FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

+16
steliospsi
rafael nadal
dimitris
Iraklaras07
Bezyr
mos
Margasv10
Knack
AntiGrinias
teo
Big bad wolf
milano
lll
tolisblue
Timetraveler
Γαλαζιος Ηρωας
20 απαντήσεις

Σελίδα 23 από 40 Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 7/9/2017, 23:06

ρε συ με δουλευεις?
κοιτα τα πραγματα χωρις κολληματα, σαν τριτος αλλιως δεν θα μπορεσεις να σκεφτεις λογικα.

τι σχεση εχουν αυτα που λες με τον ΓΣ ΗΡΑΚΛΗ?
ο ΓΣ ειναι ΚΛΕΙΣΤΟΣ παρτο χαμπαρι και ΑΝ ανοιξει θα ανοιξει τσοντα στον βαζελο που θα μπει σε καμια ρυθμιση και εμεις ΙΣΩΣ μπουμε σ αυτη την ρυθμιση με πολλα ΑΝ.
ΦΥΣΙΚΑ δεν λεω να παρατησεις ΚΑΜΙΑ προσπαθεια ΑΛΛΑ τα δεδομενα δεν ειναι υπερ μας και υπαρχει μεγαλη πιθανοτητα να βρεθεις ΧΩΡΙΣ ακινητη περιουσια αρα χωρις τα γηπεδα οχι την Μικρα χωρις τα ΓΗΠΕΔΑ.

μεχρι να βγει η ακρη με τον ΓΣ Ηρακλη που μπορει να παρει 1 μηνα μπορει να παρει και 50 χρονια το ποδοσφαιρικο τμημα πρεπει να λειτουργει ΑΥΤΟΝΟΜΑ.
με αλλο ΑΦΜ? με αλλο ΓΣ? σε αλλη γειτονια? καπως πρεπει να λειτουργει και το να προννοεις πλεον ειναι μεγαλο πλεονεκτημα.
και ναι αν οι αμπελοκηποι εχουν ΚΑΙ γηπεδο (δεν εχω ιδεα) τοτε ειναι ευκαιρια να εχεις εστω ενα προπονητηριο ή ΚΑΤΙ και αν δεν σ αρεσει μην το χρησιμοποιεις.

αυτο που με λες για την πολιτεια ειναι ακυρο εντελως.

γιατι χωρις να εχεις σημερα οτιδηποτε μας εβαλαν 5 κωλοδαχτυλα στον πατο και γελανε και εμεις περιμενουμε αυτοι που μας εβαλαν τα κωλοδαχτυλα να μας βαλουν τωρα αλοιφουλα να μην ποναμε.

εγω δεν εχω στ αρχιδια μου το ποδοσφαιρο γιατι αν δεν υπαρχει ποδοσφαιρο ΔΕΝ υπαρχει συσπειρωση δεν ξερω αν καταλαβαινομαστε.
με βολλευ κτλ δεν υπαρχεις στον χαρτη.

και εγω ειμαι Ηρακλης Θεσσαλονικης και το ιδιο ονομα το κοτσαρω οπου γουσταρω και στην πουστια απανταω με πουστια.


_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 7/9/2017, 23:11

hey ho let's go έγραψε:

Εντάξει τεο ιδεες και αποψεις ανταλλάσουμε αλλα κρατα μια πισινή σε αυτα που προτείνεις
Τι πλανο B ρε συ? Ποιος σου λεει οτι εαν βγαλεις μονο σου τα ματια σου με το γαμοποδοσφαιρο και πας και παρεις και αλλο ερασιτεχνη γηπεδο κλπ, γυρίσει το κρατος και σου πει "αντε, αφου νοικοκυρευτικες τωρα ασε τον ΓΣ για μενα τωρα"....και για χρεει που ειναι βαρια βαρια 10εκ κεφαλαιο. Και σου τα αρπαζει και εβγαλες τα ματια σου μονο σου. 
Εγω στο δίλημμα πιεση και δουλεια για τον ΓΣ η Ποδόσφαιρο με συγχωνευμενα αφιμια επιλεγο το πρωτο.
Ειμαι Ηρακλης Θεσσαλονίκης χωρις υποκατάστατα.

προσεχε το κρατος που θα σε πει οτι βολευτηκες ειναι το ιδιο κρατος που αφησε τον ΓΣ να κανει χρεη ε.

οποτε εσυ μου λες αυτος που εκανε τα στραβα ματια τοτε θα ερθει σαν αθωα περιστερα να μας πει τι? οτι βγαλαμε τα ματια μας?

απ το 2013 υπαρχουν κατασχετηρια και μαλακιες για τον ΓΣ και δεν ειχε διοικηση και θες να μου πεις οτι το να υπαρχει ενα ενδεχομενο αν πανε ολα στραβα να εχουμε μια νεα αρχη ειναι λαθος?


οκ, μην πεσετε απ τα συννεφα αν εκει που ειναι η Μικρα δειτε το cosmos2..

χρωστας στην εφορια 150.000 και εχεις ακινητα αξιας μυρριων.
απειλει να στα παρει ολα μαζι με το σπιτι που μενεις.
κανεις την κινηση και σκεφτεσε μηπως μπορεσεις πριν μεινεις στον δρομο να εχεις ενα δευτερο πλανο να μην εισαι αστεγος και παραλληλα παλευεις να βρεις το -οποιο- δικιο σου.

ειναι δυνατον να βρεθεις σε δικαστηριο και να στηριχθει ποτε η αποψη "α βολευτηκες νοικιασες νεο σπιτι αρα σου παιρνω το παλιο?"
ενταξει ας προσεχουμε λιγο τι διαβαζουμε στις προτασεις.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από AntiGrinias 7/9/2017, 23:25

Ναι ετσι πιστευω οτι εαν μετονομαστεις παρεις βγαλεις κανεις δειξεις με αλλισβερισια ερασιτεχνες και αφιμια θα σου πει αυτα πια δε τα χεξαζεσαι να περασουν by.
Το λεγαμε χρονια οτι απο τοτε που εσκασαν τα πλαστα τιμολογια εως τωρα ως οικογενεια δεν καναμε τιποτα δε πιεσαμε δεν συμπηρωθηκαμε δε οργανωθηκαμε να μπουμε εστω σε διαπραγματευση με το κρατος για το μαμημενο κεφαλαιο χρεων που ειναι το ίδιο οσο σε αλλους ΑΣ.
Με τεγοια τρυπα αντι ν αδξοχευτεσουμε ενεργεια εκει παμε στη μπαλα με αμφιβόλου αποτελέσματος λυσεις 
Anyway προβλέπω οτι ειναι ειλημμένη ηαποφαση να παμε στους αμπελοκηπους εγω μια φορα εστω και απο εδω μεσα σας μετεφερα το σκεπτικό μου 
Το μελλον θα δειξει εαν κάναμε καλως η κακός

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 7/9/2017, 23:31

λαθος πιστευεις και η επιβεβαιωση ειναι οτι η νεα παε με την παλια δεν ειχε καμια σχεση με τα χρεη που πηγα να φορτωσει ο ρεμος.

το να τρεχει οποιος θελει το θεμα του ερασιτεχνη δεν απαγορευει τον αλλο να τρεχει την ποδοσφαιρικη ομαδα.

εγω προβλεπω οτι οσες γενικες συνελευσεις και να γινουν ποτε δεν θα σεβαστουμε ολοι μαζι την αποφαση που θα βγει αν δεν μας βολευει οποτε ποια συσπειρωση λετε εδω μεσα και ιστοριες.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 7/9/2017, 23:35

hey ho let's go έγραψε:Anyway προβλέπω οτι ειναι ειλημμένη ηαποφαση να παμε στους αμπελοκηπους εγω μια φορα εστω και απο εδω μεσα σας μετεφερα το σκεπτικό μου 
Το μελλον θα δειξει εαν κάναμε καλως η κακός

αυτο τωρα το καταλαβες απο την προταση που εκανα?

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από mos 7/9/2017, 23:49

Η συσπείρωση σπάνια επιτυγχάνεται εκ των προτέρων. Τα δείγματα γραφής είναι αυτά που φέρνουν συσπείρωση και αυτό ισχύει πολλές παραπάνω φορές σε εμάς που έχουμε δει και ακούσει πολλά.
Γι' αυτό όσοι υποστηρίξουν τις αποφάσεις της Δευτέρας είναι καλοδεχούμενοι, όπως και όσοι δεν το κάνουν με τόση θέρμη θα είναι πάλι καλοδεχούμενοι να το κάνουν αργότερα στην πορεία.
Το ζητούμενο είναι να καταλάβουμε ότι δίνουμε αγώνα επιβίωσης, ότι πρέπει να συμμαχήσουμε ακόμη και με κάποιον εχθρό μας για να νικήσουμε τον μεγάλο εχθρό που θέλει την πλήρη διάλυση μας και να αφήσουμε αυτούς που θα βγουν μπροστά να ενεργήσουν ανάλογα.
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 7/9/2017, 23:52

συμφωνω ρε mos αλλα χωρις ποδοσφαιρικη ομαδα καπου, συσπειρωση δυσκολα θα πετυχουμε. τι να κανουμε η μπαλα ειναι το οπιο του λαου.
δεν ειμαστε κατι διαφορετικο εμεις.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από mos 7/9/2017, 23:55

Δεν διαφωνώ, εννοώ όποια λύση και αν επιλεγεί για το ποδόσφαιρο...
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από mos 8/9/2017, 10:57

Πάντως αν θέλαμε μια καθαρή Ηρακλήδικη λύση χωρίς προβλήματα, τα οποία πιθανών να δημιουργηθούν με τον Ηρακλή Αμπελοκήπων και δεν μας πείραζε το γ τοπικό, θα μπορούσαμε να δημιουργήσουμε εμείς ένα νέο ποδοσφαιρικό σωματείο το οποίο θα συνεργαζόταν με τον ΓΣ Ηρακλής.
Με ιδρυτές πρόσωπα συμβολικά από την ιστορία του Ηρακλή και καταστατικό στο οποίο θα αναφέρεται ρητά ο σκοπός για τον οποίο δημιουργήθηκε και οι δεσμοί του με τον ΓΣ Ηρακλή.
Αντί να πάρουμε ένα άλλο σωματείο δηλαδή και να το φέρουμε στα μέτρα μας, να δημιουργήσουμε ένα από την αρχή, πηγαίνοντας πίσω βεβαίως ακόμη δύο χρόνια.
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 8/9/2017, 11:30

Φυσικά και αυτό είναι μια λύση.
Κοιτάω που παίζουν οι αμπελόκηποι αλλα δεν είναι απ τα πρώτα κριτήρια η κατηγορία που αγωνίζονται.
Κριτήριο είναι και το που παίζουν κ αν έχουν κάποιες υποδομές.

Με,τον φόβο απώλειας της Μικρας όλα αυτά πάντα.
Νομίζω καταλαβαίνεις το σκεπτικό μου, που θα ήταν ακόμα πιο απλό αν ξεκαθαριζε το θέμα του ΓΣ εοτε θετικά είτε αρνητικά να,ξέρουμε έστω που βρισκόμαστε.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Knack 8/9/2017, 11:42

mos έγραψε:Πάντως αν θέλαμε μια καθαρή Ηρακλήδικη λύση χωρίς προβλήματα, τα οποία πιθανών να δημιουργηθούν με τον Ηρακλή Αμπελοκήπων και δεν μας πείραζε το γ τοπικό, θα μπορούσαμε να δημιουργήσουμε εμείς ένα νέο ποδοσφαιρικό σωματείο το οποίο θα συνεργαζόταν με τον ΓΣ Ηρακλής.
Με ιδρυτές πρόσωπα συμβολικά από την ιστορία του Ηρακλή και καταστατικό στο οποίο θα αναφέρεται ρητά ο σκοπός για τον οποίο δημιουργήθηκε και οι δεσμοί του με τον ΓΣ Ηρακλή.
φιλε μου αυτο ειναι φωτογραφια ο ΑΣΘ ΗΡΑΚΛΗΣ που καποιοι το σκεφτηκανε το 2011 και το υλοποιησανε.
ΓΚΡΙΝΙΑ - ΜΙΖΕΡΙΑ MODE ON
Οταν το εκανε ο Κολυμπατζης και η ομαδα του το 2012 και το 2013 εφτασε ενα βημα απο το να γινει πραγματικοτητα με τη συνδρομη πολλων Ηρακληδεων (μιλαω για τη λυση ΑΣΘ ΗΡΑΚΛΗΣ ΓΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΟ το συλλογο) του την πεσανε μπραβοι και το Τσιργογιαννεϊκο συνηγορησε σε αυτο και η κινηση (η οποια ηταν πολυ καλα οργανωμενη με ανθρωπους κοντα στον Στουρναρα ΥΠΟΙΚ τοτε) διαλυθηκε για να σωθει η σωματικη  ακεραιοτητα των εμπλεκομενων.
Τωρα να παμε να ζητησουμε τα ρεστα  στα καφενεια τους.
Αν ειχε γινει τοτε η αρχη τωρα θα ημασταν σαφως πολυ καλυτερα στο θεμα του ΓΣ και θα ειχαμε τσιμπησει και κανα πρωταθληματακι στο βολλευ δεν θα ειχε την ευκαιρια ο τουρκος να μαθει βολλευ και το κυριωτερο με ζωντανο το ερασιτεχνικο σωματειο μπορει να ειχαμε σταματησει και τον Καναδο.
ΓΚΡΙΝΙΑ - ΜΙΖΕΡΙΑ MODE OFF
Επειδη ομως ο χρονος δεν γυρναει παλι πισω το τι κανουμε τωρα ειναι και παλι προφανες:
Με καποιο τροπο πρεπει να ζωντανεψει ο ΓΣ και ΠΑΡΑΛΛΗΛΑ παση θυσια να υπαρξει ποδοσφαιρικος ΗΡΑΚΛΗΣ που θα τραβηξει το καρο απο τη λασπη.
Στο πρωτο η κινηση που εγινε για συσταση 15μελους ΔΣ ειναι προς τη σωστη κατευθυνση και το κυριωτερο εχει μεσα ανθρωπους υπερανω υποψιας σχεσης με τους καφενεδες (αν εξαιρεσεις ενα ονομα δικηγορου για τον οποιο δεν υπαρχουν ομως μαυρες κηλιδες για τη δραση του διπλα στον οξαποδω και του Θεου που εχει πολλες αμαρτιες στο παρελθον αλλα και για αυτον κανω μοκο γιατι φημολογειται οτι απο πισω του ειναι καποιοι φραγκατοι γνωστοι Ηρακληδεις).
Το τι θα καταφερει αυτη η ομαδα ειναι αγνωστο διοτι το προβλημα της ενεργοποιησης του ΑΦΜ του ΓΣ ειναι περιπλοκο.
Αν ασχοληθουν ομως σοβαρα και τους αφησουν οι σκοτεινοι κυκλοι εντος Ηρακλη θα τα καταφερουν εστω και μερικως για να επαναλειτουργησει ο συλλογος ειτε μεσω του ΑΦΜ του ειτε μεσω αλλου συλλογου τυπου ΑΣΘ ΗΡΑΚΛΗ.
Για το ποδοσφαιρο που η υποθεση του θα πρεπει να τρεξει γρηγορα η λυση Αμπελοκηπων φανταζει πιο ευκολη απο την επανεκκινηση στη Γ ΕΠΣΜ διοτι η εν λογω επανεκκινηση προυποθετει ΚΑΙ την εκκαθαριση της ΠΑΕ ΡΕΜΟΣ ΚΑΙ την ενεργοποιηση του αφμ του ΓΣ δηλ 3 τουλ χρονια για τη δημιουργια ΠΑΕ χωρια που ο Ρεμας αν ηθελε να κανει εκκαθαριση θα την ειχε κανει 6 χρονια τωρα. Προφανως με κομματικη - κρατικη καλυψη  και ασυλια κρατα την ΠΑΕ σε κωμα για να μην πληρωσει.
Αρα για την επανεκκινηση απο το Γ ΕΠΣΜ πρεπει να ενεργοποιησεις συλλογο τυπου ΑΣΘ ΗΡΑΚΛΗΣ και να κανεις 4 χρονια στο ερασιτεχνικο και 2 χρονια σε Β, Γ εθνικη να πας τρενο ολες αυτες τις κατηγοριες (πραμα εξαιρετικα αμφιβολο γιατι εισαι στοχος)
Αρα η λυση Αμπελοκηποι φανταζει πιο γρηγορη και πιο ρεαλιστικη.
Βεβαια το ολο εγχειρημα θα πρεπει να ειναι υπο την εποπτεια του 15μελους του ΓΣ και να αποτελειται σε πρωτη φαση απο Ηρακλειδεις (και χρηματοδοτες και διοικητικους) με στοχο στην Γ η στη Β εθνικη να ερθει κανενας σοβαρος χρηματοδοτης διοτι οταν φτασεις στη Β εθνικη θα φας στοπ απο τους βαγγελορωσοποντιοκομποτηδομποροβηλους.
Αρα εκει θα πρεπει να ερθει ανθρωπος του συστηματος η εστω αποδεκτος απο το συστημα (τυπου Πανοπουλα, Κωστουλα για να επιβιωσεις στην βοθρολιγκα.
Εμεις απο την αλλη θα πρεπει να ξεκαθαρισουμε τι θελουμε να ειμαστε:
Επαναστατες και στις χαμηλες κατηγοριες η του συστηματος και οπου βγει;
ΑΣπλως το εκαστοτε 15μελες θα πρεπει να εχει δικλειδες ασφαλειας για να ελεγχει τους Καναδους καιτους Γερμανους και τους Κουρδοπακιστανους που μπορει να ερθουν στο μελλον.

Σορρυ για το σεντονι αλλα ειχα πολυ καιρο να γραψω και νιωθω σα τον χαντουμη που ξαφνικα τουκατσε γκομενα και πιτσιλαει το συμπαν!

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από mos 8/9/2017, 11:59

Καλά έκανες και άπλωσες το σεντόνι, ήσουν κατατοπιστικός. Στην παρούσα φάση είμαι της άποψης ότι εσείς που έχετε ασχοληθεί ενεργά με αυτά τα θέματα και τα γνωρίζετε από 1ο χέρι πρέπει να βγαίνετε, να μιλάτε και να φανερώνετε όλες τις πτυχές, ο απλώς κόσμος που δεν έχει ασχοληθεί δεν μπορεί να αποκτήσει ολοκληρωμένη άποψη έτσι απλά και μπορεί να παραπλανηθεί πολύ εύκολα, όπως έγινε και με την αεπ.
Ο απλός κόσμος (μάλλον κυρίως ο οργανωμένος κόσμος θα έλεγα) όμως έχει το χρέος να αποφασίσει πως θέλει να πορευτεί ο σύλλογος από εδώ και πέρα. Αυτό το μπορεί και πρέπει να το κάνει γιατί ξέρουμε όλοι πολύ καλά τι σημαίνει κάθε επιλογή.Με το σταυρό στο χέρι ή με τις πλάτες του συστήματος;
Εγώ πάντως ξεκάθαρα και για εκατομμύρια λόγους επιλέγω το δεύτερο.
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 8/9/2017, 12:03

Λύση με αμπελοκηπους πακέτο και με τον ΑΣ τους για να υπάρχει και το 10%.

Και με 2 απλές κινήσεις θα γίνουν όλοι μέλη στον,ερασιτέχνη.
Μετονομασία του αργότερα σε Ηρακλής και στελεχωση του εξ αρχής με άτομα δικά μας και με,άτομα επώνυμα (θα,βάλουμε όλοι νερό στο κρασί μας) για να πέσουν γέφυρες μεταξύ του κοσμου.
Και 2. Για να υποστηριχθεί η ασχολία έστω μέσω εγγραφής (δωρεάν) στον,ερασιτέχνη, για να λειτουργεί δλδ, οι τιμές σε οτιδήποτε από εισιτήρια διαρκείας μπουτίκ μελλοντικά κτλ (γιατί αυτά θα υπάρξουν) οι τιμές μεταξύ μελών και μη μέλλων στον ερασιτέχνη θα πρέπει να απέχουν 30-40%. Ώστε να υπάρχει κίνητρο και στον κόσμο.
Κινήσεις απλουστατες.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Knack 8/9/2017, 12:47

teo έγραψε:
Κινήσεις απλουστατες.
Ποσες φορες ταχουμε πει ρε Τεο μεταξυ μας απο την εποχη των bluefans, αλλα ποτέ μα ποτέ δεν βρεθηκε ΕΝΑΣ να τις υλοποιησει.
Αρα δεν φταιει τιποτε αλλο απο τη φαρα μας που αφηνει τον καθε μαλακα να κανει κουμαντο στο συλλογο και δεν μπορουμε να ομονοησουμε για μια ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΦΟΡΑ και να παρουμε την κατασταση στα χερια μας.
Και οταν μιλαω στο πρωτο πλυθηντικο βαζω μεσα τον απλο κοσμο (που ειναι η συντριπτικη πλειοψηφια) τον οργανωμενο κοσμο και τους φραγκατους.
Τελικα ειμαστε πολυ φιογκοι...
(και τον εαυτο μου βαζω μεσα)

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Bezyr 8/9/2017, 23:46

Θα αναφερω την αποψη μου.
Δεν θα γινει πιστευω τιποτε με Αμπελοκηπους.
Εμενα δεν με πειραζει, πλεον βλεποντας ποσο για τον φουτσο ειμαστε, δεν βρισκω κανενα ενδιαφερον, ειτε παρουμε αφμ ειτε του ρεμου ειτε γιαμπαλα ολα.
Ακουστε.Ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ, ΔΕΝ ΕΧΕΙ ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ ΜΕ ΤΟ ΠΟΔΟΣΦΑΙΡΟ.ΚΑΜΜΙΑ.
Αλλα αφμ, αλλοι ανθρωποι, αλλα συμφεροντα.
Οταν βγαινουν επωνυμοι ρε μλκ και λενε ο ΑΕΠ ΗΡΑΚΛΗΣ ειναι ξενο σωμα, καταλαβαινω οτι ειμαστε εντελως για τον πουσο.Μα εντελως.
Καποιοι πιστευετε οτι Δρακοπουλοι και Αντωνελληδες μπορουν, ή θελουν...
Λυπαμαι, θα σας στεναχωρεσω.Και, μακαρι να διαψευστω.Περιμενετε τη Δευτερα
Παντως αυτο οποτε ο Ηρακλης εχει προβλημα να γινεται ασπρα χωματα, εμενα με κανει να ντρεπομαι.
Οποιο θελει Ηρακλη λεει βαζω 550ευρω μαζι με αλλους 10χιλ κι αναγεννω τον Ηρακλη.Αν οχι,εγιν η μαλακια, εξυγιαινω τον νεο και συνεχιζω...
Ο,ΤΙ αποφασισουν οι πολλοι.
Θα βαλει λεει 5 ο Δρακο και 10 ο Αντωννε και σωθηκαμε....Χαχ
ΜΑΛΛΟΝ ΘΑ ΚΤΑΣΤΡΕΨΟΥΜΕ ΚΑΙ ΤΟΝ ΗΡΑΚΛΗ ΑΜΠΕΛΟΚΗΠΩΝ....
Ο ιδρυτικος θα παραιτηθει τη Δευτερα.
Ειμαι μεσα για την δημιουργια μιας λεσχης, ενος πυρηνα που θα μαζεψει οσους αξιους θελον πραγματικα να βοηθησουν στην ΟΡΓΑΝΩΣΗ του Ηρακλη, οπου και αν παιξουμε.
Ολα τ αλλα ειναι κενα περιεχομενου λογια.Δινω σημασια ΜΟΝΟ σε οσους δηλωνουν προθυμοι να συμμετασχουν καπου.Οι εποχες του μπλα μπλα τελειωσαν προ πολλου.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Iraklaras07 9/9/2017, 01:56

Eγώ πάντως έχω ακούσει ότι η περίπτωση Ηρακλή Αμπελοκήπων δεν προχωράει.
Επίσης ότι ο ρωσοπόντιος έχει αγοράσει και τον Άρη και θα έχουν  δύσκολα χρόνια μπροστά τους.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5795
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 9/9/2017, 01:58

χρειαζομαστε παση θυσια ποδοσφαιρικο τμημα αλλα οχι να γινει κατι απλα για να γινει, οχι αρπακολλα κατασταση.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Iraklaras07 9/9/2017, 02:03

Κανονικά θα έπρεπε να υπάρχει ένας τρόπος να πάνε τα χρέη στον Σπύρο Παπαθανασάκη και η ΠΑΕ να μείνει καθαρή με διοίκηση πρωτοδικείου. Αλλά φαντάζομαι αυτό δεν γίνεται.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5795
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Bezyr 9/9/2017, 10:21

Iraklaras07 έγραψε:Eγώ πάντως έχω ακούσει ότι η περίπτωση Ηρακλή Αμπελοκήπων δεν προχωράει.
Επίσης ότι ο ρωσοπόντιος έχει αγοράσει και τον Άρη και θα έχουν  δύσκολα χρόνια μπροστά τους.

Λογικο.Ποιος να μπει μπροστα?
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 9/9/2017, 10:38

αυτοι που ειπαν οτι αυτοβουλως ηρθαν σε επαφη με τους αμπελοκηπους.
μας δουλευε ο καναδος, μας τρολαρει ο σαββιδης, μας δουλευει και ο υφυπουργος.

αει σιχτηρ ρε αγανακτησα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από Iraklaras07 9/9/2017, 15:36

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Για την πληροφορία που θέλει τον κ.Σαββίδη να αποκτά τις εγκαταστάσεις της Μίκρας:
«Ο Ηρακλής έχει μια τεράστια ακίνητη περιουσία στην Θεσσαλονίκη, στο κέντρο της πόλης και στην περιοχή της Μίκρας. Για πολλά χρόνια, αυτήν την περιουσία την κακοβλέπει χιλιάδες κόσμος. Υπάρχει το ενδιαφέρον διαφόρων ανθρώπων να πλευρίσουν άτομα του Ηρακλή, ώστε να εξασφαλίσουν τα ακίνητα. Ευτυχώς, ο Ηρακλής καταφέρνει να αποκρούει όλες τις ενέργειες, που εμφανίζονται κατά καιρούς».
ρπ μέχρι και στην Αθήνα σε έχουν πάρει χαμπάρι. Ερώτηση δημοσιογράφου της ΕΡΑ ΣΠΟΡ
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5795
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 9/9/2017, 20:56

αφου ρε ειπε θα ματωσει ο υφυπουργος τι θετε τωρα?
γηπεδο θετε? αφμια θετε? ακινητα θετε?

παντε του μια σερβιετα με φτερα.
ανοιξε η ΔΕΘ ολα πανε καλα.

***μιας και γινετε κουβεντα για την Μικρα (ξανα), θα ηταν πολυ ενδιαφερον να μαθαιναμε με καποιο τροπο γυρω γυρω απο την Μικρα τα τελευταια 10-15 χρονια ποιος αγορασε και τι.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 10/9/2017, 13:14

Knack έγραψε:
teo έγραψε:
Κινήσεις απλουστατες.
Ποσες φορες ταχουμε πει ρε Τεο μεταξυ μας απο την εποχη των bluefans, αλλα ποτέ μα ποτέ δεν βρεθηκε ΕΝΑΣ να τις υλοποιησει.
Αρα δεν φταιει τιποτε αλλο απο τη φαρα μας που αφηνει τον καθε μαλακα να κανει κουμαντο στο συλλογο και δεν μπορουμε να ομονοησουμε για μια ΓΑΜΗΜΕΝΗ ΦΟΡΑ και να παρουμε την κατασταση στα χερια μας.
Και οταν μιλαω στο πρωτο πλυθηντικο βαζω μεσα τον απλο κοσμο (που ειναι η συντριπτικη πλειοψηφια) τον οργανωμενο κοσμο και τους φραγκατους.
Τελικα ειμαστε πολυ φιογκοι...
(και τον εαυτο μου βαζω μεσα)

μα Κνακ οι πλειοψηφια ειτε δεν θελει να ασχοληθει με τον συλλογο, ειτε νομιζει οτι θα γινουν ολα με ενα μαγικο τροπο ή να μαζευτουμε να πατε.
συνηθως οταν αφηνεις ανεξελεγκτο καποιο, θα δαγκωσει, μα ειναι Ηρακληδεας μα ειναι εμπιστος μα το καλυτερο παιδι , θα δαγκωσει.
και θα δαγκωσει ή δεν θα κανει τιποτα μεσες ακρες για τον συλλογο γιατι μολις αναλαβει κανουμε ενα ΟΥΦ και απουσιαζουμε.

ακριβως το ιδιο εγινε με την μπαλα.

κατεβαστε ενα σχεδιο παρουσιαστε το στον κοσμο κ εγω θα τα δωσω τα 550 ευρω να βλεπω Ηρακλη. απλα να υπαρχει προοπτικη, πλανο και ρεαλισμος κατι που ΑΠΟΥΣΙΑΖΕΙ απ τα μυαλα των περισσοτερων

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από rafael nadal 12/9/2017, 18:04

ημουν χθες στη συνελευση.σε κοινα του ΗΡΑΚΛΗ (πλην παρουσιων στο Ιβανωφειο) μετα απο πολυ καιρο (μεσολαβησε ο στρατος αλλα προφανως αν υπηρχε διαθεση υπηρχε και ο τροπος να παρακαμφθει ενα τετοιο ''εμποδιο'')

εφυγα 10.15 απτο Κατσανειο με ενα μονο συναισθημα ΑΠΟΓΟΗΤΕΥΣΗ

οχι για το που καταντησε ο ποδοσφαιρικος ΗΡΑΚΛΗΣ (αυτο αλλωστε ηταν γνωστο απο....περσι) αλλα για το ποσο ερασιτεχνισμος και απαρχαιωμενα μυαλα διοικουν στον συλλογο

εκανα μια σκεψη εδω και καποιες βδομαδες:αφου το 99,99% του κοσμου εβλεπε που πηγαινει η κατασταση με το ποδοσφαιρικο ΗΡΑΚΛΗ αναρωτιεμαι τον λογο που φτασαμε σεπτεμβριο μηνα για να κινηθουν πραματα στο συλλογο σε οτι αφορα την επομενη μερα.για ποιον λογο Ιουνιο η αντε Ιουλιο δεν γινοταν μια τετοια γενικη συνελευση ωστε να δουμε την επομενη μερα παιρνοντας ως δεδομενο οτι ΗΡΑΚΛΗΣ στη β εθνικη δεν θα υφισταται (και δεν μιλαω για οριστικες λυσεις/αποφασεις πραμα αδυνατον οσο και τυπικα δεν ειχαμε αποσυρθει απο τον β εθνικη..μιλαω για εξερευνηση δυνατοτητων/πιθανων λυσεων)

την αφησα αυτην την σκεψη να μην χαρακτηριστω και ως μετα Χριστον προφητης και ερχομαι στο χθες

-Υπαρχουν 15 μυαλα το οποια αποτελουν το νεοσυστατο ΔΣ του Γυμναστικου.Κανεις δεν σκεφτηκε να φερει χθες στην συνελευση εναν(δυο/πεντε οσους χρειαζεται τελος παντων) νομικους-δικηγορους να αναλυσουν στο κοσμο ολα τα νομικα ζητηματα για καθε πιθανη λυση?ηταν εκ προοιμιου γνωστο οτι οι περισσοτερες των αποριων του κοσμου θα ειχαν νομικιστικη υφη.πως το σκεφτηκαν δηλαδη οτι θα μπορουσαν να λυθουν αυτες οι αποριες?

-Φαγαμε 3 ωρες απτη ζωη μας χθες να ''συζηταμε'' (επιτρεψτε μου τα εισαγωγικα αλλα το χθεσινο δεν ηταν κανονικη συζητηση) την λυση (?) του Ηρακλη Αμπελοκηπων ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΑΥΤΗ (μας παρουσιαζεται και σαν μονοδρομος τωρα τελευταια).Υπρχει λυση που μπορει (?) να ξεκινησει να τρεχει απο εσενα σαν ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ και λεγεται Γ τοπικη κατηγορια.Δεν ξερω αν εχει ρεαλιστικες πιθανοτητες να πετυχει ενα τετοιο προτζεκτ (δεν ξερω καν αν ειναι πραγματιοποιησιμο νομικα) αλλα εσυ ως κεφαλη του συλλογου ΟΦΕΙΛΕΣ να εχεις ανθρωπους να αναλυσουν αυτην την προοπτικη και να μας πουν καθε λεπτομερεια πανω σε αυτο το προτζεκτ

-ακουσαμε χθες και ειναι μια πραγματικοτητα οτι για να τρεξει το προτζεκτ της συνεχειας της ομαδος στην Γ εθνικη χρειαζεται επενδυτης.Κυριοι εχουμε φτασει 2017 ο επενδυτης ουτε καρφιτσα ειναι να την ψαχνουμε στο πατωμα ουτε θα ερθει αν κανουμε ταμα σε κανενα αγιο.Υπαρχουν εταιριες στο εξωτερικο που κανουν αυτο ακριβως το πραμα (ψαχνουν χρηματοδοτη για διαφορα προτζεκτ).Φυσικα για να γινει κατι τετοιο χρειαζεται και χρηματα και ολοκληρωμενο business plan (που ειμαι σαν εταιρεια,τι στοχο εχω,τι χρεη εχω,τι εσοδα εχω κτλ).Υπηρξε ποτε μια τετοια σκεψη απο καποιον ολους αυτους τους μηνες να ετοιμαστε κατι τετοιο ή εστω υπαρχει η προθεση να γινει κατι τετοιο μεσα στους επομενους μηνες?Γιατι οχι (πιστευω οτι) δεν ειναι το σημαντικοτερο πραμα να βλεπουμε ενα (καποιον παρακμιακο) ΗΡΑΚΛΗ καθε Κυριακη.το σημαντικοτερο πραμα ειναι να ξεκινησουμε κατι υγιης με στερεες βασεις και ας μην παιξουμε και πουθενα για ενα χρονο

-Κυριε Δρακοπουλε αν συνεχισεις ετσι στο μπασκετ ο καθε Ηρακλειδεας θα σε εχει πολυ ψηλα στην εκτιμηση του.Αλλα αυτη η προχειροτητα χθες να ξερεις ηταν μεγαλο ατοπημα.Δεν μπορει να λες μετα απο ολα οσα εχει περασει αυτος ο κοσμος ''παμε Β εθνικη και μετα θα δουμε τι θα γινει δεν ξερω τωρα''.Τα θα δουμε τα μπορει και ισως (θελω να ) πιστευω οτι τελειωσαν απτον ΗΡΑΚΛΗ

αυτα τα ''ολιγα'' και συγγνωμη αν κουρασα

rafael nadal

Αριθμός μηνυμάτων : 319
Ημερομηνία εγγραφής : 18/11/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ - Σελίδα 23 Empty Απ: ΕΠΟΜΕΝΗ ΜΕΡΑ

Δημοσίευση από teo 12/9/2017, 21:01

οταν βλεπεις την ομαδα σαν μαγαζακι σου φιλε ετσι ειναι.

εχθες μιλησα με 2 ατομα συνοπαδους μας, με μετεφεραν αρκετα που ειπωθηκαν μεσες ακρες δλδ μεσω τηλεφωνου.

δεν εχουμε καταλαβει οτι ρισταρτ αποτυχια κοντρα ρισταρτ αποτυχια δεν μπορει να παιχτει.

και λυση χωρις τον κοσμο ενεργο σαν ΠΕΛΑΤΕΣ που δεν δουλευτηκε ΠΟΤΕ δεν υπαρχει περιπτωση να πετυχει, ουτε να φερει επενδυτη ουτε να επιβιωση η παε χωρις να οδηγηθει ειτε σε χερια ενος νεου "καναδου" ειτε να γινει παμε-στοιχημα.

για εμενα τα νομικιστηκα και το πως θα λεγετε η ομαδα δεν δημιουργει τοσο θεμα, οσο το πως θα διοικηθει η ομαδα.

rafal και εμενα με ειπαν αυτο το ''παμε Β εθνικη και μετα θα δουμε τι θα γινει δεν ξερω τωρα'' και ξενερωσα εντελως.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 23 από 40 Επιστροφή  1 ... 13 ... 22, 23, 24 ... 31 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης