Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Σελίδα 9 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 9 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από mos Την / Το 14/5/2019, 23:22

Δεν αξίζει να ασχολείται κανείς. Η δουλειά μέχρι τον Σεπτέμβριο θα πηγαίνει κλασσικά από Δευτέρα σε από Παρασκευή, οπότε σόρυ Ηρακλή αλλά δεν θα κάτσω να σκάσω κιόλας... Άμα θέλεις να παίξεις μπάλα... παίξε, αν δεν θέλεις... να.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 1737
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από Iraklaras07 Την / Το 14/5/2019, 23:39

ναι επειδή και εγώ αυτό που λέει ο μος βλέπω λέω μήπως ξυπνήσουμε φέτος πιο νωρίς. Αλλά δεν το βλέπω...
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 3636
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Δημοσίευση από juri Την / Το 15/5/2019, 01:25

Εγώ πάλι θα τολμήσω μια συνολική προβλεψη. Πιστεύω ότι το θέμα του Βόλου θα συντηρείται μέχρι τις δημοτικές εκλογές. Μετά, ο Μπέος θα συνεχίσει τη μπίζνα του στη ΣΛ..και εμείς θα παρακαλάμε ματαια τον Βασιλειάδη για βοήθεια.. μετά η Τρίγλια θα φανεί μονόδρομος και ο Θεοδωρίδης θα έρθει ως νέος Σωτήρας..

juri

Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2015

Δημοσίευση από iraklis_athens Την / Το 15/5/2019, 19:33

Καλά εδώ όλα πρέπει να περιμένουμε .

Από τα ερασιτεχνικά μέχρι και σουπερλιγκ

Θα φανεί αν θα φάμε τη μείωση -33 κ την αντίδραση της ΠΑΕ

Πάντως μου κάνει εντύπωση η ησυχία άπο την αυτόνομη
iraklis_athens
iraklis_athens

Αριθμός μηνυμάτων : 198
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2017

Δημοσίευση από iraklis-Kamara Την / Το 16/5/2019, 06:09

iraklis-Kamara έγραψε:Γεια σας και πάλι, σε όλους τους πονεμένους και τις πονεμένες του χιλιετούς συλλόγου της πόλης. 
Καλημέρα…. Βιετνάμ!
Συμφωνώ κατ’ αρχήν με τα σχόλια του Γιάννη Παπαδόπουλου για τη θλιβερή διοίκηση του Ηρακλή, που έγιναν ραδιοφωνικά στο μέτροσπορτ.

Είδα προχτές τους πανηγυρισμούς των τουρκόγυφτων των περιχώρων και δεν μπορώ να πω ότι δεν στενοχωρέθηκα. Δυστυχώς, άλλες εποχές, άλλα ήθη: Να προστατεύουν καταφανώς από πλευράς Αθήνας τα ορκς της πόλης μας και, αντίθετα, να υποβιβάζουν μέσα σε μια νύχτα με αφαιρέσεις βαθμών και απανωτές παράνομες τιμωρίες, ελαφρά τη καρδία, ένα ιστορικό, αρχοντικό σύλλογο, που βρίσκεται μέσα στις καρδιές και στην ιστορική συνείδηση όλων των πραγματικών και αγνών φιλάθλων αυτής της πόλης, και όχι ΑΛΗΤΩΝ ΚΑΙ ΤΡΑΜΠΟΥΚΩΝ! Τα αίσχη των ορκς και των φουσκωτών του τα είδαμε από την τηλεόραση, ακόμη και μετά την κατάκτηση του νταμπλ. Αυτό που θέλω εδώ να επαναλάβω, είναι ότι από την Αθήνα (ΕΠΟ και λοιπούς κωλομπαράδες) επιδιώκουν, σε συνεργασία φυσικά με τον Ρώσσο ολιγάρχη Ιβάν, να μεγαλώσουν τον ΠΑΟΚ μικραίνοντας τις άλλες δύο ομάδες της πόλης. "Μία ομάδα, μία πόλη" και λοιπά εμετικά συνθήματα. Για μεν τον Αρη δεν το πέτυχαν ακόμη λόγω των δυναμικών αντιδράσεων από μέρους των σκουληκιών και της διοίκησής τους, σε μας όμως έχουν πιο πολλές πιθανότητας "επιτυχίας" των ευτελών σκοπών τους λόγω της διοικητικής μας ανυπαρξίας και του άθλιου αυτού τύπου από το Αμέρικα που μας έχει παρουσιασθεί το καλοκαίρι του 2018 (ως δήθεν σωτήρας μας!) που εκτελεί όμως, σαν πρακτοράκι, προφανώς ξένες εντολές αφανισμού του σωματείου μας μέσω των τεχνητών και εν πολλοίς τοκογλυφικών χρεών που έχουν φροντίσει να δημιουργηθούν, επίτηδες, για την ομάδα μας και να συσσωρευθούν, ήδη από τα προηγούμενα χρόνια. Γι' αυτό ακριβώς, δεν κάνει απολύτως τίποτε για τη ρύθμιση των χρεών, ώστε οι τιμωρίες και η διάλυση της ομάδας να έλθουν, δήθεν, σαν φυσικό επακόλουθο των χρεών αυτών!
Είναι σαφές ότι όπως "κάποιοι" έχουν δρομολογήσει στα εθνικά θέματα τον διαμελισμό της χώρας με το -ελαφρά τη καρδία- ξεπούλημα του ονόματος της Μακεδονίας, της γλώσσας και της μακεδονικής ταυτότητας στους αλλοεθνείς των Σκοπίων, οι ίδιοι αυτοί "κάποιοι" επιχειρούν και τον αφανισμό ιστορικών αθλητικών σωματείων της πόλης που σχετίζονται ιδιαίτερα με την ελληνομακεδονική και μόνη αληθινή ιστορία των ηρωικών απελευθερωτικών αγώνων της πόλης, όπως είναι ο Ηρακλής Θεσσαλονίκης.
Μέσα σε αυτό το πλαίσιο, υποστηρίζουν ιδιαίτερα αυτοί οι "ισχυροί κάποιοι" τα σενάρια περί αλλαγής ΑΦΜ καθώς και του ονόματος, των εμβλημάτων, ακόμη και της έδρας του πιο ιστορικού, ελληνόφρονος σωματείου ετούτης της πόλης (δεν μιλάω για τους κυρίους της Θ10, αυτοί είναι θέμα μιας άλλης, πιο μεγάλης συζήτησης)…  Τη γελοιοποίηση δηλαδή του σωματείου, αν τα αποδεχτεί. Ο Μπέος, σαν ο πιο παλιός αλήτης στο κουρμπέτι, είναι ο κατ' εντολήν τους (ή κατ' εκβιασμό τους) μπροστάρης τους σε αυτό το θέμα, δηλαδή του -α λα καρτ- ξεπουλήματος και αφανισμού του Ηρακλή! 
Και μην μου πουν κάποιοι με πρόχειρη σκέψη και ελαφρύ μυαλό, ότι πολιτικολογώ σε ένα αθλητικό σάϊτ ή ότι συσχετίζω άσχετα θέματα μεταξύ τους. Η επαγγελματική μου και όλη η προσωπική μου πορεία μου έχει σαφέστα καταδείξει ότι τίποτε σε αυτήν χώρα-προτεκτοράτο των ξένων δεν γίνεται τυχαία και τίποτε από πατριωτική συνείδηση, ούτε καν η εκλογή ενός απλού έλληνα συνταγματάρχη στον επόμενο βαθμό: Και σε αυτό ακόμη οι ξένες και οι ανθελληνικές δυνάμεις, εντός και εκτός τόπου, έχουν τον πρώτο λόγο! Ακόμη και για την εκλογή ενός απλού επισκόπου.... σε ευαίσθητες (πχ παραμεθόριες περιοχές, Θράκη κλπ)!
Ούτε, λοιπόν, η εμφάνιση Παπαθανασάκη στο Ηρακλή υπήρξε τυχαία πριν δυο χρόνια, ούτε τυχαία ήταν η απεγνωσμένη προσπάθεια ενός άλλου μπατίρη, προερχόμενου επίσης από τα ίδια ξένα κέντρα αποφάσεων (βλ. Αμερική) να αναλάβει πάση θυσία το καλοκαίρι του 2018 ένα χρεωκοπημένο εθνικό σωματείο με κυανόλευκα χρώματα και μοναδική ελληνομακεδονική αγωνιστική παράδοση, προκειμένου δήθεν να το σώσουν, στην πραγματικότητα όμως, όπως αποδεικνύεται εκ των πραγμάτων, αμφότεροι για να το ρίξουν σε ακόμη μεγαλύτερες περιπέτειες, και τελικά να το αφανίσουν! 
Δεν πολιτικολογώ όταν συσχετίζω αυτά τα θέματα, στις πλέον ορθές πολιτικές τους προεκτάσεις με τις κατά βάθος άθλιες στοχεύσεις ορισμένων αχυρανθρώπων. Τα λόγια της Ψαρούδα-Μπενάκη ενώπιον του τότε ΠτΔ Παπούλια επαληθεύθηκαν μερικά χρόνια αργότερα, σήμερα, επί εποχής μνημονίων αφενός και επί διακυβέρνησης Τσίπρα με τη γνωστή συμφωνία των Πρεσπών. Το σχέδιο διάλυσης του Ηρακλή μέσω της διοικητικής του ανυπαρξίας και μέσω τεχνητής οικονομικής δήθεν κρίσης και υπερβολής χρεών έχει εξυφανθεί επίσης από τότε, και εκτελείται σήμερα μέσω της ΕΠΟ και των αχυρανθρώπων που εμφανίζουν κάθε φορά ως δήθεν σωτήρων, στην πραγματικότητα όμως ολετήρων του συλλόγου μας. Τα λόγια του Κίσινγκερ περί αφανισμού κάθε τι που θα θυμίζει ελληνικότητα στην περιοχή αυτή δεν απέχουν πολύ μακριά απ’ όσα λαμβάνουν χώρα τα τελευταία χρόνια εις βάρος μόνον (!) του Συλλόγου.
Αρα προσπάθεια και Χρέος όλων των ανιδιοτελών και αγνών ΠΑΤΡΙΩΤΩΝ φιλάθλων και των παλαίμαχων φίλων του Συλλόγου αλλά και ολόκληρης της πόλης της Θεσσαλονίκης, πρέπει να είναι, αρχικά, να εκδιώξουμε πάση θυσία αυτούς τους αλλοδαπούς αχυρανθρώπους από τη Διοίκηση της ΠΑΕ, τον Τομ και τα βαλτά τσιράκια της «εμπιστοσύνης» του, και δεύτερον να αναλάβουμε εμείς οι ίδιοι, δλδ το Ιδρυτικό, ο ΓΣ και οι παλαίμαχοι τη διοίκηση της ομάδας, οι οποίοι με τη σειρά τους θα κάνουν ΓΕΝΙΚΟ ΠΡΟΣΚΛΗΤΗΡΙΟ ΠΡΟΣ ΟΛΟ ΤΟΝ ΚΟΣΜΟ ΤΗΣ ΠΟΛΗΣ ΠΟΥ ΑΓΑΠΑΕΙ ΤΗΝ ΙΔΕΑ «ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ», προκειμένου να συνεισφέρουμε όλοι για την οικονομική εξυγίανση της ομάδας και την σταδιακή αποπληρωμή των χρεών προς παίκτες κλπ, πριν διογκωθεί και άλλο το χρέος και, αφετέρου, να σταματήσουν αυτά τα ύποπτα σενάρια περί αλλαγής ΑΦΜ, αλλαγής ονόματος, εμβλημάτων, έδρας κλπ. 
Όπως έχω τονίσει σε άλλο post μου κάτω από το ίδιο τόπικ, είναι πολύ προτιμότερο να πέσουμε Δ΄ Εθνική αναλαμβάνοντας όμως την ομάδα αγνοί, άσημοι αλλά υγιείς πατριώτες φίλοι και παλαίμαχοι του Ηρακλή και ανεβάζοντάς την σταδιακά κατηγορίες στηριζόμενοι μόνο στα τμήματα υποδομής και στους ταλαντούχους νέους του Ηρακλή κυρίως (την Κ19 κλπ) αλλά και παράλληλα φροντίζοντας με τον τρόπο που είπα για την ΟΙΚΟΝΟΜΙΚΗ ΕΞΥΓΙΑΝΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ (μέσω καθολικών εράνων κλπ), παρά ο,τιδήποτε άλλο ύποπτο σχέδιο!

Κυρίως, σε καμμιά περίπτωση, δεν πρέπει να δεχτούμε άνωθεν υπαγορευόμενες (δήθεν) "λύσεις", με προσφορά «έτοιμου πακέτου» μέσω αλητηρίων παραγόντων  τύπου Μπέου και Τόμηδων εξ Αμερικής, διότι αυτό θα είναι το δηλητηριώδες κερασάκι στην τούρτα που μας ετοιμάζουν κάποιοι, που επιθυμούν όπως είπα την, κατ’ εντολή ανθελλήνων, σμίκρυνση και τελικό αφανισμό του πιο ιστορικού σωματείου της πόλης. Θέλουν να τον κάνουν σαν τον Εθνικό Πειραιώς ή σαν τον Απόλλωνα Σμύρνης και αν είναι δυνατόν, ακόμη πιο μικρό, διότι ιδιαίτερα η ΜΗ ελληνική Θεσσαλονίκη ενδιαφέρει πολύ κάποιους αλλοεθνείς….!
Είπα και ελάλησα και αμαρτίαν ουκ έχω. Ο έχων ώτα ακούειν ακουέτω!

iraklis-Kamara

Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2019

Δημοσίευση από iraklis-Kamara Την / Το 16/5/2019, 06:38

teo έγραψε:Τα ποστ με μαύρα γράμματα είναι δυσανάγνωστα λόγο του μπλε φόντου, οπότε δεν έχω σκοπό να βγάλω τα μάτια μου, περνάνε αδιαβαστα.

Να ιδρυθεί ένα δεύτερο τμήμα της πινδας για να πάρει το 10% και στον ερασιτέχνη πινδας να είναι ταυτόχρονα άτομα του Ηρακλή που θα μπορούν να ασκούν έλεγχο ανά πάσα στιγμή στην νέα ΠΑΕ.
Το ίδιο ισχύει και αν ξεκινουσαμε από το τοπικό το ίδιο ισχύει και για την Τρίγλια.
Άρα το πρόβλημα δεν είναι από πού ξεκινάς ή ποιο είναι το αφμ σου αλλά σε ποιον δίνεις την ομάδα.

Το έργο με την Τρίγλια μην το αφήνετε απ' έξω.
Η Τρίγλια και ανέβηκε και έχει λιγότερα έξοδα απ' ότι του μπεου η αγορά αφμ.
Εγώ βλέπω πιο πιθανό Τρίγλια.
-Το ξανανεβάζω με άσπρα, για να μπορεί να διαβαστεί
-Δεν είναι Πίνδα, αλλά η αρχαία Πύδνα, που σήμερα περιλαμβάνει ως ενιαίος δήμος την Πύδνα, την Κερασιά και τον Κολινδρό (αν δεν κάνω λάθος).  Ο Δήμος Κολινδρού στην παλιά μορφή του, πριν δλδ το άθλιο νεοταξίτικο σχέδιο συνένωσης δήμων με το παραπλανητικό όνομα "Καποδίστρια", ήταν ο αρχαιότερος δήμος που είχε αναγνωριστεί ως τέτοιος μετά την ενσωμάτωση της Μακεδονίας στον ελληνικό κορμό, το 1912. Το δισύμφωνο -δν- αν και σπάνιο είναι κλασσικό ιδίωμα της  πρώϊμης αρχαίας ελληνικής γλώσσης που μιλιόταν και στην αρχαία Μακεδονία και το συναντάμε, εκτός από το τοπωνύμιο αυτό, και στη λέξη Μακεδνός, που σήμαινε τον επιμήκη άνδρα που κατοικούσε στην περιοχή αυτή (από την ομηρική λέξη -μακ- απ' όπου ετυμολογικά προέρχεται και η λέξη "μήκος"). Με τη λέξη Μακεδνός που αργότερα για  λόγους ευφωνίας μεταλλάχθηκε από τους αρχαίους Ελληνες σε "Μακεδών" χαρακτήριζαν οι υπόλοιποι Ελληνες των άλλων περιοχών το ανέκαθεν ελληνικό δωρικό φύλο που κατοικούσε στην περιοχή αυτή και χαρακτηριζόταν κυρίως από το επίμηκες μέγεθός του (ψηλός, μακριά χέρια και μακριά πόδια, δηλαδή Μακ-εδών). Στην Πύδνα κατ' εξοχήν συναντάμε και σήμερα πολλά τέτοια παιδιά, ξανθά, ψηλά, μακριά χέρια και πόδια. Αυτά για την γλωσσολογία της λέξης της ομάδας που θέλουμε να πάρουμε το ΑΦΜ, αν και δεν έχω καταλάβει ακριβώς την πρότασή σου για δεύτερο τμήμα της Πύδνας  για να πάρουμε το 10% και τα σχετικά που λες.
-Θα ξενερώσω τελείως για την ομάδα μου αλλά και τη νοημοσύνη των οπαδών μας, αν δεχτούμε την ονομασία Ηρακλής Τρίγλιας! Μας έχουν μικρύνει ποδοσφαιρικά κάποιοι σα μέγεθος, ας μη δεχτούμε τουλάχιστον ΠΟΤΕ, να μικρύνουν και το όνομά μας σε σημείο πανελλαδικής γελοιότητας....

iraklis-Kamara

Αριθμός μηνυμάτων : 24
Ημερομηνία εγγραφής : 25/02/2019

Δημοσίευση από teo Την / Το 16/5/2019, 07:16

Για να εχει ένας ερασιτέχνης το 10% των μετοχών μιας παε (που είναι αμετάβλητο σε κάθε ΑΜΚ) πρέπει εκτός από το τμήμα ποδοσφαίρου να έχει ένα τμήμα ακόμα ενεργό.
Παράδειγμα:
Για να είχε η ΑΕ ΗΡΑΚΛΉΣ 1908 το 10% της ΠΑΕ θα έπρεπε να είχε ένα δεύτερο τμήμα έστω στα χαρτιά.
Δεν είχε ποτέ, είχαν πει πέρσι ΘΑ κάνουν και φυσικά δεν έγινε.

Αν τώρα πάρεις ένα άλλο αφμ, ουσιαστικά μια άλλη ομάδα που ανήκει σε ένα άλλο ιδρυτικό, τότε πρέπει εκείνος ο ιδρυτικός να έχει ΚΑΙ ένα δεύτερο τμήμα για να δικαιούται βάση νόμου το 10%.
Άρα όταν λενε για αφμ, το πακέτο περιλαμβάνει πολλές τροποποιήσεις.

Αριθμός μηνυμάτων : 10233
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Δημοσίευση από juri Την / Το 16/5/2019, 09:36

Είχα γράψει πριν μερικές ημέρες ότι η μόνη μας ελπίδα ήταν να πιέσουν τα Τρίκαλα και να μας πάρει και μας η μπάλα. Εμείς είμαστε τόσο ηλίθιοι (ελπίζω όχι πάλι τόσο στημένοι) που ούτε σε αυτό δεν μπορούμε να ακολουθήσουμε..

juri

Αριθμός μηνυμάτων : 42
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2015

Δημοσίευση από teo Την / Το 16/5/2019, 10:47

Φίλε, από τις πράξεις τους έχει γίνει σε όλους κατανοητό ότι αυτή η ομάδα δεν πρόκειται να κατέβει και την παράτησαν να φάει το -3 του λουκινα και το -33 από την ΕΠΟ.
Δεν υπάρχει δλδ καμία διάθεση να κάνουν κάποιο διακανονισμό, οπότε τα Τρίκαλα καλά λένε, αλλά μην υπολογίζουν σε εμάς.
Τώρα το πώς θα κατέβει η ομάδα και σε ποια κατηγορία/αφμ κτλ δεν ξέρω, το σίγουρο είναι ότι σαν ΑΕΠ δεν συνεχίζουμε.

Σήμερα διαβάζω απολύσεις στην ΠΑΕ.
Άντε κόψτε και το ίντερνετ όπως το είχε κόψει το φιλαράκι του σεντελιδη

Δημοσίευση από Iraklaras07 Την / Το 16/5/2019, 13:14

Ναι αυτη η παε εχει τελειωσει. Το εχουν παρει αποφαση
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από Iraklaras07 Την / Το 16/5/2019, 13:42

Αφού θα αλλάξουμε που θα αλλάξουμε ΑΜΦ είχα και εγώ μια ελπίδα ότι θα πάμε σουπερ λιγκ απευθείας. Αλλά δεν το βλέπω. Για τριγλία μας βλέπω. Και με την ανικανότητα των ανθρώπων που διοικούν μας βλέπω να τρώμε τουλάχιστον μια τριετία στην Γ εθνική.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από Margasv10 Την / Το 16/5/2019, 14:05

Τεράστια κατάντια και δείγμα πλήρους παρακμής η επιδιωκώμενη νέα αλλαγή ΑΦΜ. Οι ευθύνες έχουν ονοματεπώνυμα πάντως, κι αυτά δεν είναι λίγα. Δεν είναι μόνο οι νυν διοικούντες της τρέχουσας ΠΑΕ και οι πρώην, είναι κι οι του ΓΣ που σιγοντάρουν σε αυτήν την "λύση". Ο Ηρακλής σε ομηρία και σε συνεχή σμίκρυνση. Είμαι βέβαιος πως η μεγάλη πλειοψηφία των Ηρακληδέων δεν είναι θετική σε αυτές τις μεθοδεύσεις, σ' αυτήν την κατεύθυνση. Με όσους μιλάω τουλάχιστον...

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 688
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Δημοσίευση από Iraklaras07 Την / Το 16/5/2019, 14:35

καλά και εγώ δεν πρόκειται να κάτσω να ξανα ασχοληθώ με την Γ εθνική. 
Του χρόνου ευτυχώς θα έχουμε το μπάσκετ Α1 για να μην απομακρυνθούμε τελείως από τον Ηρακλή.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από teo Την / Το 16/5/2019, 15:01

Κοίταξε το να πάρουν ένα ΑΦΜ έτσι για να μας φύγει η καούρα να παίξουμε Α δεν το θέλω.
Είμαστε μακριά από την Α όχι από άποψη κατηγορίας αλλά οργάνωσης. Δεν γίνεται η κάθε ομάδα σιγά σιγά να στρώνει και εμείς επί μονίμου βάσεως να μαλακιζομαστε (η διοίκηση) και ο κόσμος να ζητάει Α Εθνική έτσι απλά, και δεν την λέω σε εσένα, έχω ακούσει διάφορες απόψεις του στυλ "πάρε το ΑΦΜ του μπεου να τους γαμησουμε" κτλ.
Τι να γαμησουμε ρε σεις; Από την πολύ σφαλιάρα κουδουνισαμε;
Ο Ηρακλής στοχοποιηθηκε και θα είναι ο ν1 στόχος όσο πάμε ξεβρακωτοι στα αγγούρια.
Όταν οργανωθεί η ομάδα όπως κάθε νορμάλ ομάδα, τίποτα το ιδιαίτερο, τότε δεν θα μας γλεντανε.
Ότι δεν μας γουστάρουν το ξέρουμε, ο κάθε ένας για τα κόμπλεξ και τα συμφέροντα του, τουλάχιστον ΜΙΑ φορά ας είμαστε διαβασμενοι.

Χρόνος υπάρχει αλλά τι ΑΦΜ ρε παιδιά με τους τύπους που έφεραν τον Γκι νιαμπουγιου για φορ, πιστολιασαν τον λουκινα για 300€ και σήμερα απολύουν τους υπαλλήλους της ΠΑΕ.
Στην ΠΑΕ ανεξάρτητα κατηγορίας όταν είναι να μπει το χέρι στην τσέπη πρέπει να μπει και όσο πιο ψηλά είσαι τόσο πιο βαθειά θα μπει.
Εγώ δεν βλέπω να το έκαναν αυτό.
Και οι δύο μαζί είναι για καμία Τρίγλια το πολύ πολύ κιόλας, διότι ο ένας κλαρινογαμπρος οπότε ζορισει το πράγμα φεύγει οποτε μην υπολογίζεται κ πολύ πάνω του, ο άλλος είναι μια εδώ και γυρνάει με τις βερμουδες και σανδάλι και οπότε δεν είναι εδώ αφήνει πίσω του τον αχθοφόρο τον Καραντώνη.

Η ομάδα χρειάζεται πρώτα απ' όλα ίντερνετ και όχι mb και μετά χρήματα για να στηθουν βασικά πράγματα.
Ένα τμήμα επικοινωνίας είχαμε και έφυγαν νύχτα.
Και πως θα φαίνεται ο Ηρακλής στην Α ρε παιδιά; Στις φυλλάδες - γραμματόσημα της πόλης; Πώς θα διαφημηστει η ομάδα να έρθει και καμιά χορηγία (όχι η Turkish airlines).
Λογιστήριο έχουμε ή δουλεύουμε με εξωτερικό λογιστή; Είναι έμπιστος ή κανένα φρούτο;
Νομικοί; Θα μας εκπροσωπεί ο ίδιος της Καλαμαριάς ή σκοπεύουμε να έχουμε τον κυρ Νίκο τον μπακαλι για όλες τις δουλειές;

Οι τύποι και λεφτά να έχουν δείχνουν ότι δεν τα διαθέτουν για σοβαρά πράγματα, και αν είναι να έχουμε ξανά χρέη, και κλάματα ας πάρουν της Τρίγλιας αν το μυαλό τους είναι μέχρι εκεί.

Γιατί το ΑΦΜ του μπεου με δέσμευση τα τηλεοπτικά όπως λένε, είναι ευκαιρία να το πάρεις. Γιατί δεν το παίρνουν; Γιατί ή δεν έχουν σκοπό να βάλουν όσα χρήματα χρειάζεται να τρέξει μία ομάδα νορμάλ στην Α χωρίς να πέσει (ενώ έχουν τα λεφτά) ή δεν έχουν τα λεφτά και πάνε στον Βόλο για να αλλάξουν τα βλέμματα από τον υποβιβασμό μας, τζάμπα ελπίδα ανεξοδη για αυτούς.
Εγώ δεν ξέρω αν εχουν λεφτά ή όχι κρίνω από τις διαθέσεις που δείχνουν και σε καμία περίπτωση δεν είναι ενθαρρυντικες για ομάδα στην Α.

Δημοσίευση από teo Την / Το 16/5/2019, 15:19

Έχεις αρχιδια Τομ και Τζέρι;
Παρτε ΑΦΜ αφού είναι "ασύμφορη" η ΠΑΕ ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ 1908 και φέρτε χορηγίες.
Το να βγάζετε φωτογραφίες ο ενας κλαρινογαμπρος ο άλλος να καπνίζει αρημανιος πούρα στο γήπεδο με πουκάμισα ανοιχτά και να πλακώνει τα σουβλάκια (τζάμπαWink στα happenings του ΓΣ δεν μου λέει τίποτα.
Μην πω φέρτε τον σακιεβιτς και φέρει ο αχθοφόρος στο τέλος κανένα κλώνο του από την κάτω ραχούλα.

Τα πράγματα είναι απλά, χρόνος υπάρχει ΑΡΚΕΤΌΣ για να στηθει σοβαρή ΠΑΕ (όχι ομάδα) στην Α ώστε να τραβήξει και τον κόσμο λίγο. Και να έχουμε ταυτόχρονα και τα τρία αθλήματα στην Α. Έτσι ίσως ακόμα και να φύγουν μετά ο Τομ και Τζέρι, να έχει κερδίσει λίγο έδαφος ο Ηρακλής. Όχι της παλιάς του αίγλης αλλά κατι να τον θυμίζει έστω.

Δημοσίευση από Iraklaras07 Την / Το 16/5/2019, 16:00

teo έγραψε:

Χρόνος υπάρχει αλλά τι ΑΦΜ ρε παιδιά με τους τύπους που έφεραν τον Γκι νιαμπουγιου για φορ, πιστολιασαν τον λουκινα για 300€ και σήμερα απολύουν τους υπαλλήλους της ΠΑΕ.
Στην ΠΑΕ ανεξάρτητα κατηγορίας όταν είναι να μπει το χέρι στην τσέπη πρέπει να μπει και όσο πιο ψηλά είσαι τόσο πιο βαθειά θα μπει.
Εγώ δεν βλέπω να το έκαναν αυτό.
Και οι δύο μαζί είναι για καμία Τρίγλια το πολύ πολύ κιόλας, διότι ο ένας κλαρινογαμπρος οπότε ζορισει το πράγμα φεύγει οποτε μην υπολογίζεται κ πολύ πάνω του, ο άλλος είναι μια εδώ και γυρνάει με τις βερμουδες και σανδάλι και οπότε δεν είναι εδώ αφήνει πίσω του τον αχθοφόρο τον Καραντώνη.

Τα λες όλα εδώ ρε Τέο. 
Τι να στηρίξω την προοπτική  της Τριγλίας. Ή θα είμαστε μια ζωή Γ εθνική ή θα δημιουργήσουμε νέα χρέη με αυτούς που έχουμε στην διοίκηση . Και απορώ αφού τα βλέπουμε εμείς, οι "θεσμοί" του Ηρακλή δεν τα βλέπουν; Αν τα βλέπουν γιατί δεν κάνουν κάτι; Το μόνο που τους ενδιαφέρει είναι να πάρουν καμιά θέση στο ΔΣ της ΠΑΕ;

Εντύπωση μου κάνει και η σιωπή της ΑΘ 10.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από teo Την / Το 16/5/2019, 17:18

Τι να σου κάνει ο σύνδεσμος;
Εγώ κολλάω στο ότι αφού ο Ηρακλής είναι ένας συλλογος, ένας οργανισμός που (υπο) λειτουργεί θα πρέπει αυτός, και συγκεκριμένα οι άνθρωποι που επέλεξαν να τον λειτουργήσουν να πάρουν την όποια απόφαση.
Ειδικά ο αε Ηρακλής που στην ουσία δεν έχει κανένα τμήμα και είναι ουσιαστικά σαν να μην είναι, εκεί νομίζω είναι κ ο ποντικης θα πρέπει αφού αποφάσισαν ότι ΣΤΗΡΙΖΟΥΝ τον Τομ και τον κάθε Τομ, να πάρουν την απόφαση, την όποια απόφαση. Όχι εμείς ΚΑΙ ο κόσμος γιατί μηδενίζεις πρώτα απ' όλα την ουσία ενός γυμναστικού κ την οποία θεσμικη θέση κατέχεις.

Το χειρότερο απ' όλα αυτή τη στιγμή είναι ότι ενώ υποτίθεται είχαν καταλήξει σε αλλαγή αφμ με ταργκετ ένα της Α και ένα της Γ εθνικής, τώρα μπαίνει στο τραπέζι και η λύση του μάνατζμεντ, που έχουμε δει τα αποτέλεσμα της.
Δλδ σκόπιμα μπλέκουν την όλη φάση. Δεν γίνεται εχθές να λένε παράδειγμα ο Θεοδωρίδης στηρίζω μια κίνηση χωρίς χρέη, να έχουν πάει μαζί με τον Τομ Βόλο και σήμερα να αλλάζουν πάλι. Αυτά δεν κολλάνε. Εκτός αν το κάνουν απλά για να έχει να γράφει μαλακίες ο Ιωαννίδης και ο Χαρίλαος.

Όσο αναφορά το μάνατζμεντ ας πληροφορήσει κάποιος τον Τομ και τον Τζέρι ότι πριν χρωστουσαμε ένα Χ ποσό χωρίς να έχει φάει η ομάδα -3 και καπάκι -33 από την αδιαφορία τους.
Τώρα η ομαδα και να δώσει το μάνατζμεντ τα ίδια χρέη θα χρωστάει με την διαφορά ότι ΚΑΙ -3 ΚΑΙ -33 θα έχουμε. Τέρμα ηλίθιοι δλδ.
Επίσης ας τον πουν ότι το Χ ποσό παραμένει Χ ποσό και θα το πληρώσει αυτός όπως και να το κάνει.

Δημοσίευση από lll Την / Το 16/5/2019, 18:34

Τελικά ο πιο επιτυχημένος πρόεδρος τις τελευταίας 20ετίας και βάλε ήταν ο Βαφειάδης .Απο καθαρή αγάπη για την ομάδα με μηδέν κεφαλαιο εβγαλε το καρο απο τη λασπη και χωρις να καρπωθει τιποτα αποσυρθηκε.Κατοπιν εορτης τολμώ να πω οτι αν τον αφηναμε στη Β να παλεψει θα ημασταν σε πολυ καλυτερη μοιρα τωρα.Με Βαφειαδη και οικονομικη στηριξη απο τζευαρ τώρα θα ημασταν superlegue.

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 548
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Δημοσίευση από AntiGrinias Την / Το 16/5/2019, 19:24

Γήπεδο στον Ηρακλή

Αριθμός μηνυμάτων : 1024
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Δημοσίευση από teo Την / Το 16/5/2019, 21:47

ΙΙΙ έχεις δίκιο με εξαίρεση ή αστερίσκο ακόμα την σεζόν του Χουλη. Νομίζω τότε ήταν στα χαρτιά ο Σπανουδάκης αλλά ο Χουλης έκανε την ομάδα να βγει Ευρώπη.
Τώρα πάνε τόσα χρόνια, ίσως κάνω και λάθος. Και ο Χουλης δεν είχε πάρει τις μετοχές για κάποιο λόγο, αν και απ' όσο θυμάμαι ήταν κανονικό υπαρκτό πρόσωπο με επιχειρήσεις (εργοστάσιο αν θυμάμαι καλά) στην Αττική.
Αλλά πάνε χρόνια παίζει να τα έχω κάνει μύλο στο μυαλό μου.

Ντοκτορα μου ο τελευταίος που έκανε μια προσπάθεια να βοηθήσει τον Ηρακλή είναι ο Ορφανός ΔΥΣΤΥΧΏΣ.
Και δυστυχώς γιατί αυτός όντως βοήθησε σε καλή οικονομική περίοδο αλλά εμείς τον παίζαμε.
Και δεν ήταν γριά και δεν εξυμνω την ΝΔ αλλά τον ίδιο τον Ορφανό σαν άνθρωπο.
Ίσως είναι ο μοναδικός που δεν θα είχα θέμα να έρθει στην Μίκρα προεκλογικά.
Το τονίζω σαν άνθρωπος ατομικά όχι κόμμα

Δημοσίευση από AntiGrinias Την / Το 16/5/2019, 23:17

Προφανώς τρολαρω 

Αριθμός μηνυμάτων : 1024
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Δημοσίευση από teo Την / Το 17/5/2019, 08:40

Είναι μακετο τούτο το έργο;

Δημοσίευση από Margasv10 Την / Το 17/5/2019, 14:05

Έχεις δίκιο teo σε όσα λες για Χούλη, ακριβώς έτσι είναι, όπως και για τον Ορφανό... καλώς ή κακώς... αν και δεν θα τον ψήφιζα αν ψήφιζα στην Θεσ/νίκη, έχει αποδείξει έμπρακτα ότι στηρίζει τις ομάδες της πόλης ανεξαιρέτως, παρά το ότι γνωρίζουμε όλοι ποια ομάδα υποστηρίζει. Ειδικά για την δική μας περίπτωση ΚΑΝΕΙΣ άλλος δεν μας έδωσε ποτέ τίποτα, εντάξει και ο Γ.Ιωαννίδης με την άνοδο μας από Γ' στην Β' το '12 λίγους μήνες μετά την αγορά ΑΦΜ, ας μην είμαι άδικος. 

Όσο για την "σιωπή της ΑΘ10" που γράφτηκε παραπάνω, προσωπικά έχω δηλώσει πως επιθυμώ πλέον να κλείσει και να δημιουργηθεί νέος σύνδεσμος θεωρώντας πως έχουν καίρια ευθύνη και άμεση για όσα βιώνει ο Σύλλογος την τελευταία 10ετία. Τους θεωρώ πια (κι από παλαιότερα απλά τώρα έχουν επιβεβαιωθεί διάφορα πράγματα) ως μέρος του προβλήματος. Εφόσον όμως συνεχίσει την λειτουργία της, καλά θα είναι να μην εμπλακεί ποτέ ξανά στα διοικητικά, να μην ξαναπάρει θέση γιατί όποτε το έκανε τελικά δεν είχε δίκαιο.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 688
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Δημοσίευση από teo Την / Το 17/5/2019, 14:29

Ναι έχεις δίκιο, ξέχασα τον Ιωαννίδη. Βοήθησε και αυτός, αν μπει όμως ένα άτυπο μέτρο σύγκρισης, η βοήθεια του Ορφανού είναι μεγαλύτερη, μιλάμε μας βοήθησε για το όνειρο που προκαλεί ονειροξη σε κάθε γριά.
Πάντα μιλάω για τον άνθρωπο Ιωαννίδη, δεν λέω ότι με εκφράζει το κόμμα του. Βέβαια σαν τοπική αυτοδιοίκηση, αν και δεν ψηφίζω Θεσσαλονίκη, θα τον στήριζα αν δίπλα του είχε καμία γριά ακόμα (δεν έχω ιδέα για τους σχηματισμούς) διότι έχει θετικό πρόσημο όσο αναφορά τον Ηρακλή.
Και στην περίπτωση μας το να έχεις κάποιον στην τοπική αυτοδιοίκηση κοντά σου μετράει.
Παράδειγμα ο καραογλου μπροστά στον Ορφανό είναι ένα τίποτα. Δεν έχει πάνω απ' όλους τον Ηρακλή, όπως λέει το μότο μας.

Όσο αναφορά τους συνδέσμους, είναι μεγάλη κουβέντα και εύκολα μπορούν να υπάρξουν παρεξηγήσεις παρερμηνείες κτλ.
Με γνώμονα το καλό του Ηρακλή (ο κάθε ένας έχει το δικό του καλό στο μυαλό του) εγώ ποτέ δεν θα πρότεινα να κλείσει σύνδεσμος αλλά ένας άλλος νέος φυσικά!

Δημοσίευση από lll Την / Το 17/5/2019, 14:42

AntiGrinias έγραψε:Γήπεδο στον Ηρακλή

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 548
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Σελίδα 9 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης