FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

+12
Knack
juri
Big bad wolf
Behind the curtain
Γαλαζιος Ηρωας
lll
mos
Margasv10
Iraklaras07
AntiGrinias
teo
Hurricane
16 απαντήσεις

Σελίδα 1 από 26 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Hurricane 25/8/2019, 16:58

Συμφωνώ τεο με πολλά από αυτά που λες, ειδικά αυτό το παραμύθι με την αλλαγή ονομασίας, ρε πάρτε ένα τηλ στην ΠΑΕ Ατρόμητος - χαλκιδονας να σας πουν τι κ πως. Μας έλεγαν ότι πρέπει να αναφέρετε πάντα όλη η ονομασία τόσο στα έγγραφα όσο κ στην κόσμοτε, μαλακιες, κάτι άλλο έπαιζε, ποτέ δεν είδα π.χ ΠΑΟΚ 2004, νέα ΠΑΕ ΑΕΚ 1914

Κατά τα λεγόμενα σου κάτι ψεύτο κινείται δηλαδή. Βασικά αν αρχίζαμε από το 0 σίγουρα θα κερδίζαμε 1-2 κατηγορίες λόγο αδυναμίας άλλων ομάδων ( πάντα μα πάντα υπάρχουν)αλλά σε ποιον να τα πεις κ να σε ακούσει. Νιώθω ότι χειρίζονται τα του Ηρακλή παοκτσιδες...

Υ.γ. Είχα μια ελπίδα στην βοήθεια του Καραόγλου γιατί έβλεπα ότι για ένα διάστημα ψηλό ασχολιόταν αλλά από ότι βλέπω οι διακοπές συνεχίζονται για όλους στην Ελλάδα μέχρι τις επόμενες.

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 587
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 25/8/2019, 17:31

Λογικά κάτι κινείται αλλά και λογικά δεν υπάρχει και χρήμα γιατί θα είχε γίνει κάποια συμφωνία.
Αυτό που λες ότι θα κερδίζαμε κατηγορίες το πιστεύω και εγώ. Η κ19 μας βγήκε πρώτη στην Β εθνική της κ19.
Αυτή η ομάδα δλδ στο Γ τοπικό δεν θα πήγαινε καλά;
Ρε σεις Γ τοπικό, και ο κατσαμπης άμα θέλει παίζει, εδώ β και γ εθνική έπαιζαν και ότι να ναι παίχτες.
Όσο για τις ονομασίες, πιστεύω όλα γίνονται αρκεί να το θέλεις. Δεν γνωρίζω αν πχ ένας ερασιτέχνης μπορεί να αλλάξει νομό, δλδ να φύγει το Σιδηροχώρι από την ΕΠΣ Θράκης και να εμφανιστεί στην ΕΠΣΜ.
Αυτό που ξέρω απ' όσο έτυχε να διαβάσω ότι ΑΝ δύο ΓΣ κάνουν συγχώνευση (κανονική) τότε οι υποχρεώσεις τους (του Α και Β ερασιτέχνη) μεταβιβάζονται στον νέο ερασιτέχνη Γ που δημιουργείται. Άρα εμείς ψάχνουμε ένα ερασιτέχνη που να έχει ποδοσφαιρική ομάδα Χ.
Να πληρώσουμε (εδώ είναι το δύσκολο) να κάνουν αυτοί γενική συνέλευση και να αποφασίσουν αλλαγή ονόματος έδρας κτλ σαν ερασιτέχνης οπότε η ΠΑΕ που ΘΑ κάνουν αργότερα να έχει αυτό το όνομα.
Με τους κατάλληλους νομικούς και σωστές κινήσεις όλα γίνονται μόνο στον Ηρακλή δεν γίνεται τίποτα.

Συνολικά όμως σαν εικόνα, έχω την αίσθηση ότι το θέμα εξαγοράς αφμ/ομάδας ξεβαψε.
Και τι εννοώ. Άλλο να πεις αγοράζω αφμ πχ Βόλου ή Α εθνικής ή και Β Εθνικής και κερδίζω πχ 6 κατηγορίες και άλλο κάνω το ίδιο για να κερδίσω 3 η 4.

Το πιο σωστό που έγινε μέχρι στιγμής είναι ότι οι ακαδημίες παίζουν στους ΧΟΡΤΑΤΖΗΔΕΣ.
Εκεί πρέπει να παίζει και η πρώτη μας ομάδα.

Είμαι υπέρ των ορθολογικών λύσεων από Γ τοπικό μέχρι αλλαγή αλλαγή αφμ.
Αλλά να υπάρχει ένα πλάνο , μια λογική, και κάτι που να δείχνει ότι μάθαμε από τα προηγούμενα 8 χρόνια .

Εγώ αυτό το κάτι δεν το βλέπω. Βλέπω ένα κόλλημα του ΓΣ ΗΡΑΚΛΗ να βρει ένα ΑΦΜ από την άλλη άκρη της γης σε όποια κατηγορία και να είναι. Και γιατί τότε ζοριζουν τόσο το μυαλό τους;
Ξεκινάμε από την αρχή με ότι έσοδα έχει ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από AntiGrinias 25/8/2019, 18:20

Η χαριστική βολή δύνεται τώρα και θα το δείτε.. Το γνωρίζουν οι ιθύνοντες αλλά σφυρίζουν αδιάφορα... 
Αν υπήρχε μια πιθανότητα να υποστηρίξει οικονομικά και μαζικά ο Ηρακληδέας μια νέα προσπάθεια αυτή θα ήταν για τον [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] όπου μονο αυτού το μεγαλείο τελειωμό δεν έχει.
Εάν καταφέρουν και χωριατοποιήσουν για δεύτερη φορά τον ιστορικο σύλλογο κλείνουν οριστικά την πόρτα στον αιδιασμένο απο τις προχειρότητες φίλαθλο/οπαδό.Και επειδή ρόδα είναι και γυρίζει οι υπεύθυνοι θα λογοδοτήσουν

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1863
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 25/8/2019, 18:32

Παιδιά υπάρχει ΚΑΙ ο σύλλογος "Όμιλος 1899".
Πιο γνήσιος πεθαίνεις.
Μπορεί να γίνει επανεκκίνηση ΚΑΙ από εκεί χωρίς καν να κατεβάσει ομάδα ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ που το αποφεύγουν τόσο, ούτε να δημιουργηθεί νέος σύλλογος τυπου ΑΣ.
Σε ποιον να λογοδοτήσει ποιος φίλε; Να το κάνουμε Κούγκι; Να μαζευτούμε όλοι μαζί να ανατιναχτουμε στο κατσανειο;

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

για οσους εχουν την απορια ποιο το ονομα της ομαδας και που εδρευει (για την ΑΕΠ Ηρακλης λεω) υστερα απο τοσα χρονια υπαρξης και δευτερης αναβιωσης ανηκει εδω:
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

νομιζω δεν εχουμε να πουμε κατι παραπανω για τα ΑΦΜ ομαδων εκτος Θεσσαλονικης που παζαρευουν.
και περιμενω πως και πως την γενικη συνελευση-μονοδρομο που θα ορισει ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ.
οχι οτι θα παω φυσικα. σιγα μην σηκωθω να παω απο του διαολου την μανα στην Θεσ/νικη να ξαναακουσω μπουρδες. αυτα παλια.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Hurricane 25/8/2019, 19:10

Ο όμιλος 1899 είναι και αθλητικός σύλλογος? Αν ναι φοβερή ιδέα κατέβασες. Αλλά ποιος θα ενδιαφερθεί, ζήτημα να ασχολούμαστε καθημερινά με τον ήρα 50 άτομα, κάποτε πήγαινα γήπεδα με παρέα 7 άτομα, δεν μετράω τις γυναίκες μας, τώρα μόνος.

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 587
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/8/2019, 19:47

ειναι Α.Μ.Κ.Ο δεν νομίζω ότι μπορεί να κατεβάσει ομάδα.
Οι παραγοντίσκοι θα πανε για  συγχώνευση με ομάδα Δ εθνικής. Απλά πρέπει κάποιος κάπως να τους βάλει φρένο και να τους διώξει. Αφού δεν μπορούν οι άνθρωποι.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5786
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 25/8/2019, 22:31

Δεν ξέρω ακριβώς την δομή του ομίλου.
Όμως όπως και να έχει, είτε όμιλος, είτε ΑΣ ΗΡΑΚΛΉΣ είτε ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ το σημείο εκκίνησης είναι το τοπικό είναι η αλήθεια. Από εκεί και πέρα "παίζεις" με τα τεχνικά και νομικά θέματα που σε κάθε περίπτωση έχουν τα θετικά τους και τα αρνητικά.
Αν ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ κατάφερνε για μία μόνο μέρα να έχει ξεπαγωμενο ΑΦΜ θα λυνόταν το 99% των προβλημάτων επί τόπου και για πάντα.

Λέμε είμαστε Ηρακλής για την ιδέα , να μεγαλώσουμε την ομάδα και 1002 πράγματα αλλά πρακτικά οι κινήσεις του συλλόγου πλέον δεν μου το δείχνουν αυτό.
Ίσως εγώ το έχω πάρει βέβαια κάπως στραβά το πράγμα και έγινα συνωμοσιολογος, ίσως και όχι.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 26/8/2019, 13:43

Hurricane έγραψε:Υ.γ. Είχα μια ελπίδα στην βοήθεια του Καραόγλου γιατί έβλεπα ότι για ένα διάστημα ψηλό ασχολιόταν αλλά από ότι βλέπω οι διακοπές συνεχίζονται για όλους στην Ελλάδα μέχρι τις επόμενες.
Δεν πιστεύω ότι θέλει και πολύ, ούτε και μπορεί πολλά πολλά. Ενώ είχαμε Αδαμίδη στην γγα και Κυρίτση στον ΓΣ και μόλις έγινε το μετοχικό κεφάλαιο επιτόπου κλείδωσε ο λογαριασμός και μας δούλευε ο Βασιλειάδης.
Ο Αδαμίδης που τον είχα ρωτήσει σε μήνυμα (δεν τον γνωρίζω προσωπικά) τότε που ήταν στην ΓΓΑ, αν υπάρχει θέληση της πολιτείας για λύση στον ΓΣ, μου είπε υπάρχει έτοιμο σχέδιο και ότι κολλάει στην ουσία στον δικό μας ερασιτέχνη, που κάτι δεν είχε κάνει κτλ.
Αλλά εσύ πιστεύεις τον Αδαμίδη; Ενώ ήδη το Σύριζα μας δούλευε.

Τι να μας κάνει ο Καραογλου και να ήθελε δλδ; Αν θέλει ΟΝΤΩΣ είτε να πείσει την ΝΔ να ξεμπλοκαρει ο ΑΦΜ του ΓΣ είτε να μπει ο ίδιος πρόεδρος στον ΓΣ και να βγει επώνυμα μπροστά και να κάνει ότι μπορεί. Ούτε από κοντά ούτε από δίπλα. Αυτά για να μην νομίζετε κιόλας ότι κράζω μόνο το Σύριζα και όχι την ΝΔ, αν και δεν το πάω καθόλου πολιτικά αλλά με βάση προσώπων και θέσεων που έχουν / είχαν και φυσικά για να λέμε και κάτι σωστό, ο Ορφανός ήταν ο τελευταίος που μας είχε βοηθήσει ουσιαστικά με την Μίκρα αλλά εμείς κάναμε τα δικά μας.

Εκεί που θέλω να καταλήξω είναι ότι η "λύση" είναι συνδιασμός πραγμάτων. Πρώτα απ'όλα, η απεξάρτηση από την πολιτεία στο κάθε βήμα που θέλουμε να κάνουμε και φυσικά ο επενδυτής που λέει και ο mos, ας είναι και μαφιόζος.
Όταν εμείς ξεκινήσουμε μια "λύση" της οποίας η ύπαρξη στηρίζεται εξ αρχής στην πρόθεση της κυβέρνησης (βλέπε χρέη ΑΕΠ Ηρακλής που ΘΑ πήγαιναν στον Καναδό) βλέπεις την κατάληξη.
Άρα ας ξεκινήσουμε κάτι που εξ αρχής δεν θα θέλει ούτε τρελό χρήμα, ούτε "χάρες" από πολιτικούς με το καλημέρα παίζοντας την ύπαρξη σου, κερδιζεις και κάποιες κατηγορίες γιατί στο τοπικό είναι αδύναμοι και φτιάχνεις το περιβάλλον ή χτυπάς πόρτες όπως λέει ο mos για να έρθει το λαμόγιο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την teo στις 26/8/2019, 13:54, 1 φορά

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από AntiGrinias 26/8/2019, 13:54

Big bad wolf έγραψε:Παιδία μην τρελένεστε με τις μπαρούφες του πίκου απίκου. Όσο έχει αυτός ρεπορτάζ Ηρακλή ξέρω εγώ από ρεπορτάζ Los Angeles Lakers (που δεν έχω αλλά από ρεπορτάζ ΝΔ κάτι κάνω). O Θέος λέει αυτά που λέει ο Καράογλου, και καλά κάνει. Αυτά για να γίνουν έχει καμιά δεκαριά ΑΝ μέχρι να γίνουν. Να βγει η ΝΔ αυτοδύναμη, να γίνει υπουργός ανάπτυξης ο Χατζηδάκης και υφυπουργός ο Καράογλου, να μην μπλεχτούν διάφοροι συριζαίοι μέσα από τον Ηρακλή (ειδικά αυτοί που υπόσχονται λύσεις εδώ και 5 χρόνια αλλά όταν πρέπει να δώσουν λύση κοκοκο και όταν θα πάει να δώσει τη λύση ο Καράογλου θα τσιρίζουν για σκάνδαλα), να συμφωνήσει ο Ρέμος (που 18εκ δεν έχει χάσει αλλά μέσα έχει μπει από αυτή την ιστορία), να φαγωθεί από την ΕΠΟ το σύστημα του μπαουγκ (το οποίο συντηρεί και το θέμα με τον Μπέο, αν δηλαδή ξαναβγει αύριο μεθαύριο μην σας κάνει εντύπωση), να βρεθεί μια μπασταρδεμένη λύση για την επόμενη χρονιά γιατί η πλήρης λύση δεν μπορεί να κλείσει μέχρι να πάει η ΝΔ σε eurogroup (το οποίο είναι το Σεπτέμβριο) κλπ.

Το θετικό είναι ότι ο Καράογλου έχει δουλέψει ΣΟΒΑΡΑ σε λύση πακέτο ΓΣ, ΠΑΕ αλλά επειδή είναι κανονική λύση και δίνει μόνιμη λύση στο πρόβλημα δεν μπορεί να γίνει σε δυο βδομάδες. Είναι πολύ μεγάλο θέμα το πως και που θα εμφανιστεί ποδοσφαρική ομάδα του χρόνου.
 
περιμένω νεότερο ΝΔ ρεπορτάζ απο τον κακό λύκο αν ακομη ισχύουν όλα αυτά που μας είχε μεταφέρει τον Ιούνιο ή αν σταμάτησαν να ασχολούνται

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1863
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 26/8/2019, 14:02

Εγώ αν ήμουν στην θέση του Ρέμου, αν η πιθανή δικαίωση του Ηρακλή σήμαινε ταυτόχρονα άδειασμα της τσέπης μου δεν θα ήθελα και πολύ. Γιατί τις δόσεις στην εφορία μπορεί να τις πληρώνει αλλά τα χρέη προς παίχτες δεν τα ακουμπάει κάνεις όσο η ΠΑΕ μένει όπως είναι. Γιατί εγώ δεν κτλβα να γίνεται κάποια εκκαθάριση. Άλλο ΘΑ γίνει άλλο ΕΓΙΝΕ.
Μπορεί να έστελνα στην ΕΠΟ τον δικηγόρο μου για "δικαίωση" αλλά θα έστελνα κανένα τσίρκο να τα κάνει σκατα και να προβάλλω κιόλας ότι ήθελα αλλά με αδίκησαν από πάνω.
Εγώ έτσι το βλέπω. Κάνεις δεν αγαπάει τον Ηρακλή τόσα εκατομμύρια ευρώ.

Τώρα μην το πάτε παιδιά κομματικά, το πιο πιθανό είναι να μαλώσετε άδικα.
Άνθρωποι που κατέχουν και κατείχαν θέσεις σε ΓΣ ΗΡΑΚΛΗ σε κυβερνήσεις κτλ είχαν κοινό παρανομαστή ότι είναι Ηρακλής. Οπότε κρίνω σαν πρόσωπο τον καθένα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από AntiGrinias 26/8/2019, 15:03

ρε τεο.....ελεος....
δε το εγραψα κομματικα ουτε παιρνω μερος καποιου. Ο φιλος μας μετεφερε τι εμαθε προεκλογικα και ρωτησα εαν εχει νεότερο σε σχεση με το ελπιδοφόρο ποστ που μας εγραψε

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1863
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 26/8/2019, 16:21

Όχι με παρεξηγησες φίλε.
Δεν εννοώ ότι το έγραψες εσύ κομματικά, εννοώ ότι καλό θα είναι να το δούμε το κάθε πρόσωπο ξεχωριστά άσχετα σε ποιο κόμμα είναι αφού δηλώνουν Ηρακλής.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Μονόδρομος δείχνει να είναι η συμμετοχή του Ηρακλή στην Γ’ Εθνικη με το ΑΦΜ του ιδρυτικου σωματείου.Απο την στιγμή που δεν φαίνεται να υπάρχει φως στο τούνελ με οποιοδήποτε άλλο ΑΦΜ, αναγκαστικά οι κυανόλευκοι θα πρέπει να πορευτούν με την υπάρχουσα κατάσταση ως λύση ανάγκης.

Αυτή η ομάδα ακόμα και σε περίπτωση που καταφέρει να προβιβαστεί στην μεγαλύτερη κατηγορία θα βρει ξανά στον δρόμο της την υπάρχουσα χρεωμένη ΠΑΕ.

Με αυτά τα δεδομένα θα πρέπει από σήμερα κιόλας να αναζητηθεί τρόπος για να βρεθεί επενδυτής ώστε να αποκτηθεί στην νέα σεζόν ΑΦΜ μεγαλύτερης κατηγορίας. Μια υπόθεση καθόλου εύκολη, αλλά δείχνει ν α ειναι η μοναδική.Για αυτό τον λόγο θα πρέπει να δηλωθεί άμεσα στο συγκεκριμένο πρωταθλημα(Γ’ Εθνική ) για να έχει δικαίωμα συμμετοχής.

Απο την άλλη μεριά υπάρχει και η προοπτική να μην αγωνιστεί πουθενά φέτος η ομάδα με ότι παρενέργειες υπάρχουν. Όλα αυτά θα ρπέπει να αποφασιστούν συντομα γιατι πιέζουν πλέον τα χρονικά περιθώρια.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Margasv10 26/8/2019, 17:34

Παιδιά σας διαβάζω, σωστά τα λέτε τα περισσότερα και συμφωνώ. Δεν ξέρω πλέον τι να γράψω όμως, τα έχουμε αναλύσει (σωστά) όλα τον προηγούμενο καιρό. Το ότι οι του ΓΣ, του Ιδρυτικού και οι λοιποί που ασχολούνται δεν ξέρουν ακόμη (μετά από 4 μήνες!) ποια είναι η πιο συμφέρουσα λύση για τον Ηρακλή, το ότι δεν έχουν ιεραρχήσει κατά προτεραιότητα και τις υπόλοιπες λύσεις ώστε να υπάρχει plan B και C, το ότι ενώ αφήνουν στο σκοτάδι ουσιαστικά τον κόσμο της ομάδας και με άπειρα ερωτηματικά, και παράλληλα διαρρέουν όλες τους τις σκέψεις στα ΜΜΕ (βλ. Βόλος, Λαμία, Κρόνος Αργυράδων, Τρίγλια, Ίασμος, Αλέξανδρος Κιλκίς, Άρης Παλαιοχωρίου κτλ)... μου δείχνει είτε ότι είναι ΠΑΝΤΕΛΩΣ ΗΛΙΘΙΟΙ, ΑΣΧΕΤΟΙ, ΑΝΙΚΑΝΟΙ, είτε ότι θέλουν να συνεχίσουν να κρατούν σε ομηρία την ομάδα. Δεν υπάρχει άλλη εξήγηση. Τα λάθη τους είναι προφανή και συνεχόμενα.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Margasv10 26/8/2019, 17:50

Διαβάζω από την BlueArena που ανέβασε άρθρο πριν μιάμιση ώρα:


"Πλέον, δύο κρίσιμα δεδομένα οδηγούν προς αλλαγή κατεύθυνσης:


Το πρώτο έχει να κάνει με την απόλυτη απροθυμία, την οποία επιδεικνύει (δικαίως, άλλωστε) το «κυανόλευκο» περιβάλλον για ουσιαστική επανεκκίνηση από τα πολύ χαμηλά επίπεδα του ελληνικού ποδοσφαίρου, καθώς αυτό επιχειρήθηκε και απέτυχε, ως εγχείρημα, κάνοντας τρομακτικό πάταγο και συνθλίβοντας την ψυχολογία όλων στον Ημίθεο, αλλά και τις προοπτικές της ομάδας."

Ποιοι στον διάολο αποτελούν αυτό το "κυανόλευκο περιβάλλον"; Πότε επιχειρήθηκε ουσιαστική επανεκκίνηση από τα χαμηλά και δεν το θυμάμαι; Πότε αυτό απέτυχε μάλιστα; Και αφού μας λέει επιχειρήθηκε και ουσιαστικά, μας λέει ότι απέτυχε παταγωδώς(!) και ότι συνέθλιψε την ψυχολογία όλων(!) στον Ημίθεο και τις προοπτικές μας! 

Δηλαδή μας λένε ότι η λύση της ΠΑΕ ΑΕΠ Ηρακλής 1908 Νέα ΠΑΕ πέτυχε ας πούμε; Ότι ήταν καλή για την ψυχολογία των Ηρακληδέων; Ότι η απόφαση που πάρθηκε από τους τραμπούκους της ΑΘ10 στην συνέλευση του καλοκαιριού του 2017 ήταν επιτυχής; 

Γιατί τέτοια ΠΡΟΠΑΓΑΝΔΑ όμως; 

Οι του ΓΣ, του Ιδρυτικού, τα μέσα κ κάποιοι δημοσιογράφοι μας, μαζί με την ΑΘ10 με κάθε τρόπο επιχειρούν να ελέγξουν την ενημέρωση, την σκέψη, την δράση των Ηρακληδέων. Δεν ξέρουμε βέβαια αν τυχόν τους κινεί και κάποιος που δεν φαίνεται...

Αλλά προσωπικά βρίσκω εξαιρετικά ΥΠΟΠΤΑ τέτοια δημοσιεύματα γιατί φαίνεται ότι γίνονται επί σκοπώ, δηλαδή θέλουν να σπρώξουν τα πράγματα προς συγκεκριμένη κατεύθυνση. 

Και επανέρχομαι στην παράγραφο που παρέθεσα από την ΒΑ. Υπονοεί ότι η ολική επανεκκίνηση επιχειρήθηκε τον Νοέμβριο του 2011, τότε με τον Ξενίδη στην Δ' όπου η ομάδα ξεκίνησε τις υποχρεώσεις της με 16-17 χρονών παιδιά, χωρίς προετοιμασία, μη έχοντας κατέβει στην 1η αγωνιστική του πρωταθλήματος κι ενώ δεν της είχε δοθεί καν παράταση για να μπορέσει να προλάβει να κάνει μεταγραφές αφού η συμμετοχή μας τότε στο πρωτάθλημα της Δ' είχε αποφασιστεί μόλις λίγες μέρες πριν την έναρξή του. 

Επομένως πρόκειται για αισχρό ψεύδος ότι επιχειρήθηκε επανεκκίνηση του Ηρακλή από τα τοπικά. 2ο ψεύδος ότι αυτό το εγχείρημα απέτυχε παταγωδώς, 3ο ότι ήταν αυτό που διέλυσε την ψυχολογία των Ηρακληδέων και 4ο ότι σήμερα οι Ηρακλειδείς θέλουμε ας πούμε νέο ΑΦΜ παρά μια πιο αυθεντική και ουσιαστική λύση.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 26/8/2019, 18:20

Καλώς ή κακώς το ποδόσφαιρο θέλει χρήματα. Αν δεν έχεις δικά σου και δεν μπορείς να μαζέψεις από χορηγούς ,επιχειρηματίες κτλ κτλ τότε δεν μπορείς να βοηθήσεις και καλό είναι να παίρνεις τον μπούλο από μόνος σου. Αυτό προς τους παράγοντες του Ηρακλή.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5786
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 26/8/2019, 18:45

Ντροπη και αισχρός τίποτα άλλο.
Μονο και μόνο που μέσω των δύο κωλοσαιτ που εύχομαι να πάνε στον διάολο και αυτοί, ετοιμάζουν το έδαφος για τον νέο μονόδρομο αυτό μου αρκεί.
Όχι άλλο φτάνει. Ή πουθενά ή ιδρυτικός; Σώπα ρε.
ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ρε. ΑΣ Ηρακλής. Νέος σύλλογος αν δεν θέλετε ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ να έχει ποδοσφαιρικο τμήμα.
Τον λόγο δεν τον γνωρίζω σίγουρα αλλά νομίζω κάνει μπαμ ο μονόδρομος που παρουσιάζεται.

Εύχομαι να λήξει η διοίκηση πρωτοδικείου και να φύγουν.


_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από AntiGrinias 26/8/2019, 20:04

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ποτε εγινε επανεκκίνηση ρε γιδια και για ποσο καιρο? Μήπως για 2 μηνες? 
Γιατι μετα τους δυο μηνες και την εξαγορα αφμ, ο αεπ ηρακλης απειχε 2 χρονια απο την κοπρολιγκ

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1863
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Hurricane 26/8/2019, 20:59

με το που διάβασα το άρθρο έχω γεμίσει με απορίες. Ποιοι είναι οι απογοητευμένοι που δεν θέλουν επανεκκίνηση, ποτέ επιχειρήθηκε κ απέτυχε μάλιστα η επανεκκίνηση? Άρχισα να έχω καχυποψίες ότι κάτι μεθοδεύεται πάλι. Μιλάνε για ΑΕΠ στην γ. Με ποιο σκεπτικό? Να περιμένουμε να πουλήσει ο μπεος του χρόνου?κιαν δεν πουλήσει? Ρε αν διαβάζει κάποιος από τα κεφάλια κάντε επανεκκίνηση από το 0. Θα κερδίσετε κ τους ρομαντικούς φιλάθλους του ήρα αλλά κ το σεβασμο όλης της Ελλάδας.

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 587
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 26/8/2019, 21:59

Το άρθρο είναι καθαρα για αυτούς που ξεχνάνε και είναι άκρως εριστικό επίσης διότι ο Ξενίδης δεν ζει κιόλας ο άνθρωπος να τους τα πει ένα χέρι.

Την επανεκκίνηση τότε ΘΕΛΑΜΕ να αποτύχει γιατί ψάχναμε τρόπο να εμφανιστουμε στην Α όσο πιο γρήγορα γίνεται έτσι; Για να μην λέει ο κάθε Χαρίλαος Χαρίτων ότι θέλει στις εκθέσεις δημοτικού που γράφει (και με μπλόκαρε γιατί δεν αντέχει τον αντίλογο).
Και αφήσαμε στην άκρη εκείνη την ομάδα και ούτε εκκαθάριση έκαναν πάω στοίχημα εκείνη την ΠΑΕ.

Στα σημερινά, ή στον ΓΣ έχουν κάνει κάποια συμφωνία για του χρόνου που για μένα δεν υπάρχει περίπτωση να έχει γίνει αυτό, και δηλώνει κιόλας ανικανότητα (άλλη κουβέντα αυτή), ή επιλέγουν την ίδια περσινή λύση που απέτυχε για να βρουν λέει επενδυτή να πληρώσει τα παλιά αλλά ΚΑΙ τα χρέη του Τομ.
Τώρα ή κάποια μαμουνια έχουν κάνει και δεν το λένε, ή όντως θα πάμε με βάρκα την ελπίδα μέχρι να φύγει και ο τελευταίος άνθρωπος που ασχολείται.

Μπράβο για τις ακαδημίες, άλλη κουβέντα αυτή, αλλά καίνε άδικα παιδάκια.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12754
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από mos 26/8/2019, 22:17

Ο Χαρίλαος νομίζει ότι απευθύνεται σε ιθαγενείς. Για την ιστορία και επειδή κάποιοι δεν ξεχνάμε, το Σάββατο που η ομάδα έπαιζε τον πρώτο της αγώνα στην Καλλικράτεια, ο Λάκης ο οποίος ήταν στα πράγματα και τον οποίο εκτιμώ ιδιαίτερα, είχε κάνει δηλώσεις το πρωί πριν τον αγώνα ότι η ομάδα δεν μπορεί να προχωρήσει έτσι και ότι πρέπει να βρεθεί τρόπος να αγωνιστούμε σε μεγαλύτερη κατηγορία.
Αν θέλει να κάνει τον δημοσιογράφο, ας κάνει μια έρευνα για την ονομασία της αεπ Ηρακλής και της έδρας της, γιατί δεν έγινε η μετονομασία και η μεταφορά και ας ενημερώσει.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από lll 26/8/2019, 22:22

Έτσι πώς πάει το πράγμα φαίνεται να βολεύει το Τομ και κατ επέκταση όσους θέλουν την εξαφανιση μας, δεν θα παραξενευτω αν δω το Τομ καβαλα στο άλογο να το παίζει πρόεδρος στο γκρεμιδι μας. Ταυτόχρονα να αφήνει ελπίδες για ΑΦΜ Βόλου για πλήρη αποχαυνωση.

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Margasv10 26/8/2019, 22:47

Το απόγευμα ήμουν στο αυτοκίνητο και κατά τις 7+ θυμήθηκα ότι έχει εκπομπή ο Ματζιούκης οπότε τον έβαλα να πάρω μια γεύση μετά από πολύ καιρό. Άκουσα περίπου 10 λεπτά. Είναι σε πλήρη ταύτιση με το δημοσίευμα της Μπλου Αρένα, είπε δηλαδή ότι έχει αποφασιστεί να ακολουθήσουμε ένα από τα δύο σενάρια, είτε να παίξουμε στην Δ' (πλέον Γ') εθνική ως ΑΕΠ Ηρακλής κατεβάζοντας την Κ19 και χωρίς να έχουμε στόχο ανόδου - είπε απλά για να έχει μια ομάδα ο κόσμος να παρακολουθεί, είτε να μην κατέβουμε πουθενά φέτος. Ακριβώς έτσι τα είπε, όπως είπε και το "ότι έχει αποφασιστεί" και του φαίνονταν φυσιολογικά αυτά...

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από mos 26/8/2019, 22:59

Το ότι δεν υπάρχει στο τραπέζι η γνήσια πρόταση του τοπικού μέσω γσ ή ενός νέου ασ, αλλά υπάρχουν οι προτάσεις της καταδικασμένης αεπ και του τίποτα, για μένα λέει ότι η οικογένεια Σαββίδη δεν θα μπορούσε να είναι περισσότερο ευχαριστημένη από τον γσ.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 26/8/2019, 23:08

Δεν γίνεται ρε με το ΓΣ θα έχεις τα χρέη του ρέμου αν ποτέ φτάσεις σε επαγγελματική κατηγορία.  Αυτό με το νέο ΑΣ που λες τι διαφορά έχει από το να αγοράσεις το αφμ ενός χωριού;
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5786
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Margasv10 26/8/2019, 23:09

mos έγραψε:Το ότι δεν υπάρχει στο τραπέζι η γνήσια πρόταση του τοπικού μέσω γσ ή ενός νέου ασ, αλλά υπάρχουν οι προτάσεις της καταδικασμένης αεπ και του τίποτα, για μένα λέει ότι η οικογένεια Σαββίδη δεν θα μπορούσε να είναι περισσότερο ευχαριστημένη από τον γσ.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
ΑΚΡΙΒΩΣ. Αν τυχόν ο Σαββίδης (ή όποιος άλλος που υποτίθεται ότι θέλει το κακό μας) είχε ποτέ εμπλοκή στα του Ηρακλή και επιδίωκε κάτι, σίγουρα δεν θα μπορούσε να τα κάνει καλύτερα γι' αυτόν από όσα κάνουν οι δικοί μας φέτος (και περιορίζομαι στο φέτος γιατί κ το πέρσι κ το πρόπερσι βρωμάνε πάρα πολύ!!!).

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 1 από 26 1, 2, 3 ... 13 ... 26  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης