FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

+15
irasparti10
iraklis_athens
uphercules
Night Watcher
Behind the curtain
kostakis
dimitris08
milano
Bezyr
Hurricane
mos
Big bad wolf
Iraklaras07
teo
AntiGrinias
19 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 20 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από teo 17/4/2023, 13:53

Η ΠΑΕ Π.Ο.Τ Ηρακλής θα παραθέσει Συνέντευξη Τύπου για την συνεργασία του Στράτου Ευγενίου, Αλέξη Κούγια και Τομ Παπαδόπουλου,την Τετάρτη(19/4) στην αίθουσα εκδηλώσεων του Δημαρχείου Θεσσαλονίκης.Το παρών θα δώσουν πολιτικοί και αυτοδιοικητικοί εκπρόσωποι, βετεράνοι ποδοσφαιριστές και επιχειρηματίες από την οικογένεια του Ηρακλή.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από Iraklaras07 17/4/2023, 15:38

Ελπίζω να μην δω κανα συνοπαδό να κράζει τον Ευγενίου. Ο Ευγενίου οικονομικά δεν αντέχει άλλο. Ο ΓΣ είχε 1μισο χρόνο να βρει επενδυτή και δεν έφερε τίποτα. Σιωπή λοιπόν.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από Hurricane 17/4/2023, 16:08

Όπως το βλέπω το πράγμα είναι ως εξής.
-τι είχαμε τι χάσαμε
- έρχεται ο κοντός και για πρώτη φορά ΠΕΤΥΧΑΙΝΕΙ σε σύλλογο,  πράγμα που δεν έκανε ποτέ στην καριέρα του σαν παράγοντας. Αν όχι απλά εξαφανιζόμαστε μια και καλή.
- μπαίνουμε στο μάτι των εχθρών του ( αυτή την βδομάδα θα είναι ο μαρινακης, την άλλη ο σαββιδης) με τεράστιες επιθέσεις εναντίων μας
- Αν συμφωνήσει η ΑΘ10 (δεν τους βλέπω να αντιδρούν) τον πρώτο καιρό θα υπάρχει συσπείρωση στην ομάδα μέχρι να αρχίσουν οι στραβές. 
- η ομάδα θα έχει τεράστια αύξηση στην προβολή της λόγο της εγωπάθεια του κοντού με ότι αυτό συνεπάγεται (σπόνσορες που χρωστάνε στον κοντό, καλητεχνες κτλ)
 
Εν κατακλείδι είναι ένα ρίσκο που έχει 5% να πετύχει (άνοδο στην Α, σωτηρία, σταθεροποίηση) και 95% να αποτύχει, ρωτήστε τους πας, αελ, παναχαικη γιατί.

Υ.γ ίσως με αυτόν να βρεθεί φόρμουλα για την ονομασία της ομάδας…

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 587
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από Bezyr 17/4/2023, 18:34

Τι να ενδιαφερθει; Σοβαρος επενδυτης;


Iraklaras07 έγραψε:Αφού λοιπόν ο Κούγιας έρχεται εκ μέρους του κόκκινου μπλοκ ο άλλος ενδιαφερόμενος θα έρχεται από την άλλη πλευρά. Δυστυχώς μου φαίνεται δύσκολο σε αυτή την φάση που βρίσκεται ο σύλλογος, να ενδιαφερθεί σοβαρός και υγιής επιχειρηματίας. Ίσως τουλάχιστον αν πάρει την ομάδα άλλος να μπορεί να μείνει ο Τομ στο μπάσκετ. Γιατί αν το αφήσει ο Τομ το μπάσκετ... δύσκολα τα πράγματα.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Αρέσει στον χρήστη teo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από teo 17/4/2023, 18:36

Αν πρέπει να κραξεις κάποιον ο πρώτος είναι ο ΓΣ και ο δεύτερος είναι ο Ευγενιου.
Για διαφορετικούς λόγους.
Στις άλλες ομάδες που πέρασε εκτός του να μαλώσει μέχρι κ με τα δοκάρια,τις ΠΑΕ τις διέλυσε ή τις άφησε έστω νορμάλ? (Ρωτάω μιας κ η απόφαση έχει παρθεί).
Και με ποιον τα πάει καλά δεν έχω καταλάβει.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από teo 17/4/2023, 18:37

Bezyr έγραψε:Τι να ενδιαφερθει; Σοβαρος επενδυτης;


Iraklaras07 έγραψε:Αφού λοιπόν ο Κούγιας έρχεται εκ μέρους του κόκκινου μπλοκ ο άλλος ενδιαφερόμενος θα έρχεται από την άλλη πλευρά. Δυστυχώς μου φαίνεται δύσκολο σε αυτή την φάση που βρίσκεται ο σύλλογος, να ενδιαφερθεί σοβαρός και υγιής επιχειρηματίας. Ίσως τουλάχιστον αν πάρει την ομάδα άλλος να μπορεί να μείνει ο Τομ στο μπάσκετ. Γιατί αν το αφήσει ο Τομ το μπάσκετ... δύσκολα τα πράγματα.

Δεν υπάρχει περίπτωση να ενδιαφερθεί σοβαρός άνθρωπος αφού ούτε ο ΓΣ κινείται προς αυτή την κατεύθυνση (τουλάχιστον έτσι το αντιλαμβανομαι εγώ).

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από Bezyr 17/4/2023, 19:27

Μερικές πρώτες σκόρπιες σκέψεις υπο το σοκ των τελευταίων εξελίξεων στον αγαπημένο μας Ηρακλή. Εδώ και στο φου μπου.
Χωρίς ίχνος τοποθέτησης προς το πρόσωπο του Κούγια, του Ευγενίου, του Τομ.
Χωρίς την διάθεση παραμικρής αξιολόγησης συνολικά της έλευσης -όπως φαίνεται -Κούγια παρα μόνο μιας πρώτης αντίδρασης και κάποιων ερωτηματικών.

Πρώτα τα ερωτηματικά

Γιατί ο Κούγιας.
Γιατί ο Ηρακλής, μια μαδα κόσμημα κάποτε αλλά ένας νεκρός Ηρακλής που ζει με καλώδια;
Γιατί τώρα...
Αλλά και με πιο...δύσκολα ερωτήματα
Πρέπει να έχει βαρύνουσα θέση ο οργανωμένος κόσμος μας;
Πρέπει να ακούσουμε τον υπόλοιπο κόσμο, όσος ακόμη υπάρχει;
Nα υπολογίσουμε την άποψη των άλλων οπαδών απο ομάδες που πέρασε ο Κούγιας;
Πρέπει να θέσουμε τους προβληματισμούς μας στους επενδυτές;
Τί μπορούμε να περιμένουμε απο την κίνηση Κούγια;
Υπάρχουν κίνδυνοι να χάσουμε έστω και κάποια ελάχιστα του τώρα με την έλευση του;
Αλλάζει χαρακτήρα ο Ηρακλής;
Επηρεάζεται η περιουσία του Ηρακλή και το ...νέο γηπεδάκι που σχεδιάστηκε;
Μπαίνουμε στο κόλπο του στοιχήματος ή στη μεγάλη διαμάχη στην ΕΠΟ;

Ειλικρινά, είναι άπειρα τα ερωτήματα όλων μας.

Αλλά εγώ την αμαρτία μου θα την πω.
Δεν ξέρω αν είναι καλή, κακή, πόσο καλή ή πόσο κακή λύση η λύση Κούγια.

Εγώ ξέρω ότι είμαι μετρά απο πολλά χρόνια ΠΟΛΥ ΧΑΡΟΥΜΕΝΟΣ που, δεν ξέρω για πόσο, ο Ηρακλής απο κλινικά αδρανής, δείχνει ότι δεν είναι νεκρός.

Άλλωστε, αυτό το φόρουμ αυτό ή κάτι ανάλογο περίμενε και δεν έκλεισε.
Ο Ηρακλής ποτέ δεν ήταν για εκεί που είμαστε τώρα.

Όμως προσοχή. Αν είναι κάτι καλό να βγει απο αυτήν την υπόθεση, δεν συγχωρούνται λάθη όπως του παρελθόντος.

Και αυτή ίσως ήταν και η ΜΟΝΑΔΙΚΗ κουβέντα που θα έλεγα ως ΘΕΣΗ . Προσοχή. Στον Ηρακλή δεν υπάρχει περιθώριο άλλων λαθών.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Αρέσει στους χρήστες teo και Teoscooter

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από Big bad wolf 17/4/2023, 19:54

Εγώ ξέρω ότι τα βρωμοσάιτ των δενδροποταμιτών έχουν πάρει φωτιά γιατί και το σκ@τό έφτασε στην κάλτσα επειδή ένα παραρτημά τους θα εξαφανιστεί και γιατί με τον Κούγια δεν πρόκειται να δουν Καυτατζόγλειο μέχρι να φτιάξουν το καινούριο κρατικό τούμπας. Το γνωστό "αντικειμενικό" πορτοκαλί σάιτ έχει πάρει φωτιά και στα ράδια πέφτει πολύ γέλιο με αυτά που λένε.

Το καλύτερο απ'όλα είναι που το παίζουν και πονόψυχοι, ότι ο Κούγιας θα μας καταστρέψει.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1346
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Αρέσει στους χρήστες mos, Iraklaras07, Hurricane και Teoscooter

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από teo 17/4/2023, 20:25

Αυτό το θέμα με το Καυτατζόγλειο πρέπει να τους πόνεσε τώρα.
Με Μαρινάκη έχει καμία σχέση, ξέρει κανένας?

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από milano 17/4/2023, 22:52

Σε πρώτη φάση, το θετικό είναι ότι το θέμα Μάρα ο Κούγιας θεωρώ θα το καθαρίσει για πλάκα. Και είναι ένα σοβαρότατο θέμα γιατί θα ακολουθούσαν κι άλλοι πρώην με αποτέλεσμα να παίζετε πάλι ακόμη κι ύπαρξη μας. Εκτός κι αν το θέμα Μάρα ήταν ο "εκβιασμός" προς Ευγενίου και ΓΣ, ότι ή πουλάτε ή σας τελειώνουμε για πολλοστή φορά... Ακραίο αλλά είναι τόσο περίεργη η απόφαση δικαίωσης του Ρουμάνου που δεν μπορώ να μη το σκεφτώ.

EDIT: :Oπως φυσικά θα έχει και για πλάκα το θέμα της ονομασίας

milano

Αριθμός μηνυμάτων : 568
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από teo 17/4/2023, 23:27

milano έγραψε:Εκτός κι αν το θέμα Μάρα ήταν ο "εκβιασμός" προς Ευγενίου και ΓΣ
ο ΓΣ το θέμα μπάλα το έχει γραμμένο στα παπάρια του κ δεν καίγεται αν υπάρχει τμήμα ποδοσφαίρου ή όχι.
Απλά αν υπάρχει , να μην το έχει στην ευθύνη του ο ΓΣ.

Ακόμα και το ΑΦΜ της Τρίγλιας που είναι το πιο προσφατο, το θέμα επαφών, και οικονομικά το έτρεξαν οπαδοί, κανένας ΓΣ.
Παλιότερα που όλοι έλεγαν γιατί ο καθένας φέρνει ένα ΑΦΜ (βλέπε προσπάθεια Ολλανδού, προσπάθεια για ΑΦΜ ομάδας Ροδόπης κτλ) είναι γιατί ο ΓΣ δεν έχει σκοπό να λύσει αυτό το πρόβλημα. Ναι έλυσε τα χρέη του γιατί καιγόταν, ναι έφτιαξε αλλά τμήματα αλλά μπάλα δεν θέλει να ασχοληθεί.
Τόσο απλά και πραγματικά (δεν βγάζω τίποτα απ' το κεφάλι μου).

Ούτε ο Ευγενιου βοηθήθηκε από τον ΓΣ όπως περίμενε , οπότε μπαίνοντας στην θέση του, μπορείς να καταλάβεις γιατί είπε κ στον Κούγια ναι.
Κ σε οποιονδήποτε θα έλεγε ναι, αρκεί να είχε υπαρκτό ΧΡΗΜΑ. Γιατί ο Ηρακλής δεν τήρησε τις οικονομικές του υποχρεώσεις απέναντι του όσο αναφορά την εξαγορά του ΑΦΜ.

Αν πιέστηκε κάποιος αυτός είναι μόνο ο Ευγενιου για να λένε αλήθεια.
Ακόμα και τωρα ο ΓΣ είναι ΑΠΩΝ. Έδωσε το σήμα, πάτε γαμηθειται σου λέει τώρα δεν με νοιάζει.

Το τι θα κάνει ο Κούγιας ΔΕΝ το ξέρω αλλά μαζί με πολλές γριές που ξενέρωσαν ξενέρωσαν και πολλοί Τούρκοι.

Μια ένσταση μόνο.
Ρε χοντρε απ' όλα τα εργαλεία που είχες να φυτέψεις σε εμάς, έπρεπε να στείλεις αυτόν?
Στείλε τον πηρούνια ή κανένα άλλο.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από Iraklaras07 18/4/2023, 00:42

Πολύ πόνος βλέπω στους μπαοκσήδες Sad
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από Hurricane 18/4/2023, 00:52

Iraklaras07 έγραψε:Πολύ πόνος βλέπω στους μπαοκσήδες Sad
Άσχετο αλλά ρε μαγκες τι μίσος κουβαλάνε τα ορκς? Πρωτόγνωρο. Μέχρι κ γω που σιχαίνομαι τον παορκ έχω πιάσει τον εαυτό μου σχεδόν να χαίρετε που σκόραραν γιατί είδα την χαρά στα μάτια φίλου. Αυτοί τιποτα! Να ψοφήσει ο γείτονας!

Ρε δεν θα γυρίσει ο τροχός? Σε 10-20 χρόνια? Να τους δω να διαλύονται κ ας μην υπάρχει ούτε μπλε σε κουτί με μαρκαδόρους.

Έχω φίλους 40 χρόνια που δεν τους αναγνωρίζω όταν μιλάνε για τον μπαοκ, τα μισά πάρτι που πάω έχουν θέμα παοκ (τούρτες, μπαλόνια κτλ), μερικοί από το σχολείο δεν μας καλούν γιατί είμαστε άλλη ομάδα!
Τι κωλοπολη έχει καταντήσει η Θεσσαλονίκη ρε πούστη μου τα τελευταία 10-15 χρόνια Sad

Υγ μπήκα στο σηχαμενο σάιτ τους κ έχουν λυσσάξει, μιλάμε για περισσότερα σχόλια από ότι όταν σήκωσαν το πρωτάθλημα!

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 587
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Αρέσει στον χρήστη teo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από dimitris08 18/4/2023, 00:59

Συμφωνώ με τον milano. Η μόνη λογική εξήγηση που δίνει το φτωχό μου το μυαλό στο ερώτημα "γιατί κουγιας", είναι ότι ο Ηρακλής αυτή τη στιγμή παίζει την ύπαρξή του με το θέμα του Μάρα. Με τα σημερινά δεδομένα, είτε θα διώξεις την απειλή των χρεών των δύο προηγούμενων αφμ μια και καλή, είτε θα ζεις μόνιμα με τον κίνδυνο να εμφανιστουν κάποιοι από τους 250 ποδοσφαιριστές που πέρασαν τα τελευταία 15 χρόνια και να ζητήσουν τα λεφτά τους. Αυτό μπορεί να το κάνει είτε ένας πολιτικός, είτε ένας δικηγόρος της μαφίας. Επιλέξαμε τη δεύτερη λύση, μένει να δούμε το αποτέλεσμα.

Βέβαια, αγωνιστικά ο κοντός είναι τραγική επιλογή, αφού η μόνη σχέση που έχει με την μπάλα είναι ότι έχει κλωτσήσει το τόπι πριν 50 χρόνια και ότι έχει στο speed dial όλους τους συστημικούς ατζεντηδες και προπονητές του ελληνικού ποδοσφαίρου.

Προσωπικά, αν ήταν να χωθούμε στον βόθρο, θα προτιμούσα 1000 φορές τον μπεο. Μπορεί να είναι φτιαγμένος από τα ίδια σκατα, αλλά τουλάχιστον ξέρει μπάλα. Και μπορεί να έλυνε το θέμα Μάρα όπως έλυσε το συμβόλαιο του κλειμαν...

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 525
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από Iraklaras07 18/4/2023, 01:12

Ο Μπέος είναι με την άλλη πλευρά που δεν θέλει να  μας βλέπει.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από teo 18/4/2023, 09:35

είναι δήμαρχος στην πόλη του,κόβει και ράβει και έφτιαξε ομάδα από το μηδέν προσπερνώντας τις άλλες δύο. Δεν έχει κόσμο, την συντηρεί στην Α, τα έχει όλα.
Δεν τον βλέπω να ασχοληθεί όχι με τον Ηρακλή αλλά με καμία άλλη ομάδα, δεν τον συμφέρει.

Άνθρωποι σαν τον μπεο όμως υπάρχουν πολλοί.

Εμείς δεν έχουμε αποφασίσει τι θέλουμε, και σε τι είμαστε διατεθημενοι να κάνουμε τα στραβά μάτια οπότε αναλωνομαστε σε μια ατέρμονη κουβέντα που απλά δεν θα μας βγάλει πουθενά.
Λύσεις είναι δύο.
Η επαγγελματική ομάδα, μέσα στο σύστημα με προϋπόθεση να μην φυτοζωεις στις τελευταίες θέσεις της Α.
Η δεν παλεύεις με τα ΑΦΜ κάθε δύο χρόνια προσπαθείς να κάνεις κάτι από την αρχή (που εγώ καταλαβαίνω ότι ο ΓΣ δεν θέλει) κ αν καταφέρεις κάτι το καταφερες.

Ολίγον έγκυος δεν υπάρχει

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Αρέσει στον χρήστη AntiGrinias

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από Big bad wolf 18/4/2023, 09:46

Teo από τη στιγμή που δεχθηκαμε (και όποιος δε δέχθηκε εκείνο το βράδυ φιμώθηκε) τον Τάκη δεν υπάρχει θέμα για το τι ήμαστε διατεθειμένοι να δεχτούμε. Αποδείχθηκε ότι δεν υπάρχει πάτος, πιο κάτω από τον Τάκη και τα αίσχη που έγιναν για να τον φορτωθουμε δεν υπάρχει.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1346
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Αρέσει στον χρήστη Teoscooter

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από teo 18/4/2023, 12:42

Εγώ νομίζω ότι και όσο δεχόμαστε τον Τομ που είναι πρόσφατο κ μας έριξε κ τοπικό αλλά δεν δεχόμαστε τον Χ,Ψ Κούγια γιατί είναι λαμόγιο λειτουργούμε με δύο μέτρα κ δύο σταθμά.
Αν πεις ότι δεν θέλω τον Κούγια γιατί είναι επικίνδυνος κ θα τα κάνει όλα πουτανα, αυτό το δέχομαι σαν λογική.

Γιατί κ οι δύο λαμόγια είναι.

Το πιο σημαντικό είναι ότι όλο αυτό τον καιρό ο ΓΣ φυτεύει γλάστρες, βάφει κάγκελα, κάνει Κυριακή στο χωριό λες κ αφορά όλο αυτό ΑΛΛΗ ΟΜΑΔΑ.
Οι ευθύνες ξεκινάνε από εκεί.
Κ ας λέει τα δικά του ο Θεός ότι θέλει να φύγει (το είχα διαβάσει παλιά αυτό).
Στο καλό, ουδείς αναντικατάστατος

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Αρέσει στους χρήστες Hurricane και Teoscooter

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από dimitris08 18/4/2023, 16:16

Iraklaras07 έγραψε:Ο Μπέος είναι με την άλλη πλευρά που δεν θέλει να  μας βλέπει.

Καλά, και ο Κούγιας μέχρι πριν ένα χρόνο στον ύπνο του μας έβλεπε και κυνηγούσε την Τρίγλια.. Αυτοί οι τύποι δεν έχουν πλευρές και γι' αυτό έχουν επιβιώσει στο ποδόσφαιρο τόσα χρόνια.

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 525
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από Bezyr 18/4/2023, 16:47

Σαν λαός, ρομαντικός ως οι τελευταίοι των Μοικανων, πληρώσαμε αβάσταχτο τίμημα.
Απο την εποχή των blue fans καταδικάζω αυτην την νοοτροπία.
Πριν και πάνω απ 'όλα είναι ΤΟ ΣΥΜΦΕΡΟΝ της ομάδας.
Το ερώτημα βεβαια είναι κομβικό. Με οποιοδήποτε τίμημα?
Όχι βεβαια...
Αν ήταν έτσι θα υποστήριζα και τα διαδοχικά ΑΦΜ.
Θα ήμουν οπαδός του Περούκα.
Αλλά δεν καταλαβα, όταν με πολεμάνε βρώμικα, θα πολεμάω στα ίσια?
Προσωπικά, σε πρώτη φάση, δεν μ' ενδιαφέρει αν είναι ο Κούγιας, αν συνεχίσει ο Ευγενίου ή αν είναι αλήθεια ότι ο Τομ έβαλε 2,5 μύρια.
Ξέρω ότι αν βρούνε φόρμουλα, πρέπει να οργανώσουν την ομάδα σε επαγγελματικά πρότυπα και μετα ας την ανεβάσουν.
Θέλω το γήπεδο, ξέρετε ποιο, και θέλω οικονομική υγεία στην ομάδα.

Σιγά που θα απαιτήσω να μην βγάλουν λ7 απο το στοίχημα.
Δεν θέλω όμως στήσιμο της ομάδας.
Σιγά που θα ζητήσω μην μπούμε σε άρμα.
Θα ήθελα όμως ξεκάθαρους όρους.
ΟΤΑΝ ΘΑ ΜΠΟΡΕΣΩ, ΘΑ ΜΕ ΑΦΗΣΕΙΣ ΝΑ ΔΙΕΚΔΙΚΗΣΩ Ο,ΤΙ ΜΠΟΡΩ.

Ζητάω εκδίκηση κατα του Τούρκου.
Ορκισμένος εχθρός του μέχρι να πέσει μαύρο χιόνι.
Ζητάω συνεργασία με τον ΑΡΗ
Σβήνω όλα τα παλιά και δουλεύω κατα του κοινού εχθρού.
(μόνο μην μπερδευτούν στα κοινά μας παιχνίδια, εκεί θα γονιμοποιώ)
Ζηταω απο τους οργανωμένους, όχι υπομονή, αλλαγή νοοτροπίας.

Αυτά για πρόγευμα.
Τρώγοντας έρχεται η όρεξη.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Αρέσει στους χρήστες Iraklaras07, Hurricane και Teoscooter

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από kostakis 18/4/2023, 17:53

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Οι δηλώσεις του Αλέξη Κούγια στην ΕΡΑ Σπορ:


«Γυρίζω στο ποδοσφαιρικό σπίτι μου. Έχω τρελαθεί να μετράω πτωχεύσεις του Ηρακλή. Ο Στράτος Ευγενίου είναι ο σωτήρας του Ηρακλή. Έκανε ένα νομικό τρικ το οποίο αγκάλιασε ο κόσμος. Είναι υγιέστατος επιχειρηματίας. Οι τρεις μας, μαζί με τον Τομ Παπαδόπουλο θα ενώσουμε τις προσωπικότητές μας.
Ο Τομ έχει δώσει 2.5 εκατ. ευρώ χωρίς να έχει πάρει τίποτα. Αυτός είναι η αιτία που αποφάσισα να αναμειχθώ. Όνειρό μου είναι όταν φύγω από τη ζωή να είμαι στον Ηρακλή και οι τρεις μας να αφήσουμε εποχή. Δεν μπορώ να φανταστώ πώς δεν τίμησαν ποτέ τον Πέτρο Θεοδωρίδη.
Ο Ηρακλής δεν θα αντιμετωπίσει ξανά οικονομικό πρόβλημα. Θα τα αντιμετωπίσουμε όλα. Θα ξεκινάμε με ταμείο και όχι να ψάχνουμε να βρούμε χρήματα. Η άνοδος είναι βέβαιη. Ο Ηρακλής θα οργανωθεί. Είναι στο top 6 του ελληνικού ποδοσφαίρου. Πρέπει να βρει τον δρόμο του και να διεκδικεί την έξοδο στην Ευρώπη. Όχι να στοχεύει στην παραμονή στη Super League ή να είναι στα τάρταρα».

kostakis

Αριθμός μηνυμάτων : 379
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από teo 18/4/2023, 18:24

Πώς και δεν ανέφερε τίποτα για νέο γήπεδο?
Είναι από τις στάνταρ δηλώσεις νέων επενδυτών.
Μέχρι κ ο Καναδός που δεν ήξερε ούτε η μάνα του τι δουλειά κάνει μας είχε υποσχεθεί γήπεδο.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από AntiGrinias 18/4/2023, 19:20

kostakis έγραψε:[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Οι δηλώσεις του Αλέξη Κούγια στην ΕΡΑ Σπορ:


«Γυρίζω στο ποδοσφαιρικό σπίτι μου. Έχω τρελαθεί να μετράω πτωχεύσεις του Ηρακλή. Ο Στράτος Ευγενίου είναι ο σωτήρας του Ηρακλή. Έκανε ένα νομικό τρικ το οποίο αγκάλιασε ο κόσμος. Είναι υγιέστατος επιχειρηματίας. Οι τρεις μας, μαζί με τον Τομ Παπαδόπουλο θα ενώσουμε τις προσωπικότητές μας.
Ο Τομ έχει δώσει 2.5 εκατ. ευρώ χωρίς να έχει πάρει τίποτα. Αυτός είναι η αιτία που αποφάσισα να αναμειχθώ. Όνειρό μου είναι όταν φύγω από τη ζωή να είμαι στον Ηρακλή και οι τρεις μας να αφήσουμε εποχή. Δεν μπορώ να φανταστώ πώς δεν τίμησαν ποτέ τον Πέτρο Θεοδωρίδη.
Ο Ηρακλής δεν θα αντιμετωπίσει ξανά οικονομικό πρόβλημα. Θα τα αντιμετωπίσουμε όλα. Θα ξεκινάμε με ταμείο και όχι να ψάχνουμε να βρούμε χρήματα. Η άνοδος είναι βέβαιη. Ο Ηρακλής θα οργανωθεί. Είναι στο top 6 του ελληνικού ποδοσφαίρου. Πρέπει να βρει τον δρόμο του και να διεκδικεί την έξοδο στην Ευρώπη. Όχι να στοχεύει στην παραμονή στη Super League ή να είναι στα τάρταρα».

κάποια hint που πρέπει να μείνουν γραμμένα, γιατι τα γραπτά μένουν..
και εννοείται δε περιμένω στην πρώτη κωλοτούμπα να πέσω απο τα σύννεφα








Εγώ μιας και νταλκαδιάζω λιγότερο, μιας και έχω να παρακολουθήσω ποδόσφαιρο τουλάχιστο 6 χρόνια. Νομίζω η τελευταία προσπάθεια ήταν με εκείνη την ομάδα στην Γ εθνική.  
Δε παίρνω θέση, οτι είμαστε κατάντια είτε με κουγια είτε χωρίς είναι δεδομένο. 
 
Οτι αποφασίσουν τα αλάνια και το σύνολο του κόσμου, μιας και αυτοί θα είναι στα γήπεδα υποστηρικτική γραμμή.
Απλώς επειδή παρατηρώ μια ανάταση απο ομοειδεάτες μη ξανοίγεστε μην απογοητευτείτε πάλι, μπιζνα είναι και εμεις σα σύλλογος ο καλύτερος πελάτης τους.. 


Για τον μπαοκ και τους οπαδούς του δεν είμαστε συγκρινόμενο μέγεθος αθλητικά ούτε θα γίνουμε ποτέ γιατί έχει καθιερωθεί ο ρόλος των σωματίων χρόνια τώρα.. Το πρόβλημα όμως ξεπερνάει τα αθλητικά, είναι κοινωνικό. Είναι ηγεμονικοί και ιμπεριαλιστές στην πόλη σε κάθε κοινωνική δομή της.
Για να αποκατασταθεί η ελευθερία στην πόλη αξίζει ο Θεσσαλονικιός να αγωνισθεί για να ξεσκεπάσει στον μέσο πολίτη(που σιωπά) ξεπερνώντας τα στερεοτυπικά των αποχρώσεων φανέλας, με σύσσωμη φωνή για τα εγκλήματα που συντελούνται και κουκουλώνονται από θεσμούς της πόλης.

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από teo 18/4/2023, 21:15

Eυγενίου: “Μόνο ο Κούγιας κατέθεσε επίσημη και σοβαρή οικονομική πρόταση”
“Δεν υπεγράφησαν ακόμη τα συμφωνητικά – Ο Κούγιας θα πάρει το 50%, εγώ το 30% και ο Τομ το 20% – Ενημέρωσα τον Φώτη Θέο”, σημειώνει ο νυν μεγαλομέτοχος της “κυανόλευκης” ΠΑΕ.

δηλώσεις στο metrosport.gr του Στράτου Ευγενίου:

«Αύριο θα γίνει η συνέντευξη Τύπου, ήταν μία επιθυμία του Αλέξη Κούγια για να μιλήσει στον κόσμο για τη διαμορφωθείσα κατάσταση. Παρά το γεγονός ότι ακόμη δεν έχουμε υπογράψει τα συμφωνητικά, δεν υπάρχει συμφωνία εγγράφως».
Πολλοί έχουν ενστάσεις για την επιλογή του κ. Κούγια ως… συμπαίκτη σας.

«Δεν υπήρχε κανείς άλλος που να ενδιαφέρθηκε για την ΠΑΕ, κανείς που να ήρθε επίσημα και σοβαρά να κάνει πρόταση οικονομική για να αναλάβει. Είχα δηλώσει πολλάκις ότι μόνος μου δεν μπορώ να σηκώσω το βάρος, με τα έσοδα πέρυσι αλλά και φέτος να είναι ελάχιστα. Με τον κ. Κούγια μας έφερε σε επικοινωνία ο Αλέξης Αδαμίδης και εκδήλωσε έντονο ενδιαφέρον για να μπει στη διοίκηση της ομάδας».

-Με ποσοστό 33%;
«Όχι θα έχει το 50%, εγώ το 30% και ο κ. Παπαδόπουλος το 20%. Προσωπικά επιθυμούσα την πλήρη απεμπλοκή μου από τα διοικητικά, όμως ο κ Κούγιας μου ζήτησε να μείνω για να είμαστε μαζί στην διοίκηση.»

-Ποιος θα παίρνει τις αποφάσεις; Τι θα γίνει σε περίπτωση ασυμφωνίας για διάφορα θέματα;

«Θα ειπωθούν όλα στη συνέντευξη Τύπου.».

-Είχατε πει ότι ηθικά θα ενημερώνατε τον ΓΣ για τις όποιες διοικητικές εξελίξεις. Το πράξατε;

«Η αλήθεια είναι ότι σήμερα (σ.σ χθες) μίλησα τηλεφωνικά με τον Φώτη Θέο. Δεν έγινε νωρίτερα και ήταν λάθος μου. Όμως πίστευα ότι επειδή μας έφερε σε επαφή με τον κ. Κούγια ο Αλέξης Αδαμίδης που είναι μέλος στον Γυμναστικό θα ήταν ενήμερος και ο πρόεδρος. Όπως μου είπε δεν γνώριζε κάτι επίσημα, παρά μόνο είχε διαβάσει και ακούσει τα όσα λέγονταν».

-Είστε αισιόδοξος για την συνέχεια;

«Η κατάσταση είναι δύσκολη και δεν το κρύβω. Υπάρχουν πολλά προβλήματα που δεν έχουν ξεπεραστεί. Θέλω να πιστεύω ότι θα τα καταφέρουμε».

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Πρώτον, εκεί στο μπλου αρένα πετάνε χαρταετό. εκτός από αναδημοσιεύσεις δεν κάνουν ένα δικό τους ρεπορτάζ.

Στο τι λέει ο Ευγενιου. Λέει ότι κανένας άλλος με σοβαρή πρόταση δεν ήρθε. Αυτό, δυσκολεύομαι να το πιστέψω, γιατί θεωρώ ότι τον Κούγια τον έστειλε ο χοντρός συστημένο, οπότε κάναν όλοι πέρα (ισχυρισμός μου).
Για το αν το έμαθε ο ΓΣ και αν τους ενημέρωσε.
Ο Αδαμίδης μέλος του ΔΣ του ερασιτέχνη έφερε σε επαφή Ευγενίου και Κούγια.
ΑΡΑ σε ένα τόσο σοβαρό θέμα ΑΠΟΚΛΕΊΕΤΑΙ να έμεινε κάτι κρυφό από τον ΓΣ. Εδώ έχει μια εβδομάδα που γράφονται δημόσια άρθρα, μόνο ένας κοιμησμενος θα έλεγε δεν έμαθα ή ένας απλά που συμφωνεί με την λύση 😉

Για τα υπόλοιπα, αν είναι ζορικα ή όχι η ΠΑΕ κτλ, το ξέρουμε όλες οι ΠΑΕ της Β είναι πολύ ζορικα , αν προσθέσεις κ τις προσφυγές σε εμάς γίνεται χειρότερο.

Άρα λύθηκε το μυστήριο αν ήξερε ο ΓΣ.
Μια χαρά ξέρει και δεν βγάζει άχνα να περάσει στα ψιλά

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023 - Σελίδα 2 Empty Απ: Επόμενη Μέρα Καλοκαίρι 2023

Δημοσίευση από teo 18/4/2023, 21:37

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Καλά ρε Φώτη ο Αδαμίδης στο ΔΣ του ΓΣ είναι.
Έχει μια εβδομάδα βγαίνουν άρθρα και λες δεν σε κάλεσαν. Δίκιο έχεις.
Εσύ σαν Ηρακληδεας δεν είπες να ρωτήσεις τι παίζει? Έτσι από περιέργεια δλδ.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 20 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης