FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

+8
Artist formerly known as
Satanogria
rafkyr
Knack
teo
Bezyr
Blue Overdose
12 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από Bezyr 4/1/2012, 19:15

Καλησπερα σε ολους.
Καλη μας χωνευση.Ο κυκλος της εξαπατησης του λαου του Ηρακλη ολοκληρωνεται.
Αφου ρε μπαγλαμαδες απο το Μαιο το παιδευετε, πως γινεται να μην το προετοιμασατε κι ολας καλα, βρισκοντας τουλαχιστον ομαδα β εθνικης?
Ουτε γι αυτο δεν ειστε ικανοι.

Εγω, και μεγαλοκοπελλες αν παιζουν με τον ημιθεο στο βυζι, εκει θα ειμαι για παρτη τους, αρρωστος μεχρι αηδιας.Αλλο ομως αρρωστος , και αλλο μαλακας.Μπαλαμουτι δεν μπορειτε να μου πουλησετε.Ξερω, θα βαλετε τωρα ολα τα φερεφωνα σας να μας σπασουν τ @ρχιδι@ οτι ηταν η καλυτερη κινηση.Δεδομενων των συνθηκων και μπλα μπλα μπλα...
Η καλυτερη για σημερα, η χειροτερη για τον Ηρακλη τον δικο μας.
Το σημερινο με βρισκει πολυ αδιαφορο για τα διαδικαστικα του τι και πως.
Το μονο θετικο οτι θα βρουμε προεδρο ασχετο με Ηρακλη.Ηρακληδεα προεδρο θα ακουμε και θα τρεχουμε....

Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από teo 4/1/2012, 20:57

απ'το ολότελα καλή και η Παναγιώταινα λεει ο σοφος λαος και δεν εχει και αδικο. τετοιο σηριαλ ουτε το μυαλο του φωσκολου δεν μπορει να συλλαβει. απο δω το πηγαμε απο κει το πηγαμε τελικα καταληξαμε στους ποντιους. αλλα ας μην ειμαστε και αχαριστοι τελειως ενα ΑΦΜ βρεθηκε και για τον ΗΡΑΚΛΗ μας.
περα απο τα αστεια το καλητερο θα ηταν αφου διαλεξαμε τον δρομο του ΑΦΜ να περναμε καποιας ομαδας της Β και οχι της Γ και να καναμε το format μας (το restart απετυχε).
οπως και να χει τωρα ειναι μια εμπορικη συμφωνια στα λογια, αυτα που λεει ο προεδρος τους τα ακουω βερεσε, οτι θελουν να βοηθησουν κτλ κτλ. αυτος εχει π.χ. το 50% σημερα των ποντιων και σε 1 μηνα θα εχει το 50% του ΗΡΑΚΛΗ και θα ειναι και προεδρας (και δεν εχω κανενα προβλημα μ αυτο κιολας). αλλα πιο πολυ φαινεται οτι δινουμε το ονομα και το σημα παρα το οτι αγοραζουμε καποιο ΑΦΜ.
τεσπα εκει ομως δεν κολλαω αν απο το καλοκαιρι και μετα υπαρχει η ομαδα ΗΡΑΚΛΗΣ, με εδρα στη θεσσαλονικη, με σφραγισμενα εισητηρια στη Μικρα, να κανει προπονησεις στη Μικρα, οπως ηταν μεχρι περσυ δηλαδη. οσο για το ονομα ενταξει μην το ξευτιλησουμε κιολας, ειπανε ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ και μετα ΗΡΑΚΛΗΣ μην εχουμε τιποτα κεμετζεδες αργοτερα Razz Razz
*ποιος Γ.Σ. θα εχει το 10% των μετοχων?
*ποιος απο την π[λευρα του ΗΡΑΚΛΗ θα εχει καποιο ποσοστο μετοχων?
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από teo 5/1/2012, 12:00

Παίρνουν τρεις Κοινοτικούς, "ψήνουν" τον Κατσαμπή, θέλουν Διλμπέρη;
Οι πρώτες κινήσεις που θα γίνουν από τους ανθρώπους του "Νέου Ηρακλή", είναι:

-Να αποκτήσουν τρεις ικανότατους Κοινοτικούς παίκτες, που θα κάνουν τη διαφορά στο πρωτάθλημα,
-Να φέρουν από την ομάδα Νέων 5 πιτσιρικάδες που είναι απαραίτητοι (παίζουν μονίμως τρεις κάτω των 21 στην ενδεκάδα),
-Αρχίζουν το "ψηστήρι" στον Κατσαμπή να κατεβεί να αγωνιστεί στη Γ΄ Εθνική, ως αρχηγός της ομάδας,
-Η τιμωρία του Μπίλλη (προπονητή της ΑΕΠ), για δυο μήνες δημιουργεί ένα πρόβλημα, αφού δεν θα υπάρχει προπονητής στον πάγκο, γι αυτό και ΥΠΑΡΧΕΙ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΠΡΟΤΑΣΗ ΣΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΔΙΛΜΠΕΡΗ!!!
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

τρεχουν λιγο παραπανω απ οτι πρεπει γιατι τιποτα δεν ειναι τελειωμενο, ουτε γενικες συνελευσεις εγιναν, ουτε απο εεα περασαν.
-o Διλμπερης ειναι στον γαζωρο που ειναι πρωτος στον ομιλο.
-ο κατσαμπης δεν ειχε πει οτι παιζει απο Β και πανω? ας κατσει σπιτι του καλητερα
-οι 5 πιτσιρικαδες που λενε απο ποια ομαδα νεων εννοουν?
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από Bezyr 5/1/2012, 12:17

Ποια αχαριστια ρε Τεο?
Μεθοδευτηκε για οχι η πτωση της ομαδος γιατι δεν μπορουσαν να την κρατησουν στη Λιγκα?
Ενσυνειδητα ή οχι δεν καταθεσαμε χαρτια στην ΕΕΑ?
Ενσυνειδητα ή οχι αρνηθηκαμε να κανουμε ομαδα στη Δ?

Δηλ τι, για να γλιτωσουμε ΜΙΑ ΧΡΟΝΙΑ, διαλυουμε τον Ηρακλη Θεσσαλονικης και κανουμε τον ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ?
Αυτο ηταν το μεγαλοπρεπες σχεδιο?
Μεγαλυτερο βαρος τι εχει, το ονομα Ηρακλης ή το ΑΦΜ του ΑΕΠ?

Λοιπον, σου λεω και κατι αλλο και γραψτο σημερα 5/1/2012.
Αν οι Ηρακλαρχες δεν ξεκουμπιστουν εντελως απο τον ποδοσφαιρικο Ηρακλη, παλι θα τα γ@μησουν.Γραψτο.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από teo 5/1/2012, 12:40

Bezyr έγραψε:Ποια αχαριστια ρε Τεο?
ρε φιλε μην τρελενεσαι, ουτε για σενα το ειπα ουτε ηθελα να σε προσβαλλω και το ειπα σαν μπλακ χιουμορ.
κατα τα αλλα επιλογη μας ηταν να μην κανουμε ομαδα στη Δ, και για τις μεθοδευσεις συμφωνω. αλλα υπαρχει μια διαφορα. στην φαση που ειναι ο Γ.Σ. σημερα ειναι προτιμωτερο να υπαρχει ΗΡΑΚΛΗΣ τελειως αποκομενος διοικητικα απο τον Γ.Σ. και καλητερο με αυτη τη μορφη καθαρα συμφεροντολογικα ειτε μιλαμε για μια ομαδα στη Γ ειτε στη Β γιατι η ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ η κανονικη υπαρχει ακομα και τα χρεη τρεχουν οποτε σε 1η φαση το να ανεβει η ομαδα τρενο απο τη Δ και να ξανασυναντησει τα χρεη της παλιας παε ειναι σα να ειμαστε παλι στο μηδεν.
οσο για τους Ηρακλαρχες θα εμφανιστουν σιγα σιγα ειτε το θελουμε ειτε οχι, το θεμα ειναι να μην ξαναμπλεχτουν στον ΗΡΑΚΛΗ. ηδη καποιοι παιχτες ετοιμαζονται να το παιξουν ηρωες.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από teo 9/1/2012, 15:04

teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από Bezyr 9/1/2012, 20:24

teo1908 έγραψε:

Πρωτο σχολιο: θετικο.Μακαρι να ειχαμε καποιους σαν αυτους στο τιμονι μας τα τελευταια χρονια. Μιλαει και τα λογια του βγαζουν σεβασμο για το συλλογο μας.Μπραβο.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από garba 9/1/2012, 21:16

Τα λόγια είναι ωραία και χορτάσαμε.
Πράξεις θέλουμε γιατρέ μου.
garba
garba

Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από Bezyr 9/1/2012, 23:05

garba έγραψε:Τα λόγια είναι ωραία και χορτάσαμε.
Πράξεις θέλουμε γιατρέ μου.

Σωστα.Απλα, τον ακουσα προσγειωμενο και αληθινο.Οι ποντιοι ξερεις το εχουν αυτο.Και ανθρωπος που πηρε απο ερασιτεχνικο μια ομαδα και την ανεβασε εδω, οταν σου λεει φτασαμε κορυφη, μου δειχνει οτι ειναι προσγειωμενος.Ουτε φανφαρες ουτε παπαριες.Δεν ξερω αλλα ακουστηκε καλα στ αυτια μου για πρωτη εντυπωση.Φυσικα τα αλλα στην πραξη. Smile
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από teo 10/1/2012, 10:39

και σε μενα ακουγεται προσγειωμενος κτλ αλλα με οσους εχουμε δει στην ΗΡΑΚΛΑΡΑ που να εμπιστευτεις ή να ψιλοπιστεψεις εστω αυτα που λεει. αληθεια ειναι ομως οτι θελει ικανοτητα λιγη πολυ δεν ξερω ποσο για να ανεβασεις μια ομαδα απο το τοπικο στη Γ. δεν ακουγεται και μεγαλο επιτευγμα βεβαια αλλα αν το βαλεις απεναντι στην πορεια του ΗΡΑΚΛΗ στο διοικητικο κομματι μιλαω μονο ειναι ελειως αντιστροφα τα πραγματα, αν αι τα μεγεθη δεν ειναι ιδια.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από garba 13/1/2012, 14:22

"Δόθηκε η έγκριση από ΕΕΑ και ΕΠΟ"

Σε συνέντευξη που παραχώρησε στον ραδιοφωνικό σταθμό "Libero" ο υπεύθυνος επικοινωνίας του Ερασιτέχνη Ηρακλή, Μπάμπης Χατζηχαραλάμπους, προχώρησε στην αποκάλυψη, ότι Επιτροπή Επαγγελματικού Αθλητισμού και ΕΠΟ, έχουν εγκρίνει την συμφωνία των "κυανολεύκων" με τους Πόντιους Κατερίνης.

Τούτο ασφαλως σημαίνει, ότι το μοναδικό βήμα που απομένει πλέον για να ολοκληρωθεί και τυπικά το ζήτημα είναι η γενική συνέλευση των μελών του ΓΣ Ηρακλής η οποία θα πραγματοποιηθεί την Παρασκευή 20 Ιανουαρίου.

Σ' ότι αφορά τη συνέλευση αυτή, ο κ. Χατζηχαραλάμπους είπε: "Την επόμενη Παρασκευή θα γίνει η γενική συνέλευση του ερασιτέχνη Ηρακλή, που είναι το ανώτατο όργανο του Ηρακλή για να λάβει την τελική, κρίσιμη απόφαση για την συνεργασία με την ΑΕ Ποντίων Κατερίνης.

Θα ήθελα να ξεκαθαρίσω κάτι που αναφέρεται στην ανακοίνωση για την συνέλευση και κάνει λόγο για διάλυση του ποδοσφαιρικού τμήματος, αυτό το αναφέρουμε για διαδικαστικούς λόγους, δεν θα γίνει έτσι ουσιαστικά.

Απλά αρκετοί παίκτες που είναι στην ομάδα του Ηρακλή τώρα θα πάνε στην νέα ομάδα που θα γίνει και οι υπόλοιποι θα συνεχίσουν να ανήκουν στον Ηρακλή. Δεν είναι δυνατό να πάνε όλοι φυσικά αλλά όλοι θα συνεχίσουν να είναι παίκτες του Ηρακλή, έγινε για διαδικαστικούς λόγους αυτή η διατύπωση"

Και πρόσθεσε πως: "Στη συνέλευση θα παρουσιαστούν στον κόσμο του Ηρακλή όλοι οι όροι της συμφωνίας με την ΑΕ Ποντίων Κατερίνης, ενώ θα τον πληροφορήσουμε και για όλες τις ενέργειες εύρεσης λύσης που έγιναν πριν καταλήξουμε στην συνεργασία με την ΑΕ Πoντίων Κατερίνης. Επιπλέον θα τους αναλύσουμε γιατί θεωρούμε ότι αυτή η λύση είναι η καλύτερη δυνατή για τον Ηρακλή"

Για το κλίμα που επικρατεί στον κόσμο του Ηρακλή σε σχέση με την συμφωνία ο Μπάμπης Χατζηχαραλάμπους επεσήμανε: "Πιστεύω ότι βλέπουν πού θετικά αυτή την προοπτική, από τις επαφές που έχουμε με τον κόσμο της ομάδα πιστεύω ότι ο κόσμος του Ηρακλή βλέπει λύση και μέλλον με αυτή την συνεργασία.

Σιγουρα είναι πολλά τα ερωτήματα που θα έχει ο κόσμος και υπάρχουν απαντήσεις για όλα. Οι επαφές με την ΑΕ Ποντίων Κατερίνης ήταν πολύ συχνές και έγιναν από άτομα του ερασιτέχνη και την νομική ομάδα του συλλόγου, πετύχαμε έτσι τους καλύτερους δυνατούς όρους για την συμφωνία και θα τους παρουσιάσουμε στην γενική συνέλευση.

Από την συνεργασία αυτή κερδίζει πολλά ο Ηρακλής αλλά και η ΑΕ Ποντίων Κατερίνης. Η τελική πρόταση είναι έτοιμη, την έχει επεξεργαστεί η νομική ομάδα του συλλόγου κα πλέον είμαστε στην τελική ευθεία για την ολοκλήρωση της συμφωνίας καθώς από την πλευρά της η ΑΕ Ποντίων Κατερίνης έχει ολοκληρώσει όλα τα διαδικαστικά και απομένει η απόφαση της γενικής συνέλευσης του Ηρακλή".

Σ' ότι αφορά την έγκριση από ΕΕΑ και ΕΠΟ ήταν ιδιαίτερα αποκαλυπτικός:

"Έχει τελειώσει το θέμα και με την ΕΕΑ και με την ΕΠΟ. Το θέμα αυτό έχει λήξει και δεν υπάρχει κανένα άλλο εμπόδιο για την συμφωνία, οι άνθρωποι της ΑΕ Ποντίων Κατερίνης έχουν πάρει το τελικό ΟΚ τόσο από την ΕΕΑ όσο και από την ΕΠΟ και αν ο Ηρακλής την Παρασκευή αποφασίσει να ισχύσει η συμφωνία, η νέα ομάδα θα παίξει στο Καυτατζόγλειο την Κυριακή 22 Ιανουαρίου.

Θέλω επίσης να ξεκαθαρίσω ότι δεν είναι μια νέα σελίδα για τον Ηρακλή αυτή, ο Ηρακλής συνεχίζει την 103χρονη πορεία του χωρίς διακοπή και δεν αλλάζει σελίδα, δεν ισχύει αυτό"

Και κατέληξε τονίζοντας πως…"Η ΑΕ Ποντίων Κατερίνης έκανε την γενική συνέλευση και αποφάσισε να αλλάξει χρώματα, σήμα και όνομα, απομένει τώρα ο Ηρακλής να δώσει την τελική έγκριση και τελειώνουν όλα. Γίνεται η γενική συνέλευση την Παρασκευή 20 Ιανουαρίου και την Κυριακή ο Ηρακλής θα παίξει στο Καυτατζόγλειο για την Γ` Εθνική.

Πιστεύω να πάνε όλα καλά και να αγωνιστεί η ομάδα στην συνέχεια στην Γ` Εθνική. Η ομάδα που θα προκύψει θα ενισχυθεί με παίκτες που παίζουν τώρα στον Ηρακλή, θα γίνουν και μεταγραφές και όπως μας έχουν πει οι άνθρωποι της ΑΕ Ποντίων Κατερίνης η ομάδα δεν θα κάνει απλώς πρωταθλητισμό, αλλά θα είναι πρωταθλήτρια"

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
garba
garba

Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από teo 13/1/2012, 15:17

εκανε διευκινηση για την τωρινη ομαδα στη Δ. το καταλαβαινω οτι καποιοι νεοι θα πανε στην ομαδα τη Γ οι υπολοιποι ομως τι θα κανουν εστω μεχρι να τελειωσει η χρονια? θα ανηκουν στη Β ομαδα, θα προπονουνται μονο, τι θα κανουν?

για τις δηλωσεις για την επο και την γγα θα δειξει, ας μην λενε ακομα τιποτα θα ειναι καλητερο πστευω.
πρωτα απ ολα θα πρεπει να ενημερωθει ο κοσμος.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από Bezyr 13/1/2012, 17:29

Ολοκληρωνεται οπως φαινεται η συμφωνια παραχωρησης του σηματος, της φανελας και της ιστοριας του ψυχοραγουντος Ηρακλη σε μια απλη ομαδουλα προς χρηση, με ανταλλαγμα να σβησει μετα το καλοκαιρι το ονομα της απο τον χαρτη.
Κλεινει ετσι ο κυκλος που αρχισε μετα την προθεση του αοιδου να πουλησει την ομαδα στον Ψωμιαδη με την τοτε "συγχωνευση", την αναμιξη της μαριονετας που λεγεται Τακης ωστε να γινουν οι καταλληλες κινησεις για να βρεθει ο Ηρακλης προ αδιεξοδου, και η συμμετοχη φυσικα συγκεκριμενων Ηρακλαρχων στο ολο σχεδιο.
Η δουλεια με τον Μακαρο ειχε κλεισει, και μην αμφιβαλει κανεις οτι αν δεν ειχε ξεσπασει το σκανδαλο με τα στημενα σημερα θα μας ειχε αλλος,ο γνωστος.
Αυτο φυσικα εγινε, γιατι παρα τα οσα παραμυθια ελεγε ο ψευτης, ειμασταν μη βιωσιμοι.
Μετα ειδαμε αλλους ανικανους, το γνωστο λαμογιο εκ της νησου ωσπου φτασαμε στους δικους μας.....
Μας ξεφουρνισαν και αυτοι οτι μονη λυση το ΑΦΜ και δωστου ο αγωνας.
Ετσι, στις 22 του Γεναρη ο...ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ παιζει το πρωτο του παιχνιδι.
Οπως εχω γραψει φυσικα εδω και μερες, δεν προκειται για κανενος ειδους συγχωνευση.Παραχωρουμε τα παντα γιατι δεν μπορουμε να κανουμε τιποτε αλλο.
Ο,τιδηποτε ακουσετε αγαπητοι φιλοι τις επομενες μερες, περι επιτυχιας κλπ κλπ, κρατηστε μικρο καλαθι.Απατη.Τα ειπαμε.
Φυσικα, ολοι μας νιωθουμε ανακουφισμενοι, και περισσοτερο απ ολους αυτοι που ηταν καθετα αντιθετοι με την λυση του ΑΦΜ.Διαβαστε λιγο στο αλλο φορουμ και θα καταλαβετε.
Οσο ομως ανακουφισμενος νιωθω κι εγω, δεν ειμαι περηφανος,και ουτε κατ ελαχιστον ευχαριστημενος με την εξελιξη των πραγματων.
Ειναι γνωστο οτι απο τον Μαιο, ισως ειμαι απο τους ελαχιστους μαζι με μερικους αλλους φιλους που υποστηριξαμε το ΑΦΜ ως μοναδικη λυση.Η παγια αυτη θεση μας, αλλα και η αυταρχικοτητα που εκφραστηκε εναντιον μας ,ακριβως λογω αυτης της θεσης μας, υπηρξε και ο λογος αποχωρησης μας απο το αλλο φορουμ, και η ιδρυση αυτου, του νεου.
Θα περιμενε λοιπον κανεις, σημερα που η ολη φαση περνα και απο την ΕΠΟ αλλα και απο την ΕΕΑ, να ειμαστε χαρουμενοι.
Οχι μαγκες.Ειμαστε ακρως προβληματισμενοι, που απο την δυναμη του σηματος και της φανελας μας αρχικα,ενω συνεχιζαμε Σ.Λιγκα, φτασαμε να ξεπουλιομαστε σε μια ομαδα της γειτονιας, εξαναγκασμενοι(?) λογω της αναγκης απλως να μην σβησουμε.
Προβληματισμενοι με την ολη υπονομευση του ονοματος, της ιστοριας και του κοσμου του Ηρακλη, με μονο σκοπο να ξεχρεωσουμε παση θυσια.Και η θυσια ηταν βαρια.
Εγραψα προσφατα οτι θα μας χρυσωσουν το χαπι.
Οποιος παει μεθαυριο στην συνελευση, θα το διαπιστωσει και απο πρωτο χερι.
Θα γινει το ασπρο μαυρο.
Ειναι τοσο μπουκωμενος απο τα σκατα ο κοσμος που βλεπει την απορρροφηση μας απο τους Ποντιους σαν ευκαιρια.
Η προταση θα περασει ο,τι και να γινει.
Προσωπικα, δεν υπαρχει περιπτωση να παω να ψηφισω.
Θεωρω, οτι αν παω να συναινεσω, εκτος απο την...αναγκαια λυση που μου παρουσιαζουν, θα δωσω και συνφωνητικο χαρτι στους διοικουντες μας, για την φοβερη λυση που βρηκαν.
Αληθεια, που διαφερει αυτη η λυση απο την λυση Παντελη?
Πουθενα.Πουθενα!
Λοιπον τα καταφερανε,ξεχρεωσαν τον Ηρακλη και μου τον ριξανε στην Δ εθνικη.
Για μενα, οσο και αν με συμφερει μια λυση με τους Ποντιους,αφου δεν χανεται ο Ηρακλης, θα ηταν ανηθικο να παω να συναινεσω, τη στιγμη που εχω πειστει οτι εμεις και κανενας Πιλαβιος δεν ειναι υπευθυνος για εδω που φτασαμε.
Την ιδια ομαδα θα υποστηριζουμε, αλλα εγω λογω αναγκης ενω καποιοι συν Ηρακληδεις λογω σκοπιμοτητων.
Τι σχεση εχουν στοιχημα, αοιδος και Ψωμιαδης?
Ποια δικα μας παληκαρια τρεχανε?
Ποιος εφερε τον Τακη?
Γιατι δεν κυνηγηθηκε κανεις?
Φακελος αδειοδοτησης, απεργιες ποδοσφαιριστων,μη ΑΜΚ, δικαστηρια, ΕΕΑ, μη μεταγραφες στη Δ, θυμαστε?
Πλεον ολα ειναι γνωστα και εξηγησιμα.
Ραντεβου στις 22 του Γεναρη στο γηπεδο.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από ΜΠΛΕ ΠΑΡΑΝΟΙΑ 14/1/2012, 17:30

φίλε bezyr συμφωνώ στο γενικότερο νόημα των όσων γράφεις.αλλά σε κάποια σημεία διαφωνώ.πρωτον στο θέμα της υπονόμευσης ονόματος,ιστορίας και κόσμου.πιστεύω πως καμιά ιστορία και κανένα όνομα δε ξεγράφεται και πως θα συνεχίζει να υπάρχει για πάντα,αφού θα έχει ο Γ.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ λόγο σ' αυτήν την ομάδα.μην τρελενόμαστε κιόλας ρε παιδιά(βέβαια και εγώ έτσι ήμουν πριν τα δω τα πράγματα ρεαλιστικά)μιλάμε για ανώνυμες εταιρίες...όσο για εμάς που εννοείται φέρουμε μεγάλη ευθύνη γι' αυτήν την κατάντια(κυρίως η ευρύτερη ανενεργή μάζα που νομίζω είναι και υπεύθυνη για σχεδόν όλα τα δεινά του συλλόγου)θα είμαστε και πάλι εκεί να φωνάζουμε για τον ΗΡΑΚΛΗ.δεν αλλάζει κάτι...και στα δύσκολα μαζί κάτι σαν εξιλέωση,αφού γινόμαστε βλάκες(τις περισσότερες φορές όμως αυτό βγαίνει σε κακό,αλλά δε ξενερώνουμε)με τον ΗΡΑΚΛΗ.δεύτερον για την επικείμενη συνέλευση ναι μεν θα προσπαθήσουν να ''χρυσώσουν το χάπι'',όμως πιστεύω απ' όσους παρεβρεθούν οι πιο πολλοί ξέρουν τι τους γίνετε και με τις θέσεις και τα ερωτήματά τους θα προσπαθήσουν,να μάθουν κάθε πτυχή της συμφωνίας.στην τελική δε συναινώ με κανένα(είναι η μοναδική λύση τούτη τη στιγμή).αυτοί που είναι τώρα μπροστά έχουν τη μικρότερη ευθύνη για την κατάσταση που βιώνουμε στο ποδοσφαιρικό τμήμα.και εγώ να ήμουν εκεί τώρα λόγου χάρη δε ξέρω τι παραπάνω θα έκανα(αφού το restart αφέθηκε πριν καν ξεκινήσει)και χωρίς χρήματα.επίσης σύμφωνοι πως μόνοι μας ''βγάλαμε τα μάτια μας'',αλλά δώσαμε και δικαιώματα στον όποιο πιλάφι να μας φερθεί φούστικα,έτσι δεν είναι;δεν πιστεύω πως είναι ανήθικο να συμμετέχεις στη ψηφοφορία γιατί ο ΗΡΑΚΛΗΣ είναι ένας και δε χωράει σε καλούπια.τέλος μέσα από αυτό έχω την εντύπωση πως παρουσιάζετε μια ευκαιρία(και όχι από 'μας που δε ξέρω αν είναι και τιμιτικό),αλλά στο χέρι μας είναι παρόλο τις δυσκολίες να φθάσουμε τον ΗΡΑΚΛΗ και πάλι ψηλά.να πρωταγωνιστεί και να τον σέβονται...

υγ:επαγρυπνείτε για να καθαρίσει ο σύλλογος,έστω και τώρα...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την ΜΠΛΕ ΠΑΡΑΝΟΙΑ στις 15/1/2012, 00:15, 1 φορά
ΜΠΛΕ ΠΑΡΑΝΟΙΑ
ΜΠΛΕ ΠΑΡΑΝΟΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 89
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2012
Ηλικία : 33
Τόπος : ΟΠΟΥ ΠΑΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΘΑ 'ΜΑΙ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από teo 14/1/2012, 19:05

εγω πιστευω οτι αυτη τη στιγμη η μονη λυση ειναι αυτη με τους ποντιους γιατι απλα δεν υπαρχει αλλη. γιατι? δεν το ξερω πραγματικα. δεν ξερω ακριβως και ισως και την αληθεια γιατι δεν προχωρησε η ομαδα σε αγορα ΑΦΜ Β κατηγοριας, δεν ξερω γιατι εφυγε ο ξενιδης ενω υποτιθετε οτι ειχε συμφωνησει με ομαδα της Β. πολλα δεν ξερω. οπως και του καλοκαιριου τα γεγονοτα η πλειοψηφια πιστευω δεν γνωριζει πολλα και σοβαρα πραγματα. γενικα ομως εχω την σκεψη οτι ο ΗΡΑΚΛΗΣ απο την οικογενεια του σε πρωτη φαση βρηκε τον μπελα του και σε 2η φαση απο το κρατος (ολους μαζι τους βαζω).
στο σημερα και στην συμφωνια.
κατ αρχην δεν ειχα την ευκαιρια λογο αποστασης να ενημερωθω στο καλεσμα του Γ.Σ. για την συμφωνια. δεν ξερω τι συμπεριλαμβανει για ποσα χρονια και αλλα ακομα αφου μιλαμε για μετονομασια ομαδας και οχι συγχωνευση. αν καποιος ξερει ας ενημερωσει και εμας που ειμαστε λιγο μακρια αυτο τον καιρο.
τωρα αυτη η συμφωνια ειναι μια καθαρα εμπορικη συμφωνια, δεν το θεωρω ξεπουλημα ή κατι τετοιο,και απο τα οσα εχω ακουσει δεν διαφερει απο καμια αλλη συμφωνια, ουτε με τον αγαπουλα, ουτε με τον κυπριο ουτε και με του ξενιδη. διαφερει σιγουρα στην κατηγορια που παιζει η ομαδα αλλα μονο αυτο. και σε οποιαδηποτε αλλη προηγουμενη συμφωνια τα ιδια θα καναμε. παραχωρηση σηματος, χρωματος ονοματος κτλ. δεν βλεπω καποια διαφορα τωρα απο πριν ειναι η αληθεια.
ουτε και αλλαζει κατι ουσιαστηκα για την ομαδα αν παιζει στο καυτα, αν φοραει μπλε, αν εχει σημα του ΗΡΑΚΛΗ και αν την αποκαλουν ΗΡΑΚΛΗ. και αν σε λιγο καιρο φυγει και το ΑΕΠ απο μπροστα. αυτα βεβαια τα λεω το τονιζω χωρις να ξερω ακριβως τη συμφωνια οποτε και δεν παιρνω θεση εμμεσα βαζοντας αυτη τη συμφωνια στηνιδια κατηγορια με τις αλλες που χαλασαν.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από Bezyr 14/1/2012, 19:25

ΜΠΛΕ ΠΑΡΑΝΟΙΑ έγραψε:φίλε bezyr συμφωνώ στο γενικότερο νόημα των όσων γράφεις.αλλά σε κάποια σημεία διαφωνώ.πρωτον στο θέμα της υπονόμευσης ονόματος,ιστορίας και κόσμου.πιστεύω πως καμιά ιστορία και κανένα όνομα δε ξεγράφεται και πως θα συνεχίζει να υπάρχει για πάντα,αφού θα έχει ο Γ.Σ. ΗΡΑΚΛΗΣ λόγο σ' αυτήν την ομάδα.μην τρελενόμαστε κιόλας ρε παιδιά(βέβαια και εγώ έτσι ήμουν πριν τα δω τα πράγματα ρεαλιστικά)μιλάμε για ανώνυμες εταιρίες...όσο για εμάς που εννοείται φέρουμε μεγάλη ευθύνη γι' αυτήν την κατάντια(κυρίως η ευρύτερη ανενεργή μάζα που νομίζω είναι και υπεύθυνη για σχεδόν όλα τα δεινά του συλλόγου)θα είμαστε και πάλι εκεί να φωνάζουμε για τον ΗΡΑΚΛΗ.δεν αλλάζει κάτι...και στα δύσκολα μαζί κάτι σαν εξιλέωση,αφού γινόμαστε βλάκες(τις περισσότερες φορές όμως αυτό βγαίνει σε κακό,αλλά δε ξενερώνουμε)με τον ΗΡΑΚΛΗ.δεύτερον για την επικείμενη συνέλευση ναι μεν θα προσπαθήσουν να ''χρυσώσουν το χάπι'',όμως πιστεύω απ' όσους παρεβρεθούν οι πιο πολλοί ξέρουν τι τους γίνετε και με τις θέσεις και τα ερωτήματά τους θα προσπαθήσουν,να μάθουν κάθε πτυχή της συμφωνίας.στην τελική δε συναινώ με κανένα(είναι η μοναδική λύση τούτη τη στιγμή).αυτοί που είναι τώρα μπροστά έχουν τη μικρότερη ευθύνη για την κατάσταση που βιώνουμε στο ποδοσφαιρικό τμήμα.και εγώ να ήμουν εκεί τώρα λόγου χάρη δε ξέρω τι παραπάνω θα έκανα(αφού το restart αφέθηκε πριν καν ξεκινήσει)και χωρίς χρήματα.επίσης σύμφωνοι πως μόνοι μας ''βγάλαμε τα μάτια μας'',αλλά δώσαμε και δικαιώματα στον όποιο πιλάφι να μας φερθεί φούστικα,έτσι δεν είναι;δεν πιστεύω πως είναι ανήθικο να συμμετέχεις στη ψηφοφορία γιατί ο ΗΡΑΚΛΗΣ είναι ένας και δε χωράει σε καλούπια.τέλος μέσα από αυτό έχω την εντύπωση πως παρουσιάζετε μια ευκαιρία(και όχι από 'μας που δε ξέρω αν είναι και τιμιτικό),αλλά στο χέρι μας είναι παρόλο τις δυσκολίες να φθάσουμε τον ΗΡΑΚΛΗ και πάλι ψηλά.να πρωταγωνιστεί και να τον σέβονται...

υγ:επαγρυπνείτε για να καθαρίσει ο σύλλογος...

Aδελφε μου, ασφαλως και οι τωρινοι διοικουντες δεν εχουν τις ιδιες ευθυνες με τους διοικουντες πριν απο αυτους.
Οι τωρινοι εχουν συγκεκριμενες ευθυνες, και θα τις αναφερω επιγραμματικα, γιατι δεν ειναι τωρα θεμα να τα βαζουμε με ολους, ουτε να μην τους αναγνωριζουμε οτι πηραν μια γενναια αποφαση να βοηθησουν.
Ολα ξεκινανε και τελειωνουν στο τι μπορουνε να κανουν οσοι παιρνουν την καρεκλα, οχι στις προθεσεις τους.Κι εγω εχω προθεσεις αλλα δεν μπορω.
Το νουμερο ενα προβλημα για ολες τις κινησεις ειναι το ρευστο.Αρα, ή το εχεις και αναλαμβανεις, ή δεν αναλαμβανεις.
Επισης, μπορεις να αναλαβεις αν πιστευεις οτι δεν εχεις χρημα αλλα μπορεις να βρεις,(επενδυτη, χορηγους κλπ), ή οταν ΚΑΝΕΝΑΣ ΔΕΝ ΑΝΑΛΑΜΒΑΝΕΙ και μπαινεις εσυ μπροστα.Κατι που προφανως ισχυει στην δικη μας περιπτωση.
Απο τον ΜΑΙΟ ομως που ειναι η ιστορια αυτη με την λεσχη, ΑΠΟ ΤΟΝ ΜΑΙΟ!, εχει διαλυθει ο Ηρακλης, οι τωρινοι διοικουντες μπορει να τρεχουν τωρα, αλλα δεν εγινε καμμια κινηση ολους αυτους τους μηνες να οργανωθει ο κοσμος και να συμβαλει και αυτος.
Απλη ερωτηση.Αν ειμασταν π.χ δεκαπλασιοι οργανωμενοι, συνεισφεροντας μονο 100 ευρω ο καθενας μας, θα μπορουσαμε να αγορασουμε το ΑΦΜ της Επανωμης ναι ή οχι?
Οσο δεν βλεπω ανοιγμα στον κοσμο, για μενα λεσχη δυνατη δεν υφισταται, και χωρις δυνατη λεσχη δεν υπαρχει δυνατος ΓΣ..Αυτα περι ευθυνων των τωρινων.
Η επιτευξη συμφωνιας με τους Ποντιους ειναι φυσικα μεγαλη Αποτυχια.Αυτο ακουγεται παραδοξο, αν το κρινεις με τα ΤΩΡΙΝΑ ΔΕΔΟΜΕΝΑ του αφανισμου.
Αν το κρινεις με τα οσα προηγηθηκαν, που οοοολη η προσπαθεια εγινε για να βρουμε ΑΦΜ, ε το να βρεις ΑΦΜ Γ εθνικης δεν θα το πεις και επιτυχια....
Ασε που δεν ειναι ουτε συγχωνευση ουτε εξαγορα οπως μας λεγανε.Ειναι παραχωρηση του ονοματος μας και του σηματος μας.Αν ισχυει κατι αλλο, θα περιμενω αυτο να ανακοινωθει επισημα.αμεσως μολις το θεμα περασει απο την ΕΕΑ.ΔΩΣΑΜΕ ΤΟΣΑ ΚΑΙ ΑΓΟΡΑΣΑΜΕ ΑΦΜ.(Πιστευει κανεις οτι θα γινει?.Αν γινει θα παρω κι εγω πισω τον χαρακτηρισμο ξεπουλημα)
Ξερεις ομως γιατι δεν θα το πουν? Γιατι δεν ισχυει.Αν ισχυε, μπορει να μην περνουσαμε απο ΕΕΑ.Οποτε θα μου πεις, να γιατι δεν μιλησαν για εξαγορα.Θα δουμε.Μεχρι στιγμης ομως, πηγε ενα σωματειο της γειτονιας και τους ειπε ξερετε, εγω θελω να λεγομαι ετσι και θα παιζω εκει.Η εδρα μου δεν αλλαζει.Αρα δεν μπορουν να τους μπλοκαρουν.Γι αυτο και τοσο καιρο ολοι μιλουσαν για σιγουρη θετικη γνωμοδοτηση απο ΕΕΑ.
Περιμενω και εγω με αγωνια να μαθω τις λεπτομερειες της συμφωνιας.
Για να πουμε ομως οτι ΕΜΕΙΣ πηραμε τα ηνια, θα πρεπει να ξεκαθαριστει απο τωρα, οτι απο το καλοκαιρι και μετα, η εδρα της ομαδος, ο κατοχος των μετοχων της νεας ΠΑΕ, τι ρολο θα παιξει ο ΓΣ.Θα ειναι στα κολπα μετα το καλοκαιρι?Ποιος θα επενδυει στην ομαδα? Θα παμε με αυτοματο πιλοτο, ή θα συνεχισουν οι Παπαδοπουλαιοι?( το πιθανοτερο).
Αμα συνεχισουν αυτοι, και εχουμε εδρα στην Κατερινη (οχι αγωνιστικη), και εχουν αυτοι τις μετοχες, ε, τοτε δεν μιλαμε για εξαγορα ΑΦΜ ετσι?Μιλαμε για πληρες ξεπουλημα.
Λοιπον εχουμε πολλα ακομη να πουμε. Smile
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από teo 14/1/2012, 19:53

ετσι κι αλλιως ρε φιλε Βεζυρη δεν υπαρχουν τωρα μετοχες ειναι ΤΑΠ. τωρα αν συμφωνησουμε σε 10 μερες εχουμε αρκετο χρονο μεχρι το καλοκαιρι σαν ΗΡΑΚΛΗΣ να οργανωσουμε οτι θελουμε. θελουμε λεσχη? θελουμε να κανουμε ερανο? θελουνε να ζητησουν φραγκα απο τους παραδοσιακους παραγοντες? για να γινει μια κινηση και να αγοραστουν μετοχες ειτε οταν γινει σε πρωτη φαση το μετοχικο κεφαλαιο ειτε στην 1η ΑΜΚ. ετσι αλλαζει χερια η ομαδα θελωντας και μη. προς το παρον ομως και μεχρι να περασει απο εεα κτλ και να γινει ΠΑΕ θα ειναι ο παπαδοπουλος προεδρος.
αν το σκεφτεις και λιγο διαφορετικα λεγαμε καιρο τωρα μακρια απο Ηρακλαρχες. τωρα δεν θα ειναι Ηρακλαρχης μπροστα, δεν τον ξερω τον ανθρωπο, αλλα θα εχουμε χρονο να δουμε πως κινειται γιατι μεχρι πριν ειναι η αληθεια δεν παρακολουθουσα την πορεια των ποντιων.
συμφωνω οτι κατορθωμα δεν ειναι να παρεις αφμ απο τη Γ αλλα αφου δεν μπορουσαν πουθενα αλλου, για οικονομικους κυριως λογους φανταζομαι, πηραν απο την Γ.
για την εξαγορα ή συνεργασια ή οτι ειναι τελικα. δεν ξερω κατα ποσο μπορει να σταθει εμποδιο η εεα, ακουσα οτι σημαντικο ρολο παιζει οτι οι ποντιοι ειναι ΤΑΠ ακομα, ισως γι αυτο να μην υπαρχει προβλημα, αλλα και απο την αλλη αλλο ειναι στην πραξη και αλλιως το λεμε-λενε. δε νομιζω οτι μπορεις να εμφανιστεις στην εεα και να πεις σαν Γ.Σ. εκανα εξαγορα ΑΦΜ μιας αλλης ομαδας-ΤΑΠ που ανηκει σε καποιον αλλο Γ.Σ. οποτε το λες συνεργασια. προσωπικα πιστευω οτι αν περασει απο εεα κανεις δεν θα ασχοληθει να πει αν και ποσα φραγκα πηραν οι ποντιοι, ολοι θα πεσουμε-νε στο να δουνε μπαλα (ο θεος να την κανει) αλλα και ουτε περιμενω να μου πουν επισημα τοσα δωσαμε.
δεν ξερω αλλα δε νομιζω ουτε τους ιδιους να συμφερει να εχουν στο μελλον εδρα την κατερινη απο τη στιγμη που υπαρχουν ετοιμες εγκαταστασεις και προπονητηριο στη μικρα. τωρα τι φεσια θα βρουν απο τους προηγουμενους δεν ξερω Razz
εντιτ ερωτημα:
στην περιπτωση που ειχαμε τα φραγκα και αγοραζαμε ενα ΑΦΜ ποιος θα ηταν υπευθυνος/προεδρος/Δ.Σ.?
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από ΜΠΛΕ ΠΑΡΑΝΟΙΑ 15/1/2012, 00:48

bezyr συμφωνώ για περί καλέσματος του κόσμου από τη λέσχη.όμως πιστεύω να το επιχειρήσουν(παρόλο τις δυσκολίες της εποχής)από 'δω και στο εξής και κυρίως(με διαφάνεια)για τις μετοχές.εκεί θα πρέπει να ανταποκριθούμε όπως πρέπει,ώστε να ανήκει ένα μεγάλο μέρος της ομάδας στον κόσμο(πέρα από το ΓΣ),για να μη θεωρηθεί σε καμιά περίπτωση ξεπούλημα.επιπλέον έτσι θα είναι πιο εύκολος και ο έλεγχος στους διοικητικούς...γενικά η όλη κατάσταση είναι μια ακόμη σμίκρυνση του μεγάλου ΗΡΑΚΛΗ(αν το δεις χωρις παρωπίδες).ποτέ δε φανταζόμουν την ΗΡΑΚΛΑΡΑ σ'αυτό το σημείο,αλλά εδώ που φθάσαμε και έτσι όπως τα καταφέραμε αποτελεί μια λύση.μπορεί να βγει κάτι καλό και προσωπικά θα βοηθήσω(καλώς κακώς θα φανεί μετά),όπως μπορώ.θέλω να είμαι αισιόδοξος Smileόσο για την έδρα της ομάδας(όχι αγωνιστική)έχουν πει πως μέχρι το τέλος της σεζόν θα παραμείνει στην Κατερίνη.μετά θα έρθει στη Μίκρα με τη νέα ΠΑΕ.τώρα βέβαια τι θα συναντήσουν εκεί και πως θα τα αντιμετωπίσουν είναι άλλο θέμα που θα πρέπει κι' αυτό να διευκρινιστεί στη συνέλευση.

ΜΠΛΕ ΠΑΡΑΝΟΙΑ
ΜΠΛΕ ΠΑΡΑΝΟΙΑ

Αριθμός μηνυμάτων : 89
Ημερομηνία εγγραφής : 02/01/2012
Ηλικία : 33
Τόπος : ΟΠΟΥ ΠΑΣ ΜΑΖΙ ΣΟΥ ΘΑ 'ΜΑΙ...

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από Bezyr 15/1/2012, 10:35

Καλα, ασχετως τι συζηταμε εμεις εδω μεταξυ μας, ειναι δεδομενο οτι θα βοηθησουμε.Ειπαμε, ασχετως ποιος και πως διοικει, ο,τι παιζει με τον ημιθεο στο βυζι, εμεις κοντα του. cheers
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από 3φ 15/1/2012, 20:43

Μακριά απο Ηρακλάκια απο κούνια και Ηρακλειδείς παραδοσιακούς παράγοντες.
Μακριά μπας και αναστηθεί αυτό το κουφάρι,το οποίο πρίν 5 χρόνια άκουγε στο όνομα Ηρακλής Θεσσαλονίκης.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την 3φ στις 16/1/2012, 12:33, 1 φορά
3φ

Αριθμός μηνυμάτων : 581
Ημερομηνία εγγραφής : 05/07/2011
Τόπος : Θύρα 13

https://xiliaxroniahraklis.forumgreek.com

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από teo 16/1/2012, 10:14

3φ συμφωνω απολυτα μαζι σου. αν θελουμε να βοηθησουμε και ατομικα αλλα και θεσμικα σαν ΗΡΑΚΛΗΣ θα πρεπει απο την μια να στηριξουμε την νεα προσπαθεια, αν και εφοσον αποφασιστει αυτο, ατομικα και οσο μπορουμε βεβαια αλλα και απο την αλλη θα πρεπει να υπαρξει και καποιος τροπος να ελεγχεται η εταιρεια. αυτο λογικα δεν θα μπορει να το κανει ο ερασιτεχνης γιατι στην ουσια δεν θα ειναι αποκλειστηκα δικια του ομαδα. θα εχουμε ατομα στο Δ.Σ. αλλα οπως λες και εσυ μακρια απο Ηρακλαρχες. θα μπορει ομως να λειτουργησει κατι αντιστοιχο με την δημιουργια μιας λεσχης που θα εχει ενα μεριδιο μετοχων οχι για να κανει κουμαντο αλλα για να υπαρχει νομιμος τροπος να ελεγχθει οικονομικα η εταιρεια διοτι καλως ή κακως εμεις σαν οπαδοι/φιλαθλοι καλα τα λεμε και αυριο μεθαυριο μπορει και να κατηγορουμε καταστασεις και πραγματα αλλα για να εχεις λογο στην πραξη και οχι απλα να μιλας θα πρεπει να κανεις τωρα κατι τετοιο. + οτι με αυτο τον τροπο θα κρατησεις ενα κομματι του κοσμου ενεργο με προοπτικες να το μεγαλωσεις στο μελλον. αυτα γενικα σαν σκεψεις, στην πραξη σιγουρα θα ειναι πολυ πιο δυσκολα, αλλα γνωμη μου ειναι οτι αν συμφωνησουμε ειναι ακομα και τωρα καλο ταιμινγκ για λεσχη απο τη στιγμη που ο κοσμος θελει αγορα αφμ.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από teo 17/1/2012, 10:34

το νεο σημα του ΗΡΑΚΛΗ συμφωνα με το bluearena.

Η BlueArena σας παρουσιάζει το σήμα της νέας ομάδας που θα δημιουργθεί, εφόσον η γενική συνέλευση του Ερασιτέχνη εγκρίνει την συνεργασία με την ΑΕ Ποντίων Κατερίνης.

Όπως μπορείτε εύκολα να διαπιστώσετε, το σήμα είναι σχεδόν το ίδιο με αυτό που χρησιμοποιούσε ο Ηρακλής το προηγούμενο χρονικό διάστημα.

Κυριαρχούν τρία χρώματα, μπλε, γαλάζιο και άσπρο, ενώ στο κέντρο δεσπόζει ο Ημίθεος.

Η μόνη διαφορά με το σήμα που χρησιμοποιούσε η ομάδα μέχρι το καλοκαίρι, είναι ο αναγραμματισμός στο πρώτο... συνθετικό.

Το ΠΑΕ μετατράπηκε σε ΑΕΠ... Και αυτό είναι το μοναδικό που παραπέμπει στην ομάδα της Κατερίνης.

Όλα τα υπόλοιπα είναι ΗΡΑΚΛΗΣ.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από teo 21/1/2012, 08:24

Οι όροι συμφωνίας Ηρακλή-ΑΕ Ποντίων
Σύμφωνα με όσα ανέφεραν οι άνθρωποι του Ηρακλή, κατά την διάρκεια της γενικής συνέλευσης, οι βασικοί όροι της συμφωνίας με την ΑΕ Ποντίων Κατερίνης, είναι οι εξής:


- Η ΑΕΠ αλλάζει χρώμα, σήμα, έδρα (κυανόλευκο, Ημίθεος, Καυτανζόγλειο)
- Στο νέο ΤΑΠ που θα προκύψει, ο πρόεδρος και τα τέσσερα μέλη της διοίκησης θα προέρχονται από την ομάδα των Ποντίων Κατερίνης, ενώ ο αντιπρόεδρος και τα δύο μέλη θα προέρχονται από τον Ηρακλή.
- Θα συσταθεί οικονομική επιτροπή, η οποία θα αποτελείται από ένα μέλος της ΑΕΠ και ένα του Ηρακλή.
- Από τα έσοδα που θα προκύψουν από τα εισιτήρια και τις χορηγίες, το 60% θα αποδοθεί στην ομάδα στο τέλος της περιόδου, με την μορφή πριμ επίτευξης στόχων, ενώ το 40% θα διατεθεί για την κάλυψη των υποχρεώσεων της ομάδας (συμβόλαια, λειτουργικά έξοδα κτλ).
- Το γραφείο Τύπου της ομάδας θα στελεχωθεί από δύο ανθρώπους. Ο ένας θα βρίσκεται μόνιμα στην Θεσσαλονίκη και ο άλλος στην Κατερίνη.
- Όλοι οι εντός έδρας αγώνες θα διεξάγονται στο Καυτανζόγλειο στάδιο
- Οι προπονήσεις της ομάδας θα γίνονται στην Κατερίνη, εκτός από την τελευταία της εβδομάδας που θα πραγματοποιείται στο Καυτανζόγλειο.
- Η νέα ομάδα που θα προκύψει θα αποτελείται τόσο από ποδοσφαιριστές της ομάδας της ΑΕΠ όσο και του Ηρακλή. Κάτι που θα συμβεί κατόπιν συνεννόησης μεταξύ των προπονητών των δύο ομάδων. Να σημειωθεί ωστόσο, ότι όλοι οι ποδοσφαιριστές θα παραμείνουν αθλητές του ΓΣ Ηρακλής και θα αγωνιστούν σε περίπτωση που δημιουργηθεί ομάδα Κ-20.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από Bezyr 21/1/2012, 16:14

O Ηρακλης εδωσε καθολου χρημα για να...αγορασει το περιβοητο ΑΦΜ?
Ελπιζω καποιος απο την αιθουσα να θυμηθηκε να ρωτησει κατι το τοσο ασημαντο στο περιβοητο πανελ του κυριου Τσιργογιαννη,, που ουσιαστικα μας λεει ποιος αγορασε ποιον.Εκτος και αν η εκατονταχρονη ιστορια του Ηρακλη μας δεν αξιζει καν αυτην την... μικρη λεπτομερεια.
Ευχαριστω.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ? - Σελίδα 3 Empty Απ: ΝΕΟ ΑΦΜ, ΝΕΑ ΑΡΧΗ?

Δημοσίευση από garba 21/1/2012, 20:42

Bezyr έγραψε:O Ηρακλης εδωσε καθολου χρημα για να...αγορασει το περιβοητο ΑΦΜ?
Όχι.
garba
garba

Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011
Τόπος : Θεσσαλονίκη

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 5 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης