FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

+13
Knack
milano
tolaras10
Margasv10
lll
AntiGrinias
Iraklaras07
mos
georgeapostolo
Bezyr
Behind the curtain
iraklis_athens
teo
17 απαντήσεις

Σελίδα 10 από 23 Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16 ... 23  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από teo 22/2/2018, 10:34

Αν μετά από τόσο κόπο στην Γ πάμε σε λαϊκή βάση και όχι σε τουλάχιστον πολυμετοχικότητα αν και το ιδανικό θα είναι ένας να έχει την ομάδα τοτε θα είναι σαν να καίμε την φετινή χρονιά.

Δεν θέλει και πολύ μυαλό να καταλάβεις ότι με περίπου 3.000 κόσμο ενεργο ΣΤΟ ΓΉΠΕΔΟ δεν έχεις λαϊκή βάση, άλλη λαϊκή έχεις.
Γιατί 3000 άτομα ενεργά σε σημαίνει αυτόματα και 3000 μέλη λαϊκής βάσης. Και το 3000 το βάζω με πολύ δόση αισιοδοξίας.

Με λαϊκή βάση δεν έχεις το πιο απλό, ταμειακή διευκόλυνση τις νεκρές περιόδους ή πριν από κάθε μεταγραφική περίοδο.
Μην βάλουμε και τα χρέη και κλάψουμε.
Καλημέρες.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από Iraklaras07 22/2/2018, 11:37

Ας πούμε ,πολύ αισιόδοξα, ότι συμμετέχουν 3000 άτομα. Και ας πούμε ,πάλι αισιόδοξα , ότι τα 3000 άτομα θα δίνουν με διάφορους τρόπους (διαρκείας κτλ)  200 ευρώ το χρόνο. 
Είναι ένα βοήθημα 600.000 ευρώ. Πολύ καλύτερα από πιθανούς Παπαθανασάκηδες.
+Τους ανθρώπους που και τώρα τσοντάρουν ,βγαίνει ενα καλό μπάτζετ για Β εθνική. 
Το πρόβλημα με αυτά που γράφω είναι ότι τα νούμερα μάλλον δεν θα είναι ούτε τα μισά.Σίγουρα όλους μας ιντριγκάρει η ιδέα αλλά μάλλον δεν γίνεται.
-----------------------------------------------------
Έφυγε ο Α.Αθανασίου. Εντάξει είχε μεγάλες διακυμάνσεις στην απόδοση του. Σε μερικά παιχνίδια έπαιζε πολύ καλά και  σε άλλα είχε ποσοστό πετυχημένων μεταβιβάσεων 5%. Επίσης η απόδοση του με τον Μακεδονικό με βάζει σε σκέψεις μήπως ήθελε να φάει τον προπονητή. Ήταν πραγματικά πολύ κακός.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από teo 22/2/2018, 12:08

Τα νουμερα είναι αυθαίρετα φυσικά.
Αλλά η λογική ( γιατί μελέτη δεν έχει γίνει ) λέει ότι λαϊκή βάση και ειδικά με τον κόσμο μας δεν προκειται να πετυχει.
Στην πρώτη στραβή ο κόσμος σπαει και μην μου πείτε όχι αυτό έχει γίνει στην Α πολλές φορές και χωρίς να έχει υποβιβαστεί η ομάδα ήδη.
Εμπιστοσύνη στον κόσμο και στην τσέπη του κοσμακι δεν γίνεται να υπάρχει γιατί οι διοικήσεις κατάντησαν έτσι τον κόσμο.
Με γκρίνια να γυρνάει την πλατπ κτλ.
Και αυτό δεν αλλάζει απλά με ένα προβιβασμό στην Β με βάρκα την ελπιδα

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από lll 22/2/2018, 12:34

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Ξέρεις κανείς τι έγινε;

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από Margasv10 22/2/2018, 13:22

Περί απομάκρυνσης Σάκη Αναστασιάδη και της προσφοράς του στην ομάδα συμφωνώ απόλυτα με τα όσα έγραψε ο Bezyr στο τελευταίο του σχόλιο. Στήριξη στους ανθρώπους που τρέχουν την ομάδα μέχρι τέλους. Πρέπει να ανέβουμε και ενωμένοι θα τα καταφέρουμε. Ραντεβού την Κυριακή στο γήπεδο!

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από AntiGrinias 22/2/2018, 13:57

πετάει κάποιος τις ταμπέλες και τσιμπάτε 
δεν υπάρχει λαική βάση, δεν υπάρχει πολυμετοχικότητα(με τον μοντέλο βαζελου), όπως δεν υπάρχει και ο "ένας". Και όσοι "ένας" περάσαν τα τελευταία χρόνια ήταν ο "ένας" χειρότερος απο τον άλλον "ένας" 
σήμερα όπως και στο άμεσο μέλλον υπάρχει ο κανένας 

και είναι λογικό γιατί μέσα σε αυτό τον βόθρο ΔΕΝ υπάρχει κανένα ποδοσφαιρικό μοντέλο πουθενά να μπορέσουμε να μιμηθούμε εκτός απο τους τρεισήμισι στρατους των τεσσάρων που δε μπορούμε/δε έχουμε ικανότητες/δεν μας αφήνουν/δεν θέλουμε να τους μιμηθούμε βάλτε όποια κατάληξη θετε     

βαζήρ εάν πει ο νεοδημοκράτης λάκης που τον εκτιμούμε όλοι πάμε έτσι και του χρόνου γιατί δεν έκατσε καμία αξιόπιστη πρόταση, θα είναι βαλτός?την απάντηση σου

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από Bezyr 22/2/2018, 18:05

Απαντω λοιπον
1.Αν ο Λακης, ηταν κομμουνιστης, Συριζαιος, Πασοκτζης, ή οτι αλλο και εβγαινε και ελεγε, οτι δεν εχουμε αξιοπιστη εναλλακτικη, συνεχιζουμε ετσι, ΔΕΝ ξερω αν ηταν βαλτος, αλλα σιγουρα θα ελαμβανα σοβαρα την αποψη του γιατι μεχρι τωρα εδειξε σημαδια Ηρακληδοσυνης.
2. Ποδοσφαιρικο μοντελο που επικρατει εναι ενα, και λεγεται εταιρια με επενδυτη.
3.Υπηρξαν Σπανουδακηδες και Σκελετορ και λαμογια του κερατα, αλλα υπηρξαν και Περτσινιδηδες, και Χουληδες, και για καποιους και Μυτιληναιος.

Το μελλον οριζεται διοικητικα, συμφωνα με τα παθηματα του παρελθοντος, και τα νεα δεδομενα που αναδυονται.Αλλο να ερθει καποιος που θα σου πει, δεν ξερω τί δουλεια κανει η μανα μου, και αλλο καποιος με μια εγγυητικη 2-3 μυριων που θα δωσει μια προοπτικη αναπτυξης.
Και ,ολα αυτα, με δεδομενο το ΕΠΑΓΓΕΛΜΑΤΙΚΟ ΠΡΟΦΙΛ της ομαδος.Το ερασιτεχνικο που εχουμε τωρα, δεν ειναι αντιπροσωπευτικο του μελλοντος.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από AntiGrinias 22/2/2018, 18:48

Δεν απαντησες αλλα παμε παρακάτω.
Δεν υπαρχουν κόμματα και όφελος η κοινος στόχος με τον Ηρακλη προτείνω μη ασχολείστε και μη τα τζουβαλιαζουμε ολα
Και κυριως σε εσενα παει george που οταν ακους λαικη βαση κανεις αναγωγη με κομμουνισμό που τοσο πολυ απεχθανεσαι.
Το ποδοσφαιρο ενα μαλακοσπορ εμεις μονο χαμενοι εχουμε βγει με ολες τις κυβερνήσεις ε λοιπον στον αντιποδα αυτο που ξεκίνησε φετος που το ειπαν οι αρδ όπως το ειπαν ειναι αναγκαστικό επειδή στο καπιταλιστικό σπορ ποδόσφαιρο δεν υπήρχε/υπαρχει αξιοπιστο επιχειρειν και μια που το ανεφερα:
Πες εναν που εχει που περασε και ειχε δυνατότητα 2-3εκ εγγυητικής στην μετα οεεοο εποχη. Και να εβαλε μπροστατζα ενα τετοιο ποσο και να μην αφησε χρέη
Εναν υγείες ισολογισμό εταιρείας
Εναν
Μήπως δεν υπαρχει κανεις απο αυτους τους επιχειρηματίες που φανταζεσαι για την ομαδα? Μηπως υπαρχουν μονο ψιλικατζιδες και μαλιστα όπως αποδειχθεί χωρις ειλικρινή πρόθεση?
Γιατι εγω αυτο είδα - βλέπω

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από Bezyr 22/2/2018, 20:49

Για τον Λακη απαντησα νομιζω, τον εμπιστευομαι.Αν ηταν βαλτος δεν θα τον εμπιστευομουν.
Περι κομμουνισμου, να σου πω την αληθεια, εγω που δεν ειμαι κομμουνιστης, στην καθημερινοτητα μου, και οσοι με ξερουν, ειμαι περισσοτερο κομμουνιστης στην ουσια απο τους σημερινους γιαλαντζι.Οποτε ειλικρινα, ουτε κρυο ουτε ζεστη με τις ιδεολογιες, απλα ειμαι απεναντι σε καθε πολιτικοποιηση του Ηρακλη μας γιατι, και εκει ειμαι καθετος, θελω τον Ηρακλη εκτος πολιτικης οπως εννοειται σημερα η πολιτικη.Αν ειναι ο Καραογλου που χρησιμοποιει τον Ηρακλη για τα νουδιτικα του κολπα, ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΓΙ ΑΥΤΟΝ.
Οπως επισης φτυνω στα μουτρα οσους και καλα Συριζαιους παιξαν με το ονομα του Ηρακλη και την φαγαμε.
Κοινως φιλε, ακουω για κινηματα και Ηρακλη και ιδεολογιες και αρκιδια μεντολες και βγαζω σπυρια. Μια μπαλιτσα την Κυριακη θελουμε, ποσο δυσκολο ειναι αυτο....

Τωρα στα σοβαρα, το ποδοσφαιρο ειναι αυτο που ειναι, μα κοκκινο μα πρασινο μα μπλε μα μαυρο.Δεν το βλεπω πολιτικα, αν ΚΑΙ αυτο εχει αλλωτριωθει.Ο επενδυτης και η εγγυητικη ισχυουν σαν αποψη, οχι σαν ποσο.
Και πλεον, εμπλεκομενος με τα κοινα μας λιγο στην ομαδα, εχω αναθεωρησει σε αρκετα που ΚΑΙ εμεις εχουμε κανει λαθος σαν κοσμος, σε θεματα προεδρων που περασαν ...
Εγω ασχολουμαι με τον Ηρακλη γιατι πιστευω στον Ηρακλη.
Οτι μπορει να βρεθει ανθρωπος να οδηγησει αυτην την ομαδα καπου.
Τουλαχιστον να μην σερνεται εδω κατω.
Αλλα εχω κατασταλαξει και ΓΙΑΤΙ δεν βρισκουμε τοσα χρονια εναν σοβαρο να ασχοληθει μαζι μας.
Γιατι φταιμε εμεις.100%.
Οταν εμεις ειμαστε διαιρεμενοι και στην πρωτη στραβη ειμαστε ετοιμοι να κρεμασουμε τον αλλο, και να κανουμε κουμαντο εμεις με ξενα λ7, κανενας δεν θα ερθει.
Οταν καταλαβαμε το λαθος μας ηταν ηδη αργα. Οι σοβαροι ειπαν μακρια, και τα λαμογια αρχισαν να ερχονται σωρηδον...
Για ΟΛΑ τα θεματα του Ηρακλη, η σκατο δουλεια εγινε απο μεσα.
Αλλοτριωμενος ΓΣ, ελλειψη ικανων ανθρωπων να ελεγχουν το καθε λαμογιο που επειρνε την ομαδα, ανοργανωτος κοσμος...
Αρα υπαρχει φως, αλλα θελει πλεον πολυ δουλεια.
Και οχι δουλεια για συμμετοχη πλεον του κοσμου.
Δυστηχως ο κοσμος δεν θελει, δεν μπορει, δεν ξερω.Αλλα βλεπεις την εικονα του γηπεδου καθε Κυριακη.Πού να πας ετσι...
Τεσπα στις λαικες βασεις με καλυψε ο Τεο...
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από teo 22/2/2018, 21:36

Και εδώ και στα φβ βλέπω το ίδιο πράγμα. Φαγωμαρα μόνιμα όχι μόνο για το αν ήταν καλό ή όχι που έφυγε ο τάδε παίχτης κτλ αλλά ιδεολογικά.

Αφήστε τα σπίτι παιδιά. Δυστυχώς η ευτυχώς η ομάδες είναι ανώνυμες εταιρείες. Δυστυχώς η ευτυχώς έχουμε κάνει πολλά καλά και λογικά και πολλά λάθη (σαν κόσμος). 
Το ότι η ομάδα σήμερα είναι για άνοδο στην Β μετά από ξανά πτώση στα χαρτιά πρέπει να μας προβληματίζει και ειδικά την διοίκηση όσο αναφορά την επομνεπ μέρα και φυσικά την ΜΗ προσέλευση του κόσμου.

Εγώ που αφήνω σπίτι μου τις ιδεολογίες για τις οποίες ΔΥΣΤΥΧΏΣ κατάλαβα ότι είναι αφορμή να σκοτωνομαστε και μέσα στην ομάδα (για όσους έχουν φβ ξέρουν καλά τι λέω) και το είδα φέτος αυτό, προσθέτουμε ένα ακόμα λιθαρακισ αυτά που μας χωρίζουν παρά σ αυτά που μας ενωνουν.

Εγώ βγάζω σπυριά όταν σήμερα ακούω για λαϊκές βάσεις όχι για ιδεολογικούς λόγους αλλά για καθαρά πρακτικούς και λειτουργικούς.

Το ότι ο τυφλός δεν βλέπει τον ήλιο δε σημαίνει ότι δεν υπάρχει κιόλας ε;
Οπότε το ότι οι γύρω γύρω βλέπε Τούρκο Ατρόμητο κουλα, παναιτωλικος Γιάννενα έχουν βρει κάποιον να τους συντηρεί στην Α ενώ εμείς όχι δε σημαίνει ότι αυτός ο Χ άνθρωπος δεν υπάρχει.

Επίσης το λέω ανοιχτά δεν θέλω φυσικά ούτε να ξαναζήσω στιγμές σπανουδακη ούτε φυσικά στιγμές που ο ΓΣ έβγαζε ανακοίνωση δώστε λεφτά γιατί κλείνουμε.
Δύο ακραίες περιπτώσεις της μιας και της άλλης πλευρας.
Επίσης δεν εμπιστεύομαι τον κόσμο, δυστυχώς είναι αφερεγγυος ΟΣΟ ΑΝΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΣΤΗΡΙΞΗ ΓΙΑ ΟΛΟΚΛΗΡΗ ΣΕΖΟΝ ΑΣΧΕΤΟΣ ΤΟΥ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΟΣ.
Και το γράφω με κεφαλαία για να μην παρεξηγηθω και δίνω και παράδειγμα, ότι στην Α εθνική πριν μας πάρει η κατρακύλα σε καλέσματα με γενική προσέλευση 5€ 7-8 χρόνια πριν όχι με τα σημερινά οικονομικά δεδομένα ο κόσμος ήταν και πάλι λιγοστος ακόμα και κάτω από 2.000 άτομα για όσους δεν θυμούνται.
Σ αυτό προσθέστε και την κατρακύλα με δύο φορές να πέφτεις στο ερασιτεχνικό, ΚΑΙ ΦΥΣΙΚΆ ΧΩΡΙΣ ΚΑΜΙΑ ΕΠΙΤΥΧΊΑ ΕΝΔΙΑΜΕΣΑ.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από AntiGrinias 22/2/2018, 22:19

George συμφωνώ με το τελευταίο ποστ σου. Και εγω και ετσι το βλεπω δεν εχω καμια επιρροή και καμια ιδεοληψία απο την απολυτη γυμνια της πολιτικης σκηνής
Οπως επισης μετα την δευτερη στη σειρα πτωση στα ερασιτεχνικα αλλαξα και εξολοκλήρου αποψη για το μόρφωμα μπιζνας που λεγετε ποδοσφαιρο. Για μενα ειναι σπορ και μαλιστα στην χειροτερη του καταστσση τιποτα αλλο πια. Και φυσικα δε θα χαλασω την ζωη μου για καμια κωλοεταιρεια συμφερόντων. Μαλλον το ιδιο η αντίστοιχο να εσκασε σε καποιες χιλιαδες γριων γιαυτο και αυτο το λογικο φαινομενο εξαφάνισης. Και εχουν ολο το δίκιο να μη ασχολούνται.
Τα κινήματα και τις ταμπελες τις βγαζουν οι αρδ και τα χρησιμοποιούν ειτε για δυσφήμιση ειτε για συσπείρωση αυτο ειναι ολο αν το πιστεύουν κάποιοι ειναι δικαίωμα τούς.
Η διαφωνία μας ειναι οτι εσυ πιστευεις οτι υπαρχουν επιχειρηματίες που θα επενδύσουν πραγματικα και ενδεχομένως μεριδα κοσμου να τους διωχνει
Ενω εγω πιστευω οτι δεν υπαρχουν παρα μονο ολα τα σαπακια που διοίκησαν στο ποδόσφαιρο(και κατ'επέκταση στον ΓΣ) απο το 82 και μετα. Γιατι και ο περουκας σαπακι ηταν αλλα με πολλα κονε και επιχορηγήσεις απο το πασοκ. Μονο ενας ηταν μεγαλου βεληνεκούς ηρθε να κανει το κομμάτι του πεταξε μερικα λεφτα στους γύρο οχι στην ομαδα και σε 2 χρονια εφυγε.
Παραδειγματα υπαρχουν πολλα δες την ιστορία.
Εγω δεν εχω προσδοκίες ας προχωράνε τα ομαδικα με οποιο τροπο και με οποια ταμπελα θελει ο καθενας χωρις γκρινιες και φαγωμαρες και οπου φτάσουν
Αυτο μου αρκεί, οχι αλλη στεναχωρια και οχι αλλο ζωης-θανατου.

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από Iraklaras07 22/2/2018, 22:23

Στον Ηρακλή όποιος δεν είναι λαμόγιο, έχει στόχους και δεν θέλει να κάνει την ομάδα οσφπ β παοκ β κουλα β δεν θα έχει πρόβλημα... 
Απλά δεν ξέρω κατά πόσο υπάρχει τέτοιος άνθρωπος.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από mos 22/2/2018, 23:13

Κάποτε πρέπει να μάθουμε να διαχειριζόμαστε τέτοιου είδους καταστάσεις.
Ο προπονητής δεν μπόρεσε να επιβληθεί σε κάποιους παίκτες και έτσι η διοίκηση τον έδιωξε. Και το ίδιο έκανε και σε κάποιους παίκτες για να πάρουν το μήνυμα και οι υπόλοιποι. Ότι αυτό που προέχει δεν είναι το ποιος θα παίζει περισσότερο, ποιος θα χτυπάει τα πέναλτι και ποιος θα παίζει σε ποια θέση, αλλά να ανέβει η ομάδα.
Καλά έκανε η διοίκηση και πήρε κεφάλια γιατί το έργο το έχουμε ξαναδεί, με παίκτες να προτιμούν η ομάδα να παραμείνει στην ίδια κατηγορία για να παραμείνουν οι ίδιοι και του χρόνου.
Η ομάδα να ανέβει μόνο, εγώ εκεί θα κρίνω τη διοίκηση γιατί εδώ που έφτασε απαγορεύεται να μην ανέβει.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από mos 22/2/2018, 23:25

Iraklara, μόνο λαμόγια μπλέκουν με τις ομάδες. Αυτό είναι de facto για οποιαδήποτε συζήτηση γύρω από το ποδόσφαιρο.
Το θέμα είναι ότι εμείς δεν θέλουμε ή αν θέλεις δεν ξέρουμε τον τρόπο με τον οποίο και το λαμόγιο θα κάνει τις λαμογιές του και παράλληλα ο Ηρακλής θα κερδίσει.
Θέλουμε απλώς έναν τίμιο μαλάκα με λεφτά που θα ρίχνει 10 και θα παίρνει 5, γιατί είμαστε και γαμώ τα παιδιά...
Ε, μάλλον δεν υπάρχει.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από Iraklaras07 22/2/2018, 23:29

Eννοούσα λαμόγια στα ποδοσφαιρικά. Για το πως βγάζει τα λεφτά του χέστηκα.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από mos 22/2/2018, 23:50

Και εγώ αυτό εννοώ.
Για να μπεις κάποιος στο ποδόσφαιρο πρέπει να έχει συμμάχους μέσα στον όμορφο αυτό χώρο, διαφορετικά είναι θέμα χρόνου "να μην αδειοδοτηθεί" προκειμένου να ελευθερωθεί η θέση για κάποιον άλλο.
Το έχουμε ζήσει αυτό τώρα τελευταία, έτσι;

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από Iraklaras07 22/2/2018, 23:55

Αν είσαι καλά οικονομικά δεν μπορεί να σε αγγίξει κανείς.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από mos 22/2/2018, 23:59

Ο Βελλής του Απόλλωνα Σμύρνης ήταν και είναι πολύ δυνατός οικονομικά αλλά του έβαλαν χέρι.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από Iraklaras07 23/2/2018, 00:11

Δεν νομίζω ότι έπεσε για οικονομικούς λόγους.

Μακάρι να ερχόταν ένας άνθρωπος σαν τον Βέλλη στον Ηρακλή.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από Iraklaras07 23/2/2018, 00:13

Άσε που τα λεφτά δεν συνεπάγονται και καλή ομάδα. Ξανά καλό παράδειγμα είναι ο απόλ. σμύρνης φέτος. Πάει να χάσει την χρονιά από την κέρκυρα που βασίζεται στα φιλοδωρήματα του Ρώσου.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από teo 23/2/2018, 05:41

Δυστυχώς η ευτυχως χρειάζεται κάποιος του χώρου.
Είτε έρθει ένας ψιλικατζης είτε κάνουμε λαϊκή βαση είτε πολυμετοχικοτητα αν δεν υπαρχει το κονέ αργά ή γρήγορα θα είσαι ξανά αναμνηση για αυτούς.
Και όπως σωστά είπατε τρόποι υπαρχουν πολλοί.

Θα έχουμε ξανά αντιμετώπιση του παρείσακτου και θα λέμε γιατί .

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από mos 23/2/2018, 06:33

Γι' αυτό έφερα αυτόν σαν παράδειγμα. Και με λεφτά να έρθει κάποιος, αν είναι τίμιος και μόνος εναντίον όλων, είναι θέμα χρόνου να αποβληθεί από τον χώρο. Γιατί κάθε συμμετοχή στο πρωτάθλημα είναι πολύ σημαντική (σκεφτείτε οι νεόπλουτοι φέτος να έπρεπε να δώσουν δύο αγώνες με μας...).
Τρόποι για να τον διώξουν υπάρχουν πολλοί, εντός του ποδοσφαίρου αλλά και εκτός.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από Bezyr 24/2/2018, 11:07

Νομιζω οτι κανουμε πολυ μεγαλη κουβεντα για τα αυτονοητα.
Στην Ελλαδα του 18 οπου δεν εγινε τιποτε για την διαφθορα, γιατι(?), γιατι ετσι μαθαμε και μεγαλωσαμε, μεσα στη διαφθορα, εμεις προσπαθουμε να βρουμε γωνια στο ταληρο....
Ρε ας αφησουμε στην παντα τα παχια τα λογια.Αν σημερα ειχα Σαββιδη,και επαιρνα πρωταθλημα, θα το αρνιομουν γιατι ειναι..διαπλεκομενος?
Αφου ετσι ειναι τα κοζια ρε.
Ο μεγαλος κανει παιχνιδι.Και αν ηταν δικος μας θα καραγουσταραμε ολοι....
Αρα, η διαφθορα που λεμε ολοι και τα λαμογια και αλλα ναχαμε να λεγαμε, τα κατηγορουμε γιατι απλα εμεις δεν μπορουμε..
Νταξ, οποιος θελει ας μου πει για τον περηφανο λαο του Ηρακλη. τον αδεσμευτο τον αυτονομο κλπ κλπ.
Για να μην γταψω παλι μακρυναρι, εις τα κακαλα μου το ποιον του ανθρωπου που θα ρθει.Αν κερδιζει μυρια απο τον Ηρακλη ή αν πληρωνει τσαμπα.
Α κανει οτι δουλεια θελει, αρκει να μην την συνδεει με τον Ηρακλη.
Εμεις αν εχουμε μια σοβαρη λεσχη, εναν σοβαρο ερασιτεχνη, ΕΚΕΙ θελει ΑΞΙΟΥΣ ΚΑΙ ΤΙΜΙΟΥΣ, να ρον ελεγχουμε νομιμα να μην καταστρεφει την ομαδα, ας ερθει οποιος θελει.
Ολα τ αλλα για κοσμο, πολυμετοχικοτητα, μοντελα και σια, ειναι ανευ περιεχομενου.
Μια νομοτυπη ομαδα, εναν προεδρο να αγαπαει την ομαδα, και εμας να ασχολουμαστε με το αγωνιστικο ΜΟΝΟ.
Αν ο δικος μας ειναι διαπλεκομενος, αριστερος ή δεξιος, μουτρο ή περιστερι στις μπιζνες του, στα μεζεα του Ζουραρι.
Εμεις με σωστο ΓΣ εχουμε τον Ηρακλη μας και αυτος τον οδηγει ενα βημα καθε φορα καλυτερα.
Πού βλεπετε την δυσκολια ηθελα να καταλαβω.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από AntiGrinias 24/2/2018, 12:56

Bezyr έγραψε:
Πού βλεπετε την δυσκολια ηθελα να καταλαβω.
Η δυσκολία είναι οτι δεν ήρθε ποτέ ένας τέτοιος να κάνει πλυντήριο να χώσει λεφτά χωρίς να τον νοιάζει να τα πάρει πίσω αφού θα τα έπαιρνε με άλλους τρόπους (μπιζνα με το κράτος και τους πολιτικούς) και ας είχαμε πάντα μεγαλύτερη ακίνητη περιουσία και τις προυποθέσεις να χτίσει απο ότι οι άλλοι δύο συμπολίτες.   

Σε εμάς ήρθαν τυπάκια για να βγάλουν λεφτά και όχι να βάλουν

Αυτό εφόσον δεν έγινε ένα αιώνα γιατί να πιστέψω οτι θα γίνει τώρα που έχουν διαμορφωθεί η καταστάσεις και τα χαρακτηριστικά των αθλητικών εταιρειών?    


υ.σ. Το γιατί δεν έγινε στον Ηρακλή αυτό που γίνεται στον μπαογκ είναι το αντίτιμο του χώνω φράγκα "η δημιουργία στρατού". Και για να έχεις στρατό πρέπει το λαοφιλές του κόσμου να είναι ψιλογκάου. Να τον αφήνει ανεπηρέαστο το όλο θέμα ζωής παρα μονο η μπαουγκάρα και το πανηγυράκι στον λευκό πύργο. Αυτόν τον υπνωτισμό εκμεταλλεύονται για τους σκοπούς τους ο καθένας αμφότεροι τόσο ο μεγιστάνας τόσο οι πολιτικοί όσο και η πολιτεία η ίδια. 
Και εμείς έχουμε τέτοιους και ο αρης όμως οι φίλοι της μπαουγκάρας συγκριτικά είναι μακράν καλύτεροι

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018 - Σελίδα 10 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2017-2018

Δημοσίευση από teo 24/2/2018, 12:59

Συμφωνούμε γιατρέ, εμείς οφειλουμε να κάνουμε κάτι για να προστατεύουμε την ομάδα από λαμογια .

Είχα ανοίξει ένα τοπικ για αυτό το θέμα και τώρα ειδικά πιο εύκολα γίνεται αυτό που δεν υπάρχει καν ΠΑΕ αλλά κατάντησα γραφικός.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 10 από 23 Επιστροφή  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 16 ... 23  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης