FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

+22
Teoscooter
kostakis
dimitris08
Hurricane
iraklis_athens
lll
Margasv10
AntiGrinias
Ιολαος
milano
Γαλαζιος Ηρωας
Big bad wolf
Mirlas1908
teo
Knack
Bezyr
Coleman10
Hood
Iraklaras07
κατακρεουργημενος
mos
dr. drake ramore
26 απαντήσεις

Σελίδα 22 από 23 Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Iraklaras07 11/8/2023, 09:10

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5800
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 11/8/2023, 11:21

Αυτός ο τύπος μόνο κακό κάνει.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 11/8/2023, 14:22

Θέλετε να μου πείτε ότι υπάρχει περίπτωση να ζήσουμε τη μέρα που το σύνθημα "Χίλια χρόνια Ηρακλής - Γήπεδο στον Ηρακλή" θα αντικατασταθεί από το "Χίλια χρόνια Ηρακλής - Ομάδες στον Ηρακλή";

Ποιος γράφει σε αυτό το σάιτ btw, πρώτη φορά το βλέπω. Πώς γίνεται ένα αθλητικό ενημερωτικό (κατά τα φαινόμενα) σάιτ να είναι εξολοκλήρου ανώνυμο;

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 11/8/2023, 14:29

Δεν ξέρω νέο σάιτ είναι νομίζω.
Πάντως για καλό δεν είναι αυτή η ενημέρωση

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Iraklaras07 15/1/2024, 20:03

Αξιόλογα μέλη έχει αυτή η καινούργια πενταμελής επιτροπή.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5800
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 15/1/2024, 21:56

Βγαίνει προς τα έξω πάντως μια σοβαρότητα κ μια μάζωξη σημαντικών προσώπων.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 16/1/2024, 01:37

Σοβαρότητα και Ηρακλής είναι ασύμβατες έννοιες..

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 16/1/2024, 09:59

Το ξέρω, ελπίζω να έχει αλλάξει αυτό πλέον. 
Πάντως για να κάνουν επιτροπή αυτά τα πρόσωπα δε νομίζω ότι είναι απλά στην φαντασία μας το θέμα του γηπέδου.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 17/1/2024, 00:15

Δεν αντιλέγω, ονόματα σαν κι αυτά δημιουργούν μια κάποια προσδοκία. Αλλά χωρίς να θέλω να είμαι ο μίζερος της υπόθεσης, για το γηπεδικό η άποψή μου είναι αυτή: Αν θέλουμε απλά να έχουμε παρουσία στην Αγίου Δημητρίου, αρκεί ένας σύνδεσμος. Αν θέλουμε όμως να φτιάξουμε γήπεδο/α, πρέπει να βρούμε ομάδες να βάλουμε μέσα.

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 23/1/2024, 20:41

Χαϊτογλου:««Εμείς ως επιτροπή θα απευθυνθούμε στην πολιτεία»
Οι άνθρωποι του Ηρακλή ”τρέχουν” το πλάνο για την ανάπτυξη των εγκαταστάσεων της ομάδας στην περιοχή των Χορτατζήδων , με τον Κώστα Χαϊτογλου μέλος της επιτροπής που έχει συσταθεί να μιλάει στο Metropolis 95.5 , αναλύοντας τις πρώτες σκέψεις που υπάρχουν γύρω από το εν λόγω εγχείρημα.

Αρχικά ανέφερε: «Είναι ένα μεγαλόπνοο σχέδιο με γήπεδα μπάσκετ, ποδοσφαίρου και γραφεία, εμείς θα φροντίσουμε να επιλέξουμε τους υπεύθυνους και όχι για ανεύθυνους που έχουν χορτάσει με τα λόγια τους τον κόσμο του Ηρακλή. Είμαστε ακόμα στη διαδικασία του σχεδιασμού και όπως είναι τώρα το πλάνο σκεφτόμαστε να γίνει στους Χορτατζήδες ένας ενιαίος χώρος που θα τα έχει όλα».
Υπογραμμίζοντας: «Εμείς ως επιτροπή θα απευθυνθούμε στην πολιτεία και είναι η ώρα να κάνει και αυτή κάτι για τον Ηρακλή, όπως έβαλε για τους άλλους, θέλουμε ίση μεταχείριση απέναντι στις υπόλοιπες ομάδες, δεν διεκδικούμε καμία εξαίρεση. Όταν θα είμαστε έτοιμοι θα κάνουμε επίσημες ανακοινώσεις».
Ενώ για την εικόνα που υπάρχει σε ποδόσφαιρο και μπάσκετ: «Τόσο για το μπάσκετ, όσο και για το ποδόσφαιρο, θα μπορούσε κανείς να πει ότι αρκεί η προσπάθεια, αλλά δεν θα ήθελα να το κάνω αυτό. Οι κινήσεις του κυρίου Μονεμβασιώτη μόνο καλό θα μπορούσαν να κάνουν, προσθέτοντας μία ελπίδα για την ομάδα».


Είναι πολύ θετικό που τέτοιοι άνθρωποι συνεχίζουν να ασχολούνται ενεργά με τον σύλλογο.
Αρνητικό είναι που δίνουν συνεντεύξεις στο μετροτουρκ, αλλά οκ καταλαβαίνω τους παίρνουν τηλέφωνο κ πρέπει κάτι να πουν.
Ευτυχώς λένε λίγα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Αρέσει στον χρήστη Hurricane

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 11/2/2024, 20:05

Σήμερα είδα ένα βίντεο, μια συνέντευξη μέλους της επιτροπής του γηπέδου στον μουστάκια.
Όσο έπαιζε το ρεπορτάζ, έδειχναν αποσπασματικά βίντεο που σε ένα σημείο ξεφύλλιζαν ένα εγχειρίδιο (δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω) που αφορά το γήπεδο, διαστάσεις κτλ

Πρόσεξα ότι έχει 4ρις κερκίδες (2 πέταλα δλδ).
Αν ισχύουν αυτά τα σχέδια είναι τέλειο!

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 11/2/2024, 20:11

Αυτό είναι το στάνταρ μας πλέον; Να έχει 4 κερκίδες;  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Iraklaras07 11/2/2024, 20:14

Το είπε ο χαλβατζάκης στον Σφήνα και συμφωνώ απόλυτα, προφανώς αυτά τα γήπεδα δεν είναι αυτό που ονειρευόμαστε για τον Ηρακλή, είναι όμως το πρώτο βήμα για να ξανα-μεγαλώσει ο σύλλογος. Ας γίνουμε ξανά μεγάλη ομάδα, και μετά βλέπουμε και για σοβαρά μεγάλα γήπεδα!
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5800
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 11/2/2024, 20:19

Το δικό μου στάνταρ είναι να έχουμε ένα γήπεδο το οποίο όταν παίζουμε Α Εθνική να έχει μέσο όρο εισητηρίων τα 3/4 της χωρητικότητας του, όποτε με απλά μαθηματικά μπορείς να δεις τι χωρητικότητα εξυπηρετεί, ακόμα και οι haters του πρότζεκτ.
Και ναι, υπήρχε απορία μου αν θα έχει 3 ή 4 κερκίδες, γιατί ο χώρος δεν είναι άπλετος για 2 γήπεδα, δεν είναι το "στάνταρ μας" αλλά δεν έχει δει κ κανένας την επίσημη μακέτα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 11/2/2024, 20:26

Iraklaras07 έγραψε:Το είπε ο χαλβατζάκης στον Σφήνα και συμφωνώ απόλυτα, προφανώς αυτά τα γήπεδα δεν είναι αυτό που ονειρευόμαστε για τον Ηρακλή, είναι όμως το πρώτο βήμα για να ξανα-μεγαλώσει ο σύλλογος. Ας γίνουμε ξανά μεγάλη ομάδα, και μετά βλέπουμε και για σοβαρά μεγάλα γήπεδα!
Δίκιο έχει, όταν ο γαύρος έφτιαχνε γήπεδο, μπορούσε να κάνει μέχρι και υπογειοποίηση δρόμων για να έχει μεγαλύτερη χωρητικότητα ΟΜΩΣ βάση χρηματοοικονομικής μελέτης θεωρήθηκε πιο συμφέρον να μείνει στην σημερινή του (τελική ) μορφή.

Η "χρυσή τομή" σε γενικές γραμμές να έχετε υποψην σας για να είναι συμφέρουσα ΚΑΙ η λειτουργία του γηπέδου (μέσα σε όλα τα έξοδα) και να υπάρχει η κινητικότητα για αγορά εισιτήρια ή και διάρκειας πρέπει η χωρητικότητα να είναι ρεαλιστική.
Ρεαλιστική δεν είναι 30.000 χωρητικότητα και τα 14.000 είναι μια χαρά εφοσον το γήπεδο πληρεί τις προϋποθέσεις της ΟΥΕΦΑ (άρα να παίξεις κ Ευρώπη).
Και με μικρή χωρητικότητα πρέπει να ανανεώνεις σύντομα και το διάρκειας σου, έτσι λειτουργεί μια σοβαρή ομάδα (δεν εννοώ εμάς φυσικά).

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 11/2/2024, 20:36

Για να μην παρεξηγηθώ, κι εμένα μια χαρά μου φαίνεται η χωρητικότητα στις 10-14 χιλιάδες, για τόσο είμαστε, μη πω και λιγότερες. Απλά για μένα σημαντικό θα ήταν το γήπεδο να είχε τόσους εμπορικούς χώρους, ώστε να έβγαζε τουλάχιστον τα έξοδά του. Αν συζητάμε για το αν χωράνε 3 ή 4 κερκίδες, σημαίνει ότι είμαστε οριακά γενικώς...

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 11/2/2024, 20:50

Φίλε δεν σε παρεξηγώ και αν είχες άλλη άποψη σεβαστή φυσικά, απλά εγώ προσωπικά (και νομίζω κ όσοι τρέχουν το γήπεδο) το βλέπουν περίπου όπως εγώ.
Σαν χώρος είναι πολύ περιορισμένος και πρέπει να γίνουν διάφορες κινήσεις ακόμα για να πάμε σε τελική μελέτη κτλ. ΟΜΩΣ είμαστε πολύ καλύτερα από τους άλλους 2 συμπολίτες, γιατί εμείς καλύπτουμε και τις προϋποθέσεις (όροι δόμησης κτλ) και έχουμε τον χώρο.

Τώρα όσο αναφορά την χωρητικότητα, εγώ προσωπικά θέλω γήπεδο ποδοσφαιρικό ΜΟΝΟ, και κλουβί.
Τόσα καθίσματα ώστε όταν θα παίζω με την Λαμία (ντεκαβλε, αντιεμπορικη ομάδα) να είναι τουλάχιστον το μισό γεμάτο και όταν παίζω με τον γαύρο κάποιοι αναγκαστικά να το βλέπουν από το σπίτι τους γιατί τελείωσαν τα εισιτήρια.
Για εμένα αυτό είναι το σωστό. Και έτσι ακριβώς βγαίνουν και τα έσοδα, και θα κάνεις ανανέωση το διάρκειας σου νωρίς και εισιτήριο θα ψάχνεις από Δευτέρα για τον αγώνα της Κυριακής.
Δεν γνωρίζω κάτι για τους εμπορικούς χώρους αλλά συγκυριακά μιας και ο Μονεμβασιωτης συναντήθηκε με τον ΓΣ θα του έκανα μια ανάλυση του πρότζεκτ και του τι μπορεί να λάβει, αφού δώσει χρήματα.
Πχ λέω εγώ σαν ιδέα, φούρνος Βενέτη κατάστημα ίσως και κάτι παραπάνω ακόμα και στον χορηγό του ονόματος του γηπέδου.
Γιατί όχι, είναι έξυπνο να χτίζεις μακροχρόνιους οικονομικούς δεσμους με σοβαρούς επιχειρηματίες.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 11/2/2024, 21:14

Μαζί σου 100% σε αυτό που λες για την χωρητικότητα και τα εισιτήρια. Κι εγώ ένα κλουβί ονειρεύομαι, που ακόμα και στα αδιάφορα ματς να έχεις ένα άγχος αν θα βρεις εισιτήριο. 
Από τη στιγμή όμως που οι Χορτατζήδες είναι περιουσιακό στοιχείο του Ερασιτέχνη και όχι της (όποιας) ΠΑΕ, θα ήθελα να αξιοποιηθεί και με έναν τρόπο που να φέρνει έσοδα στον ΓΣ. Εκτός κι αν γίνει κάποια στιγμή με τη Μίκρα, τότε πάω πάσο. Αλλά έχω κουραστεί απίστευτα να λέμε ότι έχουμε περιουσία σαν σύλλογος, και μετά να κάνουμε έρανο κάθε λίγο για να μαζέψουμε 5 χιλιάρικα, τα οποία αυτή τη στιγμή μπορεί να είναι το ενοίκιο ενός μεσαίου καταστήματος στο κέντρο της πόλης.

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 11/2/2024, 21:44

Έχεις δίκιο, είναι κουραστικό αυτό με το να λέμε ότι έχουμε περιουσία κ να μην κάνουμε τίποτα.
Σε κουβέντα καφέ είχα ακούσει ότι η Μίκρα θα αξιοποιηθεί μελλοντικά (τώρα δεν ξέρω τι και πως, την πρόθεση κρατάω) σε άλλα τμήματα του ΓΣ Ηρακλή όπως κ η αναβάθμιση του προπονητικού της ΠΑΕ.
Στην Μίκρα ίσως να εξυπηρετούσαν και τμήματα στίβου, τένις κτλ που δεν απαιτούν τεράστια κτήρια όμως, δεν εχω εικόνα του τι έχει και τι δεν έχει η περιοχή ώστε να το κάναμε εμείς οπότε η γνώμη μου είναι αόριστη.
Στο κέντρο πχ σαν εμπορικοί χώροι εκεί που είμαστε θα δούλευε εύκολα ένας φούρνος με πρωινά κτλ κ καφέ, ένα πάρκιγκ (αν φτιάχναμε) εξυπηρέτηση δλδ με απλά πράγματα το νοσοκομείο κ την γύρω περιοχή.
επίσης ένας χώρος που να είναι παιδότοπος μαζί με καφέ με μια νότα Ηρακλή θα ήταν σημείο αναφοράς για την περιοχή. Γιατί στο κέντρο υπάρχουν γονείς που ψάχνουν τέτοια μερη. Πολλούς εμπορικούς χώρους όμως δεν θα έχει για αυτό είπα πιο πάνω ότι και το όνομα του γηπέδου μπορεί να εξαρτηθεί από την εταιρία που θα βάλει τα λεφτά.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 11/2/2024, 22:19

Μα αυτός είναι και ο λόγος που το οικόπεδο θεωρείται "φιλέτο", γιατί ό,τι και να φτιάξεις παίρνει αυτομάτως αξία. Και για το πάρκινγκ που αναφέρεις, είναι τα πιο σίγουρα λεφτά σ' αυτή την περιοχή. 

Αλλά ΟΚ, τώρα αυτά είναι απλά σκέψεις, ας προχωρήσει λίγο το πράγμα, να γίνουν κάποιες μελέτες, να έχουμε κάτι στα χέρια μας να σχολιάσουμε. Προφανώς και όλοι αυτοί που τρέχουν το θέμα των γηπέδων θα τα έχουν υπόψη τους όλα αυτά, αλλά θα πρέπει να κινηθούμε και με τους δεδομένους περιορισμούς που έχουμε, την έκταση, τις δυνατότητες χρηματοδότησης κλπ... Ας ελπίσουμε ότι, όπως και να εξελιχθεί αυτή η υπόθεση, θα είναι αρκετό για να αλλάξει επίπεδο ο Ηρακλής.

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 11/2/2024, 22:23

Τα μέλη της επιτροπής με κάνουν να είμαι αισιόδοξος

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Αρέσει στον χρήστη dimitris08

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Bezyr 23/2/2024, 20:57

Ακουστε εδω για τα γηπεδα.
Ακουστε τον προεδρο του ΓΣ
Δεν υπαρχει λεει σχεδιο πολης για την Μικρα
Ακουστε πώς τον γειωνει ο αλλος
Θα καταλαβετε πολλα....
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4963
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 23/2/2024, 21:42

Η σκοπιμότητα είναι να γίνει γήπεδο στο κέντρο κ οι ακαδημίες (ή μέρος αυτών) στην Μίκρα.
Φυσικά, η νέα διοίκηση είπε, καλοδεχούμενος ο οποιοσδήποτε έρθει κ θέλει να κάνει κάτι στην Μίκρα.
Ο σύλλογος φαίνεται να παίρνει μπρος σιγά σιγά, ο νέος πρόεδρος φαίνεται ότι μπορεί να χτυπάει και κάποιες πόρτες παραπάνω από τον προηγούμενο.
Με προβλημάτισε το σχέδιο με τους χώρους που τελούν υπό κατάληψη.
Πόσο εύκολο ή δύσκολο είναι να τους βγάλεις τώρα.
Στα υπόλοιπα, φαίνεται η κατάντια του συλλόγου των προηγούμενων ετών όταν είπαν για το σπίτι πιο πάνω, τα λεφτά από τις κεραίες που δεν εισπράττουν κ πολλά άλλα που είπαν.

Μπορούμε να επιχειρηματολογούμε για ώρες για την τοποθεσία του γηπέδου αλλά οι αποφάσεις παίρνονται από τις διοικήσεις και το αν ήταν σωστές η όχι κρίνεται από τον χρόνο.

Επίσης η μελέτη που είπε ο κύριος αυτός, αφορούσε το σύνολο των εκτάσεων του Ηρακλή μαζί με ότι μας είχε δώσει ο Ορφανός γιατί αλλιώς δεν μπορούσε να βγει σε τετραγωνικά (με απλά ελληνικά το έργο).
Για το νέο σχήμα και το πάνελ που είδατε/με δεν τους γνωρίζω όλους προσωπικά αλλά για τον εισηγητή (το παλικάρι που μιλούσε τον περισσότερο χρόνο) ΚΟΒΩ ΤΟ ΧΕΡΙ ΜΟΥ ότι δεν είναι ούτε λαμόγιο, ούτε υποχθόνιος ούτε "περίεργος", τον γνωρίζω προσωπικά, γνωρίζω και τον χαρακτήρα του και το ήθος του κ δεν εχει καμία σχέση με λαμόγια κτλ που έχουμε δει (πολλές φορές).
Ο άνθρωπος είναι σπουδαγμένος, έχει εργαστεί και σε πανεπιστήμια του εξωτερικού, μπορεί να βοηθήσει και είναι καλό που παραμένει ενεργός.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 24/2/2024, 03:37

Νομίζω ότι αυτό που είδαμε είναι ότι πιο κοντινό στην επανίδρυση του συλλόγου που λέμε καιρό ότι χρειαζόμαστε. Τα μισά να γίνουν απ' όσα έχουν στο μυαλό τους, είναι αρκετά για να μπουν οι βάσεις ώστε να ξαναμεγαλώσει ο σύλλογος στα επίπεδα που ήταν παλιά.

Τώρα για το πλάνο του γηπέδου δεν έχω να σχολιάσω κάτι, αθλητικά ίσως να μη βγάζει νόημα, αλλά μπορεί οικονομικά/επενδυτικά να είναι η μόνη ρεαλιστική λύση και γι' αυτό την επιλέξανε. Όπως λέει και ο τεο, αυτοί έχουν το καρπούζι, αυτοί και το μαχαίρι, το αποτέλεσμα θα τους κρίνει όλους. 

Κρατάω επίσης την (συγκρατημένη) αισιοδοξία στο τέλος ότι θα έχουμε νέους επενδυτές σε μπάλα και μπάσκετ το καλοκαίρι.

Σε γενικές γραμμές η παρουσίαση με άφησε αρκετά ικανοποιημένο γιατί ανέδειξε την τρομερή εθελοντική προσφορά και τις εργατοώρες που αφιερώνουν αρκετοί στον Ηρακλή ώστε να ξεκολλήσει λίγο ο σύλλογος από τον βούρκο που βρίσκεται τα τελευταία χρόνια...

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Αρέσει στους χρήστες teo και Hurricane

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 22 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 25/2/2024, 13:42

Δείχνουν ότι έχουν ένα πλάνο γενικά για τον σύλλογο και επίσης, προσπαθούν να κάνουν πράγματα, που και εμείς οι ίδιοι είχαμε γράψει σαν ιδέες πιο παλιά.
Όπως η κατάσταση με τα άτομα του συλλόγου, οι κάρτες, τα email, και διάφορα άλλα που δεν θυμάμαι.
Οπότε συλλογικά κινούνται σωστά.
Επίσης σημαντικό ότι το κάθε τμήμα θα έχει την δικιά του οικονομική διαχείριση οπότε όπως καταλαβαίνω εύκολα θα μπορεί να δει κανείς ποιο παρουσιάζει οικονομικό πρόβλημα.

Πολύ σημαντικό επίσης αυτό που είπαν για την χρήση της έκτασης. Στην ουσία χρησιμοποιεί ο σύλλογος περίπου το 50% και ότι συμβαση κάνουν θα είναι με ρήτρα για το νέο γήπεδο (ή χρονικά 3ετια όπως υπολογίζουν).

Όσο αναφορά το γήπεδο, ο ΓΣ μπορεί να θέλει πχ να κάνει γήπεδο στο κέντρο, αν ήταν "στον αέρα " η άποψη του ή αν δεν συμφωνούσαν σημαντικά πρόσωπα του Ηρακλή τότε δεν θα έμπαιναν στην επιτροπή ο Χαιτογλου, ο Γερανης κτλ μιας και σαν ΗΡΑΚΛΗΣ παραγοντική ΔΕΝ έχουμε και κάτι καλύτερο να δείξουμε αυτή τη στιγμή.

Η άποψη μου είναι το γήπεδο στο κέντρο είναι μια λύση, απλά αναγκάστηκα θα μετακομίσουν κάποια τμήματα στην Μίκρα, ίσως και τα γραφεία του ΓΣ μελλοντικά.
Δεν γνωρίζω ακριβώς, αλλά υποθέσεις κάνω.

Προσωπικά πιστεύω είμαστε πολύ κοντά στο όνειρο.
Έχουμε καλό momentum με νέα διοίκηση στο μπάσκετ (λογικά θα αναλάβει κ τυπικα ο Μπομπ ) και αν όλα πάνε φυσιολογικά πολύ δυνατό ιδιοκτήτη στην μπάλα.
Που τον νέο ιδιοκτήτη, κόβω το χέρι μου ΗΔΗ του έχουν παρουσιάσει τα σχέδια για το νέο γήπεδο κ ένας τέτοιος άνθρωπος είναι παραπάνω από χρήσιμος.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 22 από 23 Επιστροφή  1 ... 12 ... 21, 22, 23  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης