FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

+11
juri
Γαλαζιος Ηρωας
rafael nadal
santater
Big bad wolf
Behind the curtain
iraklis-Kamara
AntiGrinias
mos
Iraklaras07
teo
15 απαντήσεις

Σελίδα 12 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 21/5/2019, 17:04

Εγώ προτιμώ να μην κατεβάσουμε καθόλου ομάδα   παρά ξανά Γ εθνική ή πιο κάτω.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5791
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 21/5/2019, 21:48

Ντοκτορα φίλε μου, αυτα που ζητάς είναι μια οργανωμένη προσπάθεια, αλλά δε νομίζω να σκέφτεται κάποιος έτσι στον ΓΣ ούτε νομίζω ότι είναι τόσο εύκολο να τους πείσεις για αυτό το πλάνο.
Είναι πιο εύκολο, με μια αλλαγή αφμ να αλλάξεις το κλίμα και ως ένα σημείο συμφωνώ με την κίνηση διότι έχει χρόνια που θεωρώ τον ΓΣ ΗΡΑΚΛΗ νεκρό.
Χοντρό, αλλά είναι νεκρός. Βρίσκεται σε αδιέξοδο.
Σήμερα είχαμε πάλι παρέλαση υποψηφίων στον ΓΣ. Φωτογραφίες κτλ , κλασσικά.

Εγώ πιστεύω ότι οδηγούμαστε στην "μεταβίβαση" του Ηρακλή σε ένα νέο Ηρακλή αλλιώς θα μας καταπιεί η ιστορία. Πέραν του να βάψουμε ένα τοίχο δεν έχουμε την πολυτέλεια να κάνουμε τίποτα άλλο, πόσο μάλλον να έρθουμε σε συννενόηση με το κράτος.
Νομίζω είμαστε πολύ μακριά απ' το να χτυπάμε πόρτες πολιτικών με πλάνα 7ετιας διότι αδερφέ, ξέρεις ότι δεν τρέχουμε στον Ηρακλή ούτε πλάνο 3ωρο.

Πέραν αυτού,.στα τεχνικά θεματα η γνώμη μου είναι ότι η ομάδα δεν πρέπει να απέχει τόσο μακριά από την Α κατηγορία.
Πρέπει να είναι κοντά αλλά αν χρειαστεί να έχουμε την ωριμότητα να μείνουμε ακόμα σε κατηγορία μέχρι να στρώσει η ομαδα.
Δλδ παράδειγμα αν είμασταν στην 3η κατηγορία και δεν υπήρχε χρηματοδότηση για την δεύτερη να μην ρισκάρουμε να ανέβουμε και γίνουμε μπουρδέλο με χρέη. Πονάει αυτό , αλλά η αλήθεια είναι ότι αν δεν μπορούμε καλύτερα να διατηρούμε αυτό που έχουμε και όχι να το πιέζουμε τόσο ώστε να το καταστρέφουμε.

Η μπαλιτσα πάντως είναι εύκολο πράγμα. Όταν άνθρωποι τύπου μπεου πηρούνια κτλ διαπρέπουν , σε όλες τις κατηγορίες εκτός της Α , δεν είναι τόσο ζορικο να είσαι κομπλέ και σε θέση αναμονής για το κατι καλύτερο, απλά πρέπει να γνωρίζεις πράγματα και φυσικά να μην σκοτώσεις την αγελάδα που αρμεγεις

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12756
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 21/5/2019, 21:58

Στον ΓΣ Ηρακλή κάνουν παρέλαση οι υποψήφιοι.

Ένας τροπος, μια λυση, είναι να δημιουργηθεί ο νέος Ηρακλής που θα "καταπιεί" τον "παλιό" Ηρακλή.

Και μιας και οι υποψήφιοι είναι δήμων κτλ θα έπρεπε να ερχονταν με ένα τοπογραφικό στο χέρι ΠΟΥ θα παραχωρήσουν γη, έκταση, χωράφια , στον "νέο" Ηρακλή.

Λύση ψεκάσετε σκουπίστε τελειώσατε.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12756
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από AntiGrinias 21/5/2019, 23:31

η αποψη μου σχετίζεται με την συσπείρωση των χιλιαδων φιλων του.

Ειναι πολλα τα παραδείγματα ευρωπαικων συλλόγων στο εξωτερικο εκαναν ρισταρτ κανονικό και ξεκίνησαν ολοι μαζι προσπάθεια  με ολο τον κόσμο στο πλαι, εμεις εδω ψάχνουμε "παράθυρο" ανοδου αρον αρον να μη δουλέψουμε να μη οργανωθούμε για να μη χασουμε το οπαδικο κίνημα..

ο ΓΣ Ηρακλης ειναι ολοζωντανός και η απόδειξη ειναι τα εκατονταδες παιδια και παιδάκια σε ολα τα τμήματα ακαδημιων και οι αλλες τοσες οικογενειες  που στηριζουν οικονομικά. Ο ΓΣ εχει πολιτικό και εντελως παράνομο  φραγμό, αλλα εκει πρεπει να το τρεξουν ανθρωποι ικανοί με ορεξη και αγάπη. Ενω η αληθεια ειναι οτι  εως σημερα πασχει απο ερασιτεχνισμο.

Αν γινει κιαλη συγχώνευση και δεν πατήσει ψυχη στο γηπεδο θα οφείλεται στην πληρη διαφοροποίηση του κόσμου με τις αποφάσεις που λαμβάνονται

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από mos 21/5/2019, 23:52

Και εγώ είμαι κατά της νέας αλλαγής αφμ, το θεωρώ ξεφτυλίκι.
Το πρόβλημα όμως δεν είναι το αφμ, αυτό άντε και το αλλάξαμε... το πρόβλημα είναι με ποιο τρόπο θα μπορέσουμε να ορθοποδήσουμε και να ξεχάσουμε αδειοδοτήσεις, χρέη, υποβιβασμούς και όλες αυτές τις μίζερες καταστάσεις που ζούμε τα τελευταία 15 χρόνια.
Ότι και να κάνει η οικογένεια του συλλόγου, μόνο με κινήσεις συσπείρωσης και οργάνωσης δεν θα λύσουμε τα προβλήματα μας. Χρειάζονται και αυτά αλλά από μόνα τους δεν δίνουν λύση.
Πρέπει να μπούμε στο σύστημα αν θέλουμε να επιβιώσουμε, δεν υπάρχει άλλος τρόπος για να αποφύγουμε την μετατροπή μας σε εθνικό.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από iraklis_athens 22/5/2019, 15:53

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

iraklis_athens

Αριθμός μηνυμάτων : 449
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από lll 22/5/2019, 16:23



Δε ξέρω γιατί αλλά μου ήρθε αυτό από την παραπάνω είδηση!

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 22/5/2019, 16:27

Ε ναι το εκαναν μηπως και παρουν τελικα τα λεφτα τους.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5791
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από lll 22/5/2019, 16:30

Παρ όλα αυτά πιστεύω ότι ο Τομ πάλι δε ψήνεται για sl 2!

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 22/5/2019, 16:56

Καλα οτι δεν θα παρουν τιποτα ειναι δεδομένο.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5791
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 22/5/2019, 22:39

1)Ο Βόλος δεν τα βρήκε με τον Απόλλωνα. Φαίνεται πως ο Ηρακλής μένει μόνος του για το ΑΦΜ. Ο Βόλος πουλάει , ο Τομ Παπ θέλει αλλά μπορεί να πληρώσει;
2)Σίγουρα θα χρειαστεί να ξοδευτεί όλο το τηλεοπτικό για να προχωρήσει.
2)Σε περίπτωση που προχωρήσει το θέμα(είναι δύσκολο) θα πρέπει να διαλυθεί η τρέχουσα παε. Αυτό πρακτικά σημαίνει ότι ο τομ παπ παίρνει προσωπικά τα όποια δικά του χρέη και το 50% του παπαθ.
3)Σε περίπτωση που η ομάδα αγωνιστεί στην ΣΛ2 (επίσης δύσκολο) ο Τομ Παπ μπορεί να διακανονίσει τα χρέη του παπαθ από τα έσοδα του τηλεοπτικού.
4)Στη Φούτμπολ Λίγκ δεν μπορεί να προχωρήσει με τίποτα η ομάδα.

Αυτόν  θα τον συνέφερε οικονομικά η σούπερ λιγκ 2 αφού δεν απαλλάσσεται από χρέη έτσι και αλλιώς και θα έχει και κάποια εγγυημένα έσοδα. Απλά το θέμα είναι ότι δύσκολα να δώσει +2 θέσεις η ΕΠΟ.
Για σούπερ λιγκ δεν νομίζω να έχει και νόημα. Χωρίς κανένα εγγυημένο έσοδο, με τα χρέη στην πλάτη(στην δική του πλάτη βέβαια) δεν νομίζω να μπορεί να φτιάξει καν ομάδα για σωτηρία.
Oπότε δεν φαίνεται να υπάρχει φως στο τούνελ.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5791
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από lll 22/5/2019, 22:54

Υποθετικα πάντα λέω πως με μπουλο στον Τομ και με τον Βαφειαδη και Σία μπροσταρηδες, δίνοντας το τηλεοπτικό στο Μπεο, ο κόσμος θα βοηθήσει λόγω προτερου εντιμου βίου. Μπορεί να στηθεί μια ομάδα χαμηλού μπατζετ που θα παλεύει σε ένα καυτα αρένα. Επίσης οι πρώην θα κάνουν και την υπομονή που κάνουν τώρα με σαφώς περισσότερες πιθανότητες να πάρουν κάτι. Δε λέω πως είναι εύκολο αλλά σίγουρα είναι πιθανότερο από να τρέξει την ομάδα ο Τομ.

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από lll 22/5/2019, 22:59

Και ξέχασα... ας έρθει κι ο Παπ του Αβελ που μας ξερει και τον ξέρουμε να ολοκληρώσει αυτό που ξεκίνησε τότε...

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 22/5/2019, 23:08

Τότε θα μπορούσαν να υπάρχουν 2 ομάδες με το ίδιο όνομα και την ίδια έδρα. Γιατί ποιος σου λέει ότι θα διαλύσει την τρέχουσα παε ο παπ; Πάντως αν διαλυθεί η ΠΑΕ τα χρέη πάνε προσωπικά στον Τομ Παπ. Δηλαδή αν προχωρήσει το θέμα με τον Βόλο δεν θα έχει χρέη η παε αλλά ο ιδιοκτήτης της.
Σε αυτό το υποθετικό σενάριο που λες δλδ ,δεν θα είχαν καμιά δουλειά οι παίκτες να ζητήσουν τίποτα από τον νέο Ηρακλή.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5791
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από lll 22/5/2019, 23:37

Είμαστε χουβαρνταδες και θα τους τα δίναμε!!!  Very Happy Very Happy
Σοβαρα τώρα, στην Ελλάδα του σήμερα με καλό δικηγόρο και καλό λογιστή όλα γίνονται!!!

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/5/2019, 17:03

Οι δικοί μας λένε ότι θα το πάρουν το ΑΦΜ του βόλου. Μένει να φανεί αν το λένε για αποπροσανατολισμό ή  αν όντως το κάνουν. 
Aυτό που ακούγεται πάντως είναι ότι ο δήμαρχος θέλει τα λεφτά μαύρα.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5791
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 12 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από DIMSAV 16/8/2019, 03:56

Ναι καλα ο δημαρχος θελει τα λ7 μαυρα κι'εμεις ειμαστε τοσο καθαροι που δεν μπορουμε να κανουμε παρατυπια...
πεστε καλυτερα οτι ολα τα δις που εχει μαζεμενα η ομαδα ειναι κατατιθεμενα στην ελβετια... Smile Smile Smile Laughing Laughing Laughing
DIMSAV
DIMSAV

Αριθμός μηνυμάτων : 819
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 12 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 10, 11, 12

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης