natsinas75
tolisblue
32 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 23 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 14 ... 23  Επόμενο

Μεταγραφικές επιθυμίες -καλοκαιρινή περίοδος 2015 - Σελίδα 6 Empty Απ: Μεταγραφικές επιθυμίες -καλοκαιρινή περίοδος 2015

Δημοσίευση από natsinas75 1/6/2015, 20:59

Ειναι εκπληκτικο παντως οτι ουσιαστικα δεν εχει διαρρευσει ακομη κανενα ονομα ποδοσφαιριστη..

Αμ.χαφ. Να τρωει σιδερα θελουμε.
Ο ιντζογλου για Β καλος ειναι αλλα βγαινουν λαθος συμπερασματα γιατι παιζουμε με χωρια.

Δεν πιστευω να ηταν κακο να του καναμε μια κρουση εστω να δουμε τι ζηταει
Γιατι κακα τα ψεματα για να παιζει 2-3 χρονια τωρα στην ιταλια δεν πιστευω να μην μας κανει
Συν οτι πιστευω πως θα κολλησει αμεσως στο κλιμα της ομαδας
   Επίσης στην ίδια ομάδα με τον ταχτσίδη έχω ακούσει πως έχουνε καλό φορ μπροστά.
   Είναι λίγο γερασμένος (38 ετών) αλλά το έχει το γκολάκι με ιδιαίτερη έφεση στα σκουλήκια... Razz

Αριθμός μηνυμάτων : 511
Ημερομηνία εγγραφής : 14/07/2011

Δημοσίευση από sakoulas74 2/6/2015, 10:42

Μαλλον ειμαι ο μοναδικος που δεν θελω να ακουστει το παραμικρο για μεταγραφες καλοκαιριου.
Ουτως αλλιως, παρολο που μ'αρεσει αυτου του ειδους η κουβεντα, το περασμενο καλοκαιρι, με περιορισμους κιολας, αποδειξαμε οτι ξερουμε να κινηθουμε μεταγραφικα. Εστω μιλωντας για β'.

Οποτε προτιμω να δω ανακοινωση απο την παε για υπογραφη απο το να κανω τον καλχα...
Θελω να δω ποσα απιδια χωραει πραγματικα ο σακος, μιλωντας για το πρωταθλημα της σουπαλιγδας...

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Δημοσίευση από bluedevil 2/6/2015, 11:31

ΜΠΑΜΠΑΣΤΡΟΥΜΦ έγραψε:   Επίσης στην ίδια ομάδα με τον ταχτσίδη έχω ακούσει πως έχουνε καλό φορ μπροστά.
Λουκα Τονι ! μπορουμε να πάρουμε κ τον οικοδόμο πακέτο με τον ταχτσίδη κ τον τονι Laughing

bluedevil

Αριθμός μηνυμάτων : 456
Ημερομηνία εγγραφής : 24/11/2014

Δημοσίευση από teo 2/6/2015, 13:17

μαντης δεν θελω να γινω αλλα πιστευω ειμαστε πολυ κοντα σε κλειτον και φανη γκεκα.

teo
teo

Δημοσίευση από bluedevil 2/6/2015, 13:36

Ωραίος, μαζι με λουκι κ οι δύο του χρονου τουλάχιστον 20 γκολακια

bluedevil

Δημοσίευση από teo 2/6/2015, 13:41

δεν ξερω αν ειναι τοσο ακριβος οσο λενε, δεν ξερω τι λεφτα παιρνουν δηλαδη αλλα φαινεται οτι το εχει το γκολ σε πρωταθλημα υψηλοτερου επιπεδου απο την ελλαδα.
στο μονο που κολαω ειναι η ηλικια του, αλλα αν ειναι καλα δε γαμεις, 70 λεπτα να παιζει σε καθε αγωνα ειναι σουπερ.
αμα παρουμε και ενα καλο δεκαρι ακομα καλυτερα.

teo
teo

Δημοσίευση από teo 2/6/2015, 13:52

bluedevil έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

ο περονε πιστευεις ειναι για να την κανει?

teo
teo

Δημοσίευση από Επισκέπτης 2/6/2015, 13:55

το sportdog πάντως δεν είναι ιδιαίτερα αξιόπιστο.

Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από teo 2/6/2015, 14:10

το ξερω, αλλα και μονο που ασχολουμαστε απο ενα επιπεδο παιχτων και πανω ειναι καλο.

teo
teo

Δημοσίευση από bluedevil 2/6/2015, 14:29

Τεο ο περονε έχει αλλο ενα χρόνο συμβολαιο, αν δεν ζητήσει αύξηση (εχει ήδη καλο συμβολαιο) πιστεύω οτι θα μείνει, εμενα μου αρέσει ο περονε γιατι οταν βλέπει δικέφαλο ασπρόμαυρο η κιτρινομαυρο σκοράρει.Επίσης έχει εμπειρια για να βοηθήσει στην Α , με Λουκι Γκέκα και Περονε ειμαστε καλά στην επίθεση, κλευτον τσιλια ρομανο στο 10 οκ, θέλουμε εξαρι σκυλί μαζι με ιτζόγλου και σίγουρα αριστερο εξτρεμ.

bluedevil

Δημοσίευση από teo 2/6/2015, 14:38

κοιτα ειναι και θεμα προπονητη. φετος βλεπουμε οτι δεν μασαει να αφησει στον παγκο τον περονε και να ριξει μεσα λουκινα.
με δεδομενο αυτο, του χρονου στην Α με 3 καλες επιλογες (υποθετικα μιλωντας τωρα) θα φλερταρει με τον παγκο αρκετα ο περονε αν υπαρχει και καλυτερος φορ απ αυτον.
αν το δεχτει ειναι το ιδανικοτερο. συμβολαιο εχει αλλα ισως να θελει καπου να παει να ειναι βασικος, δεν ειναι και τελειωμενος.
παντως ειτε ερθει ο γκεκας ειτε οχι, θα ερθει καποιος αλλος.
για δεκαρι, αυτοι που ακουστηκαν δεν ειναι πρωιν ποδοσφαιριστες εστω. κλειτον και λεοζηνιο.
μια χαρα επιλογες σε συνδιασμο με τον ρομανο και τον τσιλια. κομπλεδουρα.

αμ χαφ θελουμε ΖΟΥΛΟΥ. ανωμαλο, ημιτρελο 2 φορες καλυτερος απ τον ιντζογλου. ο ιντζολου κανει καλη χρονια ΑΛΛΑ μην πεσουμε στην λουμπα οτι επειδη ειναι καλος με τον γαυροβολο (παραδειγμα) θα ειναι καλος και στην Α. για αλλαγη ειναι σουπερ. βασικος με τιποτα.

αριστερο εξτρεμ (ας ειναι και ξενος) ισπανακι-λατινος κατι απο φοφονκα μερια με ψηνει, ψιλο εμπαλο.
δεξια εχουμε πληροτητα.
σεντερ μπακ ακουμε για κατσικα.
και μια αλλαγη για μπουκουβαλα και τοιχος.
και μιλαμε για ομαδα που οπως ειπε ο καναδος την πρωτη χρονια απλα θα υπαρχουμε στην Α την 2η χρονια θα βγουμε ευρωπη.
εγω λεω μ αυτους που ακουγονται θα τους κανουμε πλακα απο την 1 αγωνιστικη.

teo
teo

Δημοσίευση από bluedevil 2/6/2015, 14:51

Και εγώ πιστεύω οτι με αυτον τον κορμό και 4 προσθήκες 11δατες που ακούγονται θα χτυπάμε 5άδα απο τη 1η χρονιά. Θα έχουμε να κοντράρουμε ατρομητο αστέρα κ παναιτωλικο για την 5αδα, πιστεύω θα ειμαστε εκει κοντα βαθμολογικά.

bluedevil

Δημοσίευση από teo 2/6/2015, 15:00

και 5αδα να μην χτυπησουμε απο την 1η χρονια, δεν θα βαζουμε ξανα κολλυρια!!
αν υπαρχει σοβαρος σχεδιασμος αγωνιστικα δεν εχω προβλημα τηρηθει κατα γραμμα ακομα και αν αυτο σημαινει οτι την 1η χρονια απλα θα υπαρχουμε.
αν βλεπω προσπαθεια χειροκροτω και ας χανω. σιγουρα ομως αν δουλευεις με σχεδιο θα σου βγουν τα αποτελεσματα ακομα και την 2η χρονια.
μεχρι στιγμης φαινεται να εχουμε καλες βασεις, υπομονη θελει να κανουμε και να μην αλλαξουμε ολη την ομαδα με την μια.
δεν ειμαστε και φωτοβολιδες σαν τα τυρια και τα υπολοιπα χωρια. δεν προλαβαινουμε να δουμε τι χρωμα φανελα εχουν και εξαφανιζονται.

teo
teo

Δημοσίευση από Bezyr 2/6/2015, 16:37

Γκεκας.
Πιστευω σχετικα αμπαλος (καμμια σχεση με τον τροπο παιχνιδιου του Περονε), αργος σε σχεση με τον Λουκινα, μεγαλος σε ηλικια,κοντος για κεφαλι, επιρρεπης στο off side και πιθανον σχετικα ατιθασος.
Απο την αλλη εφεση στο γκολ αν τροφοδοτηθει σωστα, καλες τοποθετησεις(οταν δεν ειναι off side   Very Happy ) , καλος στην κεφαλια (οταν την φτανει Very Happy) με πλουσια εμπειρια, και γνωστης της ελληνικης πραγματικοτητος.
Επισης αν ζηταει 400, μαλλον προκειται για αληθινη προσεγγιση σε ενα αληθινο φορ
(ακου 150...)
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Δημοσίευση από bluedevil 2/6/2015, 16:49

Πάντως τα δίχτυα τα ματώνει, πάνω από 11 γκολ μ.ο. τη χρονιά τα τελευταία 10 χρόνια κ σε πρωταθλήματα πολυ καλύτερα απο την ελληνική κλίκα. Επίσης εν ενεργεία διεθνής, δεν θυμάμαι ποτε ο Ηρα ειχε σεντερ φορ βασικό στην εθνική. Αν παίξει 2 χρονάκια ο Λουκι δίπλα του θα μάθει πάρα πολλά γιατί μοιάζουν και στο στυλ παιχνιδιού, μακάρι να έρθει.

bluedevil

Δημοσίευση από teo 2/6/2015, 16:52

οταν στο τραπεζει πεφτουν τα ονοματα:
βελλιος
πετροπουλος
γκεκας

και με δεδομενο οτι λουκινας και περονε μενουν ποιον θα διαλεγες, γιατι και γιατι δεν θα διαλεγες τους αλλους 2.

teo
teo

Δημοσίευση από rafael nadal 2/6/2015, 16:57

τα ρεπορταζ των αρδ μας λενε οτι στην ΠΑΕ γελανε με τα σεναρια περι Γκεκα..
και εγω θα γελουσα αν οντως ισχυει το 400 χιλιαρικα που γραφτηκε για τον Γκεκα

Αριθμός μηνυμάτων : 319
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2014

Δημοσίευση από teo 2/6/2015, 17:01

μακαρι να φερουν καλυτερο.
παντως απ τα τρια ονοματα που εχω ακουσει/διαβασει (αν υπαρχει κι αλλο ριχτε το), ο γκεκας δειχνει καλυτερος εχοντας μεγαλο μειονεκτημα την ηλικια του.
για τα λεφτα δεν εχω ιδεα, ποσα ζηταει ο καθενας.

teo
teo

Δημοσίευση από Bezyr 2/6/2015, 17:25

Εγω δεν ξερω ποιον θα φερουν αλλα πεταχτηκε ο γνωστος δημοσιογραφος που δεν μπορει να γραψει σε μια κολλα χαρτι μια σωστη προταση σε απλα ελληνικα και μας μαλωνει για τα ονοματα που ακουγονται.Παρτε χαπια λεει.Ολα ψεματα ειναι.
_ Και τι σε χαλαει εσενα ρε μεγαλε να πουμε και καμμια μακακια παραπανω?Στερημενες γριες 5 χρονια ειμαστε απο τετοια, αυτο σε πειραξε?
Αντε ρε τραβατε καντε καμμια δουλεια που μας κανετε και υποδειξεις.Ο,τι θελουμε λεμε.
Bezyr
Bezyr

Δημοσίευση από teo 2/6/2015, 17:32

ποιος μας μαλωνει επειδη δεν διαβασα..αυτος που εφερε τον σεφτσενκο?

οχι και να ειναι ΟΝΕΙΡΟ ο πετροπουλος ο βελλιο και ο γκεκας στα 35 του.

τι να φερουμε δηλαδη? την κυρα μαρια να ξεσκονιζει τα δοκαρια?

αμα θελετε να γραφετε για κυπελλα, μπαλαρα και διακρισεις στην Α εθνικη, επειδη πεταμε χαρταετο λιγο απ οτι βλεπω να μην ειστε αντιφατικοι.
κυπελλα δεν παιρνεις με πιτσιρικαδες μονο, ουτε βγαινεις ευρωπη με πιτσιρικαδες μονο., θελει και εμπειρους ποδοσφαιριστες.
αλλα επειδη καναμε χαβαλε τον φωκικο και τον απολλων καλαμαριας νομιζουμε οτι με παλτα στην Α θα κανουμε χαβαλε.
κουνια που μας κουναγε.
ΦΕΡΤΕ ΠΑΙΧΤΕΣ ΚΑΝΟΝΙΚΟΥΣ. αυτη ειναι η απαιτηση για να μιλαμε για διακρισεις.
τους αμπαλους μην τους γραφετε καν.

οταν θα παιζεις σε μια διοργανωση που το τελευταιο ΧΩΡΙΟ φερνει ισπανους, εχει μπαραλες μαραλες, ο κομποτης εχει τον μεξικανο (τι σκατα ειναι) σεντερ ΦΟΡ, και δεν επιασα καμια σοβαρη ομαδα ε?
οταν ο αλλος εχει φερει σισε και εσσιεν ειναι ΛΟΓΙΚΟ οτι για να τους κοντραρω ΑΝ θελω να τους κοντραρω να απαιτω παιχτες (4 συνολικα) αν οχι ισαξιους των παραπανω, λιγο χειροτερους.

αλλα απ την πολυ ΦΑΠΑ μας εμεινε κακια συνηθεια να βλεπουμε τον Στεφανιδη Benzema και τον μιλτο σαπανη Isko.

φερε παιχτονια ΛΕΜΕ.

teo
teo

Δημοσίευση από Επισκέπτης 2/6/2015, 17:41

Εγω θα περιμένω να δω απο την ΠΑΕ δεν θα μιρλιασω ποιον να μου πάρει δε με αφορά, ομως παίκτες τύπου γκεκα ειναι οπως με μαχλα επι βαγγελα δε με λέει τιποτα, μεταξύ των δυο καλύτερα Βέλιος που εχει χρόνια μπροστα του

Γενικά ομως εαν τηρηθούν όλες οι υποσχέσεις και γιατί να μη τηρηθούν αφού ομάδα που κέρδα δε πρεπει να την αλλάζεις, θέλω να κρατήσουν ολους τους ποδοσφαιριστές εντάξει εκτος απο μερικούς που δε πήραν και χρόνο συμμετοχής
Και να πανε για 4 άντε 5 μεταγραφές
Φορακλα(ολα τα λεφτά Μπεργκ είπαμε μη ξαναλέμε)
Αριστεροπόδαρο εξτρέμ(απείρως διεισδυτικο)
Saka zoulou που λέει και ο Τεο στο "6"
8ρι ανάλογου φήμης και ποιότητας
Η μαγκιά ειναι να κρατηςουν το ρόστερ το ιδιο ενωμένο συςπηρωμμενο και πληρωμένο στην ώρα τους και ψυστους για στόχο πλέι-οφ και κύπελλο
Εαν τους προετοιμάσεις το καλοκαίρι "ιδανικά" συμπεριλαμβάνοντας τη ταλαιπωρία που υπέστησαν
Θα ξεκινήσουν με το ίδιο μεράκι και φέτος και κάθε καλο δε θα αργήσει μα αποδοθεί..!

Οτιδήποτε άλλο μπορεί να δείξει μανατζεροδουλεια και κάψιμο νεαρών και ελπιδοφόρων παικτών που μπορούν να αποδίδουν και στην κοπρολιγκ (σιγά το επίπεδο με μπουρμπο πετροπουλο μητρογλου καπετάνιο θα παίζεις αντιμέτωπος). Ενώ παράλληλα παίζει να μπεις σε κίνδυνο νέων χρεών

Ps φαγώθηκαν να πάρουν τέρματα, Δε χρειάζεται ρε ο χουαν ειναι ο παλαιότερος παίκτης του ΗΡΑ θα γίνει αρχηγός και θα κόψει τα εγκεφαλικά και απο πίσω γιαννικογλου και ο άλλος πιτσιρικάς παιχνίδια θελουν ταλέντακια έιναι, μια χαρα θα ανταποκριθούν, δείγμα γράφης πήραμε απο τον πρωτο στο εντός με ξανθη. Ας τους πιστέψουμε

Επισκέπτης
Επισκέπτης

Δημοσίευση από teo 2/6/2015, 17:48

ισως ο Χουαν να μην θελει να συνεχισει φιλε. το συμβολαιο του ληγει τωρα.

εγω παλι δεν θεωρω οτι μιρλιαζω, αλλα ΑΝΑΤΡΙΧΙΑΖΩ και με εμας και με τους αρδ. θα παθω κανενα εγκεφαλικο δηλαδη καλοκαιριατικα.
βαλτε ΣΤΟΧΟΥΣ εστω και μπισμπιζε ρε κωλο-αρδ της κακιας ωρας, πιεστε για παιχτες, οτι και καλα ο κοσμος περιμενει να δει παιχτρονια για να πεσει το μαρουλι στα διαρκειας (παραδειγμα λεω).

γραφετε ρε πιεστε για παιχτρονια, ανεβαστε τον πηχη οσο πιο ψηλα γινετε. για 4 παιχτες μιλαμε.
μην ειμαστε ρε σαν κακομοιριδες με κοκκινισμενο σβερκο απ την πολυ φαπα!

τι θελει ο τουρκος?
μπεμπατοβ?
τον θελω και εγω. σκοκο? και εγω θελω. τζεμπουρ? να τους τον κλεψω απ τα χερια.
μην κανουμε come back της πουτσας.

μην ειμαστε Ηρακλακος ρε.

teo
teo

Δημοσίευση από bluedevil 2/6/2015, 18:12

Απο Πετρόπουλο καλύτερα Βέλλιο κ από τους δύο καλύτερα Γκέκα, αλεπού ξέρει να παίρνει θέση για γκολ, έχει καλά τελειώματα κ μουντιαλικός αν το έλεγαν πχ Γκέκιτς θα παραμιλούσαν όλοι στην Ελλάδα για τη μεταγραφή.
Αν διαρρέουν τέτοια ονόματα καθαρά για επικοινωνιακούς λόγους εγώ δεν έχω κανένα πρόβλημα, ντόρος να γίνεται γύρω απο τον Ηρακλή, οι μεταγραφές ομως που θα γίνουν πρέπει να ειναι ουσίας.