FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

+16
steliospsi
rafael nadal
dimitris
Iraklaras07
Bezyr
mos
Margasv10
Knack
AntiGrinias
teo
Big bad wolf
milano
lll
tolisblue
Timetraveler
Γαλαζιος Ηρωας
20 απαντήσεις

Σελίδα 15 από 40 Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Iraklaras07 23/7/2017, 20:45

btw ποιος γραφει στο μπλογκ; Πρώτη φορά το βλέπω
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 23/7/2017, 23:01

δεν ξερω παιδια, το βρηκα και το εβαλα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 24/7/2017, 19:24

24/7/2017 και μεχρι την παρασκευη πρεπει να δηλωθει η ομαδα στην Β εθνικη.
μεχρι τωρα κοιταμε βουβο κινηματογραφο, και τρωμε πασατεμπο. που και που μαλωνουμε και μεταξυ μας που πρεπει να παιξουμε και αν ειναι η οχι καλος ο καγιουλης (και εκει το τερματιζουμε).

μεσα σε ολα αυτα, αυτοι οι Ηρακληδεις ολοι οχι εγω και εσυ, αυτοι που εχουν κανα φραγκο παραπανω δεν εχουν 1 ευρω να παρουν την παε? ή να εμφανιστουν?
αυτο αυριο μεθαυριο θα λενε "εγω τα ελεγα" 'η θα δινουν συμβουλες τι πρεπει να γινει και παπαρια μεντολες.

που ειναι οι μεγαλοΗρακληδεις?

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Bezyr 24/7/2017, 21:34

Δυστυχως, καθημερινα αποτυγχανουμε να επιβεβαιωσουμε στο ελαχιστο οτι ενδιαφερομαστε πραγματικα για τον Ηρακλη.
Την προηγουμενη φορα που εγραψα για τον κοσμο και την συσπειρωση στον ιδρυτικο, καποιοι παρεξηγηθηκατε που εγραψα για τον κοσμο μονο του μπλα μπλα ειναι και οταν πρεπει να δρασει...κοκοκο.
Αυτη ειναι η αληθεια και οσοι δεν το καταλαβαινετε, θα το βιωσετε γρηγορα με τις εξελιξεις που ερχοναται αμιληκτες.
Η επιτροπη ετρεξε, αλλα αποτελεσμα μηδεν.Καπουτ, τελος.
Και το...αποδεχτηκαμε.
Οι μεγαλοστομιες περι ...αδικιας και αρχιδια μεντολες μας ετελειωσαν στο πιτς φυτιλι.
Τωρα, παμε να δουμε την επομενη μερα.
Και ακουγονται επισης ο,τι ναναι αποψεις.
Ρε σεις για ποιον παλιο Ηρακλη μιλατε, ποιο αλλο ΑΦΜ? Τι πστευετε οτι ειναι ο Ηρακλης? Ποσες φορες να γινουμε ρεζιλι?
Λοιπον ΝΑ ΑΝΑΛΑΒΟΥΜΕ ΤΙΣ ΕΥΘΥΝΕΣ ΜΑΣ ΟΛΟΙ ΜΑΣ.
Και ολους, εννοω οσους ακομα ασχολουνται και να δουμε ποσοι στον πουτσο ειμαστε να δουμε αν υπαρχει λυση.
ΑΠΟ ΜΑΣ
Βγαινουν οι της θ10 και λενε λυση με Καγιουλη δεν υπαρχει.
Ωραια. Με ΠΟΙΟΝ ΥΠΑΡΧΕΙ?
Με τον ιδρυτικο?
Τι νομιζετε οτι ειναι ο ιδρυτικος ρε σεις?
ΕΝΑ ΤΙΠΟΤΑ ΕΙΜΑΣΤΕ.
Μπορουν 9 παπαρες που ειμαστε εκει να αποφασισουμε τι θα γινει με τον Ηρακλη?
Με 5 χιλ μελη ομως και ανοικτη συνελλευση που ελεγα, την Τεταρτη που θα εχουμε συνελλευση, θα ηταν ΑΛΛΙΩΣ. 
Θα ακουγοταν τα παντα και θα αποφασιζαμε,
Και μετα ας ερχοταν οποιος μαλακας ηθελε να πει κανατε παπαρια.Ας ερχοσουν να μας το πριν ΠΡΙΝ ρε φιλε...
Δεν θελω να την οπω σε κανεναν.
Αλλα ο δρομος θα ειναι πολυ δυσκολος, με κακες εξελιξεις, και οπως ανηρτησα κατι προχθες στο φουμπου, πλεον, οποιος εχει αντιρρηση για το ΧΕΙΡΟΤΕΡΟ ΛΑΜΟΓΙΟ που λεγεται Παπαθανασακης πρεπει να εχει ΕΝΑΛΛΑΚΤΙΚΗ
Αλλιως λεει μαλακιες.Πρεπει να υπαρχει αυριο ΛΥΣΗ.
Στην συζητηση μεθαυριο θα κοιταξω να ρωτησω για διοικηση πρωτοδικειου, πώς γινεται, Αν γινεται και ο,τι αλλο.
Αλλα αυτο συμφερει εναντι λυσης Καγιουλη?
Πώς, με τί χρηματα?
Δεν ειναι απλα τα πραγματα και ενταξει καλο το κους κους αλλα χωρις δραστικες λυσεις, συσπειρωση λαου, δεν υπαρχει αποφαση του Βεζυρη, του Ολλανδου ή οποιουδηποτε για αφαιρεση σηματος και αλλο αφμ και αλλα γραφικα που διαβαζω.
Πόυ ειναι ρε ολοι αυτοι που ζητουσαν την ΠΑΕ σε μια μερα?
Για τον πουτσο καβαλα ειναι ολοι, και οσες γριες μεγαλοστομες, οταν ειναι να δρασουν, κοκοκοκο
Να πω και κατι αλλο?
Στα παπαρια μου και ο Αντωνελλης και καθε Αντωνελλης(τυχαιο το ονομα).Γιατι να παρει ενα διελυμενο σωματειο ρε?
ΑΛΛΑ, ΜΗΝ ΔΗΜΙΟΥΡΓΕΙΤΕ ΨΕΥΔΑΙΣΘΗΣΕΙΣ ΡΕ ΜΑΚΑΚΕΣ ΣΤΟΝ ΚΟΣΜΟ, δεν υπαρχει μια στο παντελονι.Γιατι οταν με 1 ευρω θα παρει την ΠΑΕ ο Καγιουλης, ολοι θα σκιζουμε τα καλσονακια μας, αλλα οταν ειναι να κανουμε κατι....να μαζευτουμε να πατε.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 24/7/2017, 22:37

αμα το παμε στον Ηρακλη το πραγμα κανονικα θα χαλαστουμε μεταξυ μας και δεν θα βοηθησει.
ο ανθρωπος μαθαινει με τον ευκολο τροπο λενε ή με τον δυσκολο.

κανονικα, μιας και βλεπω εχεις απογοητευτει απο την συμμετοχη του κοσμου, πρεπει να μαζευτουν τα μελη του ιδρυτικου σε καποιο χωρο του Ηρακλη και μονο τα μελη και να καθισουν κατω και να αποφασισουν κατι, αν αποφασισουν.
με τις πορτες κλειστες.

γιατι ειναι αλλο να κραζω το λαμογιο στο φορουμ, αλλο να τον κραζω στο φβ, αλλο να κανω τους αγωνες κατα των λαμογιων σε πορειες και αλλο να συμμετεχω σε ενα θεσμο.

ολο λεμε δεν υπαρχουν θεσμοι. οριστε ενεργοποιηθηκε ενας θεσμος και ειναι 250 ατομα.
αρα αυτος ειναι ο κοσμος μας.

φυσικα αυτα δεν θα γινουν γιατι αν γινουν θα μαλωνουμε μεταξυ μας και εγω δεν θελω να χαλασω την καρδια μου με κανενα φιλο μου στην τελικη.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από mos 25/7/2017, 00:22

Έχετε σκεφτεί ότι ο κόσμος μπορεί να μην συμμετέχει γιατί μπορεί να θέλει κάτι άλλο;

Ή ότι αυτό που προτείνετε, με την εμπειρία που έχει αποκτήσει πλέον ο κόσμος στο θέμα ελληνικό ποδοσφαιρικό σύστημα, να βλέπει ότι δεν μπορεί να προχωρήσει και ότι είναι μάταιο;

Γιατί εγώ ειλικρινά αυτό βλέπω, εκπροσωπώντας φυσικά μόνο τον εαυτό μου. Οι επιτροπές και τα ιδρυτικά σωματεία που θέλετε να ακολουθήσουν όλοι δεν είναι αυτό που χρειάζεται ο Ηρακλής σαν σύλλογος γενικότερα, αυτή τη στιγμή. Αλλά έστω, ακόμη και αν είναι αυτό που χρειάζεται ο σύλλογος, ας είμαστε ρεαλιστές και ας το πάρουμε απόφαση ότι ο κόσμος αυτός είναι πλέον και ότι αυτή είναι η διάθεση του για στήριξη. Αυτό δεν αλλάζει.

Δύο είναι οι δρόμοι και θα το ξαναπώ, είτε γινόμαστε μέρος του συστήματος και κάνουμε τα στραβά μάτια στα πιστεύω μας είτε παραμένουμε ακέραιοι σε αυτά και μικραίνουμε σε μέγεθος. Έως ότου πάει ή μέχρι να καθαρίσει το ποδόσφαιρο.

Οι κινήσεις μας δείχνουν ότι προτιμάμε τον δεύτερο δρόμο, δικαίωμα μας... αλλά να μην τρέφουμε αυταπάτες. Δεν πρόκειται να έρθει κανένας πραγματικός επενδυτής, όσα μέλη και να έχουμε στον ιδρυτικό. Με καγιούληδες και παπαθανασάκηδες θα τη βγάζουμε (τα ονόματα τυχαία, ούτως η άλλως θα αλλάξουν πολλές φορές ακόμα) και τις Κυριακές θα το ρίχνουμε στο χαβαλέ. Όσοι τουλάχιστον δεν έχουν κάτι καλύτερο να κάνουν.
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 25/7/2017, 07:57

Εγω φίλε κατάλαβα ότι ο κόσμος είναι να μαζευτούμε να πάτε είτε αυτό έχει να κάνει με την ΑΘ10 είτε με ιδρυτικούς είτε με τον ΓΣ είτε με επιτροπές.

Αυτός είναι ο κόσμος μας.

Τώρα αν δεν μπορούμε να ξεχωρισουμε ότι άλλο οι γυμναστικοί σύλλογοι άλλο η παε δεν πειράζει δεν θα τα χαλάσουμε σ αυτο.

Απλά πλέον είναι χαζό να λέμε για το μεγαλείο του κόσμου ή το μεγαλείο του ΗΡΑΚΛΗ.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 25/7/2017, 10:53

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Margasv10 25/7/2017, 14:44

Θετικό το ότι βγήκε πλέον το σάιτ του Ιδρυτικού, εγγραφή πλέον εκεί για όσους δεν έχουν κάνει ακόμη και επιθυμούν να στηρίξουν. 

Σημαντική συνέλευση επίσης σήμερα στο Κατσάνειο μετά τις 20.00 μετά από ανοιχτό κάλεσμα της ΑΘ10. 

Αυτό που προβλέπω, διαβάζοντας κάποια σχόλια από δω κι εκεί, η ΑΘ10 λογικά δεν θα δεχτεί με κανέναν τρόπο τον Καγιούλη ως λύση και υποθέτω θα προτείνει ως λύση τις ερασιτεχνικές κατηγορίες. 

Το θέμα είναι πως πρέπει να διαφωτιστούμε πλήρως και άμεσα για το τι παίζει στο ενδεχόμενο της Γ' και αν όντως, αν πάμε τελικά εκεί, θα πρέπει να παραμείνουμε 3 χρόνια στην κατηγορία, όπως και για το πως μπορεί να δημιουργηθεί ομάδα για τοπικό, καθώς ο Ιδρυτικός εδρεύει -αν δεν κάνω λάθος- στην Κατερίνη και άρα δεν μπορεί να κατεβάσει -υποθέτω- ομάδα στην ΕΠΣΜ. 

Στα της συμμετοχής του κόσμου μας στα "κοινά" του Συλλόγου, θα συμφωνήσω με το τελευταίο μήνυμα του Bezyr, ωστόσο πιστεύω πως η κατάσταση αυτή μπορεί να διαφοροποιηθεί και να έχουμε μεγάλη συμμετοχή όταν ο κόσμος δει αποδεδειγμένα θετικές κινήσεις και σοβαρή ουσία και ΟΡΑΜΑ στην όλη υπόθεση. Από τα όσα θετικά έγιναν ως τώρα στο σύντομο τελευταίο χρονικό διάστημα, μέχρι την εύρεση - ανάδειξη - επικοινωνία οράματος και βραχυπρόθεσμων & μακροπρόθεσμων στόχων υπάρχει μεγάλη απόσταση ακόμη. Μην απογοητεύεστε, τα πάντα θέλουν συνέπεια, υπομονή κι επιμονή. Δεν γίνεται από την μία μέρα στην άλλη να κινητοποιηθεί ο κόσμος, ζούμε δύσκολες εποχές στην Ελλάδα...

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/7/2017, 14:51

Λυση οι ερασιτεχνικες; Πειτε το μας απο τωρα αμα ειναι να μην ασχολούμαστε τζάμπα.
Οτι του κατεβει στο κεφαλι του καθε ενα.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Margasv10 25/7/2017, 14:54

Υπόθεση κάνω φίλε, σύμφωνα με όσα διαβάζω/ακούω. Μπορούμε το απόγευμα να είμαστε Κατσάνειο να ακούσουμε τι έχουν να πούνε/προτείνουν όσοι είναι εκεί. 

Το κακό είναι πως στερούμαστε ουσιαστικής ενημέρωσης για τα σενάρια της Γ' και του τοπικού. Το χειρότερο είναι αυτό. Γιατί δεν αποκλείεται Παπαθανασάκης-Καγιούλης να μην δηλώσουν καν την ομάδα για Β' στην τελική... Θα έπρεπε ήδη να γνωρίζουμε όλα τα δεδομένα και αυτά να είχαν επικοινωνηθεί στον κόσμο.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/7/2017, 15:09

Ναι δεν το ειπα για σενα αλλα για αυτους που προτεινουν τα ερασιτεχνικά ως λύση. Εκτος αν θελουμε να γινει ο Ηρακλης ιωνικος και ομαδα 200 ατόμων.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Margasv10 25/7/2017, 15:20

Πάντως και με Παπαθανασάκη/Καγιούλη αυτό που αναφέρεις θα γίνουμε.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 25/7/2017, 15:28

Αυτή τη στιγμή αυτό που λείπει είναι κάποιος παράγοντας του Ηρακλή.

Αυτός που θα έβγαινε θα χάραζε τον δρόμο είτε στο β τοπικό είτε στην β εθνική αλλά δεν θέλουν οκ το καταλάβαμε τουλάχιστον να μην εμφανίζονται στα σαιτ.

Οι υπόλοιπες δυο λύσεις όσο αναφορά τον κόσμο θα έχουν την ίδια κατάληξη.
Με καγιουλη γιατί κανείς δεν τον εμπιστευετε κ ελάχιστοι τον θέλουν
Αλλά και στο τοπικό.
Πάλι 200 άτομα θα μείνουμε κ αυτό γιατί ο κόσμος μας είναι ασυνεπής και δεν παίζει να στηρίξει έμπρακτα ολόκληρες σεζόν. Πχ καλλιλρατεια 5000 άτομα και μετά από 3 μήνες 200 άτομα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/7/2017, 15:51

Νομιζω πως ο συμβιβασμος ειναι μονοδρομος. Εν ολιγοις συμφωνω με αυτα που εγραψε ο γαλαζιος ηρωας. Βεβαια το καλυτερο θα ηταν να παρει την ομαδα καποιος Ηρακληδεας παραγοντας αλλα αυτοι δεν βαζουν λεφτα μονο βγαινουν στα ραδια και κανουν κριτική. τουλαχιστον να προσπαθησει να παρει την ομάδα
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Margasv10 25/7/2017, 16:09

Είναι πολύ ανησυχητική πάντως η διάθεση πολλών για εμφύλιες αντιπαραθέσεις - συγκρούσεις που βλέπω. Τόσο από την πλευρά των οργανωμένων όσο κι από αυτούς που εναντιώνονται σταθερά στην ΑΘ10. Το βασικό που πρέπει να αποφύγουμε είναι η διάσπαση.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/7/2017, 16:23

Ο καθενας λεει την αποψη του. Εγω γενικα συμφωνω με αυτα που λεει η θυρα 10 απλα αυτο ειναι πολυ τραβηγμένο (αν τελικα προταθει ως λύση) και ουτοπικο κατα τη γνωμη μου. Ας πουμε οτι συνφωνουμε ολοι και επιλεγουμε το ολικο ρισταρτ ως λυση.
Θετικα
Ξεφευγεις απο σπυρο και καγιουλη.
Αρνητικά
Θελεις 3 χρονια να ανεβεις μεχρι την Γ
Ακομη και στα τοπικα χρειαζονται καποια χρηματα που μάλλον δεν μπορουμε να μαζεψουμε.
Αν ανεβεις μεχρι τη Γ για να κανεις πρωταθλητισμο θα θες χρηματα που δεν θα υπαρχουν γιατι κανεις δεν θα ασχολείται.
Αν κανεις πρωταθλητισμό δεν ξέρεις τι ακριβώς ισχύει με την παε του ρεμου κτλ.
Θα ειμαστε τουλαχιστον μια 4 ετια(στην καλύτερη περίπτωση) ανυπαρκτοι
Θα εχουν μεινει 200 φιλαθλοι.
Εν ολιγοις ο Ηρακλης θα παψει να υφίσταται οπως τον γνωρίζαμε και θα γίνει μια ομαδα για να βγαζουν γουστα 200 άτομα.


Το ζητουμενο πρεπει να ειναι η αμεση επιστροφη της ομαδας στην σουπερλιγκ και πιστευω πως με τα τοπικα δεν θα το επιτύχουμε αυτό.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 25/7/2017, 21:05

στην Β με καγιουλη θα ειμαστε 200 ατομα χωρις καμια προοπτικη, εμπιστοσυνη, μετεωροι στην ουσια μεταξυ Β-Γ και στην καλυτερη υπο προυποθεσεις Α με παρα πολλα ΑΝ.
δηλαδη πρεπει να εμπιστευτουμε τωρα τα λογια του καγιουλη που εναντιωθηκε με τον κοσμο και μας δουλευει και μεσα στα μουτρα μας. θελει να κανει ελεγχο την παε που ασκουσε ατυπα διοικηση ενα χρονο. νταξει παπαρια μεντολες.

στο τοπικο ή ακομα και στην Γ ισως αν η αθλητικη ενωση Ηρακλης μετακομισει και μπορει να συμμετασχει στην επσμ θα ειναι μια απο τα ιδια ακριβως με την κατασταση καγιουλης απλα μια κατηγορια κατω. αν η Α.Ε.Ηρακλης ερθει θεσ/νικη λογικα θα συμμετεχει και στην επσμ (υποθεσεις κανω).
ομως παλι χωρις τα καταλληλα ατομα καταληγουμε στα 200 ατομα που θα εχει και ο καγιουλης στην Β.

αν εμεις δεν κανουμε καποιες αλλαγες στον τροπο που προσεγγιζουμε τα πραγματα, αν δλδ δεν ξαναμαθουμε μ αυτα που παθαμε δεν προκειται οι 200 να γινουν 201, δεν θα ασχοληθει κανενας ψιλονορμαλ λαμογιοπαραγοντας τυπου σπανου πανοπουλου κτλ με εμας οσο και αν κανουμε τα στραβα ματια και ριχνουμε νερο στο κρασι μας γιατι θα μας κατσικονονται καγιουληδες και καναδοι οπως βλεπουμε.

πρεπει να αποφασισουμε και να μην κοιταμε και οτι αποφασιστει να στηριχθει απο ολους μας αρεσει δεν μας αρεσει για κοινο οφελος. και να στηριχθει οχι οπως 5 αγωνιστικες μετα την καλλικρατεια, γιατι αυτο φοβαμαι πιο πολυ απ ολα και οχι τον καναδο ουτε τον καγιουλη.
τον εαυτο μας φοβαμαι.

το πιο ασχημο αυτη τη στιγμη ειναι οτι οι παραγοντες που θα επρεπε να ξεσκιζουν τον καναδο και να του ζητανε την παε σωπασαν.
ενας να εδινε το πλανο και θα αλλαζε εντελως η ψυχολογια και το κλιμα ειτε μιλουσαμε για την Α ειτε για την Β ειτε για το τοπικο.

παντως πολυ φοβαμαι οτι η λυση καγιουλη θα περπατησει αλλα θα εχουμε πολυ ασχημο τελος.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Iraklaras07 26/7/2017, 00:05

Κάτι άκυρο αλλά έχω να κάνω μια πρόταση για τον ιδρυτικό. Εγώ είμαι μακριά και δεν μπορώ να συμμετέχω οπότε δεν μπαίνω καν στον κόπο να γραφτώ. Άλλωστε κατά τη γνώμη μου σημασία έχει ο αριθμός των ενεργών μελών και εγώ ενεργός δεν μπορώ να  είμαι.
Αυτό που προτείνω όμως είναι να δημιουργηθεί μια άλλη δομή (σαν πρέμιουμ μέλος ,λέμε τώρα) όπου όποιος θέλει θα μπορεί να  πληρώνει ανά μήνα 5€. Σε αυτό θα μπορούσα να συμμετέχω γιατί το θεωρώ και ουσιαστική βοήθεια. Τα χρήματα νομίζω το ιδρυτικό τα χρειάζεται για να φτιάξει γραφεία , ίσως να συνεισφέρει οικονομικά στην συντήρηση της μίκρας και γιατί όχι ακόμα να ενισχύονται ,άτυπα  τουλάχιστον , τμήματα του ΓΣ που το έχουν ανάγκη όπως πχ το Γυναικείο Μπάσκετ ή το ανδρικό πόλο.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από mos 26/7/2017, 01:27

Όποιος θέλει να αγοράσει τις μετοχές δεν χρειάζεται μόνο 1 ευρώ αλλά 1 συν όσα χρέη, οπότε δεν είναι τόσο απλό για τον κάθε Αντωνέλη ή Χαΐτογλου να το πράξει. Αλλά ακόμη και αν κάποιος είχε τόσα λεφτά για πέταμα, θα είχε να αντιμετωπίσει το σύστημα και τους μαφιόζους που το απαρτίζουν όχι μόνο εντός των γηπέδων και των ποδοσφαιρικών οργάνων αλλά και στον επιχειρηματικό στίβο ή ακόμη και στην προσωπική τους ζωή.
Γι' αυτό και δεν μπορώ να κατηγορήσω κανέναν που δεν κάνει την κίνηση να αναμειχθεί.

Από 'κει και πέρα, το θέμα νομίζω έχει εξαντληθεί. Ξέρουμε τι σημαίνει εκτός συστήματος... αφού αυτό θέλουμε δεν καταλαβαίνω χαλιόμαστε. Έχει καμία διαφορά το βολόδερμα στη β με τον πρωταθλητισμό στη γ και στα τοπικά;
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Behind the curtain 26/7/2017, 09:49

Η ομάδα πρέπει να μείνει στη Β' πάση θυσία.
Αυτό σου δίνει κάποια μικρή ελπίδα αλλαγής στη συνέχεια.
Αν πάμε παρακάτω τελειώσαμε.
Behind the curtain
Behind the curtain

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Bezyr 26/7/2017, 14:43

Παιδες, οταν καποιος μπαινει σε ενα φορουμ να γραψει κατι δεν μπορει να μην αγαπαει τον Ηρακλη.
Αρα, οτα, βαζεις κατω τα πραγματα, ανακαλυπτεις λυσεις που ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ και εχουν σαφες ωφελος, (ενας επενδυτης που θα αναλαβει την ομαδα), και λυσεις που ΔΕΝ ΚΟΣΤΙΖΟΥΝ και ΤΟ ΠΙΘΑΝΟΤΕΡΟ ΕΧΟΥΝ ΟΦΕΛΟΣ.
Το να συμμετασχει καποιος στον ιδρυτικο ως μελος, ας βγει ΕΝΑΣ, να μου πει ΠΟΥ ΕΙΝΑΙ ΤΟ ΚΑΚΟ, ΠΟΥ θα γινει κακο στον Ηρακλη.
Για καλο, μπορω να σας αναφερω 100 αμεσα και το κυριοτερο αυτο που θα πω παρακατω.
Αυτην την στιγμη οπως επισημανθηκε, υπαρχουν πολλες αποψεις περι του τί θα πρεπει να γινει με την ομαδα.
Και ερωτω εγω σαν απλος μαλακας.
ΠΟΙΟΣ θα παρει την αποφαση για την ομαδα?
Πρεπει ή δεν πρεπει να υπαρχει ενας ΕΠΙΣΗΜΟΣ φορεας με συμμετοχη ΟΛΩΝ μεσα για να αποφασισουμε?
Δηλ η συναξη στο Κατσανειο, και το λεω εγω που πηγαινα σε ΟΛΕς ειναι πιο επισημη αποψη απο το να μαζευτει η οικογενεια του Ηρακλη σαν ιδρυτικος ΚΑΙ με την Θ 10 μεσα, και να αποφασισουμε σαν επισημος φορεας?
Ή λεω εγω τωρα, ή καποιοι δεν θελουν να δειξουμε μια γροθια, ή καποιοι θελουν να κανουν κουμαντο εκ του ασφαλους στο στυλ, λεω το κοντο μου και το μακρυ μου στα φορα και φουμπου, παιρνουν καποιοι μια αποφαση και αν δεν βγει κραζω αβερτα...
ΑΥΤΟ θελουμε?
Συγνωμη αλλα απο αυτο το γλυκο δεν θα παρω.
Οποιος λεει, μπορει ο κοσμος να μην πιστευει σε αυτες τις λυσεις, δεν το καταλαβαινω.
Ποιες λυσεις δηλαδη?
Ο Ηρακλης κατεστραφη ηδη, κι εμεις τωρα διυλιζουμε τον κωνωπα.
Απλα λεμε να αποφασισουμε τι θελουμε ολοι, οχι η Θ10 οχι ενας ιδρυτικος που ακομα καλα καλα τωρα γεννιεται, οχι ο Παπασακης ή ο Καγιουλης μονος του.
Τεσπα δεν εχει νοημα αλλο.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από iraklis_athens 26/7/2017, 16:15

Καλησπερα παιδια !

ηταν προσχεδιασμενο η ομαδα να πεσει απο τα χριστουγεννα αλλα αγωνιστικα να σωθει για να αναδειχθούν οι παικτες που ηρθαν στα μεσα τις χρονιας. λεφτα οι περισσοτεροι βγαλαν.. (φιλαδες γραφαν , οτι παικτες "χαρισαν" λεφτα" ΝΑ ΜΑΛΑΚΕΣ !

(βλεπε αλλαγη δικαστων.. 5-0) τα υπολοιπα, για τα ματια του κοσμου

γιατι ηταν προσχεδιασμενο? γιατι δεν υπηρχε μια! για να παιξει η ομαδα Α! και δεν βρεθηκε και κανεις...

ουτε για τη Β υπαρχει!

τι θα γινει ? γιατι εγιναν ολα αυτα ??

δεν ξερω, ουτε εχω ακουσει. 

το μαγαζι κλεινει! το ειχα ξαναπει μετα τα χριστουγεννα, οτι ο Ηρακλης μας πλεον δεν σηκωνει 3 αθληματα.
Ενα μπορει.. και αυτο δεν ειναι σιγουρα το ποδοσφαιρο..

iraklis_athens

Αριθμός μηνυμάτων : 449
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 26/7/2017, 17:46

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

πληροφορίες ο Παπαθανασάκης δεν κατέχει (!) περισσότερο από το 30% των μετοχών, καθώς οι πληροφορίες αναφέρουν πως παραχώρησε μετοχές σε «τρίτους» ως ενέχυρο. Προφανώς λόγω χρημάτων που έλαβε για ταμειακή διευκόλυνση και για να καλύψει ανάγκες της ΠΑΕ.

απο αλβανικο ενεχυροδανειστη για να γινουμε πιο συγκεκριμενοι.

δυστυχως αντι να τα γραψουν πρωτοι οι αρδ και να τα διαβαζουμε εδω, γραφτηκαν πρωτα εδω για ενεχυροδανειστες..

παρακατω δεν εχει να παμε. εμεις-εσεις κτλ ετσι δεν παμε μπροστα.

αλλους τους βρωμαει ο ιδρυτικος αλλους η ΑΘ10 και αμα μαζευτουμε ολοι μαζι οσοι ασχολουμαστε ειμαστε κατω απο 1000 ατομα και ισως λεω πολλα.
αμα δεν μπορουμε να καταλαβουμε 1-2 βασικα πραγματα καλα παθαινουμε οτι παθαινουμε και αλλο δεν χρειαζεται να στεναχωριομαστε κιολας.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 15 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 26/7/2017, 18:16

Οπως ειπα στον τεο το γραφω και εδω.Η μονη λυση πλεον ειναι να παμε σε πολυμετοχικο σχημα.Οπως ειπε ο μος ο Αντωνελλης και ο Χαιτογλου δεν μπορουν μονοι τους να σηκωσουν το οικονομικο βαρος η τα χρεη τοτε θα ζητησω μεσα απο την πολυμετοχικοτητα να σηκωσουν  ενα μερος του βαρους που μπορουν.
Σ αυτο μπορει να παιξει ρολο ο Ιδρυτικος λειτουργωντας σαν συγκολητικη ουσια ολων των πλουσιων Ηρακληδεων.Μια τετοια λυση ομως χρειαζεται τον χρονο της για να γινουν οι καταλληλες ζυμωσεις.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 15 από 40 Επιστροφή  1 ... 9 ... 14, 15, 16 ... 27 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης