FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

+11
juri
Γαλαζιος Ηρωας
rafael nadal
santater
Big bad wolf
Behind the curtain
iraklis-Kamara
AntiGrinias
mos
Iraklaras07
teo
15 απαντήσεις

Σελίδα 11 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo Σαβ Μάης 18, 2019 5:57 am

Περίπτωση Β. Συγχώνευση των δύο ΠΑΕ.
Στην παραγραφο που λέει "υποχρεώσεις" δεν ξέρω αν εννοεί τις υποχρεώσεις μεταξύ των δύο ιδρυτικών ή τις υποχρεώσεις που είχαν οι δύο ΠΑΕ εννοώντας χρέη προς δημόσιο ή και προς τρίτους.



Άρθρο 86 – Συγχωνεύσεις ΑΑΕ
1. Επιτρέπεται µετά από άδεια της Επιτροπής Επαγγελµατικού Αθλητισµού η συγχώνευση δύο ή περισσότερων Α.Α.Ε. που καλλιεργούν το ίδιο άθλημα, σύµφωνα µε τις διατάξεις των άρθρων 68 επ. του κ.ν. 2190/1920 περί ανωνύµων εταιρειών, εφόσον τα συγχωνευόµενα νοµικά πρόσωπα εδρεύουν εντός της ίδιας Περιφέρειας. Για τη συγχώνευση, καθώς και για την αλλαγή έδρας ή επωνυµίας, απαιτείται και η ρητή συναίνεση των ιδρυτικών των Α.Α.Ε. Αθλητικών Σωµατείων.

2. Κάθε είδους δικαιώµατα και υποχρεώσεις µεταξύ των ιδρυτικών Αθλητικών Σωµατείων και των συγχωνευόµενων Α.Α. Ε. εξακολουθούν να υφίστανται και να δεσµεύουν τα ιδρυτικά Αθλητικά Σωµατεία και τη µετά τη συγχώνευση προκύπτουσα Α.Α.Ε., προσδιορίζονται δε ειδικότερα στο καταστατικό της.

3. Η Α.Α.Ε. που προκύπτει µετά τη συγχώνευση µπορεί να χρησιµοποιεί την επωνυµία και τα διακριτικά γνωρίσµατα µιας ή περισσότερων από τις συγχωνευόµενες Α.Α.Ε. ή, µετά από άδεια της οικείας Οµοσπονδίας, οποιαδήποτε άλλη επωνυµία ή διακριτικό γνώρισµα. Η οµάδα της Α.Α.Ε. που προκύπτει µετά τη συγχώνευση εντάσσεται αυτοδικαίως στην ανώτερη αγωνιστική κατηγορία, στην οποία έχει αποκτήσει δικαίωµα συµµετοχής µία τουλάχιστον από τις οµάδες των συγχωνευόµενων Α.Α.Ε.

4. Για τη συγχώνευση Α.Α.Ε. απαιτείται η προσκόµιση επιχειρηµατικού σχεδίου σύµφωνα µε τα προβλεπόµενα στην παράγραφο 2 του άρθρου 79 του παρόντος, καθώς και των ακόλουθων δικαιολογητικών, για καθεµιά από τις συγχωνευόµενες Α.Α. Ε.:
α) Πιστοποιητικό οικονοµικού ελέγχου από ορκωτούς ελεγκτές λογιστές.
β) Βεβαίωση φορολογικού ελέγχου των τριών τελευταίων χρήσεων.
γ) Έκθεση αποτίµησης της αξίας της µετοχής µε τη χρήση των κοινά παραδεκτών µεθόδων σύµφωνα µε τις διατάξεις του άρθρου 9 του κ.ν. 2190/1920.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo Σαβ Μάης 18, 2019 5:58 am

Περίπτωση 3.

Παίρνεις τον ιδρυτικό και την ΠΑΕ κάνεις γενική συνέλευση και του αλλάζεις τα πετρέλαια.
Σήμα χρώμα έδρα κτλ.
Εσκεμμένο κενό νόμου.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 Σαβ Μάης 18, 2019 7:21 am

αρα από ότι κατάλαβα αν συγχωνεύσεις δύο παε δεν γλυτώνεις τα χρέη.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5800
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo Σαβ Μάης 18, 2019 8:07 am

Κ εγω αυτό πιστεύω γιατί το είχα διαβάσει κ αλλού αλλά δεν θυμάμαι καθόλου που για να το ξαναεψαχνα.

Άρα οι δικοί μας πάνε για την περίπτωση α ή γ.
Και αφού το τμήμα ποδοσφαίρου έχει δικιά του ξεχωριστή ομάδα που παίζει Θεσσαλονίκη γιατί δεν ζητάει εκείνος ο ιδρυτικός από την γγα αθλητικούς χώρους για μελλοντική χρήση;

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo Σαβ Μάης 18, 2019 8:10 am

Μπορεί να σου φαίνεται ότι το πήγα μακριά, αλλά είναι πιο ρεαλιστικό, πιο πιθανό και πιο νόμιμο (όσο αναφορά την χάρη που θα ζητάς από πολιτικούς για τα 700.000.000€) απ' το να περιμένεις ποιος θα πληρώσει αυτά τα χρέη.
Ο κόσμος με τον ένα η τον άλλο τρόπο πάει μπροστά, ας ξυπνάμε λίγο.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 Σαβ Μάης 18, 2019 8:12 am

Το Α γίνεται με τον Βόλο νομίζω γιατί οι έδρες τον ιδρυτικών είναι στην πύδνα κίτρους. Δεν ξέρω βέβαια αν το άλλαξαν αυτοί εμείς πάντως ακόμα εκεί είμαστε . Με την Τριγλία γίνεται μόνο το Γ. Το Β δεν γίνεται με κανέναν γιατί δεν έχει νόημα.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5800
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo Σαβ Μάης 18, 2019 8:21 am

Αν συζητάνε κάτι θα ξέρουν ήδη την λύση.
Αλλά είναι ξεφτυλα να παρει πχ το αφμ του μπεου τζάμπα ο Τομ (με τα τηλεοπτικά που έλεγαν) και να μην δει κανείς αν έχει όντως λεφτά
Γιατί αν είναι έτσι ρε σεις, μπορεί ο Χ,Ψ Ηρακληδεας να κάνει το ίδιο. Και η φερεγγυότητα του Τομ δεν είναι στα θετικά του.

Ούτε γενικές συνελεύσεις χρειάζονται ούτε τίποτα.
Γιατι να πάρω την ευθύνη εγώ εσύ ή η ΑΘ10 ή ο μπάρμπα Νίκος που δεν έχει σχέση με το θέμα και που φυσικά λεφτά δεν θα βάλουμε.
Ας την πάρει την απόφαση ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ, ο ποντικης που είναι στον ΑΕ ΗΡΑΚΛΉΣ (με εκείνες τις ηλίθιες δηλώσεις που έκανε) κτλ.
Εμάς, το δικό μας ΟΚ τι το θέλουν; Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 Δευ Μάης 20, 2019 7:39 am

Η σημερινή ανακοίνωση με μπέρδεψε λίγο. Τελικά μάλλον δεν έχουν το άφτερ νταρκ. Πάντως σίγουρα χρησιμοποιούν τον ιντερνετ εξπλόρερ.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5800
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo Δευ Μάης 20, 2019 8:50 am

Εμένα καθόλου.
Ανακοίνωση κλαψας και αφραγκιας.
Και συγνώμη τώρα πληροφορήθηκαν στο Αμέρικα ότι οι ομάδες έγιναν 12?
Και τώρα δλδ έχει αξία, να διακανονισουν τα χρέη;
Μέχρι εχθές σημασία δεν έδιναν και ΑΦΜ έψαχναν.

Μιας και γράψαμε σήμερα και στο τρολοτοπικ (για μένα) των γηπέδων, η ανασύσταση πρεπει να είναι ριζική.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 Δευ Μάης 20, 2019 9:22 am

με μπέρδεψε σχετικά με το πρόγραμμα που έχουν για mb.Δεν την διάβασα την ανακοίνωση γενικά.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5800
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo Δευ Μάης 20, 2019 9:25 am

Iraklaras07 έγραψε:με μπέρδεψε σχετικά με το πρόγραμμα που έχουν για mb.Δεν την διάβασα την ανακοίνωση γενικά.
Χαχαχαχα μλκαααααα κλαμααααααα με εκαψες!!!

Έκαναν reload και έβγαλαν ανακοίνωση;;;;;

Η ανακοίνωση παρωδία εντελώς.
Απορώ δλδ αυτή η στήριξη των δύο ερασιτεχνών που βασίζεται;
Λειψανδρία επενδυτών;
Μήπως να δώσουμε και την μπαλα στον Δρακόπουλο μπας και την στρώσει;
Ή να κλωνοποιησουμε τον Δρακόπουλο
Πλάκα κάνω ε

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 Δευ Μάης 20, 2019 10:10 am

δεν νομίζω να έχει νόημα να ασχολείται κάποιος  με το ποδοσφαιρικό τμήμα. Μετά τον 15αύγουστο βλέπουμε.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5800
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo Δευ Μάης 20, 2019 10:13 am

Ε ναι.
Παλιά μου τέχνη κόσκινο.
Ίσως όμως κ μετά τον Αύγουστο να μην ασχολούμαστε

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo Δευ Μάης 20, 2019 10:24 am

ΑΝΑΚΟΙΝΩΣΗ Π.Α.Ε. ΗΡΑΚΛΗΣ



Σχετικά με το θέμα που προέκυψε μετά την ψήφιση της τροπολογίας την προηγούμενη Δευτέρα από τη Βουλή σχετικά με τον καταρτισμό της νεοσύστατης κατηγορίας SUPER LEAGUE 2 η Π.Α.Ε. ΗΡΑΚΛΗΣ εξέδωσε την εξής ανακοίνωση:



Πάγια θέση και άποψη της Π.Α.Ε. είναι η νέα κατηγορία να απαρτίζεται και να συγκροτείται από δέκα τέσσερις (14) ομάδες και η συμπλήρωση των θέσεων να γίνει από τις ομάδες οι οποίες κατέλαβαν την ενδέκατη ( 11η ) και την δωδέκατη θέση της βαθμολογίας του πρωταθλήματος της FOOTBALL LEAGUE περιόδου 2018-2019,ήτοι την Π.Α.Ε. ΗΡΑΚΛΗΣ και την Π.Α.Ε ΤΡΙΚΑΛΑ. Αυτό πρέπει να γίνει για τους παρακάτω αναλυτικά αναφερόμενους λόγους:



1)Οι ομάδες του ΗΡΑΚΛΗ και των ΤΡΙΚΑΛΩΝ τερμάτισαν στις παραπάνω θέσεις μετά τη λήξη του πρωταθλήματος στο οποίο συμμετείχαν συνολικά δέκα έξη ( 16 ) ομάδες και διεξήχθησαν συνολικά τριάντα ( 30 ) αγωνιστικές. Το πρωτάθλημα αυτό ήταν πολύ ανταγωνιστικό και αυτό αποδεικνύεται περίτρανα από το γεγονός ότι η οριστική θέση την οποία κατέλαβαν οι ομάδες στον βαθμολογικό πίνακα,τουλάχιστον στην βάση αυτού,κρίθηκε κυριολεκτικά στην τελευταία αγωνιστική. Μάλιστα είναι χαρακτηριστικό ότι μετά την λήξη του πρωταθλήματος αυτού στο οποίο,όπως προαναφέρθηκε, συμμετείχαν συνολικά 16 ομάδες,στην ουσία υποβιβάζονται συνολικά έξι ( 6 ) ομάδες,δηλαδή ποσοστό 37,50 % των ομάδων,άνω του ενός τρίτου αυτών.Αυτό όμως πέρα από το γεγονός ότι είναι πρωτόγνωρο και πρωτάκουστο,αντικειμενικά δεν είναι ούτε λογικό,ούτε δίκαιο.
2)Μετά τη λήξη του πρωταθλήματος της FOOTBALL LEAGUE η ομάδα μας κατέλαβε την 11Η θέση και υποβιβάζεται,αποκλειστικά και μόνο για τον λόγο ότι λόγω των υπαρχουσών οφειλών και χρεών της παληάς Π.Α.Ε. δεν πέρασε την πρώτη φάση της επιτήρησης και της αφαιρέθηκαν τρείς ( 3 ) βαθμοί. Στην ουσία δηλαδή αγωνιστικά η ομάδα μας σώθηκε και δεν υποβιβάζεται,δεδομένου ότι ότι εάν δεν είχε γίνει η αφαίρεση των 3 βαθμών,για τους παραπάνω λόγους,θα συμμετείχε κανονικά στο πρωτάθλημα της SUPER LEAGUE 2.
3) Η ομάδα μας πρέπει οπωσδήποτε να συμμετέχει στο πρωτάθλημα της SUPER LEAGUE 2 ,περιόδου 2019-2020, δεδομένου ότι μόνο στην περίπτωση αυτή θα είναι δυνατόν να είναι βιώσιμη, οπότε θα έχει τη δυνατότητα να πληρώσει ,μετά από σχετικούς διακανονισμούς και συμφωνίες που θα κάνει, τις οφειλές και τα χρέη της παλιάς Π.Α.Ε. σε πρώην ποδοσφαιριστές,Εάν η ομάδα τελικά υποβιβαστεί στην νεοσύστατη FOOTBALL LEAGUE ( τρίτη κατηγορία ) εκ των πραγμάτων θα είναι αντικειμενικά αδύνατον να πληρώσει τα χρέη αυτά και αναγκαστικά όλοι θα χάσουν τα χρήματα τους. Ως ως εκ τούτου επιτακτική ανάγκη για να καταστεί βιώσιμη η Π.Α.Ε. είναι, όχι μόνο για το δικό της συμφέρον,αλλά και το συμφέρον όλων των «δανειστών» της παληάς Π.Α.Ε. και για να καταβληθούν στο μέτρο του δυνατού τα χρήματά σε αυτούς και ειδικά στους πρώην ποδοσφαιριστές αυτής, είναι η ομάδα να συμμετέχει στο πρωτάθλημα στην SUPER LEAGUE 2.
Kαταλήγοντας και με την ευκαιρία της έκδοσης αυτής της ανακοίνωσης θέλουμε να διαψεύσουμε κατηγορηματικά τα ανυπόστατα και ανακριβή δημοσιεύματα σύμφωνα με τα οποία δεν υπάρχει καμία διάθεση ή πρόθεση και δυνατότητα ενασχόλησης εκ μέρους της διοίκησης της Π.Α.Ε. με την σωρεία των θεμάτων που αφορούν τα χρέη του παρελθόντος.



Επίσης τα δημοσιεύματα αυτά αναφέρουν ότι μέχρι σήμερα δεν έχει πραγματοποιηθεί καμία ουσιαστική προσπάθεια προσέγγισης με κάποιον από τους ποδοσφαιριστές ώστε να βρεθεί μια συμβιβαστική λύση αποπληρωμής. Οπως προαναφέραμε διαψεύδουμε κατηγορηματικά τα δημοσιεύματα αυτά και σχετικά με το θέμα αυτό επισημαίνουμε ότι η διοίκηση της Π.Α.Ε ασχολείται διαρκώς και καθημερινά με το θέμα αυτό και έχει κάνει σωρεία επαφών,με την πλειονότητα τουλάχιστον των πρώην ποδοσφαιριστών,με τους οποίους προσπαθεί να βρει μία λύση.



Αυτή εκ των πραγμάτων πρέπει να είναι σε άμεσο συσχετισμό με το γεγονός ότι η αποπληρωμή των παλαιών χρεών πρέπει να γίνει οπωσδήποτε σε συνδυασμό των υπαρχουσών και τρεχουσών αναγκών της ομάδας, δεδομένου ότι πρέπει ο Ηρακλής να είναι στην καλύτερη δυνατή κατάσταση, ώστε να μπορεί να μπορεί αγωνιστικά να πετύχει τους στόχους του, οι οποίοι λόγω του brand name και της δυναμικής της ομάδας είναι πάντα υψηλοί και μεγάλοι.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo Δευ Μάης 20, 2019 10:39 am

Ρε γαμωτο λειτουργούν με χρονοκαθυστεριση;
Βρήκαν την ομάδα έτοιμη, δεκτό. Δεν τα πήγαινε καλά δεκτό.
Γνώριζαν όμως εξ αρχής δύο πράγματα.
1. Ότι φέτος γίνεται αναδιάρθρωση οπότε η ομάδα και να μην ανέβει σε καμία περίπτωση δεν πρέπει να βρίσκεται στις θέσεις 11-12.
2. Γνώριζαν ότι η ΠΑΕ έχει συγκεκριμένα χρέη και δέχτηκαν να εμπλακούν.

Στην ουσία η ομάδα είχε χρόνο άπειρο σε μια αστεία κατηγορία όπως η φετινή, και όχι ανταγωνιστική όπως λένε, να βγει ακόμα και δεύτερη αν θεωρήσουμε "τρένο" τον μπεο.
Από τον Δεκέμβριο δεν παραδέχονται ότι είναι είτε αμπαλοι είτε ψιλικατζιδες είτε και τα δύο διότι αλλάξαμε τόσους προπονητές ΚΑΙ έκαναν και μεταγραφές που όχι απλά δεν βγήκαν αλλά υποβιβασαν την ομάδα.
Η ομάδα έχει πρόβλημα με τον Λουκινα και το -3 που λένε δεν είναι ένα γενικό -3 από παλιά χρέη αλλά από τις οφειλές προς τον Λουκινα συγκεκριμένα που όσο αμπαλος και αν ήταν σου έριξε -3.
Άρα δεν σε ρίχνουν "τα χρέη" σε ρίχνουν οι οφειλές προς τον Λουκινα; Πόσο; Για 300€; 3000€? Δεν ξέρω αλλά η ομάδα εσκεμμένα έχασε την κατηγορία με μια αστεία πρόφαση.
Καπάκια τρως και -33 γιατί είσαι σε επιτήρηση.
Αν είχαν γίνει κινήσεις όπως λένε για τους υπόλοιπους που ζητάνε λεφτά, και ήθελαν φυσικά θα γλιτωναμε και το -3 του Λουκινα και το -33 που δεν καταλαβα αν ισχύει για φέτος, που είμαστε ήδη πεσμένοι ή μας το φορέσει η φίλη μας η ΕΠΟ του χρόνου οπότε μας στέλνει ερασιτεχνικό (εγώ όλα τα περιμένω).

Και μας λέει αυτός που έγραψε την ανακοίνωση ότι πέσαμε γιατί το πρωτάθλημα είναι ανταγωνιστικό γιατί χάσαμε την τελευταία αγωνιστική.
Ρε αγορίνα πέσαμε από την Β στην Γ.
Ο Ηρακλής όχι ο Ηρόδοτος οχι τα Τρίκαλα.
Ο ένας έφυγε Αμερική ο άλλος εμφανίζεται οπότε θέλει κτλ.
Τέτοιο χάλι κρίμα δλδ ο περσινός κόπος.

Και αυτοί οι αστείοι αν όντως αλήθευουν αυτά που γράφουν, τι το πολύτιμο έχουν και ιδρυτικός και ΠΑΕ τους στηρίζουν;

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Margasv10 Τρι Μάης 21, 2019 1:33 am

Ακριβώς όπως τα λες teo, ολόσωστο το παραπάνω μήνυμα. Προσυπογράφω. Γι' αυτό και πρόσφατα έγραψα εδώ ότι κάποιοι μεθοδεύουν όλη αυτή την εξέλιξη και δεν εννοώ μόνο τους διοικούντες την ΠΑΕ αλλά κι αυτούς του ΓΣ οι οποίοι έχουν πάντοτε την στήριξη/κάλυψη της ΑΘ10. Διαισθάνομαι εδώ και καιρό ότι μας οδηγούν στο κενό. Προσωπικά δηλώνω αντίθετος και στην προοπτική του νέου ΑΦΜ. 

Μόνη σοβαρή και αξιοπρεπής λύση (για μένα) θα ήταν η συνέχιση της νυν ΠΑΕ στην SL2 αλλά φαίνεται πως κάποιοι ήθελαν και θέλουν να κάψουν αυτήν την προοπτική, είτε για να γίνουμε η πιο τραβεστί ομάδα (δηλ με 2η συγχώνευση μέσα σε τόσο λίγα χρόνια αυτό θα είμαστε), είτε για να οδηγηθούμε στο ερασιτεχνικό και δη στην εξαφάνιση (ενδεχομένως για πάντα, εκτός κι αν γίνουμε νέος Σίσυφος και κάποια στιγμή μετά από καμιά 10ετία επιστρέψουμε έχοντας όμως γίνει Εθνικός Πειραιώς). Θα πρόκρινα σαν καλή λύση και την επαναφορά της ΠΑΕ του Ρέμου, ωστόσο δεν γνωρίζουμε σε τι ύψος και κατάσταση βρίσκονται εκείνα τα χρέη, δηλ ποια και πόσα έχουν αποπληρωθεί και πόσα εκκρεμούν. 

Τα έχουμε ξαναπεί βέβαια όλα αυτά... Φως δεν βλέπουμε από πουθενά, δυστυχώς...

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo Τρι Μάης 21, 2019 2:54 am

Δεν έχω κανένα θέμα να αλλάξουμε αφμ φίλε, έχω θέμα με το να ξαναγαμηθει η ομάδα, δλδ έχω θέμα με τα πρόσωπα.
Δλδ είμαι ήδη "μακριά" από την ομάδα, έχω πάει φέτος σε ελάχιστα παιχνίδια και δεν έχω θέμα να με πουν καναπεδακια πουθενά κτλ. Πουτσα μου. Αν είναι να πάθω ζημιά στην υγεία μου ή να διαλύσω την οικογένεια μου από τα νεύρα μου δεν πειράζει και λίγο μακρια δεν βλάπτει.
Και είμαι εντελώς μακριά, μάλλον αντίθετος στις γενικές συνελεύσεις γιατί έχω πάει, και αποφάσισα ότι αυτός ο τρόπος που λειτουργούμε δεν με εκφράζει.

Δεν γίνεται να αποφασίζουμε ανθρωποι άσχετοι με το αντικείμενο και μετα να χαλάμε τις καρδιές μας για τις επιλογές μας που δεν θα έπρεπε να μας πετάει το μπαλάκι πχ ο ερασιτέχνης.
Όχι είσαι εκεί, έχεις ευθύνη να αποφασίσεις.
Αν οχι μόνος,.σύμφωνα με αυτό που ορίζει το καταστατικό.
Και το καταστατικό δεν λέει κάπου ελάτε όσοι νομίζετε και ψηφιστε
Έχει συγκεκριμένες διαδικασίες που ο ίδιος ο ερασιτέχνης τις έχει ισοπεδώσει.
Και εμένα αυτά με χαλάνε.
Μια δεν κάνουμε σκάκι μια δεν κάνουμε μια σωστή συνέλευση μια ο κύριος ποντικης μου πετάει το μπαλάκι οκ οπαδός ναι ΗΡΑΚΛΑΡΑ μαζί σας, αλλά συγνώμη από μακριά πλέον.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo Τρι Μάης 21, 2019 3:41 am

Ο Ρέμος λέει πληρώνει. Λογικά πληρώνει τα χρέη ή μέρος των χρεών όσο αναφορά το δημόσιο, δοσεις κτλ.

Όσο αναφορά τα χρέη προς ιδιώτες που νομίζω ήταν τα πιο πολλά, δε πιστεύω ότι πληρώνει ΚΑΙ εκείνα.
Οπότε δεν μπορείς να ξέρεις τι θα βρεις μπροστά σου, αν δεν το ψάξεις. Δλδ ίσως εκείνα τα χρέη να έχουν παραγραφει ίσως να τοκιζονται ίσως μόλις ενεργοποιηθεί τ ΠΑΕ να σκάσουν όλοι όπως φέτος.
ΥΠΕΎΘΥΝΑ πάντως ποιος θα σε πει τι γίνεται; Ένας λογιστής κάτι τέτοιο φαντάζομαι

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Margasv10 Τρι Μάης 21, 2019 3:50 am

Tο γνωρίζω ότι δεν έχεις θέμα για νέο ΑΦΜ, έχεις τοποθετηθεί σχετικά μ' αυτό. 

Εγώ πλέον διαφωνώ βλέποντας να γίνονται μεθοδεύσεις προς αυτήν την "λύση", ενώ οι ίδιοι άνθρωποι πρόπερσι την απέρριπταν την στιγμή που θα αναλάμβανε επικεφαλής ο Δρακόπουλος (αποδεδειγμένα με καλές προθέσεις κ με κάποια μικρή/μεγάλη δεν ξέρω, οικονομική επιφάνεια) και ταυτόχρονα θα γινόταν με ομάδα της ΕΠΣΜ και ίδιο όνομα και χρώματα με εμάς. Δηλαδή τους χαλούσε τότε να αναλάβει ο Δρακό ενώ τώρα θέλουν να ελέγχουν (και πάλι) οι ίδιοι το τμήμα με τον έναν ή άλλο τρόπο. Αν είχε γίνει εκείνη η επιλογή τότε, σήμερα δεν θα είχαμε χρέη. Ένα επιφώνημα έχω να πω γι' αυτούς: ΟΥΣΤ! Ουστ από τον Ηρακλή. 

Και προσωπικά τότε είχα υποστηρίξει εκείνη την λύση, του Ηρακλή Αμπελοκήπων γιατί αφενός ήμασταν σε αδιέξοδο και αφετέρου εμπιστευόμουν πλήρως τον Δρακό (και κανέναν από τους άλλους που επέλεξαν την λύση της Γ', κι ας μας έβαλε τα γυαλιά οργανωτικά/αγωνιστικά ο Βαφειάδης και του έβγαλα το καπέλο γι' αυτό). Τελικά επιβεβαιώθηκε πως ήταν αδιέξοδη η λύση που επιβλήθηκε από τους γνωστούς κύκλους. Επίσης επιβεβαιώθηκε ότι η ανοιχτή στήριξη που παρείχαν στον Σύριζα δεν απέδωσε τίποτα θετικό στον Σύλλογο παρά μόνο κούφιες υποσχέσεις και έναν νέο υποβιβασμό! ΟΥΣΤ! 

Μόνο αν καθαρίσουμε από όλους αυτούς τους άχρηστους μπορεί κάποια στιγμή ο Σύλλογος να ξαναπάρει τα πάνω του. Αυτοί είναι ικανοί μόνο να βάψουν κανά κάγκελο, κανά τοίχο. Πολλοί δε, είναι επαγγελματίες Ηρακλειδείς, δηλαδή ζούνε από τον Ηρακλή, βάζουν Ηρακληδόμετρο κατά το δοκούν και έχουν καταντήσει τον σύλλογο παραμάγαζό τους! Μιλώντας για τα πρόσωπα...

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Margasv10 Τρι Μάης 21, 2019 3:54 am

teo έγραψε:Ο Ρέμος λέει πληρώνει. Λογικά πληρώνει τα χρέη ή μέρος των χρεών όσο αναφορά το δημόσιο, δοσεις κτλ.

Όσο αναφορά τα χρέη προς ιδιώτες που νομίζω ήταν τα πιο πολλά, δε πιστεύω ότι πληρώνει ΚΑΙ εκείνα.
Οπότε δεν μπορείς να ξέρεις τι θα βρεις μπροστά σου, αν δεν το ψάξεις. Δλδ ίσως εκείνα τα χρέη να έχουν παραγραφει ίσως να τοκιζονται ίσως μόλις ενεργοποιηθεί τ ΠΑΕ να σκάσουν όλοι όπως φέτος.
ΥΠΕΎΘΥΝΑ πάντως ποιος θα σε πει τι γίνεται; Ένας λογιστής κάτι τέτοιο φαντάζομαι

Ακριβώς, πρέπει κάποιος να το ψάξει και να μας ενημερώσει. Ο ΓΣ μήπως; Δεν θα έπρεπε να μάθει και να ενημερώσει τον κόσμο για το ποιες λύσεις υπάρχουν και ποιες ακριβώς είναι οι προδιαγραφές καθεμιάς εξ' αυτών; Κι άντε δεν το κάνει ο ΓΣ, γιατί ίσως δεν θέλει - αφού σα να φαίνεται ότι έχουν προαποφασίσει, κάποιος δημοσιογράφος να πάρει τηλ τον Ρέμο να ρωτήσει; Να ρωτήσει τον δικηγόρο του έστω; Ή την εφορία ή άλλους δικηγόρους που έχουν ειδίκευση σε τέτοια θέματα, με χρέη επιχειρήσεων κλπ...

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 24/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από Iraklaras07 Τρι Μάης 21, 2019 4:42 am

Ο Βολος τελικα μαλλον πηγαινει στον Απόλλωνα. Για αυτο και θυμήθηκαν να "πιεσουν" την επο τώρα. Ερχεται η κατραπακια  απο ΕΠΟ  και αντιο ζωη. Συνυπεύθυνοι ΓΣ και ιδρυτικος που σιωπουν.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5800
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από mos Τρι Μάης 21, 2019 4:49 am

Μην πέσει κανείς από τα σύννεφα αν δεν κατέβουμε πουθενά του χρόνου.
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2620
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo Τρι Μάης 21, 2019 4:51 am

Ο γσ αν ήθελε θα έψαχνε. Τώρα απ' όσο κατάλαβα κάνεις από την οικογένεια του Ηρακλή θέλει να έχει σχέση με την ΠΑΕ οποία κ αν είναι αυτη.

Στα υπόλοιπα, ας βγάλει το φίδι από την τρύπα ο Τομ και ο ΓΣ και ιδρυτικός που τον στηρίζουν.
Εγώ δεν βλέπω έμπιστο τον Τομ γι αυτό και θα έχω τις αποστάσεις μου και φέτος όπως και από την στιγμή που ανέβηκε η ομάδα στην Β κ δεν είχαμε πλάνο
Διότι ενώ πήραμε το δύσκολο σενάριο της ΑΕΠ γνωρίζαμε ότι τα χρέη θα έρθουν όλα μαζί, μας δούλεψε και το ΣΥΡΙΖΑ, δεν είχαμε ετοιμάσει ολόκληρη σεζόν το πώς θα κινηθουμε.
Ειδικά όταν λέγαμε πολυμετοχικότητα και μετα το μάζευαν πίσω εκεί στο είχα πει βρωμισε η δουλειά, όπως βρωμουσε και με τον Θεοδωρίδη που δεν ακουμπούσε μετοχές ενώ μας αγαπούσε και εχωνε χρήμα.

Ο κόσμος ανεξάρτητα από κατηγορία και αφμ θα επιστρέψει όταν δει πλάνο και συνέπεια.
Είτε παιζουμε τοπικό είτε με το αφμ του Βόλου στην Α.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από teo Τρι Μάης 21, 2019 4:56 am

mos έγραψε:Μην πέσει κανείς από τα σύννεφα αν δεν κατέβουμε πουθενά του χρόνου.
Ας μην κατέβει η ομάδα.
Δλδ χάσαμε φέτος το υπερθέαμα ας πούμε.
Που βάζουμε κολυριο κ στον σκύλο μας άμα τύχει κ δει μαζί μας Ηρακλή.
Με τα χρέη μαζί; Με Τομ; Με κοροιδεμα.
Δεν λένε καμία κουβέντα τον Δρακόπουλο μήπως ενδιαφερθεί; Γιατί έμεινε ο μόνος παράγοντας στον σύλλογο...

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Εποχή Τομ Παπαδόπουλου. - Σελίδα 11 Empty Απ: Εποχή Τομ Παπαδόπουλου.

Δημοσίευση από AntiGrinias Τρι Μάης 21, 2019 5:02 am

-σύνταξη ομάδος ανθρώπων με μέλημα πως θα ενεργοποιήσουν την αποστασιοποιημένη μάζα Ηρακληδέων  
-νέα μέλη ΓΣ που θα τρέξουν αυτή την προσπάθεια 
-σύσταση ακαδημίας ποδοσφαιρου που θα είναι υπο την ομπρελά του ΓΣ(και όχι όπως τώρα που θα διαλυθούν οι ακαδημίες για τρίτη φορά πιάνοντας μαλάκες τους αρρώστους μπαμπάδες που πηγαίνουν τα παλικάρια τους.)  
-Επικοινωνία με Ρεμο, ΓΓΑ, να βρεθεί εκκαθαριστής τι ισχύει 
-Να ξεκινήσει ομάδα απο όπου μας τοποθετήσουν απο το ερασιτεχνικό 
-Mέλη που θα τρέχουν αποκλειστικά το ευρωπαικό uefa financial fair play και παράλληλα τους πολιτικούς για το τι θέλουμε να κάνουμε, τι στόχο και σε τι χρονικό για να είμαστε βιώσιμοι και να μας βοηθήσουν να ενεργοποιήσουμε το κλειδωμένο αφμ (και όχι όπως φέτος με τον τομ μάπα που ζητούσε χάρες ένα ολόκληρο χρόνο απο τους πολιτικούς, του έφτιαξαν έστω και καθυστερημένα  5 νόμους κράτους και τώρα ψάχνει να αγοράσει άλλη εταιρεία/αφμ) 
-Πλάνο επταετίας για την επάνοδο στην μεγάλη κατηγορία με κόσμο και με υποστήριξη 10000 διαρκείας
-Restart του πλάνου γηπέδου με την μακέτα που έκανε 160k από εκεί που είχε αφεθεί το 2008 


Αυτά είναι κάποια απο αυτά που πρέπει να ξεκινήσουμε να δουλεύουμε απο το 2011 αντί του: "με κάθε κόστος άνοδο".
Πρέπει επιτέλους να σκύψουμε να δουλέψουμε και να αντιμετωπίσουμε την πραγματικότητα και όχι να κοιτάξουμε να τις καπουλάρουμε με ρετσινιές αφιμια, σκακια και λοιπά παρεμφερές που μονο να διχάζουν τον κόσμο 

Η μεγάλη μάζα χιλιάδων των Ηρακληδέων ειναι ο αιμοδότης και δεν έχει κανένα συμφέρον απο τον σύλλογο. Απαιτεί γνησιότητα και αυθεντικότητα, Ηρακλής είναι ο κόσμος του.

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1871
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 11 από 12 Επιστροφή  1, 2, 3 ... , 10, 11, 12  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης