FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

+16
dimitris
uphercules
milano
Bezyr
Margasv10
Behind the curtain
Γαλαζιος Ηρωας
santater
juri
teo
lll
Big bad wolf
iraklis_athens
Iraklaras07
mos
AntiGrinias
20 απαντήσεις

Σελίδα 31 από 40 Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo Παρ 2 Αυγ 2019 - 17:42

Για το τι με ενοχλεί και τι όχι να στο πω ξεκάθαρα και με ονόματα.
Με ενοχλεί προσωπικά ο Κυρίτσης και ο Αδαμίδης, είναι και οι δύο του Σύριζα, ο ένας ήταν στην ΓΓΑ και ο άλλος είναι μέλος στον ερασιτέχνη.
Με ενοχλούν αφάνταστα γιατί δεν είναι απλά "φίλαθλοι" αλλα κατέχουν θέσεις στον σύλλογο.
Όπως με ενοχλεί αφάνταστα το ότι δεν κάθονται στο ίδιο τραπέζι άνθρωποι διαφορετικών κομμάτων (για κόμματα μιλάμε και όχι ιδεολογίες) να έχουν κοινή γραμμή για τον Ηρακλή και στα υπόλοιπα ας σκοτωθούν (τα πολιτικά τους) και φυσικά αναφέρομαι στους δύο πάνω + τον καραογλου.
Δεν γίνεται να στο πω ξεκάθαρα τα τελευταία όσα χρόνια η Μίκρα και ο ερασιτέχνης να κάνουν εκεί παρέλαση ΝΔ και ΣΥΡΙΖΑ και να μην έχει ποτέ κανένα όφελος ο Ηρακλής εκτός από μεμονωμένες κινήσεις ανθρώπων που δεν ήταν καν Ηρακλής (βλέπε Ιωαννίδης και Ορφανός πριν πολλά χρόνια).
Το τι θα είναι η κερκίδα εμένα δεν με απασχολεί. Στην 10 είναι αριστεροί; Ωραία. Πάω στην 13 που είναι κεντρώοι.
Στα επίσημα βασιλικοί; Ας κάτσω και εκεί. Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι αν δεν σε εκφράζει ένα κομμάτι του γηπέδου (σαν χώρος) μην συμμετέχεις ή φτιάξε κάτι δικό σου.
Συγνώμη έχω άδικο; Το γήπεδο έχει 27700 καρεκλακια και 2 ΑΦΜ.
Το ένα χρεωμένοι περίπου 1 εκ € και το άλλο 14 εκ €.
Και θα ασχολούμαι όχι με ποιον έκανε τα χρέη ή τι να κάνω από εδώ και πέρα αλλά με το τι μπλουζάκια φοράνε στην συγκεκριμένη κερκιδα κ τι χρώμα μπλούζες.

Στο ξαναγράφω. Λες επανεκκίνηση από ερασιτεχνικό.
Και φτάνεις κάποτε στην πρώτη επαγγελματική κατηγορία και πέφτεις πάνω στα 14 εκ €.
Μπορείς να μου πεις ΤΙ κάνεις;

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 Παρ 2 Αυγ 2019 - 17:56

Πάλι μεθυσμένος ο φάνης...
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5799
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας Παρ 2 Αυγ 2019 - 19:56

Εχω καιρο να γραψω εδω.Σας διαβαζω ομως.
Πρωτα απο ολα θελω καποιον που να ηταν οργανωμενος στους Γαλαζιους η στον Παπαφη να μου στειλει πμ.Θελω να τον ρωτησω κατι προσωπικο.
Λοιπον κυριοι ειμαι πεπεισμενος οτι θα πρεπει να επανεκκινησουμε το παλιο ΑΦΜ του Ρεμου.Να κατσουμε 2-3 χρονια στο ερασιτεχνικο ωστε να δημιουργηθει μια οργανωμενη κατασταση και οχι αυτο το χαος με τα ΑΦΜ.
Για τα 14 μυρρια θα βρεθει καποια λυση.Οχι σημερα οχι φετος ομως και για να βρεθει καποια λυση θα πρεπει για 2-3 χρονια στο ερασιτεχνικο να λειτουργει η ομαδα αψογα.
Σκεφτειτε λιγο ποια επιχειρηση θα ηταν ποιο ελκυστικη για εναν επενδυτη.Ενα χαωδες σκορποχωρι με χρεη 800.000 που φυτοζωει μεταξυ ΦΛ και ΦΛ2 η μια ερασιτεχνικη ομαδα που με δουλεια μυρμηγκιου δημιουργει προοπτικες επενδυσης και ας εχει χρεη 14 μυρρια.

Υ.Γ.1 Να παει να γαμμηθει η αντιπαραθεση Ηρακλης Ελλαδος και ΑΘ10.Δεν ανηκω σε κανεναν δεν υποστηριζω κανεναν και δεν θελω να μπλεκεται πλεον με τον Ηρακλη κανενας.
Υ.Γ.2 Να παει να γαμηθει το Καυτατζογλειο.Απο εδω και στο εξης η εδρα μας να ειναι η Μικρα και σιγα σιγα ας βαλουμε τα θεμελια για ενα δικο μας γηπεδο.
Υ.Γ.3 Περιμενω μεγαλη κατρακυλλα στο Ελληνικο ποδοσφαιρο που σε λιγα χρονια θα μας παρακαλανε να μας διαγραψουν τα χρεη και να μας ξαναβαλουν στην ΣΛ μπας και αυξησουν την εμπορικοτητα του πρωταθληματος.Γιαυτο λεω να φτιαξουμε μια σοβαρη οργανωμενη κατασταση τωρα τουλαχιστον σε ερασιτεχνικο επιπσδο για να μας παρουν στα σοβαρα αυριο.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από AntiGrinias Σαβ 3 Αυγ 2019 - 0:53

teo έγραψε:Το τι θα είναι η κερκίδα εμένα δεν με απασχολεί. Στην 10 είναι αριστεροί; Ωραία. Πάω στην 13 που είναι κεντρώοι.
Στα επίσημα βασιλικοί; Ας κάτσω και εκεί. Αυτό που θέλω να σου πω είναι ότι αν δεν σε εκφράζει ένα κομμάτι του γηπέδου (σαν χώρος) μην συμμετέχεις ή φτιάξε κάτι δικό σου.
Συγνώμη έχω άδικο; Το γήπεδο έχει 27700 καρεκλακια και 2 ΑΦΜ.
Το ένα χρεωμένοι περίπου 1 εκ € και το άλλο 14 εκ €.
Και θα ασχολούμαι όχι με ποιον έκανε τα χρέη ή τι να κάνω από εδώ και πέρα αλλά με το τι μπλουζάκια φοράνε στην συγκεκριμένη κερκιδα κ τι χρώμα μπλούζες.

Τι το αναμουχλέυεις το πράμα?Δεν καταλαβαίνω αυτη την εμμονή σου στην υποστηρικτική γραμμή...
Το έχασε χρόνια τώρα οι αθ10 είναι δεδομένο, η σήψη είναι μεγάλη, κάποτε χαιρόσουν να τους βλέπεις στο γήπεδο, χαιρόμασταν μαζί τους υποστηρίζαμε τα πάρτυ στις γιορτές τους και με συμμετοχές σε ότι κοινωνική υποστήριξη,  συνλυπόμασταν στις απώλειες και στα δύσκολα ήμασταν αλληλέγγυοι να θυμίσω δικαστήρια, πορείες προς το αστυνομικό μέγαρο για τους 22 καμια 500ρια τουλάχιστο κομμάτια? μέλη ούτε οι μισοί, αλλά η αθ10 κατάφερε αυτό που όφειλε να κάνει ο κάθε σύνδεσμος να προσπαθήσει να συσπειρώσει κόσμο γύρω απο τον σύλλογο. 

Αριστερός για μένα σημαίνει ευαισθησία. Όταν ερχόταν η πρώτη επανεκκίνηση επέλεξαν αντί για ευαισθησία και σεβασμό στην διαφορετικότητα - διαφορετική γνώμη να παίξουν το ιμπεριαλιστικό παιχνίδι(που κατηγορούμε το μπαόκια με το μια πόλη μια ομάδα) σε χρόνια τα οποία αριθμούσε τουλάχιστο 8 υποκαταστήματα(βαλμαδα,σερρεσ, κοζάνη, αλεξανδρεια, τρίλοφος, μουδανιά κλπ)    συγκρούστηκε με τον απατση, εξαφανίστηκαν οι blueboys ανατολικά και ο καλτσίδης στην ιδέα επανίδρυσης παπαφη έφαγε πέσιμο και έσπασε. Άλλα μεμονωμένα περιστατικά πολλά. 
Αυτό είναι ιστορία η πολυφωνία αποτράπηκε συνεπώς τα ματάκια τα βγάλανε μόνοι τους, τους απέρριψε το ίδιο φίλαθλο κοινό που μέχρι το '11 τους είχε πολύ ψηλά και αισθανόταν περήφανο για την εκπροσώπηση και την κουλτούρα της νέας γενιάς οπαδών
Ένω κουράσανε με την εμμονή στο ποδόσφαιρο να είμαστε όσο πιο κοντά γίνεται στην κορπολίγκα με κάθε κόστος, κάθε τρόπο, οργανωμένα / ανοργάνωτα. Τα δεδομένα θα αλλάξουν, θα έρθουν άλλοι, θα έρθουν φέτος, του χρόνου, είναι θέμα χρόνου... Το πρόβλημα όμως είναι και θα είναι μεγαλύτερο απο του 2007, σήμερα εάν δεν γίνει κάτι άμεσα πάνω στις αυθεντικές αξίες και ρίζες που πρεσβεύει ο σύλλογος δεν θα έχει νόημα ύπαρξης και θα το αποδεχθούν έτσι απλά όλοι οι Ηρακλήδείς σε μεταξύ τους συζητήσεις. Και αν γίνει και αυτό θα μπει και το τέλος..

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1868
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από mos Σαβ 3 Αυγ 2019 - 0:57

Μαθηματικό μυαλό ο Τουτζιάρης... Τελικά την λύση μπορεί να την δώσει η προπαίδεια, κάνουμε τον πολλαπλασιασμό και ... σωθήκαμε!

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από mos Σαβ 3 Αυγ 2019 - 1:12

Στα σοβαρά τώρα, η λύση είναι να ακολουθήσουμε το παράδειγμα του Άρη. Νομίζω όλοι ξέρετε ποιο είναι αυτό, τα ευκόλως εννοούμενα παραλείπονται...
Για να γίνει όμως αυτό χρειάζεται η συγκατάθεση της ΑΘ10, η οποία προφανώς και δεν υπάρχει. Αν ξεκολλήσει το μυαλό τους από αυτό, τότε όλα θα πάρουν το δρόμο τους. Αν πάλι δεν ξεκολλήσει, θα γίνουμε και επίσημα Εθνικός με δύναμη όσα μέλη έχει η ΑΘ10.
Με τα αφμ μην κουράζεστε, αν δεν αλλάξουμε την στάση μας απέναντι στο σύστημα κανένα αφμ δεν θα μας δώσει τη λύση.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από AntiGrinias Σαβ 3 Αυγ 2019 - 8:47

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1868
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Margasv10 Σαβ 3 Αυγ 2019 - 12:56

Teo στα τελευταία σου 2 ποστ στα περισσότερα συμφωνώ, έχω διαφωνίες σε κάποια που θεωρώ μεν σημαντικά, αλλά δευτερεύουσας σημασίας οπότε το αφήνω εδώ γιατί εδώ που έχει φτάσει ο Ηρακλής προέχουν τα κρίσιμα. Είναι ζήτημα επιβίωσης πια του Συλλόγου. 

Ωστόσο, όπως έχω ξαναγράψει, η ΑΘ10 αποτελεί για μένα μέρος του προβλήματος κι όχι της λύσης, άρα δεν βλέπω λόγο για να συνεχίσει να επηρεάζει πρόσωπα και καταστάσεις στον Ηρακλή. Ίσα ίσα έχει αποδειχθεί πως όσες φορές αναμίχθηκε ο συγκεκριμένος σύνδεσμος στα διοικητικά μόνο λάθη έκανε και έβλαψε τελικά τον Ηρακλή. Είναι η γνώμη μου. 

Απλά για τα χρέη που παρέθεσες και με ρώτησες και δεν σου έχω απαντήσει, δεν γνωρίζω αν αυτά που αναφέρονται από την ΑΑΔΕ είναι με τόκους ή όχι, υποθέτω όμως ότι είναι με τις προσαυξήσεις, δηλαδή τοκισμένα. 

Ο ΓΣ, που είναι μέτοχος σ' αυτήν την ΠΑΕ, δεν θα μπορούσε άραγε να ενημερώσει τον κόσμο για το ακριβές ποσό των χρεών; Πόσα προς δημόσιο συνολικά, πόσο είναι το πρωτογενές χρέος προς το δημόσιο, πόσοι οι τόκοι, πόσα τα χρέη προς τρίτους που θα βρίσκαμε ενδεχομένως μπροστά μας αν ανεβαίναμε και δεν παίρναμε την "τροπολογία της Παναχαϊκής". Δεν οφείλει να κάνει κάτι τέτοιο αφού εδώ και καιρό συζητάμε αυτήν ως πιθανή λύση; Και μάλιστα κι οι ίδιοι ανακινούν το θέμα με τις ενστάσεις και τα αιτήματα προς την ΕΠΟ. Γιατί μας αφήνουν στο σκοτάδι; Ανικανότητα ή σκοπιμότητα;

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Margasv10 Σαβ 3 Αυγ 2019 - 13:04

Σχετικά με την επανεκκίνηση με τον ΓΣ και το ερασιτεχνικό, πέρα από το ακριβές ύψος των χρεών της ΠΑΕ Ηρακλής Θεσσαλονίκης που αναφέρομαι παραπάνω, θα ήθελα να ξέρω στα πόσα χρόνια παραγράφονται τα χρέη προς Δημόσιο και προς τρίτους. Γιατί από το 2011 έχουν περάσει ήδη 8 χρόνια. Τότε θα μπορούσαμε να εξετάσουμε με πιο καθαρή εικόνα το σενάριο αυτό.

Η επιλογή του ερασιτεχνικού θα έδινε την δυνατότητα να επανέλθουμε στις αξίες που πρεσβεύουμε ως Ηρακλής, να μπουν οι βάσεις όπως στην ίδρυση του Συλλόγου. Θα υπήρχε η δυνατότητα να απομακρυνθούν τα λαμόγια, μικρά και μεγάλα, να ξεχωρίσει "η ήρα από το στάρι". Θα είχαμε την ευκαιρία να οργανώσουμε σωστά την ομάδα, σε όλα τα επίπεδα. Θα κερδίζαμε και πάλι την αξιοπιστία, την φήμη μας, το dna του Ηρακλή που τα τελευταία χρόνια έχει τόσο πληγωθεί και οι συζητήσεις αυτές για τα ΑΦΜ, Τρίγλιας, Κρόνου, Βόλου κλπ κλπ μόνο κακό κάνουν! 

Επίσης, θυμίζω άλλη μία πιθανή λύση που κάηκε και μάλιστα γρήγορα. Την δημιουργία του "Α.Σ. Ηρακλής" και μεταφορά των τμημάτων σ' αυτόν. Αν θυμάστε αυτή η ιστορία είχε κακή εξέλιξη με την διάσπαση του στίβου μας. Ήταν όμως μια πιθανή λύση που για κάποιους ήταν ιδανική (είχε συζητηθεί εκτενώς κι εδώ μέσα τότε) και τελικά ποτέ δεν εξετάστηκε δημοσίως στον Ηρακλή όπως θα έπρεπε. Σκεπάστηκε, θάφτηκε κι αυτή. Μήπως αξίζει να το ξαναδούμε το θέμα; Γιατί με τα χρέη του ΓΣ δεν πρόκειται να βγει ποτέ άκρη!!! Ποτέ μα ποτέ! Ούτε κάποια κυβέρνηση μπορεί να το λύσει το θέμα νομίζω, όταν έχουμε κοντά μισό δις χρέη, έστω από τόκους. Μήπως αργά ή γρήγορα θα πάμε προς τα εκεί, έναν νέο Σύλλογο ουσιαστικά;

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo Σαβ 3 Αυγ 2019 - 13:13

Ρε φίλε εγώ, χωρίς να είμαι λογιστής κτλ σκέφτηκα κ μπήκα στην ααδε γιατί είχα διαβάσει ότι υπαρχουν δύο λίστες μεγαλοοφειλετων προς το δημόσιο, μια φυσικών και μια νομικών προσώπων.
Στα νομικά πρόσωπα στην πρώτη 10δα ή 5δα υπάρχει ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ με τα χρέη που είδες.
Πιο κάτω υπάρχει η ΠΑΕ Ηρακλής και ακόμα πιο κάτω η ΠΑΕ ΑΕΠ Ηρακλής.
Ενδιάμεσα υπάρχουν πολλές πολλές (χιλιάδες) εταιρίες και πραγματικά έβγαλα τα μάτια μου για να βρω αυτά τα τρία ΑΦΜ.
Λοιπόν που θέλω να καταλήξω. Ανάμεσα σε αυτες τις χιλιάδες εταιρίες υπήρχαν πολλές που έλεγαν από δίπλα "υπό εκκαθάριση".
Δεδομένου ότι ούτε ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ ούτε η ΑΕΠ Ηρακλής είναι υπό εκκαθάριση, σκέφτομαι ότι ούτε η ΠΑΕ Ηρακλής (Ρέμος) είναι υπό εκκαθάριση και πάγωσε το θέμα το 2011.
Αν ισχύει κάτι τέτοιο τότε:
1. Τι πληρώνει ο Ρέμος αφού υποτίθεται ότι πλήρωνε προς το δημόσιο και το χρέος είναι πάνω από 10 εκ €.
2. Δεν έγινε εκκαθάριση που σημαίνει ότι ξεκινώντας από ερασιτεχνικό μόλις φτάσεις στην πρώτη επαγγελματική κατηγορία γίνεται αναβίωση της ΠΑΕ Ηρακλής (Ρέμος) και σου έρχονται όλα αυτά τα χρέη (?). Αυτό δεν μπορώ να καταλάβω.
Επίσης, δεν μπορούμε να βασιστούμε σε υποσχέσεις κ λόγια ότι ΘΑ γίνει τροπολογία για εμάς γιατί ξέρεις ότι δεν πρόκειται να γίνει και είναι λάθος να ξεκινήσεις κάτι τέτοιο έτσι.

Ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ υποτίθεται μιλάει με τον Ρέμο. Έχει ενημέρωση για το τι θα γίνει ΑΝ δικαιωθεί ο Ηρακλής;
Λέμε ότι αύριο σου λένε παίξε Α Εθνική. Δικαιώθηκες.
Πάρε το ΑΦΜ σου και παίξε. Αυτά τα 14εκ € (μόνο ως προς το δημόσιο ε) αν ισχύουν τι γίνεται με αυτά;
Διότι δικαίωση δεν σημαίνει αυτόματα και παίρνω λεφτά για τα όσα χρόνια έχασα. Εκεί είναι νέος γύρος δικαστηρίων που θα πάει χρόνια.

Όσο αναφορά τον ΓΣ, νομίζω λέει το κεφάλαιο για το χρέος του και τους τόκους.


Όσο αναφορά για την γνώμη του καθένα για τον σύνδεσμο. Εγώ δεν είμαι εκπρόσωπος του συνδέσμου, ο καθένας έχει την γνώμη του, σεβαστή όλων (για αυτό κρατάμε και επίπεδο μεταξύ μας) και πότε δεν είπα ότι είμαι αντίθετος στο να ανοίξουν και άλλοι σύνδεσμοι.
Και δεν ξέρω πχ γιατί έκλεισαν οι απατση (αν θες πες μου αν γνωρίζεις έστω σε πμ, ούτε ότι κάποιος ήθελε να ανοίξει ξανά το ΠΑΠΑΦΗ στο οποίο πήγαινα κ εγώ μικρότερος).

Έχει ανοίξει η λέσχη. Δεν γνωρίζω ποιος την άνοιξε ( δεν γνωρίζω προσωπικά, γιατί όνομα έχει στις ανακοινώσεις της) το βλέπω πολύ θετικό προσωπικά γιατί χρειάζεται και λέσχη, που θεωρώ δεν έχει οπαδικο χαρακτήρα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo Σαβ 3 Αυγ 2019 - 13:14

Για δεύτερο ΑΣ φίλε υπήρχε στο βόλλευ, και είχα γράψει και εγώ ότι μπορεί να γίνει και να έχει και το τμήμα ποδοσφαίρου ξεκινώντας από το ερασιτεχνικό, κι όταν φτάσει στην πρώτη επαγγελματική κατηγορία να μην βρει το χρέος της ΠΑΕ Ηρακλής Ρέμος.
Επίσης μπορούν να πάνε εκεί και άλλα τμήματα.
Αυτό που δεν μπορεί να πάει είναι η ακίνητη περιουσία

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Margasv10 Σαβ 3 Αυγ 2019 - 13:56

Επομένως συμφωνούμε πως μπορεί να υπάρξει καθαρή λύση για νέο ποδοσφαιρικό τμήμα με έναν άλλο φορέα, νέο Ηρακλή, όπως ο Α.Σ. Ηρακλής. Γιατί δεν συζητείται καν; Δεν μας κάνει εντύπωση; Και έχουμε εγκλωβιστεί (εσκεμμένα θα πω) σε αναζητήσεις ΑΦΜ... 

Για τα ερωτήματά σου σχετικά με το αν είναι τελικά υπό εκκαθάριση εκείνη η ΠΑΕ ή όχι, όπως και για το ακριβές ύψος των χρεών και πόσα είναι οι τόκοι, θα έπρεπε να μας απαντήσει ο ΓΣ. Αντιθέτως ο ΓΣ δεν αναφέρεται σε αυτά, δεν ενημερώνει τον κόσμο. Ούτε σε κάποια συνέντευξη τύπου (δεν έχει γίνει καμία φέτος όλο το '19!), ούτε σε άλλες συνεντεύξεις των εκπροσώπων του στα μέσα, είτε του Θέου είτε όποιου άλλου. Και γι' αυτό αναρωτιέμαι για ποιον λόγο, "ανικανότητα ή σκοπιμότητα"; Και εδώ κλείνω προς το δεύτερο προσωπικά. 

Το ένστικτό μου αλλά και οι ενδείξεις αν όχι αποδείξεις, όπως τις βλέπω εγώ τόσα χρόνια και ειδικά τα τελευταία, μου λέει πως είμαστε σε ομηρία και έχουμε δούρειους ίππους εντός της οικογένειας. Δεν μπορώ να πιστέψω ότι υπάρχει τόση συσσωρευμένη ανικανότητα. Αλλά κι αυτό να είναι, απλή ανικανότητα, είναι σίγουρο πως πολλοί πρέπει να μας αδειάσουν την γωνιά. Έχουν κάνει τον ΓΣ και όλο τον Σύλλογο μαγαζάκι τους. Γνώμη μου αλλά ας μην επαναλαμβανόμαστε συνέχεια (κι εγώ το κάνω δυστυχώς).

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Behind the curtain Σαβ 3 Αυγ 2019 - 14:35

Η λύση είναι μία:

100.000 οπαδοί να βάλουν από 2.000€.
Με 200.000.000€ τους τσακίζουμε όλους.
Behind the curtain
Behind the curtain

Αριθμός μηνυμάτων : 393
Ημερομηνία εγγραφής : 28/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από AntiGrinias Σαβ 3 Αυγ 2019 - 15:28

Behind the curtain έγραψε:Η λύση είναι μία:

100.000 οπαδοί να βάλουν από 2.000€.
Με 200.000.000€ τους τσακίζουμε όλους.
Υπαρχει καλυτερη λυση..
300000ατομαΧ2000ευρω=600 εκ.ευρω
Ξενερώνεις και τον ΓΣ!!
Bonus: και με καμια πενηνταριά χιλιαδες ατομα επιπλέον φτιαχνεις και την γηπεδαρα της μακετας στη μικρα

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1868
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Margasv10 Σαβ 3 Αυγ 2019 - 15:48

Ώπα, ο Ηρακλής παίζει στο πρωτοσέλιδα του γκατζέτα με δηλώσεις Χατζόγλου που λέει 99% θα παίζουμε σούπερ λιγκ κι όλα είναι συμφωνημένα... ΛΟΛΟΛΟΛΟΛΟΛ

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo Σαβ 3 Αυγ 2019 - 15:57

Δεν ξέρω Margasv 10 γιατί κανείς δεν συζητά την προοπτική ενός νέου ΑΣ. Θα ήταν λύση και για τον σύλλογο και δνε θα αλλάζαμε όνομα κτλ.


Στην αρχή της κουβέντας των ΑΦΜ φέτος το είχα γράψει σαν μια λύση, αν το είχες διαβάσει.
Όπως κ αρκετό καιρό πριν το ειχαμε γραψει σαν λύση ολόκληρου του ΓΣ.

Ο Χατζόγλου πάλι άρχισε τις μαλακίες;
Ο ένας έμαθε προπαίδεια και ο άλλος ανακάλυψε το φλιπερ για τα μαλλιά.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo Σαβ 3 Αυγ 2019 - 16:00

Πωωω τώρα το κατάλαβα με τον Χατζόγλου.
Ούτε τον Βόλο εννοεί.
Ποια ομάδα είναι ρε παιδιά;
Παίζει Α ή θα παίξει Α;
Τι κάνετε ρε μαλακες όχι άλλο κάρβουνο

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Margasv10 Σαβ 3 Αυγ 2019 - 16:03

Ναι θυμάμαι για τον ΑΣ πως έχει συζητηθεί εκτενώς εδώ μέσα στο παρελθόν. 

Όσο για τον Χατζόγλου, επειδή δεν αναφέρεται σε SL1 αλλά σε SL ίσως να είναι ομάδα από την SL2(; ). Ή το αφήνει επίτηδες μετέωρο...

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo Σαβ 3 Αυγ 2019 - 16:07

Λέει στην συνέντευξη ότι αν υπήρχε ηρεμία πέρσι θα παίζαμε φέτος Σουπερλίγκα.
Καπάκια λέει ότι η ομάδα που συμφώνησαν παίζει 99% Σουπερλίγκα. Άρα λογικά την 1η κατηγορία εννοεί.

Το πρόβλημα μου είναι ότι δεν ξέρω καν ποιες ομάδες παίζουν στην 1η κατηγορία Shocked Shocked

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 Σαβ 3 Αυγ 2019 - 16:26

Ο Χατζόγλου λέει αυτά που λέει ο Τομ Πάπας. Ότι ο Ηρακλής θα παίξει(το 20-21) σουπερ λιγκ με τον ΑΦΜ του Βόλου.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5799
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από lll Σαβ 3 Αυγ 2019 - 16:49

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]






Εγώ δε μπορώ πλέον να δώσω άλλη εξήγηση από το παραπάνω!

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από AntiGrinias Σαβ 3 Αυγ 2019 - 17:18

Iraklaras07 έγραψε:Ο Χατζόγλου λέει αυτά που λέει ο Τομ Πάπας. Ότι ο Ηρακλής θα παίξει(το 20-21) σουπερ λιγκ με τον ΑΦΜ του Βόλου.

Ακριβώς! ειναι μεταπωλητής του νούμερο ενα( - ποσοστο απο τις πωλήσεις).

Για αυτα που αναφερει λεει ψεματα οτι δεν ξερει ποια ομαδα ειναι.

Και δυο, τουλαχιστο κωμικό το "φανταστικο" επιχείρημα  να μη τον διωξουμε(τον τομ) γιατι εγινε "Ηρακλακι"
Απαντω, τοτε να του δωσουμε να μαθει τον δεκαλογο του οπαδού  και μετα θα το σκεφτουμε...

Ιδού τι αναφερει:
Για το τι ισχύει με το ΑΦΜ του Βόλου: 
«Δεν ξέρω για τον Βόλο. Ξέρω ότι ο Ηρακλής έχει συμφωνήσει σχεδόν σε όλα , με μια ομάδα Super League. Η ομάδα κατά 99% θα παίξει στη Super  League. Έχουν συμφωνηθεί όλα προφορικά και περιμένω να τη δω και εγώ και εγγράφως, όπως περιμένει να τη δει και ο κόσμος».

Για όσους λένε ότι ο Παπαδόπουλος θα πρέπει να αποτελέσει παρελθόν: 
«Εγώ συμφωνώ, ότι πει ο κόσμος. Λέω, όμως, το εξής. Αν αποτελέσει παρελθόν ο ένας, αποτελέσει παρελθόν ο άλλος, άτομα που είναι δυνατοί οικονομικά και μπορούν να βοηθήσουν, τι θα γίνει; Ο Τομ Παπαδόπουλος, πλέον, έχει γίνει Ηρακλής. Το πιο σημαντικό είναι ο καθένας μας να κάνει τρία Ηρακλάκια. Εγώ τους λέω, ότι αν θέλετε να ξεχωρίσετε από τη μάζα, γίνετε Ηρακλής».

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1868
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo Σαβ 3 Αυγ 2019 - 17:26

Α έτσι γίνεσαι πλέον Ηρακλής;
Ρημαζοντας και πιστολιαζοντας;
Ωραία κριτήρια για να γίνεις μέλος στον σύλλογο

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από lll Σαβ 3 Αυγ 2019 - 17:53

Ο χατζογλου είναι αυτός που στο βιογραφικό του λέει
ότι έχει λογουερ στα εγγλεζικα!!! Μετα απο αυτη τη συνέντευξη κατάλαβα γιατί αυτός ο άνθρωπος επιβιωνει και έχει πόστο στην ομάδα. Πολύ απλά ο τύπος είναι ψεύτης και τσανακογλειφτης!!! Η συνέντευξη του είναι όλη ένα ψέμα και γεμάτη γλειτσα μη τυχόν τα χαλάσει με κανέναν. Δηλαδή λέει ο Λάκης... Συμφωνώ με τον κόσμο αλλά να μείνει ο Τομ.... Δηλαδή ρε καραγκιοζακη ποιον κοροϊδεύεις για μογκολα μας περνάς;;; Επίσης... Δεν ξέρω για το Βόλο αλλά ξέρω ότι έχουμε κλείσε για σούπερ λιγκ.... Ρε golden boy από το κορδελιο, ποιον κοροϊδεύεις;;; Εμπαιζεις τους πιο αδικημενους οπαδούς και λες ότι δεν ξέρω αλλά ξέρω και το μ@υνι της Χαιδως!!!! Μήπως ξεχνάμε ότι είσαι συμμετοχος σε όλο αυτό το πανηγύρι που στήθηκε και τώρα ήρθες να πεις ότι δεν περισσεύει κάνεις και να εμπιστευτουμε τον τσιπη τον Παπαδόπουλο για να μας ξανακοροιδεψετε;;;


Για να τελειώνω... Μόνο ο Βαφειαδης ήταν τίμιος και τέλος... Όλοι οι άλλοι έχουν μερίδιο ευθύνης... Η μόνη λύση είναι να σηκωθεί ο ίδιος ο Ηρακλής και να εκτρεψει δύο ποτάμια όπως στο αθλο με τους σταυλους του Αυγεια και να περάσουν μέσα από Μικρά και Χορτατζηδες να ξεβρωμισουμε... Καλό κουράγιο σε όλους με τους ξεφτυλες που έχουμε μπλέξει!!!

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 31 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 Σαβ 3 Αυγ 2019 - 18:14

η πλάκα είναι ότι τώρα πήραν τόσο μεγάλη έκταση που θα αναγκαστεί να βγει να τα μαζέψει. Αλλά εμείς τον ακούμε τόσο καιρό και ξέρουμε τι σάχλας είναι δεν έπρεπε να του δώσουμε σημασία . Εκτός βέβαια αν συμβαίνει κάτι εντελώς παρασκηνιακό αλλά δεν το πιστεύω καθόλου.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5799
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 31 από 40 Επιστροφή  1 ... 17 ... 30, 31, 32 ... 35 ... 40  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης