FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

+17
ira east
iraklis_athens
uphercules
DIMSAV
Γαλαζιος Ηρωας
Behind the curtain
Big bad wolf
AntiGrinias
Knack
Margasv10
lll
milano
santater
mos
teo
Iraklaras07
antonievic
21 απαντήσεις

Σελίδα 2 από 40 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από milano 18/9/2018, 23:30

Iraklaras07 έγραψε:Αυτό που έχει αλλάξει είναι ότι πλέον ο Ηρακλής θα αντιμετωπίσει απίστευτα εχθρικές διαιτησίες από διαιτητές του ιβαν(οι διαιτητές δηλαδή από τις ενώσεις που ελέγχει) λόγω του καυτανζογλείου στο οποίο θέλει να αγωνίζεται ο ζμπαοκ του χρόνου. Θα  αλλάξουν τον καπ. Να περάσει δηλαδή μια διάταξη ώστε αν θέλουν το γήπεδο δυο ομάδες προτεραιότητα να έχει η ομάδα από την μεγαλύτερη κατηγορία ώστε να εξωθήσουν τον Ηρακλή έξω από το γήπεδο.Για αυτό θεωρώ σημαντικό αν ο τομ τα πηγαίνει καλά με το παρασκήνιο...

Kι εγώ κάτι τέτοιο φοβάμαι και το φωνάζω από πέρσι απλά δεν μπορώ να "δέσω" το ακριβές σενάριο. Αν ισχύει αυτό που λες και προωθείται όντως τέτοια διάταξη σχετικά με την χρήση και τις προτεραιότητες, τότε το σενάριο "δένει" και δεν ανεβαίνουμε ούτε με δέκα Κλέιτον. Εδώ και καιρό λέω ότι ο Ιβάν δεν σκοπεύει να παίζει σε γαλάζιο Καυτανζόγλειο με τοιχογραφίες Βάσια, Κωνσταντίνου και Κατσαμπή... Προφανώς το θέλει για πολυδιάστατη και καθαρά ασπρόμαυρη χρήση... Αυτό είναι πρόβλημα για εμάς γιατί στο κωλοπρωτάθλημα της B μπορείς εύκολα με λίγο έλεγχο παρασκηνίου και δικών σου ομάδων να σαμποτάρεις την προσπάθεια και του πιο ισχυρού ρόστερ και νομίζω ο Ιβάν θα μας κρατήσει άνετα εκεί

milano

Αριθμός μηνυμάτων : 568
Ημερομηνία εγγραφής : 12/03/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 19/9/2018, 00:16

υπάρχει μεγάλη πείνα στην φούτμπολ λιγκ. Αν ενημερώθηκε ο τομ και διαθέσει χρήματα για τρίγωνα πανοράματος θα ανέβουμε. Αν πάμε με το σταυρό στο χέρι θα είναι δύσκολα.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Knack 19/9/2018, 09:14

Χαλαρωστε λιγο με τον πουστοτουρκο ρωσοποντιο.
Τον παρουσιαζετε λες και ειναι ο απολυτος δικτατορας στη β. ελλαδα με δικαιωμα ζωης και θανατου επι των παντων.
ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΕΤΣΙ!
Αυτο αποδεικνυεται ευκολα απο την γιγαντωση του ρουλη.
Αυτο σημαινει οτι υπαρχει συνταγη για να πας κοντρα σε αυτα που οραματιζεται (μια μπολη μια τζατζικι και τα ρεστα)
Αφου το εκανε ο ρουλης υπαρχει τροπος να το κανουμε κι εμεις.
Αρκει να αφησουμε το παρελθον στην ακρη και να στηριξουμε (που δεν το βλεπω)
Ο καρυπιδης ειναι απο τα μεγαλυτερα λαμογια του χωρου (μεγαλυτερο και απο τον Αρβανιτιδη). Ολη η πιατσα βοα απο το πιστολιδι που εχει ριξει σε οποιον μιλαει ελληνικα αλβανικα και γεωργιανα αλλα τον ρουλη τον φροντισε γιατι καταλαβε οτι αυτο ειναι το συμφερον του μακροπροθεσμα αλλα και για να επιβιωσει ο ιδιος βιολογικα γιατι καποιος θα βρεθει να τον φαει.
Οι ρουληδες μαζευτηκαν στο γηπεδο (στη Γ εθνικη ηταν κι αυτοι 200 νοματαιοι) και το μελλον τους Διαγραφεται (για φετος τουλ.) φωτεινο.
Αν ο Τομ Παπας καταλαβει και αυτος οτι το συμφερον του ειναι να δημιουργησει μια ομαδα που στη σλ θα κυνηγαει τουλαχιστον 5αδα  και τη φτιαξει δινοντας οραμα και στον κοιμωμενο Ηρακληδεα, ο ρπ δεν θα μπορεσει να τον σταματησει.
Εμεις αυτο που μπορουμε να κανουμε ειναι να στηριξουμε με την παρουσια μας στο γηπεδο (εστω οι μισοι απο αυτους που μαζεψε ο ρουλης αρχικα) και να το βουλωσουμε.
Ελπιζω οτι ο Τομ θα σηματοδοτησει το τελος των πετρινων χρονων του συλλογου και θα επιστρεψουμε σε αυτα που ειναι αυτονοητα για τον συλλογο που λεγεται ΗΡΑΚΛΗΣ.
Να σταματησουμε τη μιζερια να πεταξουμε μακρια τα συμπλεγματα κατωτεροτητας απεναντι στο ρπ και στα σκουπιδια των Αθηνων και να σταματησουμε να φοβομαστε σαν ποντικακια και να πεταμε  κοτσανες του στιλ οτι λεει με μια αλλαγη του ΚΑΠ μας πετανε απο το Καυτα.
Για να παρει αποκλειστικοτητα ο ρπ στο Καυτα πρεπει να υπαρξει ΝΟΜΟΣ ΤΟΥ ΚΡΑΤΟΥΣ. Δεν μπορει ο Γραμμενακος με αλλαγη του ΚΑΠ να του το δωσει διοτι ειναι ΔΗΜΟΣΙΑ ΠΕΡΙΟΥΣΙΑ και θα το σκεφτουν 7 φορες να το κανουν διοτι δεν ειναι μονον ο Ηρακλης που θιγεται αλλα ο ΣΕΓΑΣ η εθνικη στιβου και αλλες κρατικες υπηρεσιες και συμφεροντα.
Στην τελικη μη μας συγκρινετε με τον Εθνικο Πειραιως διοτι οσο σκατα κι αν ειμαστε οικονομικα, διοικητικα και οπαδικα δεν ειμαστε Εθνικος που λειπει σχεδον 20 χρονια απο τις επαγγελματικες κατηγοριες και δεν προκειται να γινουμε.

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 19/9/2018, 18:28

Για τον Ρώσο νομίζω πιο εύκολο θα του ήταν να μας ρίξει ταφόπλακα όσο είμασταν στην Γ είτε να μην ανέβουμε είτε να βρούμε τετοιο τοίχο που να μην μπορούσαμε να κάνουμε νέα παε παρά τώρα στην Β.

Εδώ τώρα έχει αλλά δεδομένα το μόνο που μας αδικεί αυτή τη στιγμή είναι ο χρόνος που δεν είναι υπέρ μας όσο αναφορά το στήσιμο της ομάδας.

Και εγώ αυτό είναι το μόνο που φοβαμαι, χωρίς να υποτιμώ το ρόστερ των άλλων ομάδων.

Αυτή τη στιγμή χωρίς καν να έρθουμε σε συνεννόηση με κανένα, τους συμφέρει πχ την Κούλα να βρεθεί ο Ηρακλής στην Α παρά να ανεβάσει ο Ρώσος κάποιον δικό του.
Και πάλι όλα αυτά δεν είναι στο χέρι τους δεν είναι όλοι πιόνια ούτε μπορούν να μας κάνουν ότι θέλουν.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Knack 19/9/2018, 19:32

teo έγραψε:Για τον Ρώσο νομίζω πιο εύκολο θα του ήταν να μας ρίξει ταφόπλακα όσο είμασταν στην Γ είτε να μην ανέβουμε είτε να βρούμε τετοιο τοίχο που να μην μπορούσαμε να κάνουμε νέα παε παρά τώρα στην Β.
Αυτο λεω!
Οταν ειμασταν στη Γ εθνικη δεν βρηκαμε τοιχο
Οταν πηγαμε να φτιαξουμε ΠΑΕ παλι δε βρηκαμε τοιχο.
Οταν πηγαμε να φτιαξουμε ομαδα με τον Μυρο παλι δε βρηκαμε τοιχο.

Αρα η δεν ασχοληθηκε μαζι μας ΄(που δεν το πιστευω γιατι και αυτος και το σκουπιδι ο παλιομαλακας ο γιος του εχουν δηλωσει πολλες φορες το συμπλεγμα που εχουν  μαζι μας) 
η 
δεν μπορεσε γιατι του βαλαν παγο καποιοι απο Αθηνα μερια.
Εγω συγκλινω προς το δευτερο σεναριο οτι δηλαδη ειτε ανεβηκαμε σε αρμα των Αθηνων ειτε ειμαστε στον προθαλαμο.
Σημειωστε οτι σε κανενα ΜΜΕ δεν ειδα τιποτε προσφυγες απο τους παλιους μας προς τη νεα ΠΑΕ.
Αυτο σημαινει οτι τα τελια βαρεσανε και ειπανε πνιξτε τα ολα (διοτι δεν πιστευω οτι δεν εσκασε ακομα ουτε μια)
Αρα και τα ΜΜΕ πηραν γραμμη απο καπου.
Εγω αισιοδοξω οτι αν οχι φετος (λογω παρασκηνιου και σειρας προτεραιοτητας καποιων) τουχρονου θα ειμαστε παλι σλ στην οποια ΘΑ ΦΑΝΟΥΝ ΟΙ ΠΡΑΓΜΑΤΙΚΕΣ ΠΡΟΘΕΣΕΙΣ ΤΟΥ ΤΟΜ...

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 19/9/2018, 19:47

Αυτό δεν το είχα προσέξει κνακ.

Οι προσφυγες όντως δεν σκασανε αν εξαιρέσεις του Κωφίδη αλλά κ πάλι δεν είδα κάτι να εξελίσσεται..
Ίσως βέβαια να έρθουν αργότερα το σίγουρο είναι ότι για τα στραβά μας τα μαθαίνουμε γρήγορα οπότε θα το είχαμε μάθει.

Οι προθέσεις του φίλε δεν ξέρω ποιες είναι, προς το παρόν έχει βάλει άτομα του Ηρακλή στην διοίκηση, αλλά οκ Β είμαστε, το βλέπω σαν διαδικαστικό να ανέβουμε στην Α μάλλον αυτός το βλέπει έτσι οπότε σου λέει βάλε και από αυτούς άτομα.

Του χρόνου με το καλό στην Α θα δούμε τι ρόλο βαράει.
Φυσικά αν είναι κομπλε θα πρέπει να στηριχθεί ακόμα παραπάνω από όλους.

Αν καταφέρει να βγάλει την ομάδα στην Α και μετά κάπου στην 7αδα θα είμαστε πολύ πολύ καλά, αρκεί να θυμόμαστε τους αγώνες με το Παλαιοχώρι κτλ..

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από lll 19/9/2018, 22:15

Το τρένο παιδιά έχει μπεί σε τροχιά και αυτή τη φορά έχει μηχανοδηγό απο το Αμέρικα και ξέρει να κλείνει τις δουλειές.Στο σκουλήκι ήθελε τα ήνια αλλά το εγχώριο λαμόγιο δε του κανε τη χάρη καθ οτι η μαρμίτα φέτος ητανε ανέλπιστα μεγάλη.Οπότε έπεσε σε έμας με δοκιμασμένη συνταγή το Μυροφοριδη φέτος και γεροί να μαστε το Σακιεβιτς του χρόνου.Ο τύπος εμφανώς έχει πλάνο για το τι θέλει να κάνει στο ελληνικό ποδοσφαιρο,εμεις ελπίζουμε οτι το πλάνο του μας θέλει στην Ευρώπη κι οχι να φυτοζωούμε.Το σιγουρο πλέον είναι οτι τα κολλητηλίκια του είναι στα δεξιά και να επισημάνω οτι ο ρωσοποντιος στηριξε απροκαλυπτα συριζα και οτι ο μαρινάκης περιμένει πως και πως να φυγει ο συριζα να ξανανοιξουν οι μπιζνες του.Ολα αυτά στην εξισωση ευκολα καταλαβαίνει κανεις πως θα κινηθει ο Τομ απο το Αμερικα και χρονικά τον βολευει αφάνταστα οι εκλογες και η κατα τα φαινομενα αλλαγη της κυβερνησης.Να πω επισης οτι απο το Βασιλειαδη δεν περιμένω τιποτα και εστω και κατι να τσιμπησουμε θα ναι μαγκια του Αμερικανου.Εγω παντως εχω ηρεμησει και έπιτελους φετος θα δω με σχετικη ξενοιασια την Ηρακλαρα,έχουμε αναγκη και μεις να χαρουμε λιγο μπάλα.

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από AntiGrinias 19/9/2018, 22:30

Καλα κανεις, ομως πολυ καθυσηχασμενος ακούγεσαι και δεν εχει μπεσα αυτη η ομαδα απο τέτοια
Smile

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1871
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 20/9/2018, 01:28

Προσφυγές γιατί να δούμε; Όποιος έχει οφειλόμενα πρέπει να τα αποδείξει μέσω της εκκαθάρισης. Μέχρι να ολοκληρωθεί η εκκαθάριση δεν έχουμε καθαρή εικόνα για το ποσό των χρεών. Τα χρέη θα τα πάρουμε όταν ολοκληρωθεί η διαδικασία της εκκαθάρισης δηλαδή στην χειρότερη περίπτωση σε έναν χρόνο. Αν έχεις πολιτική ανοχή ίσως να μπορείς να τρέχεις την εκκαθάριση στο διηνεκές. Να την καθυστερείς δηλαδή εσκεμμένα ώστε να μην έρθουν τα χρέη σου.Αυτό είναι δική μου υπόθεση βέβαια.Η εκκαθάριση του ρούλη για παράδειγμα έχει ξεκινήσει το 2015(Wink και δεν έχει ολοκληρωθεί ακόμα. Εκεί βέβαια τα χρέη δεν θα πάνε στην παε αλλά το γράφω για να έχουμε μια εικόνα πόσο διαρκεί η διαδικασία.Μακάρι να αργήσει η ολοκλήρωση και όταν έρθει ο λογαριασμός να είναι η ομάδα σε κατάσταση που δεν θα την απασχολούν τα 500 χιλιάρικα.


Για τον ρπ τώρα. Δεν ξέρω αν έχει την δύναμη και δεν έχει ασχοληθεί , αν δεν έχει την δύναμη ή οτιδήποτε άλλο, αλλά πέρυσι για να πάει κάποιος στο παλαιοχώρι έπρεπε να περάσει 5 μπλόκα. Τι άλλο θέλατε να κάνουν δηλαδή ; Να φέρουν τανκς; Από την στιγμή που πέρασε ο κόσμος στο χωρίο φοβήθηκαν οι χωριάτες και άφησαν τις μαγκιές. Αυτό βέβαια είναι μόνο το ένα παράδειγμα. Γιατί πράγματι η ομάδα δεν είχε εχθρικές διαιτησίες πλην ελαχίστων εξαιρέσεων (θυμάμαι σίγουρα το παιχνίδι με την απελ και ένα 0-0 με την Νάουσα ή κάποιο άλλο χωρίο που γκρινιάζαμε για ένα πέναλτυ). Επίσης αίσθηση μου είναι ότι η έπο του γραμμένου δεν ήταν εχθρική εναντίων μας. Αυτό βέβαια είναι καθαρά δική μου αίσθηση. Αν κάποιος έχει κονέ με τους ανθρώπους που έτρεξαν την περυσινή ομάδα μπορεί να ρωτήσει και την δική τους γνώμη που σίγουρα είναι πιο αξιόπιστη από την δική μου.

Για τον Σακίεβιτς. Ο Σακίεβιτς δεν είναι φιλάνθρωπος . Δεν νομίζω ότι πρόκειται να έρθει ποτέ στον Ηρακλή. Τώρα αν ο Τομ πληρώσει τόσα λεφτά για έναν διοικητικό παράγοντα(γιατί έχει ασύλληπτο μισθό για τα ελληνικά δεδομένα) τότε πόσα λεφτά θα δώσει για το αγωνιστικό; Είπαμε είμαι αισιόδοξος άλλα όχι και έτσι. Εκτός βέβαια αν συμμετέχει στο μετοχικό που και πάλι δεν το νομίζω.


Για τις επιλογές στον Δ.Σ. να πω πως μου άρεσαν . Ένας δυνατός επιχειρηματίας που έχει στηρίξει την ομάδα στα δύσκολα, ένας άνθρωπος που ,από τις συνεντεύξεις που άκουσα και μόνο, μου φαίνεται πολύ αξιόλογος και σοβαρός και εντάξει είναι το μελανό σημείο ο Χατζόγλου. Αλλά πρέπει να το αναγνωρίσουμε ότι όταν οι άλλοι έλεγαν θα δούμε και τα σχετικά ο συγκεκριμένος είχε πάρει θέση για το ιδιοκτησιακό. Άμα προσέξει λίγο και σταματήσει να κάνει τον μαϊντανό τότε όλα μια χαρά.Για τον Κυρίτση δεν θα σχολιάσω.Καθαρά επιλογή Γ.Σ., μου άρεσε που τον δέχτηκε ο Τομ. Ίσως είναι και ένας δίαυλος επικοινωνίας με την τρέχουσα κυβέρνηση και τον υπουργό.

Ο Βασιλειάδης επανέλαβε τις δεσμεύσεις του. Πραγματικά δεν είναι ντροπή για τον Ηρακλή να κάθεται να παρακαλάει για μια χορηγία 100.000 τον χρόνο; Εντάξει ξέρω επιχειρηματίας είναι, λογικό να θέλει να πετύχει τους στόχους του με το μικρότερο δυνατό κόστος αλλά χτυπάει λίγο άσχημα και θα χρησιμοποιηθεί και επικοινωνιακά εναντίων μας κάποια στιγμή.

Για τον τομ και τον ρούλη τώρα . Κάποιοι λένε δεν έχει λεφτά επειδή δεν πήρε τον ρούλη. Ο άλλος ήθελε 5 εκατομ για μια ομάδα με ρόστερ(τότε) Β εθνικής, με ένα προπονητικό χωράφι, με ένα γήπεδο χωράφι κτλ κτλ.Όλα αυτά για να φτιαχτούν και να μπουν σε μια σειρά δεν θα ήθελαν άλλα δυο εκατομ; Ε βλάκας θα ήταν να δώσει αυτά τα λεφτά για τον ρούλη.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 20/9/2018, 11:15

Ρε συ ηρακλαρα07 επειδή είχε δλδ 5 μπλόκα είναι δυνατός ο ρπ;
Αν είχε τοση δύναμη θα τρώγαμε 4-5 χειρουργεία και θα είχαμε σβήσει.

Τώρα για τα υπόλοιπα δεν ξέρω. Σακιεβιτς χρέη κτλ 
Πάντως μόλις πήραν αφμ το πρώτο ραβασάκι που ήρθε είπαν , ήταν του Κωφίδη. Οπότε ίσως και για τους πονηρούς που ΘΑ πάνε επ άπειρο την εκκαθάριση να υπάρχει πρόβλεψη.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 20/9/2018, 11:45

teo ήταν απάντηση γιατί νομίζω έγινε αναφορά ότι θα μπορούσαν να μας σταματήσουν την πορεία(την αγωνιστική) στο παλαιοχώρι. Ε το προσπάθησαν αυτό. Τι άλλο να έκαναν δηλαδή; Για τις διαιτησίες γράφω και εγώ ότι οι περισσότερες ήταν πενηνταρίσιες.

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Αυτή είναι η κρατική χορηγία;
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 20/9/2018, 12:22

απ οσο γνωριζω με μεγαλη επιφυλαξη, τα ΕΛΠΕ μαζι με τις υπολοιπες εταιριες ενεργειας (ΔΕΗ, ΔΕΣΦΑ κτλ) ειναι ΔΕΚΟ, δηλαδη δημοσιου και προκειται να ιδιωτικοποιηθουν γιατι ειναι μεσα στον ταιπεδ.

αμα πεφτει χρημα καλο και ζεστο, με καλυτερες προυποθεσεις απο του tip bet για κεντρικη χορηγια γιατι οχι.
ισως ειναι και αυτα τα ισοδυναμα του βασιλειαδη??

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Margasv10 20/9/2018, 12:26

Πιθανότατα ναι, για την χορηγία. Αν κλείσει φαντάζομαι θα είναι καλό το ποσό από τα ΕΛΠΕ κι όχι μόνο 100Χ. Ελπίζω να μάθουμε. 

Σχετικά με τον ρπ, επειδή βλέπω συνεχίζεται η συζήτηση, η γνώμη μου είναι πως αν είχε ασχοληθεί μαζί μας και ήθελε να μας "διαλύσει/εξαφανίσει" θα το είχε κάνει εύκολα. Δηλαδή δεν θα ανεβαίναμε από την Γ', θα μας είχε στήσει 2-3 ματς και τέλος. Βασικά μια σφαγή απλά στο Παλαιοχώρι θα αρκούσε. Άρα δεν ασχολήθηκε εντελώς καθόλου με την περίπτωσή μας πέρσι. Ενδεχομένως ασχολήθηκε πρόπερσι βέβαια με Παπαθανασάκη/Καγιούλη, αλλά και πάλι, αυτό είναι κάτι που δεν επιβεβαιώθηκε παρά τις (υπαρκτές) ενδείξεις. Επομένως ας θεωρούμε δεδομένα μόνο όσα είναι αληθή κι ας μην βλέπουμε παντού φαντάσματα. 

Κι επειδή δεν έχω τοποθετηθεί κι εγώ από τότε που ανέλαβε ο Τομ Παμ... Θέλω να υποκλιθώ ακόμη μια φορά στον Ολλανδό και στην διοίκηση που έφερε εις πέρας το έργο της, ενώ για το νέο ΔΣ έχω κι εγώ σε γενικές γραμμές θετική άποψη. Τα πρώτα σημάδια από τον Τομ Παπ είναι αρκετά ενθαρρυντικά και φαίνεται πως έχουμε να κάνουμε με έναν αξιόπιστο (επιτέλους!) ιδιοκτήτη της ΠΑΕ. Αξίζει και οφείλουμε να τον στηρίξουμε. Μπορούμε να αισιοδοξούμε. Όλα θα γίνουν καλύτερα και πιο εύκολα αν φέτος ανέβουμε, άρα όλοι ενωμένοι για τον σκοπό αυτό.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 20/9/2018, 12:37

σύμφωνα με το wikipedia είναι όμιλος Λάτση 45% και ελληνικό δημόσιο 35%. Προφανώς το δημόσιο θα έχει κάποιο λόγο στο πως κατανέμεται το κεφάλαιο για χορηγίες κτλ.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Knack 20/9/2018, 13:55

Η προοπτικη χορηγιας απο Δεκο ενισχυει το σεναριο που σας ανεπτυξα οτι ο ρπ ηθελε αλλα δεν ... γιατι εφαγε παγο απο αλλους πιθανοτατα εξ αθηνων ορμωμενοι (ειτε κυβερνητικοι ειτε μητσοτακικοι - μαρινακικοι) οι οποιοι ωθησαν Σορουρ και Τομ προς τον συλλογο.
Επισης ειμαι απολυτα βεβαιος οτι η δικη μας διοικουσα δεν θα μπορουσε με ΤΙΠΟΤΑ να κανει κονε τυπου Σορουρ η Τομ. Αρα το αρχικο κονε εγινε απο ανθρωπους εξω απο το συλλογο.
Ειμαι απολυτα σιγουρος οτι ο ρπ ουτε τα σκουληκια πολυθελει στην σλ αλλα κι εκει εχει φαει ακυρο.
Επισης σας το ξαναλεω δεν εχει τοοοοοση δυναμη οσο νομιζετε (η νομιζει)
Η καθιστηκυια ταξη στην Ελλαδα ειναι εξαιρετικα ισχυρη και διεφθαρμενη για να τη διασπασει καποιος ο οποιος προερχεται απο την ΕΣΣΔ και τα λεφτα του δεν προερχονται απο καναλια γνωριμα προς το συστημα που διαφεντευει την ελλαδα εδω και δεκαετιες (πριν το 1974)
Οποτε χαλαρωστε. Ειτε φετος ειτε τουχρονου θα ειμαστε σλ και θα διαπιστωσουμε τι καπνο φουμαρει ο Τομ και πως θα συνεχισει η ιστορια με τον ρπ ο οποιος θα λυσαξει να παρει το Καυτα αποκλειστικα..

_________________
AGAINST THE ODDS I' FIGHT FOR MY SURVIVAL
Knack
Knack

Αριθμός μηνυμάτων : 757
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από AntiGrinias 20/9/2018, 14:30

φαντάζομαι πως το γήπεδο τους έαν το γκρεμίσουν τελικά (και δε αλλάξει το όλο πλάνο εώς την τελευταία στιγμη) θα πάρει χρόνια για να χτιστεί 
Και αυτό γιατί πιστέυω ο κάθε επιχειρηματίας όπως ο ιβαν θα περιμένει διάφορα δώρα απο την πολιτεία για να  προχωρήσει το έργο (ως μπροστάντζας δηλαδή) και επειδή το κράτος κωλυσιεργεί δεν νομίζω να χώσει το χέρι στην τσέπη και να περιμένει να πάρει πίσω   

Συνεπώς θα πρέπει να συγκατοικησουμε για πολλά χρόνια μαζί και όχι όσο τους λενε αυτοί.

Πιο πολύ επικίνδυνο θεωρώ περίπτωση δικού μας θεσμικού δούρειου ίππου παρά την ικανότητα του ιβαν να κατακλύσει τη πολιτεία

τώρα κατι αφίσες που έχουμε κρεμασμένες πιθανόν να αλλάξουν και δε μου λέει κάτι σε ένα γήπεδο που θα πρεπει να συγκατοικησεις με τον ισχυρότερο σε όλα 
Όμως εάν πλερώνει κανονικά ο τομ και όχι όπως τα πιστόλια των προηγούμενων δεν μπορεί κάνεις να κάνει κάτι

ανέβα με το καλό οργανώσου κάνε καλή ομάδα και νίκησε τον καθαρά ξάστερα και όχι να μη χάσω να συνεχίσω την παράδοση του "χ" που το έχουμε για τιμή μας και καμάρι μας.

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1871
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 20/9/2018, 15:34

Συμφωνώ με τον κνακ.
Οι κινήσεις δείχνουν ότι τυχαίος τύπος δεν είναι ο Τομ , ούτε καν οι φωτό με τον Κούλη.
Δεν ξέρουμε ποιος ξέρει ποιον, είναι άλλη κλίκα αυτοι, εμείς βλέπουμε κινήσεις και προσπαθούμε να καταλαβουμε πως κινούνται.
Τι σκοπό έχουν; Αυτό το μαθαίνεις στο τέλος ή στην πορεία αν έχει διάρκεια η προσπάθεια του.
Όσο αναφορά την παρουσία μας στην Γ και το θέμα του ρπ εκεί. Θα πω το αποτέλεσμα μετράει, ότι και να έγινε.

Όσο αναφορά το μέλλον μας αγωνιστικά. Θέμα χρόνου να ανέβουμε.

Για την πιθανή συγκατοίκηση μας στο καυτα.
Όλοι έχουμε στο μυαλό μας σαν φυσική έδρα του Ηρακλή το καυτά.
ΠΡΕΠΕΙ το κράτος να μας δώσει μια σφαλιάρα ώστε να μην το θεωρούμε δικό μας και να ανοίξουμε λίγο τα μάτια μας για το πώς θα έχουμε ιδιόκτητο γήπεδο.
Που; Όπου γίνεται. Όπου βολεύει. Αρκεί να γίνει.

Προσωπικά έχω ξεκόψει από το μυαλό μου το θεμα καυτα και η παραμονή μας εκεί για μένα είναι ταφόπλακα. Ίσως μια βίαιη αλλαγή στο κομμάτι αυτό να οδηγήσει σε εξελίξεις. Ίσως μας κανει να οδηγήσουμε σε λύσεις διάφορα θέματα (είτε με το καλό είτε με το άσχημο).
Πάντως το καυτα αυτή τη στιγμή μπορεί να είναι ένα σύγχρονο ΣΤΑΔΙΟ, μπορεί να είναι προτιμότερο απ' το να παίζεις σε κάποιο άλλο αλλά το ουδέν μονιμοτερο απ' το προσωρινό είναι τροχοπέδη.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Big bad wolf 20/9/2018, 17:35

Σημειολογικά πάντως είναι πολύ ενδιαφέρον ότι απ'όλες τις ΔΕΚΟ την χορηγία την δίνει ο Λάτσης που έχει ελάχιστη ως καθόλου σχέση με τον ΣΥΡΙΖΑ. Προφανώς λόγω μνημονίου η χορηγία δεν μπορεί να έρθει απευθείας από το δημόσιο αλλά δεν περίμενα με τίποτε Λάτση. Περίεργα πράγματα.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1349
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 20/9/2018, 18:30

Έτσι είναι άμα σηκωνει μπλούζα ο Κούλης !  Laughing Laughing Laughing

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 20/9/2018, 19:38

δηλαδή για να καταλάβουμε και εμείς. Αν τελικά κλείσει η συμφωνία είναι χορηγία που την έφερε ο Τομ ή χορηγία με παρέμβαση Βασιλειάδη;
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 20/9/2018, 22:00

ακόμα μια εταιρεία του τομ παπ
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Χτίζουν και σπίτια διάβασα κάπου.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 20/9/2018, 22:01

Μια χαρά 
Να ξέρει από τσιμέντα γιατί το νέο γήπεδο θα θέλει πολύ μπετο

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από santater 21/9/2018, 14:36

Εγω δυστηχως δεν είμαι αισιόδοξος για κατασκευή ιδιοκτητου γηπεδου, θυμαμαι με αλλα πιτσιρικια πριν πολλα, πολλα χρονια ακούγαμε τους μεγαλύτερους στο Καυτα να συζητουν για την αναγκη δικου μας  γηπεδου  εδρας.Απο  τοτε  περασαν δεκαετιες, και ονειρα, σημερα, νομιζω οφειλουμε να ειμαστε  αντικειμενικοι στις απαιτησεις μας, και κυνικοι στα ονειρα και στις φιλοδοξιες μας. Για τον Τομ ακουω καλα λογια, οσοι μιλησαν μαζι του πειστηκαν, αλλα δεν πρεπει ποτε να ξεχναμε, γιατι τωρα, γιατι ετσι, γιατι τον ΗΡΑ ? Σιγουρα υπαρχει παρα πολύ παρασκηνιο , και νομιζω πως το επομενο διάστημα θα αποκαλυφθεί,,,,εστω εν μερει.

santater

Αριθμός μηνυμάτων : 64
Ημερομηνία εγγραφής : 21/08/2018

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από AntiGrinias 21/9/2018, 15:18

santater έγραψε:Εγω δυστηχως δεν είμαι αισιόδοξος για κατασκευή ιδιοκτητου γηπεδου, θυμαμαι με αλλα πιτσιρικια πριν πολλα, πολλα χρονια ακούγαμε τους μεγαλύτερους στο Καυτα να συζητουν για την αναγκη δικου μας  γηπεδου  εδρας.Απο  τοτε  περασαν δεκαετιες, και ονειρα, σημερα, νομιζω οφειλουμε να ειμαστε  αντικειμενικοι στις απαιτησεις μας, και κυνικοι στα ονειρα και στις φιλοδοξιες μας. Για τον Τομ ακουω καλα λογια, οσοι μιλησαν μαζι του πειστηκαν, αλλα δεν πρεπει ποτε να ξεχναμε, γιατι τωρα, γιατι ετσι, γιατι τον ΗΡΑ ? Σιγουρα υπαρχει παρα πολύ παρασκηνιο , και νομιζω πως το επομενο διάστημα θα αποκαλυφθεί,,,,εστω εν μερει.

δικαίως δε ελπίζεις, οι κόκορες που σφαχτήκαν πολλοί, λιθαράκι όμως δεν είδαμε, ενώ τέτοιες κουβέντες έγιναν όταν ανέλαβε και ο παπαθανασάκης και αυτός θα έφτιαχνε

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1871
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 2 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo 21/9/2018, 15:28

Με τον τρόπο που περιμένουμε να γίνει γήπεδο, στην Μίκρα δεν πρόκειται να γίνει ποτέ.
Αρνουμαστε να δούμε τα δεδομένα πως έχουν και με βάση τον χρόνο που και πως μπορείς να έχει ελπίδες να χτίσεις.

Η απόφαση που πρέπει να παρθεί πρέπει να είναι οριστική με τέτοιο τρόπο που να ακολουθηθεί μια γραμμή.
Αυτή τη στιγμή δεν κάνουμε κάτι ουσιαστικό απ' το να περιμένουμε το κράτος να κάνει ντα αυτούς που μας χαντακωσαν και ΔΥΣΤΥΧΩΣ έχουμε μείνει στο περίμενε και στα ΘΑ.
Μακάρι να έρθουν, εγώ προσωπικά δεν πιστεύω ότι θα έρθει κάποια λύση γιατί ούτε τα κονέ έχουμε ούτε την δύναμη.
Μακάρι να το κάνει ο Τομ. Αλήθεια μπορεί; Θέλει;
Αν όχι ο σύλλογος πρέπει να κινηθεί σε άλλες λύσεις για αυτό παρακαλώ να πέσει το καυτα ΜΠΑΣ και ξυπνήσουμε.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 2 από 40 Επιστροφή  1, 2, 3 ... 21 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης