τα θέματα του αγωνιστικού τμήματος. Δεν με ενδιέφεραν πρόσωπα

και καταστάσεις. Αυτό έχω μάθει να κάνω και να υπηρετώ όλα αυτά τα

χρόνια. Αλλά δυστυχώς από τη μεγάλη αγάπη γι’ αυτό το σωματείο

αναλάμβανα κι άλλες αρμοδιότητες οι οποίες δυστυχώς κάποιοι τις

παρεξήγησαν.

Με όλη αυτή την κατάσταση να χτυπάει πάνω στο πρόσωπό μου έχασα την

προσωπικότητα και την ψυχική μου ηρεμία. Με συνδυάσανε όλο αυτό το

χρονικό διάστημα με αρκετά πρόσωπα και τις φιλίες που μπορεί να έχω

μαζί τους, τους εκτιμώ αλλά εγώ όλα αυτά τα χρόνια έχω μάθει να

δουλεύω μόνος μου και να αφοσιώνω τον εαυτό μου στις αρμοδιότητες και

στους ρόλους που μου αναθέτουν. Ότι κι αν μεταφέρθηκε στη διοίκηση για

το πρόσωπό μου, έγινε σίγουρα εκ του πονηρού αγγίζοντας τα όρια της

επιστημονικής φαντασίας σπιλώνοντας παράλληλα το όνομά μου.

Εγώ έχω μάθει στη ζωή μου να είμαι αξιοπρεπής αναλαμβάνοντας τις

ευθύνες που μου αναλογούν. Η αγάπη του κόσμου και η συμπαράσταση της

μεγαλύτερης μερίδας του είναι συγκινητική κι αυτή είναι που με κρατάει

όρθιο στις δύσκολες στιγμές. Είμαι όμως και άνθρωπος, μπορεί αυτή τη

στιγμή να θέλω το χρόνο μου για να ηρεμίσω.

Από την αρχή της προηγούμενης εβδομάδας είχα ενημερώσει τη διοίκηση

και το τεχνικό επιτελείο ότι δεν θα βρίσκομαι στον αγώνα της Κυριακής.

Παρ’ όλα αυτά τακτοποίησα όλες τις εκκρεμότητες που υπήρχαν για να μην

υπάρξει κάποιο πρόβλημα στην ομάδα.

Η απόφαση μου αυτή τη στιγμή είναι να ακολουθήσω το δρόμο της αποχής

από αυτό που έμαθα να κάνω κι αυτό που αγαπάω πάρα πολύ. Το

ποδόσφαιρο.

Θα ήθελα να ευχαριστήσω όλους τους φίλους μου αλλά περισσότερο τους εχθρούς μου…

Εις το επανιδείν


Και σύμφωνα με μακαρο Στάικος Βεργετης

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από iraklis_athens 25/2/2019, 16:34

ο τασος φοβηθηκε και θα εσκασε (ακουω του την πεσαν καποιοι δικοι μας) και παραιτηθηκε, 

στο αιγινιο ΜΙΑ πασα σωστη ορισμενοι δεν ανταλλαξανε.. ΜΙΑ ! 

αυτοι μαζι με τον προεδρο Β κανουν ολοι τη δουλεια. Ο ΡΟΚΑ ΦΑΝΤΑΖΟΜΑΙ ΞΕΡΕΙ ΚΑΛΑ ΠΟΙΟΙ ΕΙΝΑΙ......

σε λιγο αρχιζουν τα οργανα με τον προεδρο Β. κ τον προεδρο Α να κοιταει απο τη Αμερικη που εμπλεξε...

iraklis_athens

Αριθμός μηνυμάτων : 449
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo 25/2/2019, 16:45

Δλδ οι δικοί μας οπαδοί από όλο αυτό το τσίρκο βρήκαν να την πέσουν στον Κατσαμπη;
Αν κατάλαβα καλά δλδ

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/2/2019, 17:13

Ο προεδρος Β λετε να ειπε στους ποδοσφαιριστες να κατσουν να χασουν για να φαει τον Ροκα; παντως κακα τα ψέματα ο τομ παπας πλεον εχει παραδώσει την παε στον Θεοδωρίδη.το μονο που μενει να δουμε ειναι αν θα παρει τις μετοχες και επίσημα.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5783
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από mos 25/2/2019, 17:39

Τελικά την κωλοτούμπα την έκανε ο μπατίρης. Να δούμε όμως προπονητή και το πρωτοπαλίκαρο του μποροβήλου που μας κουνούσε το δάκτυλο και μας έλεγε ότι καλώς πέσαμε;
Τομ Πόσιμπολ...

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από mos 25/2/2019, 17:43

Πάει και Τομ, είναι ζήτημα χρόνου πλέον το πότε θα πάρει μπούλο.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από lll 25/2/2019, 17:46

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από iraklis_athens 25/2/2019, 18:32

για μενα , το καλυτερο σεναριο (με βαση οτι φετος τελειωσε η χρονια, πληρωθηκαν οι μαριονετες, βγηκε κ μπαγιοκο) ειναι να ερθει ο νικπαπ και να γινει ομαδα για του χρονου απο νωρις..

ο προεδρος α , να παραδωσει στον β (αφου παρει κ αυτα που εβαλε-εχασε-μπλοκαριστηκαν)

ΜΕ ΤΙ ΚΑΘΟΜΑΣΤΕ ΚΑΙ ΑΣΧΟΛΟΥΜΑΣΤΕ   Laughing Laughing Laughing Laughing

iraklis_athens

Αριθμός μηνυμάτων : 449
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από AntiGrinias 25/2/2019, 18:49

lll έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Ολα ειναι δρομος ταινιαρα και αφιερωμένη

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1863
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/2/2019, 19:02

ότι μέσα σε όλο αυτό το χάος φέρνουν ομάδες από τη σερβία για φιλικά με τρελαίνει. 

Για τα διοικητικά και εμένα μου φαίνεται πως μπαίνουμε σιγά σιγά σε εποχή ηλία θεοδωρίδη.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5783
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από AntiGrinias 25/2/2019, 19:23

Αν διανοηθεί να την κανει ετσι απλα ο τομπαπας θα επρόκειτο περι λαμογιου κανονικού, φαστ φουντ ήλθον είδον και απήλθον
Ας μην προτρεχουμε και τρελενομαστε ας αφησουμε να διαδραματίστουν ολα ενα ενα 
Να δουμε τι θα κάνουν με τις αλλαγες που ειναι καθοδόν 
Οπως και το ενδεχόμενο να δωσει συνέντευξη τυπου ο θοδωριδης

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1863
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από uphercules 25/2/2019, 19:44

Iraklaras07 έγραψε:ότι μέσα σε όλο αυτό το χάος φέρνουν ομάδες από τη σερβία για φιλικά με τρελαίνει. 

Για τα διοικητικά και εμένα μου φαίνεται πως μπαίνουμε σιγά σιγά σε εποχή ηλία θεοδωρίδη.

Νομίζω η ομάδα του φιλικού ταιριάζει με το όλο κλίμα και τις τελευταίες εμφανίσεις μας
ΚΟΛΟ(Υ)ΜΠΑΡΑ 
Crying or Very sad
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019 - Σελίδα 2 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2018-2019

Δημοσίευση από teo 25/2/2019, 20:01

lll έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ναι ρε φίλε!

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12753
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3, ... 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης