FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Ροστερ 2013-1014

+6
κατακρεουργημενος
sakoulas74
DIMSAV
teo
Bezyr
10 απαντήσεις

Σελίδα 10 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από teo 9/4/2014, 23:15

δεν γινετε να μην ηξερε τιποτα.ελεος δηλαδη.

σαν πραξη καλης θελησης, η παε ας αρκεστει στην απομακρυνση του μανατζερ. να παρει αλλο μανατζερ για να τον εκπροσωπει.

αλλιος ποδι. οκ καλος ειναι, αλλα enough. δεν θα μας κανει οτι θελει η απομιμηση βραζιλιανου.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από teo 10/4/2014, 00:20

γιατρε βαλε εμενα και σενα. ειμαι ο μανατζερ σου και εισαι ο ται. θα ξανασυνεργαστεις μαζι μου αν δεν σε ειπα να καταθεσεις προσφυγη?
το πραγμα (τωρα το βλεπω με πιο πολυ ψυχραιμια) βρωμαει απο μεριας κλαψα. αλλα λυνετε πολυ ευκολα.
η παιρνει μπουλους ο ται, ή αν αποδειξει ο ται οτι δεν εκανε κατι και η ολη αναστατωση προερχετε απο μια ανωτερη δυναμη που ειπε τον μανατζερ να κανει προσφυγη, να υποχρεωθει ο ται να απομακρυνθει ο μανατζερ αλλιως μπουλο.

και ο κλαψας να εκανε ολη την κομπινα, οκ σκοπος ειναι να μεινει ο ται, αλλα οχι να γινουμε τελειως μαλακες ε?
και φυσικα να αποσυρθει και η προσφυγη γιατι ο χρονος που εγινε αυτο δεν ειναι τυχαιος ουτε αγωνιστικα ουτε διοικητικα.
κερδιζει η ομαδα.
θελουν να μονοδρομησουν με γαλανο
δεν εχουμε παρει ακομα Αδειοδοτηση..

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από teo 10/4/2014, 00:30

σορυ δεν το διαβασα το αρθρο και εκανα λαθος [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

ο ΠΣΑΠ μπλεχτηκε αλλα οπως αφηνει να εννοηθει ο Ται γνωριζε για την προσφυγη. τωρα οτι διαβασα δεν το δενω και κομπο γιατι μακης ιωαννιδης ειναι αυτος, πολλες μαλακιες γραφει συνηθως.

αλλα ετσι οπως γραφει το αρθρο <<Καθώς πλησιάζει η στιγμή που θα γεννήσει η γυναίκα του ωθώντας μεγαλύτερη πίεση επικοινώνησε ξανά με τους εκπροσώπους του ΠΣΑΠ οι όποιοι του μετέφεραν ότι θα είναι στο πλευρό του αν αποφασίσει να κάνει προσφυγή. Έτσι με το «καλημέρα» των πλει οφ ο δικηγόρος του ΠΣΑΠ(Αλιφραγκής) κατέθεσε προσφυγή !>>

αρα αποφασισε να κανει προσφυγη και οι καλοθελητες τον βοηθησαν.
μονος βγηκε οφ ο ται απ οτι φαινεται

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από sakoulas74 10/4/2014, 09:46

Σορρυ κιολας, αλλα αυτο βρωμαει μοντα απο χιλιομετρα. Βγαινει προχθες ο μπαμπαδομπουλας και κλαει την μοιρα του πως δεν εχει μια και χθες ο ται κανει προσφυγη μετα απο κερδοφορο αγωνα για τα πλευ-ωχ (και μαλιστα ο πρωτος). Ενταξει ρε μαλακες, δεν ειμαστε τελειως γιδια, μας κοφτει και λιγο.

Που θα παει ομως, καποια πραματα θα μαθευτουν.

υγ. παντως δεν εχει βγει τυχαια το οτι οι περισσοτεροι ποδοσφαιριστες τελικα το εχουν ακατοικητο...

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από teo 10/4/2014, 14:46

οπως και να εχει το πραγμα ακομα και να τον βρουν και μεινει ο ται ,πιστευετε ειναι σωστο να χρησιμοποιηθει?
να εμφανιστει δηλαδη στο γηπεδο να τον δει ο κοσμος?
ή στα αποδυτηρια με τους συμπαιχτες του?
ή ακομα ακομα οσο γελοια και να ειναι η διοικηση, ποσο ρομπες μπορει να ειναι αν τα βρουνε και μεινει.
μαλθακη διοικηση θα πει ο Χ παιχτης και θα γινουν ξανα και ξανα τα ιδια.
δεν ειμαι με το μερος ουτε του ται ουτε του παπαδοπολου φυσικα. αλλα ο τι εβγαλε τον εαυτο του εκτος την πιο κρισιμη στιγμη. αδιαφορω αν τα γυρισει τωρα και πει δεν γνωριζα. δεν ξερω πως λειτουργουν οι σχεσεις μεταξη ΠΣΑΠ-μανατζερ και παιχτων, ισως να μην χρειαζεται να η ιδια η υπογραφη του παιχτη για να γινει προσφυγη (δεν ξερω υποθετω) αλλα τουλαχιστον δεν πρεπει να ρωτησεις τον παιχτη αν οντως θελει να κανει προσφυγη?
δηλαδη το θεωρω αδιανοητο να μην ξερει ο παιχτης τιποτα και να μην αποφασισε τιποτα.
οποτε ας μπει στο ραφι και συνεχιζουμε με τον πορτουλιδη (φτου φτου μην τον ματιαξουμε κιολας).

τωρα θα φανει η απουσια και του γιαρολιμ ακομα παραπανω.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από Bezyr 10/4/2014, 17:38

A πα πα πα πα.
Το αν ο Ται ειναι μο#5%κι ή οχι, πολυ λιγο μ ενδιαφερει.Να αποσυρει την προσφυγη αμεσα αλλιως ας μην παιξει.
Αν την αποσυρει, θα τον χρησιμοποιησω μεχρι εκει που δεν παει προς οφελος της ομαδος.
Δεν θα κοψω εγω τον που#&ο μου γιατι η γυναικα μου μ απατα, ωστε να την εκδικηθω...
Οταν ερθει η ωρα, και θελω να παρω το αιμα μου πισω, θα βρω τον τροπο ως ΠΑΕ να του δειξω τ αρχ$#@ μου.
Τωρα δεν χτυπας γροθια στο καρφι.Τωρα το παιζεις βλακας και πας να σωσεις τα προσχηματα....
Μετα....θα τα πουμε. Wink
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4963
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από hasnamus 10/4/2014, 19:54

Μάνατζερ του Ται ο Αμανατιδης, εκπροσωπος των Ιρανων ο Αμανατιδης. Υπάρχει ένα παιχνίδι επικοινωνίας. Τώρα που πρέπει να καταδείξουμε οτι η ομάδα καταρρέει οικονομικά, βάζουμε στο κάδρο μια προσφυγή ενος σημαντικού παίκτη της ομάδας, για να πιέσουμε ωστε να ερθει ο Γαλανος. Τα ιδια και με τους Ιρανούς. Φτιαχνουμε το θέμα με τους Ιρανούς, για να κεδίσουμε χρόνο, μεχρι να ανέβει η ομάδα, οπότε τότε ποιός μας πιάνει και ποιός θυμάται Ιρανούς και πρασινά αλογα.

hasnamus

Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από teo 10/4/2014, 21:46

το θεμα των Ιρανων θα αναλωνεται συνεχεια μα συνεχεια μεχρι να εξαφανιστει ο κλαψας. οχι ειπαν, οχι περιμενε οχι μαλακιες τουμπανο.
αν ηταν κατι να γινει θα γινοταν τοσο καιρο 'Η τουλαχιστον εκπροσωπους τους θα τους εβλεπε καποιος στην παε που παρεπιπτωντος ξενοι (με γυναικα μαζι) εθεαθησαν στην παε την περιοδο του ελεγχου, το τι εγινε εκει ομως ειναι ενα αλλο θεμα που δεν υπαρχει λογος να γραφτει σ αυτο το ποστ.

στο θεμα μας, η προσφυγη του ται. το θεμα δεν ειναι αγωνιστικο, ο ται μια χαρα βοηθεια θα εδινε, οσο εδινε τελος παντων μεσα στο μινι πρωταθλημα. δεν ειναι ο σουπερ παιχτης, αλλα και κανεις δεν ειπε παρε μπουλο ή κατι τετοιο. ολοι χωρανε στην προσπαθεια(?) ανοδου.

το θεμα με βαση τη χρονικη στιγμη της προσφυγης ειναι του κλαψα και του αμανατιδη. δεν εχει να κανει με τα λεφτα του ται τοσο, οσο με προστριβες μεταξυ μανατζερ-μπουκη. εκδικιση ειναι ο ται.
αυτο ειναι το ενα ενδεχομενο.
το αλλο ενδεχομενο ειναι να ειναι μαζι κλαψας-μπουκης και η προσφυγη να στηθηκε απο μαριονετα-παιχτη (τα ειδαμε περσι τα στησιματα) ΩΣΤΕ να ΕΞΑΝΑΓΚΑΣΟΥΝ τον κοσμο να πει οκ, ναι στον γαλανο. παιζει αυτο ή οχι?παιζει και ασχημα κιολας λεω εγω..
το 3ο ειναι να οντως να ειναι τοσο μα τοσο μπουφος ο ται και να εκανε προσφυγη ΤΩΡΑ. και οταν λεμε ΤΩΡΑ χρονικα το τοποθετουμε με την εισοδο στα πλευ οφ ΚΑΙ με τα παρακαλιτα στον Ογιος (των παιχτων αρα ΚΑΙ του αρχηγου) να μεινει. και πηδαει τωρα απ το καραβι?

τελικα ο ΗΡΑΚΛΗΣ απο μεγαλη ομαδα εγινε μεγαλο θεατρο. αλλα εδω θα ειμαστε, δεν παμε πουθενα. πουσταραδες αντεχουμε.
αν παιζει εξαναγκασμος να ξερεις κλαψα, το ΟΧΙ παραμενει ΟΧΙ.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από hasnamus 10/4/2014, 22:06

Περα από την επικοινωνία ομως υπάρχει και η ουσία. Η ομάδα δεν έχει λεφτά. Ακόμη και αν δημιουργείται μια τεχνητή εικόνα οτι δεν μπορούμε να πάμε ούτε στα ψαχνά, η ουσία είναι πάλι οτι χωρις οικον. ενίσχυση θα χάσουμε την κατηγορία. Λοιπόν εγώ θέλω τα 300 χιλ και ας είναι αυτός που θα τα δώσει Αρειανός, Κινέζος η Κονγκολέζος.

hasnamus

Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από teo 10/4/2014, 22:17

εγω παλι δεν τα θελω γιατι ξερω οτι τα εχει τσεπωσει ο μουκης.

και ξερεις γιατι επιμενω πανω σ αυτο, και αυτο ειναι η ολη ουσια?
περαν του τι λενε, τι λεει ο τσαλικης, τι λεει ο κλαψας και ολοι αυτοι η ΠΡΑΞΗ μενει.

και σου λεω εγω. οι παιχτες εχουν φαει πιστολι παιξουν δε παιξουν,. το καυτα εχει φαει πιστολι οτι και να γινει και πολλα ακομα.
ΠΟΙΟΣ ομως θα παρει την αποφαση να πει δεν παμε ψαχνα γιατι δεν εχουμε λεφτα?
πες μου εσυ οτι δεν θα κατεβασει την ομαδα. θα πανε και με ιδιωτικο αεροπλανο κιολας.

τωρα το τι λεει δεξια και αριστερα, τι εμμεσες απειλες σκορπανε, αυτα ειναι για καταναλωση. αν δεν υπηρχε χρημα δεν θα ηταν εδω ο κλαψας τωρα να το ξερεις.
τα εχω γραψει και εδω μαλλον αλλα σιγουρα διπλα, τωρα γινετε η τελευταια μπαζα, οτι αρπαξουν γι αυτο δεν δινουν φραγκο και πιεζουν να δεχτει ο κοσμος τον επομενο για να γινει η ηρωικη εξοδος του προηγουμενου.

ΓΑΠ. λεφτα υπαρχουν.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από hasnamus 10/4/2014, 22:34

Δεν σε πιάνω ρε φίλε. Γιατί τόσες περίεργες ιστορίες; Έχει ο κλάψας λεφτά; αλλά δεν τα δίνει να ανέβει για να κάθεται να τον βρίζεις εσύ; Μα η σωτηρία του είναι να ανέβει για να βρεθεί ξαφνικά με ένα περιουσιακό στοιχείο στα χέρια του και να μπορεί να μοσχοπουλήσει. Οσο είναι στη Β, ο Ηρακλής κοστίζει 0, αν ανέβει ο Ηρακλής μπορεί και να πουληθεί και ένα εκατομύριο ευρώ (λέω εγώ τώρα). Τι τον συμφέρει στα αλήθεια; είναι κοινή λογική κάποια πράγματα.

hasnamus

Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από teo 10/4/2014, 23:13

δεν με πιανεις ή δεν θες να με πιασεις?
θα τον βριζω ναι, συνεχεια με τις πουστιες που εκανε. το να στηνεις αγωνες αν εσενα δεν σε ενοχλει ενοχλει εμενα οκ? και γι αυτο και μονο τον βριζω.
το οτι φετος του εδωσαν λεφτα για 2 ομαδες και πηγαν τσεπη ολα (βαρελι διχως πατο η παε) με ενοχλει και θα τον βριζω.
το οτι ξεφτυλιζεται για 30 ευρω που εφαγε απο οποιον μαλακα (συμπεριλαμβανουμενου και μενα) για 1 μετοχη που πηρε ο καθενας αξιζει χλεπα οχι βρισια.

το οτι καθε γεναρη εκανε μαλακιες και γαμουσε την ομαδα θελει χλεπα.

το οτι βγηκε δημοσια και ειπε με την τραμπα του αφμ εχασα και δεν κερδισα θελει χλεπα.
το οτι ειπε οτι ανεβασε την ομαδα στην Β θελει χλεπα.

το αν εχει λεφτα ή οχι τωρα πανω του δεν ξερω. το οτι του εδωσαν αποκλειστηκα και μονο για την παε 790.000 το ξερω, εχει γραφτει και δημοσια κατα καιρους και ειναι ντροπη να λεει τωρα δεν εχω cent.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από Bezyr 10/4/2014, 23:16

@hasnamus αυτο που λες υπαγορευει η κοινη λογικη.
Απλα, απο περυσι, που ο μπατιρης αρχισε να στηριζει Στραντζαλη και μετα τον πουλησε οταν αρχισε να ανεβαινει η ομαδα, η ελευση Χ Νικολαου που μαθαμε γιατι ηρθε, η φυγη του, η ελευση Γκογκιτς,και τοσα αλλα που εχουν γινει με τρανταχτο παραδειγμα την μη "οργανωση" του παιχνιδιου περυσι με τον Παναιτωλικο, σε ενα πρωταθλημα που βρωμαει στημενα, το οτι φετος ολοι μεχρι και οι τυφλοι ειδανε οτι με 3 παικτες ανεβαιναμε και αφησε την ομαδα χωρις ενισχυση, το σκηνικο τωρα με τον Ογιος, γενικα ολα αυτα ενα πραγμα δειχνουν.Δεν σου λεω οτι δεν θελει να μας ανεβασει, που ΑΥΤΟ θελει και θα σου πω γιατι, αλλα σιγουρα μας θελει ενα μικρο μαγαζακι στη Β, εκει να κανει τις ψιλομαμαλακιες του, να βγαζει μεροκαματο και να πουλαει τρελα με τον Ηρακλη και την ιστορια του.
Μεγαλυτερος ψευτης απο αυτον δεν εχει περασει απο την ομαδα.
Οσο για τον λογο που δεν μας θελει στην Α, θα σου πω αμεσως.
Ο Παπαδοπουλος, αυτη η κακοντυμενη μισοριξια με τα ψωροευρω του, ειναι ικανος να μπει επι κεφαλης του Ηρακλη στα μεγαλα σαλονια? Να μιλησει με ποιον? Και να πει τι?Μια χαψια θα τον κανουν.
Ααασε σου λεει. μια χαρα ειμαστε και εδω κατω, εχω 3-4 δευτεροκλασατα λαμογια, τα βρισκω μαζι τους, που να μπλεκω με Μαρινακηδες και Σαββιδηδες και Μελισσανιδηδες και σια....
Αφου κι εδω μια χαρα οικονομαω... Wink 
Οσο σχεση εχει ο Παπαδοπουλος με διαχειριση ΠΑΕ και ομαδος, αλλο τοσο εχω εγω με ανασκαφες για διαμαντια στον Πλουτωνα...
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4963
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από hasnamus 11/4/2014, 00:19

Ρε σεις ακόμα και να χιονίσει στη Θεσσαλονίκη τον παπαδόπουλο θα κατηγορήσετε. Εντάξει χάσαμε τη μπάλα λίγο.

Για μένα τα πράγματα είναι απλά. Ο άνθρωπος είναι ένα καημένο ανθρωπάκι που βρέθηκε ξαφνικά ιδιοκτήτης του Ηρακλή από το πουθενά, χωρίς χρήματα, χωρίς διασυνδέσεις, χωρίς παραγοντική ικανότητα. Τα έκανε σκατά ναι, αλλά εκτός από τον Ηρακλή, επιβάρυνε και τον εαυτό του. Οπως είπα, αυτό που τον συμφέρει είναι ο Ηρακλής να είναι superleague. Eκει,  ειτε θα μπορέσει να πουλήσει και να βγάλει αρκετά λεφτά, είτε να κάνει τον παράγοντα διπλά στον Μαρινάκη και το Σαββίδη, οπως είναι το όνειρο του κάθε επαρχιώτη φουκαρά παράγοντα. Όλες οι κινήσεις του, ακόμα και αν ήταν λάθος, είχαν ως στόχο την άνοδο, γιατι απλά τον συνέφερε. Φέτος έκανε το ακριβότερο ρόστερ στην κατηγορία (χωρίς να έχει τα λεφτά - με αέρα δηλαδή) και έφτασε στο σημείο προκειμένου να πληρώνει τους παίκτες να μην έχει να κουρέψει ουτε το γρασίδι. Περιμένει να ανέβει για να πληρώσει αυτά που έχει τάξει. Έκανε δηλ όλα αυτά που έκαναν αυτοί που χρεοκόπησαν την ομάδα τα προηγούμενα χρόνια. Τι έκαναν; μεταγραφές με λεφτά που δεν είχαν. 


Ακούω για στοιχήματα και τέτοια. Δεν ξέρω, αλλά εγώ αν είχα τον Ηρακλή και έστηνα ματς, θα τα έστηνα υπερ μου. Να βγάλω από το στοίχημα, αλλά να ανέβω κιόλας (διπλή κονόμα) Το να στήνω σε βάρος μου είναι αυτοκτονία. Δεν καις το μαγαζί σου, που είναι μαγαζί γωνία και μπορεί να σου αποφέρει λεφτά για να ωφελήσεις άλλα μαγαζιά - χωριά. Και αυτό κοινή λογική είναι. 
Όσο για τους προπονητές: Τον Στράντζαλη τον έδιωξε, γιατί η ομάδα δεν μπορούσε να κερδίσει εντός. Εμένα μου άρεζε ο Στράντζαλης αλλά δεν είχε ρόστερ και είχε θέματα. Οταν ανέλαβε ο Χατζην πήραμε παίκτες (τότε ήρθε ο Σκοπιανός) και η ομάδα πήγε καλά μολονότι είχε χειρότερο ρόστερ από Καλλονή, Παναιτωλικό, Ολυμπιακό και ίσως Απόλλων. Μου έκανε και εμένα εντύπωση η μαλακία με τις κάρτες του σκοπιανού και του ται στο τέλος, αλλά ήταν απλως μαλακία του Χατζην.
Αν είχαμε κερδίσει τον Παναιτωλικό, ο Παπαδόπουλος θα ήταν τώρα μάγκας και με εκατομμύρια στη τσέπη. Αντ'αυτού κατήντησε χρεωμένος με 1 εκ μέσα και να τρώει και ξύλο και από πάνω

hasnamus

Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από teo 11/4/2014, 00:32

αν ηταν τοσο ανθρωπακι θα εβαζε το δαχτυλο στο μελι και δεν θα εμπαινε ολοκληρος μεσα στο βαζο.

ο "ανθρωπος" εκτος του οτι εχει πει ψεμα σε οποιονδηποτε εκατσε διπλα του, εκτος του οτι εριχνε μονιμα το βαρος σε αλλους συνεργατες του, εκτος του οτι πιστολιασε απο περσυ την πληρωμη του γηπεδου εκτος του οτι εξαφανιση τα λεφτα του κοσμου για τις μετοχες και τον κοροιδευει, εκτος του οτι μια μερα μετα τον αγωνα με τον τουρκο ειπε δεν εχω λεφτα να δωσω στους παιχτες ενω μονο το πεταλο εκοψε πανω απο 1000 εισητηρια

σε κρισιμες στιγμες φροντισε να ανακατεψει τοσο την ομαδα ωστε να την αποσυντονισει τελειως.
καθε γεναρη εκανε το ιδιο. και την κρεμουσε συνεχεια.

και ναι ειναι τοσο μα τοσο τουβλο που εστησε ματσακι κατα του ΗΡΑΚΛΗ.

το οτι ο μπετουλης επιασε περσυ στα vip ολα τα εντος εδρας κλαρινα δεν νομιζω να σου λεει κατι ρε φιλε.

οτι και να πεις ειναι λιγο για τον ρουφιανο.

το αποκωρυφωμα στο αφησα δωρο για το τελος.
κλεινει ραντεβου με τους οργανωμενους στην κατερινη, μετα το ματσακι με τον τουρκο για να μιλησουν για την ομαδα και δεν εμφανιζεται ποτε αυτος αλλα η ασφαλεια κατερινης.

αντε μεσα σε ολα να σου θυμισω οτι του εδωσαν ΕΞΤΡΑ 790.000 για να βγαλει τη χρονια.
αλλα και αυτα μαλλον δεν φτανουν..σιγουρα για να στησεις ομαδα στην Β θες 2-3 μυρρια.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από Bezyr 11/4/2014, 00:51

@has
κρατα μια πισινη γι αυτα που λες.
Σου ξαναλεω, ορισμενα στοιχεια τα αγνοεις.Πολυ πριν, στο φορουμ εχουμε συζητησει κατ ιδιαν για πραγματα και θαματα που εκανε ο ψευταρας.
Δεν χρειαζεται πολλα.Μια βολτα απο το Κατσανειο επρεπε να ερθεις για να σου πουν ανθρωποι που τον βοηθησαν να ανταπεξερχεται σε καθημερινα εξοδα, και τωρα τρεχουν στα δικαστηρια να παρουν τα λεφτα τους πισω.
Πολυ θα θελαμε ολοι εναν τιμιο επενδυτη στην ομαδα, ακομη και αν δεν εχει πολλα χρηματα αλλα να ειναι τιμιος και παντελονατος.
Τετοιος ψευταρας λενε δεν ξαναπερασε.
Καπου στο φορουμ αλλα και στο αλλο φορουμ εχει ανεβει κατασταση φετινη με τα εσοδα που πηρε.Χιλιαδες ευρω. Με ροστερ 600 χιλιαδων.Αυτα ειναι αδιαψευστα στοιχεια.
Δεν τον ρωτησε ομως ποτε κανενας ΑΡΔ, στασου ρε προεδρε, πηρες τοσα, πως εξηγουνται τα χρεη?
ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΧΡΕΗ!
Επισης, οπως καταλαβαινεις δεν μπορω να σου γραψω δημοσια για παιχνιδια στημενα, οποτε αστο σου λεω...
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4963
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από hasnamus 11/4/2014, 01:09

Eγώ πισινή κρατάω, αλλα περιμένω να ακούσω συγκεκριμένα στοιχεία και συγκεκριμένα νούμερα οσον αφορά τα οικονομικά στοιχεία. Σόρρυ αλλά ακούω γενικά πράγματα που δεν βοηθάνε

Το οτι είναι ψεύτης το πιστεύω, αλλά αυτή είναι η μοίρα οσων κάνουν αυτές τις δουλειές. Συγγνώμη, αυτοί που ζητάνε τα λεφτά τους πίσω, τι είναι; τα δώσαν σαν εξυπηρέτηση και τα ζητάνε πίσω; Ρε συ έφτασε στο σημείο να μην κουρεύει το γρασίδι, να πηγαίνουν οι παίκτες στο γήπεδο με τα αυτοκινητά τους, να τραυματίζεται ο μπουκουβάλας και να πηγαίνει μόνος στο νοσοκομείο. Δεν μπορώ να πιστεψω οτι τσεπώνει λεφτά και δεν καλύπτει αυτές τις ανάγκες της ομάδας που εκθέτουν τον ίδιο. 

Μια ομάδα έχει απίστευτα έξοδα και στη β εθνική είναι αδύνατο να βγάλεις λεφτά, το μόνο που προσπαθείς είναι να μειώσεις τη χασούρα. Μόνο το ταξίδι σε ψαχνά και χανιά είναι 15000, τι να λέμε. Δεν καταλαβαίνω το πρόβλημα να πείς κατι για το στοίχημα. Τα δικαστήρια έχουν πιο σοβαρές δουλειές από τα να ασχολούνται με μας.

hasnamus

Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από teo 11/4/2014, 01:32

κατα καιρους εγραφαν και τα σαιτ για "ανωνυμους" οπαδους που εδιναν χρηματα. που μονο ανωνμυμοι δεν ηταν.

οπως και για τον υψηλαντη αν δεν κανω λαθος που εδωσε.

αυτο ειναι ενα κομματι ανακοινωσης της Α.Θ.10 που ειχε βγαλει για τα οικονομικα.

Έσοδα τα τελευταία δυο χρόνια:

125.000 ευρώ ο άγνωστος οπαδός του ΗΡΑΚΛΗ,

140.000 ευρώ ο ηρακληδέας χορηγός,

25.000 ευρώ ο Νίκος Υψηλάντης

50.000 ευρώ από μπουτίκ και κυλικείο την περίοδο 2012-13

120.000 ευρώ από διαρκείας και μετοχές την περίοδο 2012-13

80.000 ευρώ από τα τηλεοπτικά της περιόδου 2012-13

200.000 ευρώ από τα τηλεοπτικά της περιόδου 2013-14

50.000 ευρώ από τις προκρίσεις στο κύπελλο

Δεν γνωρίζουμε πόσα χρήματα εισπράχτηκαν από τις διαφημίσεις του ΟΠΑΠ στη φανέλα, από εισιτήρια αγώνων, από διαφημίσεις και χορηγίες, από τη μπουτίκ και το κυλικείο τη φετινή χρονιά, από τα διαρκείας της φετινής χρονιάς, καθώς και άλλα έσοδα τα οποία αγνοούμε.


αυτο ενα δευτερο που αφορα το ιδιοκτησιακο.
Έχουμε στην κατοχή μας ένα έγγραφο από εταιρεία του εξωτερικού με ημερομηνία 15/11/2013 οι οποίοι ενδιαφέρονται και ζητούν στοιχεία για την ΠΑΕ. Την όλη διαπραγμάτευση χειρίζεται ο δικηγόρος Αθανάσιος Παπαζαϊτης. Δεν γίνεται καμιά σοβαρή επαφή και φυσικά το αποτέλεσμα είναι το ναυάγιο το οποίο έρχεται λίγες μέρες αργότερα στις 9/12/2013.

1

Δε ξέρουμε και δε μας αφορά αν αυτή η πρόταση ήταν σοβαρή ή όχι. Αυτό που καταλαβαίνουμε είναι ότι ο "κλάψας" ΔΕΝ πουλάει την ΠΑΕ ΗΡΑΚΛΗΣ ενω επίσης μπορούμε να υποθέσουμε οτι και άλλες τέτοιες περιπτώσεις έλαβαν χώρα τις οποίες ποτέ δεν μάθαμε.


και αυτο ενα τριτο που αφορα τα εισητηρια

Στον αγώνα κυπέλλου με τον παοκ δήλωσαν στους παίκτες ότι κοπήκαν 4200 εισιτήρια και ότι εισπράχτηκαν 40.000 ευρώ σύνολο. Δεν γνωρίζουμε πόσα εισιτήρια κοπήκαν στ' αλήθεια, ξέρουμε μόνο ότι μια ώρα πριν το παιχνίδι είχαμε δώσει στην ΠΑΕ 45.000 ευρώ από εισιτήρια που είχαμε πουλήσει σαν σύνδεσμος.

εξηγησε μου ομως εσυ ρε ρε φιλε, πως γινετε π.χ. η καλλονη ή οι αλλες ομαδες να πηγαινουν πιο καλα απο εμας. δε νομιζω να εχουν ολοι μα ολοι τα εξτρα εσοδα που εχουμε εμεις ή να συγκρινεις τον κοσμο μας με τους αλλους ή ακομα ακομα αυτους που τον εδωσαν λεφτα στις δυσκολες φασεις.

για το ιδιοκτησιακο δεν το συζηταω..
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από Bezyr 11/4/2014, 09:19

Ο Υψηλαντης, που μιλησε για τον εαυτο του, ειπε στην συνελευση οτι του εδινε χρηματα προς διευκολυνση.Και τα επαιρνε πισω πολυ δυσκολα μεσω νομικης οδου.
Απο κει και περα, για τα ψεματα τι να πουμε τωρα.
Το τι ελεγε στη "συμμετοχικη", τεσπα, τα ειπαμε αυτα.
Απλα, ο Παπ θα μπορουσε να κανει το εξης: Οταν περυσι απετυχε να μας ανεβασει, να δηλωσει πως απετυχε και να πουλησει τις μετοχες σε οποιον ηθελε.Τοσα θελω κυριοι....Ολα τ αλλα ειναι να χαμε να λεγαμε.Οχι, δεν μπορω μονος, θελω βοηθεια, δεν αγορασαν Ηρακληδεις μετοχες, δεν με βοηθανε, δεν ερχεται ο κοσμος στο γηπεδο....Να βαλει ο αλλος λεφτα να διοικει ο Παπαδοπουλος.Που γινονται αυτα?
Για τον κοσμο πριν απο αυτον περασαν καμμια δεκαρια.Λοιπον, τσαμπα συζηταμε.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4963
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από hasnamus 11/4/2014, 11:51

Teo βλέπω οτι τα οικονομικά στοιχεία που δίνεις δεν μου δίνουν μια εικόνα, για να καταλάβω τι παίζει. Βασικά, εγώ να καταλάβω θέλω. Δεν έχω κανένα πρόβλημα να θεωρήσω τον Παπαδόπουλο κλέφτη, αλλά θέλω να μου πείς φέτος, πόσα έβγαλε η ομάδα και πόσα ξόδεψε η ομάδα για να βγάλω ένα συμπέρασμα.

Μου δίνεις κάποια ποσά που είναι για δύο χρόνια και μαζί δεν κάνουν ουτε 1 εκ. Έχετε κάποια πιο συγκεκριμένα στοιχεία; Εσυ πας να μου πεις τώρα οτι ο Ηρακλής είναι και κερδοφόρος; Στέκει ρε φίλε αυτό; Σε μια ομάδα β εθνικής που πρωταγωνιστεί η χασούρα είναι δεδομένη. Δίνεις μπροστά, πιστολιάζεις οσο σε παίρνει, και περιμένεις να ανέβεις super league για να ρεφάρεις. Αυτή η ιστορία συμβαίνει στο ελλ ποδόσφαιρο εδώ και 30 χρόνια και είναι η τακτική του έλληνα λαμόγιου παράγοντα. Ετσι δουλευουν οι καθε λογής Κομπότηδες και ο Παπαδόπουλος δεν αποτελεί εξαίρεση. Φυσικά, οι οπαδοί κάνουν τα στραβά μάτια, η ομάδα χρεώνεται και μετά κλαίγονται για τον κακό παράγοντα. Έχουν ευθύνη οι οπαδοί για αυτή την κατάσταση. Στον Ηρακκλή που έχει ηδη χρεωκοπήσει μια φορά ακόμα μεγαλύτερη ευθύνη. Θα έπρεπε να απαιτούν μπάτζετ σύμφωνο με τα έσοδα και οχι οτι να ναι. Ετσι, συμβαίνει σε πολλές ομάδες στην Ευρώπη, που μπορεί να είναι και στη Γ, αλλά έχουν 20χιλ διαρκείας. 

Ένα από τα λάθη ήταν οτι έμεινε ο Παπαδόπουλος, πέρσι. Έπρεπε να είχε λήξει αυτή η ιστορία. Φίλε, δεν μπορείς, δεν έχεις λεφτά, σεβαστό - κάνε στην άκρη. Από την άλλη όμως δεν εμφανίστηκε και κανένας σοβαρός επενδυτής. Μόνο διαχειριστές που θέλαν να πάρουν τη θέση του άλλου διαχειριστή μπας και ανέβουν και μαζέψουν αυτοί όλα τα λεφτά. Αυτή η κωμωδία παίζεται

Πάντως, ετσι ο Υψηλάντης, έδινε λεφτά και τα ζητούσε πίσω; Κατα τα άλλα τη λεζάντα του την έκανε ως ευεργέτης. Ραδιόφωνα, συνεντέυξεις κτλ. Στις εξυπνάδες όλοι πρώτοι. Οταν είναι να δώσουν λεφτά και να πάρουν την βασική ευθύνη, σφυρίζουν κλέφτικα.

hasnamus

Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από Bezyr 11/4/2014, 12:57

Μα, ο Υψηλαντης και αλλοι 15, βαλανε 5 χιλ ο καθενας για να τρεξει η ΠΑΕ, οχι να παρουν την διοικηση.
Πριν απο αυτην την κινηση της συμμετοχικης που οργανωσε ο Καρα-Ογλου, απλα διευκολυνε τον Παπ σε ρευστο.Ποτε ο Υψηλαντης δεν ειπε οτι θελει να γινει προεδρος του Ηρακλη.

Κατα τα αλλα, αν ο μπατιρης δεν εχει οπως λεει λεπι, να βγει και να πει.Τι εβαλε, τι πηρε.Οχι, δεν πληρωνω γιατι δεν εχω.Χεστηκαμε αν δεν εχεις.Πουλα την ομαδα.Ειχε απο την ΑΕΠ 160 χιλ χρεος, και εκανε αλλο 1.140.000.Να μας πει που εδωσε και τι.τον Ηρακλη τον πηρε με μηδεν χρεος.ΜΗΔΕΝ.
Φετος ειχε ροστερ 600 χιλ. Εδωσε 4 μηνιατικα εως τον Δεκεμβριο, ετσι δεν ειναι?Ας μας δικαιολογησει ΑΥΤΟΣ που ξοδεψε.Οχι εμεις να μαντευουμε.
Οταν μπηκαν της συμμετοχικης, του ζητησαν εναν απλο ισολογισμο, χοντρικα.Ουτε ο ιδιος, ουτε ο λογιστης του ηξεραν.Ενα χαος.Το ατομο ειναι χειροτερος απο μπακαλης, και μαλιστα ψευτης μπακαλης.
Αυτα ειπωθηκαν δημοσιως απο ανθρωπους επωνυμως.Ουτε και οσοι απο την συμμετοχικη(Πετριδης) συνταχθηκαν με το σχεδιο του να ερθει ο Γαλανος δεν τα αμφισβητησαν οταν ελεγοντο.
Απο κει και περα,@has δεν προσπαθουμε να σε πεισουμε για κατι, αν απο ολα οσα σου λεμε επιμενεις στην λογικη του "νοικοκυρη", υπαρχουν και οσα ακουστηκαν επισης επωνυμως περι στημενων.Αυτα δεν λεγονται δημοσια αλλα πλεον ειναι γνωστα.Ο Ηρακλης θεωρηθηκε ως μια απο τις μια πιο βρωμικες ομαδες του πρωταθληματος περυσι.Ή δεν εχεις ακουστα για τον "καφενε" στην Κατερινη...
Εγω (και φανταζομαι και συ) δεν ανεχομαι να λεγεται κατι τετοιο για την ομαδα μου.Εκει υπαρχει κοκκινη γραμμη.
Στην επομενη συγκεντρωση στο Κατσανειο, ελα να παμε μαζι να ακουσεις να φριξεις.Ολα δεν λεγονται δημοσιως.
Ξερεις οτι στην συγκεντρωση του Ιουλιου αναφερθηκαν λεπτομερειες και εγινε εκκληση στους δημοσιογραφους να μην κανουν κουβεντα προς τα εξω? Ακουσες τιποτε? Και ομως ειπωθηκαν πολλα ντροπιαστικα με ονοματεπωνυμο.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4963
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από hasnamus 11/4/2014, 13:52

Eγώ δεν είπα ποτέ οτι ο Παπαδόπουλος είναι νοικοκύρης. Ενας νοικοκύρης δεν θα άφηνε την ομάδα χωρίς γιατρό, να προπονείται σε γήπεδο που φυτρώνουν μανιτάρια και οι παίκτες να πηγαίνουν με παπάκι στο γήπεδο. Σίγουρα κάνει αλχημείες με τα οικονομικά και προσπαθεί με κάθε τρόπο να μείνει μπας και ανέβει και κονομήσει από τη nova. Αυτό ομως απέχει από το να λέμε οτι τσεπώνει λεφτά. Μπορεί και να το κάνει στην τελική, αλλά τα περιθώρια δεν είναι πολλά, γιατί τα έσοδα είναι λίγα. Θεωρώ πιο πιθανό να μην έχει βάλει ουτε ευρώ, δεδομένου οτι δεν έχει οικον. επιφάνεια, και να πορεύεται με οτι παίρνει από έσοδα. Αυτό ναι. Δεν κάνει για τον Ηρακλή συμφωνούμε. Το ονειρό του επαναλαμβάνω είναι να αποκτήσει ο Ηρακλής οικονομική αξία (δεν την εχει τώρα) και να πουλήσει. Για να το πετύχει αυτό δίνει μάχη επιβίωσης. Έχει πεί ψέμματα στο σύμπαν, έχει πιστολιάσει το σύμπαν, έχει επινοήσει Ιρανούς (βραβείο σκηνοθεσίας στο φεστιβάλ Βένετίας)  και άλλα πολλά. 

Λοιπόν θέλω ένα ματς οπου ο Ηρακλής ήταν στημένος από τον Παπαδόπουλο να χάσει. Αυτό για να καταλάβω τη φερεγγυότητα της πληροφορίας. Δεν το αποκλείω, αλλά θέλω να κρίνω. Εγώ πάντως θα έστηνα σε νίκη δική μου.

Αν εσύ θεωρείς οτι πχ φέτος με Νίκη και Τύρναβο είμασταν στημένοι, σόρρυ αλλά βλέπεις φαντάσματα. Σε αυτά τα δύο ματς μπορεί να χάσαμε και την κατηγορία.

hasnamus

Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από Bezyr 11/4/2014, 13:53

Σιγουρα βλεπω φαντασματα  Very Happy  Very Happy
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4963
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από teo 11/4/2014, 14:34

Ok βλεπω και εγω φαντασματα.
Φαντασματα τετοια που περσι μου εδωσαν ματσακι κλαρινο εντος εδρας με την ομαδα του πετρελαια.
Καληνυχτα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Ροστερ 2013-1014 - Σελίδα 10 Empty Απ: Ροστερ 2013-1014

Δημοσίευση από Bezyr 24/4/2014, 19:28

Bezyr έγραψε:Την ερχόμενη Τρίτη (1/4) αναμένεται τελικά να εκτιμηθεί η κατάσταση του Τάι αλλά και να διαπιστωθεί αν ο ποδοσφαιριστής, θα είναι έτοιμος για την έναρξη των πλέι – οφ.

Αναμονή για Τάι…

Οι πρώτες εκτιμήσεις αναφορικά με το μέγεθος του τραυματισμού του Βραζιλιάνού, κάνουν λόγο ακόμη για υποτροπή, καθώς ο τραυματισμός επήλθε στο ίδιο σημείο που ταλαιπωρήθηκε τελευταία και συγκεκριμένα στον δικέφαλο, ωστόσο τίποτα δεν θα πρέπει να θεωρείται δεδομένο εάν δεν ακουστεί από επίσημα χείλη.

Εκείνο βέβαια το οποίο δεν θέλει να ακούσει με τίποτα ο Γκιγιέρμο Όγιος, αλλά και όλος ο Ηρακλής, είναι ότι ένας ακόμη βασικότατος παίκτης, μετά τον Μπάμπα θα απουσιάσει από την πρεμιέρα των πλέι-οφ, οπότε και ο Ημίθεος θα ξεκινήσει την αντεπίθεσή του για την υλοποίηση του στόχου της ανόδου.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Οπως εγραψα και τις προαλλες, προσωπικα θεωρω οτι το Θεμα Ται ειναι το σημαντικοτερο που μας απασχολει εδω και τωρα οσον αφορα στο αγωνιστικο.
Το προηγουμενο διαστημα, ειχαμε διαβασει οτι θα ακολουθουσε μια θεραπεια που ειναι "εντατικη".
Αυτες οι θεραπειες δεν ειναι τιποτε φοβερο σαν ιδεα.
Απλα εντατικοποιουν μια φυσιολογικη διεργασια.
Οταν ενας ιστος υποκειται σε τραυματισμο, αρχικα ο οργανισμος "εκκαθαριζει" την περιοχη απο τους κατεστραμμενους ιστους, και στη συνεχεια αναλογα με την βλαβη, ειτε υπερλειτουργει και αντικαθιστα αυτους με νεους, φυσιολογικους, ειτε επειδη προκειται για πολυ εξειδικευμενους, δεν μπορει να τους αντικαταστησει και τους αντικαθιστα με συνδετικο ιστο, τις γνωστες μας "ουλες", οπως σ ενα εμφραγμα ας πουμε.
Σε μια θλαση μυικη ομως, οπως λεγεται πως ειναι ο τραυματισμος του Ται, ο οργανισμος φτιαχνει νεες μυικες ινες, αλλα ο νεος ιστος αρχικα ειναι ευαλωτος.
Γι αυτο και οι υποτροπες ειναι και σοβαρες και ευκολες.
Οπως σε ολους τους ιστους, εκτος νευρων, για να παραχθουν νεοι, τα κυτταρα εκκρινουν ειδικες ουσιες που λεγονται αυξητικοι παραγοντες.
Η νεα λοιπον θεραπεια που ακολουθουν οι ορθοπαιδικοι, ειναι η εξης.Παιρνουν καμμια 100η ml αιμα, το φυγοκεντρουν και στη συνεχεια εκχυουν το υπερδιηθημα που ειναι πλουσιο σε αιμοπεταλια και αυξητικους παραγοντες στην περιοχη με την βλαβη.
Ετσι, επιταχυνουμε την επουλωση.
Παρ ολ αυτα, υπαρχει και παλι ενα λεπτο σημειο.
Επειδη προκειται για υποτροπη, ηταν σημαντικο η προχθεσινη συμμετοχη του Ται να αποφασιστει με βαση το απαραιτητο αυτης.
Ηταν απολυτως απαραιτητο να παιξει?
Διοτι ακολουθουν τα πλαιη οφ, και χωρις Ται τα πλαιη οφ θα ειναι αστα να πανε.
Και κατι αλλο, αντε και χρησιμοποιηθηκε.
Αντε και φαγαμε γκολ, ισοφαρισμα και προηγηθηκαμε πριν το ημιχρονο.
Αφου ξερουμε την ευπαθεια του παικτη, πληροφορησαν τον Ογιος για το θεμα της ευπαθειας?
Γιατι τον παικτη δεν τον εβαλαν σταδιακα να παιξει?
Ή, γιατι αφου προηγηθηκαμε, συνεχισε να παιξει ολο το ματς?
Τα ερωτηματα αυτα δεν ειναι μετα Χριστον προφητειες, γιατι ξεραμε ολοι οτι υπηρχε θεμα υποτροπης θλασης του παικτη.
Κοινως για μενα, υπηρξε για αλλη μια φορα ενας ακομη απιστευτος ερασιτεχνισμος στο θεμα Ται.
Και ομως, κανενας δημοσιογραφος δεν εκανε την παραμικρη ερωτηση για το τοσο σοβαρο θεμα με τον Ται.
Θα μου πεις δεν ξερανε τα παραπανω.
Ναι αλλα πληρωνονται για να ρωτανε και να μαθαινουν.


(σορυ για το μακρυναρι αλλα για να ξερουμε)

Σας εχω ρε γατονια στην πρωτη σειρα πληροφορησης.Σας ειπα οτι ο Ται ειναι ξοφλημενος και οτι δεν ειναι απλα τα πραγματα.15 ποστ σας εκανα.Σας ειπα πιο ειναι το προβλημα με τις θλασεις.Εκει στην ομαδα τι σκατα κανουν με τον παικτη δεν καταλαβαινω.Θα μου πεις, οταν στην αρχη της χρονιας κραζαμε που κρατησαμε τον σακατη αντι να φερουν παικτες ειχαμε τα φερεφωνα διπλα και τα ακουγαμε.Εδω τωρα ο @has θα μας ελεγε, παλι ο ΠΑΠ φταιει?
Ποιος φταιει δηλ ο φουτσος μου ο τζιτζιφιογκος?
ΕΕΕΕΕΕΕΧΟΥΜΕ ΠΑΙΙΙΙΚΤΕΣ.....

Νοκ άουτ ξανά ο Ταϊ
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4963
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 9, 10, 11  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης