FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

3 απαντήσεις

Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Bezyr 20/10/2012, 21:37

Δευτερη ηττα σημερα.
Χμμμμ
Τι γινεται με το πειραμα Κραβαρικ?
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Bezyr 29/10/2012, 10:11

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Mετα την τριτη ηττα, ο Αντρει, σκεφτεται να τους στειλει λεει.
Το γεγονος οτι ο Αντρει ηταν και θα ειναι κατι σαν σημαια μας στο βολλευ, δεν χωρα καμμια αμφιβολλια.Αρα θεμα αμφισβητησης της προσφορας του ως παικτη, δεν το συζηταμε, δεν υπαρχει.
Μηπως ομως ρε παιδια, επειδη δεν υπαρχει σαλιο, παμε να κανουμε κατ' αναλογια στο αγωνιστικο, αυτο που πηγαμε να κανουμε με τον τρισμεγιστο παραγοντα ΨευτοΤακη?
Ειμαι παντελως εκτος πραγματων στο βολλευ, αλλα αρνουμαι να πιστεψω οτι οσοι μεινανε, δεν μπορουν να βρουν τη λυση ωστε με ελαχιστα χρηματα να κανουν μια ομαδα οχι πρωταγωνιστη, αλλα απλα να παραμεινει ανετα στην κατηγορια....
Η ερωτηση του τυπου της μπλουφαρινας ειναι ευλογη.Καλος και χρυσος ο Αντρειι αλλα εδω μιλαμε για επιλογες τραγικες, και ακομη τραγικοτερες πιθανες αποφασεις απομακρυνσης.
Εκτος και αν δεν εχουν ετσι τα πραγματα.Και πως εχουν δηλ?
Ο Κραβαρικ απο την αλλη,στην συνεντευξη τυπου αμμεσως ριχνει τις ευθυνες της επιλογης στην διοικηση. Τι ισχυει τελικα? Αυτος ή η διοικηση τους επελεξε?
Ο κοσμος αγωνια, και μαθαινει με το σταγονομετρο.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Knack 29/10/2012, 12:59

Το προβλημα διαχρονικα στον Ηρακλη σε ολα τα τμηματα ηταν οτι οσο υπαρχει μαρμιτα η λεζαντα εχει διαφορους περιεργους τυπους που καρπωνωνται τα οφελη και οταν ερθει η στραβη επιρριπτουν τις ευθυνες αλλου (συνηθως σε αυτους που δουλευουν και νοιαζονται) και βγαινουν λαδι τα λαμογια.
Αυτο που συμβαινει και τωρα (που τελειωσαν οι Πραγες και οι τιτλοι) ειναι οτι εχουν απομεινει κανα δυο αδυναμοι χρηματοδοτες και ΕΝΑΣ ναι ΕΝΑΣ απο τη διοικηση που τρεχει να διεκπεραιωσει ΟΛΑ τα διαδικαστικα αυτος.
Η ΕΣΑΠ(Ταρνατωρος-μουν...νο) δεν δινει τα λεφτα με φτηνες δικαιολογιες,17χρονα τσουτσεκια βεντετιζουν απο τωρα και κανεις δεν υπαρχει να τραβηξει αυτια και να προστετευσει τα συμφεροντα του συλλογου.
Αυτοι που ηταν περσι και φερανε το νταμπλ ειναι πλεον ανεπιθυμιτοι.
Και δεν αναφερομαι στον Κολυμπατζη αλλα στον Μανωλοπουλο που παρολα τα λαθη που εκανε ολα αυτα τα χρονια στο ΓΣ ειναι ο μοναδικος παραγοντας που φοβαται ο Ταρνατωρος. Γιατι ειναι ο μοναδικος παραγοντας που μπορει να τα κανει πουτ...να στην ΕΣΑΠ προς οφελος των συμφεροντων του Ηρακλη οπως εκανε περσι και πηραμε το νταμπλ οταν το μουν..νο κινησε γη και ουρανο για να αποβληθει η ομαδα απο το πρωταθλημα και να μην παρει το νταμπλ.
Αυτος ο παραγοντας λοιπον απομακρυνθηκε διοτι φοβαται οτι θα φαει ξυλο απο Ηρακλειδεις.
Αυτον λοιπον παρακαλαμε τωρα να γυρισει ως η τελευταια ελπιδα να σωθει οικονομικα η ομαδα.
ΑΥΤΟΙ ΕΙΜΑΣΤΕ ΛΟΙΠΟΝ:
ΑΥΤΟΚΑΤΑΣΤΡΟΦΙΚΟΙ-ΜΙΖΕΡΟΙ-ΕΣΩΣΤΡΕΦΕΙΣ.
Ποτε μα ποτε δεν ειχαμε στο λεξιλογιο μας τη λεξη ΣΤΗΡΙΞΗ παρα μονον τη γκρινια και τη μιζερια που τη βαφτισαμε κριτικη πλακα εχουμε!!(δειτε τι γινεται στους διπλα με το Στραντζαλη αλλα και τον Ποντιο τελευταια)
Κριμα γιατι η σημαια του συλλογου κινδυνευει απο τυχαρπαστους και ασχετους που θα του ριξουν ευθυνες και θα του πουνε
"ΤΟ ΜΠΟΥΛΟ ΡΑΑΑΑ" και το στομα θαχει φτασει στο αυτι.
Πρεπει να καταλαβουμε οτι ενας μεγαλος κυκλος της ομαδας βολλευ εκλεισε.
Αυτος που ανοιξε το 1993 με τον Λεωνη και μας οδηγησε σε 15 εγχωριους τιτλους σε 5 φαιναλ φορ και σε πανευρωπαικη καταξιωση του ονοματος μας.
Φετος αρχιζει καινουριος που μεσα σε οικονονικη κριση θα πονεσει πολυ και θα χρειαστει χρονος για να ερθουμε στα ισα μας.
Και ΠΡΟΦΑΝΩΣ ο Κραβαρικ ειναι αυτος που θα πρεπει να ειναι μπροστα σε αυτην την προσπαθεια.
Αυτοι που θα προσπαθησουν να του χρεωσουν το οτιδηποτε ΕΙΝΑΙ ΒΑΛΤΟΙ.&-

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Bezyr 29/10/2012, 14:36

@Knack
ηθελα να σε ρωτησω δυο πραγματα
Ο Κολυμπατζης απομακρυνθηκε γιατι ετσι ηθελε ή τον απομακρυναν?
Επισης επειδη πολλα ακουγονται για Λεωνη κλπ κλπ.
Το ενα δεδομενο, ειναι η καταχρεωση του ΓΣ με χρεη πανω απο 100 μυρια, και υπαρχει η αποψη οτι το βολλευ ηταν το κατ εξοχην αθλημα που τον εβαλε μεσα.
Απο την αλλη, αν βγαλουμε εξω θεματα που ο απλος Ηρακληδεας δεν ξερει περι εμπλοκης του Λεωνη και του αδελφου του σε οικονομικες ατασθαλιες, η εποχη Λεωνη ηταν επιτυχημενη για το συλλογο σε επιπεδο διακρισεων.
Τελικα τι συμβαινει ρε φιλε.
Πληρωνει οολος ο συλλογος την πρωταγωνιστικη μας προσπαθεια στο βολλευ, ή με αφορμη τις επιτυχιες εγινε τσαμπα κατασπταληση χρηματων και λαμογιες ωστε να φτασουμε εδω που φτασαμε?
Σημερα ποιος ενδιαφερεται για το βολλευ και τρεχει?
Δυστηχως, δεν θελω να ανοιξω τετοιο θεμα διπλα, που ισως υπαρχουν και περισσοτερες αποψεις για συμπερασματα,διοτι παλι θα μαλωσουμε.
Θα ηθελα ομως να μαθω.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Knack 29/10/2012, 18:56

Ο Κολυμπατζης θελησε για προσωπικους λογους (δεν ειναι του παροντος) να μην ειναι μπροστα και τη νεα χρονια.
Ομως η αργοπορια στο θεμα ΑΦΜ και η αμελεια για την διαδοχη κατασταση (κυριως απο τον ΓΣ) σε συνδυασμο με την μη καταβολη της τελευταιας δοσης απο την ΕΣΑΠ (80.000)δημιουργησε μια κοντρα με τον ΓΣ(ΠΑΛΗ) και την οριστικη μη ενασχοληση του με το ΤΑΠ κατηγορουμενος μαλιστα οτι αφησε μαυρη τρυπα στο ΓΣ (παρα το γεγονος οτι τα 2 χρονια ενασχολησης του εχωσε νουμερο που δεν το φανταζεται καποιος ευκολα).
Οσον αφορα τους Λεωνηδες δεν μπορουμε να μην αναγνωρισουμε στον Αλεκο την προσφορα του αλλα η δραση του αδερφου του ηταν καταστροφικη για το συλλογο.
Μαζι με Παναγοπουλο (επικεφαλης και με πολιτικη καλυψη) και με εκτελεστικο τον Μπαλακερα εγιναν πραματα και θαματα που υπερχρεωσαν το συλλογο και τον οδηγησαν στη συμφορα που βιωνουμε σημερα.
Βεβαια η μηχανη ειχε στηθει πολυ καλα και νομοτυπα ετσι ωστε ο οποιοσδηποτε ελεγκτης να βλεπει οτι εγιναν ματσακωνιες αλλα να μην μπορει να στοιχειοθετησει νομικα ΤΙΠΟΤΕ.
Το τυλιγμα του συλλογου σε μια κολλα χαρτι εγινε οταν μετα την αποχωρηση Παναγοπουλου και την μη πολιτικη καλυψη πλεον (ΠΑΣΟΚ κτλ) υπηρξε Εφιαλτης απο μεσα απο το συλλογο που τα ξερασε ολα με ανταλλαγμα την ενταξη του σε προγραμμα προστασιας μαρτυρων την οποια απολαμβανει αυτη τη στιγμη.
Ολα αυτα βεβαια εγιναν γιατι η προκληση κατακτησης ενος τσου λου στο βολλευ ηταν μεγαλος στοχος που τελικα χαθηκε σε λεπτομερειες και τυχαια γεγονοτα.
Δεν ειμαι απο αυτους που καλλιεργουν εχθρα μεσα στο συλλογο μεταξυ βολλευκων και μπασκετικων (ΥΨΙΣΤΗ ΒΛΑΚΕΙΑ) αλλα η αληθεια ειναι οτι η προσπαθεια κατακτησης τσου λου ωθησε τις εκνομες ενεργειες των λαμογιων του συλλογου στα ακρα.
Καποιοι σιγουρα φαγανε πολλα λεφτα απο τα κλεμενα. Δεν μπορω να διανοηθω οτι το φαιναλ φορ της πυλαιας ηταν ζημιογονο με 2 βραδιες σολνταουτ.
Οπως επισης και οτι τοσα συμβολαια υπερπαικταραδων που ηρθαν ηταν καθαρα.
Τεσπα η ουσια ειναι οτι ο συλλογος οδηγηθηκε σε βλακωδη διχασμο βολλευκων και μπασκετικων και στην οικονομικη καταστροφη.

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Bezyr 30/10/2012, 16:47

@Κnack
δεν μπορουν τωρα να βγουν νεα διαρκειας πολυ φτηνοτερα απο τις αρχικες τιμες?
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Knack 30/10/2012, 16:59

Και ποσοι θα παρουν;
5-6;
10;
χ..σε ψηλα κι αγναντευε!

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Bezyr 30/10/2012, 17:27

Ολα ειναι θεμα προσεγγισης και συνθηκων φιλε.Ποτε δεν ξερεις.
Απλα η φιλοσοφια δεν μπορει να ειναι, πληρωστε κοροϊδα.
Ασε που πολλοι εχουν προβλημα επιβιωσης.Και ο Ηρακλης συνολικα ως συλλογος, οπως και κανενας αλλος αλλωστε, δεν εκανε τιποτε για να ΕΚΜΕΤΑΛΛΕΥΤΕΙ την οικονομικη συγκυρια για να φερει κοσμο στο γηπεδο....
Ολοι λενε ¨ο κοσμος δεν εχει λεφτα" και κλεινει το θεμα.Ελα ομως που δεν ειναι ετσι....
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Bezyr 15/4/2013, 23:53

Παρέμεινε ο Ηρακλής - Στην Α2 ο Παναθηναϊκός

Τωρα, γιατι εγω ανησυχω ακομη περισσοτερο οτι μπορει να πεσουμε εξω-αγωνιστικα παρα το οτι σωθηκαμε αγωνιστικα?
Μην ειναι οι βρωμες του ΓΣ? μην ειναι οτι αφου εγινε η αρχη με τον βαζελο, πλεον εσπασε το ταμπου με την πτωση και των μεγαλων ομαδων στο βολλευ?
Αν πεσει και ο βασιλιας για εξωαγωνιστικους λογους,οκ μπαινουμε Γκινες με τη μια.

Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από teo 16/4/2013, 01:00

και εγω τωρα το σκεφτομαι περισσοτερο..

μην την φαμε τωρα μια και καλη. και μαζευουμε 3/3 αθληματα σε Β κατηγορια.

δεν παμε καλα, χρειαζομαστε μετα το ρισταρτ ΗΛΕΚΤΡΟΣΟΚ ειδικα στον ΓΣ.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Knack 17/4/2013, 09:19

Εγω ανησυχω περισσοτερο για την ιδιοτυπη κατασταση διοικητικης ομηριας στο ΓΣ παρα για το ποια κατηγορια θα παιξει τουχρονου η ομαδα (αν υπαρχει)
Δεν θα ελεγα οχι σε επανεναρξη ειτε σε τοπικη κατηγορια ειτε με αλλο ΑΦΜ αρκει να υπηρχε μια διοικητικη σταθεροτητα και αξιοπιστια.
Δυστυχως κουμαντο κανουν μερικοι που εχουν σαν πρωτη προτεραιοτητα τα μικροσυμφεροντα τους υποστηριζομενοι απο τραμπουκους και οχλο.
Πιθανολογουμενης και της αποχωρησης Μπερμπε απο τις ακαδημιες ετοιμαστειτε να δειτε ομορφιες και στις ακαδημιες.
Δυστυχως η εποχη τιτλων σε ολα τα επιπεδα στο βολλεϋ εχει περασει.
Με την υπαρχουσα κατασταση φοβαμαι ανεπιστρεπτι.
Και το παραπανω το λεω μετα λογου γνωσεως οτι οι ανωτερω ψιλικατζηδες που κουμανταρουν τον μεγαλυτερο συλλογο πανελληνιως (και πλεον απαξιωμενο πια)εχουν και αφεντικο που ειναι δυσκολο να τον αντιμετωπισουμε σαν λαος διχασμενος και οντας σε εμφυλιο ουσιαστικα.
Καλη μας τυχη και αν καποτε μας ερθει το μυαλο και ενωθουμε εχουμε ελπιδες.
Ως τοτε Crying or Very sad Crying or Very sad Crying or Very sad

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Bezyr 17/4/2013, 11:10

Δεν ξερω ποσοι ειστε γραμενοι στη λεσχη παιδες,εγω ειμαι και τους τη λεω αβερτα για την ανυπαρξια τους, αλλα εχω υπ οψιν μου μερικα ατομα που θα μπορουσαμε να μαθουμε ΑΝ και ΤΙ μπορει να γινει.
Βλεπω εκεινον τον Τσιργογιαννη στη 13 και μου 'ρχεται να τον πιασω να του πω, τι κανετε ρε μαλακα εκει στη λεσχη?
Που ειναι τα λογια τα παχια ρε ανυπαρκτοι?
Πριν ακομη κλεισουν την γαμιολοεφημεριδα, τους ειπα μια αποψη.Κλειστε την ρε σεις και αρχιστε ηλεκτρονικη εκδοση.
Προπαγανδα.
Οργανωση του κοσμου.
Συνεννοηση με τους οργανωμενους.
Οχι τους μαλακες τους πυροβολημενους, υπαρχουν πολυ που νιωθουν.
Σαν να ταλεγα στον αερα.
Ολο θεωρια, πραξη μηδεν.
Και ομως, ειμαι σιγουρος οτι ακομη και σημερα, λογω ιντερνετ, το πρωτο και καθοριστικο βημα ηταν και ειναι Η ΑΠΟΓΡΑΦΗ ΜΑΣ.
Να ξεκινησουμε να γνωριζομαστε.Να ξερουμε ποια βαη απο Ταλιμπαν εχουμε.
ΑΚΟΜΗ ΚΑΙ ΑΝ ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΑΠΟΔΕΙΧΘΟΥΝ ΦΡΟΥΔΕΣ, ΠΩς ΘΑ ΤΟ ΚΑΤΑΛΑΒΕΙΣ ΑΝ ΔΕΝ ΠΡΟΣΠΑΘΗΣΕΙΣ?
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από teo 17/4/2013, 13:16

δεν θελουν ρε φιλε απλο ειναι.
δε γουσταρουν. γουσταρουν να λενε ειμαι στον ΓΣ ΗΡΑΚΛΗ και ωχ αμαν τι εργο προσφερω αλλα πρακτικα δεν γινετε κατι.

εχω λιγες ερωτησεις και εκει θα κριθει ολος ο ρολος της λεσχης.
1. οταν ανελαβαν τον ΓΣ εδωσαν αφεση αμαρτιων στους προηγουμενους?
2.αντε και εδωσαν αφεση αμαρτιων στον αμεσως προηγουμενο μετα ΜΕ ΠΡΑΞΕΙΣ κινυγησαν καποιον απο τους παλιους?

3.εκαναν αναπτυξιακη που ελεγαν στο ξενοδοχειο?
4.ενημερωσαν τον κοσμο για κατι. κατι ρε συ, ξερεις χεστηκα σημερα πανω μου ειχα κοψιμο, εχθες καναμε αυτο, ζητανε αυτο, κατι.

το μονο που ζητησαν τελευταια φορα ηταν χρηματα (εφορια με μπαμπεσικο τροπο κιολας τα ζητησαν αν θυμαστε) τα οποια και να εχω ΔΕΝ ΤΑ ΔΙΝΩ πλεον.
δεν ειμαι μαλακας. πιστεψα οτι κατι θα αρχισουν να κανουν αλλα αποδειχθηκαν λιγοι ή πολυλογαδες πολυ απλα, αεριτζιδες, δημοσιοσχετιστες.

την επομενη φορα που θα ερθει κανενα φεσι, ξερω τελευταια στιγμη θα θυμηθουν τον κοσμο και πλερωνεις ή σβηνουμε θα πουν παλι.

ε δεν πληρωνω γιατι σβησαμε απλα ΕΣΕΙΣ δεν το ετε παρει γραμμη ακομα.
με εσκασαν τοσο καιρο οι μαλακες εκει, ειδικα οταν προεκυψε το θεμα του τουρκου με το καυτα γιατι ποιος μου λεει εμενα οτι δεν θα με ξεσκισουν γιαν να μου παρουν τα οικοπεδα οι αλλοι? και εγω πεταω τωρα χαρταετο?
πινω 20 μπυρες στο συνδεσμο καλυτερα αγοραζω και ενα μπλουζακι να βοηθησω και εκει και τελος.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Knack 17/4/2013, 16:36

Bezyr έγραψε:
Προπαγανδα.
Οργανωση του κοσμου.
Συνεννοηση με τους οργανωμενους.
Οχι τους μαλακες τους πυροβολημενους, υπαρχουν πολυ που νιωθουν.
Σαν να ταλεγα στον αερα.
Ολο θεωρια, πραξη μηδεν.
Αυτα που γραφεις εδω και παμπολλα αλλα μετρα και ενεργειες περιγραφονται αναλυτικοτατα και με ανατριχιαστικες λεπτομερειες για το πως θα υλοποιηθουν σε 40σελιδη μελετη που εγινε με προοπτικη να παρουσιαστει στη συνελευση της 30 Ιανουαριου απο 5 ατομα (3 δικηγορους ενα υψηλοβαθμο στελεχος του ΓΣ που δεν θελει να τους δει πλεον ουτε ζωγραφιστους και τον συντακτη της μελετης) αλλα με παρεμβαση μπραβων η μελετη δεν εφτασε ποτε στη συνελευση και η παραπανω 5μελης ομαδα συκοφαντηθηκε οτι τελικα δεν παρουσιαστηκε στη συνελευση και πολλα αλλα τετοια φαιδρα.
Αρχιτεκτονας του ολου στησιματος ο ανθρωπος που πιεζε επι 2 μηνες την επιτροπη να συντομευσει το χρονο εκπονησης της μελετης και να παρουσιαστει εγκαιρως.
Ξαφνικα ο εν λογω κυριος κανοντας μια θεαματικη κωλοτουμπα αδειασε ΟΛΗ την επιτροπη (μεταξυ των οποιων και ο υψηλοβαθμος του ΓΣ κολλητος του) και πηρε το μερος της συμμοριας (δεν ξερω με τι ανταλλαγμα) κανοντας αβαντα στους μπραβους και τον οχλο που σερνανε πισω τους.
Ο ιδιος τους εβαλε σαν ισοτιμους συνομιλητες της 5μελους σε θεσμικη συνελευση του ΓΣ με μοναδικο σκοπο να εκφοβισει τους συντελεστες του εγχειρηματος.
Και το πετυχε αποτρεποντας την παρουσιαση της μελετης στην επικειμενη γενικη συνελευση του ΓΣ.
ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΟΣ που θα ηθελες να πιασεις στην 13 γιατρε και να του σπηκαρεις τα φωνηεντα.
Να τον χαιρομαστε!!
ΥΓ. Στην φαση που εγινε ηταν παρον συσσωμο το ΔΣ του ΓΣ και κανεις τους δεν εβγαλε αχνα για να στηριξει την 5μελη επιτροπη που δουλευε επι 3 μηνες σχεδον για τη συνταξη της μελετης που θα εμπαζε το συλλογο στην επομενη μερα.

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Bezyr 17/4/2013, 17:37

Σοβαρα? Shocked
Απιστευτο ρε φιλε.
Κατι πρεπει να κανουμε, δεν ξερω, κατι.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Knack 17/4/2013, 18:30

Eτσι ειναι δυστυχως και χειροτερα.
Για τα παραπανω μπορω να μιλησω με ονοματα και διευθυνσεις.
Ειναι ολοι τους πολυ γνωστοι.
Οχι απο εδω φυσικα ετσε;
Οσο για το οτι κατι πρεπει να κανουμε ...
ναι συμφωνω εχω κατι στο κεφαλι μου αλλα παλι δεν γραφεται εδω.
Δυστυχως ο λαος του Ηρακλη ομως Sleep
ΥΓ. Επειδη θελω να ειμαι ειλικρινης και ευθυς θα σου πω οτι η μελετη της επιτροπης προεβλεπε αλλαγη του ΑΦΜ για τον ΓΣ και συγκεκριμενη προταση επικοινωνιακης διαχειρησης της.
Μαλιστα ηταν τοσο πολυ πιθανο να περνουσε η προταση στη γενικη συνελευση που ο ΑΡΔ (πασιγνωστος κι αυτος) που γνωριζε πολλες λεπτομερειες το ψιλοβρωμισε λιγες μερες πριν με αυτο το αρθρο:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Και μαλιστα υπηρχαν και 4-5 φραγκατοι Ηρακλειδεις που θα στηριζαν τους πρωτους μηνες.
Πολλοι μπορει να διαφωνουν με την αλλαγη ΑΦΜ ομως η πλειοψηφια οσων ενεπλακησαν στην υποθεση (απο το ΔΣ του ΓΣ εννοω) το ειχε αποδεχθει και μαλιστα παρακαλουσε να γινει γιατι ο ΓΣ ειναι πλεον νεκρος.
Εξ αλλου η μελετη δεν παρουσιαστηκε ως θεσφατο αλλα ως αντικειμενο συζητησης και θα εμπαινε σε ψηφοφορια στην γενικη συνελευση στις 30-1-2013.
Τωρα το τι εγινε και αλλαξαν ολα στην πορεια εν μια νυκτι αυτο παραμενει αγνωστο ακομα σε ολους οσους φαγανε το στησιμο και τις απειλες.
Ενας απο τους 3 δικηγορους που συμμετειχαν (πασιγνωστος Ηρακληδεας) μου ειπε: "αστο μην το ψαχνεις. Αισθανομαι οτι κατι πιο μεγαλο απο εμας ειναι απο πισω".

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Bezyr 1/5/2013, 12:41

Aκομη δεν επικυρωθηκε η βαθμολογια λεει.
Ασχετως με τα παραπανω, και με την οικτρη κατασταση στο ΓΣ εχω μια μικρη υποψια οτι και το βολλευ και το μπασκετ θα πληρωσουν(σαν) ως εναν βαθμο την πιθανη επιτυχια στο ποδοσφαιρο....
Ασχετο θα πει κανεις, αλλα απο την στιγμη που επεσε η αεκ ποδοσφαιρικα ημουν σιγουρος οτι τα χανουμια στο μπασκετ δεν υπηρχε περιπτωση να μην παρουν το μπαραζ.
Κατι αναλογο μου βρωμαει και στο βολλευ.
Δεν ξερω. Rolling Eyes
Εδω και πολυ καιρο μου εχει καρφωθει στο μυαλο ενα τρελλο σεναριο, το "Μια πολη μια ομαδα"
Οχι ο γυφτος ως μοναδικη ομαδα αλλα αυτο που ηθελε ο Βαγγελας, αλλα,διευρυμενο.
Με κεφαλι τον γυφτο στο ποδοσφαιρο, τα σκουληκια στη σπυριαρα και εμας στο βολλευ.
ΤOTAL SYGXWNEYSIS
Κατι τετοιο φυσικα σημερα ακουγεται εξωφρενικο.TOTAL MALAKIA θα ελεγε και με το δικιο του καποιος.
ΣΗΜΕΡΑ θα συμπληρωνα εγω...


Θυμαμαι πριν απο χρονια σε μια τεχνικη αναλυση του δεικτη του χρηματιστηριου με τα κυμματα Ελλιοτ, ειχα αναρτησει στο τοτε blog μου μια προβλεψη του γενικου δεικτη πολυ κατω απο τις 1000 μοναδες.
Στο room του pall talk που τα λεγαμε, αλλα και με τη χρηματιστηριακη που εστελνα τις αναλυσεις μου,ειχε πεσει πολυ γελιο, καθως <απο 1000 μοναδες σημαινε οτι Εθνικη και Αλφα π.χ θα παιζανε με αξια μετοχης πολυυυ κατω απο την πραγματικη τους αξια βαση ιδιων κεφαλαιων,ακινητων κλπ κλπ.

Δεν θα σας πω τι εγινε και ποιος μου μιλησε οταν επεσε για πρωτη φορα ο γεν δεικτης στην ελλαδα κατω απο τις 1000 μοναδες.Αλλα ειλικρινα αξιζε ολο το δουλεμα που ειχε πεσει.
Πολλοι δε φιλοι, αν και δεν εμπαινα στο παλ τοκ εδω και πολυ καιρο, καθως ασχοληθηκα μονο με παραγωγα, μου εστειλαν emails και μου ζητησαν συγμωμη!!! για κατι που εγινε πριν απο χρονια...
Η προβλεψη φυσικα δεν ειχε γινει για τοποθετησεις ή εξοδο απο μετοχες, αλλα κατι σαν ασκηση επι χαρτου στην τεχνικη αναλυση.Απλα οποιος τρελλος τοτε πουλουσε ενα option 0,1ευρω τοτε, σημερα θα ειχε εκατομμυρια ευρω.Θεωρητικα παντα....
Αυτο σαν παρενθεση.Για να λες ποτε μην ξαναπεις ποτε Wink


Στα δικα μας τωρα.
Το εξωφρενικο να απεργαζονται τα κεφαλια σε ενα τετοιο προτζεκτ,μιας ομαδος, δεν βγαινει με τα σημερινα δεδομενα.Ουτε θα γινοταν σε εναν και δυο μηνες.
Πολυ πιθανον να μην γινει και ποτε.
Απλα ειναι αρκετες οι ενδειξεις ρε γμτ που θα μπορουσαν να σημαινουν ΚΑΙ κατι τετοιο...
Οσο για τα κινητρα μιας τετοιας κινησης, που φυσικα θα γινοταν με αναλογο τροπο σε ολο το ελληνικο ποδοσφαιρο, ειναι παρα πολλα.Παρα πολλα.Απο την αναβαθμιση του τηλεοπτικου προϊοντος μεχρι την εξαλειψη του "ιερου" σηματος απο την μπλουζα μας, του Η και οτι αυτο σημαινει,οπως πιστευουν καποια καλα φιλαρακια μου, αυτο που συμβολιζει ο γυφτος για την χαμενη Πολη και αλλα πολλα.
Τεσπα, πολλα ακουγονται εξωφρενικα πριν τον καιρο τους αλλα...
Επισης τετοια σεναρια για να περασουν στον κοσμο δυο μονο δυνατοτητες υπαρχουν.Ή της συναινεσης,(φανταστειτε που πρεπει να φτασουν οι ομαδες μας για να αναγκαστουν οι οπαδοι να δεχτουν κατι τετοιο), ή του εξαναγκασμου ελλειψει αλλης διεξοδου.
Και τα δυο φανταζουν πολυ δυσκολα.
Απλα ας τα εχουμε ετσι πισω στο μυαλο μας, εστω και πολλλυυυ πισω, αλλα πιθανα..
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Knack 1/5/2013, 14:24

Δεν ξερω ποσοι απο εμας εχουν παρει χαμπαρι οτι ο τουρκος ειναι πρωτη δυναμη (βαθμολογικα) και στα 3 δημοφιλη αθληματα. (και σε ενα 4ο το χαντ μπωλ αλλα δε γαμεις)
Το θεμα δεν ειναι το τι σκεφτονται διαφορα αρρωστα μυαλα εντος και εκτος πολης αλλα τι σκεφτομαστε και τι θελουμε εμεις οι απλοι Ηρακληδεις.
Το θεμα του ΓΣ ειναι στο μη παρεκει.
Οι τυποι που μπαινοβγαινουνε στο Κατσανειο και παριστανουν τη διοικησηδεν εχουν καμμια νομιμοποιοηση. Ουτε πρωτοδικειο ουτε πολυ περισσοτερο εντολη γενικης συνελευσης
Απλα επειδη κανεις δεν ασχολειται μπαινοβγαινουν λαμβανουν αποφασεις που οδηγουν το συλλογο στη διαλυση.
Αφου ακομα προς το ΙΚΑ ΣΔΟΕ ΜΙΚΑ ΣΙΚΑ κτλ υπευθυνος του συλλογου φαινεται ο Γωγακος.
Πολυ προσφατα καρατομηθηκε ο Μπερμπερογλου μετα απο εναν λυσαλεο πολεμο λασπης απο τη συμμορια.
Η συνελευση που προκυρηχθηκε για τις 8-5-2013 ειναι στημενη και οι αποφασεις για το ποιος θα αναλαβει το γυναικειο και τις υποδομες βολλευ εχουν ηδη παρθει.
Η καταντια ενος συλλογου με το μεγεθος του Ηρακλη πλεον ειναι τοσο μεγαλη που τα κοκκαλα του Μαλτου του Απ. Κοσμοπουλου του Γαρεζου και του Καβακα εχουν διαλυθει απο το τριξιμο με αυτα που βλεπουν απο εκει που βρισκονται τωρα.
Οι παραπανω προσωπικοτητες λοιπον θα δουνε τον Ηρακλη και τα τμηματα τους σε περιπτεραδες ψιλικατζηδες κυλικειαρχες (δεν εχω τιποτε με τα συμπαθη επαγγελματα) και με διαφορους τυχαιους που ειναι μανατζερς των παιδιων τους και τους προωθουν στις ομαδες υποδομων με επαθλο το 10% στις πανελληνιες εξετασεις.
Στη διοικηση του συλλογου καποτε υπηρχαν ξεχωριστοι ανθρωποι επιστημονες και κυριως με μερακι για το συλλογο τα παιδια και την κοινωνια γενικωτερα.
Τωρα υπαρχουν οι ανωτερω συμπαθεις εππαγγελματικες κατηγοριες και συνομοταξιες τυχοδιωκτων που για να περασουν τα σχεδια τους δεν διασταζουν να χρησιμοποιησουν τραμπουκους λασπη και οτιδηποτε αλλο βρωμικο σκεφτει το μυαλο τους.
Εκμεταλευονται την απουσια του υγιους Ηρακληδεα που επιδεικτικα απεχει απο το συλλογο εδω και πολλα χρονια και εξυπηρετουν με ευλαβικοτητα το μοτιβο της διαλυσης του συλλογου.
Αυτος ειναι ο στοχος;
Αυτη τη στιγμη ειναι ο συλλογος εκθετος στον οποιονδηποτε (ειτε κρατος ειτε εχθρο του συλλογου βλεπε τουρκο) να καταγγειλει ως παρανομη την διοικηση του ΓΣ και να ζητησει απο το πρωτοδικειο να διορισει διοικηση οποιον κρινει αυτο.
Το πρωτοδικειο μπορει να διορισει λοιπον οποιονδηποτε τουρκο στη διοικηση και η διαλυση να ειναι νομιμοτατη.
Μ ετη διαλυση τα οικοπεδα περιερχονται στιν ΓΓΑ και φυσικα φυσικα μεσω ΤΑΙΠΕΔ εκποιουνται στον ενδιαφερομενο για επενδυσεις απαλλαγμενα απο οποιοαδηποτε αθλητικη χρηση.
Η σταση της διοικησης ειναι υποπτη.
Για να μην παιρνει η μπαλα αδικως καποιους που οντως ειναι Ηρακληδεις και προσπαθουν οταν λεω διοικηση εννοω ενα ατομο που λυνει και δενει εκει μεσα χωρις καμμια αναληψη ευθυνης αφου δεν φαινεται πουθενα.
Ενα φαντασμα δηλαδη οπως παλιοτερα ο Σακης Λεωνης ο Μπαλακερας και αλλοι τυποι που εκοβαν και εραβαν παλιοτερα με υπογραφες αλλων που τωρα τους κυνηγανε θεοι και δαιμονες.
Η συνελευση της 8/5/13 θα ειναι αλλη μια κωμωδια αΛλη μια πραξη του δραματος του ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ.
Στις τραγωδιες ομως σχεδον παντα στο τελος υπηρχε ο απομηχανης θεος που εβαζε τα πραγματα στη θεση τους.
ΕΔΩ ΘΑ ΥΠΑΡΞΕΙ;

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Knack 1/6/2013, 10:35

Η ελευθερη πτωση συνεχιζεται και κανεις δεν ξερει που ειναι ο πατος.
Οπως ειχα αναφερει λιγο καιρο πριν οι ομορφιες στις ακαδημιες και στο γυναικειο ειναι πλεον γεγονος μετα την εκδιωξη (ουσιαστικα) Μπερμπερογλου.
Η αναμενομενη (για ολους πλην διοικησης ΓΣ) αποφαση του ΑΣΕΑΔ ειναι το κερασακι στην τουρτα.
Πλεον δεν υπαρχει προοπτικη ουτε για τοπικο γιατι εαν και εφοσον καποτε επανελθεις τα χρεη θα σε περιμενουν.
Μονον το καθαρισμα του ΑΦΜ (0% πιθανοτητα)πλεον ειναι κατι που μπορεις να ελπιζεις.
Και οι Ταρνατωρογρολιοι σχεδιαζουν κλειστη λιγκα με τον Ηρακλη φυσικα απεξω.
Τα ντουγκανια του ΓΣ περιμεναν τοσο καιρο ειτε καλη αποφαση του ΑΣΕΑΔ jocolor albino What a Face ειτε να περασει νομος που θα κανει τα τμηματα βολλεϋ ολων των συλλογων Α.Ε. χωρις να μεταφερουν χρεη (νομικα αστηρηχτο σεναριο).
ΤΩΡΑ; ΤΙ;
Για βρειτε τη λυση...

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Bezyr 1/6/2013, 13:14

Ας αφησουν τον χρεωμενο Ηρακλη, και ας παμε σε ιδρυση του Ηρακλης 1908
ΑΝ ΓΙΝΕΤΑΙ ΚΑΙ ΑΝ ΔΕΝ ΛΕΩ ΜΑΛΑΚΙΑ ΚΑΘΩς ΔΕΝ ΞΕΡΩ ΠΟΥ ΜΟΥ ΠΑΝ ΤΑ 4 ΣΤΟ ΒΟΛΛΕΥ

Επειδη ειμασταν δυναμη στο βολλευ, νομιιζω οτι επρεπε να παμε εκβιαστικα-διασπαστικα για αλλη λιγκα εδω πανω.Ετσι τσαμπουκα, μεχρι να μας δωσουν καθαρο ΑΦΜ
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Knack 1/6/2013, 17:03

Ρε γιατρε ποσο καιρο πριν σας λεω οτι αυτο που λες να ιδρυσουμε εχει ιδρυθει απο τον Οκτωβρη του 2011 για αυτον ακριβως το σκοπο και οι συμμοριες του Κατσανειου οχι μονον το πολεμανε αλλα θελουν να διαλυθει κιολας;
Να μην υπαρχει ενας καθαρος Ηρακλης γιατι απειλειται το μεροκαματακι τους;

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Bezyr 1/6/2013, 18:08

Αρα παμε γερα προς τα εκει
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013 Empty Απ: Αγωνιστικη περιοδος 2012-2013

Δημοσίευση από Knack 1/6/2013, 18:22

Bezyr έγραψε:Αρα παμε γερα προς τα εκει
Για να γινει αυτο θελει συσπειρωση και υποστηρηξη σε αυτους που θα μπουν μπροστα.
Ευκολο ειναι σαν θεωρια να πας σε μια συνελευση 30 ατομων και να το περασεις.
Αλλα σε εναν διαιρεμενο λαο σαν κι εμας φανταζει βουνο.

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης