FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

+13
Behind the curtain
Margasv10
mos
Iraklaras07
steliospsi
Bezyr
Γαλαζιος Ηρωας
AntiGrinias
Knack
dimitris
milano
teo
Big bad wolf
17 απαντήσεις

Σελίδα 6 από 21 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από milano 9/5/2017, 23:12

Iraklaras07 έγραψε:Ξερετε τιποτα για την αδεια την δικη μας ; με τις παπαριες που ελεγε σημερα στο ραδιο ο καγιουλης νομιζω πως πεθανε και η τελευταία ελπιδα. Μα καλα ειναι λογικο να βγαινεις και να λες οτι ο φακελος σου δεν ειναι πλήρες και να επικαλείσαι τους φακέλους των αλλων ομαδων; Αφοι οι φακελοι δεν μπορουν να ανοιχτουν. Μα καλα δεν σκεφτονται πριν μιλησουν;;;;;;
Είναι αρκετά διαφορετικά τα πράγματα φέτος στην όλη διαδικασία

milano

Αριθμός μηνυμάτων : 568
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από Iraklaras07 9/5/2017, 23:33

Δηλαδη μπορουν οι φακελοι να ανοιξουν;
Δεν λεω , αυτη ειναι η λογικη του Ηρακλη για την αδεια αλλα οταν βγαινεις και τα λες δημοσια τι περιμενεις να γινει;
Λες δηλαδη χρωσταω στους παντες αλλα χρωστάνε και άλλοι. Να το αποδείξεις μπορείς; Στην ουσια αφήνεσαι έρμαιο στη διαθεση της ΕΠΟ.
Για μενα θα επρεπε να πει οτι ο φακελος ειναι αρτιος. Τοσο καιρο μας λενε ψέματα, τωρα τους επιασε η ειλικρινια;
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5795
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από milano 10/5/2017, 00:09

Πλήρης δεν μπορεί να είναι γιατί λείπουν Α.Μ.Κ και λοιπά γνωστά, απλά νομίζω - χωρίς να τον άκουσα ή να τον υπερασπίζομαι - εννοούσε ότι στα υπόλοιπα είναι πάνω κάτω ίδια τα προβληματάκια στους περισσότερους (ψιλοδιακανονισμένες οφειλές, ρυθμίσεις χρεών και τέτοια). Τα κριτήρια είναι πιο ελαστικά όσον αφορά το να πάρεις άδεια συμμετοχής με την ποινή της απαγόρευσης μεταγραφών, ανανεώσεων και ίσως εννοεί ότι θα πάρουμε όλοι για να μη γίνει μύλος. Νομίζω δεν μπορούν φέτος να κόψουν μόνο όποιον θέλουν... Πάντως δεν αποκλείεται να ήταν λάθος από μεριάς Καγιούλη αυτό που είπε, δεν ξέρω, δεν τον άκουσα, απλά αναφέρθηκα στα ελαστικότερα κριτήρια στο βασικό σκέλος της άδειας

milano

Αριθμός μηνυμάτων : 568
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από teo 10/5/2017, 10:09

Τον καναδο και τον κάθε καναδο τον καθαρίζει σαν τσοφλι η λιγκα άμα θελει.
Ας μας πουν εμάς ψηφίζαμε πάτε Β να μας κανουν ακομα μεγαλυτερο που ήδη ειμαστε μπουρδελο απο μόνοι μας και θα φάμε ενα καλοκαίρι χωρις να ξέρουμε ντεμεκ που θα παίξουμε, τι ροστερ θα κανουμε που ήδη με τον καναδο δεν γουστάρουν οι παιχτες και θα έχουμε την γνωστη κατάληξη.

Ομως τι μας φαίνεται περίεργο; δεν ξέρουμε πως λειτουργεί η λιγκα μήπως;
Απο την στιγμή που επιλέγεις να εισαι εκτος συστήματος αυτα θα αντιμετωπίζουμε και ειναι γνωστά σε όλους
Καμια έκπληξη λοιπόν.

Μπορούμε να επιλέξουμε να ειμαστε εντός συστήματος και ας βγάζουμε προς τα εξω ομως το προφίλ του αντισυστημικου οπως κανει ο τούρκος.

Αλλα ουτε σ αυτο θα βγάλουμε ακρη.

Οποτε σαν αντισυστημικοι, αυτα μπορούμε αυτα κανουμε σημερα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από teo 10/5/2017, 10:11

Ειμαστε και αδύναμοι διοικητικα και εκτος συστήματος.

Οποτε ομάδες τύπου τριπολης και Λειβαδιάς μα παίζουν μπάλα.
Τοσο απλα. Παραπανω ανάλυση δεν χρειάζεται καν

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από AntiGrinias 10/5/2017, 13:02

Ο καναδος ειπε λεει στον σαγόνια οτι πουλαει την ομαδα 
Τρικ; τελος εποχης; θα δειξει.

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από teo 10/5/2017, 13:06

Καλα αυτος δευτερα με παρασκευή πουλάει, και το σ/κ μένει..

Αδερφε άμα ήθελε να απεμπλακει θα την είχε κανει, εκτος αν μετά το τελευταίο μιτινγκ στην λιγκα κατάλαβε οτι θα τον καθαρίσουν σαν αυγουλακι και λακισε.

Άμα θελει άμεση απεμπλοκή παραδίνει τις μετοχες και το ελεύθερο στο ιδρυτικό σωματείο να βρει διαδοχο λαμογιο να αναλάβει τα χρεη του χωρις να ζητάει λεφτά.

Άντε γιατι μας ζαλισε και τα αρχιδια στην τελική.
Προχθές έριξε άκυρο στον καγιουλη που ήθελε την ομαδα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από Iraklaras07 10/5/2017, 13:26

Αντε ρε. Ο μαλακας να παει να γαμηθει. Μας εφερε μεχρι εδω και,τωρα θελει να φυγει. Αμα πεσουμε θα πεσεις και συ λαμογιο
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5795
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από Iraklaras07 10/5/2017, 13:57

btw , τι πουλάει ακριβώς; ομαδα στην α ή στην β; Ξερει καποιος να απαντησει;; Γιατι ακομα και να γλυτώσει απο τον Λεβαδειακό μετα περιμένουν στη γωνια τα βρωμοσκουληκα. Δηλαδη ποιος θα ερθει να τα βαλει με ολα αυτα; Πρεπει να ειναι ισχυρός και δεν νομιζω οτι υπαρχει καποιος που ενδιαφέρεται τη δεδομένη χρονική στιγμή.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5795
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 10/5/2017, 14:17

Εχω την εντυπωση οτι ο κατα φαντασιαν μεγαλομετοχος μαδαει την μαργαριτα λεγοντας ((πουλαω-μενω)).
BTW και εγω πουλαω μια Φεραρι που δεν εχω οσοι ενδιαφερομενοι καταθεστε προτασεις στον δικηγορο μου που δεν εχω προσλαβει ακομα.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από teo 10/5/2017, 14:19

Ψιλιαζομαι κ εγω αν υπαρχει εντύπωση όντως να πουλάει, το κανει ειτε σε λάθος timing, ειτε εμαθε/καταλαβε οτι η ομαδα δεν θα μείνει στην Α.
Ενα μήνα πριν να έλεγε οτι πουλάει ήδη θα είχε βρεθεί άνθρωπος.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από Iraklaras07 10/5/2017, 14:28

Και εμενα τεο δυστυχώς αυτό μου ήρθε στο μυαλό πρωτα πρωτα. Μαλλον καταλαβε οτι θα τον φαει στη στροφη ο κομποτης και προσπαθει να βρει μαλακα. Αλλα μαλακες δεν υπαρχουν πια. Θα υποστει τις συνεπειες των πράξεων του.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5795
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από Big bad wolf 10/5/2017, 15:15

... ή έχει διασφαλίσει ότι η ομάδα θα μείνει και πουλάει τώρα που η ομάδα έχει αξία.

Πάντως ο Καγιούλης εμφανίζεται σίγουρος ότι θα γίνει το deal και λέει σε (κάποιους) παίκτες να μην κλείσουν πουθενά μέχρι τέλους του μήνα. Ο οποίος Καγιούλης επίσης λέει ότι θα πάρουμε φουλ άδεια.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1346
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από teo 10/5/2017, 15:18

φιλε μου δεν εχω καποια εσωτερικη πληροφορηση διαβαζω τα αρθρα και προσπαθω να καταλαβω τι γινετε.

μακαρι λενε αληθεια και οι δυο και να απεμπλακει ο καναδος και φυσικα να παρουμε φουλ αδεια.

θεμα χρονου ειναι αλλωστε ας κανουμε λιγο υπομονη.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από teo 10/5/2017, 15:19

απλα εχω μια απορια.

αν ζητουσε 1 εκ με την ομαδα μετεωρη, με εξασφαλισμενα εσοδα της Α ποσα μπορει να ζηταει τωρα?

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από Iraklaras07 10/5/2017, 15:25

Εγω προτιμω το αλλο σεναριο που δεν περιλαμβανει καγιουλη.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5795
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από Iraklaras07 10/5/2017, 15:30

Ο καγιουλης απο διπλα ποιους εχει υποτίθεται;
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5795
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 10/5/2017, 15:33

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Μηπως τις μετοχες τις εχει παρει εδω και καιρο ο Καγιουλης και απλα ψψαχνουν ταιμινγκ να το ανακοινωσουν?

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από teo 10/5/2017, 17:45

μην παιρνεις κατα γραμμα οτι λεει ο μ.ι....

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από lll 10/5/2017, 18:10

Ειλικρινά σας μιλάω ας ξεκαθαρισουν τα πραγματα στο ιδιοκτησιακο και στο αγωνιστικο και ας ειμαστε και Β εθνικη.Δεν αντεχω αλλο καλοκαιρι,πουλαει δεν πουλαει,ο κομποτης σε κυνηγαει,ο καρυπιδης περιμενει στη γωνια,ο ολυμπιακος δεν θελει,ο ρωσοποντιος ειναι απο πισω,η αδειοδοτηση δεν περπαταει,οι μεταγραφες κατω απο 23 και δανεικοι αλλα απο που,ο νεος επενδυτης ερχεται απο Σαουδικη αραβια ,παπουα νεα γουινεα,νευροκοπι,οι πληρωμες δεν βγαινουν και και και......Λιγο για μπαλιτσα να μιλησουμε γ@μω την π@υτανα μου!!!!

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από AntiGrinias 10/5/2017, 20:17

Η διαφορά είναι οτι πρώτη φορά έκανε επίσημη ανακοίνωση για πώληση. 
Πέρσι δε έλεγε οτι θέλω να πουλήσω, λόγο της πίεσης οπαδών και στην συνέχεια τις περιβόητης αλλά "απολεσθέντας" επιτροπής Ηρακλειδέων είπε όποιος ενδιαφέρεται να αγοράσει να έρθει 
ενω η φάση του ιταλού επιχειρηματία που θα αγόραζε ήταν μια φτιαχτή υπόθεση απο ποιον στήθηκε ποικίλει..

νομίζω οτι βγήκαν κουτσά στραβα φραγκάκια απο στοιχήματα και συνεργασίες σε σχέση με αυτά που έβαλε και εάν του δώσουν όπως ακούγεται τον μειωμένο σε σχέση με παλαιότερα αέρα που θέλει θα μας χαιρετίσει για πισω στο καναdα για να ησυχάσει ποντάροντας σε κάτι λιγότερο ψυχοφθόρο, διότι για την ερχόμενη χρονιά χωρίς κάποια νέα συνεργασία/ "ευεργέτη"  θα είναι πολύ δύσκολο για τον ίδιο να "βγεί" οικονομικά ρισκάροντας και αυτά που έβγαλε και απο την φετινή χρονιά και κακά τα ψέματα η πιέσεις απο τις ευθύνες και την κατακραυγή είναι τεράστιες.

όμως μη χαίρεστε με τι θα ακολουθήσει, εάν διευθύνει ο καργιούλης την μαμήσαμε εκτιμώ ότι θα είναι μακράν χειρότερος.

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από teo 10/5/2017, 22:28

Δεν ξερω αν θα ειμαστε στην Α η αλλου η αν ειναι ο καγιουλης η καποιος άλλος.
Το θεμα ειναι να υπάρξει τουλάχιστον το ελάχιστο όφελος για την ομαδα ειτε αυτο εχει να κανει καθαρά με κάποια αγωνιστική διάκριση, ειτε με το θεμα των οικονομικών/χρεων, ειτε με το οργανωτικό θεμα της παε (που το ξεχνάμε) ειτε κατι ελάχιστο σε ολα αυτα.
Η ομαδα για να κινήσει το ενδιαφέρον κάποιου δεν πρεπει να εχει προστριβες με τον κοσμο, πρεπει να βγάζει ενοτητα και υποστήριξη του κόσμου και μια οργάνωση όσο αναφορα την λειτουργία της.
Δεν μιλαμε για το επίπεδο αγιαξ μπαρτσα κτλ αλλα για τα ελληνικά δεδομένα.
Μεσομακροπροθεσμα θα μας βγει σε καλο.

Τωρα ειμαστε μπουρδελο απο όπου και αν το πιάσεις και ΜΟΝΟ στα ματια τα δικά μας ειμαστε μεγάλη ομαδα.
Ας μην απορριπτουμε κανένα εξ αρχής αλλα ας αναλογιστουμε γιατι αυτοί μας απορρίπτουν.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12759
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από dimitris 11/5/2017, 01:01

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

dimitris

Αριθμός μηνυμάτων : 83
Ημερομηνία εγγραφής : 09/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από mos 11/5/2017, 01:38

Όχι ότι έχει καμία σημασία για το τι θα αποφασίσουν, αλλά αν η ίδια η Λίγδα δεν ξέρει τι νοείται ως εξόφληση τότε πώς θα το ξέραμε εμείς και πως θα μας πούνε ότι τους εξαπατήσαμε;
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18 - Σελίδα 6 Empty Απ: ΑΔΕΙΟΔΟΤΗΣΗ 2017-18

Δημοσίευση από milano 11/5/2017, 11:26

mos έγραψε:Όχι ότι έχει καμία σημασία για το τι θα αποφασίσουν, αλλά αν η ίδια η Λίγδα δεν ξέρει τι νοείται ως εξόφληση τότε πώς θα το ξέραμε εμείς και πως θα μας πούνε ότι τους εξαπατήσαμε;
Ψάχνονται οι άνθρωποι μήπως βρουν πάτημα. Τώρα θα πει τη γνώμη του κι ο Βρύζας (ΕΠΟ) για εμας μετά τον Γκαγκάτση της Λίγδας (κουμπάρος Κομπότη)

ΕΔΙΤ: Απ ότι καταλαβαίνω εγώ : Το έγγραφο για ολοσχερή εξόφληση του Πούρτου με τον παίκτη να το δηλώνει λέει ότι εξοφλήθηκε ολοσχερώς είναι από ττις 31 Μαρτίου (νομίζω παίρνοντας το συμπληρωματικό ποσό από την κατάπτωση της εγγυητικής). Ο Κομπότης λέει ότι άρα τον Γενάρη δεν είχε εξοφληθεί ολοσχερώς άρα δεν έπρεπε να επιστραφούν οι βαθμοί. Και η λίγκα τώρα ρωτάει ουσιαστικά: Μήπως η τότε μερική εξόφληση δεν θεωρείται εξόφληση άρα δεν έπρεπε να τους δώσουμε τους βαθμούς πίσω. Γενικά ψάχνονται να μας ρίξουν...

Εχω την εντύπωση ότι η εξαπάτηση-παραπλάνηση δεν τους βγαίνει και ψάχνονται με το αν η μερική εξόφληση και ο διακανονισμός των υπολοίπων χρημάτων συνιστά λόγω επιστροφής των βαθμών ή μόνο η ολική εξόφληση

EDIT 2: Αυτό που λέω παραπάνω είναι. Νομίζω ότι αν πει η ΕΠΟ πως για να επιστραφούν οι βαθμοί έπρεπε να είχε εξοφληθεί ολοσχερώς ο Πούρτου εντός των πέντε ημερών κι όχι προκαταβολή και συναίνεση για διακανονισμό με συναλλαγματικές σε μεταγενέστερο χρόνο (όπως κι έγινε), τότε θα μας ρίξουν. Εκεί πάνε να πατήσουν:

Συγκεκριμένα στο έγγραφο της Super League αναφέρεται μεταξύ άλλων ότι «δεν προσδιορίζεται ο όρος «εξόφληση» (σ.σ. στον οικείο κανονισμό), με αποτέλεσμα να δημιουργούνται δισεπίλυτα ερμηνευτικά ζητήματα.

Στο πλαίσιο αυτό και εξ αφορμής της υπ’ αριθμ. 2/2017 απόφασής σας αλλά και δεδομένου ότι η Super League καίτοι φέρει το βάρος «εκτέλεσης» της εν λόγω απόφασης δεν δικαιούται (ως μη διάδικος) να υποβάλλει αίτημα ερμηνείας αυτής ενώπιόν σας, παρακαλούμε όπως μας διευκρινίσετε αν ως «εξόφληση» νοείται η πλήρης, και ολοσχερής καταβολή του οικείου ποσού εντός των ως άνω προθεσμιών ή αν μπορεί να θεωρηθεί «εξόφληση» η εξ ολοκλήρου ή μερική πίστωση και κατά συνέπεια καταβολή του εν λόγω ποσού σε χρονικό σημείο μεταγενέστερο των ως άνω προθεσμιών με τη συναίνεση του ποδοσφαιριστή (επί τη βάσει λ.χ. συμφωνητικού ρύθμισης της οφειλής μεταξύ της οφειλέτιδος ΠΑΕ με τον δανειστή ποδοσφαιριστή ή επί τη βάσει παράδοσης στον ποδοσφαιριστή αξιογράφων-λ.χ. συναλλαγματικών-πληρωτέων σε τέτοιο μεταγενέστερο των ως άνω προθεσμιών χρονικό σημείο)».

milano

Αριθμός μηνυμάτων : 568
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 6 από 21 Επιστροφή  1 ... 5, 6, 7 ... 13 ... 21  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης