FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

....PLAY OFF....

+3
hasnamus
teo
Bezyr
7 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 4/4/2014, 21:43

εγω πιστευω οτι αν ο Ογιος στησει μια ομαδα στην Β απ το καλοκαιρι με ενα φυσιολογικο μπατζετ ΑΛΛΑ με παιχτες που θα επιλεξει αυτος και θα προετοιμασει οπως νομιζει, θα εχουμε ακομα μεγαλυτερη επιτυχια.
ειναι ,ας ακουστω γραφικος, πολυτελεια ο Ογιος σε μια ομαδα στην Β μονο και μονο απ την κουλτουρα του και τις παραστασεις του στη μπαλα που δεν ειναι μονο εξωτερικου, αλλα και ελληνικης πραγματικοτητας.
για τα δεδομενα μας και την μπαλα που εχουμε δει κατα καιρους (και εσεις οι μεγαλυτεροι ακομα παραπανω) μας καθεται κουτι. οτιδηποτε πιο κοντα σ αυτο ειναι ο σερβος -που δεν θα ερθει για κανενα λογο- και ο κωφιδης με το ατου της μιας καλης χρονιας που εκανε αν και δεν μ αρεσει γενικοτερα η ολη του συμπεριφορα κατα καιρους στην ομαδα να πω την αληθεια, αλλα θα το παραβλεψω ΑΝ υποθεσουμε οτι για μια (1) σεζον θα λειτουργησει η παε χωρις προβληματα.
αυτα για τον κοουτς.

για την παε. μ αυτα που με ειπες γιατρε και με πληροφοριες που συλλεγω απο γνωστους και φιλους που εμπιστευομαι και εκτιμω, πιστευω οτι ΑΝ δεν βρεθει αμεσα ΑΜΕΣΑ λυση με αλλαγη μεγαλομετοχου και οχι μανατζμεντ, οχι μεσοβεζικης λυσης η ομαδα θα διαλυθει -ξανα- και θα οδηγηθει στην Β διοτι ο τωρινος μεγαλομετοχος αδιαφορει τζογαρει και τσεπωνει μονο (δες τι ειπωθηκε στην κληρωση για λεφτα) και απο την αλλη οποιοσδηποτε μπλεχτει χωρις να εχουν κοστος οι αποφασεις του -προσωπικο και οχι μονο στην ομαδα- ο καθενας θα κανει το πειραμα του.
η κινηση συμμετοχων ξεκινησε με θετικη αυρα, μ αρεσε στο πρωτο ακουσσμα ΑΛΛΑ σαν κλασσικος ΗΡΑΚΛΗΣ το μπουρδελοποιησαν και αυτο δυστυχως και εκτος του οτι χωριστηκαν και ο καθενας εκανε το δικο του, η ποιοτητα επεσε στο σημειο, απο εταιρια σε παρειστικο/καφενειακο παρεακι που θα διοικηση μια ομαδα στα ερασιτεχνικα ή στο 5χ5 αντιστοιχο του μπΗΡΑΚΛΗ, που οι οποιες αποφασεις δεν θα εχουν και τοσο μεγαλο κοστος.

γιατρε, αυριο θα ειμαι σαλονικα. αν ψηθεις παμε για ενα καφεδακι σε μερος που θα διαλεξεις (χρωστας καλο μαγαζακι-προταση για ποιοτηκο καφε) και κουβεντα για τα νεα. αν σε βολεψει.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Bezyr 4/4/2014, 21:52

Ελπιζω σε 3 πραγματα
Το πρωτο ειναι να διαψευστουμε και να εχει τις μετοχες ο Παπαδοπουλος.
Το δευτερο ειναι να μην μας στησει
Και το τριτο ειναι να ενδιαφερθει ο Χαιτογλου

Τ αλλα τα θεωρω ησσονος σημασιας.Και εννοειται, ν ανεβουμε.
Την Κυριακη να παμε μετα το μεσημεριανο για καφε και μετα στο ματς.Κυριακη δεν παιζουμε?
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 4/4/2014, 22:10

νομιζω ναι. κυριακη πρεπει να παιζουμε. 6/4 δεν ξεκιναμε?
για το 1. πρεπει να τις εχει ο κλαψας. απλα πρεπει να δεχτεις οτι μας παιζει μπαλα οους και αυτος.
2. αν δεν κοψουν καθε επαφη με μανατζερ κτλ οι παιχτες το στησιμο απο καπου θα το φαμε. τωρα απο που ειναι αλλο καπελλο.
3.ο χαλβας αν ηταν να μπλεχτει θα μπλεκοταν. τωρα ειναι στην απεξω ο μικρος γιατι "λεγετε" οτι τα εχουν χωρισμενα τα πραγματα, οχι με την κακια εννοια, με το υπολοιπο φαμιλι. απλα παιζει με τον δικ οτου κωλο που μαλλον δεν ειναι τοσο καλος.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Επισκέπτης 4/4/2014, 22:13

Ωρε τι πινετε;

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 4/4/2014, 22:29

papin επανεφερε μας στην ταξη! cheers 

τι να κανουμε, λιγο τα νευρα, λιγο το οτι δεν παιζει κανενα καλο νεο, λιγο απ ολα και ξεδιπλωνουμε θεωρειες που μας κατεβαινουν ή και ελπιδες αλλες φορες.

ριξε και εσυ κατι στο τραπεζι να κανουμε κουβεντα ρε φιλε.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Επισκέπτης 4/4/2014, 22:39

Την Κυριακη να πατε πριν το μεσημεριανο στο γηπεδο, μηπως και δε βρητε θεση. Εμεις παντως λεμε να παμε την Τεταρτη.......

Επισκέπτης
Επισκέπτης


Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Bezyr 4/4/2014, 22:43

Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz Razz 
ναι ρε μλκ τεταρτη παιζουμε
 Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed Embarassed

ν αλλαξουμε τα χαπια, χαλασαν τα παλια

Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 4/4/2014, 22:46

papin έγραψε:Την Κυριακη να πατε πριν το μεσημεριανο στο γηπεδο, μηπως και δε βρητε θεση. Εμεις παντως λεμε να παμε την Τεταρτη.......

αχαχαχαχαχααχαχα sold out θα ειμαστε.
ε ακομα καλυτερα. καφεδακι χωρις πιεση χρονου.

ναι ρε γαμωτο και κατι δεν μου κολλουσε. και εγω το σκεφτομουν οταν βγηκε η κληρωση οτι δεν παιζαμε κυριακη αλλα το ξεχασα.

ντοκ, να μου γραψεις αλλα χαπια.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από hasnamus 5/4/2014, 15:30

Bezyr όσον αφορά τα ερωτηματά σου σε σχέση με ενδεχόμενη αλλαγή Όγιος

1.Δεν νομίζω οτι οποιοσδήποτε προπονητής θα έρθει για να πάρει λεφτά. Θα του βάλουν μπροστά το καρότο της ανόδου και θα του πουν "πετυχέ την εσύ και θα πάρεις καλά λεφτά"
2. Δεν χρειάζονται νέοι παίκτες γιατί ο Ηρακλής απλά έχει το καλύτερο ρόστερ της κατηγορίας και δεν πρέπει να το ξεχνάμε αυτό. Οχι επειδή δεν κάναμε μεταγραφές το γενάρη να λέμε οτι δεν κάνουν οι υπάρχοντες. 
3. Ναι ένας νέος προπονητής μπορεί σε μια εβδομάδα να επιφέρει δραματικές αλλαγές. Το έχουμε δει δεκάδες φορές αυτό. Ένας προπονητής ψημένος στη Β (τυπου τεννες, βοσνιαδης, βαζακας) ξερει να στησει μια ομάδα, να εκμεταλλευτεί χώρους, να πάρει αποτέλεσμα.

Θεωρώ οτι αν δεν κερδίσουμε τον Φωστήρα θα χρειαστεί η αλλαγή. Το θέμα είναι οτι με Υηλάντη και Χαιτογλου να κάνουν κουμάντο, θα υπάρξει εμπλοκή. Ο Υψηλάντης οταν ήταν να έλθει ο Όγιος δεν τον ήθελε και οταν ήταν να φύγει τον ήθελε λεγοντας οτι "δεν ξέρει αν είναι καλός προπονητής αλλά ξέρει οτι είναι καλός άνθρωπος". 

Για να μιλήσω καθαρά, εγω ειμαι απαισιόδοξος. Στα τελευταία κρίσιμα ματς ο Όγιος μου έδειξε οτι απλά δεν έχει τις ικανότητες. Οκ δίνει ψυχολογία, αλλα αυτό στέρεψε. Με το Φωστήρα θα φανούν πολλά. Θα χαρώ να έχω αδικήσει τον Όγιος γιατί και εγώ οπως όλοι τον έβλεπα σαν τον σωτήρα.

hasnamus

Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Bezyr 5/4/2014, 16:48

1.Να ερθει προπονητης χωρις λεφτα? Χμ..

2.Σε ορισμενες θεσεις εχουμε οντως καλους παικτες.Σε καποιες αλλες, οπως στο κεντρο της αμυνας απο τους χειροτερους της κατηγοριας.
Απλα, οι καλοι πρεπει να παιζουν ομως ετσι? Αν ειναι τραυματιες και δεν εχεις εναλλακτικες τι φταιει ο κοουτς?
3.Θα συμφωνουσα με τον συλλογισμο σου αν η ομαδα με τους ιδιους παικτες δεν εκανε για 10 ματς 9 σερι νικες με καλο ποδοσφαιρο.Ο προπονητης δεν αλλαξε φιλοσοφια, αντιθετα ειχαμε τραυματισμους βασικων παικτων οπως ο Ται και φυσικα απομακρυνση Γιαρολιμ.

Εδω θα πω κατι που ειχε αναφερει ο Παπεν τις προαλλες και επισης διαφωνω.Οτι οι παικτες δεν ειναι κουρασμενοι.
Συχνα στον αθλητισμο, βλεπουμε ενα πολυ χαρακτηριστικο φαινομενο.
Καποιος αθλητηςή μια ομαδα,κανει καποια υπερπροσπαθεια για καποιον στοχο, και συχνα, πετυχαινοντας μια μερικη επιτυχια, αμεσως μετα κλαταρει.Αυτο ειναι γνωστο στους προπονητες.Οφειλεται στο οτι δινουν ο,τι εχουν και δεν εχουν, αδειαζουν, και ενω περιμενεις συνεχεια, κλαταρουν.
Θεωρω οτι αυτο παθαμε εμεις.
Ηρθε ο Ογιος, εδωσαν υπερμετρα και φυσικα και ψυχικα αποθεματα για να καλυψουν την διαφορα, και κλαταραν.Και ψυχικα, και σωματικα, με αποτελεσμα να ακολουθησουν οι απανωτοι τραυματισμοι παικτων.Πολυ φοβαμαι οτι δεν ειναι στο χερι του Ογιος η ανοδος.


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Bezyr στις 5/4/2014, 19:47, 1 φορά
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 5/4/2014, 18:35

η μεγαλη διαφορα που δεν μπορουμε να καταλαβουμε ειναι οτι η σεζον δεν ειναι 15 ματσακια να κανεις μια 11αδα τουμπανο και να μεινεις εκει.
σε καποιες θεσεις, σε αρκετες θεσεις, εχουμε αρκετα καλους παιχτες για την κατηγορια, σε καποιες αλλες ουτε εχουμε καλους (βλεπε φορ) ουτε εχουμε αλλαγη του ηδη μετριοκακου φορ.

αυτο που εννοω ειναι οτι η καλη 11αδα, οι βασικοι που βλεπουμε δεν γινετε να παιζει συνεχεια ΟΛΑ τα ματσακια της σεζον. θ υπαρξει και κουραση και τραυματισμοι και διαφορα γενικα που θα σε ανγκασουν να κανεις αυτο που λενε ροτεισον. και εκει ειμαστε γυμνοι και φαινεται.
καποιοι, οσο μετριοκακοι και να ειναι ειναι αναντικαταστατοι, δεν υπαρχει αλλος στον παγκο με αναλογες δυνατοτητες. γι αυτο μας εχουν πεσει τα αρχιδια με με τον ται, τον μπαμπα και το πως αναπνεει ο ζαχορα στο 50'.
αυτο μπορει να σε κοψει και τον σχεδιασμο και το συστημα και την ποιοτητα με αποτελεσμα την γκελα.
γι αυτο -κατα τη γνωμη μου- ηταν εγκλημα η μη ενισχυση του ροστερ. εκει το χασαμε.

οσο για την ανοδο και τον κοουτς. εγω τον γουσταρω, δεν θα πω ψεμα. παρ ολα αυτα αν κανει κλαρινο το πιο λογικο ειναι να παρει ποδι. ποιος θα τον δωσει ποδι ομως? εχουμε διοικηση?μπααα...
και ποιος θα ερθει? με τι ανταλαγμα? θα τον πεις ανεβαζεις το αουτσαιντερ (αυτο ειμαστε βαση βαθμολογιας) και θα σε πληρωσω? σε τετοιο πειραμα κανενας τελειωμενος, κανενας χατζαρας μονο ισως ερθει.

εγω ειμαι απαισιοδοξος οτι θα ανεβουμε ΑΛΛΑ θεωρω οτι η ομαδα εχει ενα εξισου ακομα σοβαροτατο προβλημα, εξισου συμαντικο με την ανοδο που λεγετε διοικηση.
ο κλαψας πρεπει να παρει ποδι νωρις νωρις απο παντου και οι μεσοβεζικες λυσεις (οπως φανηκε) δεν περπατανε στον ΗΡΑ, οποτε οποιος νομιζει οτι μπορει να διοικησει τον ΗΡΑ ας ερθει. στο κατω κατω ο κοσμος στηριζει πρωτα και μετα κραζει αν κανεις μαμουνια. και μαμουνιες εγιναν παρα πολλες και εσκασε ο κοσμακης.

τεσπα παμε στα πλει οφ, μπας και κανουμε κατι ΑΛΛΑ εγω κραταω στο πισω μερος του μυαλου μου οτι αν δεν αλλαξει η διοικηση λιγο μετα το πασχα θα ζησουμε μια ακομα χρονια απο ιδια και καπως χειροτερη ακομα, να το θυμαστε αυτο.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από sakoulas74 6/4/2014, 10:19

Μια διευκρινιση μονο, οντως οταν δινεις οτι αποθεματα εχεις κλαταρεις μετα, ΑΛΛΑ μετα απο καποιο χρονικο σημειο επιστρεφεις. Δεν εισαι για παντα κλαταρισμενος.
Αυτο βεβαια αν ισχυει το θεμα της υπερπροσπαθειας και δεν εχει παιχτει κατι απο πισω (που σε κανα δυο αγωνες κατι πηρε το αυτακι μου αλλα το αφηνω παραεξω...)

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Bezyr 6/4/2014, 12:16

Σωστο αυτο Sak, αλλα πρεπει να λαβουμε μετα ολα τα δεδομενα.Δηλ.
Φαινεται καποιοι παικτες  να "καηκαν"?
Οχι, δεν μπορουμε να πουμε κατι τετοιο, καθως οι παικτες στα χαμενα παιχνιδια τελευταια, δεν εδειχναν αυτην την νοθροτητα που υπηρξε μετα τα ματς με τον ΠΑΟΚ και την ειχαμε αν θυμασαι επισημανει.
Ηρθαν ομως οι τραυματισμοι, πολλων παικτων μαζι.Και βλεπουμε οτι αυτοι που εμφανισαν τους σοβαροτερους ηταν στον αξονα.Και μαλιστα των δυο βασικοτερων παικτων που πανω τους στηριζοταν ολο το παιχνιδι μας.Του Μπαμπα, που ηδη ΠΡΙΝ απο τον τραυματισμο του κλαταρε και δεν μπορουσε να παρει τα ποδια του, και του Ται, που ηδη ηταν σακατης, αλλα λογω θεση επισης και αυτος ετρεξε παρα πολυ και εβγαλε θλαση.
Οι θλασεις βγαινουν ειτε λογω κακης εκγυμνασης ειτε λογω εντονοτατης καταπονησης.
Με ολα αυτα θελω να πω, οτι δεν ηταν η ελλειψη πληρωμων που ειπωθηκε πως ηταν ο λογος που εσπασε η ομαδα.Ηταν η σωματικη και ψυχολογικη καταπονηση που δεν "εκαψε' βεβαια την ομαδα, αλλα εφερε τους τραυματισμους, χαθηκε το παιχνιδι κατοχης μας, φαγαμε κοροϊδογκολ λογω σαθρων σεντερ μπακ, και τωρα ειμαστε στη φαση να θελουνε οι παικτες, να μπορουν αλλα να υπαρχουν σαφεις αδυναμιες λογω ντεφορμαρισματος και ελλειψης 2-3 βασικων παικτων μας.
Οι αποψεις ειναι πολλες βεβαια.Π.χ αυτοι οι παικτες με αλλον προπονητη και αλλο συστημα ισως να μπορουσαν να φερουν καλυτερα αποτελεσματα.Αυτο δεν το αποκλειουμε.Ουτε εγω φυσικα ειμαι απολυτος.Ολα γινονται.Απλα ειπα για να μαθει ο γερικος σκυλος νεα κολπα, ειναι πλεον πολυ πολυ risky.Γι αυτο και ηθελα ευκολα ματς στην αρχη.Να κερδισουμε χρονο και να γυρισουν Ται και ισως προς το τελος ο Μπαμπα.Για να δουμε...
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 6/4/2014, 12:52

και το κακο ειναι οτι οταν αρχισουν τα πλει οφ δεν θα παιζουμε 1 ματσακι την βδομαδα απ οσο θυμαμαι.
θα πεφτει και πιο νωρις. θα ειμαστε σφοχτα και παλι δηλαδη.
αν καταφερουμε στην αρχη να παρουμε 2 ματσακια ισως ο παραγοντας ψυχολογια καλυψει καπως καποια αγωνιστικα κενα.

**τα "αγκαθια" της αδειοδοτησης τι ειναι παιδια? αγκαθι=χρημα?γιατι ο ψευτοθοδωρας ειπε ολα καλα αλλα...

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από sakoulas74 7/4/2014, 10:37

Γιατρε μου, γραφω και με ξεχνατε με φαινεται. Εξ'αρχης ειπα πως δεν μπορει με 25 παιχνιδια στα 2/3 της χρονιας να μιλαμε για καμμενους, εκτος αν δεν εγινε σωστη προετοιμασια.
Επισης, νομιζω πως εχω αναφερει (πολυ νωρις κιολας) πως αν δεν γινει σωστη διαχειριση υλικου, προς το τελος της χρονιας θα εχουμε θεματα με παικτες κλειδια που θα παιζουν συνεχεια.
Θελω να πω οτι, αυτα ειναι γεγονοτα που τα γνωριζαν και ο προπονητης και οι γυμναστες. Κατι που σημαινει οτι μπορουσαν να παρουν μετρα (ειτε σε πιο ευκολα παιχνιδια), ή να αλλαζουν τον ρυθμο καποιων αγωνων (οταν αυτο μπορουσε να επιτευχθει), ή να κανουν αλλαγες παικτων που θα τους ειχαμε αναγκη αργοτερα (στους αγωνες τουλαχιστον που χρηζαν αλλαγης).

Τεσπα, τωρα φτασαμε εδω που φτασαμε. Ας κοιταξουν να βρουν τροπο/ους να περιοριστει το θεμα του "καψιματος", ακομα και τωρα γινεται.
Οσο για τους τραυματισμους, οσο ειναι μυικοι παλευονται. Με προσοχη βεβαια, αλλα παλευονται. Οι 14 αγωνες φανταζουν πολλοι για το διαστημα που πρεπει να παιχτουν, αλλα δεν θα παιζουμε μονο εμεις. Και οι αλλες ομαδες το ιδιο προγραμμα ακολουθουν. Εξυπνες κινησεις χρειαζεται.

Απο εκει και περα, οταν μιλαμε για πληροτητα θεσεων παικτικα, στην ουσια ξερουμε μονο τις ομαδες του ομιλου μας. Ας δουμε και τις αλλες και το κουβεντιαζουμε για το ποσο πρεπει να ανησυχησουμε. Γιατι με τις ομαδες του ομιλου μας δεν προβληματιζομαι ιδιαιτερα (οσο τις εχω δει τουλαχιστον - μπορει τωρα στα πλευ-ωχ να δουμε και "αλλα" παιχνιδια)...

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 7/4/2014, 10:55

νομιζω γενικα ολη η Β θενικη ειναι στα ιδια επιπεδα, δεν νομιζω να εχει τοσες μεγαλες διαφορες ο βορειος απο τον νοτιο ομιλο.

πανω κατω δηλαδη περιμενω να αντιμετωπισουμε ομαδες τυπου αιγινιακου και κερκυρας. ισως αντε να ειναι λιγο καλυτερος ο γαυροβολος. κατα τα αλλα τα γνωστα. ο κακος μας εαυτος και κανα 2 στημενοι οπως περσι ειναι αρκετοι για να πεταξεις 1,2 φορες βαθμους και να χαθει η μπαλα. πρεπει να προσεξουμε ΚΑΙ αυτο. ελεγχος παντου. τωρα θα μου πεις βαλαμε τον λυκο (κλαψας) να φυλαει τα προβατα (παιχτες). ε το καναμε και αυτο.

αγωνιστηκα επειδει πολλοι θα μας μελετουν -αν και ειμαστε αουτσαιντερ- καλο θα ειναι ο κοουτς, αν μπορει, να κανει καμια εκπληξη, κατα το δυνατον, ωστε να ειμαστε τοσο προβλεψιμοι και αν μπορεσει να κανει τους παιχτες πιο ορεξατους, ακομα καλυτερα.
Βεβαια, ειναι μαλακια αυτο. και οι παιχτες δεν ειναι παιδακια, ξερουν και μπαλα -οσο ξερουν- τοση ομως που φτανει για να ανεβει η ομαδα και πληρωμενοι ειναι, και τον κοουτς που θελουν εχουν, αλλο τι θελουν? εκτος και αν θελουν και καμια γκομενα καθε βραδυ πληρωμενη απο την ΠΑΕ.
οποτε και σ αυτα τα παιδακια δεν υπαρχει δικαιολογια, εκτος και αν γινουν ψιλοαδιαφοροι, τους στηριξουμε και στο τελος τους δωσουμε μπονους...
η ομαδα μας εχει τις δυνατοτητες, σε φυσιολογικο παιχνιδι (και με 50-50) στα εκτος να κραταει το Χ και στα εντος να κερδιζει ΑΝ ΔΕΝ ΜΑΛΑΚΙΖΟΝΤΑΙ.
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Bezyr 9/4/2014, 14:37

Λοιπον, δυαρι ο Γαυροβολος και ΔΕΝ μου αρεσε καθολου το σκηνικο, γιατι θεωρω οτι καθε δυαρι εκτος για Κερκυρα ή Βολο, καπαρωνει την μια απο τις δυο θεσεις....
Μονο με δυαρι της Κερκυρας στο δευτερο γυρο τωρα ερχομαστε παλι στα ισα.Εκτος και αν ο Βολος δεν παει καλα.Χλωμο.
Anyway, οπως εγραψα και διπλα περιμενω να δω σημερα πώς θα κατεβει η ομαδα.Το ματς το αφηνω ανοιχτο για καθε αποτελεσμα, καθως δεν ξερουμε ουτε τον Φωστηρα, ουτε πώς θα κατεβουμε εμεις, ουτε πώς θα παιξει η μεσαια γραμμη μας που ποναμε, για το παιχνιδι που παιζουμε...
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Bezyr 9/4/2014, 21:14

1 αγωνιστικη

Κέρκυρα-Ολυμπιακός Βόλου 1 - 2
Χανιά- Ηρακλής Ψαχνών      0 - 1
Νίκη Βόλου-Αιγινιακός         2 - 3
Ηρακλής- Φωστήρας       1 - 0


     Βαθμολογια

Ολυμπιακός Βόλου   9
Κέρκυρα                 6
Αιγινιακός               3
Ηρακλής    3
Ηρακλής Ψαχνών    3
Νίκη Βόλου            2
Χανιά                    1
Φωστήρας               0
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 9/4/2014, 21:31

3 ποντοι απ τον 2ο..καλα ξεκινησαμε..

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από hasnamus 9/4/2014, 21:53

Mπερδεμένος είμαι. Η ομάδα ήταν καλή, ιδιως στο πρώτο, με πολλές τελικές. Αυτός ο Φωστήρας ομως αποδειχθηκε απίστευτο χωριό. Θα μου πείς οτι ισως εμείς τον κάναμε να φαίνεται ετσι. Δεν ξέρω, αν αυτή η εμφάνιση είναι αρκετά πειστική, ωστε να αφήνει αισιοδοξία  για μια πορεία τρένου, η οποια είναι απαραίτητη. Το επόμενο παιχνίδι κομβικό, οπως όλα. Ο Κοντοδήμος μίλησε για το μικρό ρόστερ και την επιτακτική ανάγκη για οικονομική βοήθεια - μήπως καλεί σε συναίνεση για Γαλανό;

hasnamus

Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Bezyr 9/4/2014, 21:59

Ο Φωστηρας ενω στο τελος του πρωτου ημιχρονου ελεγα, τι σκ@τ@ ομαδα ειναι, στο δευτερο κατεβηκε πολυ καλυτερος.Θα κοψουν βαθμους αυτοι παιδια.
Εμεις εχουμε ενα θεμα αποδοσης μετα το 60.
Φοβαμαι οτι στην πορεια μεγαλο ρολο θα παιξει η πληροτητα των ροστερ, οπου και υστερουμε.
Ο Ηρακλης του πρωτου ημιχρονου με Μπαμπα και Ται μεσα νομιζω δεν εχει αντιπαλο.Ε ρε και να χαμε και τον Σκοπιανο αντι του Ζαχορα...


Έχει επεξεργασθεί από τον/την Bezyr στις 9/4/2014, 22:01, 1 φορά
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από teo 9/4/2014, 22:01

οι παιχτες εχουν παρει φραγκα, ισως περισσοτερα απο αλλους στην κατηγορια. πολυ χαιδεμα παιζει.

αν θελουν γαλανο ,δηλαδη αποφασιζουν ε(?) ας ειναι ετοιμοι για τις οποιες συνεπειες αν δεν ανεβει η ομαδα..
που ουτος η αλλος ειναι στο απυροβλητο εδω και καιρο. τωρα πρεπει να δειξουν τι αξιζουν και οτι μπορουν. οχι χαιδεμα χαιδεμα συνεχεια.

για τον σημερο αγωνα δεν μπορω να πω και πολλα γιατι τον ειδα οσο ειδα απ το πεταλο.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από Bezyr 9/4/2014, 22:45

Βαν Ντεν Μπρόεκ: «Ανώτερός μας ο Ηρακλής»

Ο βοηθός προπονητή του Φωστήρα, Βαν Ντεν Μπρόεκ, παραδέχτηκε την ανωτερότητα του Ηρακλή και χαρακτήρισε δίκαια τη νίκη των «κυανόλευκων, ενώ είπε πως ήταν χαρά για την ομάδα του να παίξει κάτω από τέτοιες συνθήκες.

«Για την ομάδα μου ήταν χάρισμα να έρθουμε και να παίξουμε στην έδρα του Ηρακλή. Ηταν συνθήκες που δεν είχαμε συνηθίσει ως τώρα. Ο Ηρακλής ήταν ανώτερος και το παραδεχόμαστε αυτό.

Εμείς στο δεύτερο ημίχρονο προσπαθήσαμε να φέρουμε το παιχνίδι σε ισορροπία, είχαμε κάποια καλά διαστήματα, όμως ο Ηρακλής πέτυχε το γκολ και πήρε τη νίκη. Ξαναλέω ήταν ανώτερος και δίκαια μας κέρδισε».

Οσο για τους στόχους της ομάδας του, είπε: «Εμείς έχουμε μία νεανική ομάδα η οποία τώρα «χτίζεται». Ο Ηρακλής δεν αξίζει να είναι σε αυτή τη κατηγορία. Είναι για εμάς μία εμπειρία να συμμετέχουμε σε αυτό το μίνι πρωτάθλημα. Ηταν η πρώτη μας ήττα μέσα στο 2014 και συνεχίζουμε. Δεν σκύβουμε το κεφάλι».

Ποτε το κωλοποδοσφαιρο μας θα σουταρει τα ζωα που κανουν τους προπονητες, προεδρους κλπ κλπ, θα δει το ποδοσφαιρο αυτο που πραγματικα ειναι, ενα παιχνιδι, μια γιορτη και να χαιρομαστε που πηγαινουμε τα μικρα μας παιδια στο γηπεδο?
Ποτε θα ξημερωσει η μερα που θα παραδεχομαστε την ηττα?
Αντι για αλλαλαγμους και υστεριες για την κοκκινη και αλλα που θα ελεγαν τα ελληνικα βληματα, ο ανθρωπος δειχνει ΕΠΙΠΕΔΟ.
Μπραβο στον ΚΥΡΙΟ που εκανε αυτες τις δηλωσεις.Ειμαι σιγουρος οτι με τετοια νοοτροπια θα παει ψηλα την ομαδα του.Μπραβο και σ' αυτους που τον επελεξαν.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από hasnamus 9/4/2014, 23:11

Aν το προσεξατε στο β μπηκε ο Λεοντιου (του Παναθηναικου) έβγαλε κάποιες πάσες και πράγματι βελτιωθηκε ο Φωστήρας.  Αυτο που φοβόμουν και δεν το είδα ομως ήταν οι αντεπιθέσεις τους.  Μακάρι, ο Όγιος να το δούλεψε το θέμα και να μην τους επέτρεψε. Πάντως, μου έκανε πολύ μεγάλη εντύπωση οτι είχαν μεγάλη έλλειψη σε ατομικό ταλέντο.

hasnamus

Αριθμός μηνυμάτων : 27
Ημερομηνία εγγραφής : 31/03/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

....PLAY OFF.... - Σελίδα 3 Empty Απ: ....PLAY OFF....

Δημοσίευση από sakoulas74 10/4/2014, 09:57

Καθημερινη και απογευμα κλασικα δεν ειδα το παιχνιδι, αλλα απο αυτα που εμαθα και διαβασα ειμασταν ανωτεροι στο μεγαλυτερο μερος του αγωνα, αρα δικαιο και το αποτελεσμα. Συνεχιζουμε.
Τα υπολοιπα παιχνιδια ηρθαν σχετικα φυσιολογικα τα αποτελεσματα. Πιστευω πως σε 2 αγωνιστικες απο τωρα θα ξεχωρισουν αυτοι που θα κυνηγουν την ανοδο και αυτοι που ειναι γκεστ σταρ. Θεωρω πως θα ειμαστε στο 1ο γκρουπ.

sakoulas74

Αριθμός μηνυμάτων : 941
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 3 από 11 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 9, 10, 11  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης