teo
garba10
18 απαντήσεις

Σελίδα 12 από 14 Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13, 14  Επόμενο

Αγωνιστική Περίοδος 2021-2022 - Σελίδα 12 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2021-2022

Δημοσίευση από Iraklaras07 17/4/2022, 16:25

τέλικα μάλλον ο Κόστιτς το έβαλε και όχι ο Μπαστάκος!  2 γκολ ο Κόστιτς , 2 ο Τζιπιτάνα μέχρι τώρα. Μεταγραφές γενάρη.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5799
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Δημοσίευση από Iraklaras07 17/4/2022, 17:02

6-0  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Μακαρι να έχουμε κανένα σωστο επενδυτή.
Σήμερα διάβασα ότι η παε έστειλε εξώδικο σε κάποιον οπαδό μας που έγραψε στο φβ σχόλιο με υπαινιγμό για στημένο αγώνα.

Αν και προσωπικά φέτος δεν συμφωνώ σε καμια περιπτωση ότι στήνουμε αγώνες, είναι μεγάλο φάουλ να στέλνει η παε εξώδικο ακόμα και αν θεωρώ το σχόλιο του συνοπαδου μας εντελώς ηλιθιο.
Ελπίζω να βελτιωθούμε και σε αυτό διότι στον Κούγια δεν έβγαλαν αχνα όταν μας έλεγε μαλακιες.

teo
teo

Δημοσίευση από teo 17/4/2022, 23:39

Και ένα μπράβο στον κόουτς που με τα πιτσιρίκια και χωρίς κάποια ηχηρή μεταγραφή σέντερ φορ κτλ κατάφερε να κάνει την ομάδα να σκοράρει.

Τωρα έμειναν νομίζω 2 αγώνες, εύχομαι να μην το ξεμπουρδελεψουν και να κλείσει όμορφα η χρονιά.

Μετά μαντέψτε! Ένα κρίσιμο καλοκαίρι ξεκινάει (μην ξεχνιόμαστε).

Δημοσίευση από teo 1/5/2022, 20:15

Ωραιος, αλλά εμένα δεν ξέρω γιατί, δεν μου γεμίζει το μάτι.

Δημοσίευση από teo 1/5/2022, 21:31

Η ομάδα ΠΡΕΠΕΙ να ξεκινήσει από ένα καλό τερματα.
Από εκει και πέρα, ανάλογα με το τι πλάνο και τι χρήμα υπάρχει, φτιάχνεις. Ουτε να βιαστούμε πρέπει ούτε να χρεωθουμε, πλάνο θέλουμε και αν μέσα στο καλοκαίρι φτιάξουμε το όνομα, είναι και αυτό μια θετική κίνηση.

teo
teo

Αρέσει στον χρήστη Hurricane

Δημοσίευση από dimitris08 1/5/2022, 21:49

Στα τελευταία 6 παιχνίδια του πρωταθλήματος βάλαμε περισσότερα γκολ (23) απ' ότι στα 21 πρώτα (22).

Εν μέρει λογικό με βάση το χαρακτήρα της ΣΛ2 και των ομάδων, αλλά σπάνια βλέπεις τέτοια διαφορά.

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Δημοσίευση από Iraklaras07 1/5/2022, 22:04

ε οι υπόλοιπες αδιάφορες ομάδες τα παράτησαν τελείως ενώ ο Ηρακλής συνέχισε κανονικά.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από teo 1/5/2022, 22:57

Καλά κάναμε, έτσι πρέπει να παίζει η ομάδα.
Ο κόουτς κατάφερε να δημιουργήσει ομάδα και να περάσει το δικό του στυλ παιχνιδιού, έλυσε και το σημαντικό πρόβλημα του σκοραρισματος, τα φτηνά γκολ όμως δεν τα αποφύγαμε, εκεί παίζει ρόλο και η ποιότητα του παιχτη.

Διοικητικά.
Λόγο του ότι η Καβάλα έπεσε σήμερα είπα να δω τι παίζει με τον πρόεδρο τους. Δεν έβγαλε κουβέντα, μάλλον δεν πήγε όπως ήθελε. Ψάχνοντας έπεσα σε άρθρο για αυτόν. Λέει ότι παίρνει με 18.5 εκ ευρώ κάτι ακίνητα στην καβαλα (δεν έδωσα σημασία στο τι άλλα στο χρήμα).
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Αφού έφαγε τον μπακλαβά ο τύπος κ έμεινε με το πουλί στο χέρι, γιατί δεν πλησιάζουμε αυτόν, να δούμε τι παίζει απ το να δωθει η ομάδα πάλι στον Παπαδόπουλο.

teo
teo

Δημοσίευση από Iraklaras07 1/5/2022, 23:02

η Καβάλα έκανε τρομερή βλακεία. Έπρεπε απλά να παίξουν Γ εθνική και θα έβγαιναν αέρα. Και περισσότερα πλήρωσαν + έχασαν 1 χρονιά.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από teo 1/5/2022, 23:11

Δεν ξέρω ακριβώς τι έγινε με την Καβάλα αλλά ο τύπος που πήγε, ο Καναδός (οχι ο δικός μας 😛) είναι "λαμογιο" με την έννοια ότι οι επιχειρήσεις που έχει (ή είχε δεν γνωρίζω) έχουν σχέση με ενεχυροδανειστηρια, υποθήκες κτλ. Όταν παίζει όμως σε αγορές γης με τόσα φράγκα τον ξεχωρίζεις οικονομικά απ το είδος του λαμογιου που έρχεται κατά καιρούς σε εμάς.

Γενικά, είμαι πολύ σκεπτικός για τις φετινές επιλογές και η παρουσία του Παπαδόπουλου δεν μου αρέσει καθόλου.

teo
teo

Δημοσίευση από teo 1/5/2022, 23:32

Iraklaras07 έγραψε:O Bελλιος ειναι σχεδον σίγουρο ότι θα έρθει . Οπότε ο Ρόβας για 2ος; δεν νομιζω να ψήνεται ,ειδικά με την χρονιά που έχει κάνει.

Αν ήταν να διαλέξω, με κλειστά μάτια Ροβας.
Πολύ πιο παραγωγικός.
Αυτό δε σημαίνει ότι απαξιώνουμε τον βελλιο ή κάτι άλλο κακό γι αυτόν. Οι αριθμοί μιλάνε σ αυτές τις περιπτώσεις.
Η απόδοση του βελλιου δυστυχώς ρε παιδια έχει πέσει κατακόρυφα εδώ και χρόνια. Φυσικά τον ευχαριστώ που με την μεταγραφή του είχαμε ξελασπώσει τότε, όμως άλλο το ένα άλλο το άλλο.
Υπάρχουν κ άλλες θέσεις να προσφέρει αν θέλει και είμαστε έξυπνοι.

teo
teo

Δημοσίευση από Iraklaras07 1/5/2022, 23:59

Δεν έχουμε δει ποτέ τον Βέλλιο σε αυτό το επίπεδο. Προσωπικά πάντως τον θεωρώ ποιοτικό ποδοσφαιριστή και πιστεύω ότι θα κάνει θραύση στην κατηγορία.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αρέσει στον χρήστη teo

Δημοσίευση από Iraklaras07 2/5/2022, 00:02

Και βασικά ο Βέλλιος  θα έρθει κατά 90% το καλοκαίρι οπότε ελπίζουμε να έχω δίκιο στην εκτίμηση μου
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από milito10 2/5/2022, 00:05

Για μενα τομας γιουμπιτανα και σιλβα πρεπει να μεινουν και του χρονου!!

milito10

Αριθμός μηνυμάτων : 696
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2015

Δημοσίευση από teo 2/5/2022, 00:06

Δεν λέω ότι είναι κακός ποδοσφαιριστής απλά πιστεύω ότι ο ροβας θα είναι καλύτερος βάση αριθμών κ ότι γνωρίζει την κατηγορία.
Ο βελλιος από την αλλη, θα χτυπήσει στο feeling της γριάς γιατί έχει καλές αναμνήσεις από αυτόν. Marketing δηλαδή. Καλό και αυτό, γι αυτό είπα πιο πάνω ότι αν είμαστε έξυπνοι μπορεί να βοηθήσει με διάφορους τρόπους εκτός του σέντερ φορ.

teo
teo

Δημοσίευση από teo 2/5/2022, 00:09

milito10 έγραψε:Για μενα τομας γιουμπιτανα και σιλβα πρεπει να μεινουν και του χρονου!!
Και να φύγει όλο το σετ τερματαδων.
Τον Μπαντη που έχει αποσυρθεί γιατι δεν τον πλησιάζουμε μήπως πάρει θέση στην ομαδα;

Δλδ αν ξεκινούσα να οργανώσω κάτι, θα το άρχιζα από παλιούς μας παιχτες είτε καλούς είτε κακούς.
Μην ξεχνάμε ότι ο μπαντης έχει το κονε στον σύλλογο των ποδοσφαιριστων

teo
teo

Δημοσίευση από Iraklaras07 2/5/2022, 00:20

Έλεγε σήμερα στο unofficial ότι οι περισσότεροι ξένοι έχουν διετή συμβόλαια. Άρα Μιλίτο αυτοί που γράφεις μάλλον έχουν και για του χρόνου.
Επίσης ο Παλαβρακης μπορεί να μείνει για 2ος.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από teo 2/5/2022, 00:49

Ας μείνει αρκεί ο πρώτος να είναι υγιείς και καλύτερος 😛
Και μπροστά απ τον τερματα ας παίζει ο μπακαγιοκο της Καλαμάτας. Δείχνει τίμια επιλογή για την κατηγορία