FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

+16
Thomas Ele
Knack
milito10
iraklarauk
dimitris08
Surgeon
iraklis_athens
uphercules
GRIOS
AntiGrinias
teo
Big bad wolf
kostakis
mos
Teoscooter
Iraklaras07
20 απαντήσεις

Σελίδα 20 από 40 Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από teo 9/11/2021, 16:40

Μήπως κρύβεται στους Αμπελόκηπους;;;

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12764
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από kostakis 9/11/2021, 16:46

Iraklaras07 έγραψε:
mos έγραψε:Είμαστε σίγουροι ότι δεν τελείωσαν οι μονάδες στο κινητό του Δρακόπουλου;
Θα βάλει με ΕΣΠΑ
Ας κάνει αναπάντητη να τον καλέσουμε εμέις cheers

kostakis

Αριθμός μηνυμάτων : 384
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από dimitris08 9/11/2021, 16:46

Iraklaras07 έγραψε:είχα προσπαθήσει να μάθω για αυτόν τον τύπο όταν μας στερούσε τις ανόδους με τις ομάδες σφραγίδες και με τα κοράκια. Το μόνο που είχα μάθει είναι λέει μέτοχος σε κάποια μαγαζιά. Τίποτα παραπάνω. Από  αυτά που έκανε πάντως στο μπάσκετ νομίζω καταλαβαίνουμε πολλά για το τι άνθρωπος είναι. Τέσπα, είμαι σίγουρος ότι είναι καλά απλά για κάποιον λόγο κρύβεται.

Είναι εδώ και κάποια χρόνια CEO της Hellenic Coin, η οποία διαχειρίζεται το HNC, το πρώτο ελληνικό κρυπτονόμισμα. Τουλάχιστον αυτή ήταν η βιτρίνα του, γιατί τελευταία τον προμοταρανε πάρα πολύ και με εκπομπές στην τηλεόραση.

Οι μπασκετικοί βέβαια λέγανε τα χειρότερα γι αυτόν εδώ και καιρό, αλλά μάλλον ήξερε ποιους να πληρώνει, γιατί στα φανερά όλοι τον γλυφανε...

Δεν με νοιάζει τι έχει κάνει και γιατί τον κυνηγάνε, φτάνει να διαλυθεί αυτή η κωλοομάδα και όλες όσες υπάρχουν μόνο χάρη σε κάποιον περαστικό που εχωσε 5 φράγκα...

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 528
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από kostakis 9/11/2021, 16:53

Αν διαλυθεί ο Ιωνικός τι γλιτώνουμε και φέτος ή θα βρούμε τρόπο να πέσουμε 2 ομάδες σε πρωτάθλημα που πέφτει ένας;

Λέτε ο Δρακό να γνωρίζει ότι θα πέσει ο Ιωνικός και γι' αυτό να είναι άνετος; Μήπως ο άνθρωπος παίζει "4D Chess" και εμείς τον παρεξηγήσαμε; Very Happy

kostakis

Αριθμός μηνυμάτων : 384
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από teo 9/11/2021, 18:43

Iraklaras07 έγραψε:εγώ πάντως προτείνω σε όσους θέλουν να πείσουν τον δρακόπουλο να κοιτάξουν προς κασιμάτη μεριά. Αν πειστεί αυτός όλα γίνονται. Κάποιος τρόπος θα υπάρχει να τον πείσεις δεν μπορεί .

Σήμερα διάβασα σε ανάρτηση του Κουση ότι η απάντηση στην πρόταση που έγινε ήταν ένα διαστημικό ποσό.
Δεν έγραψε λεπτομέρειες, αλλά έμμεσα είπε "δεν πουλάω " με αυτόν τον τρόπο.

Αυτό να το λάβουν υπ όψιν τους και οι εναπομειναντες υποστηρικτές του και ελπίζω ΠΡΩΤΟΙ αυτοί να του ζητήσουν να φτιάξει ομάδα και όχι "τον στηρίζω γιατί δεν υπάρχει εναλλακτική " ή άλλος ενδιαφερόμενος.

Από την στιγμή που λέτε ότι φέτος τουλάχιστον έχει βάλει λιγοστά χρήματα, ο Ηρακληδεας Δρακοπουλος θα ξεζουμισει την ΚΑΕ και απλά είναι μια σιχαμένη βδέλλα που αιτείται ΜΑΤ για να μην μπει κόσμος στο γήπεδο.

Μπουλο σύντομα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12764
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Αρέσει στον χρήστη Thomas Ele

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από Big bad wolf 9/11/2021, 20:02

Το ότι έχει βάλει λεφτά δεν το αμφισβητεί κανένας, δηλαδή και αυτοί με τους οποίους μάλωσε και έφυγαν το λένε. Εγώ έχω ακούσει ότι έχει βάλει από τοτε που ανέλαβε μέχρι τώρα γύρω στο 1εκ, με τα πιο πολλά λεφτά να μπήκαν τη χρονιά που δεν ανεβήκαμε στα μπαράζ από την Α2 και την επόμενη χρονιά που τελικά ανεβήκαμε. 

Αυτό που λένε είναι ότι κοστολογεί την ομάδα 3εκ για να την πουλήσει. Πολλοί θα πείτε ότι το ποσό είναι εξωφρενικό αλλά αν το δεις καθαρά επιχειρηματικά δεν είναι ΑΝ η ομάδα δεν έχει χρέη και ΑΝ μείνει Α1. Με εξασφαλισμένα από του χρόνου γύρω στα 500χιλ από το στοίχημα, 150 τηλεοπτικά, και άλλα τόσα εισητήρια και χορηγίες συν 150 αν παίξεις Ευρώπη, δηλαδή 900χλ-1εκ έσοδα, ζητάει πολλά μεν αλλά όχι εξωφρενικά πολλά. Με σωστή διαχείριση κάποιος μπορεί σε 7-8 χρόνια να βγάλει τα λεφτά του και μετά να βγάζει και καλό κέρδος κάθε χρόνο.

Και σε άλλα νέα, ακούω ότι η παπαναστασίου θα τιμωρηθεί με περισσότερους πόντους από εμάς (λένε ότι θα είναι -1 η Πάτρα και η Ρόδος, -2 εμείς, -3 η παπαναστασίου).
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1349
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από Iraklaras07 9/11/2021, 20:42

ρε λύκε μην κοροϊδευόμαστε μεταξύ μας.  Ο λόγος που βάζουν αυτή την τιμή είναι επειδή δεν θέλουν να φύγουν.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Αρέσει στον χρήστη teo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από kostakis 9/11/2021, 20:44

3εκ. μπάτσες θα πάρει, όχι €.

kostakis

Αριθμός μηνυμάτων : 384
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2015

Αρέσει στον χρήστη teo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από Big bad wolf 9/11/2021, 20:51

Εγώ δεν λέω αν θέλει ή δεν θέλει να πουλήσει, δεν το ξέρω. Λέω ότι αν μου έλεγαν δώσε 3εκ και πάρε ένα μαγαζί που θα σου δίνει άκοπα 200χιλ κέρδος το χρόνο (και παραπάνω αν το δουλέψεις καλά) δεν θα μου φαίνονταν υπερβολικό τίμημα.

Και εγώ πιστεύω ότι δεν θέλει να πουλήσει, γι'αυτό και λέω ότι το ποσό αυτό δεν στέκει.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1349
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από iraklarauk 9/11/2021, 21:08

Δηλαδή ο υπέρ λογιστής λύκε αν ανοίξουμε τους ισολογισμους βγάζει κάθε χρόνο την ομάδα με κέρδος;
Γιατί υπάρχει αντιλογος. εγώ αν είμαι σοβαρός επιχειρηματίας θα του πω δείξε μου τους ισολογισμους σου. Πόσο βγαίνεις κάθε χρόνο; Πχ -200. Χιλιάρικα. Κ μου ζητάς 3εκ?? Για να μου δώσεις ένα μαγαζί που χάνει;
Δεύτερον, μου ζητάς 3 εκμ για ένα τσίρκο με 0 υπαλλήλους, υποδομές για διάλυση κ με πρώτη υποψηφιότητα για να πέσει;
Τρίτον τα έσοδα σου για φέτος/χρόνου είναι δεσμευμένα; Υπάρχουν πρόσφυγες που έρχονται κ μπορούν να γίνουν Μπαν;
Ένας σοβαρός αυτά πρέπει να απαντήσει στο λογιστή.

Όλα αυτά με τη θεώρηση ότι η ΚΑΕ δε δηλώνει κέρδη κάθε χρόνο. Αν δηλώνει πάω πάσο κ αυτά που έγραψα δεν έχουν σημασία τότε δικαιολογώ να ζητάει χρήματα.

(Παρεπιπτόντως πριν λίγο καιρό σου είχα πει ότι τα έσοδα από το στοίχημα είναι 500+, χαίρομαι που το επιβεβαιώνεις)

iraklarauk

Αριθμός μηνυμάτων : 155
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από teo 9/11/2021, 21:18

3 εκ είπαν για να φύγουν, νομίζω το καταλαβαίνουν όλοι.

Με την ομάδα σε αυτά τα χάλια και μέχρι στιγμής πιθανό να υποβιβαστεί θέλω να δω τέλη Δεκέμβρη τι θα λέει.

Εκτός αν θέλει από εγωισμό να την διαλύσει και κάτσει μέχρι τέλους.

Αυτή τη στιγμή όμως (νομίζω ειναι και αυτό ξεκάθαρο) έχει βιάσει την έννοια της επένδυσης και σε συνδυασμό με τον κολλητό του, αρμεγουν την ΚΑΕ.
Τόσο απλά. Και αμα μείνει έμεινε Α1 και συνεχίζουμε.

Και το πρόβλημα είναι ότι δεν τα κάνει ένας τυχαίος από Αμερική κτλ αλλά ένας δηλωμένος φίλαθλος της ομάδας.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12764
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από Iraklaras07 9/11/2021, 21:22

AntiGrinias έγραψε:
Iraklaras07 έγραψε:εγώ πάντως προτείνω σε όσους θέλουν να πείσουν τον δρακόπουλο να κοιτάξουν προς κασιμάτη μεριά. Αν πειστεί αυτός όλα γίνονται. Κάποιος τρόπος θα υπάρχει να τον πείσεις δεν μπορεί .
Καποιος έμμεσος τροπος θελεις να πεις, ομως πρεπει να γνωριζεις ποσο καλα ειναι θωρακισμένοι ή προστατευμένοι τετοιοι τυποι

Απο την αλλη ο μπροεδρος δεν ειναι άβουλο ον ουτε όμηρος κάποιου, θελει και τα κανει. Οποτε ειναι υπόλογος.


Ειδα την ανακοίνωση των παιδιών καλυτερα να αποφεύγονται οι κορώνες γιατι στοχοποιουνται πολυ ευκολα.
Οτι ειναι να γινει θα γίνει οτι πρεπει να γινει ας γινει

Ολοι ανεξάρτητου πίστωσης χρόνου εχουν αντιληφθεί την τραγική διαχείριση των πόρων της ομαδας. Ο τυπος απέτυχε να κανει βημα προς κατι καλο είτε κατι υγιές για την ομαδα. Ενω απέτυχε απο τα αποδυτήρια να διαχειριστεί την δυναμική του κόσμου. 
Και εκτός όλων αυτων εχει τετοια έπαρση που δε την συναντήσαμε ουτε στον μεγαλύτερο καπιταλιστή επιχειρηματία που περασε απο τον συλλογο τον βαγγελη μυτιληναίο.
εννοείται πως ο δρακό δεν είναι παιδάκι. Πάντως άμα το δεις από την ανθρώπινη πλευρά του , είναι θλιβερό ένας άνθρωπος κοντά 70 χρονών να έχει  τέτοια συμπεριφορά. Νομίζω στην τελευταία πρόταση σου τα λες όλα. Ο άνθρωπος πλέον είναι ημίτρελος. Εγώ βλέπω πολλά κοινά με τον Αλέξη  Κούγια πλέον. 
Αυτό που εννοούσα είναι ότι αν πειστεί ο Κασιμάτης ίσως καταφέρει να πείσει και τον δρακό. Άλλωστε  ο Κασιμάτης κάποια δουλειά κάνει στην καε. Αλλιώς δεν θα υπήρχε. Αν τον πείσεις οτι αυτή την όποια δουλειά μπορεί να την κάνει κάπου αλλού καλύτερα... 30 παε έχει στην σούπερ λιγκ 2 .... Ας πάνε εκεί όλοι μαζί να κάνουν τα δικά τους. Ξέρω γω.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από Surgeon 9/11/2021, 21:26

Ενας ακομη λοιπον, που ειναι αηδιασμενος, καταχρεωμενος, μονος κτλ… που δεν φευγει επειδη δεν υπαρχει κανενας αλλα μολις εμφανιστει καποιος ξαφνικα δεν πουλαει κ προβαλλει υπερογκες απαιτησεις… Νομιζω το εχουμε δει πολλες φορες το σεναριο στον Ηρακλη… Συμπερασμα : κανεις δεν θελει να φυγει
Τελειωνει λοιπον το παραμυθι… μην μιλατε κ κ στηστε κωλο μην τυχον φυγει ο καθε Δρακοπουλος.
Αφου λοιπον κοστολογει 3 εκ την ΚΑΕ σημαινει οτι αναγνωριζει οτι προκειται για κερδοφορα επιχειρηση( ειτε οικονομικα ειτε για λογους διαφημισης).
ΑΡΑ τερμα η κλαψα κ η κακομηρια…. Οι απαιτησεις πρεπει να ειναι πολυ μεγαλυτερες….

Surgeon

Αριθμός μηνυμάτων : 165
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από Big bad wolf 9/11/2021, 21:29

iraklarauk έγραψε:Δηλαδή ο υπέρ λογιστής λύκε αν ανοίξουμε τους ισολογισμους βγάζει κάθε χρόνο την ομάδα με κέρδος;
Γιατί υπάρχει αντιλογος. εγώ αν είμαι σοβαρός επιχειρηματίας θα του πω δείξε μου τους ισολογισμους σου. Πόσο βγαίνεις κάθε χρόνο; Πχ -200. Χιλιάρικα. Κ μου ζητάς 3εκ??  Για να μου δώσεις ένα μαγαζί που χάνει;
Δεύτερον, μου ζητάς 3 εκμ για ένα τσίρκο με 0 υπαλλήλους, υποδομές για διάλυση κ με πρώτη υποψηφιότητα για να πέσει;
Τρίτον τα έσοδα σου για φέτος/χρόνου είναι δεσμευμένα; Υπάρχουν πρόσφυγες που έρχονται κ μπορούν να γίνουν Μπαν;
Ένας σοβαρός αυτά πρέπει να απαντήσει στο λογιστή.

Όλα αυτά με τη θεώρηση ότι η ΚΑΕ δε δηλώνει κέρδη κάθε χρόνο. Αν δηλώνει πάω πάσο κ αυτά που έγραψα δεν έχουν σημασία τότε δικαιολογώ να ζητάει χρήματα.

(Παρεπιπτόντως πριν λίγο καιρό σου είχα πει ότι τα έσοδα από το στοίχημα είναι 500+, χαίρομαι που το επιβεβαιώνεις)

Ρε φίλε, διάβασε τι γράφω. 500χιλ στοίχημα είναι ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. Δεν υπάρχουν αυτά τα λεφτά ακόμα, αυτό σου έχω πει τόσες φορές. 
Λέω επίσης, ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΡΕΗ και ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΣΟΥΜΕ Α2.

Οι παλιοί ισολογισμοί είναι ένα στοιχείο βιωσιμότητας. Δεν είναι το μόνο. Οι παλιοί ισολογισμοί δεν γράφουν 500χιλ έσοδα από το στοίχημα, καινούριο νούμερο είναι αυτό. Όταν αγοράζεις, βλέπεις το παρελθόν αλλά επίσης βλέπεις και τι υπάρχει για το μέλλον. Αν σου έλεγαν δηλαδή πάρε ένα μαγαζί μπροστά στη στάση του μετρό στην Αγία Σοφία, που μπαίνει μέσα γιατί ο κόσμος δεν μπορεί να περάσει από τα έργα και για 2 χρόνια έχει κορονοϊό δεν θα το πάρεις γιατί το μαγαζί δεν δούλεψε 4-5 χρόνια για ειδικούς λόγους;
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1349
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από teo 9/11/2021, 21:55

Φαντάζομαι γνωρίζεται όλοι ότι οι ισολογισμοί (ειδικά αν πρόκειται για ΠΑΕ και ΚΑΕ) μπορούν να πειραχτουν ανάλογα του τι θες να παρουσιάσεις.
Ειδικά αν έχεις λογιστή τον φαντομά κάνεις παπάδες.

Το ότι υπερκοστολογει την ΚΑΕ (το αντίτιμο πώλησης)είναι γιατί την αρμέγει.
Αν είχε χασούρα θα τα παρατουσε όλα νύχτα.

Αλλα το κλειδί του προβλήματος (το ξαναλέω) και το όλο του κόλλημα δεν είναι το μπάσκετ αλλά του ότι δεν του βγήκε η φάση με τους Αμπελόκηπους ΩΣΤΕ και εδώ παίζουν μπάλα όλοι μαζί (δρακοπουλος λογιστής κτλ) να κάνουν το mega deal με ιδιόκτητο γήπεδο. ωστε να του ανήκει ένας σύλλογος ουσιαστικά + τις εγκαταστάσεις μαζί με καε και παε. Γι αυτό και έβριζε και τον ΓΣ ΗΡΑΚΛΉ

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12764
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από iraklarauk 9/11/2021, 23:03

Big bad wolf έγραψε:
iraklarauk έγραψε:Δηλαδή ο υπέρ λογιστής λύκε αν ανοίξουμε τους ισολογισμους βγάζει κάθε χρόνο την ομάδα με κέρδος;
Γιατί υπάρχει αντιλογος. εγώ αν είμαι σοβαρός επιχειρηματίας θα του πω δείξε μου τους ισολογισμους σου. Πόσο βγαίνεις κάθε χρόνο; Πχ -200. Χιλιάρικα. Κ μου ζητάς 3εκ??  Για να μου δώσεις ένα μαγαζί που χάνει;
Δεύτερον, μου ζητάς 3 εκμ για ένα τσίρκο με 0 υπαλλήλους, υποδομές για διάλυση κ με πρώτη υποψηφιότητα για να πέσει;
Τρίτον τα έσοδα σου για φέτος/χρόνου είναι δεσμευμένα; Υπάρχουν πρόσφυγες που έρχονται κ μπορούν να γίνουν Μπαν;
Ένας σοβαρός αυτά πρέπει να απαντήσει στο λογιστή.

Όλα αυτά με τη θεώρηση ότι η ΚΑΕ δε δηλώνει κέρδη κάθε χρόνο. Αν δηλώνει πάω πάσο κ αυτά που έγραψα δεν έχουν σημασία τότε δικαιολογώ να ζητάει χρήματα.

(Παρεπιπτόντως πριν λίγο καιρό σου είχα πει ότι τα έσοδα από το στοίχημα είναι 500+, χαίρομαι που το επιβεβαιώνεις)

Ρε φίλε, διάβασε τι γράφω. 500χιλ στοίχημα είναι ΑΠΟ ΤΟΥ ΧΡΟΝΟΥ. Δεν υπάρχουν αυτά τα λεφτά ακόμα, αυτό σου έχω πει τόσες φορές. 
Λέω επίσης, ΑΝ ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΧΡΕΗ και ΑΝ ΔΕΝ ΠΕΣΟΥΜΕ Α2.

Οι παλιοί ισολογισμοί είναι ένα στοιχείο βιωσιμότητας. Δεν είναι το μόνο. Οι παλιοί ισολογισμοί δεν γράφουν 500χιλ έσοδα από το στοίχημα, καινούριο νούμερο είναι αυτό. Όταν αγοράζεις, βλέπεις το παρελθόν αλλά επίσης βλέπεις και τι υπάρχει για το μέλλον. Αν σου έλεγαν δηλαδή πάρε ένα μαγαζί μπροστά στη στάση του μετρό στην Αγία Σοφία, που μπαίνει μέσα γιατί ο κόσμος δεν μπορεί να περάσει από τα έργα και για 2 χρόνια έχει κορονοϊό δεν θα το πάρεις γιατί το μαγαζί δεν δούλεψε 4-5 χρόνια για ειδικούς λόγους;

Δε σου έγραψα κάτι για να σου την πω η να σου επιτεθώ καταρχήν. Στα φετινά εσύ δε μετράς το δώρο 230 που πήρε στο τέλος της χρονιάς. Εγώ το μετράω γιατί αυτά πήγαν κατευθείαν στην τσέπη του.

Επίσης όλα αυτά που έγραψα είναι ρητορικά για να πω αυτό που λέει κ ο τεο! Ότι οι τύποι βλέπουν χρήμα. Κ σου λέει είτε θα πληρώσετε είτε θα αράξουμε κ θα εισπρατουμε τα κέρδη!

Όταν αγοράζεις υπολογίζεις κ την τωρινή αξία. Οπότε αν παραλάβω ερείπιο θα πρέπει να το λαβω υπόψη. Γιατί για να το φέρω να γίνει κερδοφόρο πάλι πρέπει να μειώσω το κέρδος μου εμεσσα. Έχει μεγάλη διαφορά αν πουλάς κάτι που ήδη δουλεύει καλά. Το συγκεκριμένο μαγαζί είναι ερείπιο αυτή τη στιγμή.

iraklarauk

Αριθμός μηνυμάτων : 155
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2015

Αρέσει στον χρήστη teo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από mos 10/11/2021, 00:14

Καλά εννοείται ότι έχει κέρδος γιατί κανείς δεν κρατάει μια ομάδα για να βγάζει τα γούστα του αν είναι να τα πληρώνει από την τσέπη του.
Αλλά ρε γύφτο, έστω ότι βγάζεις τα 200 που γράφτηκε, δεν δίνεις αλλά 50, 60, 70 παραπάνω στο ρόστερ να φέρεις 2 παίκτες καλύτερους (βασικά κανονικούς) και να γουστάρουμε όλοι μαζί... Βάλε τσέπη 130, που αν φτιάξεις και ομάδα θα τα ξανακάνεις 200 και παραπάνω....
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2620
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Αρέσει στον χρήστη teo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από kostakis 10/11/2021, 00:23

mos έγραψε:Καλά εννοείται ότι έχει κέρδος γιατί κανείς δεν κρατάει μια ομάδα για να βγάζει τα γούστα του αν είναι να τα πληρώνει από την τσέπη του.
Αλλά ρε γύφτο, έστω ότι βγάζεις τα 200 που γράφτηκε, δεν δίνεις αλλά 50, 60, 70 παραπάνω στο ρόστερ να φέρεις 2 παίκτες καλύτερους (βασικά κανονικούς) και να γουστάρουμε όλοι μαζί... Βάλε τσέπη 130, που αν φτιάξεις και ομάδα θα τα ξανακάνεις 200 και παραπάνω....
Γι' αυτό είναι ηλίθιος. Δεν μπορεί να καταλάβει ότι με το να ακροβατεί στις τελευταίες θέσεις της βαθμολογίας, θα την πατήσει στο τέλος και θα την ρίξει την ομάδα στην Α2.

kostakis

Αριθμός μηνυμάτων : 384
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από teo 10/11/2021, 00:37

Ρε παιδιά εσείς μιλάτε για επενδύσεις αυτός άλλο εννοεί.
Αυτός πάει να βγάλει λεφτά με τον πιο ανορθόδοξο τρόπο γι αυτό γαμιεται το σύμπαν αγωνιστικά.
Αυτός λειτουργει με τον τρόπο "χάλασε η πρίζα σπίτι μου ,ψάχνω τον πιο φτηνό μάστορα " και ίσως το πληρώνει και διπλά.
Δεν κανει επένδυση κανει διαχείριση τσιπικη εντελώς με καμία επαφή με το άθλημα ή την επένδυση και τον χώρο.

Και αυτό φαίνεται όχι μόνο στο ροστερ αλλά στην γενική παρουσία της ΚΑΕ, στην προβολή της και σε διάφορα άλλα όπως το μάρκετινγκ που είναι πράγματα εξωγήινα για αυτόν.
Ειδικά στο μάρκετινγκ, τον ξεπέρασε ο καναδος ρε παιδιά.
Μετά περιμένει να πέσουν τα στάνταρ έσοδα της σεζόν και τα γαμαει κιόλας.
Μου θυμίζει τους ρομα που κάθε 1 του μήνα περιμένουν το ΚΕΑ έξω από το ΑΤΜ.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12764
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από milito10 10/11/2021, 09:34

Δυστυχως εαν δεν γινει καποια αλλαγη στο ιδιοκτησιακο( διαχειριση της ομαδας) σε καθε εντος εδρας θα εχουμε λαικα δικαστηρια και ας μην ειναι εκει!! Αν και τον εχω ικανο να βρεθει στο επομενο εντος εδρας και να γινει μεσα ο κακος χαμος! Ο αρης στην ουσια θα κατεβει με 5 ξενους, τον νετζηπογλου και τον κωττα!! Περιμενω τον τροπο που θα χασουμε!! Βεβαια οι 3 ξενοι του βαζουν απο 20 ποντους! Εμεις παιχτη ρουκι σαν τον γκερμαν(ιωνικος) και τον καουαν(αρης) δν μπορουσαμε να βρουμε? Αληθευει οτι προταθηκε ο ντειβις και ο κολεμαν(απολλων πατρας) και απορριφθηκαν?? Παντως 3 ατομα απο εδω μεσα εαν επερναν τον μπατζετ θα εφερναν σιγουρα 1-2 ξενους καλους με λιγα λεφτα!

milito10

Αριθμός μηνυμάτων : 698
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2015

Αρέσει στον χρήστη Teoscooter

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από dimitris 10/11/2021, 14:24

-3 τελικα...

dimitris

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Αρέσει στον χρήστη Teoscooter

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από iraklarauk 10/11/2021, 14:33

Δε φοβάμαι τιποτα ειμαστε η πιο οργανωμένη ΚΑΕ στην Ελλάδα. Θα τους κάνει ντα η προεδράρα τωρα και θα μας δώσουν +2 στο τελος.

το μπουλο χθες. Ολοι μαζι που τρέχουν την ομάδα. τα 4-5 ατομα δηλαδή


εντιτ: Αν δεν μπορουν να βρουν παίχτη στον ασσο ας κλείσουν τον Χαγκινς παλι

iraklarauk

Αριθμός μηνυμάτων : 155
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από kostakis 10/11/2021, 14:44

ΟΙ υπόλοιπες ομάδες τι τιμωρία πήραν;

kostakis

Αριθμός μηνυμάτων : 384
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από dimitris08 10/11/2021, 15:02

-1 Πάτρα και Ρόδος, για τον Άρη δεν βγήκε απόφαση ακόμα.

Η δική μας ποινή είναι για πρόβλημα στο μετοχολόγιο, άρα ακόμα και γι'αυτό ο Δρακόπουλος κορόιδευε συνειδητά τον κόσμο.

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 528
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Αρέσει στον χρήστη teo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022 - Σελίδα 20 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2021-2022

Δημοσίευση από iraklarauk 10/11/2021, 15:03

Για Αρη δε βγηκε, Απολλων και Ροδος -1.

Προφανώς αν δεν κερδίσουμε το Σαββατο ειμαστε Α2 με το ενα ποδι

iraklarauk

Αριθμός μηνυμάτων : 155
Ημερομηνία εγγραφής : 07/02/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 20 από 40 Επιστροφή  1 ... 11 ... 19, 20, 21 ... 30 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης