FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

+16
dimitris
uphercules
milano
Bezyr
Margasv10
Behind the curtain
Γαλαζιος Ηρωας
santater
juri
teo
lll
Big bad wolf
iraklis_athens
Iraklaras07
mos
AntiGrinias
20 απαντήσεις

Σελίδα 12 από 40 Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 14/6/2019, 11:26

Παίρνουμε διάρκειας

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12764
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 14/6/2019, 11:46

Δεν βλέπω κάτι μπροστά
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από iraklis_athens 14/6/2019, 11:51

αντε ρε παμε για κανενα μπανιο καθομαστε κ μπαινοβγενουμε στα σαιτ και ο τομ κοροιδευει. γαμω το κελεπουρι μου παλι. βεβαια ηταν δεν ηταν αυτος.. το ιδιο θα γινοταν.

iraklis_athens

Αριθμός μηνυμάτων : 449
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από mos 14/6/2019, 11:52

Το πιθανότερο είναι να μην παίξουμε πουθενά του χρόνου. Μπορεί να μας βγει και σε καλό, να έχουμε τον χρόνο να οργανώσουμε την μεγάλη μας αντεπίθεση.  Smile
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2620
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 14/6/2019, 13:01

Oι φορείς του Ηρακλή γνώριζαν για τις συζητήσεις από τον Απρίλιο .
Λέτε να έχουν ετοιμάσει plan b;  Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Margasv10 14/6/2019, 13:12

Επιτέλους έληξε ο τραγέλαφος που λέγεται "αγορά ΑΦΜ Βόλου". Δεν νομίζω κιόλας ότι υπήρχε πράγματι η πιθανότητα & δυνατότητα στην πραγματικότητα για κάτι τέτοιο. Ο Τομ Παπ βρήκε τους λόγους που ήθελε για να μπορεί να φύγει από τον Σύλλογο αφήνοντας την ΠΑΕ ΑΕΠ Ηρακλής 1908 έρμαιο της τύχης. Από την μία ο κακός προγραμματισμός που έγινε από Μυροφορίδη, από την άλλη οι κούφιες υποσχέσεις Σύριζα προς αυτόν, η πτώση σε κατώτερη κατηγορία, οι αφαιρέσεις βαθμών... αυτά "τον οδήγησαν" στο να απαξιώσει πλήρως την υπάρχουσα ΠΑΕ και υποτίθεται "να στραφεί στην λύση αγοράς ΑΦΜ". 

Παρακολουθώ την συζήτηση εδώ τις τελευταίες εβδομάδες και απορούσα με την αισιοδοξία κάποιων ότι πράγματι υπάρχουν πιθανότητες να πάρουμε άλλο ΑΦΜ. Κάποιος το είχε γράψει αυτές τις μέρες: Δηλ αν ο Τομ Παπ μπορεί να αγοράσει το ΑΦΜ του Βόλου, δεν θα μπορούσε να εξασφαλίσει την βιωσιμότητα της ΠΑΕ ΑΕΠ Ηρακλής 1908; Και έτσι είναι. 

Κοινώς χωρίς μπικικίνι δεν μπορείς να κάνεις τίποτε σοβαρό. Τώρα αν ήταν ο Τομ Παπ άλλος ένας αχυράνθρωπος κάποιου που θέλει το κακό του Ηρακλή ή απλά ένα λαμόγιο δεν το ξέρουμε και ίσως να μην το μάθουμε ποτέ. 

Ωστόσο η περίπτωσή του μοιάζει εκπληκτικά με αυτήν του Παπαθανασάκη, σε πολλά επίπεδα. Στο πως ήρθε, στο τι έκανε (δεν έκανε), στο ότι δεν πλήρωσε τίποτα, στο ότι αφήνει πίσω του συντρίμμια αλλά και πάρα πολλά ερωτηματικά. Υπάρχει ένα ακόμη κοινό: η ΑΘ10 σε αμφότερες τις περιπτώσεις ήταν αυτή που έδωσε ουσιαστικά το "ΟΚ" για την έλευσή τους στην ομάδα. 

Εγώ θα πω επιτέλους τελειώνει ο τραγέλαφος της αγοράς ΑΦΜ, ειδικά από τον Τομ Παπ, από άνθρωπο δηλαδή που το μόνο που έδειξε όλη την χρονιά, είναι ότι είναι παντελώς ανίκανος να διοικήσει ομάδα ποδοσφαίρου και είναι ερωτηματικό το πόσα λεφτά έχει κι αν είναι αρκετά για να είναι ιδιοκτήτης ομάδας. Δηλαδή σκεφτείτε να έπαιρνε το ΑΦΜ Βόλου, να ξεπερνούσε (λέμε τώρα) όλα τα γραφειοκρατικά εμπόδια και να παίζαμε στην Α' ως Ηρακλής... σκεφτείτε πόσο ρεζίλι θα γινόμασταν ακόμη μια φορά στο πανελλήνιο αφού πάλι απλήρωτοι θα ήταν οι πάντες, πάλι οργανωτικά θα ήμασταν μπάχαλο, πάλι θα είχαμε τραγική αγωνιστική πορεία και απλά θα καίγαμε άλλο ένα ΑΦΜ επαρχιακής ομάδας! 

Προσωπικά έχω γράψει από καιρό ότι δεν ήμουν υπέρ της λύσης αγοράς νέου ΑΦΜ για αρκετούς λόγους. Δεν θα τους ξαναγράψω τώρα αλλά νομίζω συνεννοούμαστε. Μόνη σωστή λύση θεωρούσα την συνέχιση της ΠΑΕ ΑΕΠ Ηρακλής 1908 μέσω όμως της SL2. Tώρα θα πω επιγραμματικά έχουμε 2 (ή 3 ίσως) δυνατότητες, αλλά θα προσθέσω και την 4η (που αρκετοί νομίζω αυτήν προκρίνετε ακόμη):

α) Συνέχιση της ΠΑΕ ΑΕΠ Ηρακλής 1908 στην SL2, αν υπάρχει τέτοια δυνατότητα. 
β) Πάμε στην Γ', δηλ νέα Football League, αλλά με προφανή βεβαιότητα ότι θα βρούμε μπροστά μας τα χρέη της ΠΑΕ ΑΕΠ όταν ανέβουμε.
γ) Ολική επανέναρξη, δηλαδή πάμε στα ερασιτεχνικά.
δ) Αγορά νέου ΑΦΜ για να παίξουμε στην Γ', δηλ στην νέα Football League.

Θα προσθέσω άλλη μία, αλλά δεν γνωρίζω πραγματικά κατά πόσο είναι εφικτή λύση ή όχι, αν είναι όμως, ίσως είναι η ιδανική, με κίνδυνο πάντως τεράστιας χρονικής καθυστέρησης. Ωστόσο ενδεχομένως μπορούμε να κυνηγήσουμε ευνοϊκή μεταχείριση μετά τις εκλογές:

ε) Επαναφορά της ΠΑΕ Ηρακλής Θεσσαλονίκης, αυτής που κατείχε ο Αντώνης Ρέμος, ο οποίος παρεμπιπτόντως στην χθεσινή του συνέντευξη στον Άλφα είπε ότι συνεχίζει να πληρώνει. Εδώ θα πρέπει να μάθουμε το ύψος των χρεών αυτής. Θυμίζω πως προ λίγων μήνων βγήκε δικαστική απόφαση έμμεσα υπέρ μας σε σχέση με εκείνον τον υποβιβασμό του 2011, με ό,τι αυτό μπορεί να συνεπάγεται. 

Για μένα λοιπόν, οι μόνες σοβαρές λύσεις θα ήταν το (α) και το (ε) με τα καθοριστικά "ΑΝ" όμως που αμφότερες περιέχουν. Διαφορετικά μονόδρομος το (γ). Αν θέλουμε να διασώσουμε επιτέλους την αξιοπιστία και το κύρος του Συλλόγου.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 14/6/2019, 13:28

α τελικά το plan b είναι να παρακαλέσουμε τον Θεοδωρίδη να αγοράσει κάποιο ΑΦΜ.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από juri 14/6/2019, 15:00

Στο α και το β έχουμε και ένα -33 να διαχειριστούμε.. μην το ξεχνάμε. 
Τελικά επιβεβαιώθηκε ότι η μπλόφα ήταν προς εμάς και όχι προς τον Μπέο (απορώ πως το έχαψαν οι σύνδεσμοι και ο ΓΣ πριν από 2-3 μέρες).. 
Νομίζω πως μας αφήνει σε ακόμα χειρότερο σημείο από αυτό που μας άφησε ο Παπαθανασάκης, καθώς έχουμε ήδη κάψει τις όποιες λίγες διοικητικές εφεδρίες είχαμε από ανθρώπους που πονούν το σύλλογο και έχουμε ήδη ξενερώσει ακόμα και οι πιο φανατικοί με τους συνεχείς υποβιβασμούς μας..
Αν έχουμε έστω και μια πιθανότητα για το ε να το κυνηγήσουμε.. αλλά αυτά κρατούν πολύ.. οπότε ας ξεκινήσουμε από το δ γιατί το να πάμε στα ερασιτεχνικά δεν μας αποκλείει σε καμιά περίπτωση το να μας αναλάβει και άλλο λαμόγιο όταν (και αν) φθάσουμε στις επαγγελματικές κατηγορίες

juri

Αριθμός μηνυμάτων : 43
Ημερομηνία εγγραφής : 27/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Margasv10 14/6/2019, 15:36

Σωστός ο juri για το -33, το είχα ξεχάσει (!)... Σωστός και για το ότι ο Τομ Παπ μας αφήνει σε χειρότερο σημείο από τον Παπαθανασάκη. Εδώ να συμπληρώσω πως είναι άκρως περίεργη η ασυλία που απήλαυσε όλο αυτό το διάστημα από όλο τον επίσημο Ηρακλή, ΓΣ, Ιδρυτικό, ΑΘ10. Είτε είναι ύποπτη αυτή η ασυλία, είτε μιλάμε για ολικώς ανίκανους ανθρώπους στον Ηρακλή για τα στοιχειώδη. Κάποια στιγμή πρέπει να λογοδοτήσουν κι αυτοί που επέτρεψαν την κατάσταση να φτάσει εδώ, στο φάσμα της εξαφάνισης του ποδοσφαιρικού τμήματος, κάτι που αντιμετωπίζουμε κατάματα πια. Αλλά ας κοιτάξουμε μπροστά. 

Αν το -33 δεν αλλάζει με τίποτα, τότε όντως τα δύο πρώτα ενδεχόμενα που ανέφερα παύουν να υφίστανται ως λύσεις. Τότε θα πρέπει να διαλευκανθεί το ενδεχόμενο (ε) κατά πόσο είναι εφικτό. Αυτό δεν είναι δύσκολο νομίζω, αρκεί να μάθουμε το ύψος των χρεών και να ερωτηθεί κάποιος σχετικός νομικός που γνωρίζει τα θέματα των χρεών των Ανωνύμων Εταιρειών, αλλά και να μάθουμε τι λέει η ΕΠΟ και οι νομικοί της σύμβουλοι γι' αυτό. Δεν ξέρω αν έχει νόημα και κάποια "πολιτική πίεση" σε αυτό το σενάριο, αν και αναρωτιέμαι αν υπάρχουν ικανοί άνθρωποι στον Ηρακλή να "σπρώξουν" κάτι τέτοιο.

Αν αποκλείσουμε και το (ε), τότε μένει η απόφαση για (γ) ολικό ριστάρτ ή (δ) αγορά ΑΦΜ χωριού της Γ'. 

Εγώ σας ξαναλέω ότι νομίζω ότι με την επιλογή νέου ΑΦΜ γινόμαστε εντελώς περίγελος, χάνει ο Ηρακλής ως έννοια/ιδέα κάθε αξιοπιστία πια, αν θέλετε, χάνει το όποιο "ηθικό του πλεονέκτημα" (που είναι και της μοδός τελευταία ως έννοια) με ό,τι αυτό συνεπάγεται. Και πιστεύω πως η πλειοψηφία του κόσμου μας θα ξενερώσει επιπλέον και δεν θα επιστρέψει στο γήπεδο παρά μόνο όταν και αν φτάσουμε στην Α'. Η ευκαιρία για νέο ΑΦΜ θεωρώ πως χάθηκε το 2017 και τότε δεν θα υπήρχε θέμα ηθικό, αφού μόλις είχαμε υποβιβαστεί εξω-αγωνιστικά. 

Η ολική επανεκκίνηση μας προσφέρει αξιοπιστία στο όνομα του Ηρακλή, το θεωρώ σημαντικό και θα είναι κίνηση που σε βάθος χρόνου θα προσδώσει κύρος, περηφάνια και αναγνώριση από όλους τους φιλάθλους. Επίσης θα μας δώσει την δυνατότητα να αναμορφώσουμε πράγματι τον Σύλλογο Ηρακλής συνολικά. 

Ένα μεγάλο ερωτηματικό για μένα όμως σ' αυτήν την περίπτωση είναι αν θα παίζαμε στο Γ' τοπικό ή στην Α1 της ΕΠΣΜ. Αν υπάρχει δυνατότητα για Α1 της ΕΠΣΜ τότε τι το συζητάμε για ΑΦΜ στην Γ'; Δεν υπάρχει διαφορά, δηλ για μια επιπλέον χρονιά κλάιν μάιν εδώ που φτάσαμε!!! 

Επομένως θεωρώ πως αν αποκλείσουμε τα 3 άλλα σενάρια, (α), (β), (ε) και πρέπει να επιλέξουμε ανάμεσα στα (γ) και (δ), τα κρίσιμα ερωτήματα για να αποφασίσουμε κάποιον από τους δύο εναπομείναντες δρόμους είναι: 

- αν μπορούμε να αγωνιστούμε στην Α1 της ΕΠΣΜ, έστω χαριστικά, ή στην Γ' της ΕΠΣΜ. 
- αν ανεβαίνοντας από την ΕΠΣΜ στην νέα Football League, Γ' εθνική κατηγορία, θα πάρουμε τα χρέη της παλιάς ΠΑΕ, αφού φαντάζομαι η ομάδα αυτή θα έχει ιδρυθεί από τον νυν ΓΣ Ηρακλής Θεσσαλονίκης.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 14/6/2019, 15:51

Αν δεν κάνω λάθος το ερασιτεχνικό πάει Γ, Β,Α,Α1 και μετά πας επαγγελματικό f.l., s.l.2 , s.l.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12764
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Margasv10 14/6/2019, 17:49

Ναι, ακριβώς έτσι teo. Πριν λίγο διάβασα δηλώσεις Βαφειάδη σήμερα στο Μετρόπολις, ο οποίος λέει "μονόδρομος η αγορά άλλου ΑΦΜ" και "να λύσει την εταιρεία ο Τομ Παπ", κοινώς να ξεκινήσει διαδικασίες εκκαθάρισης...

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 14/6/2019, 17:58

μονόδρομος η αγορά άλλου ΑΦΜ αν δεν θες να ξεκινήσεις από τα τοπικά.Για μένα το ιδανικό θα ήταν να φτιάξει ο ΓΣ νέο τμήμα και αν γινόταν κάπως να μας χώσουν στην football league ή έστω Γ εθνική.Αρκεί βέβαια να μην ακολουθούν τα χρέη του ρέμου.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 14/6/2019, 19:05

Θα πάρουμε Σεπτέμβρη κάνα ΑΦΜ ίσα ίσα να παίζουμε στην Γ.
Εύχομαι να μην έρθει κανένας νέος Καναδός Αμερικανός εξωγήινος κτλ

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12764
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από AntiGrinias 14/6/2019, 20:11

αναγέννηση απο στάχτες=restart, σημαίνει: αναθεώρηση, αυτοοργάνωση, κουλτούρα, αγάπη, πάθος, συσπείρωση όλων, μόχθος,σκληρή δουλειά.

αφμ = θέλω να κάνω την δουλειά μου εντελώς ευκαιριακά  

Οσοι ήταν είναι και θα είναι υπέρμαχοι της διευκόλυνσης αφμ δεν θέλουν να δούνε το πρόβλημα αλλά πως θα το υπερπηδήσουν με αποτέλεσμα ο ποδοσφαιρικός Ηρακλής απο μαγαζί γωνία να γίνεται συνοικιακό μαγαζάκι 

οι πυλώνες είναι 2
ενεργοποίηση των χιλιάδων φίλων του
και αυθεντικοτητα  
Αποτύγχανε τα αφμ και όσοι προσπάθησαν να φέρουν φιλάθλους πίσω, ο Ηρακλής δεν είναι αυτό το ελάχιστο ποσοστό 
ο Ηρακλής ήταν μεγάλος όταν είχε χιλιάδες φιλάθλους στο γήπεδο

Αυτοί όλοι όταν συσπειρωθούν θα αλλάξουν την ιστορία, όλοι αυτοί θα είναι η παρακαταθήκη να μην έρθει ο ποτέ ξανά ο κάθε παρατρεχάμενος μπατίρης που θα τα κανει πουτάνα και θα την κοπανήσει 

Προσωπικά το έχω πει το ξαναλέω ακόμη μια φορά,  το μονο αυθεντικό και γνήσιο που πρέπει να ξεκινήσει είναι ομάδα απο τον ΓΣ είτε του ρέμου είτε νέο αφμ όπως του αρη/αεκ κλπ
τεράστια μελέτη απο ομάδα ανθρώπων που θα τρέχει ένα και μονο πράγμα πως θα γυρίσουν αυτοί οι χιλιάδες ως ενεργοί            

σε όποια κατηγορία και να παίξουμε χρειαζόμαστε αρκετά χρόνια για να αντιληφθούμε όλοι όσοι έχουν ενεργό ρόλο ως θεσμικά όργανα πως δεν θα την ξαναπατήσουμε 

οι κατηγορίες απο το μυδεν είναι επτά. 10 χρόνια να δουλέψουμε σκληρά σε πολλούς τομείς και ανοιχτά μέτωπα όπως και αυτό των χρεών και την συνοχή της πολιτείας για το πως ο Ηρακλής ως σύλλογος θα γυρίσει απελευθερωμένος από χρέη τουλάχιστο όπως το 2002 και παράλληλα πως θα αποκτήσει ιδιόκτητο γήπεδο.

Αυτη η επιχείρηση αναστήλωσης είναι και η μόνη προοπτική για το μέλλον

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1871
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 14/6/2019, 20:54

Ντοκτορα πιστεύεις ότι η αγορά ΑΦΜ φταίει που δεν έγιναν σωστές κινήσεις;
Εγώ βλέπω ότι το πρόβλημα είναι αλλού και όχι στο να κερδίσουμε 1-2-3 κατηγορίες.

Θα ήμουν υπέρ της πρότασης τοπικό κτλ ΑΝ κάποιος παράδειγμα ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ έλεγε υπεύθυνα ότι η ομάδα από το τοπικό όταν φτάσει να γίνει ΠΑΕ ΔΕΝ θα έρθουν τα χρέη.
Οχι θα δουμε, όχι πολιτική υπόσχεση, όχι θα τα βρούμε, γιατί εγώ αυτό που κατάλαβα είναι ότι ο Ρέμος πληρώνει όπως λέει αλλά τα χρέη προς το κράτος. Τα υπόλοιπα συμβόλαια που αν θυμάστε δεν ήταν των 100.000€ τότε αλλά πολύ μεγαλύτερα νομίζω δεν τα πληρώνει.
Ας ξεκαθαρίσει λοιπόν ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ αυτό το σημαντικό θέμα πρώτα, υπεύθυνα διότι αλλιώς αυτό το να πάμε τοπικό είναι ταφόπλακα.

Επίσης εγώ βλέπω ότι το πρόβλημα δεν είναι το ΑΦΜ αλλά τα πρόσωπα
Ορίστε, έχει ο κάθε Ηρακληδεας το ελεύθερο να αγοράσει οποίο ΑΦΜ θέλει, να εφαρμόσει το πλάνο του και να συσπειρώσει τον κόσμο.
Εγώ δεν βλέπω να υπάρχει κανείς και αυτό είναι το πρόβλημα για μένα όχι ο αριθμός ΑΦΜ φίλε.

Επίσης ορίστε, σε κάθε Ηρακληδεα που επιθυμεί η ομάδα να ξεκινήσει από το τοπικό, να εφαρμόσει το πλάνο του και να ψάξει αν το ορίτζιναλ ΑΦΜ του Ρέμου είναι "καθαρό".
Δε νομίζω να του πει κάποιος όχι.

Άρα εγώ καταλήγω ότι δεν υπάρχει άνθρωπος να εφαρμόσει κάτι και όχι ότι το ΑΦΜ φταίει.
Δλδ νομίζετε ότι αν έχουμε το ορίτζιναλ ΑΦΜ ξαφνικά θα γινουν όλα ρόδινα;
Μα είναι το πιο χρεωμένο ΑΦΜ απ' όσα κάψαμε ...

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12764
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 14/6/2019, 20:59

Ο μόνος που άρχισε να λέει για το αφμ του Ρέμου ήταν ο Δρακοπουλος σε σχόλια του φβ και μέχρι εκεί.
Αν θέλει, ας την ψάξει, και ας πει παιδιά έχει τόσα χρέη ή δεν έχει χρέη ή ισχύει αυτό (όχι πολιτική υπόσχεση κτλ).
Ηγέτης δεν υπάρχει όχι λύσεις.
Και με την κουλα όταν η ομάδα πήγαινε μια χαρά και ανέβαινε έκανες και κερκίδα ωραία, και στο κύπελλο έκανες κερκιδαρες εκτός έδρας.
Μια χαρά κόσμο τραβούσαμε στην Β Εθνική παρακαλώ, ούτε καν στην Α.
Άρα, θέλει ένα ανθρωπο και οργάνωση και το ΑΦΜ ας είναι απ' το AliExpress

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12764
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από AntiGrinias 14/6/2019, 21:51

ο Ηρακληδέας είναι περήφανος δεν πατάει γιατί η ομάδα του δεν υπάρχει απο το '11 

αυτό που αντιπροσωπευει τον Ηρακλή στο ποδόσφαιρο είναι αε ποντίων Ηρακλής, με έδρα κατερίνη δεν είναι αφμ είναι συγχώνευση δεν είναι αυτό που έγινε σε αρη αεκ άρα δεν ωραιοποιείται και προσωπικά πιστέυω ότι είναι το κυριότερο αίτιο αδρανοποίησης  

αν θυμάσαι στα περι γνησιότητας πριν κανα δυο χρόνια είχε βγει έναν σύλλογος με όνομα ερασιτέχνης Ηρακλής με σκοπό να κλέψει πελατεία απο τον γνήσιο και απο τότε είναι στα δικαστήρια και καλά κάναμε 

για προτάσεις συγχωνεύσεων ιστορικά με επανομή, αμπελόκηπους, τρίγλια μπεο και λοιπά δεν είδα καμία ευαισθησία απο την οικογένεια. Ο Ηρακλής διαλύθηκε 3 φορές απο το '11 ποιοι είναι αυτοί που πιέζουν στην ίδια τακτική...Όσο αναφορά την μακροχρόνια διαδρομή απο τα τοπικά, καλό θα έκανε γιατί σε δέκα χρόνια το χωνευτήρι θα κρατούσε μόνο τους δυνατούς στην ψυχή και στην καρδιά.

Δεν ειναι πρόταση είναι άποψη και δεν το κάνω για να επηρεάσω κάποιον. Δεν πιστεύω οτι θα υπάρξει περίπτωση να κινηθεί κάποιος απο την οικογένεια προς αυτή την κατεύθυνση, θα ήταν προς τεράστια μου έκπληξη όμως οφείλω να διαφοροποιηθώ από την μάζα και τις τυχών προχειρότητες που θα γίνουν

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1871
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 14/6/2019, 21:54

Ούτε εγώ λέω κάτι για να επηρεάσω κάποιον φίλε αλλά αν ποτέ πατήσω ξανά σε μια γενική συνέλευση θα ήθελα να ακούσω από τον ΓΣ Ηρακλή πχ για το αφμ του Ρέμου ότι ισχύει αυτό και αυτό, όχι πάμε με βάρκα την ελπίδα κτλ .

Τουλάχιστον να ξέρουμε χρωστάει τόσα, μένουμε ερασιτεχνικό και τέλος, αλλά νομίζω πρέπει να ξέρουμε.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12764
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 14/6/2019, 22:39

Να ξέρετε πάντως από την διοίκηση λένε ότι μπλοφάρουν και ότι θα ξαναμιλήσουν από αύριο. Very Happy Very Happy


Για να μιλήσουμε όμως σοβαρά και ρεαλιστικά, νομίζω ο Τέο έχει θέσει το θέμα σε σωστή βάση. Πρέπει να σταματήσουμε να πηγαίνουμε στο άγνωστο με βάρκα την ελπίδα. Κάθε χρονιά το ίδιο κάνουμε και κάθε χρονιά το ίδιο αποτέλεσμα έχει. Άποψη μου είναι ότι πρέπει να βρεθεί κάποιος επιχειρηματίας να αναλάβει τον ποδοσφαιρικό Ηρακλή και να  κάνει αυτός τις προτάσεις του για το τι πρέπει να γίνει , από που πιστεύει ότι πρέπει να ξεκινήσει η ομάδα και τα σχετικά. Γιατί κακά τα ψέματα , όσο δεν έχουμε λεφτά πάντα θα είμαστε ευάλωτοι. Από Γ τοπικό  να ξεκινήσουμε  μόλις έρθει η ώρα για σύσταση ΠΑΕ πάλι θα ψαχνόμαστε και τελικά θα δώσουμε την ομάδα σε όποιον βρεθεί.

Όσο περνάει ο καιρός   φαίνεται πόσο μεγάλο  λάθος ήταν η δουλειά με την ΑΕΠ. Στην ουσία ξεκινήσαμε μια προσπάθεια καταδικασμένη να αποτύχει για τον απλούστατο λόγο ότι ο άνθρωπος που ήταν μπροστά δεν μπορούσε να την στηρίξει. Να μάθουμε από τα λάθη μας και να μην τα επαναλάβουμε. Δεν έχει νόημα να πάρουμε εναν ΑΦΜ απλά για να πάρουμε.

Αυτό που προτείνω λοιπόν εγώ , είναι μέχρι να βρεθεί κάποιος που θα θελήσει να αναλάβει εξ ολοκλήρου το ποδοσφαιρικό τμήμα και θα έχει την στήριξη των φορέων και του κόσμου να μην γίνει καμία κίνηση. Ακόμα και αν αυτό σημαίνει ότι ο Ηρακλής δεν θα συμμετέχει μια χρονιά πουθενά. Καλύτερα να μην συμμετέχουμε πουθενά παρά να αφήσουμε τις τύχες του Ηρακλή σε κάποιον παράγοντα της Γ εθνικής.Όχι τίποτα άλλο ,αλλά θα έχουμε πάλι την ίδια κατάληξη και πιστεύω δεν μας αξίζει.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5801
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 14/6/2019, 22:58

Αδερφέ εγω το βλέπω κυνικα, όπως θα το δει ο καθένας που θα βάλει λεφτά.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12764
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από mos 15/6/2019, 00:19

Το πρώτο των πρώτων με το οποίο θα πρέπει να ασχοληθούμε είναι να βρούμε τον άνθρωπο ο οποίος θα ηγηθεί και θα χρηματοδοτήσει την επόμενη μέρα. Γιατί μόνο με οργάνωση και χωρίς χρηματοδότη ή ακόμη και με πολυμετοχικότητα θα κάνουμε ρεαλιστικά μια τρύπα στο νερό.
Όσο αναφορά τον χρηματοδότη, πρέπει να καταλάβουμε και να αποδεχτούμε κάποια δεδομένα.
Ένα από αυτά είναι ότι κανείς δεν πρόκειται να εμφανιστεί γιατί θα έχει δει ότι βάζοντας ένα κεφάλαιο θα έχει οποιαδήποτε απόδοση από την καθαρή και νόμιμη ενασχόληση με το ποδόσφαιρο.
Άλλο δεδομένο είναι ότι κανείς δεν πρόκειται να μπει μόνος του σε ένα παλιόκοσμο μαφιόζων όπου οικογένειες μαφιόζων βρίσκονται σε διαρκή πόλεμο εντός και εκτός γηπέδων. Όσο μεγάλο λαμόγιο και να είναι, θα περιοριστεί εκεί που οι αρχιμαφιόζοι δεν πολυασχολούνται, δηλαδή θα δραστηριοποιηθεί το πολύ μέχρι τη β εθνική. Αλλιώς αν μπει μόνος του ανάμεσα τους, είναι θέμα χρόνου να τον καθαρίσουν.
Τρίτο και πολύ σημαντικό δεδομένο είναι ότι υπάρχουν κάποιοι εκτός συλλόγου αλλά εντός της πόλης οι οποίοι θέλουν να μας εξαφανίσουν και μέχρι τώρα το καταφέρνουν.

Με βάση τα παραπάνω, πιστεύω ότι πρέπει όλοι μας σαν Ηρακλής, παράγοντες, οργανωμένοι και απλός κόσμος, να ενεργήσουμε με σκοπό την επιβίωση μας και να κατευθυνθούμε στοχευμένα στην ανεύρεση του ανθρώπου που θα μπει μπροστά και θα χρηματοδοτήσει το νέο μας ξεκίνημα. Το πώς θα γίνει το νέο αυτό ξεκίνημα, δηλαδή με ποιο αφμ και σε ποια κατηγορία, νομίζω θα έχει την μικρότερη σημασία μπροστά στην προοπτική του να στηθεί επιτέλους ένας Ηρακλής που θα αφήσει πίσω του τη μιζέρια και την αβεβαιότητα των τελευταίων πολλών ετών.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2620
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 15/6/2019, 09:24

Mos εκεί καταλήγω και εγώ. Χωρίς επενδυτή δεν γίνεται καμία κίνηση, πόσο μάλλον αν αναβιώσει η ΠΑΕ Ρέμου και σκάσει κανένα κουστούμι τριπλάσιο της ΑΕΠ.
Εντάξει αν είναι να κάνουμε κάτι, ας το κάνουμε σωστά μια φορα.
Ντοκτορα φίλε, ο Ηρακληδεας λες από το 11 δεν πατάει αλλά εγώ σου φέρνω το αντεπιχειρημα ότι μόλις η ομάδα σαν ΑΕΠ πήγε καλά το γήπεδο γέμισε. Άρα θέλουμε χρήμα, οργάνωση και καλή αγωνιστική πορεία και όλοι μια χαρά επιστρέφουν.
Δεν επιστρέφουν όμως όταν ακούνε για άδειες, υποβιβασμούς κτλ.

Οι λύσεις όλες είναι σεβαστές αρκεί να ξέρουμε εξ αρχής τι θα βρούμε μπροστά μας.
Αν δεν βγαίνει άκρη με το αφμ ΑΕΠ, αφμ Ρέμου και δεν θέλουμε να πάμε σε αγορά νέου αφμ άλλης ομάδας υπάρχει λύση ολικού ρισταρτ ξανά από το Γ τοπικό χωρίς τον φόβο χρεών Ρέμου.
Ιδρύεται ο ΑΣ ΗΡΑΚΛΉΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ με ίδια χαρακτηριστικά του ΓΣ ΗΡΑΚΛΗ (χρώμα κτλ) νομικά ανεξάρτητος από τον ΓΣ Ηρακλή με ένα δεύτερο τμήμα σκάκι ώστε όταν ΘΑ γίνει ΠΑΕ να έχει το 10% (όλα σωστά και όμορφα) και όταν ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ξεκαθαρίσει ΚΑΙ τα χρέη του εύκολα και όμορφα τους κάνεις ΕΝΑ σωματείο..

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12764
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 15/6/2019, 09:26

Για του λόγου το αληθές διότι νομικός δεν είμαι απλά ψάχνω διάβασε αυτόν τον νόμο ΠΡΟΣΕΚΤΙΚΆ


Άρθρο 11 – Συγχώνευση Αθλητικών Σωματείων
1. Επιτρέπεται η συγχώνευση Αθλητικών Σωματείων της ίδιας περιφερειακής ενότητας. Το ιδρυόμενο από τη συγχώνευση νέο Αθλητικό Σωματείο εντάσσεται, κατ’ άθλημα, αυτοδικαίως στην ανώτερη αγωνιστική κατηγορία της αθλητικής Ομοσπονδίας του οικείου αθλήματος στην οποία ανήκει ή έχει αποκτήσει δικαίωμα να αγωνισθεί, κατά τους οικείους κανονισμούς και τις σχετικές διατάξεις, ένα τουλάχιστον από τα συγχωνευόμενα Αθλητικά Σωματεία ή αν τα συγχωνευόμενα Σωματεία ανήκουν στην ίδια αγωνιστική κατηγορία, σε αυτή.
Για τη συγχώνευση απαιτούνται σχετικές αποφάσεις των Γενικών Συνελεύσεων των Αθλητικών Σωματείων που συγχωνεύονται και ίδρυση ή τροποποίηση του καταστατικού του Σωματείου που προκύπτει από τη συγχώνευση.
Το Αθλητικό Σωματείο που προκύπτει από τη συγχώνευση μπορεί να φέρει την επωνυμία ενός ή περισσοτέρων από τα Σωματεία που συγχωνεύονται ή οποιαδήποτε άλλη.
Το σύνολο της περιουσίας κάθε Αθλητικού Σωματείου που συγχωνεύεται, ενεργητικό και παθητικό, μεταβιβάζεται, χωρίς εκκαθάριση, στο νέο Αθλητικό Σωματείο που προκύπτει από τη συγχώνευση, το οποίο και αναλαμβάνει το σύνολο των δικαιωμάτων και υποχρεώσεων των Σωματείων που συγχωνεύονται. Η μεταβίβαση αυτή εξομοιώνεται με καθολική διαδοχή.
Αν κάποιο τμήμα του Αθλητικού Σωματείου έχει δημιουργήσει Αθλητική Ανώνυμη Εταιρεία, τότε για τη συγχώνευση πρέπει να υπάρξει σύμφωνη απόφαση και της Γενικής Συνέλευσης της Εταιρείας, η οποία στην περίπτωση αυτή θα μπορεί να χρησιμοποιεί το όνομα και το σήμα του νέου Αθλητικού Σωματείου που θα προκύψει από τη συγχώνευση.
Αν για κάθε ένα από τα συγχωνευόμενα Αθλητικά Σωματεία έχουν για το ίδιο άθλημα ιδρυθεί Ανώνυμες Εταιρείες, σε περίπτωση που οι Γενικές τους Συνελεύσεις λάβουν κατά τα προαναφερόμενα θετική απόφαση για τη συγχώνευση, τότε υποχρεωτικά συγχωνεύονται και αυτές, σύμφωνα με τις διατάξεις που ισχύουν για τις συγχωνεύσεις Αθλητικών Ανωνύμων Εταιρειών.

2. Οι εργασιακές σχέσεις που είχαν συνάψει τα Αθλητικά Σωματεία που συγχωνεύονται, όπως αυτές είχαν διαμορφωθεί κατά το χρόνο της συγχώνευσης, δεν λύονται, αλλά συνεχίζονται από το Αθλητικό Σωματείο που προκύπτει από τη συγχώνευση, το οποίο υποκαθίσταται στα δικαιώματα και τις υποχρεώσεις των Σωματείων που συγχωνεύονται, ως δικαιοπαρόχων εργοδοτών. Οι αθλητές του Αθλητικού Σωματείου που καταργείται ή απορροφάται υπάγονται στη δύναμη του νέου ή του απορροφώντος.

3. Με ευθύνη των μελών των διοικήσεων των Αθλητικών Σωματείων που συγχωνεύονται, μέσα σε προθεσμία ενός μηνός από τη συγχώνευση, κατατίθενται στην αρμόδια υπηρεσία της Γενικής Γραμματείας Αθλητισμού οι σφραγίδες των Σωματείων, καθώς και τα βιβλία τους για να ακυρωθούν, ενώ το Αθλητικό Σωματείο που προκύπτει από τη συγχώνευση προσκομίζει στη Γενική Γραμματεία Αθλητισμού όλα τα νομιμοποιητικά για την ειδική αθλητική του αναγνώριση έγγραφα, καθώς και όλα τα έγγραφα και στοιχεία που αποδεικνύουν τη συγχώνευση, αλλιώς δεν χορηγείται η ειδική αθλητική αναγνώριση στο νέο Σωματείο.

4. Με απόφαση του αρμόδιου για τον αθλητισμό Υπουργού μπορεί να ρυθμίζονται ειδικότερα ζητήματα που προκύπτουν από τη συγχώνευση.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12764
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από AntiGrinias 15/6/2019, 10:01

teo έγραψε:Οι λύσεις όλες είναι σεβαστές αρκεί να ξέρουμε εξ αρχής τι θα βρούμε μπροστά μας.
Αν δεν βγαίνει άκρη με το αφμ ΑΕΠ, αφμ Ρέμου και δεν θέλουμε να πάμε σε αγορά νέου αφμ άλλης ομάδας υπάρχει λύση ολικού ρισταρτ ξανά από το Γ τοπικό χωρίς τον φόβο χρεών Ρέμου.
Ιδρύεται ο ΑΣ ΗΡΑΚΛΉΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΊΚΗΣ με ίδια χαρακτηριστικά του ΓΣ ΗΡΑΚΛΗ (χρώμα κτλ) νομικά ανεξάρτητος από τον ΓΣ Ηρακλή με ένα δεύτερο τμήμα σκάκι ώστε όταν ΘΑ γίνει ΠΑΕ να έχει το 10% (όλα σωστά και όμορφα) και όταν ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ξεκαθαρίσει ΚΑΙ τα χρέη του εύκολα και όμορφα τους κάνεις ΕΝΑ σωματείο..

Δεν διάβασες παραπάνω ο ΓΣ είναι σε δικαστική διαμάχη με κάποιους που αυτοαποκαλούνται Ερασιτέχνης Ηρακλής Θεσσαλονίκης η κάτι παρεμφερές. Η ιστορία έδειξε: Δεν πρέπει να ανακατευόμαστε και να μπερδευόμαστε με "μπίζνες" γιατί και τις ικανότητες δεν έχουμε και θα γυρίζει μπουμεράγκ εύκολα σε πολύ πιθανό τρύπημα  

Η ιστορία δείχνει ότι αντί να προσπελάσουμε ένα πρόβλημα πρέπει επιτέλους να το πολεμήσουμε
Το στοίχημα είναι συσπείρωση των φίλων της ομάδος, δουλειά με την πολιτεία πανω στα χρέη του γσ για την απελευθέρωση των χρεών και χτίσιμο ποδοσφαιρικού γηπέδου, το όνειρο χιλιάδων φιλάθλων    

επιτυχία είναι να ξεκινήσεις κάτι γνήσιο(είτε ρέμου είτε νεο αφμ όμως συνέχεια του ΓΣ),  χωρίς μπερδέματα απο το μηδέν για να καταφέρεις να μαζέψεις να πείσεις κόσμο για να έχεις τουλάχιστο 3000 διαρκείας(που τον έχεις αυτόν τον κόσμο) απο τα τοπικά και όσο προβιβάζεται η ομάδα να ανεβαίνει αριθμητικά και η υποστήριξη του κόσμου

ο κόσμος εάν δει δουλειά στα πραγματικά προβλήματα 1.χρέη γσ, 2.γήπεδο θα γουστάρει ξανά και θα υποστηρίξει την προσπάθεια. άποψη μου χρειάζονται καθαρές λύσεις όχι μπερδέματα και κυρίως σοβαρή δουλειά απο ομάδα ανθρώπων πως θα παρακινήσουν τον κόσμο να ενεργοποιηθεί ξανά, αυτός θα είναι ο καθοριστικός παράγοντας για το μέλλον του συλλόγου αυτός που θα υποκινήσει σοβαρό επενδυτή(και όχι τσικιρικιτζίδες) να επενδύσει στην ομάδα

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1871
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 12 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 15/6/2019, 10:13

Μια χαρά διάβασα τα παραπάνω που είναι στα δικαστήρια ο Ηρακλής.
Αλλά εγώ δεν σου λέω να πάει κάποιος άσχετος να το κάνει αλλά ο ίδιος ο Ηρακλής. Και γίνεται γνησιοτατο το αφμ και η ομάδα και ολα.

Αν και με το αεπ έβλεπε κινήσεις για χρέη γήπεδο κτλ μια χαρά θα στήριζε και εκείνη την ομάδα, αυτή είναι η άποψη μου, και αποδεδειγμένα στήριξε όσο η ομάδα πήγαινε καλά γιατί ήθελε ΜΙΑ χαρά να δει.

Τώρα το να ξεκινήσουμε από το τοπικό και να "δουλέψουμε " πάνω στα χρέη, με την έννοια ότι ΘΑ δούμε τι θα κάνουμε άρα δεχόμαστε εξ αρχής ότι η ΠΑΕ Ρέμος χρωστάει ακόμα με βρίσκει κάθετα αντίθετο.
Εκτός και αν εμφανιστεί κανένας γεμιστανας.
Τώρα με τα 3.000 διάρκειας δεν ξεπληρώνεις κανένα χρέος

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12764
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 12 από 40 Επιστροφή  1 ... 7 ... 11, 12, 13 ... 26 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης