FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

+4
Bezyr
teo
κατακρεουργημενος
8 απαντήσεις

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από Knack 4/5/2012, 17:40

Η αναπτυξιακη ειναι υποθεση 4-6 ωρων για ενα καλο δικηγορο (τοσο διαρκει η συνταξη ενος καταστατικου)
Απο εκει και περα χρειαζονται καποια χρηματα αναλογως τι εταιρια θα ειναι (ΑΕ η ΕΠΕ). Τα ποσα δεν ειναι τραγικα και βρισκονται.
Το θεμα ειναι α)με ποιο νομικο τρικ θα μεταφερθει η χρηση των οικοπεδων απο τον ΓΣ στην αναπτυξιακη β)ποιοι ηρωες θα μπουν στη λαιμητομο να διαχειριστουν την εταιρια για τον πρωτο καιρο (διοτι εμπιστοσυνη δεν υπαρχει ουτε στη μανα μας πλεον)γ) να θελησει πραγματικα ο ΓΣ να την κανει διοτι θα πρεπει μετα να τρεξει το θεμα των γηπεδων.
Κλασικα η μη υπαρξη αναπτυξιακης ηταν η δικαιολογια γιατι κωλισυεργουμε με τα γηπεδα.
Αν γινει παυει να υπαρχει και θα πρεπει η καυτη αυτη πατατα να αλλαξει χερια.
Ποιος θα την κρατησει ομως;
Υπαρχει κανεις;
Εγω λεω οχι. Κανεις δεν υπαρχει διοτι ολοι ξερουν οτι η διαπλοκη εντος και εκτος Ηρακλη ειναι μεγαλη και επικινδυνη.
Η απαξιωση του συλλογου καπου θα οδηγησει.
Ας περιμενουμε διοτι οπως καταλαβαινω καποια στιγμη θα φανει ο ακεφαλος καβαλαρης.
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από teo 4/5/2012, 18:06

μηπως δεν εχει βρεθει ακομα αυτο το νομικο τρικ για να πανε τα γηπεδα στην αναπτυξιακη εταιρια? ειναι το μονο στο οποιο καποιος μπορει να βασιστει συμφωνα με τα λεγομενα σου φιλε.
αλλα δεν μπορει σε ολη την κοινωνια με τοσους δικηγορους κτλ να μην υπαρχει ενας να τον πληρωσουμε και να μας πει τι να κανουμε. αν οχι νομικος, εστω μια εταιρια.
ολο το θεμα δηλαδη ειναι να φυγουν τα γηπεδα απο τα χερια του Γ.Σ. αν καταλαβα καλα. μηπως εκει ειναι το προβλημα τελικα?

ξερεις τι ποσα χρειαζονται για Α.Ε. ή Ε.Π.Ε.?
ειλικρινα μερικα πραγματα δεν μπορω να τα καταλαβω.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από Bezyr 4/5/2012, 22:30

Η θεση μου και για τα γηπεδα και για τον Ηρακλη ειναι γνωστη και δεδομενη εδω και πααααρα πολυ καιρο.
Απ το αλλο φορουμ που φωναζα για ΕΠΕΝΔΥΤΗ.
Απο το αλλο φορουμ που φωναζα ΓΙΑ ΝΕΟ ΦΟΡΕΑ.

Κοιταξτε ΤΙ ΚΑΝΕΙ Ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ
Ποιος. ο ΠΑΝΑΘΗΝΑΪΚΟΣ φιλοι.
Μολις βρηκς τα σκουρα, στραφηκε στην βαση του.Σου λεει εχουμε εκατομμυρια οπαδους.Ενα 20ρικακι απο τον καθενα τους να παρουμε, να τα εκατομυρια.
Εγω εγραψα πολλες φορες για τον φορεα αυτον στον Ηρακλη μας.
Καταλαβατε γιατι οι Αθηναιοι ειναι 50 χρονια μπροστα?Γιατι απλα, αυτοι βαζουν το νιονιο τους και δουλευει με βαση το συμφερον τους.
Σε μας ποιος να κανει τετοιες κινησεις? ο ανυπαρκτος ο Τσιργογιαννης?Ποιος?

Ξερουμε πολυ καλα οτι οποιος θελει να διοικησει στον Ηρακλη θα πολεμηθει.
Ειναι γνωστα τα λαμογια.
Μονο ο κοσμος θα μπορουσε να κανει ζαφτι.Οχι να κυβερνησει ο κοσμος αλλα να στηριξει μια απλη επιτροπη που θελει να δουλεψει.
Ολοι ειναι ειτε βαλτοι σε μας, ειτε παντελως ηλιθιοι.Θα δειτε που ο βαζελος θα παει μια χαρα.Διοτι οταν σκουραινουν τα πραγματα ειναι ποιο ευκολο να πεισεις τους πολλους να βαλουν λιγα παρα εναν να βαλει πολλα.Ποσα πτυχια πρεπει να εχει κανεις για να καταλαβει κατι τοσο απλο?
Καταλαβατε τωρα γιατι εδω και καιρο φωναζω ευθεως κατα των τωρινων" δικων μας παιδιων"?
Μπειτε διπλα στο αλλο φορουμ και διαβαστε μυαλα στο τοπικ για το αν επρεπε να κλεισει η εφημεριδα ή οχι.Και ολοι αυτοι ειναι περισπουδαστοι και εξυπνοι.Αρχιδια καπαμα και το γουνι της χαιδως.Εδω ο Ηρακλης ειναι στον ταφο και αυτοι ακομη μιλανε για ξεπεσμενες ιδεες.
Την εποχη του ιντερνετ, του facebook και του twitter,μου λενε μαλακιες για το"γαλαζιο κρεμασμενο στο μανταλακι"Ελεος!
Εδω και χρονια τους ειπα για μεγαλο γαλαζιο φορουμ της λεσχηε για ηλεκτρονικο εντυπο, για ραδιοφωνικο σταθμο εστω και στο διαδικτυο αρχικα.
Δειτε τι κανει ο Χατζηνικολαου με το enikos.gr και τα σπαει.
Παντελως ανικανοι ειναι.
Οχι γηπεδα δεν θα δυμε ουτε τσαντηρι με τοσο ανικανους που εχουμε μπλεξει.
Δεν πειραζει ομως, οπως οταν φωναζα για το λαμογιο τον Τακη και με κραζανε, το ιδιο με κραζανε και για τον φορεα φιλαθλων του Ηρακλη που ελεγα.Μα εχουμε την λεσχη, λεγανε.Αλλαξαν και το τοπικ μου απο: "επιτελους νεο φορεα" σε "διευρυνση της λεσχης".Αλλα εγω δεν εννοουσα αυτο.Εγω εννοουσα αυτο που κανει σημερα ο βαζελος!
Περιμενετε.Και μολις το σκηνικο πετυχει εκει, θα βγουν κι εδω σαν τα σκ@t@ στον αφρο και καποιοι δικοι μας και θα ανακαλυψουν την Αμερικη.Φοβαμαι μονο μην ειναι τοτε πολυ αργα και για τα γηπεδα και για την αναπτυξιακη και για τον Ηρακλη τον ιδιο.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από teo 4/5/2012, 23:02

ο βαζελος αυτο που κανει ειναι το λογικο και πολυ καλα κανει. πολυ μυαλο δεν θελει. στα δυσκολα συσπειρωνεις τον κοσμο για να εχεις αποτελεσμα. αυτα και σορυ για το οφτοπικ.

τα γηπεδα ειναι ενα κομματι του συλλογου. αν δεις τον υπολοιπο συλλογο σημερα, ευκολα θα καταλαβεις γιατι δεν γινετε τιποτα και στα γηπεδα (χωρις να ξερω συγκεκριμενα προσωπα και πραγματα).
ειτε ειναι βαλτοι ειτε ειναι ηληθιοι εγω ξερω οτι δεν μιλανε. και αυτο αν ηταν καποτε καλο τωρα ειναι πολυ κακο και γι αυτο ανυσηχω 1908 περισσοτερο απο πριν.

και για τον φορεα κτλ, μαλλον ολοι ειναι ικανοποιημενοι με την κατασταση της ποδοσφαιρικης ομαδας σημερα οποτε δεν υπαρχει λογος να γινει ουτε φορεας ουτε λεσχη. να ζητησουν απο τον κοσμο στο ξεκαρφωτο να παρει μετοχες ομως ειναι πιθανο. και αν δεν παρει θα εχουν και παραπονο.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από xibalba 4/5/2012, 23:11

Η λυση ηταν η βαση. Οταν πρότεινε ο βεζυρης στο καψης, και μερικοι ακομα στο διπλα φορουμ, οτι η συνδρομη της παλη επρεπε να ειναι χαμηλή, επρεπε να γινεσαι αυτοματα μελοςστο γσ και να γινει ανοιγμα στη βαση απαντουσαν οτι 120 ακατεβατα κ οποιος γουσταρει. Μαρεσει που καποιοι δηλώνουν κ κομμουνιστες, αλλα στην πραξη γαργαρα.

Κατα τα αλλα, ενα ψηφιακο εντυπο μπορει ανετα να αντικαταστήσει την εφημεριδα. Στην εποχη του ταμπλετ κ του πισι μια χαρα θα επιανε.

Για το ραδιόφωνο μεσω νετ , αν ανοιγε κ στις πορειες, θα γινοταν χαμος. Δυστυχώς θελανε καποιοι κανονικο σταθμο που εχει τεράστια εξοδα κ φυσικα πηγε ακλαφτο.
xibalba
xibalba

Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από Bezyr 4/5/2012, 23:17

Λοιπον παρτε και ενα λινκ με την κυκλοφορια των εφημεριδων, που, αν και καθημερινες, απευθυνονται σε ΠΟΛΛΑΠΛΑΣΙΟΥΣ οπαδους (δυστηχως αυτη ειναι η αληθεια)
Και μετα ας αναρωτηθουμε αν ειχε νοημα η εφημεριδα μας και οχι κατι αλλο.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Δυστηχως ομως καποιοι επιμενουν.Εκει....
(Για να καταλαβουμε το ποσο αντιλαμβανονται καποιοι την πραγματικοτητα)
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από garba 5/5/2012, 17:06

Πρώτη η espresso; fuck!
garba
garba

Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από Bezyr 12/4/2015, 21:47

Πώς τα φερνει καμμια φορα η π@@@να η ζωη...
Σημερα, βρεθηκα εντελως συμπτωματικα, σε ενα τραπεζι αδερφικου φιλου, παοκτση, μαστορα στο ψησιμο και στα κρεατικα.
Σε καποια φαση, σκαει μυτη ενα ζευγαρι, αγνωστοι σε μενα, οπου ο ενας εκ των δυο ηταν εφοριακος για α.ε.Το αλλο ατομο, ηταν μηχανικος με ειδικευση στα ψηλα κτηρια, οπως εμαθα αργοτερα.
Εκει που συζητουσαμε λοιπον η παρεα για το αν μπορουσεαν να χτιστουν ψηλα κτηρια στη Θεσσαλονικη-ας πουμε χαριν συντομιας -ξυστες, και ποια θα ηταν θετικα και αρνητικα, ρωτησα εγω, εχοντας στο μυαλο μου το γηπεδο που θελουμε περι χτισιματος με τσιμεντο ταχεια πηξεως, κοστους,συντελεστες δομησης (που ειναι διαφορετικοι για γηπεδα κλπ κλπ).Και οπως το φερε η συζητηση, φτασαμε και στα χρεη, και ...μπιγκο, επεσα στο ατομο, ενταξει ενα απο τα ατομα που ειχε χειριστει το θεμα των χρεων μας.
Επειδη την ειδα οτι δεν ηθελε να πει πολλα αν και την πιεσα, με αφησε με την εντυπωση οτι το θεμα, ΔΕΝ ειναι πολιτικο, τα χρεη δεν εινα της μορφης του τουρκου στο ποδοσφαιρο, και οτι αν υπηρχε κινηση απο καποιους ανθρωπους του Ηρακλη για διακανονισμο, θα μπορουσε να γινει.
Απλα, δεν υπαρχει κανεις απο μας που να ασχοληθηκε με το θεμα.
Τα χρηματα δεν ειναι 100+ μυρια αλλα περι τα 350 μυρια και το μεγαλυτερο χρεος αφορα εικονικα τιμολογια.
Η εφορια σε καμμια μεχρι τωρα εταιρια που εμπλεκεται δεν επεβαλε προστιμα, και αυτο γιατι ξερουν οτι δεν θα τα παρουν,(δεν μου ειπε αν ηταν πολιτικη αποφαση αυτο) αλλα οταν της ζητησα την αποψη αν υπαρχει περιπτωση προσωποποιησης καποιων απο αυτα τα χρεη ωστε να ορισθει το πραγματικο χρεος που αφορα το ΓΣ  μου ειπε οτι τετοια δεν γινονται ουτε ενδιαφερουν την εφορια.
Αυτο φυσικα που μου εκανε εντυπωση, ειναι οτι η εφορια ειναι ανοικτη για διακανονισμο του κεφαλαιου οπως εγινε με τον τουρκο, αλλα απο πλευρας Ηρακλη δεν υπαρχει ουτε ενας.
Αυτα.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από teo 13/4/2015, 09:06

Ρε συ το θεμα θα "εκραγει" θα μας κλείσουν επίσημα. Μπλου αρένα κτλ θα κράζουν το κράτος αόριστα και τέλος πάμε γι άλλα.
Και ποίος να πάει να συζητήσει με την εφορία;
Ποιον έχουμε στον Γ.Σ. Οικονομικά δυνατό να βάλει την υπογραφή του;
Γι αυτό και είναι θέμα χρόνου, εκτός αν βρεθεί αυτός ο κάποιος.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από Bezyr 13/4/2015, 11:57

Εγω απ εξω απ εξω το πεταξα παντως στο στυλ" ενταξει ειναι φανερο οτι πανε να "φανε" τα οικοπεδα απο κρατος μερια" και μου λεει μπα, ουτε μια περιπτωση.Υπαρχουν απλα σοβαρες ευθυνες προσωπων και συλλογου.Τα κτηματα ειναι μονο για αθλητικη χρηση και δεν θελουν να τα παρουν,ειναι και νομικα δυσκολο να αποχαρακτηριστουν.Τεσπα, δεν το ανεφερα αυτο στο προηγουμενο ποστ γιατι εχει παγιωθει μια αποψη μεταξυ Ηρακληδεων οτι μας κυνηγα το συμπαν, και δεν ηθελα να ανοιξουμε τετοια συζητηση, ουτε βεβαια και θα κανω τετοιου ειδους συζητηση, αλλωστε ως γνωστον ειμαι λιγο αιρετικος στο θεμα, ξεκινωντας σε οτι εχει να κανει με το"κυνηγητο "του Ηρακλη πρωτα απο τις δικες μας ευθυνες που δινει πατημα στα οποια συμφεροντα να μας χτυπησουν.Τεσπα.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από Επισκέπτης 13/4/2015, 13:33

Ρε σεις που μπερδευεστε και δε τα ξεκαθάριζετε; η τελευταία διοίκηση ειναι αυτή του γωγακου μετά απο αυτόν και στην διαρκεια του μας έκλεισαν το αφμ οριστικά, εκ τότε δεν αγγίζει κανένας απο τους κατηγορηθεντες (για τα πλαστα τιμολογια) την διοίκηση του ΓΣ γιατί οπως φαίνεται θωρακίζεται πολιτικά..
Ποιο πρόσωπο μπορεί να αναλάβει έναν υπερχρεωμένα οικονομικά ερασιτέχνη χωρίς κόστος και εμπλοκή σε δικαστήρια για τις προηγούμενες χρήσεις; Ο Λεώνης, ο παναγοπουλος, ο γωγακος, ο στοφοροπουλος, η η "εκλεγμένη" διοικούσα εποτροπη τσιργογιαννης; Θεωρητικά θα μπορούσε να δώσει λύση κάποιος ουσιαστικά επενδυτής(που δεν υπήρξε) η οι πολιτικοί με κάποια ρύθμιση και επανεκκινηση για αποπληρωμή του κεφαλαίου του χρέους....άρα με τα λίγα που ξέρουμε το θεμα δε μπορεί να λυθεί απο κάποιο πρόσωπο( οπως λένε τα μουνι@ οι πολιτικοί οτι και καλα πρέπει να δικάσει ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ τους ενόχους) θα μπορούσε να γίνει η απο την πολιτεια(που αδρανεί όχι τυχαία μέχρι να φθάσει ο κόμπος στο χτένι) η απο έναν που θα αναλάμβανε να επομηστει οτι θα ακολουθούσε ως διοίκηση....
Γιατρέ εαν ξέρεις εσυ τον τροπο να επομιστουν τα χρεει στα πρόσωπα και όχι στον σύλλογο μπες, εγω πάντως θα σε στηρίξω

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από Bezyr 13/4/2015, 15:02

Aυτο λεμε Ντοκτορα μου, δυστηχως δεν υπαρχει τροπος να επωμιστουν τα χρεη προσωπα.Αν καταλαβα καλα δεν υπαρχει νομοθετικη ρυθμιση για κατι τετοιο, και μου φαινεται οτι ουτε θα υπαρξει ποτε, με δεδομενο οτι καμμια εφορια δεν θελει να μπλεξει με 102 προσωπα αφου εχει παρε δωσε με την εταιρια.
Απο κει και περα, ο δρομος υπαρχει, ο τουρκος  τον εκμεταλλευτηκε, αλλα  οπως σωστα λες, πρεπει να υπαρξει και προσωπο που θα αναλαβει την εξοφληση του κεφαλαιου της οφειλης.
Αν, λεμε ΑΝ υπηρχε μια περιπτωση ο Παπασακης να αναλαβει ενα λογικο ποσο εξωφλησης μεσω της προοπτικης εσοδων απο το γηπεδο, ο δρομος δεν πιστευω οτι ειναι κλειστος πολιτικα.
Αλλα θεωρω ουτοπικο να περιμενουμε οχι απο την τωρινη κυβερνηση, απο οποιαδηποτε κυβερνηση να χαρισει ανευ νομου χρεη.
Αρα, η μονη διεξοδος ειναι μια win to win συμφωνια ξεκλειδωματος του ΑΦΜ με ανταλλαγμα την αποπληρωμη του κεφαλαιου, δεσμευοντας ενα μερος των κερδων της επενδυσης γηπεδου.
Εγω αλλο δρομο δεν βλεπω.
Αλλα.
Η ερωτηση που καιει, τι συμφερει στον Παπασακη και καθε Παπασακη. Τον συμφερει δηλ να επωμιστει ενα νουμερο χρεων ασυμφορο, ή να χτισει αλλου που θα τον συμφερει.
Αρα, πρεπει πρωτα να υπαρχει Παπασακης και δευτερον να ξερει τι τον συμφερει.
Με δεδομενο οτι υπαρχουν δημοι που ΠΡΟΣΦΕΡΟΥΝ εκταση δωρεαν, ο καθε Παπασακης πολυ δυσκολα θα υλοποιησει γηπεδο στη Μικρα.Εκτος αν η αποπληρωμη του ποσου του χρεους, συμφερει λογω ΤΗΣ ΣΥΓΚΕΚΡΙΜΕΝΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ που ενδεικνυται και για αλλου ειδους επενδυσεις.
Αυτη η συλογιστικη φυσικα δεν περιλαμβανει αλλες παραμετρους, που εμεις τωρα αγνοουμε και μας βγαζει ακυρους.Οχι συνωμοσιολογικου χαρακτηρα αλλα νομικων θεματων ή γεγονοτων που επισης απλα αγνοουμε αλλα εχουν τη σημασια τους.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από teo 13/4/2015, 22:55

@doctoras9 φιλε δεν ειναι θεμα μπερδεματος. ο ΓΣ εστω και τυπικα δεν εχει λουκεταριστει. το κρατος το συμφερει (οπως ειπε και ο Βεζυρης) να εχει παρε δωσε με ενα παρα με 1002 μαλακες, οποτε οπως ειναι το πραγμα τωρα βολευει το κρατος. ξερουν οτι δεν θα παρουν ουτε απο τον ΓΣ το κεφαλαιο του χρεους εστω, ουτε και απο τα φυσικα προσωπα. ειμαστε γι αυτους μια χαμενη υποθεση.
τα ποσα ειναι τοσο μεγαλα για τα δεδομενα και τα εσοδα ενος ΓΣ που απλα δεν διακανονιζονται.
δεν μπορεις να πας να διακανονισεις ενα κεφαλαιο πανω απο 5-6 μυρρια ευρω με ενα ΓΣ που αν σε ξεπαγωσουν το ΑΦΜ στην ουσια τα εσοδα ολη της χρονιας πιθανον να μην φτανουν να αποπληρωσουν ουτε μια δοση.
το παω δηλαδη λογιστικα και οχι πολιτικα ή οτιδηποτε αλλο. γιατι δεν μου δινει κανεις το δικαιωμα να πιστεψω οτι θα βρεθει πολιτικη λυση για τον Ηρακλη και δεν πιστευω οτι αυτη τη στιγμη μας βοηθα απλα να περιμενουμε ενα νομο που θα εξυπηρετει π.χ. τον βαζελο και θα παμε να τσονταρουμε και εμεις διπλα.
αυτη η στασιμοτητα ειναι εκνευριστικη και δεν βοηθα πουθενα. μου θυμιζει τον Ηρακλη των 2-3 τελευταιων χρονων στην Α με προβληματα μονο και καρφωμενος στο λιγο πριν πεσω. βοηθησε καπου? οχι.

οποτε ή θα βρουμε ή θα βρεθει καποιος που θα εχει τα ΛΕΦΤΑ να παει στον τσιπρα να του πει χωνω τοσα για το αφμ τοσα σε τοσες δοσεις και κανω γηπεδο και το συζηταμε μετα ΚΑΠΟΤΕ στο μελλον ή τραβαμε επισημα την πριζα και ησυχαζουμε.
κλεινουμε και το τοπικ και παμε γι αλλα, ισως με περισσοτερο μυαλο την επομενη φορα.
παντως η αποψη μου, με τα λιγα που βλεπω και ξερω, ειναι οτι με τα μεχρι τωρα δεδομενα δεν υπαρχει ουτε μια στο μυρριο να χτισουμε σε χωρο του ΓΣ εκτος και αν ο παπαθανασακης ή ο Χ παπαθανασακης εχει τοσες οικονομιες στην ακρη που θα ξεμπλοκαρουν τον συλλογο.

δεν λεω να παρατησουμε τιποτα και να σηκωσουμε τα χερια, λεω να παμε μπροστα. θες με νεο συλλογο, με νεο τροπο λειτουργιας που θα κλειδωνει τον ΓΣ απο μαλακιες σαν τις παλιες, θες να τα κανουμε ολα πουτανα να μας σβησουν τα χρεη, θες να τους γραψουμε στ αρχιδια μας και να χτισουμε αυθαιρετο, απλα η στασιμοτητα και ο κανενας στον ΓΣ κανει μονο κακο.
και αν ειναι δυνατον να μιλαμε για γηπεδο με τον καναδο οταν ο καναδος δεν ειναι τιποτα για τον ΓΣ ε.
ουτε μελος ουτε διαπραγματευται κατι για τον ΓΣ επισημα. οταν ΘΑ γινει προεδρος του ΓΣ (εδω γελαμε κλαιγοντας) τοτε ισως διαπραγματευτει καποιος για κατι.
αν στην τελικη δεν μπορουμε τραβας την πριζα και ηρεμεις.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από teo 13/4/2015, 22:59

αυτο που θα βοηθουσε τωρα εστω προχειρα, ειναι αλλο αφμ η μπαλα?τσεκ.
ΓΣ ταδε για το μπασκετ, ΓΣ για το βολλει (ή ταπ, αν γινετε), ΓΣ για τα υπολοιπα αθληματα?
ξεχωριστα ολα μα ολα, και μας μενει ο ΓΣ με τα χρεη και τα στρεμματα.
κανε ενα ΓΣ ακομα σε ενα δημο του νομου, καπου δεν ξερω και εγω που, και ζητα οικοπεδα να χτισεις αν δεις οτι ταυτοχρονα δεν γινετε κατι με τα οριτζιναλ στρεμματα.
τωρα θα μου πεις αλλο μικρα και αλλο ασπρα χωμματα σαν επενδυση.
εγω ομως γηπεδακι θελω, εχουμε παει σε καθε σκατοχωρι για τον Ηρακλη, ας το κανουν και εκτος πολης ΔΙΚΟ ΜΑΣ και θα το γεμιζουμε.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από Knack 13/4/2015, 23:58

Ρε Τεο αυτο το σεναριο με το νεο ΑΦΜ εφτασε ενα βημα απο την υλοποιηση του (με γραπτες μελετες με συγκεκριμενες προτασεις,με επαφες με ... με... με...)και οι συμμοριες του ΓΣ το μπλοκαρανε  γιατι θα χανανε το μεροκαματο.
Αφου εσυ και οι λιγοι που ημασταν τοτε στο φορουμ ξερετε αφθονες λεπτομερειες για τα πεσιματα κτλ
Μην το επαναφερεις και ξυνεις πληγες.
Αυτο το σεναριο θα περνουσε τοτε νυχτα και δεν θα τοπαιρναν χαμπαρι πολλοι απ εξω.
Τωρα ειναι αργα γιατι μας αντεγραψαν αλλοι (οχι μονον ενας)και το περασανε και παιζουν Α1 βολλευ κτλ (Για τη ΜΕΝΤ λεω).
Τωρα και να το επαναφερουμε το σεναριο θα φαμε πορτα απο τους απ' εξω γιατι η ΜΕΝΤ και οι αλλοι τους ανοιξαν τα ματια.
ΓΙΑ ΤΟΣΟ ΜΑΛΑΚΕΣ ΜΙΛΑΜΕ.

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από teo 14/4/2015, 00:05

το προβλημα ειναι οτι δεν λυνετε το θεμα των οικοπεδων.
στην λυση που συζητουσαμε παλια δεν θυμαμαι να ειχε μεσα λυση για τα οικοπεδα, αν ειχε συγχωραμε τοτε, εχω αδικο.
θυμαμαι ειχε πατεντα για τα αθληματα ομως.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από Knack 14/4/2015, 00:14

Για τα οικοπεδα υπηρχε προταση ( με νομικη φορμουλα) για χρησιμοποιηση τους απο το ΑΣ και συλλογη εσοδων νομιμα (εκ των οποιων καποια θα πηγαιναν για αποπληρωμη χρεους).
Δεν περιελαμβανε ξεκλειδωμα του ΑΦΜ διοτι οπως γνωριζουμε ολοι μας ειναι πλεον θεμα πολιτικης αποφασης.
Το ξεκλειδωμα θα γινοταν σε δευτερη φαση οταν πλεον θα υπηρχε αθλητικος πλουτος και ισχυς για να πας να διαπραγματευτεις οχι ως επαιτης αλλα ως ισοτιμος και αξιοπιστος συνομιλητης για να πετυχεις μια μακροχρονια συμφωνια με το κρατος σε συνδυασμο με προσελκυση επενδυτη για τις εκτασεις που και αυτος θα πιεζε πολιτικα για την αξιοποιηση.
Ολα αυτα υπηρχαν γραμμενα σε μελετη και χρονοδιαγραμματα που οι συμμοριες τα πεταξαν στα σκουπιδια.
Για το αθλητικο κομματι δεν αναφερω τιποτε διοτι ειναι πλεον πασιφανες και στον πιο ηλιθιο ντουρντουβαλο της κερκιδας οτι δεν γινεται αλλιως (ολα αυτα περιγραφονταν λεπτομερως και εγγραφως).
Ειμαι περιεργος να δω πως θα λυθει ο γριφος της συμμετοχης της ομαδας βολλευ στην Α1.
Το κολπο του νεου ΑΦΜ οπως σας ειπα βρωμισε και οι ελπίδες να γινει ετσι (παρολο που εγινε καποια κινηση προς τα εκει) ειναι μηδαμινες.

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από Bezyr 14/4/2015, 13:00

Απο την στιγμη τωρα που δεν υπαρχει κανενας στη διοικηση γιατι να μην προχωρουσε ενα σεναριο οπως αυτο, αφου ολοι θα κερδιζαν?
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από teo 14/4/2015, 13:27

Γιατί κοιμόμαστε όρθιοι.
Περιμένουμε να ερθει ο τσιπρας να μας πει μάγκες κλείνετε για να παρουμε χαμπάρι τι γίνετε.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από Knack 14/4/2015, 14:43

Bezyr έγραψε:Απο την στιγμη τωρα που δεν υπαρχει κανενας στη διοικηση γιατι να μην προχωρουσε ενα σεναριο οπως αυτο, αφου ολοι θα κερδιζαν?
Γιατι πρεπει να το θελεις.
Κι εμεις ΔΕΝ ΤΟ ΘΕΛΟΥΜΕ.

ΥΓ. Δεν το θελουμε γιατι οι συμμοριες εξακολουθουν να υπαρχουν και να κανουν κουμαντο σε εναν ΓΣ χωρις διοικηση

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από teo 14/4/2015, 15:33

οχι φιλε.
δεν το θελουμε γιατι οι περισσοτεροι ειμαστε τρομπες. γιατι εγινε "ποιο μπασκετακι μωρε" που και εκει Ηρακλης ειναι οχι θησεας, απαξιωση γενικοτερα.
εγω π.χ. τον ΓΣ τον εχω τελειωμενη ιστορια, τυπικουρα πλεον να κλεισεις κανονικα, να ξεκρεμασεις ταμπελα που λενε.
χωρις να ξερω με ακριβεια τι ακριβως χρωσταμε και που, η λογικη μου λεει οτι σημερα ο κοσμος θα μπορουσε πχ να προσπαθησει κατι, αλλα ρεαλιστικα δεν θα μπορουσε να πετυχει κατι στον οικονομικο τομεα γιατι τα ποσα που λεμε σε χρεη δεν υπαρχουν.

ο Ηρακλης δεν θα χαθει φυσικα. το κακο ειναι ομως οτι ενω εστω και κατεστραμενος θα μπορουσες να κανεις ενα σχεδιο για κατι (με βαρκα την ελπιδα βεβαια) δεν το κανεις και περιμενουμε ολοι τον σεπτεμβρη με την εκθεση να ερθει ο τσιπρας με το λουκετο στα χερια (γιατι με λυση δεν θα ερθει).
εκτος και αν ειμαι εντελως αλλου, γιουχου, και δουλευετε υπογεια η λυση του ΓΣ.
το καλο ειναι οτι τα οικοπεδα ειναι για αθλητικη χρηση μονο.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12745
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ! - Σελίδα 4 Empty Απ: Ο μεγαλος μας καημος! ΤΑ ΓΗΠΕΔΑ!

Δημοσίευση από Bezyr 4/5/2021, 22:59

Το θεμα ανοιγει παλι φυσικα μετα τις νεες εξελιξεις.
Καποιοι τρεξανε, καποιοι πολιτικοι βοηθησαν...
Βρε λεω μπας και??

Μεχρι που πεφτει απο το πουθενα η ..προταση για γηπεδο στους Χορτατζηδες.Τον μεγαλο καυμο παλιου στελεχους του Ηρακλη...

Και αφου γαμηθηκε ο συλλογος τοσα χρονια,αφου απαξιωθηκε στη συνειδηση πολλων, τσααακ σκαει η προταση.
Και λιγο πολυ βλεπω σας καλοαρεσει η ιδεα....
Σας ειπα ομως προχθες.Βρωμαει η δουλεια.
Και για τετοιες αποφασεις δεν μ ενδιαφερει αν λεγεσαι Θεος Μεος ή οτι αλλο...
Μ ενδιαφερει τετοιες αποφασεις να περνανε απο ολομελειες.
Αλλα τί ειδους ολομελειες..
Σαν εκεινες τις παλιες που το μπουλιγκ πηγαινε συνεφο για τις απαλακτικες?
Σαν τοτε που οποια σοβαρη προταση για το συλλογο ουτε καν εφτανε στο ΓΣ γιατι θιγανε τα συμφεροντα των Ηρακλαρχων??

Κοιταξτε μαγκες ουτε εξυπνοτερος ειμαι ουτε τον εξυπνο παω να παραστησω.
Απλα θα θυμισω οτι αυτο που φαινεται σημερα σαν Ηρακλης δεν ειναι ο Ηρακλης.
Ο Ηρακλης ειχε οικονομικοτεχνικες μελετες απο εταιριες παγκοσμιου βεληνεκους, ειχε ΠΡΟΣΦΑΤΑ προτασεις να αγοραστει απο οικογενειες κολοσους, εχει μια περιουσια που ζαλιζει σε νουμερα...
Και στο παρα πεντε τσααακ χαλουσε η δουλεια.
Οποιος πιστευει οτι καποιοι μας..αγαπησαν και ξεμπλεξαν τον ΓΣ στο ετσι, απλα, μαλλον απατωνται.
Οταν λυθηκε το θεμα, δεν πιστευα στ αυτια μου.Το υποστηριζα αλλωστε οτι μπορει να γινει.
Μεχρι που...μου το χαλασαν οι εξελιξεις με τους Χορτατζηδες.Για γηπεδο..8000 θεσεων.Που το ασπαστηκαν ακομα και συνδεσμοι!!
Παιδες, τα πραγματακια δεν ειναι απλα.Να ξερετε οτι οταν εισαι κατω, συνηθως, για να παρεις 1 δινεις 3.
ΕΜΕΙΣ ΤΙ ΘΑ ΔΩΣΟΥΜΕ???ΟΕΟ?
ΚΑΜΜΙΑ ΑΠΟΦΑΣΗ ΧΩΡΙΣ ΔΙΑΦΑΝΕΙΣ ΔΙΑΔΙΚΑΣΙΕΣ.Οι εχθροι του Ηρακλη ειναι ο τουρκος και οι Ηρακλαρχες.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Αρέσει στους χρήστες lll, AntiGrinias, iraklis_athens και Teoscooter

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 4 από 4 Επιστροφή  1, 2, 3, 4

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης