FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

+24
mpamall
Knack
milito10
iraklis_athens
iraklarauk
dimitris
Behind the curtain
dimitris08
iraklis-Kamara
mos
GRIOS
Surgeon
milano
Hurricane
AntiGrinias
Teoscooter
lll
Coleman10
Big bad wolf
kostakis
uphercules
Iraklaras07
teo
Margasv10
28 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 40 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από Big bad wolf 29/1/2021, 20:12

Απ'ότι μαθαίνω η καλύτερη ομάδα είναι Σταλ από την Πολωνία. Κλαιν μαιν, ποια Σταλ;

Αυτό που μου θύμισαν όμως είναι ότι πέρσι στον τελικό πήγε η ομάδα που έπαιζε ο Μπόουλιν, ο οποίος Μπόουλιν στο πρώτο ματς έδωσε 12 ασίστ (και τα έσπασε) και στο δεύτερο έβαλε 20 πόντους με 6 τρίποντα (και κόντεψε να γυρίσει τον τελικό μόνος του).

Αν ο Καλύβας βάλει χαλινάρι στα 3ποντα τούβλα η ομάδα θα είναι πολύ καλά.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1346
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Αρέσει στον χρήστη Coleman10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από teo 30/1/2021, 01:09

Αυτήν την σταλ την έχουμε αμα πιάσουμε ρυθμο;
*σήμερα δεν μπόρεσα να δω τον αγώνα μόνο τα highlights.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από Big bad wolf 30/1/2021, 14:00

Όλους αυτούς τους έχουμε αν ήμαστε πλήρεις και καλά στα μυαλά. 

Επίσης όμως και η Ρέτζιο δεν ήταν πλήρης, έπαιξε χωρίς 2 ξένους με μας. Και ο ένας είναι καλός, παρότι μεγάλος σε ηλικία, είναι παίκτης 10π και 8ρ στο ματς. Ο άλλος είναι λιμό, δεν κάνει διαφορά. Πλήρης η Ρέτζιο μάλλον είναι καλύτερη από τη Σταλ.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1346
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από Margasv10 30/1/2021, 14:04

Iraklaras07 έγραψε:Αυτοί που μειώνουν την διοργάνωση είναι οι ίδιοι που πιστεύουν ότι όποτε χάνουμε από ρούλη ή πάοκ έχουμε στήσει το ματς. Είτε νομίζουν ότι γίναμε ξαφνικά ομάδα ευρωλίγκας είτε ψάχνουν ευκαιρία να επιτεθούν στη διοίκηση.

Ακριβώς αυτό! Ξύδι στις μιζερόγριες που βγάζουν κόμπλεξ, μιζέρια, κακεντρέχεια για την ομάδα μας φέτος αλλά και γενικά όλα τα χρόνια του Δρακόπουλου τον οποίο δεν θέλουν στον Ηρακλή, ή τον θέλουν μόνο εφόσον τον ελέγχουν οι ίδιοι. Ας αντιληφθούν κάποια στιγμή ότι αποτελούν μειοψηφία και δεν εκφράζουν τον πολύ κόσμο του Ηρακλή.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από Margasv10 30/1/2021, 14:13

Θεωρώ ότι τελικώς ο αποκλεισμός από τον Κεραυνό Στροβόλου μας έκανε καλό. Αφενός αν είχαμε παίξει στο Ch.L. θα είχαμε αποκλειστεί ήδη, δεδομένης της μέτριας/κακής ως τώρα εικόνας της ομάδας μας τους προηγούμενους μήνες, αφετέρου δεν θα είχαμε την δυνατότητα να διεκδικήσουμε κάτι σοβαρό, την πρόκριση ας πούμε σε έναν τελικό, όπως φαίνεται να έχουμε τώρα στο EuropeCup. 

Eίναι μεγάλη ευκαιρία φέτος να πετύχουμε διάκριση στην Ευρώπη, να πάμε σε τελικό και ενδεχομένως να πανηγυρίσουμε. Η ομάδα πρέπει (και πιστεύω το κάνει) ξεκάθαρα να στοχεύσει σ' αυτό με όλες της τις δυνάμεις. 

Αντίστοιχα στο Κύπελλο Ελλάδος έχουμε πιθανότητες να πάμε τελικό και θα τις διεκδικήσουμε, αρκεί να καταφέρουμε να βάλουμε και τον Ebanks στα αγωνιστικά συστήματα και να βρει αν γίνεται κάποιο μέρος της καλής φόρμας του στις επόμενες 12-14 ημέρες. Αυτό είναι πια και το μεγάλο στοίχημα για τον Καλύβα και το υπόλοιπο τεχνικό τιμ, να μπει όσο γρηγορότερα ο Ebanks στους ρυθμούς της υπόλοιπης ομάδας. Όχι εύκολο. 

Ο Καλύβας πάντως με έχει κερδίσει ως τώρα. Όχι από τα αποτελέσματα τόσο, όσο από την αλλαγμένη αγωνιστική συμπεριφορά της ομάδας.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Αρέσει στον χρήστη Coleman10

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από AntiGrinias 30/1/2021, 22:21

Οι νίκες κάνουν την ομάδα, ομάδα. Ωστόσο με το αν δεν γίνεται όπως και αν είχαμε προκριθεί τότε μπορεί να είχε άλλη εικόνα, χωρίς απαξιώσεις και αλλαγές προπονητών.

Όμως επειδή ζούμε το παρόν, χωρίς να θελω να αποξιώσω κανέναν ούτως ή άλλως οι παικτες σε κάνουν προπονητή, θεωρώ με το που άφησαν την μιζεροχώρα οι αμερικάνοι αλλά και οι περισσότεροι εκτός καββαθά(και χατσερ) που έχει σταθερή πορεία ως τώρα, πήραν ένα μεγάλο boost, άνοιξε το μάτι τους και η ορεξη για διάκριση γιατί μέσα απο την διάκριση της ομάδας έρχεται και η προσωπική διάκριση.
Συνεπώς τόσο ο χανλαν όσο και οι υπολοιποι ανέβασαν με μιας τα ποσοστά τους απο την τάβλα τους αλλά και απο προσωπικά κίνητρα.

Δεν ξέρω που μπορούμε να φτάσουμε έχει δύο νοκ αουτ αγώνες για να πας F4 δεν ξέρω εαν οι υπολοιπες ομάδες είναι μεγαθήρια, μπάλα χαμηλά μη στο επόμενο παιχνίδι φάμε τα μούτρα μας.
Το σημαντικό απο τον φαύλο κύκλο που μπαίναμε είναι η ψυχολογία μεσα απο τα τρία αυτά παιχνίδια που κάναμε τρεις νίκες. Όπου και αν φτάσει θέλουμε μέσα απο καλές εμφανίσεις και να τα δίνουν όλα όλοι στο αγωνιστικό

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από teo 30/1/2021, 22:44

Παιδια επειδή δεν γνωρίζω από την διοργάνωση, υπάρχει σοβαρό ενδεχόμενο να φτάσει η ομάδα στους 4ρις αν συνεχίσει να παίζει ωραία ή υπάρχουν μέσα ομαδες ακόμα πιο δυνατες;

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από lll 31/1/2021, 13:19

Με την αστάθεια που έχουμε μπορεί να χάσουμε από οποιοδήποτε.Το πρόβλημα είναι ότι εκτός του Καβαδα με το συγκεκριμένο στυλ παιχνιδιού στη ρακέτα ,δεν υπάρχει παίχτης στη περιφέρεια που εναλλακτικα θα σουτάρει αξιοπρεπώς σταθερά.Με δεδομένο ότι οι παίχτες που έχουμε, στις προηγούμενες ομάδες τους είχαν αξιόλογα ποσοστα στα τρίποντα, νομίζω ότι έχουμε και θέμα ψυχολογίας.Αρα αυτές οι νίκες ίσως αποδειχθούν πολύ πιο ουσιαστικές για τη συνέχεια της ομάδας και ιδιαίτερα για το κυπελο που ομολογώ ότι έχω αρχίσει και κάνω όνειρα.

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από Hurricane 31/1/2021, 14:06

lll έγραψε:Με την αστάθεια που έχουμε μπορεί να χάσουμε από οποιοδήποτε.Το πρόβλημα είναι ότι εκτός του Καβαδα με το συγκεκριμένο στυλ παιχνιδιού στη ρακέτα ,δεν υπάρχει παίχτης στη περιφέρεια που εναλλακτικα θα σουτάρει αξιοπρεπώς σταθερά.Με δεδομένο ότι οι παίχτες που έχουμε, στις προηγούμενες ομάδες τους είχαν αξιόλογα ποσοστα στα τρίποντα, νομίζω ότι έχουμε και θέμα ψυχολογίας.Αρα αυτές οι νίκες ίσως αποδειχθούν πολύ πιο ουσιαστικές για τη συνέχεια της ομάδας και ιδιαίτερα για το κυπελο που ομολογώ ότι έχω αρχίσει και κάνω όνειρα.

Ο παοκ χθες παραλίγο να πάρει το Λαύριο. Δεν τον έχουμε τόσο εύκολα όσο νομίζαμε τον Οκτώβριο.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Hurricane στις 31/1/2021, 17:44, 1 φορά

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 587
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από Iraklaras07 31/1/2021, 17:16

Παιδιά το ελληνικό πρωτάθλημα έχει καλύτερες άμυνες από αυτές που βρήκαμε στην ευρώπη.
Αυτό είναι δεδομένο. 
Από τους 3 βασικούς περιφερειακούς μας , ο μόνος που θα μπορούσε να σουτάρει καλύτερα είναι ο Skyler. Χανλαν,Σαγκς δεν είναι σουτερ και έχουν και καλά ποσοστά για τα δεδομένα τους.
Εγώ νομίζω το αν θα πετύχει η ομάδα εξαρτάται σε πολύ μεγάλο βαθμό από το αν θα καταφέρει ο καλύβας να ανοίξει χώρους για τον Ολιβιέ. Πραγματικά νομίζω ότι αυτός ο παίκτης αν βρει χώρους μπορεί να διαλύσει την οποιαδήποτε ομάδα στην Α1. 
Τότε θα δούμε και λιγότερα τρίποντα και καλύτερα ποσοστά. 
Αλλιώς μια από τα ίδια...
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από AntiGrinias 31/1/2021, 19:54

Hurricane έγραψε:

Ο παοκ χθες παραλίγο να πάρει το Λαύριο. Δεν τον έχουμε τόσο εύκολα όσο νομίζαμε τον Οκτώβριο.

στη πιο άνετη 20αρα ποντάρω, δεν έχει παικτες που κάνουν διαφορά ο μπαογκ έχει δυο ισάξιες 5άδες 

θα τον ξεσκίσουμε και τους χρειάζεται

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Αρέσει στον χρήστη Hurricane

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από AntiGrinias 31/1/2021, 20:11

Iraklaras07 έγραψε:Παιδιά το ελληνικό πρωτάθλημα έχει καλύτερες άμυνες από αυτές που βρήκαμε στην ευρώπη.
το ελληνικό πρωτάθλημα είναι αναχρονιστικό. Εχει μείνει πίσω και σε αυτό ευθύνεται ο βασιλακόπουλος
εκτός απο γαυροβάζελο παίζουμε ακόμη κατενάτσιο, με σκληρές άμυνες όταν το ευρωπαικού μπασκετ προσπαθεί να ακολουθήσει το nba με προτίμηση στους ταλαντούχους, ατομικές ικανότητες/δεξιότητες, δίνοντας έμφαση στο θέαμα που είναι το ζητούμενο του αθλήματος.

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από uphercules 31/1/2021, 21:12

Λυπάμαι αν χαλάω την όμορφη ατμόσφαιρα με την γκρίνια μου αλλά η προσωπική μου άποψη είνια ότι οι ομάδες που παίξαμε στην Ευρώπη είναι για Α2 Ελλάδας.
Καθότι δεν βάζω την αυτοδικαίωση μου πάνω από την ομάδα εύχομαι ολόθερμα να κάνω λάθος και η ομάδα να έχει αρχίσει να βρίσκει το δρόμο της και εγώ να είμαι άλλος ένας γραφικός γκρινιάρης.
Ωστόσο η ΠΡΟΣΩΠΙΚΗ μου άποψη είναι ότι οι Ελληνικές ομάδες όσο και να έχει πέσει το Ελληνικό πρωτάθλημα είναι έτη φωτός μπροστά από τους ανάπηρους που παίξαμε στην Ευρώπη και τους οποίους τους κερδίσαμε στο νήμα και φοβάμαι ότι η προσγείωση θα είναι ανώμαλη...
Οι Έλληνες προπονητές νιώθουν από μπάσκετ. Αν κάνουμε τέτοιες κακές περιόδους στην Ελλάδα δεν θα έχουμε τη δυνατότητα να επανέλθουμε. Αν κάνεις ένα νεκρό διάστημα στην Ελλάδα σε έχουν πηδ... στα τρίποντα και τελείωσες. Μόνο ο NBAer αν μας σώσει...
Εύχομαι το Σάββατο βράδυ να με πάρετε με τις ντομάτες!!!
uphercules
uphercules

Αριθμός μηνυμάτων : 359
Ημερομηνία εγγραφής : 20/10/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από Big bad wolf 31/1/2021, 22:02

Η Ρέτζιο θα πάλευε με τον βάζελο για πρωτάθλημα φέτος.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1346
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από Iraklaras07 31/1/2021, 22:40

η ρέτζιο θα ήταν ομάδα τετράδας και η βελγική θα σωζόταν άνετα. Οι ούγγροι ήταν ότι νάναι αλλά και πάλι όχι επιπέδου Α2. Ξέχασες μου φαίνεται τι πάει να πει Α2
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από Big bad wolf 3/2/2021, 15:51

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Από αυτούς που μπορούσαμε να κληρωθούμε πετύχαμε την πιο δύσκολη ομάδα. Ηρακλής είσαι. Αν περάσουμε τους Πολωνούς μετά τους άλλους, όποιοι και να είναι θα τους περάσουμε.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1346
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από lll 3/2/2021, 16:51

Εγώ είμαι ασχετος από σύγχρονο μπάσκετ ,θα έλεγα παλιομοδιτης.Αυτες οι ομάδες, όπως τις βλέπω σαν ονόματα και τις χώρες που προέρχονται, μου φαίνονται
αν όχι εύκολες , σίγουρα στα μέτρα μας.Μου έχει μπει στο μυαλό ότι ο αποκλεισμος από τους Κύπριους θα μας ωφελήσει σηκώνοντας αυτήν την κούπα(έστω και milko cup) και θα μας δώσει χαρά.Πολωνικη ομάδα μου φαίνεται ανέκδοτο...να ήταν Λιθουανοί ,Λετονοί , Βόσνιοι,Μαυροβουνίου και γενικά πρώην ανατολικό μπλόκ,θα ήμουν επιφυλακτικός...
Τώρα οι Πολωνοί πόσο καλούς Αμερικανούς να έχουν;;Θα δούμε

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από Hurricane 3/2/2021, 17:30

Την ψιλό θυμάμαι αυτή την ομάδα, πρέπει να είχε κάνει όνομα στα 90s. 
Τι να πω μακάρι μακάρι μακάρι....

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 587
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από Big bad wolf 3/2/2021, 17:44

Εντάξει, όλα σχετικά είναι. Είναι σίγουρα χειρότερη ομάδα από τους Ιταλούς και τους Βέλγους. Αλλά:

1. Οι 3 κοντοί τους είναι κανονικοί καλοί παίκτες αλλά 34 χρονών. Ο ένας, ο Τζέρελς, μέχρι πρόπερσι έβαζε 10 πόντους σε ομάδα Ευρωλίγκα.
2. Έχουν έναν Πορτογάλο και έναν Αμερικάνο ψηλό που είναι επίσης και οι 2 καλοί παίκτες. Ο Πορτογάλος ειδικά είναι πολύ καλός παίκτης. Είναι επίπεδο και στυλ Όμπι.

ΟΚ, δεν έχουν Καββαδά, δεν έχουν καλό οργανωτή playmaker, έχουν λιμά στον πάγκο αλλά και από την άλλη θα μπορούσαμε να έχουμε κληρωθεί με την Μπαλκάν ας πούμε που είναι πραγματικά ομάδα Α2.

Βέβαια απ'ότι έμαθα σήμερα έχουν οικονομικά θέματα, μέχρι να παίξουμε ποιος ζει ποιος πεθαίνει. Πχ πρόσφατα χάσανε τον καλύτερο παίκτη τους, την τεράστια παικτάρα τον Μακένζι Μουρ (είχε παίξει πριν 3-4 χρόνια στο Λαύριο και είχε καμια 20π και 8ρ στην Α1, μετά τον είχε πάρει ο Ιτούδης στην Τουρκία).
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1346
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από milano 3/2/2021, 19:00

Big bad wolf έγραψε:Εντάξει, όλα σχετικά είναι. Είναι σίγουρα χειρότερη ομάδα από τους Ιταλούς και τους Βέλγους. Αλλά:

1. Οι 3 κοντοί τους είναι κανονικοί καλοί παίκτες αλλά 34 χρονών. Ο ένας, ο Τζέρελς, μέχρι πρόπερσι έβαζε 10 πόντους σε ομάδα Ευρωλίγκα.
2. Έχουν έναν Πορτογάλο και έναν Αμερικάνο ψηλό που είναι επίσης και οι 2 καλοί παίκτες. Ο Πορτογάλος ειδικά είναι πολύ καλός παίκτης. Είναι επίπεδο και στυλ Όμπι.

Ο Πορτογάλος λέει τραυματίστηκε σοβαρά.

Σύμφωνα με την ενημέρωση της ΚΑΕ: 

Φέτος η Άνβιλ είναι στην 11η θέση στο πρωτάθλημα, μη κάνοντας καλό ξεκίνημα (9-15 ρεκόρ), ενώ έχει αλλάξει όλους τους ξένους που πήρε το καλοκαίρι, και ήταν άτυχη καθώς πριν λίγες ημέρες τραυματίστηκε σοβαρά ο καλύτερος της παίκτης, Ιβάν Αλμέιδα. Ενισχύθηκε όμως με τον γνωστό Αμερικανό γκαρντ Κέρτις Τζέρελς και είναι μια ομάδα με καλό ρόστερ και εμπειρία. Ξεχωρίζουν, πέραν του Τζέρελς και του τραυματία πλέον Αλμέιδα, ο Αμερικανός γκαρντ Κίντελ Ντάικς (33, 1.92, 19,5 πόντους μέσο όρο στη “φούσκα” του FEC πρόσφατα), που είναι με μηνιαίο συμβόλαιο συνεργασίας και μάλλον θα παραμείνει, ο συμπατριώτης του Κλαρκ και ο Σέρβος Ράντιτς, όπως και οι γηγενείς Ζαομίσκι και Μιετσάρεκ.

milano

Αριθμός μηνυμάτων : 568
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από Iraklaras07 3/2/2021, 19:50

η ανβιλ πέρυσι και προ πέρυσι έπαιζε στο τσάμπιονς λίγκ.
Είναι  η χειρότερη δυνατή κλήρωση. Δεν σημαίνει βέβαια ότι είναι το φαβορί στα μεταξύ μας παιχνίδια. Φέτος είναι αρκετά  πεσμένη.
Τώρα ανάλυση ότι είναι χωριό επειδή είναι από την Πολωνία είναι ούτε καφενειακού επιπέδου.
Eσείς τι νομίζετε ότι σκέφτονται αυτοί όταν βλέπουν Ηρακλής;
Νομίζετε ότι τρέμουν από το φόβο τους; Πολλές από αυτές τις   ομάδες σε σχέση με εμάς είναι 10 επίπεδα πάνω στην Ευρώπη. Ας συνέλθουμε λίγο επιτέλους. 2021 έχουμε παιδιά.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από Big bad wolf 5/2/2021, 19:51

Αύριο παίζουμε ένα υπερύποπτο ματς, με μια ομάδα που έχει πολλά προβλήματα αλλά καίγεται να μας κερδίσει με τα καλπαζιά από το Μεσολόγγι. Το καλό είναι ότι μας παίζουν καλοί διαιτητές, εννοώ που σφυρίζουν ότι βλέπουν όχι ότι τα πετυχαίνουν και όλα. 

Στον Κολοσσό φυσικά ακόμα περιμένουν τον Λόουσον (που σας είχα πει από την αρχή ότι δεν υπήρχε περίπτωση να έρθει).  lol! lol! lol!
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1346
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από Iraklaras07 5/2/2021, 19:53

διπλό απο εδώ μέχρι τη ρόδο αδερφέ.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από Margasv10 6/2/2021, 16:27

Η κλήρωση της Τετάρτης δεν ήταν καλή για εμάς, δηλαδή υπήρχαν αρκετά ευκολότερες ομάδες, μικρότερου "ειδικού βάρους" και φανέλας-ονόματος δηλαδή, με μικρότερη εμπειρία και χειρότερα ρόστερ. Η Ανβίλ ήταν πρωταθλήτρια Πολωνίας το 2018 και το '19 και η Πολωνία δεν είναι τόσο άσχημα μπασκετικά όσο νομίζουν αρκετοί, αντιθέτως τα τελευταία χρόνια κάνει μεγάλα άλματα προόδου κάτι που φαίνεται και στην Εθνική τους ομάδα. Αντίστοιχα κάπως άτυχοι νομίζω είμαστε και σε σχέση με το έτερο ζευγάρι από το οποίο πιστεύω θα προκριθεί η Ισραηλινή Νες Τζιόνα. 

Παρόλα αυτά ένας σοβαρός Ηρακλής, όπως παρουσιάστηκε στα παιχνίδια της προηγούμενης εβδομάδας, δεν θα έχει πρόβλημα να τους κερδίσει και να προχωρήσει στην επόμενη φάση. Βαρόμετρο για την τύχη μας στην διοργάνωση θα είναι να καταφέρουμε να εντάξουμε σύντομα στην αγωνιστική φιλοσοφία της ομάδας τον Ίμπανκς και αυτός να φτάσει σταδιακά σε καλή απόδοση. Να βρει τον καλό εαυτό του.

έντιτ: Ελπίζω η σειρά των αγώνων αυτών να μην γίνει στο Ισραήλ. Σε αυτήν την περίπτωση υπάρχει ενδεχόμενο να έχουν κόσμο οι αγώνες αφού το Ισραήλ ως τότε θα έχει τελειώσει πιθανόν με τους εμβολιασμούς.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021 - Σελίδα 2 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2020-2021

Δημοσίευση από Margasv10 6/2/2021, 16:40

Το σημερινό ματς είναι αρκετά κρίσιμο για το αν θα καταφέρουμε να βγούμε 6οι φέτος ή θα είμαστε στην 7η-8η θέση. Άλλο σενάριο δεν παίζει, μία από αυτές τις θέσεις θα καταλάβουμε. Νομίζω πως αν χάσουμε ουσιαστικά χάνουμε και τις ελπίδες για την 6η θέση, δεδομένης της νίκης μας με μόλις έναν πόντο στον πρώτο γύρο που σημαίνει ότι χάνουμε και την ισοβαθμία με τον Κολοσσό. Θα πρέπει έπειτα να κάνουμε 2 νίκες περισσότερες από τον Κολοσσό, κάτι δύσκολο αφού το φετινό πρωτάθλημα έχει και 4 αγωνιστικές λιγότερες από τα προηγούμενα έτη. Πολύ αμφίρροπο ματς. Ίδωμεν. Καλή επιτυχία στην ομάδα μας και ψυχραιμία ανεξαρτήτως αποτελέσματος.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 40 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης