FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

+29
rafael nadal
tolisblue
milano
Night Watcher
Bezyr
www_theo_ira
antonievic
tolaras10
teo
Iraklaras07
Coleman10
Γαλαζιος Ηρωας
natsinas75
ΜΠΑΜΠΑΣΤΡΟΥΜΦ
papin
georgeka074
mos
bluedevil
Behind the curtain
Hood
Χαρίλαος Χαρίτων fake
maglin
Timetraveler
Milt
sakoulas74
luxus
Knack
xibalba
33 απαντήσεις

Σελίδα 24 από 31 Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 27 ... 31  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από Big bad wolf 7/6/2016, 12:48

Γαλαζιος Ηρωας έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Να μαζευτούν ο Τζήκας κι ο Χαΐτογλου κι ο Στοφορόπουλος κι ο Σαρηκεχαγιάς κι ο Ξανθόπουλος κι ο Δημαρέλος και οι άλλοι. Και να παραμερίσουν τα προσωπικά και τα παράπονα, γιατί εκείνοι όλοι και ο κόσμος του είναι ο Ηρακλής.

Ολοι αυτοι γιατι απουσιαζουν ΤΩΡΑ.Δεν μπορουσαν να βαλουν απο 200-300.000 ο καθενας να παρουν την ΠΑΕ απο τον Καναδο?

ΟΛΟΙ αυτοί (και άλλοι πολύ εύποροι Ηρακληδείς) έχουν ένα κοινό χαρακτηριστικό. Είναι/ήταν προσωπικοί φίλοι, κάποιοι μάλιστα πολύ στενοί, του συγχωρεμένου Θεοδωρίδη και του τραγουδιστή. Με τη δεδομένη οπαδική κατάσταση δεν υπάρχει ούτε μια στο εκατομύριο να εμπλακούν. Όταν έχεις μάθει να κάνεις κουμάντο στο μαγαζί σου, που το πληρώνεις, με έναν συγκεκριμένο τρόπο έλεγχο δεν δέχεσαι από κανέναν. Και κανά δυο από αυτούς δεν έχουν καν την οικονομική δυνατότητα πλέον να βάλουν τα ποσά που λέτε. 

Δυστυχώς ο Ηρακλής, όπως και πολλές άλλες ομάδες που έπεσαν στην οικονομική κρίση χωρίς διοίκηση είναι δύσκολο να προσελκύσουν επενδυτές που προέκυψαν με λεφτά στη διάρκεια της κρίσης γιατί 1ον το επαγγελματικό ποδόσφαιρο είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ αδιάφορη επένδυση για οποιοδήποτε σοβαρό άνθρωπο σέβεται τα λεφτά του, 2ον είναι μια αγορά η οποία είναι διεφθαρμένη και ελεγχόμενη, 3ον ακόμα και με κάποιον τρόπο να προστατευθείς από το νο2 η επιτυχία του project εξαρτάται από άπειρους παράγοντες (αγωνιστικούς και εξωαγωνιστικούς) και απαιτεί σοβαρή ενασχόληση και συναναστροφή με κάθε πιθανό και απίθανο. Εγώ και να είχα τα λεφτά πάντως δεν θα ασχολούμουν ΠΟΤΕ με το ποδόσφαιρο (σε αντίθεση με το μπάσκετ που είναι πολύ πιο ελεγχόμενη επένδυση πχ).

Και για να μην διαβάσω τίποτε βλακείες, δεν κάνω κανένα σχόλιο έναντι στη ΑΘ10. Απλά παρουσιάζω μια κατάσταση όπως είναι.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1346
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από Επισκέπτης 7/6/2016, 14:37

Ρε συ wolf αυτο το οτι δεν επενδύουν λογο οπαδικού ειναι η εκτίμηση σου η απαντάς για αυτους; Να ξέρουμε

Και δηλαδη τι παει να πει δε δέχονται έλεγχο, δηλαδη στα αλιζβερισια της γ@ματης δοιηκηςης του αττικού περούκα με το ποκ η μήπως στα τσομπουκια της νυφουλας με πιλαδακιδες μπεους γουιλιδες και τον υπόλοιπο συναπάντημα, επι προεδρεία Ρέμου μιςο Χρόνο πριν τις καταληψεις μετα 2 1/2 χρονια εξυγιανςης σε ΔΣ της παε μας ανήγγειλαν οτι τα χρέη παρέμειναν θετικά αμετάβλητα απο την χρηςη Σπανουδάκη και πιαστήκαμε ακομη μια φορά μαλακές κυνηγώντας τις εξελίξεις.. Τι έγιναν τα μπερεκετια του μειωμένου μπατζετ των διαφημίσεων χορηγών και του 25ευρου της 13;

Δηλαδη εσυ απο οτι συμπεραίνω μας λες γίνετε κορόιδα, μούγκα και ασε αυτους που ειναι πανω στην δοιηκηση να κανουν τους γαμπρούς να τρώνε ολα τα μπιφτέκια και γύρους της πολης οτι γενικα γουστάρουν και τωρα τα μαμησουν δε το μαμησουν οτι γινει...στα @@δια σου, ναι;;

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από Big bad wolf 7/6/2016, 15:11

Σου έγραψα ΤΕΣΣΕΡΕΙΣ λόγους που δεν επενδύουν. Ένας από αυτούς είναι και το οπαδικό. Είναι εκτίμηση για τους περισσότερους, για κανά δυο από αυτούς το ξέρω κι'όλας. Δεν απαντάω για κανέναν και θα σε παρακαλούσα πολύ να μην με ξανααποκαλέσεις μπροστινό κανενός γιατί δεν με ξέρεις και δεν σε ξέρω και με προσβάλεις. 

Για τον έλεγχο, είτε αρέσει είτε δεν αρέσει αυτή είναι η πραγματικότητα. Κανείς δεν θα δεχτεί να τον ελέγχουν για το τι κάνει στην επένδυση του. Ας γίνει ενεργό το 10% των μετοχών του ΓΣ για να ελέγχει θεσμικά όπως πρέπει και οφείλει. 

Και το συμπέρασμα σου είναι απολύτως λάθος. Λέω ότι για όλα τα πράγματα υπάρχει τρόπος, ο έλεγχος απο τους οπαδούς δεν είναι ο τρόπος και έχει πλέον αποδειχθεί περίτρανα σε όλες τις ομάδες, όχι μόνο σε μας. 

Και ξαναλέω γιατί μάλλον δεν το λέω ξεκάθαρα, δεν είναι μομφή προς την ΑΘ10 αυτό. Το μοντέλο έχει αποτύχει ΟΠΟΥΔΗΠΟΤΕ εφαρμόστηκε. Έλεγχο κάνουν θεσμικά οι μέτοχοι και ο ΓΣ. Τα άλλα είναι ιστορίες σε δουλειά να βρισκόμαστε, εκτός αν ξέρεις ΜΙΑ ομάδα στην Ελλάδα που να είχε αυτό το μοντέλο επιτυχία.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1346
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από teo 7/6/2016, 16:15

ΡΕ παιδια τι μαλωνεται;
Τα πραγματα ειναι απλα.

Αν θες ελεγχο συσπειρωνεις τον κοσμο οργανωμενο και μη γυρω απο τον Α.Σ.
Ενεργοποιεις το νομιμο 10% για να ασκεις ελεγχο νομιμα.
Τωρα αν καποιος ΔΕΝ θελει να εμπλακει σε ομαδα που.γκαραντε θα τον ελεγχει ο ερασιτεχνης τοτε καταφερνουμε το απλο.
Κραταμε καποια λαμογια μακρια.
Κερδος ειναι κ αυτο.

Οι περουκοπαρσγοντες φυσικα δεν θελουν κανενα ελεγχο.
Θελουν ομαδα με brand name του Ηρακλη τον κοσμο δεν θελουν ομως.
Ενεργο εννοω. Θελουν αυτο που λεει ο γαλαζιος ηρωας.
Βοδια θελουν. Αβουλο κοσμο να γαμανε αυτοι την ομαδα ΚΑΙ να τσεπωνουν και διαρκειας κτλ.
Στον διαολο και αυτοι οι περουκοπαραγοντες.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 7/6/2016, 17:09

Αγαπητοι wolf και τεο πρεπει να καταλαβουμε κατι σημαντικο.Το ποταμι δεν γυριζει πισω.Η αλλαζουμε η καταστρεφομαστε.Εγω προτινα ενα πολυμετοχικο μοντελο για τους εξης δυο λογους.
1.Διοτι κανενας ευπορος Ηρακλειδεας δεν μπορει να σηκωσει το οικονομικο βαρος μονος του.
2.Διοτι το μοντελο του μεγαλομετοχου-δικτατορα θεωρω οτι χρεωκοπησε για ομαδες σαν τον Ηρακλη.
Αγαπητε wolf εαν δεν μπορουν 5-10 ανθρωποι που θα αποτελουν την επιχειρηση ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ να βρουν κοινο τοπο ωστε να κερδισουν ολοι κανωντας τον Ηρακλη μια κερδοφορα επιχειρηση με νομιμο τροπο τοτε ειμαστε αξιοι της μοιρας μας.
Αγαπητε τεο θα πρεπει και οι οπαδοι για μερικα ζητηματα να βαλουν νερο στο κρασι τους και να προσαρμοστουν στην συγχρονη πραγματικοτητα.Για παραδειγμα δεν μπορει να απαιτεις απο την διοικηση να μην πουλαει παικτες οταν αυτος ο τροπος επιφερει κερδος στην ομαδα και συνεπως και στους μετοχους της.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από Επισκέπτης 7/6/2016, 18:33

Ποιες ομάδες ρε; Το σχεση εχουμε εμεις με άλλες ομάδες; Που έγιναν αντίστοιχα πράματα άλλου; Που άλλου εχουν κλειδωμένο ΓΣ;; Και Ποιος ΓΣ ρε συ την τελευταία φορά που ο θεματοφύλακας τριανταφιλου(πως τον μπουτσο τον έλεγαν) άσκησε νόμιμο 10% την στη ρέμα α.ε. Την θυμάσαι; ΟΥΤΕ ΕΓΩ... Η μήπως ξέχασες κάπου επι Σπανουδάκη παε το λογιστήριο του θεματοφύλακα ΓΣ πήρε "κατα λάθος" φωτιά
Τον ΗΡΑ τον κατάντησαν ετσι αυτοί οι παραγοντισκοι μικροι και μεγάλοι οχι ο έλεγχος των οπαδών τι μαλακιες λέτε θα τρελαθώ
Απο την αλλη κανεις δεν σου λέει οχι, να αυτοοραγανωθουμε ανΟιχτες προταςεις Σημείο μηδέν λεμε...ΕΣΥ πετάχτικες στο ξεκουδουνο και μας είπες οτι εκτιμάς οτι δεν θελουν έλεγχο απο τους μπαμπούλες (που τρώνε παιδάκια) και οτι το μοντέλο τον οπαδών απέτυχε. Ποιο μοντέλο βρε; Ειναι οπαδοί που ασχολούνται με τη ομάδα τους βρέξει χιονίσει παντού, ποτε υπήρξε συμμετοχή οπαδών σε δοιηκησεις αν εννοείς αυτο; Να μάθουμε ρωτάω...

Αλλα ελπίζω να καταλάβανε και οι υπόλοιποι τι τελικα εννοείς οτι οι παραγοντισκοι θελουν χώρο ελεύθερο να κανουν το παιχνιδι τους, εκτος αν τους παιρνεις στο λαιμο σου γιατι μίλησες με ονόματα, ευχαριστώ πολυ να μη πατήσουν ποτε και ας παμε 18 κατηγορία ας διαλυθούμε να μην υπάρχουμε καν απο το να επιλέξω την κατάντια των "δικών" μας παιδιών να βγάλουν και αυτοί λιγο ψωμάκι στις καμπούρες...ΦΤΑΝΕΙ ο σύλλογος εχει ταΐσει πολυ κόσμο

Και εσυ ρε γαλάζιε πήρες πάσα αρεςτικες και είπες να την πετάξεις την πηχτή σου ΕΕ; Πιο νερό στο κρασί σου ρε μας χρωστούσε ο τορναδόρος απο το καναντα και μας πήρε και το βόδι και εσυ ακομη λες να ρίξουν νερό
Άμα σου πάρει τα φράγκα του βελιου και εξαφανιστεί παλι οι οπαδοί να βάλουν νερό στο κρασις; Η μήπως χασις;;

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 7/6/2016, 19:40

Ντοκτορα μιλουσα γενικα για μεταγραφες και οχι ειδικα για τον Βελλιο.Τωρα πως θα παρει τα φραγκα(νομιμα,νομοτυπα,παρανομα) απο την μεταγραφη δεν ξερω.
Καιρος ομως να δουμε το καταστατικο.
Επισης ντοκτορα στον καπιταλισμο επιλεγω μερικες φορες αυτο που θεωρω ποιο ανωδυνο κακο(εαν υπαρχει κατι τετοιο).Υπαρχουν δυο ειδων επενδυτων.
1.Αυτος που θα δει τον Ηρακλη σαν επιχειρηση.
2.Αυτος που θα δει τον Ηρακλη σαν μεσο κερδους απο το στοιχημα.
Επιλεγω τον πρωτο σαν το ((μικροτερο)) κακο.Αλλα θα προτιμουσα εναν μαζικο λαικο ερασιτεχνικο αθλητισμο σε μια αλλη κοινωνια με μια αλλη μορφη οργανωσης ομως.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από Big bad wolf 7/6/2016, 20:36

doctoras9 έγραψε:Ποιες ομάδες ρε; Το σχεση εχουμε εμεις με άλλες ομάδες; Που έγιναν αντίστοιχα πράματα άλλου; Που άλλου εχουν κλειδωμένο ΓΣ;; Και  Ποιος ΓΣ ρε συ την τελευταία φορά που ο θεματοφύλακας τριανταφιλου(πως τον μπουτσο τον έλεγαν) άσκησε νόμιμο 10% την στη ρέμα α.ε. Την θυμάσαι; ΟΥΤΕ ΕΓΩ... Η μήπως ξέχασες κάπου επι Σπανουδάκη παε το λογιστήριο του θεματοφύλακα ΓΣ πήρε "κατα λάθος" φωτιά
Τον ΗΡΑ τον κατάντησαν ετσι αυτοί οι παραγοντισκοι μικροι και μεγάλοι οχι ο έλεγχος των οπαδών τι μαλακιες λέτε θα τρελαθώ
Απο την αλλη κανεις δεν σου λέει οχι, να αυτοοραγανωθουμε ανΟιχτες προταςεις Σημείο μηδέν λεμε...ΕΣΥ πετάχτικες στο ξεκουδουνο και μας είπες οτι εκτιμάς οτι δεν θελουν έλεγχο απο τους μπαμπούλες (που τρώνε παιδάκια) και οτι το μοντέλο τον οπαδών απέτυχε. Ποιο μοντέλο βρε; Ειναι οπαδοί που ασχολούνται με τη ομάδα τους βρέξει χιονίσει παντού, ποτε υπήρξε συμμετοχή οπαδών σε δοιηκησεις αν εννοείς αυτο;  Να μάθουμε ρωτάω...

Αλλα ελπίζω να καταλάβανε και οι υπόλοιποι τι τελικα εννοείς οτι οι παραγοντισκοι θελουν χώρο ελεύθερο να κανουν το παιχνιδι τους, εκτος αν τους παιρνεις στο λαιμο σου γιατι μίλησες με ονόματα, ευχαριστώ πολυ να μη πατήσουν ποτε και ας παμε 18 κατηγορία ας διαλυθούμε να μην υπάρχουμε καν απο το να επιλέξω την κατάντια των "δικών" μας παιδιών να βγάλουν και αυτοί λιγο ψωμάκι στις καμπούρες...ΦΤΑΝΕΙ ο σύλλογος εχει ταΐσει πολυ κόσμο

Και εσυ ρε γαλάζιε πήρες πάσα αρεςτικες και είπες να την πετάξεις την πηχτή σου ΕΕ; Πιο νερό στο κρασί σου ρε μας χρωστούσε ο τορναδόρος απο το καναντα και μας πήρε και το βόδι και εσυ ακομη λες να ρίξουν νερό
Άμα σου πάρει τα φράγκα του βελιου και εξαφανιστεί παλι οι οπαδοί να βάλουν νερό στο κρασις; Η μήπως χασις;;

Στο ΓΣ γράφεται όποιος θέλει, γίνεσαι μέλος το ΓΣ και αντί για εκλογές με 250 άτομα (επί Τριανταφύλου) κάνεις με καμιά 3000 άτομα. Το έκανες ποτέ αυτό; Λεω εγώ τώρα. Κριτική στο ΓΣ να κάνεις αλλά που ήταν όλοι αυτοί που κυνηγούσαν τον Σπανουδάκη, τον Ρέμο, τον Τάκη, τον Παπαδόπουλο και τον Παπαθανασάκη (άσχετα που αυτοί είναι άλλος ΓΣ) στις εκλογές του ΓΣ; Γιατί εγώ θυμάμαι στις τελευταίες εκλογές του ΓΣ ήμασταν 250 άτομα με το ζόρι. Γιατί να μην είναι μέλη στο ΓΣ αυτοί και να κάνουν πραγματικό και θεσμικό έλεγχο; 

Τι νομίζεις, ότι αν τρέχεις σε πορείες και βγάζεις ανακοινώσεις αντικαθιστά τη ουσιαστική συμμετοχή και έλεγχο μέσα από τον ΓΣ; Αν έτσι νομίζεις, γούστο σου καπέλο σου αλλά η πραγματικότητα είναι άλλη. Αυτό είναι το μοντέλο που απέτυχε, και απέτυχε γιατί όταν έπρεπε να είμαστε εκεί στο ΓΣ μαλώναμε για το Παπάφη, αν ανοίξουν ξανά οι Κυανοί, ποιοι μπορούν να γίνουν μέλη στη Λέσχη και τρέχαμε στα πανηγύρια στη Ρώμη και στην Πράγα. Τότε χάθηκε το παιχνιδι για τον Ηρακλή, τώρα too little too late που λένε και στο χωριό μου.

Κανείς δεν κατηγορεί την ΑΘ10 για αυτά που κάνει, μαγκιά τους και καμποιλίκι τους. Αυτό όμως δεν σημαίνει ότι ο χρόνος γυρνάει πίσω, ούτε ότι μπορείς να γίνεις ΓΣ στη θέση του ΓΣ. Το επαγγελματικό ποδόσφαιρο είναι μια μάχη Συριζομαρινάκηδων εναντίον ΝΔΜελισσανίδηδων, αν πιστεύεις ότι υπάρχει άλλη ατζέντα στην οποία μπορεί να κολλήσει ο Ηρακλής ΟΚ, εγώ δεν το βλέπω. Όποιος πιστεύει ότι μπορεί ο Ηρακλής και οποιαδήποτε άλλη ομάδα να σταθεί εκτός αυτής της κόντρας, χαλάλι του και ζηλεύω τον τρόπο που σκέφτεται. Απλά πίστευα οτι μετά από τον φούντο του 2011 αυτά τα είχαμε καταλάβει. 

Παρεπιπτόντως το να μου επιτίθεσαι και να με λες μπροστινό, ουρανοκατέβατο, εγκάθετο κλπ δεν κάνει αυτά που λες πιο ουσιαστικά. Αν δεν σ'αρέσουν αυτά που λέω κανένα πρόβλημα, και αν δεν αρέσουν και στους άλλους όπως μπήκα στο forum φεύγω. Το να με προσβάλεις όμως είναι κάπως αστείο.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1346
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από Επισκέπτης 7/6/2016, 20:49

Ποιες μεταγραφές ρε μεγάλε το μονο φραγμό που έβαλε οπαδός στους νεότερους διαχειριστές για την πρόοδο της ομάδος(κοινώς αποδεδειγμένο) οχι σε δανεικούς απο ποκ γιατι σε κανουν γαϊτανάκι τους(δεν βάλαμε ποτε τρικλοποδιά σε δανεικούς εξωτερικού αν και ο δανεικός απλώς σε διευκολύνει δεν μπορείς να βασιστείτε και να δουλέψεις μαζι του).
Οχι σε άρματα
Οχι σε προπονητές οπως ο Σρεκ που ηταν δηλωμένος Ρούλης
Οχι σε προπονητές τύπου τενε που ειναι πιο συςτημα απο το σύστημα

Κανενα αλλο φραγμό, εδώ ο Βαγγέλας πούλησε τον Κωνσταντίνου για τον κορμαρη και ηταν και "επενδυταρα"
Τον Βέλλιο εαν είχαμε μια νορμαλ δοιηκηση θα τον κάναμε αντιπροσφορά ανανέωσης συμβολαίου με διπλάσια φράγκα εαν δε δεχόταν ας έφευγε μεταγραφή κανενα πρόβλημα, εσυ ομως θα είχες προεκτιμησει την αξία του τοσο ηθικά οσο και ως τιμή αγοράς
Τωρα τι να απαιτείσεις και πως; Που το καράβι βουλιάζει
Καλα κανεις και ψάχνεις το καταστατικό αλλα δεν νομιζω να δείχνονται αυτα στο κόσμο γιατι μαλλον θα φρικάρουμε
Επισης και τους 2 τύπους διοίκησης που προτάσεις τους είδαμε στην ομάδα και οπως είδες οχι μονο χαΐρι δεν είδαμε, είδαμε κοινό στόχο τη διάλυση, ακομη και με αυτόν ενδεχομένως το σχέδιο να ειναι σε εφαρμογή

Γι'αυτο λεω κανενα μοντέλο και ο Παπαδόπουλος ο Γιάννης που γουστάρει με το ΗΡΑ τωρα τελευταία ενδεχωμενως να παίξει ανάποδα παιχνιδια, το σύστημα ειναι ισχυρό και εξαγοράζει εύκολα

Γι'αυτο λεω να γινει κάτι απο τον κόσμο της ομάδος

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από Big bad wolf 7/6/2016, 20:55

Γαλαζιος Ηρωας έγραψε:Αγαπητοι wolf και τεο πρεπει να καταλαβουμε κατι σημαντικο.Το ποταμι δεν γυριζει πισω.Η αλλαζουμε η καταστρεφομαστε.Εγω προτινα ενα πολυμετοχικο μοντελο για τους εξης δυο λογους.
1.Διοτι κανενας ευπορος Ηρακλειδεας δεν μπορει να σηκωσει το οικονομικο βαρος μονος του.
2.Διοτι το μοντελο του μεγαλομετοχου-δικτατορα θεωρω οτι χρεωκοπησε για ομαδες σαν τον Ηρακλη.
Αγαπητε wolf εαν δεν μπορουν 5-10 ανθρωποι που θα αποτελουν την επιχειρηση ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ να βρουν κοινο τοπο ωστε να κερδισουν ολοι κανωντας τον Ηρακλη μια κερδοφορα επιχειρηση με νομιμο τροπο τοτε ειμαστε αξιοι της μοιρας μας.
Αγαπητε τεο θα πρεπει και οι οπαδοι για μερικα ζητηματα να βαλουν νερο στο κρασι τους και να προσαρμοστουν στην συγχρονη πραγματικοτητα.Για παραδειγμα δεν μπορει να απαιτεις απο την διοικηση να μην πουλαει παικτες οταν αυτος ο τροπος επιφερει κερδος στην ομαδα και συνεπως και στους μετοχους της.

Στο πρώτο κάνεις 100% λάθος, υπάρχουν Ηρακληδείς που υπό προϋποθέσεις θα μπορούσαν να αναλάβουν ολομόναχοι τον Ηρακλή. Αυτή τη στιγμή όμως, με την κόντρα Μαρινάκη-Μελισσανίδη δεν έχει κανέναν νόημα. Στο 2ο θα ήθελα να έχεις δίκιο αλλά δεν το βλέπω (άσε που υπάρχει και νομικό ζήτημα με την Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού).

Εγώ σου λέω ότι βρίσκεις 10 ηρακληδείς που επενδύουν από 200χιλ. ο καθένας το χρόνο, που δεν είναι ουτοπικό (ουτοπικό είναι να χαρίζουν από 200χιλ το χρόνο). Τι θα κερδίσουν αυτοί οι 10; Πιστεύεις ότι στην Ελλάδα όπως είναι σήμερα μπορεί ο Ηρακλής να είναι επένδυση που να αποφέρει κέρδος σε 10 ανθρώπους; Γιατί αν μιλάμε με όρους επιχειρηματικότητας ποιος ο λόγος να πάρω το ρίσκο να επενδύσω 200χιλ/χρόνο σε ένα επιχειρηματικό περιβάλλον που δεν υπάρχει ισονομια, δικαιοσύνη, διαφάνεια. Και τέλεια να κάνω εγώ τη δουλειά μου το περιβάλλον ελέγχεται και χειραγωγείται. Ανά πάσα στιγμή η επένδυση μου κινδυνεύει. Οι οπαδοί δεν είναι το πρόβλημα, αλλά αν δεν πάει καλά η επένδυση το τελευταίο που θέλουν είναι να ακούνε να τους λένε και στημένους, κλέφτες συν όλο το μπινελίκι για αυτούς, το σόι τους, τις μανάδες τους και πάει λέγοντας. Και γιατί θα πρέπει να δίνουν λογαριασμό για το τι πουλάνε και τι αγοράζουν, πότε επενδύουν και πότε δεν επενδύουν, τι συμμαχίες θα κάνουν για να προστατεύσουν την επένδυση τους και τι όχι κλπ. Τι συζητάμε τώρα;
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1346
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από Επισκέπτης 7/6/2016, 21:05

Δε σε προσβάλω ρε συ ξεκολλα ούτε αυτός ειναι ο σκοπός μου, απαντάω οπως μιλάω προφορικά, εσυ μίλησες οτι γνωρίζεις απο πρωτο χέρι απο ανθρώπους παράγοντες κλπ μη το ξαναπάμε το ίδιο, anyway δε υπονόησα οτι εισαι μπροστινός και τέτοια, οκ;
Εγω μιλάω απο τη θεςη οπαδού και τιποτα παραπανω και ως γνήσιο άρρωστακι έχω ψωνίσει και εγω τοτε μέλος στον ΓΣ ξερεις τι συμπέρασμα βγήκε ακλαυτο πήγαν τα 50ερα τα πιο τσάμπα λεφτά που πέταξα ποτε

Σαφώς δεν κατάλαβες και εγω το ίδιο λεω οτι πρεπει εκτος απο τις κοινήτοποιησεις να κανουμε κάτι με σχέδιο το τι ακριβώς δεν ειμαι σε θεςη να απαντήσω αλλα θα ταυτίζομουν σε μοντέλα λαϊκής βάσης οχι με διοικητικά καθήκοντα άλλα θεματοφυλακής μονο έλεγχος εαν ο μάστορας που βρίσκεται πανω μας δουλευει χοντρό χάζι η οχι
ΓΣ κλειδωμένος απαιτούνται κίνησεις αυτοοργανωςης για να πιέσουμε
ΑΣ θελει προσοχή κρύβει πολλούς κινδύνους

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από teo 7/6/2016, 21:14

Μεταγραφες:
Ποτε δεν μπλεχτηκε καποιος συνδεσμος να πει που θα παει ο Χ παιχτης. Εκτος και αν με τον χαρακτηρισμο "οπαδος" εννοεις και τα 12 χρονα στο φεισμπουκ.
Οποτε define οπαδος να καταλαβω ποια κατηγορια κοσμου εννοεις. Κ εδω μεσα οπαδοι ειμαστε αλλωστε.
Μην παρουσιαζεται τα θεματα οπως θελετε η οπως βολευει.
Κανεις δεν θελει να γινει ο Ηρακλης παραρτημα του ποκ οποτε σημαινει οτι δανεικοι απο εκει γιοκ και πουλημα παιχτες εκει παλι γιοκ.
Αν ειναι να πανε εκει δεν τους κραταμε εμεις να κανουμε πιο δυνατη ομαδα; εκτος και αν εισαι ο μονιμος κομπαρσος υποτελεις οποτε οκ να το δηλωσει η παε ξεκαθαρα να ξερουμε τι ειμαστε.

Για την διοικηση της παε. Ειμαστε ανικανοι να διοικησουμε και προσωπικα δεν εχω καμια ορεξη να διοικησω κιολας.
Θελω να συνεχισω να πληρωνω το διαρκειας μου να πιανει τοπο και να βλεπω Ηρα οποτε ειμαι σαλονικα. Σαν απλος ανθρωπος.

Ειναι πολυ χοντρο γαλαζιε ηρωα να κατηγορεις ενα μηνα πριν την αυτονομη οτι εριξε τον Ηρακλη και διοικουσε και.σημερα να μου εμφανιζεις πολυμετοχικοτητες και λαικες βασεις.
Μα ειναι δυνατον; στην λαικη βαση ΠΡΩΤΟΙ θα συμμετεχουν αυτοι που εσυ κατηγορεις πως ειναι δυνατον τωρα να τους θες; και θα ειναι και περισσοτεροι απο ολους γιατι ειναι ενεργοι.

Αναθεωρισε λοιπον βασικες αποψεις σου για τον κοσμο και μετα ισως να εχει βαση καποια προταση σου.

Για το 5-10 ηρακληδεις κτλ.κτλ να τρεξουν την παε.
Ειδατε φετος τι εγινε; ειχαμε στο δσ 2 γριες που παραιτηθηκαν χωρις να πουν κατι ειδικα ο πρωτος σε ανυποπτη στιγμη και προτιμισαν την ησυχια τους (την παρτυ τους δλδ) απ το να πουν εστω οτο κατι δεν παει καλα.
Που.να μαζευτουν 10 αποφοιτοι του ΙΕΚ περουκα.
Εκει να δεις πως διοικειται ο Ηρα.
Α ναι....
Καπως οπως ΣΗΜΕΡΑ!!!

Η λυση δεν ξερω ποια ειναι η πιο καλη ποιες ΔΕΝ ειναι λυσεις ομως ξερουμε ολοι.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από Bezyr 7/6/2016, 22:07

Bρισκω οτι ο Μεγαλος Κακος Λυκος εχει ενα σοβαρο και κατα βαθος σωστο point στο σκεπτικο του.
Και στο θεμα της επενδυσης, και στο θεμα οτι κανενας που χωνει λεφτα δεν θελει να του κανουν αλλοι κουμαντο τί θα κανει εκτος θεσμοθετημενων παραγοντων.
Το γεγονος οτι υπαρχει μεγαλη καχυποψια και μαλιστα συχνα και κοντρα με τους οργανωμενους ειναι πραγματα γνωστα.Ο BBWolf το επεσημανε και καλα εκανε, δεν θα κρυβομαστε τωρα πισω απο το δακτυλο μας ειτε συμφωνουμε ειτε οχι.Το θεμα υφισταται.
Απο κει και περα,ποια πολυμετοχικοτητα, ποιες λαικες βασεις και πειραματα αλα σοβιετ.
Ενα ατομο να χωσει ενα μυριο και παιρνοντας ακομη ενα απο τον Βελλιο να διαχειριστει τις δοσεις των χρεων και να κανει υποφερτη ομαδα για του χρονου θελουμε.
Αυτη ειναι η λυση, και μας εμποδιζει το λαμογιο που ζηταει πακετο.ΤΟΣΟ ΑΠΛΟ.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από teo 7/6/2016, 22:12

Αυτον τον γαμημεμο τον ασ ποντιο θα τον παρουμε να μην μιλαμε στον αερα η θα φιλοσοφουμε για λαικες βασεις πολυμετοχικοτητες κτλ;

Εδω μιλαμε για το πιο ευκολο βημα το πρωτο της σκαλας και δεν το κανουμε και εμεις με το μυαλο μας βγηκαμε ρετιρε.

Ενα θεσμο ΕΝΕΡΓΟ δεν εχουμε. Οποιαδηποτε λυση εχει μεσα τον παραγοντα "κοσμος" απλα αποδεδειγμενα δεν θα λειτουργησει.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από Bezyr 7/6/2016, 22:52

Τεο, αν δεν εμπλακουν ενεργα οσοι τρεχουν με ανακοινωση....
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από teo 7/6/2016, 23:12

Bezyr έγραψε:Τεο, αν δεν εμπλακουν ενεργα οσοι τρεχουν με ανακοινωση....

Οχι φιλαρακι.

Ας κοιταξουν λοιπον μια φορα την παρτυ τους και ας μην εμπλακουν.

Ας εμπλακει ο μεγαλος λαος του Ηρακλεους που τον καταπιεζει ενας συνδεσμος που, που, που..

Πουθεναδες απλα..
Περιμενω πραξεις εκτος απο υψηλη θεωρια πολυμετοχικοτητες κτλ.
Γιατι χωρις αυτους γιατρε οι υπολοιποι πλειν ειναι Α-μετοχοι...

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από Bezyr 8/6/2016, 10:43

Αχαχ, τι μου θυμιζεις τωρα...
Ο Τσιργο που ειναι ρε? Very Happy Very Happy
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από teo 8/6/2016, 13:59

Υπαρχει ακομα αυτος;
Κατι φωτογραφιες στο φβ εχω δει μονο.
Τιποτα παραπανω...

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από Επισκέπτης 8/6/2016, 19:08

όσο σφυρίζει αδιάφορα ο τύπος ενώ τα κανόνια ηχούν τόσο περισσότερο κάνει το οτι ήρθε με σκοπιμότητα αυτή που λαμβάνουμε σ'αυτή την φάση και όχι γιατι δεν του βγήκαν τα κουκιά που αυτός υπολόγιζε

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από teo 8/6/2016, 23:04

Εγω ξερω αμα θες να απεμπλακεις ειναι το μονο ευκολο.
Τωρα οι πουστιες που κανει αυτος μαζι με τον τουρκοσπορο σεντελιδη ειναι αλλο καπελο.
Ειπαν παραμενουν ε;
Και τι εργο δειχνουν;
Και ποσο καλα τα εχουν με τους πελατες τους;
Και ποιος κανει τον σχεδιασμο;
Και απο αθηνα βρε μπουφοι θα κανετε κινησεις;

Αντε ρε τραβατε ψοφηστε.
Εσεις κ ο καθε ενας που εφαγε εστω ενα ευρω να εχει μαρτηρικο ψοφο.
Γιατι στην καμπουρα μας ολοι γινατε μαγκες.
Κακο ψοφο σπαιρους και τουρκοσπορε

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 9/6/2016, 10:20

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Το σαπιο διοικητικο καθεστως ουτε διοικηση πρωτοδικειου δεν αφηνει να γινει.Η κατασταση περιγραφεται ως εξης ο Παπαθανασακης εγκλωβισμενος σε ενα σπιτι κραταει ομηρο τον τραυματισμενο Ηρακλη και ζηταει λυτρα για να τον απελευθερωσει.
Κανεις δεν ενδιαφερεται να δωσει λυτρα να σωθει ο Ηρακλης,ακομα και ελευθερο να τον αφησει ποιο πιθανο να πεθανει απο αιμοραγια διοτι κανεις δεν ενδιαφερεται να τον περιθαλψει.
Τωρα μια τοποθετηση που θα προκαλεσει.
Σε περιπτωση που πεσουμε στην Γ νομιζω οτι διαλυεται η ΠΑΕ και αναλαμβανει ο ΑΣ(εαν κανω λαθος ας με διορθωσει κανενας).Ο ΑΣ δεν εχει την οικονομικη δυνατοτητα για πολλα.Μην αρχισουμε παλι καποιοι και στον Γιαννη Παπαδοπουλο να του λεμε τον πουλο η φυγε η πουλα.Ας κανουμε μια προσπαθεια να συσπειρωθει ο κοσμος να κοψει 5000-8000 διαρκειας μπας και συγκινηθει κανας ευπορος Ηρακλειδεας η επενδυτης.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από rafael nadal 9/6/2016, 10:48

αυτο που μου παρουσιαζεται ενα ΑΡΧΙΛΑΜΟΓΙΟ και μοναδικο υπευθυνο για οτι τραβαμε τωρα ως ΗΡΑΚΛΗΣ ως εγκλωβισμενο με ξεπερναει..σε λιγο θα μας πειτε να του δειξουμε και συμπονια

rafael nadal

Αριθμός μηνυμάτων : 319
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από teo 9/6/2016, 10:58

Γαλαζιε Ηρωα μιλαμε τοσους μηνες και δεν μπορεις να καταλαβεις πλεον οτι τα διαρκειας δεν κοβονται για πλακα.

Ποτε αραγε θα καταλαβεται ΟΤΙ ΤΑ ΔΙΑΡΚΕΙΑΣ ΑΦΟΡΟΥΝ ΘΕΑΜΑ-ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΗ ΚΑΙ ΟΧΙ ΔΩΡΟ????

ποδοσφαιρικη παιδεια κουλουρια.
Αγαπη

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από teo 9/6/2016, 11:00

Ελα ρε κωλογριες τι ειναι να κανουμε 45.000 διαρκειας;
Για να συγκηνηθει κανενας παραγοντας σκατογρια εξαφανισμενος;
Να ερθει να παρει ζεστο χρημα απ τα ταμεια και μετα να την κανει;

Εχετε πλακα
Εχω ευχαριστο πρωινο στο φορουμ
Θενκς!

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016 - Σελίδα 24 Empty Απ: ΔΙΟΙΚΗΣΗ ΠΑΕ 2015-2016

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 9/6/2016, 11:02

Και εσυ τεο ποτε θα καταλαβεις οτι εαν δεν κοψεις διαρκειας να δειξεις οτι εχεις κοσμο ουτε επενδυτης θα ενδιαφερθει να ερθει ουτε εσοδα για αξιολογη ομαδα.
Αληθεια που εφαρμοστηκε η στρεβλη κενσυανικη αντιληψη πρωτα να εχει επενδυσει καποιος και μετα να γεμισε το γηπεδο?

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 24 από 31 Επιστροφή  1 ... 13 ... 23, 24, 25 ... 27 ... 31  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης