Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Σελίδα 20 από 23 Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 20 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo Την / Το 27/9/2019, 16:04

ira east έγραψε:
Bobiras1908 έγραψε:Γιατί τι κακό μας έχει κάνει ο ίδιος;;
Μια κόντρα υπάρχει με έναν συγκεκριμένο σύνδεσμο

δεν εχει κανει κακο σε μας, εχει κανει κακο σε εναν συνδεσμο μας. διαφορετικα πραματα. μαλιστα. μετα να μην κατεβασω καντιλια οταν ακουω για συσπειρωσεις. Τεο, αυτο εννοω
Ναι το κατάλαβα.
Βλέπεις όμως αδιαφορώ. Δεν μπορούμε όλοι να συμφωνούμε αδερφε. Ο καθένας για τους λόγους του μπορεί να κατηγορεί συνδέσμους πρόσωπα κτλ.

Σήμερα δύο "ξένοι" μας έδειξαν τον δρόμο, την ενότητα και εν πάση περιπτώσει ότι ο Ηρακλής είναι κάτι σημαντικό, ίσως αυτό ξεχνάμε. Ξεχάσαμε τον Ηρακλή και μαλώνουμε μεταξύ μας.

Αριθμός μηνυμάτων : 10233
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Δημοσίευση από Big bad wolf Την / Το 27/9/2019, 18:11

teo έγραψε:Με ται και Περόνε στο τοπικό!!

Περόνε over 5+ κόκκινες για μακροχρόνιο στοίχημα. Στα 10-12 ματς που θα παίξει όλη τη σεζόν λόγω τιμωριών μπορεί να βάλει και 25 γκολ.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 555
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Δημοσίευση από Bobiras1908 Την / Το 27/9/2019, 18:16

Πάμε πάλι.
τι κακό έχει κάνει ο Μπέος στον Ηρακλή και τι κακό έχει κάνει στον συνδέσμο??
Υπάρχει μια κόντρα με έναν συγκεκριμένο σύνδεσμο. Αυτο είπα. Η συσπείρωση κλπ που ακριβώς κολλάει?

Bobiras1908

Αριθμός μηνυμάτων : 7
Ημερομηνία εγγραφής : 26/09/2019

Δημοσίευση από teo Την / Το 27/9/2019, 20:03

Δηλαδή εσύ θεωρείς ότι ο μπεος θα φέρει συσπείρωση.
Εγώ θεωρώ ότι δεν θα φέρει.
Είμαστε 2 άτομα και διαφωνούμε. Κάντο επί 1000 και πες μου αν τελικά στο πρόσωπο του μπεου βλέπεις την ενότητα.

Ομάδα πρέπει να χτίσουμε πρώτα απ' όλα μην έχετε το μυαλό μόνο στα λαμόγια και στα ΑΦΜ.
Ο Ηρακλής πρέπει να αποκτήσει το ειδικό βάρος που έχει χάσει και με τις συνεχείς αλλαγές ΑΦΜ χωρίς να φτιάχνουμε κάτι στην ουσία δεν το κερδίζει πίσω.

Και γιατί να είναι ντε και καλά ο μπεος δηλαδή;

Δημοσίευση από teo Την / Το 27/9/2019, 20:05

Σέβονται τον Ηρακλή Στεφανής Τάι Περόνε και εμείς εκεί αγάπες με τον μπεο.
Δηλαδή ειμαστε μην πω γιατί είμαστε

Δημοσίευση από lll Την / Το 27/9/2019, 20:10

teo έγραψε:Δηλαδή εσύ θεωρείς ότι ο μπεος θα φέρει συσπείρωση.
Εγώ θεωρώ ότι δεν θα φέρει.
Είμαστε 2 άτομα και διαφωνούμε. Κάντο επί 1000 και πες μου αν τελικά στο πρόσωπο του μπεου βλέπεις την ενότητα.

Ομάδα πρέπει να χτίσουμε πρώτα απ' όλα μην έχετε το μυαλό μόνο στα λαμόγια και στα ΑΦΜ.
Ο Ηρακλής πρέπει να αποκτήσει το ειδικό βάρος που έχει χάσει και με τις συνεχείς αλλαγές ΑΦΜ χωρίς να φτιάχνουμε κάτι στην ουσία δεν το κερδίζει πίσω.

Και γιατί να είναι ντε και καλά ο μπεος δηλαδή;
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Δεν υπάρχει άρθρο που να μην αναφέρουν ότι ψάχνουν για ΑΦΜ...Δεν υπάρχει ελπίδα...

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 548
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Δημοσίευση από teo Την / Το 27/9/2019, 20:18

Το διαβάζω κάθε μέρα δυστυχώς. Εγώ λέω κριμα τα παιδιά που θα παίξουν.

Ο Στεφανής περιμένει απάντηση..

Είμαστε ανίκανοι να διαχειριστούμε ομάδα στο Γ τοπικό.
Δλδ τι άλλο να σου πουν για να καταλάβεις ότι ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ δεν..

Δημοσίευση από Behind the curtain Την / Το 27/9/2019, 21:13

Εγώ αν είχαμε τα λεφτά θα ψ'ηφιζα να πάρουμε τον Βόλο. Ταυτόχρονα θα κρατούσα και αυτήν την ομάδα με ταλαντούχους πιτσιρικάδες να ανεβαίνει.
Behind the curtain
Behind the curtain

Αριθμός μηνυμάτων : 362
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2015

Δημοσίευση από lll Την / Το 27/9/2019, 22:25

Behind the curtain έγραψε:Εγώ αν είχαμε τα λεφτά θα ψ'ηφιζα να πάρουμε τον Βόλο. Ταυτόχρονα θα κρατούσα και αυτήν την ομάδα με ταλαντούχους πιτσιρικάδες να ανεβαίνει.
Συμφωνώ ...ταυτοχρονα δε θα ξεφτυλιζα τους πιτσιρικαδες και ενα ωραιο πρωινο θα έλεγα οριστε κυριοι παιζουμε superleague...ονομαζω και τους πιτσιρικαδες Ηρακλης Β (οπως ολες οι μεγαλες ομαδες),να γκαβλωνουν και οι πιτσιρικαδες που θα παλευουν να τροφοδοτησουν τη μεγαλη ομαδα...αξιοποιησε και βετερανους (περονε ,ται)που ψοφανε για δοξα,να ασχολουνται με τον Ηρακλη Β...Αλλα πουυυυ αυτα θελουν αννθρωπο με διανσυνδεσεις και γατο.εμεις εχουμε μπλεξει με καψιμιτζιδες.

lll

Δημοσίευση από Margasv10 Την / Το 28/9/2019, 13:27

Υποκλίνομαι στον Περρόνε! Θα μείνει στην ιστορία ως ένας από τους πιο αγαπημένους μας παίκτες που πρόσφεραν στην ομάδα.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 688
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Δημοσίευση από Margasv10 Την / Το 28/9/2019, 13:44

ira east έγραψε:

δεν ειναι οτι φοβαμαι μπαν και τετοια, δεν με ενδιαφερει καν.

δεν ειναι κακο να εισαι ανω των 60. ειναι κακο  να μην μπορεις να αλλαξεις ουτε τη στιξη απο αυτα που σκεφτεσαι, γιατι δεν σε ενδιαφερει η γνωμη των αλλων. στατιστικα αυτο γινεται με ανθρωπους μεγαλυτερης ηλικιας. αν το κανουν και μικροτεροι, αυτο ειναι ξεκαθαρα δικο του προβλημα.

ακριβως για αυτο μπηκα , γιατι μιλουσατε μονοι σας και συμφωνουσατε σε ο,τι να ναι.

μεχρι να ακουστουν επισημα και ξαστερα αυτα που λες, απο σενα η απο αλλον/αλλους , δεν παυει να ειναι συνωμοσιολαγνεια.

νομιζω καταλαβαινεις την διαφορα να εισαι ΕΛΛΗΝΑΣ και να κρατας την σημαια των σκοπιων (ξεκαθαρα για αντιδραστικους λογους) και το να σαι ΕΛΛΗΝΑΣ και να θες να κανεις , ο,τι θες να κανεις τελοσπαντων αμα εισαι φραπεδομακεδονομαχος. Αν χρειαζεσαι παραπανω αναλυση, pm, η ρωτα καποιον γνωστο σου που σκεφτεται. Δεν πολιτικοποιω εγω την συζητησουλα σας, εσεις συνεχεια νδ-συριζα διπολο και δε συμμαζευεται. σταματηστε να μιλατε για κομματα, να σταματησω να κραζω τα κομματα. δεν ταυτιζεται η οπτικη μου με την αθ10, εχω ξεκαθαρη δικια μου οπτικη δημιουργημενη μετα απο ενα καρο διαβασμα σχετικων και ασχετων βιβλιων, και νομιζω διαφερει απο μια γενικευση της υποτιθεμενης πολιτικης σκεψεις που επικρατει καθολικα στον συνδεσμο της αριστοτελους χαχαχαχαχα. Παντως, ακομα και τωρα, δεν βλεπω να κατακρινεις εκεινη την ανακοινωση. νομιζω πανω σ αυτο δεν μπορουμε να πουμε κατι αλλο, δεν προχωρα η συζητηση πως το λενε, εχω καποια κατωφλια στο τι μπορω να συζητησω.  πες με ελιτιστη, πες με μαλακα, δεν βγαινει συνενοηση.

δεν ξερω αν γραφω  καθε μερα, αλλα θα γραφω πιο συχνα γιατι σιγουρα εχετε σοβαρο ελλειμα διαφορετικης αποψης απο της κλικας/περιγυρου σας. κι εγω καλοπροαιρετα τα γραφω, μεχρι ενα σημειο καμπης. μετα θα αρχισω καντηλια. και αυτο σου απαντα περι μπαν.

Δεν θυμάμαι να σε πρόσβαλα φίλε, όπως έκανες εσύ από το πρώτο σου σχόλιο εδώ μέσα με ευθείς χαρακτηρισμούς αλλά και υπόνοιες διάφορες, ούτε νομίζω έχω το δικό σου (επιθετικό) ύφος. Γράφεις κάτι ακαταλαβίστικα για φραπεδομακεδονομάχους, λες για μια ανακοίνωση που δεν νομίζω να κατάλαβε κάποιος για ποια ανακοίνωση μιλάς, λες να ρωτήσω κάποιον γνωστό μου "που σκέφτεται", άραγε γνωρίζεις την μόρφωσή μου; 

Μιλάς με μία απολυτότητα - πολύ κακό δείγμα και ταυτόχρονα λες ότι "έχουμε σοβαρό έλλειμμα διαφορετικής άποψης". Εσύ δηλαδή που άρχισες να σχολιάζεις στο φόρουμ (καλώς έκανες δεν κρίνω αυτό) επειδή θίχτηκε ο σύνδεσμος που υποστηρίζεις μιλάς για διαφορετική άποψη. Μάλιστα... Δεν έχω ν' απαντήσω κάτι σ' αυτό, ο καθείς μπορεί να κρίνει ελεύθερα. 

Ούτε κλίκα έχω φίλε - δεν ξέρω για τα υπόλοιπα μέλη του φόρουμ στους οποίος αναφέρεσαι. Πως μιλάς έτσι για τους άλλους χωρίς να έχεις ιδέα ποιοι είναι κ αν έχουν προσφέρει στον Ηρακλή και πόσο. Επίσης εγώ σου απάντησα συγκεκριμένα σε ορισμένα μόνο απ' όσα έγραψες, για να μην δημιουργήσω περαιτέρω τριβές. Εσύ αρκείσαι στο να πεις ότι "γράφουμε ότι να 'ναι" κι ότι "μιλούσαμε μόνοι μας" και πως όσα δεν συμφέρουν την στάση που ήρθες να υποστηρίξεις είναι συνωμοσιολαγνεία. Ε γι' αυτό είναι το φόρουμ, για να παρατεθούν οι διάφορες απόψεις. Το ότι η μεγάλη πλειοψηφία των Ηρακληδέων δεν γουστάρουν την ΑΘ δεν σου λέει κάτι; Επίσης, μην μας απειλείς για καντήλια. Θα φοβηθεί κάποιος; Και ποιο μπαν; Αισθάνεσαι δικαιωμένος να εμφανίζεσαι ως διωκόμενος;

Άλλαξε ύφος. Αυτό που σου είπα για "σεβασμό" στην προηγούμενη απάντηση δεν φαίνεται να το κατανοείς. Δεν θέλω να συνεχίσω αυτήν την αντιπαράθεση και το σκεφτόμουν να απαντήσω ή όχι. Θα προσπαθήσω να μην σου ξαναπαντήσω. Ας κριθούν τα λόγια και τα επιχειρήματά σου από τους υπόλοιπους.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 688
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Δημοσίευση από AntiGrinias Την / Το 28/9/2019, 19:11

Αν μπηκες εδω μεσα να σπειρεις διχωνια καντην μονος σου,  αν μπηκες να κανεις χαβαλε πηγαινε στο φεισμπουκ θα βρεις περισσοτερα ενδιαφέροντα

Αριθμός μηνυμάτων : 1024
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Δημοσίευση από iraklis_athens Την / Το 28/9/2019, 19:34

Όταν σε βλέπω Ηρακλαρα παρανοώ και πάω να τρελαθω

Ira east δεν χρειάζονται απλά λέξεις τύπου καντήλια κλπ ,ήρεμα ...έχεις την άποψη σου σεβαστή και συνέχισε να την λες
iraklis_athens
iraklis_athens

Αριθμός μηνυμάτων : 198
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2017

Δημοσίευση από lll Την / Το 28/9/2019, 21:39

Παιδιά μην αγχώνεστε ,δεν μπορούν όλοι να είναι στο ίδιο μήκος κύματος και δεν μπορούν όλοι να έχουν διαλλακτικο ύφος...και μένα με ξένισε το ηρακλακι μας στην αρχή με τον τρόπο του μας συστήθηκε αλλά μια αψαδα την έχουν τα νιάτα ( έτσι σε κόβω ira east), κάνεις δε περισσεύει και το τελευταίο που μας λείπει είναι τα μεταξύ μας κουτουλιδια.

lll

Δημοσίευση από teo Την / Το 28/9/2019, 22:17

Με το κλιμα που επικρατεί ένας μπεος λείπει να γίνουμε Κούγκι.

Καλοπροαίρετα θα πρέπει να ψάξουμε να βρούμε πράγματα που μας ενώνουν και όχι που μας χωρίζουν.
Αφορισμοί συνδέσμων κτλ δεν είναι σωστό να γίνονται γιατί πρόκειται για τσουβαλιασμα.
Εγώ έχω καταλάβει ότι όταν γράφουν για την Αυτόνομη, δεν γράφουν για το σύνολο του κόσμου, αλλά για πρόσωπα που είναι μέλη εκεί. Τώρα τι ποιος κτλ δεν ξέρω, αλλά πιστεύω δεν τσουβαλιαζεται έτσι κόσμος, δεν το βρίσκω σωστό κιόλας.
Και επειδή λείπω κ χρόνια από την Θεσσαλονίκη, είναι φυσικό να μην ξερω τι έκανε και τι είπε ο καθένας κτλ κτλ.

Το να διαφωνούμε είναι λογικό, αλλά πρέπει να συμφωνούμε σε μια βάση, για τον Ηρακλή. Διαφωνία σε όλα δεν λέει κατι.

Εγώ όποτε έγραψα για πολιτικούς , το είχα ξεκαθαρίσει ότι δεν μιλάω κομματικά αλλά με βάση του τι πρόσφερε το κάθε πρόσωπο, και αφού είναι σε κόμμα αναγκαστικά λες πχ ο Βασιλειάδης του ΣΥΡΙΖΑ και ο Καραογλου της ΝΔ κτλ.
Και επίσης ο τελευταίος που βοήθησε ουσιαστικά τον σύλλογο ήταν ο Ορφανός με τα στρέμματα.
Αν κάποιος δεν το αναγνωρίζει αυτό, ας βγάλει τις πολιτικές/ιδεολογικές του παρωπιδες.
Όλοι οι υπόλοιποι, ανεξαρτήτως κομμάτων κτλ κάνουν το ελάχιστο έως το τίποτα.
Και ειδικά με Σύριζα (ορίστε ΑΝΑΓΚΑΣΤΙΚΑ αναφορά σε κόμμα) είχαμε τον Κυρίτση στον ΓΣ και τον Αδαμίδη στην ΓΓΑ και φάγαμε φλόκο.
Προσωπικά το έχω ξεκαθαρίσει ότι δεν πολιτικοποιω καμία συζήτηση, αλλά αφού στηριζόμαστε ΤΟΣΟ στους πολιτικούς, αναγκαστικά θα γίνονται αναφορές σε αυτούς.

Επίσης υπάρχει χώρος για όλους.
Υπάρχει η Αυτόνομη, οργανώνεται η τούμπα, το Ασβεστοχώρι, υπάρχει και η λέσχη, ο Ηρακλής Ελλάδος/blue power λέει θα ανοίξει κάποια στιγμή.

Νομίζω για τους λόγους που έχουμε μείνει ενεργοί, θα βρούμε κάπου να "κολλάμε" να πούμε την ιδέα μας να κάνουμε παρέα να συζητήσουμε για τον Ηρακλή.
Αν όμως ο κάθε ένας από αυτούς βάλει κατά του άλλου , θα αυτοκαταστραφουμε συντομότερα.

Δημοσίευση από Behind the curtain Την / Το 29/9/2019, 16:57

Αφού θα έχουμε αύριο συνέντευξη τύπου από τα κυλικεία και για το ποδόσφαιρο, νομίζω ότι έφτασε η ώρα να ασχοληθώ με το ευρωπαϊκό φουτμπολ.

Και το μπάσκετ μας.
Κάποια στιγμή θα συνέλθουμε.
Behind the curtain
Behind the curtain

Αριθμός μηνυμάτων : 362
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2015

Δημοσίευση από Hurricane Την / Το 30/9/2019, 17:40

Από την συνέντευξη κατάλαβα ότι θα υπάρχει ο α.σ. Ηρακλής 2015 κ ψάχνουνε για αφμ μεγαλύτερης κατηγορίας για συγχώνευση ( κρατάς το αυθεντικό όνομα της ομαδασ)κ όχι για να δώσουν το σήμα κτλ όπως με την ΑΕΠ. Ουσιαστικά βρισκόμαστε σε αυτό το σημείο που ανάφερε ο ΤΕΟ σε προηγούμενα ποστ του κ συμφωνήσαμε αρκετοί εδώ μέσα. Μου ακούγετε ωραίο σαν σενάριο.

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 37
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 Την / Το 30/9/2019, 18:03

Μπορεί να συγχωνευθεί ερασιτεχνικό σωματείο με Επαγγελματικό; Δεν είχαμε υποτίθεται το θέμα με τους νομούς ; Smile
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 3636
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Δημοσίευση από teo Την / Το 30/9/2019, 18:36

Μπορεί να συγχωνευθεί ερασιτέχνης με ερασιτέχνη άνετα.
Έχω βάλει τους νόμους σε παλαιότερα ποστ μου.

Δημοσίευση από Hurricane Την / Το 30/9/2019, 18:46

Ο Ατρόμητος νομίζω ήταν 4η εθνική όταν συγχωνεύτηκε με την χαλκιδονα, άρα ερασιτεχνικό σωματείο.

Hurricane

Δημοσίευση από Iraklaras07 Την / Το 30/9/2019, 18:48

ανεξάρτητα από την φορολογική έδρα του ερασιτέχνη; Γιατί μας πρήξανε τα αρχίδια όλο το καλοκαίρι για την πύδνα κίτρους και την αε ποντίων
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από teo Την / Το 30/9/2019, 18:52

Όταν θα είμαι σπίτι λίγο αργότερα θα ξαναανατρεξω στο σάιτ του υπουργείου που τα λέει όλα ξεκάθαρα.

Πάντως συγχώνευση μεταξύ δύο ΣΩΜΑΤΕΙΩΝ γίνεται και νέο τρίτο σωματείο που προκύπτει, κληρονομεί όλες τις υποχρεώσεις και όλα τα δικαιώματα ακίνητα κτλ που είχαν τα προηγούμενα δύο και τα αθλήματα τους παίζουν στις ανώτερες κατηγορίες που βρίσκονταν. Το λέω μπακαλιστικα και όπως το θυμάμαι.

Δημοσίευση από iraklis_athens Την / Το 30/9/2019, 18:55

Hurricane έγραψε:Ο Ατρόμητος νομίζω ήταν 4η εθνική όταν συγχωνεύτηκε με την χαλκιδονα, άρα ερασιτεχνικό σωματείο.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
iraklis_athens
iraklis_athens

Αριθμός μηνυμάτων : 198
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2017

Δημοσίευση από Hurricane Την / Το 30/9/2019, 19:04

Τελικά από την β συγχωνεύτηκε με χαλκιδονα ο Ατρόμητος.

Hurricane

Δημοσίευση από Iraklaras07 Την / Το 30/9/2019, 19:07

αυτό ρε παιδιά είναι όμως πριν 15 χρόνια. Τί σχέση έχει με εμάς τώρα. Εγώ νομίζω το πιο κοντινό είναι ο Ήφαιστος Λήμνου. Αυτοί  στα επίσημα έγγραφα γράφονται ΓΣ ΦΑΡΟΣ ΚΕΡΑΤΣΙΝΙΟΥ(Ηφαιστος Λημνου). Νομίζω μόνο έτσι μπορεί να γίνει κάτι. Επειδή οι νόμοι που είχε ποστάρει ο τεο μιλούσαν για ΑΑΕ αν θυμάμαι καλά.
Iraklaras07
Iraklaras07

Σελίδα 20 από 23 Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21, 22, 23  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης