FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

+7
AntiGrinias
sakoulas74
xibalba
Bezyr
κατακρεουργημενος
teo
11 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 1/10/2011, 18:53

3φ έγραψε:Πολύ απόλυτα θα πώ πως ΔΕΝ υπάρχει.
ευτυχως τελειωσαν.θα εμφανιστουν βεβαια καποιοι και παλι στο μελλον ειμαι σιγουρος..ζουν αναμεσα μας...

παντελη-διαχειριστη εχουμε.
λεσχη εχουμε?
θα κανουμε?
ευκαιρια ειναι παντως.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από 3φ 1/10/2011, 19:03

Το μόνο σίγουρο είναι η επανεμφάνιση σωτήρων-οδηγών εκ των έσω.
Μπορείς βέβαια να το περιορίσεις όσο γίνεται με εκφοβισμό και τιμωρία των προηγούμενων,
αλλά πάλι θα εμφανιστούν.

Παντελή διαχειριστή,ναι. Γιατί όχι; Και έργο έχει δείξει στην Κύπρο και αν δεχτεί να τον ελέγχουμε
θα είμαστε μια χαρά καλυμμένοι από όλες τις πλευρές. Αλλιώς αν δεν θέλει μπορούμε πολύ εύκολα
να βρούμε και άλλον. Καιρός κρίσης είναι,ξέρεις πόσοι GM μπαλαδόφατσες γυρνάνε άνεργοι-υποαπασχολούμενοι
σε μπυραρίες Β και Γ εθνικής Ευρωπαικών χωρών;

Το σημαντικότερο αυτήν την στιγμή είναι η δρομολόγηση ενεργειών για δημιουργία λέσχης για το ποδόσφαιρο
που θα φτιάξει την ΝΕΑ Π.Α.Ε. και θα έιναι διαχειριστής-ιδιοκτητης των μετοχών της. Πρώτυπα των σκουλικίων
να πάρουμε,αλλά να το δουλέψουμε σωστά το θέμα.

ΜΟΝΑΔΙΚΗ ευκαιρία η διάλυση της Π.Α.Ε. που μας κάναν το ξανατονίζω.
3φ

Αριθμός μηνυμάτων : 581
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
Τόπος : Θύρα 13

https://xiliaxroniahraklis.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 1/10/2011, 19:13

ή για το θεμα λεσχης-παντελη μπορουμε σα λεσχη να εχουμε το 51% των μετοχων και το 39% περιπου των μετοχων να το εχει ο επενδυτης αν θελει εκτος απο διαχειριστης να ειναι και μετοχος ατομικα.αλλα δεν ξερω τι ευθυνες θα εχει στα οικονομικα θεματα η λεσχη σα λεσχη και ατομικα ο καθενας που θα ειναι γραμμενος στη λεσχη ειτε στην περιπτωση που λες εσυ ειτε στην αλλη εναλλακτικη λυση που λεω.
το σιγουρο ειναι παντως πως μια υποτιθεμενη λεσχη μπορει πιο ευκολα να διαχειριστει την ομαδα καθαρη απο χρεη εστω και σε μικροτερη κατηγορια απ οτι σε οποιαδηποτε αλλη κατηγορια αλλα με το σημερινο χρεος.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από 3φ 1/10/2011, 19:24

Δεν νομίζω να μας συμφέρει να έχει τόσο μεγάλο ποσοστό μετοχών ο κάθε τυχαίος Παντελή (όπου βλέπεις Παντελή,βάλε επενδυτής). Οι μετοχές θα πρέπει να ανήκουν στον φορέα και τα έσοδα της Π.Α.Ε. που θα φτιάξουμε να εκχωρούνται σε αυτον,ώστε ο κύριος που θα τελεί Manager της εταιρίας να μπορεί να κόβει μόνο τιμολόγια,αφού ο προυπολογισμός - πρόγραμμα που έχει παρουσιάσει,έχει εγκριθεί από τα μέλη της Λέσχης. Αυτό διασφαλίζει εμάς απο το να κάνει ο καθείς ό,τι θέλει με τα λεφτά της Π.Α.Ε.,αφού σκοπεύουμε να δημιουργήσουμε ομάδα που θα στηρίζεται στα δικά της έσοδα και όχι ''χορηγίες'' τρίτων.

Το πρόβλημα μου είναι ο κόσμος του Ηρακλή. Ελπίζει και πάντα θα ελπίζει στο λεφτά σωτήρα. Το πρόβλημα μας είναι πως για τις πορείες και για τις βόλτες πάντα πρώτοι είμαστε,όταν όμως πρέπει να πληρώσουμε και να συμμετέχουμε απουσιάζουμε. Φοβάμαι μην φάμε άκυρο με το άνοιγμα που θα κάνουμε στον κόσμο,ακράδαντο παράδειγμα ο Γυμναστικός που κανείς δεν ασχολείται...
3φ

Αριθμός μηνυμάτων : 581
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
Τόπος : Θύρα 13

https://xiliaxroniahraklis.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 1/10/2011, 19:44

κατ αρχην φιλε εχεις απολυτο δικιο στη δευτερη παραγραφο σου που αναφαιρεσαι στον κοσμο του συλλογου.
ειναι αληθεια 2 πραγματα δυστυχως. 1.ο κοσμος του ΗΡΑΚΛΗ δεν εχει οραμα και συχνα δεν συμμετεχει ενεργα 2. εχουμε και πολλους πανηγυρτζιδες που κανουν εμφανιση σε κανα τελικο βολευ ή στο ματσακι στη μπαλα με τον γαυρο.
παρ ολα αυτα πιστευω οτι μια λεσχη με αρχικες-πρωτες εγγραφες 500 ατομα ειναι ενα πολυ καλο νουμερο.
και το πετυχαινεις ανετα αν συνενοηθει η ΠΑ.Λ.Η. με τους οργανωμενους.
γνωμη μου ειναι οτι αν η πρωτη 500αδα πετυχει και ακουστει (π.χ. την παιζουμε σε εκπομπες του ΗΡΑΚΛΗ) θα συμετεχει και αλλος κοσμος.
και οταν φτιαξεις μια λεσχη για την ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ πρεπει απ την αρχη να ξεκαθαρισεις ενα πραγμα.
θες επενδυτη εστω για το 30% ή οχι?(και ο επενδυτης εννοειτε δεν θα λειτουργει αυτονομα).
αν δεν θες ψαχνεις για ενα σωστο διαχειριστη.
π.χ. τα σκουληκια, που κοιταμε λιγο πως εστησαν τη λεσχη τους, δεν εχουν μεγαλο ποσοστο μετοχων.ουτε το 40% δεν εχουν, απλα το υπολοιπο ποσοστο που τους λειπει το εχουν καποια ατομα (5-6 ατομα) που ο καθενας τους εχει πολυ μικρο ποσοστο για να κανει κουμαντο.οποτε στην ουσια το 40% περιπου των μετοχων τους ειναι το πραγματικο 100% και αυτοι διαλεξαν να πανε χωρις κανενα επενδυτη.(φιλος γεοσκωληκας με ενημερωσε Razz )
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από 3φ 1/10/2011, 19:58

Γιατρέ μου,το νούμερο των 500 είναι πάρα πολύ καλό,αλλά μου φαίνεται εξωπραγματικό,όταν στις πιο κρίσιμες συνελεύσεις του Γυμναστικού μαζεύονται με το ζόρι 70-80 άτομα οικονομικά τακτοποιημένα. Σε περίπτωση που πετύχουμε βεβαίως την εγγραφή τόσων ατόμων αυτά πρέπει να είναι έτοιμα να πληρώσουν ένα σεβαστό ποσό,αρχίκό κεφάλαιο της Εταιρίας μιάς και στοχεύουμε σε σύσταση νέας Π.Α.Ε. της οποίας τις μετοχές θα έχει κατά 90% η Λέσχη και κατά 10% ο Γυμναστικός Σύλλογος.

Εδώ κολλάει και το σχόλιο για τις μετοχές σε σχέση με τα νούμερα που παίζουν τα σκουλίκια παραδίπλα. Η ιδέα είναι κάτι παραπάνω απο ιδανική αλλά δεν ξέρω κατα πόσο υλοποιήσιμη σε μια τόσο δύσκολη (οικονομικά) εποχή και τους Ηρακλειδείς ΠΑΝΤΑ απόντες...
3φ

Αριθμός μηνυμάτων : 581
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
Τόπος : Θύρα 13

https://xiliaxroniahraklis.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 1/10/2011, 20:12

ε δε μπορει δεν θα μαζευτουμε εστω 400 ατομα να δωσουμε απο 5 ευρω..
ολοι οικονομικα σκατα ειμαστε σιγουρα αλλα τι να κανουμε, να περιμενουμε και τον αι μπιλ να φερει στον ΗΡΑΚΛΗ δωρο καινουργιο ροπαλο και 50,000,000 για μια νεα αρχη? Razz Razz Shocked Shocked

εντιτ:
για να μαζεψουμε αρκετο κοσμο θα πουμε ''ραντεβου στο κατσανειο για πορεια''....
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Αποψεις για νεο φορεα-λεσχη

Δημοσίευση από 3φ 1/10/2011, 20:15

Το πρόβλημα δεν είναι να δώσουμε απο 5 Ευρώ ο καθένας.
Το ποσό νομίζω είναι πολύ μεγαλύτερο και παίζει να έιναι 5- ή 6ψήφιο...
3φ

Αριθμός μηνυμάτων : 581
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
Τόπος : Θύρα 13

https://xiliaxroniahraklis.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από κατακρεουργημενος 1/10/2011, 20:31

να πω και εγω την λακαμια μου σαν ανθρωπος!
λεπον σε περιπτωση που τελικα διαλεξουμε την οδο της Γ-Δ κατηγοριας θα χρειαστουμε ενα αρχικο μπατζετ για να βγαλουμε καλα την χρονια χωρις νεα χρεη!
αυτο παει να πει οτι αμα κατσει ο παντελος τοτε σε βαθος χρονου θα ΠΡΕΠΕΙ να βαλει αυτα τα 500.000 που ελεγε! σωστα?
λεπον σε περιπτωση της Δ πιστευω οτι ολα ολα τα εξοδα δεν πρεπει να ξεπερνανε τα 200-250!
τι παει να πει αυτο? υπολογιζω οτι με βαση την λογικη ο βελλιος πες κλεινει 10 συμμετοχες στην πρεμιερ! αυτο παει να πει οτι παιρνουμε τα 150.000! αλλα 100 δεν μπορεις να τα βρεις απο εισητιρια και διαφημησεις?
αρα για την πρωτη χρονια η λεσχη που λεμε τωρα δεν θα χρειαζστει να βαλει αρχικο κεφαλαιο στην ομαδα! αρα ανοιγοντας την λεσχη βαζεις μια ωραιοτατη εγγραφη με το συμβολικο ποσο των 5 ευρω οπως ειπε ο τεο! και τους λες οτι η μηνιαια συνδρομη ειναι 5 ευρω! δηλαδη αν καποιος θελει να ειναι απο την αρχη τακτοποιημενος οικονομικα πρεπει να καταβαλει το αστρονομικο ποσο των 55 ευρω! αλλα αμα δεν μπορει να δωσει ουτε αυτα τοτε το κανεις σε 2 δοσεις! δηλαδη σε μια των 30 και σε μια των 25!
ετσι θα τραβηξεις αρκετο πιστευω κοσμο!
μετα κανεις την μαγκια και κρατας σαν λεσχη το 41% των μετοχων , εχει το 10% ο ΓΣ και το υπολοιπο 49% το πουλας σε 3-4 επενδυτες ασχετους αναμεταξυ τους! γιατι ασχετους? γιατι εγω δεν θελω ο ταδε να βαζει το χερι του στην τσεπη μου και να κλεβει! αρα θα υπαρχει ελενχος 1ον απο την λεσχη! 2ον απο τον ΓΣ και 3ον απο τους αλλους μετοχους αναμεταξυ τους Wink

βεβαια ολα αυτα τωρα ειναι ουτοπικα αλλα νταξ! ολοι μας εχουμε καποια οραματα!
κατακρεουργημενος
κατακρεουργημενος

Αριθμός μηνυμάτων : 804
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
Ηλικία : 32
Τόπος : bluehookahland

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από Bezyr 1/10/2011, 21:28

Στο φορουμ μπορουμε ακομη και διαφωνωντας να κανουμε συνθεση αποψεων, γιατι πανω απ΄ολα ειμαστε γριες μεχρι το κοκκαλο.
Αν και ΔΙΑΦΩΝΩ καθετα οτι πρεπει να παιξουμε οπουδηποτε εκτος Σ.ΛΙΓΚ, κατι που φυσικα προυποθετει οπως λεω σε αλλο ποστ συνεχιση του αγωνα, χαριν της συζητησης μας, θα πω κι εγω κανα δυο πραγματακια, καθοτι μελος της υπαρχουσας λεσχης, και ερχομενος σε επαφη με αλλους φιλους απο την λεσχη.
Λεπον...
Προς το παρον, δεν υπαρχει καμμια σκεψη ευρυτερης λεσχης οπως λεμε εμεις εδω μεσα.Αυτοι που τωρα κανουν κουμαντο, εχουν αλλη αποψη για τον ρολο της λεσχης.Κλειστη, με 120 ευρω συμμετοχη, και οποιος μπορει να αντεξει οικονομικα ακολουθει, ειδαλλως...
Απο κει και περα, αν ειναι εξυπνοι οι δικοι μας γρηγορα θα καταλαβουν οτι με 200 ατομα δυναμη θα βρεθουμε γρηγορα σε αδιεξοδο.
Μπορει να μπαινουν αμεσα στο ΓΣ 13 ατομα απο τη λεσχη, (και μπραβο τους ετσι?), αλλα εχω την εντυπωση οτι εμεις θελουμε κατι πολυ πιο μεγαλο.
Απο κει και περα, εχουν χαθει παααρα πολλες ευκαιριες να παροτρυνουμε τον κοσμο να ασχοληθει πιο ενεργα με το ποδοσφαιρο, τη λεσχη και το ΓΣ.
Θελετε τροπους προσεγγισης του κοσμου που ποτε δεν εγινε η παραμικρη προσπαθεια?
Που ηταν ο προεδρος της ΠΑΛΗ στις περιβοητες συνελευσεις στη Μικρα και στα Κατσανεια οταν εμφανιζοταν ο Τακης και μας ελεγε μαλακιες?
Που ειναι η ΠΑΛΗ σε αγωνες μας στο Καυτα που μαζευαμε χιλιαδες κοσμου με ανακοινωσεις εκδηλωσεις, εντυπο υλικο ωστε να πληροφορησει τον κοσμο για την υπαρξη της, και την αναγκη οργανωσης?
5 χρονια ειμαστε στη μιζερια.5!
Για να μην πω πιο προχωρημενους τροπους επικοινωνιας με τον κοσμο και "εξαναγκασμου" του να μαθουν και να ασχοληθουν με την ΠΑΛΗ.
Π.Χ ποσες χιλιαδες παιρνει το σκεπαστο και η 13?
12 χιλιαδες κοσμου?
Ποσο κανει εκει το διαρκειας?
Δεν μπορουσαν να δωσουν εκει μερικες χιλαδες διαρκειας σε εξευτελιστικες τιμες, καθε χρονια, αρκει ο δικαιουχος να ηταν μελος και μαλιστα ενεργο στην ΠΑΛΗ?
Τροποι υπαρχουν 1002.
Βουληση δεν υπαρχει.Εκει ειναι το προβλημα.
Προσεξτε, ειπαμε για ραδιοφωνο.Φιλαρακι μου προχθες μου ειπε" μαλακα θελει πολλα λεφτα το ραδιοφωνο" και δεν υπαρχουν ελευθερες συχνοτητες.
ΟΚ, σεβομαι την αποψη του, ειναι πιο γνωστης του χωρου ο μαγκας.
Ερωτηση δικη μου.Απο ποτε λεμε για μπλε ραδιοφωνο? Τα ληκια πως εχουν κι εμεις οχι?
Και γιατι δεν παμε σε διαδικτυακο σε πρωτη φαση?
Λοιπον θαυμασια τα λετε παιδες, αρκει καποιοι εκει πανω να θελουν Wink
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 2/10/2011, 00:31

βεζυρη διαφωνω με την νοοτροπια της λεσχης να ειναι κλειστο κλαμπ με 120 ευρω συνδρομη.πρεπει να τους προβληματισει το πως θα μαζεψουν κοσμο.τα εσοδα με 120 ευρω το χρονο απο 200 ατομα ειναι αρκετα σιγουρα αλλα ο σκοπος της οποιασδηποτε λεσχης πιστευω ειναι αλλος.τεσπα.
η ΠΑ.Λ.Η. μπραβο της που ενεργοποιηθηκε και εβαλε 13 ατομα στον Γ.Σ. και παλευουν αλλα τον τελευταιο καιρο καπου χαθηκε, δεν ακουγοταν. στην ουσια πιστευω οτι λεσχη κατα καποιο τροπο υπαρχει ηδη αλλα η αληθεια ειναι οτι και επιτακτικα δεν μπορεις να επιβαλλεις στην λεσχη (ΠΑΛΗ) να αλλαξει τον τροπο λειτουργιας της για να γινει ετσι οπως το εννοουν πολλοι. αν το καταλαβουν μονοι τους ειναι πολα βηματα μπροστα απο καποιον αλλο που θα ξεκινησει κατι απο το μηδεν.

το προβλημα ρε παιδια δεν ειναι τοσο οι συνδρομες, τα γραφεια, που θα γινονται οι συγκεντρωσεις κτλ.
το προβλημα ειναι να κανεις τωρα τον ΗΡΑΚΛΗΔΕΑ που εχει σαλταρει, που πολλοι δεν ειναι καλα ενημερωμενοι, να ερθει σε μια συγκεντρωση που δεν θα αφορα την μαμημενη επο κτλ αλλα εμας τους ιδιους.
τι κινητρο θα τον δωσεις να σηκωθει απο τον καναπε και να ερθει στο Ιβανωφειο π.χ.?
ενα ειναι αυτο.και ενα δευτερο ειναι και τι θα του πεις. αν ερθει και του πεις 'θα κανουμε τον ΗΡΑΚΛΗ μεγαλο' θα γελασει και θα φυγει.στην τελικη να του δωσεις μια ευθυνη. παιδικο ακουγεται αλλα μπορει και να πιανει. να του δωσεις να κανει την επομενη μερα τι να πω...να παει να εκτυπωσει ενα σχεδιο σε ενα χαρτι με λεφτα της λεσχης (λαλακια ειπα αλλα καταλαβατε τι λεω) και να τα παει αυριο στο ταδε μερος.να συμμετεχει εστω και σε κατι μικρο, λιγο.

για το ραδιο βεζυρη δεν χρειαζεται να ειναι και νομιμο Very Happy
πατας πανω σε καποια αλλη συχνοτητα, καποιου μικροτερου σταθμου.και εγω το εχω συζητησει με γνωστο μου. και μου ειπε και αυτος οτι τα φραγκα ειναι αρκετα για τα μηχανηματα αλλα για την συχνοτητα ειπε πατας και σε καποια αλλη.
για πειρατικο σταθμο λεω εγω.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από 3φ 2/10/2011, 07:13

Off Topic και οι 2. Τα της Πα.Λ.Η. στο topic της συγκεκιμένης λέσχης.

Εγώ γιατρέ μου δεν έκανα λόγο για την ήδη υπάρχουσα Πανελλήνια Λέσχη Φίλων Ηρακλή,αλλά για σύσταση καινούριας με μοναδικό λόγο ύπαρξης την σύσταση Π.Α.Ε. και να τρέχει αυτήν. Μην τα μπερδεύετε...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την 3φ στις 3/10/2011, 13:23, 1 φορά
3φ

Αριθμός μηνυμάτων : 581
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
Τόπος : Θύρα 13

https://xiliaxroniahraklis.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 2/10/2011, 22:59

σωστο αυτο που λες 3φ.
αλλα στον ΗΡΑΚΛΗ υπαρχει ενας συγκεκριμενος αριθμος κοσμου που θα ασχοληθει ή που ασχολειται με τον ΗΡΑΚΛΗ πιο ενεργα οπως το εννοουμε εμεις τωρα.
και αν ειναι τα πολλα τα 120 ευρω για την ΠΑ.Λ.Η. δεν θα ειναι ακομα πιο δυσκολο τα εξτρα 50-70-100 ευρω που θα δινει καποιος συνδρομη για να συμμετεχει και στα 2?γιατι σε περιπτωση που γινει ενας νεος φορεας σιγουρα καποιοι θα ζοριστουν αρκετα οικονομικα για να ειναι γραμμενοι και στα 2 (και πιθανον να ειναι αρκετοι).

τωρα με αφορμη τον φορεα, κανοντας συσταση της νεας παε υπαρχει καποιο οριο στο κεφαλαιο?
δηλαδη για να κανεις μια καινουρια παε πρεπει να εχεις π.χ. 100,000-500,000 ευρω για να ξεκινησει?
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από xibalba 3/10/2011, 10:50

Για εμενα θα επρεπε η ΠΑΛΗ να αποκτησει την ιδιοτητα να γινει ο νεος Φορεας. Να βαλει συνδρομη 50 € με δωρεαν εγγραφη τον πρωτο χρονο στο ΓΣ, να κανει ανοιγμα σε συνδεσμους και να μαζεψει για αρχη 1000-2000 ατομα. Τωρα για να γινει νεος φορεας, αν καποιος θελει να ασχοληθει πρεπει να δινει 120 παλη +νεος φορεας+ 50 ΓΣ + τα οποια διαρκειας ή ακομα χειροτερα, εισητηρια.....= πολλα 600-700 για πλακα το χρονο. ΠΑΑΑΑΡΑ πολλα λ7 με την σημερινη κατασταση
xibalba
xibalba

Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 3/10/2011, 11:19

οφ τοπικ: η ΠΑ.Λ.Η. ειναι μια λεσχη η οποια ασχολειται με ολα τα τμηματα του ΗΡΑΚΛΗ.

το ποσο της συνδρομης σε ενα νεο φορεα που συζηταμε εξαρταται πολυ απο το ποσα χρηματα απαιτουνται για να γινει μια νεα αρχη.
δηλαδη κανοντας μια νεα αρχη στο ποδοσφαιρο μαζι με ενα νεο φορεα θα χρειαστουμε χ χρηματα.
μετα ψαχνεις να δεις πως θα καλυψεις αυτα τα χ χρηματα.
εσοδα μπορεις να εχεις απο:
1.τον νεο φορεα
2.καποια χορηγια
3.εισητηρια/διαρκειας.
οποτε χρειαζεται ενα σχεδιο κατα το δυνατον πραγματικο για να μην πεσουμε εξω.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από Bezyr 3/10/2011, 11:35

3φ έγραψε:Off Topic και οι 2. Τα της Πα.Λ.Η. στο topic της συγκεκιμένης λέσχης.

Εγώ γιατρέ μου δεν έκανα λόγω για την ήδη υπάρχουσα Πανελλήνια Λέσχη Φίλων Ηρακλή,αλλά για σύσταση καινούριας με μοναδικό λόγο ύπαρξης την σύσταση Π.Α.Ε. και να τρέχει αυτήν. Μην τα μπερδεύετε...

Μα κι εγω γι αυτο μιλαω τοσο καιρο 3φ απο το παλιο το φορουμ.Αλλα βλεπεις οτι καποιοι δεν θελουν κατι τετοιο.Ειπα, προς το παρον θελουν μια κλειστη λεσχη με συνδρομη των 120 ευρω.Οταν αυτο δουνε οτι δεν οδηγει πουθενα, τοτε θα ψαξουν να φτιαξουμε κατι αλλο...
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 3/10/2011, 11:47

για να εχεις λεσχη για την παε θα πρεπει ακομα και το καταστατικο της λεσχης να ειναι ναι μεν γενικο αλλα ειδικο για την παε.
π.χ. η προασπιση των οικονομικων συμφερωντων της ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ.
η ΠΑ.Λ.Η. , -δεν εχω διαβασει το καταστατικο της- αλλα στις αποψεις λεει για αρωγη σε ολα τα τμηματα του ΗΡΑΚΛΗ και αυτο ειναι σαν να λεμε Γ.Σ. -ετσι το βλεπω εγω.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από 3φ 3/10/2011, 13:36

Μερικές παρατηρήσεις και Off topic τέλος.

Η Πα.Λ.Η. αν δεν απατώμαι έχει μια συνδρομή κοντά στα 120 Ευρώ,
στα οποία συνυπολογίζονται και τα 50 Ευρώ της ετήσιας συνδρομής του Γυμναστικού Συλλόγου.

Το Clue από εδώ και πέρα είναι πως αφού όλα τα αθλήματα πλέον βρίσκονται ύπο την σκεπή του
Γυμναστικού,αυτός να εκδώσει ένα διαρκείας για Ποδόσφαιρο-Βόλλευ-Μπάσκετ και έτσι να μειωθεί
το κόστος αισθητά για τον Ηρακληδέα που θέλει να είναι ενεργός.

Αν ψήνεστε για τέτοια συζήτηση ανοίξτε το ανάλογο topic να τα πούμε εκεί.


On Topic τώρα
Απότι έμαθα απο αυτά που έψαξα,η σύσταση νέας Π.Α.Ε. απαιτεί το ποσό των 500.000 Ευρώ!!!
Εάν τώρα απο αυτό το ποσό αφαιρέσουμε 50.000 Ευρώ που θα είναι το 10% το οποίο θα πληρώσει και
θα ανήκει στον Γυμναστικό,φτάνουμε στο ποσό των 450.000 Ευρώ τα οποία θα πρέπει να καλύψουν τα
μέλη της Λέσχης (Ας την ονομάσουμε Λέσχη Ποδοσφαίρου) σε βάθος διετίας. Το ποσό σαφώς και είναι τεράστιο
αν αναλογιστεί κανείς πως αισιόδοξα θα έχουμε 1000 άτομα να εγγραφούν σε αυτήν την Λέσχη με σκοπό την
ίδρυση και διαχείρηση της Π.Α.Ε. 450 σε 2 χρόνια δεν είναι διόλου ευκαταφρόνητο ποσό,στις δύσκολες εποχές μας.

Το Clue όμως είναι πως μετά την ίδρυση θα συνεχίσει η Ποδοσφαιρική Λέσχη να εγγράφει μέλη με στόχο την συμμετοχή
πολλών ατόμων στις επερχόμενες απαιτούμενες απο τον νόμο Αυξήσεις Μετοχικών Κεφαλαίων. Στόχος είναι μέσω της
Ποδοσφαιρικής Λέσχης να μην αγοράσουν άτομα με χρηματική ευχαίρια μεγάλα ποσοστά μετοχών και να δρούν ως ηγεμόνες-
μεγαλομέτοχοι στον Ηρακλή των ονείρων μας.

3φ

Αριθμός μηνυμάτων : 581
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
Τόπος : Θύρα 13

https://xiliaxroniahraklis.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από xibalba 3/10/2011, 14:05

ΠΑΕ θα χρειαστει να ιδρυσεις στην Β εθνικη. Τωρα δεν χρειαζεται
xibalba
xibalba

Αριθμός μηνυμάτων : 354
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 3/10/2011, 14:42

εγω νομιζω οτι παε πρεπει να εχεις και απο την Δ. οποτε 500,000 ε τα χρειαζονται απ την αρχη.
*αυτο το καινουριο κολπο με το ΤΑΠ και την Γ δεν το ξερω.

teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από Bezyr 24/10/2011, 17:44

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Να δεις τι μου θυμιζει, τι μου θυμιζει....
Α ναι μωρε περυσι που ανελαβε ο Τακης και δεν ειχαμε ουτε για σπορια...
Σα να μην περασε μια μερα ρε πουστη μου.


Λοιπον επειδη σημερα δεν μπορω παλι λογω δουλειας, αν παει καποιος και μπορει επιτελους να φωναξει ΓΙΑ ΤΗΝ ΚΑΘΥΣΤΕΡΗΣΗ 2 ετων για ΜΕΓΑΛΗ ΛΕΣΧΗ, ας ριξει κανα μπινελικι και ας φωναξει επιτελους να γινει ηπροσπαθεια ωστε να γινουμε πραγματικα πολλοι και να βοηθησουμε.
Αν δεν γινει αυτο και παραμεινουμε στις λεσχες των 400 ατομων και των 50 ασχολουμενων, ο Ηρακλης πεθανε.Ξενιδης και @$%!!+* μεντολες.
Ο φορεας μας πρεπει να εχει χιλιαδες οχι δεκαδες μελη.
Μη μασατε ρε σεις, ριξτε και κανα μπινελικι Embarassed αν δεν καταλαβαινουν καποιοι εκει περα.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Bezyr στις 24/10/2011, 18:02, 1 φορά
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 24/10/2011, 17:53

ναι φιλε, περσυ αν θυμαμαι καλα ειχαμε θεμα και με το νερο. ελεος δηλαδη...

τεσπα σημερα ακουσα ενα μερος της συνεντευξης της ΠΑ.Λ.Η.
σε ενα σημειο αναφερθηκε οτι σκοπος ειναι οταν ο ΗΡΑΚΛΗΣ γινει ξανα επαγγελματικο σωματειο οι μετοχες να ανηκουν στον λαο.
κοινως λεσχη ποδοσφαιρικου ΗΡΑΚΛΗ.
αναφερθηκε. ειναι τουλαχιστον μια αρχη κι αυτο.εχουμε 1 χρονο + να το σκεφτουμε οσο καλητερα μπορουμε.

*μπινελικα θα πεσουν αρκετα μαλλον. την ωρα της συνεντευξης εβλεπα το chat στο iraklis1908 και τις αναρτησεις του site. εκει να δεις μπινελικη.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 22/1/2012, 16:47

συνεχιζω εδω, στο πιο σωστο τοπικ.
απο τη στιγμη που εχουμε μεινει πισω στο θεμα της λεσχης και ο χρονος κυλαει αντιστροφα και οχι υπερ μας, καλο ειναι να γινει μια λεσχη με σκοπο τη βοηθεια και οχι την διοικηση.
γιατι:
1. κανεις δεν ειναι σιγουρος οτι μπορουμε εξαρχης να καλυψουμε ολο ή το 51% του μετοχικου κεφαλαιου.
2. γιατι αν δωσουμε ολοι φραγκα να το καλυψουμε θα ειμαστε εμεις υποχρεωμενοι να καλυπτουμε αρκετα πραγματα στην ομαδα και στην ουσια να την 'τρεχουμε' και οικονομικα, γενικα οι υποχρεωσεις θα αλλαξουν αρκετα και δε νομιζω οτι χει καποιος τις γνωσεις ή την δυνατοτητα να το κανει αυτο με επιτυχια.
3. γιατι (προσωπικα) θελω Ηρακλακια να ελεγχουν οικονομικα αλλα οχι να διοικουν. οχι σ αυτη τη φαση τουλαχιστον.
4. γιατι αν κανουμε το 1 τοτε λογικα θα χρειαστουν αρκετα φραγκα να γινουν πολλα πραγματα ακομα που μια συνδρομη (εστω και 120 ευρω) δε νομιζω να τα καλυπτει.

οποτε στη φαση που ειμαστε τωρα ειναι καλο να γινει η λεσχη και να συνυπαρχει με ενα μεγαλομετοχο/προεδρο που αυτος θα βαζει αμεσα τα φραγκα αλλα δεν θα κανει οτι γουσταρει, θα μπορει να ελεγχεται κιολας.
οποτε ξεκινας τη λεσχη με σκοπο την 'βοηθεια', την καλυψη του μετοχικου κεφαλαιου και την οργανωση του κοσμου. καλυπτεις οσο περισσοτερο μ.κ. μπορεις, αυτο εξαρταται απο το πως θα εμφανισεις προς τον κοσμο τη λεσχη, κανεις κανα 2 συγκεντρωσεις για ενημερωση, το αναπαραγεις σε καθε εκπομπη του ΗΡΑΚΛΗ στα ραδια, να ξερουν ολοι για την υπαρξη της λεσχης γιατι υπαρχουν ανθρωποι που τωρα μαθαινουν οτι υπαρχει η ΠΑ.Λ.Η. (και δεν κανω πλακα), ταυτοχρονα κανεις προεγραφες στις 2 συγκεντρωσεις και συνδρομη εχεις το ενοικιο των γραφειων που θα χρησημοποιηθουν και τον μεσο ορο των τρεχοντων εξοδων των γραφειων / (δια) των αριθμο των μελων. κανεις και μια ωραια ιστοσελιδα και απο κει και περα αφου δεν θα λειτουργει η λεσχη την ομαδα για αρχη ο σκοπος θα ειναι να γινει καποια διοικηση στη λεσχη, πως θα λειτουργει, ψηφοφοριες, διαδικαστηκα κτλ και το πως θα καλυψεις την πρωτη (για αρχη) ΑΜΚ για να εχεις λογο στη διοικηση και οχι μονο στα ραδια.
και στα οικονομικα και αγωνιστηκα θεματα σ αυτη τη φαση θα σε νοιαζει να κερδαει η ομαδα και να μη χρωσταει (θα μπορεις να το ελεγχεις και δεν θα πηγαινεις στον πιτ παπαδακο).
η μονη εννοια θα ειναι να καλυφτει οσο το δυνατον μεγαλητερο μ.κ. που το ταβανι ειναι τα 250,000 νομιζω (καπου εκει).
το ποσο δεν ειναι τρελο ουτε αστρονομικο αν συμμετεχει πολυ κοσμος αλλα αν ειναι ανοργανωτος οποτε και καχυποπτος ειναι λογικο να κανει 1000 ερωτησεις εδω και εκει, ο καθενας να λεει τα δικα του και να ριξει μονο ενα ευρω στον κουμπαρα (οποιος ριξει).
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από Bezyr 15/6/2012, 16:13

Προσπαθουν τωρα οι δικοι μας, και πολυ σωστα συνεδεσαν τα διαρκειας με την αγορα μετοχων.Ποσο πιο ευκολα θα ηταν να επαιρναν τον καθενα απο τους χιλιαδες γραμμενους Ηρακληδεις και να τους καλουσαν face tο face τον καθενα μας για αγορα διαρκειας και δωρο μετοχη(-ες) που αυτοματως θα εδιναν το διακιωμα στον φιλο να ψηφιζει για τα βασικα θεματα της ομαδος....
Ποσο ωραιο θα ηταν να καλεσουν και τον πιτσιρικο του καθενος να του δωσουν δωρακια, και εκπτωτικα κουπονια για την μπουτικ...
Ολα γινονται αλλα θελει προετοιμασια και χρονο.Τωρα ειμαστε στο παρακαλητο...
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη Empty Απ: Αποψεις για νεο Φορεα - Λεσχη

Δημοσίευση από teo 16/6/2012, 15:10

εγω ενα ξερω ασχετα με το αν ειμαστε στην Γ.
ο παπαδοπουλος ειναι πολυ πιο μπροστα απο εμας και κερδιζει ποντους μερα με την μερα, αποψη μου παντα.
βεβαια το ανοιγμα για μετοχες ειναι καλο πρεπει να παρουμε και 2 αν μπορουμε αλλα δειγμα γραφης θα δειξουν με το τι ειδους ομαδα θα εμφανισουν στο γηπεδο τωρα που υπαρχει μονο ο ΗΡΑΚΛΗΣ χωρις αεπ και λαλακιες. εχουν ολο το χρονο μπροστα τους να κανουν το καλυτερο. ηδη αναμενονται μεταγραφες συμφωνα με τον βομβιστη.
ελπιζω να κανουμε ομαδα μονο για νικες ασχετα με την κατηγορια.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 3 1, 2, 3  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης