iraklis_athens
teo
17 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 23 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 14 ... 23  Επόμενο

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 5 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από Iraklaras07 9/12/2017, 17:57

Χαλαρός άσσος και πιάνουμε πρώτη θέση για πρώτη φορά τη σεζόν. Ο ρόβας χάνει τετ α τετ ξέρω γω; Τι ποσοστό  γκολ/ευκαιρίες έχει; Πραγματικά είναι σε φοβερή φόρμα.

Τώρα κάτι άσχετο. Αυτό για τις 3 χρονιές που λένε ισχύει; Εμάς δεν μας πιάνει;
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Δημοσίευση από georgeapostolo 9/12/2017, 18:50

Λοιπόν, η ομάδα έπαιξε πολύ καλά και από την αρχή δεν έδωσε κανένα περιθώριο αμφισβήτησης της κυριαχίας της. Ο αντίπαλος ΤΦ έβγαλε κάτι άπιαστα στο α' ημίχρονο και είχαμε και ένα δοκάρι από σουτ λίγο έξω από την περιοχή αν θυμάμαι καλά. Στο β' ημίχρονο μπήκαμε ακόμα πιο δυναμικά και καθαρίσαμε το παιχνίδι για να μην τρέχουμε και δεν φτάνουμε μετά με καθυστερήσεις κλπ, μετά και το δεύτερο γκολ η αλήθεια είναι ότι έπεσε ο ρυθμός αλλά λίγη σημασία έχει. Επίσης, με εξαίρεση μια φάση ασυνεννοησίας μεταξύ του αμυντικού και του ΤΦ μας, δεν κινδυνέψαμε σε κανένα σημείο.

Ο κόσμος περισσότερος σε σχέση με τον αγώνα της Τετάρτης αλλά χρειάζεται, όσο μπορούμε, να δίνουμε το παρών στο γήπεδο.

Αριθμός μηνυμάτων : 28
Ημερομηνία εγγραφής : 29/11/2016

Δημοσίευση από Iraklaras07 9/12/2017, 21:43

Νομίζω στα τελευταία παιχνίδια φάνηκε οτι ο Ται θα μπει στη θέση του Παπαδόπουλου. Θα κάνει ότι κάνει ο Παπαδόπουλος αλλά 10 φορές καλύτερα.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από mos 9/12/2017, 21:52

Φαίνεται ότι κάποιοι παίκτες μπορούν και θα γίνουν ακόμη καλύτεροι καθώς η ομάδα θα ανεβαίνει. Αυτούς, ποιο τσακάλι τους βρήκε;
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2620
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Δημοσίευση από Iraklaras07 9/12/2017, 21:59

o Αναστασιάδης είναι σερραίος και σίγουρα έφερε τον Ρόβα που είναι και αυτός σερραίος. Και πέρυσι είχαμε πολλούς στην κ20.Φαντάζομαι αυτός τους έφερε και τους υπόλοιπους.

Ο Αναστασιάδης έχει και ενδιαφέρουσα προφορά. Χαχαχα
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 9/12/2017, 23:20

Τα δυσκολα θα ειναι μετα στα πλαιη οφ.Η ομαδα χρειαζεται επειγοντος δυο παικτες στον αξονα που να ξερουν να κρατουν λιγο μπαλα.Ενα εξαροκταρι και ενα δεκαρι.Παικτες που θα κανουν την διαφορα.Και αυτος δεν ειναι ο Ται.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Δημοσίευση από teo 10/12/2017, 11:33

Συμφωνώ με γαλάζιο ήρωα. Τα ζόρια θα είναι στα πλέι οφ οπότε οι μεταγραφικές μας επιλογές εκεί πρέπει να στοχεύουν.
Δεν θα έβγαζα τον Ρόβα από το βασικό σχήμα για κανένα παίχτη, είναι στα πάνω του, έχει καλή φόρμα και όρεξη.

Αν θέλαμε το κάτι παραπάνω ένα καλό εξαρι, ένα σέντερ Μπακ και άμα σκαλωσαμε με τον ται να παιξει ντε και καλά οχταρι τοτε. Σε σφιχτούς αγώνες ειδικά σε πλέι οφ με αντιπάλους ισάξιους δυνατούς δλδ η συνολική αμυντική λειτουργία θα παίξει πολύ ρόλο.
Και με ροβα-ται θα έχουμε το κάτι παραπάνω στο κέντρο.

Δημοσίευση από Iraklaras07 14/12/2017, 13:42

Φέραμε και το χ στην Έδεσσα και είμαστε μόνοι πρώτοι. Καλό θα ήταν να είχαμε κερδίσει αλλά μόνο που περάσαμε από κει μέσα και είμαστε πρώτοι και +5 από μακεδονικό είμαστε κομπλέ.
Τώρα έχουμε το παιχνίδι με την Κοριτσά που θα έχουμε πολλές απουσίες αλλά και πάλι λογικά θα πρέπει να νικήσουμε.

Εσείς σε ποια θέση πιστεύετε ότι χρειαζόμαστε ενίσχυση; Εγώ από όσο έχω δει σίγουρα θέλουμε ένα 6άρι και ένα 8άρι κυρίως γιατί δεν υπάρχουν καν ρεζέρβες. Η αλήθεια είναι ότι οι Αθανασίου έχουν ανεβεί αρκετά σε σχέση με τα πρώτα παιχνίδια αλλά είναι δεδομένο ότι θα σκάσουν. Ακόμη , όπως σωστά είπατε παραπάνω , ο Α.Αθανασιού δεν μπορεί να κρατήσει καθόλου μπάλα όπως και ο αδερφός του και αυτό σίγουρα θα είναι πρόβλημα εναντίων σοβαρών ομάδων.
Ακόμη ο Ταϊς τελικά ίσως πάρει την θέση του υφαντίδη. Σίγουρα θα βοηθήσει στην δημιουργία και στην κυκλοφορία της μπάλας. Αν όμως θυμάμαι καλά δεν κρατάει την μπάλα. Θυμίζει δηλαδή ο τρόπος παιχνιδιού πιο πολύ λεοζίνιο παρά ρομάνο.

Κάτι άλλο σχετικά με την άφιξη ται. Προ λίγον ημερών είχα δει σε συνέντευξη του βαφειάδη ότι τον Ταϊ , λέει, θα τον πληρώσει ένας φίλος του Ηρακλή. Νομίζω κάτι αντίστοιχο είχε συμβεί και με τον Ονουάτσι και είδαμε πως κατέληξε η υπόθεση(που έμενε απλήρωτος κτλ κτλ).
Επίσης η προηγούμενη ομάδα του Τάι ήταν ο αγροτικός αστέρας στον οποίον πρόεδρος ήταν ο θεωδορίδης.
Εγώ πιστεύω ότι την μεταγραφή Ται την πληρώνει αυτός.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από Iraklaras07 17/12/2017, 14:12

Δεν έχουμε σεντερ μπακ να βαλουμε , δεν έχουμε δεξί πλαγιο μπακ δεν έχουμε εξάρι.
Με τόσες απουσίες το ματς γίνεται δύσκολο. Μακάρι να πάρουμε το ματς έστω και με 1-0
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από Iraklaras07 17/12/2017, 17:08

Τελικα μαλλον καλυτερα να παρουμε κανενα εξτρεμ γιατι τα παιδια δεν τραβανε καθολου. Ο πτηνοπουλος και ο γκουτσιδης ειναι οι λογοι που δεν πηραμε τρεις βαθμους. Αντιθετα ο μουδιος ηταν πολυ καλος με παρα πολλές δυνάμεις.
Επισης ο παναγιωτουδης δεν μου αρεσε καθολου. Σιγουρα εχει ποιοτητα αλλα δεν μαρκαρε καθολου και με εκνευρισε.

Τελικα φτασαμε στον δευτερο γύρο και είμαστε δεύτεροι. Τωρα κυνηγάς παλαιοχωρι ...

Δημοσίευση από Iraklaras07 17/12/2017, 19:16

Ενίσχυση θέλει η ομάδα φίλε. Και χρήματα δεν υπάρχουν οπότε κάνουμε το σταυρό μας.
Γιατί εγώ έχω αρχίσει να πιστεύω ότι παίζουμε στον χειρότερο όμιλο από τους 4 του βορρά.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από mos 17/12/2017, 19:27

Ας χαλαρώσουμε λιγάκι, άνετα θα βγούμε πρώτοι.
Και παίκτες θα έρθουν και οι τραυματίες θα επιστρέψουν και χρόνος να δέσει και άλλο η ομάδα θα υπάρχει.
Σήμερα ήταν φίφτυ-φίφτυ, το ρόστερ δεν είναι πλήρες για να καλύψει τόσες μαζεμένες απουσίες, το ξέραμε και απλώς δεν μας πήγε σήμερα...

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Δημοσίευση από Iraklaras07 17/12/2017, 19:47

Και γω πιστεύω πως βγαίνουμε πρώτοι με αυτό το ρόστερ +Ται. Για τα playoff όμως δεν είμαι καθόλου σίγουρος.
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από georgeapostolo 17/12/2017, 23:05

Πάντως θα μπορούσαμε και να είχαμε χάσει, ήταν εμφανής ο αντίκτυπος των απουσιών από το σημερινό αγώνα. Το δεξί μπακ με το 13 πολύ κακός. Στο τέλος τους κλείσαμε στην εστία με πολλή φλυαρία όμως, κρίμα που δεν κρατησαμε την πρώτη θέση για τα τυπικά γιατί στο τέλος θα είμαστε οι πρώτοι του ομίλου.

Άνοιξε και η μπουτίκ (επιτέλους), πήγε κανείς να μας πει τι παίζει;

Δημοσίευση από Margasv10 8/1/2018, 16:25

Με το δεξί στην νέα χρονιά. Άνετη νίκη με καλή εμφάνιση για έναν τέτοιο αγωνιστικό χώρο. Ενθαρρυντική η όρεξη που δείχνουν οι παίχτες και η ενέργεια που βγάζουν στο γήπεδο ακόμη κι όταν το σκορ είναι 0-2. Καλύτερος παίχτης μας εχθές ο Α.Αθανασίου.

Ωραία και η κερκίδα που κάναμε χθες. Ωραίο ποδοσφαιρικό Κυριακάτικο μεσημέρι γενικά. Χάνουν όσοι δεν έρχονται στο γήπεδο να ζήσουν από κοντά την φετινή προσπάθεια και άνοδο που θα πετύχουμε στο τέλος.

Το Παλαιοχώρι θα κάνει σίγουρα κανά 2 γκέλες μέχρι το μεταξύ μας ματς, ίσως με πρώτη την επόμενη αγωνιστική που παίζει μέσα στην Έδεσσα. Το θέμα είναι εμείς να κερδίζουμε ως τότε.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Δημοσίευση από Iraklaras07 9/1/2018, 21:37

Εκλεισε και ο κριστιανο μεντι. Ελπιζω να βγει οσο καλος λενε και να βοηθήσει.
Btw,διαβάζω οτι η ρεαλ δινει τον κριστιανο με 100 εκατομαμμυρια . Ξεκιναμε έρανο ;;;
Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από teo 9/1/2018, 21:54

Κριστιάνο ο ένας Κριστιάνο και ο άλλος.
Τραμπα άμα θέλουν.

Πολύ άρθρο ρε παιδιά για τον μεντι. Εντάξει εγώ δεν έχω καταλάβει είναι τόσο καλός παίχτης, και αν ναι γιατί δεν έχει παίξει σε μεγάλη κατηγορία κάπου, ή απλά να χαμε να λέγαμε κάνουμε ντόρο γιατί είναι πχ ξένος κτλ.
Γερός να είναι μόνο ζαχορα ή κικο ρατον μην μας βγει.