FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

+17
GRIOS
Knack
Hurricane
uphercules
mos
Bobiras1908
Γαλαζιος Ηρωας
iraklis_athens
rafael nadal
AntiGrinias
milano
lll
Behind the curtain
Big bad wolf
teo
Margasv10
Iraklaras07
21 απαντήσεις

Σελίδα 13 από 19 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από teo 11/1/2020, 22:58

Εγώ πιστεύω ότι ούτε προπονητή ούτε παίχτη θα αλλάξουμε.
Νομίζω , αν έχω καταλάβει καλά το πώς κινείται ο Δρακόπουλος, δεν είναι γενικά των αλλαγών, εκτός κ αν όντως νιώσει ότι η ομάδα δεν τραβάει.
Γνωρίζω ελάχιστα από μπάσκετ , αλλά την λογική του την καταλαβαίνω, όπως και το πώς η ομάδα μετά το ημίχρονο είναι σαν να παθαίνει μπλακ άουτ ένα πραγμα.
Σαν να μην έχουμε σχέδιο. Όταν γυρνάμε την μπάλα γύρω γύρω και τα τρίποντα μπαίνουν, πάμε καλά.
Αν αλλάξει λίγο τον τρόπο Άμυνας ο αντίπαλος ή αν αυξήσει την πίεση, δεν έχουμε δεύτερο πλάνο, ποδοσφαιρικά μιλώντας δεν παίζουν οι παίχτες χωρίς την μπάλα.

Μέσα σε όλα αυτά, βάζουμε και εξωαγωνιστικά τις δηλώσεις του Δρακοπούλου, που εμένα προσωπικά με προβληματίζουν.

Βαθμολογικά δεν το έψαξα, ακόμα και πιο πάνω να είμασταν σε βαθμούς το Μπλάκ αουτ που παθαίνει συχνά η ομάδα είναι πιο σοβαρό για εμένα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από teo 11/1/2020, 22:59

lll έγραψε:Δεν υπάρχει θέμα παραμονής,ο Δρακόπουλος έχει μπει στα κολπα των Αθηνών και η Α1 θέλει ομάδες με το όνομα του Ηρακλή...Εδώ παλεύουν να σώσουν τον Άρη που θεωρώ είναι η πιο κακη ομάδα στην Α1.Πιστευω θα μπούμε playoff και θα κάνουμε και καλή πορεία...

Δηλαδή φίλε πιστεύεις ότι ο Δρακόπουλος χειραγωγεί αγωνες μαζί με τους υπόλοιπους στην Α1?

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από kostakis 11/1/2020, 23:19

Προσωπικά, δεν πιστεύω ότι υπάρχει χειραγώγηση αγώνων από τη δική μας πλευρά. Απλά η ομάδα είναι τραγική. Από την αρχή της σεζόν το ίδιο σκηνικό, χωρίς κανένα σημάδι βελτίωσης, με μείον 2 ξένους παίκτες και έλληνες για κλωτσιές. Οι περισσότερες ομάδες κάνανε διορθωτικές κινήσεις με προσθήκες ξένων και εμείς παίζουμε με κομπάρσους Γκάρετ και Τέπιτς.

kostakis

Αριθμός μηνυμάτων : 384
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από AntiGrinias 12/1/2020, 09:38

δε με πείραξε καθόλου το χθεσινό ματς, μακάρι να σωθούν τα αριανα δεν είμαι εγκάθετος, έχουμε κοινό μέτωπο σε σχέση με τους μια μπολη μια ομάδα.    
αφετέρου δε νομίζω οτι ισχύουν αυτά που λέτε περι απόδοσης, γιατί η ομάδα έδειξε οτι μπορεί να κάνει ματσάρες αγωνιστικά να τρέχει και να παθιάζεται.
ούτε μπλέξαμε ούτε θα μπλέξουμε, θα πάρουμε τα ματς που πρέπει και θα τερματίσουμε στην μέση άνετα, αυτή είναι η πρόβλεψη μου.
Ναι ο τεπιτς δεν ειναι αυτός που ήταν, αλλά στο σημερινό ροστερ κάνει πολυ καλή δουλειά συνολικά στο παρκέ και στις αλληλοκαλύψεις. 
Ο Γκάρετ δεν κάνει, είναι ένα άψυχο κορμί με καθόλου πάθος και με κακή φυσική κατάσταση, όμως δεν φαντάζομαι οτι μπορεί ο δρακο να τον αλλάξει, είτε γιατί διαχειριστικά είναι μονος του χωρίς καμία άλλη συμμετοχή, είτε γιατί δεν ξέρω πραγματικά τι έσοδα έχει απο τα sold out. Με τον μπογκ για παράδειγμα, μπορεί να είχε και 3k κόσμο, τι ποσοστό λετε να έκοψε εισιτήριο? δεν γνωρίζω, αλλά την συμπεριφορά μας πάνω στο θέμα λιγο πολύ γνωστή. Διαρκείας νομίζω είχε κανα 400ρι. Ε, μάλλον αυτές είναι και οι απαντήσεις γιατί δεν μπορούν να γίνουν περαιτέρω διορθώσεις-μεταγραφές.

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1871
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από teo 12/1/2020, 09:46

Άμα είναι αυτές οι απαντήσεις φίλε...
Τότε δεν είναι επενδυτής...
Διαχειριστής είναι..

Οι πρόεδροι είναι επενδυτές.
Βάζουν λεφτά κ βγάζουν παραπάνω, δεν κάνουν διαχείριση εισητηρίων και διάρκειας.

Γιατί αν είναι έτσι, η ομάδα δεν θα πάει πιο πάνω γιατί είναι σε φάση sold out πολύ συχνά ΑΡΑ δεν έχει παραπάνω χρήματα να ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΊ.


_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από AntiGrinias 12/1/2020, 11:35

teo έγραψε:Άμα είναι αυτές οι απαντήσεις φίλε...
Τότε δεν είναι επενδυτής...
Διαχειριστής είναι..

Οι πρόεδροι είναι επενδυτές.
Βάζουν λεφτά κ βγάζουν παραπάνω, δεν κάνουν διαχείριση εισητηρίων και διάρκειας.

Γιατί αν είναι έτσι, η ομάδα δεν θα πάει πιο πάνω γιατί είναι σε φάση sold out πολύ συχνά ΑΡΑ δεν έχει παραπάνω χρήματα να ΔΙΑΧΕΙΡΙΣΤΕΊ.

αν ο δρακο είναι διαχειριστής ο καλαιτζίδης τι είναι? 

τοσα χρόνια στην α2 αλλά και φέτος,  σου ζήτησε φράγκα γιατί μανουλα μου δεν βγαίνουμε?

αντιθέτως οι "κανονικοί" διαχειριστές που περασαν τακης μακης κλπ + τους τελευταίους της αεπ, δεν πλήρωσαν ούτε ιντερνετ οχι αεροπορικές, ταξίδια, ξενοδοχεία ικα σύκα μικα... 


τελικά πόσοι λες φίλαθλοι που "λιώνουν" για την Ηρακλάρα στο μπασκετ να πλερώνουν εισιτήριο??

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1871
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από teo 12/1/2020, 11:45

Πολλοί πληρώνουν εισιτήριο και είμαι σίγουρος ότι ο Δρακόπουλος θα περίμενε στην γωνία να τους βάλει χέρι αν δεν πληρώνουν γιατί δεν τους γουστάρει αλλά τους έχει ανάγκη. Και όχι για να δείχνει ένα γήπεδο γεμάτο, αλλά για έσοδα. Εδώ έβαλε καρέκλες στο παρκέ.

Και οι άλλοι που λες, πχ στο βόλεϊ διαχειριστές είναι, καλοί κακοι δεν ξέρω αλλά δεν είπαν ότι είναι επενδυτές.
Σαν επενδυτής είναι ο Δρακόπουλος.

Αλλά το βρήκαμε το πρόβλημα, το μπαλάκι στον κόσμο, δεν κόβουν εισιτήρια (αυτό υπονοείς) άρα δεν έχουμε καλή ομάδα.
Και με αυτή την λογική των εισιτηρίων κόβουν δεν κόβουν, χωρητικότητα κτλ , οι συγκρίσεις είναι λάθος διότι υπάρχουν ομάδες (δες σκουλίκι) με μεγαλύτερο γήπεδο άρα και περισσότερα έσοδα, δες τουρκο με τζάμπα γήπεδο, δες όμως και Λήμνο.
Τα οποία έσοδα των εισητηρίων κτλ θεωρώ (πρόσεχε θεωρώ δεν γνωρίζω) θα επαρκούν για την συντήρηση του γηπεδου που είναι και αυτό σημαντικό, να μην βάζεις το χέρι στην τσέπη.
Τα υπόλοιπα χορηγίες.
Χορηγία κεντρική σοβαρή έχουμε;

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από teo 12/1/2020, 12:05

Και θα σου πω και το αλλο ρε φίλε.
Είναι εχθροί κόσμος και πρόεδρος; Έχουμε να χωρίσουμε κάτι; Τον είπε κανείς κάτι παρ όλο που μοίραζε μπουλους; Μήπως δεν τον στήριξε; Μήπως τον έκανε σαμποτάζ κάνεις και δεν το ξέρουμε;

Αντί λοιπόν να μοιράζει μπουλους και να αφήνει τον κουση να γράφει στα σοσιαλ μίντια προσπαθώντας να μπαλωσει καταστάσεις , μπορεί να βγει και να μιλήσει στον κόσμο.
Έχει ένα γήπεδο σοντ άουτ.
Αυτό σημαίνει ότι τα εισιτήρια (που είχαμε κουβέντα πιο πάνω) έχουν εξαντληθεί.
Έχεις ένα γήπεδο καμίνι.
Δεν είσαι εσύ και απέναντι ο κόσμος, μαζί είμαστε.
Βγες μίλα. Και αν δεν υπάρχει χρήμα ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΣΤΑΝΟ. Όλα καλά. Αλλά η σιγή ιχθύος είναι το χειρότερο.
Εκμεταλλευσου στην τελική το όνομα του Ηρακλή, και το γεμάτο γήπεδο, αφού είσαι επενδυτής θα βγάλεις λαγό από το καπέλο και θα τα πας καλά.

Διαφωνείς κάπου;

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από AntiGrinias 12/1/2020, 12:13

δε μπορώ να διαβάσω το σχόλιο σου γιατί θα μου γυρίσουν τα μυαλά, κάτι να πω, ο ντίνας, ο δίνας, πιάνεσαι και το κάνεις λάστιχο..
κανένα νόημα γάμησε το.... έτσι γενικά περι συζητήσεων, για να κάνει κάποιος εποικοδομητική συζήτηση σε ενα e-καφενείο γράφοντας απο αποσταση και εκ του ασφαλούς, οφείλει να γράφει με ενσυναίσθηση και πάντα διάθεση αυτοκριτικής αυτά για μενα είναι δεδομένα.. και εδώ τόσα χρόνια μέσα διαβάζω ίδια γράμματα απο συγκεκριμένα pcια...Κουράστηκα 


Για τους υπόλοιπους και αποφυγή παρερμηνέυσεων, αυτό που γράφω είναι την προσωπική μου εκτίμηση απο τα δρώμενα ως antigrinias και μονο, μπορεί εννοείται να πέφτω μακράν έξω και να μην ισχύει τίποτα...εβιβα

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1871
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από lll 12/1/2020, 12:20

teo έγραψε:
lll έγραψε:Δεν υπάρχει θέμα παραμονής,ο Δρακόπουλος έχει μπει στα κολπα των Αθηνών και η Α1 θέλει ομάδες με το όνομα του Ηρακλή...Εδώ παλεύουν να σώσουν τον Άρη που θεωρώ είναι η πιο κακη ομάδα στην Α1.Πιστευω θα μπούμε playoff και θα κάνουμε και καλή πορεία...

Δηλαδή φίλε πιστεύεις ότι ο Δρακόπουλος χειραγωγεί αγωνες μαζί με τους υπόλοιπους στην Α1?
Πιστεύω ότι δεν είναι αυτό που βλέπουμε, δηλαδή υπάρχουν παρασκηνιακά συναλλαγές που και στοίχημα έχε μέσα και χάρες και γραμμάτια που περιμένουν να εξοφληθούν.Αλλωστε στο ποδόσφαιρο έτσι την πατήσαμε, ήμασταν έξω από το παρεάκι, εμείς τώρα δε φωνάζουμε ότι πρέπει να λερώσουμε τα χέρια μας στο ποδόσφαιρο για να ξεκολλησουμε από τον πάτο...όταν βάζουμε Καραογλου μπροστά είναι αναμενόμενο και το γραμμάτιο που θα περιμένει να πληρωθεί.Στο μπάσκετ λοιπόν είναι κάτι ανάλογο...να θυμίσω ότι κουμάντο κάνει ακόμη ο Τουτανχαμων-Βασιλακοπουλος...Και οι 130 πόντοι από τον Βαζελο βρωμιά μου κάνει αλλά όταν είσαι μέσα στο στάβλο κοπριά θα μυρίζεις και όχι λεβάντα...

Όσο για το Δρακοπουλο και αυτά που συζητάμε για επενδυτές και πίπες...είναι αστείο να μιλάμε για επενδυτές και ελληνικό αθλητισμό... κάνεις δε περιμένει να βάλει 5 για να πάρει 10...εδώ και οι ομάδες της Ευρωλίγκας μέσα είναι οικονομικά... άλλα είναι τα οφέλη...Αναγνωρισιμοτητα-επαφες με κυβερνηση-επιφανων επιχειρηματιών-ματαιοδοξια-κτλ...Τώρα μέσα σε όλα αν καλύπτει και το μπάτζετ μέχρι ένα σημείο είναι θετικό.

Το άρθρο το παρακάτω νομίζω ότι δείχνει την ακριβή εικόνα ,νομίζω αξίζει να το διάβασετε.


[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από lll 12/1/2020, 12:33

teo έγραψε:Και θα σου πω και το αλλο ρε φίλε.
Είναι εχθροί κόσμος και πρόεδρος; Έχουμε να χωρίσουμε κάτι; Τον είπε κανείς κάτι παρ όλο που μοίραζε μπουλους; Μήπως δεν τον στήριξε; Μήπως τον έκανε σαμποτάζ κάνεις και δεν το ξέρουμε;

Αντί λοιπόν να μοιράζει μπουλους και να αφήνει τον κουση να γράφει στα σοσιαλ μίντια προσπαθώντας να μπαλωσει καταστάσεις , μπορεί να βγει και να μιλήσει στον κόσμο.
Έχει ένα γήπεδο σοντ άουτ.
Αυτό σημαίνει ότι τα εισιτήρια (που είχαμε κουβέντα πιο πάνω) έχουν εξαντληθεί.
Έχεις ένα γήπεδο καμίνι.
Δεν είσαι εσύ και απέναντι ο κόσμος, μαζί είμαστε.
Βγες μίλα. Και αν δεν υπάρχει χρήμα ΔΕΝ ΤΡΕΧΕΙ ΚΑΣΤΑΝΟ. Όλα καλά. Αλλά η σιγή ιχθύος είναι το χειρότερο.
Εκμεταλλευσου στην τελική το όνομα του Ηρακλή, και το γεμάτο γήπεδο, αφού είσαι επενδυτής θα βγάλεις λαγό από το καπέλο και θα τα πας καλά.

Διαφωνείς κάπου;
Αυτό ρε Τεο που ο Δρακόπουλος πρέπει συνεχώς να απολογείται στον "κόσμο" και να βγαίνει να μιλάει και να εξηγεί το έχεις δεί πουθενά σε άλλη ομάδα;Και σε ποιους να τα πει;Εμένα προσωπικά δε θέλω να μου πει τίποτα...θέλω να έχει την ομάδα Α1 σταθερά και να με βγάλει του χρόνου και καμιά Ευρώπη καθώς Ευρωλίγκα κλειστή και βαζελος αχτύπητος.Εσυ αν ήσουν ο Δρακόπουλος θα έμπαινες σε συζητήσεις με οπαδούς;Και να είμαστε ειλικρινείς...με ποιους να μιλήσει ;με τους επαγγελματίες ηρακλαρχες που οι μεν έφεραν Τάκη και οι δε κλαψομουνιαζουν για πολλοστή φορά ότι δεν βγαίνει η χρονιά και δε λένε να ξεκουμπιστουν!!

lll

Αριθμός μηνυμάτων : 832
Ημερομηνία εγγραφής : 19/08/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από teo 12/1/2020, 12:39

Ποιος είπε ρε συ να απολογηθεί ο Δρακόπουλος;
Το άθλημα και τον πρόεδρο τον στηρίζει ο κόσμος.
είναι αστείο να γράφεται εδώ μέσα ΑΝ πληρώνει ο κόσμος εισιτήριο όταν η ίδια η ΚΑΕ ανακοινώνει σολντ άουτ.
Αν έχει κάποιο θέμα ο πρόεδρος μπορεί να κάνει μια συνέντευξη τύπου, δεν είπα ούτε να απολογηθεί ούτε ότι έχει να χωρίσει κάτι με τον κόσμο.
Αλλά αφήνει τον Κουση να γίνεται αμορτισέρ κόσμου ΚΑΕ και να λέει κ αυτός δικαιολογίες της πλακας αναγκαστικά

Antigrinia όταν υπονοησες πάντως αν πληρώνει ο κόσμος εισιτήριο, μάλλον η ΚΑΕ κάνει πλάτες στον κόσμο, τους κακούς οπαδούς που δεν παίρνουν μπούλο, και ανακοινώνει σολντ άουτ..

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από kostakis 12/1/2020, 12:55

Ο Δρακόπουλος σίγουρα δεν είναι ο επενδυτής που "ονειρευόμαστε", αλλά είναι ο μόνος διαθέσιμος που έχουμε. Συνεπώς, επειδή δεν βλέπω άλλους επενδυτές να κάνουν ουρά έξω από το Ιβανώφειο, θα πρέπει να τον στηρίξουμε. Αυτό δεν σημαίνει όμως ότι πρέπει να κλείνουμε τα μάτια και να μην κάνουμε κριτική. Δηλαδή, τα χρήματα του Γκάρετ δεν μπορεί να τα δώσει σε έναν άλλο ξένο που να έχει μια καλύτερη συνεισφορά στο παιχνίδι της ομάδας; Εκτός κι αν ο Γκάρετ είναι εθελοντής και παίζει δωρεάν ή πληρώνεται με 300€ το μήνα.

kostakis

Αριθμός μηνυμάτων : 384
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από AntiGrinias 12/1/2020, 13:08

teo έγραψε:Antigrinia όταν υπονοησες πάντως αν πληρώνει ο κόσμος εισιτήριο, μάλλον η ΚΑΕ κάνει πλάτες στον κόσμο, τους κακούς οπαδούς που δεν παίρνουν μπούλο, και ανακοινώνει σολντ άουτ..

Πάνω σε αυτό έχεις δίκιο και το παραδέχομαι, διότι δηλώνεις σολντ ουτ οτι δε έχεις αλλα διαθέσιμα εισιτήρια, βέβαια νομίζω(και χωρίς να είμαι σίγουρος) αυτό έγινε σε δύο αγώνες αρη μπαοκ.

Πέραν όμως απο αυτό, εννοούσα σαν γνήσιοι νεοελληνες βολει, μπασκετ, ποδοσφαιρο μια αναλογία οι μισοί να πληρώνουν οι άλλοι στον μουχτη και απο όλες της θύρες. Αυτή η συμπεριφορά δεν νομίζω ότι αλλάζει / θα αλλάξει

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1871
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από teo 12/1/2020, 13:20

Μα δεν διαφωνώ μαζί σου.
Φυσικά ΟΛΟΙ πρέπει να πληρώνουν.
Αν δεν πληρώνουν ας πάρει μέτρα η ΚΑΕ να μην χάνει έσοδα!

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από mos 12/1/2020, 13:24

Όταν έρχονται οι ήττες και μάλιστα με τέτοιο τρόπο, και δεν μιλάω μόνο για το χθεσινό, τότε όλα μας φταίνε, ακόμη και τα ρούχα που φοράμε. Για μένα τα πράγματα είναι απλά, όλη αυτή η αρνητική ατμόσφαιρα οφείλεται στον τζιτζιφιόγκο. Δεν θέλω ούτε να μοιράζω μπουλους ούτε να κάνω κουμάντο στον Δρακό που προσφέρει πολλά. Λέω αυτό που βλέπω.
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2620
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Hurricane 12/1/2020, 13:59

Συμφωνώ με mos. Βέβαια λίγο πιο λαιτ γιατί προπονητής δεν είμαι κ δεν ξέρω κατά ποσό ένας νέος προπονητής θα αλλάξει την ομάδα. Πάμε για σωτηρία φέτος, αν και δύσκολο ( Λάρισα κ παοκ θα μας περάσουν) κ από του χρόνου βλέπουμε.
Άποψη μου είναι ότι ο Δρακοπούλος είναι όαση στα του Ηρακλή. Κ αντίστοιχα η ομάδα του μπάσκετ μας προσφέρει, έστω με αυτόν τον τρόπο, λίγο ενδιαφέρον στο να ασχολούμαστε με την ομάδα. Προτείνω στήριξη κ όπου μας βγάλει Smile

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 587
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Iraklaras07 18/1/2020, 17:20

Δεν πειράζει συνεχίζουμε δυνατά. Όλοι γήπεδο και με κομμένο εισιτήριο να πληρώσουμε τον Γκάρετ.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5800
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Surgeon 18/1/2020, 17:25

Η ομάδα χρειάζεται άμεσα ενίσχυση... αλλιώς θα πάει μέχρι τέλους για τον υποβιβασμό. Έχει 6 παίκτες που αυτη τη στιγμή δεν ξέρω αν κάνουν για Α2 ( γκαρετ, κακαρουδης, καλαιτζιδης, οκεαφορ, τεπιτς, μανολοπυλος). Το ροστερ Α1 παικτων ειναι μικρό ... θέλει ενίσχυσει με δυο παικτες για να ειμαστε ανετα για τη μαχη του υποβιβασμου...

Surgeon

Αριθμός μηνυμάτων : 164
Ημερομηνία εγγραφής : 22/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από AntiGrinias 18/1/2020, 17:35

Highlight του γκαρετ που εφαγε ταπα τετατετ με το στεφανι! Και 3 ταπες συνεχομενες κατω απο την μπασκετα απο κοντύτερο του, mega κοπροασκυλο.

Ο αγωνας απογοήτευση, ενα θετικό τωρα που σφιξαμε ειναι οτι επιτέλους αφησανε τα ασχετα σουτ τριων ποντων και επιτέλους παιζουν με υπομονή με πασες μεσα στη ρακετα και σουτ εντος. 
Τα ασχημα ειναι οτι σε ακομη ενα κρίσιμο παιχνιδι must win οταν εκαιγε η μπαλιτσα αυτοι βραχυκυκλωσαν και ενω υπηρχαν πολλες ευκαιριες αν δεν εχεις παικτη ηγέτη δυσκολα ξεκολας. 
Κριμα την προσπάθεια που ηταν μεγαλη. 
Επόμενο με λαρσα αν χασεις σφίγγεις απελπιστικά..Υπάρχει δρομος γιατο απομένουν 10 αγωνιστικές βγαζεις 3 σιγουρα με βαζελο,αεκ,πατρα, ολα τα υπόλοιπα πρεπει να βρουν τροπο να ειναι ανταγωνιστικοί και κυριως να παρουν 6 ματς να βγαλουν τα κάστανα.
Δεν αξιζει τοσο καλο ξεκίνημα με δυναμικη επιστροφη στην α1 να παει στράφι

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1871
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από kostakis 18/1/2020, 17:50

Ήδη Δρακόπουλος και Καστρίτης έπρεπε να έχουν stand-by έναν-δυο ξένους για άμεση αλλαγή Γκάρετ και Τέπιτς.
Αλλά δεν πειράζει..τι να κάνει και ο καημένος ο πρόεδρος με μόλις 200 εισιτήρια διαρκείας. Πως να κοντραριστεί με τους υπόλοιπους μεγιστάνες της Α1, που παίζουν σε γήπεδα των 1.000 θέσεων με γυναικόπαιδα.
Πολύ φοβάμαι ότι όταν ξυπνήσουν από τον βαθύ τους ύπνο θα είναι πολύ αργά.

kostakis

Αριθμός μηνυμάτων : 384
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από Hurricane 18/1/2020, 18:04

Η χρόνια άρχισε με τεράστιες ελπίδες αλλά πλέον φαίνεται ότι πάμε για επιστροφή στα χωράφια (ποιους θα βάλουμε από κάτω?) . Το κρίμα είναι η προσπάθεια του Δρακοπούλου που θα πάει στράφι. Δεν μας βγήκαν οι παίχτες τι να κάνουμε τώρα. 
Στήριξη στο μόνο τμήμα που υπάρχει κ όπου μας βγάλει, τις χαρές δεν τις θυμάμαι καν στο Ηρακλή (υπήρχαν?) τώρα θα ξενερισουμε?

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 587
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από kostakis 18/1/2020, 18:10

Όχι και τι να κάνουμε... ο μοναδικός σίγουρος τρόπος για τον υποβιβασμό είναι να μην κάνουμε τίποτα.
Αλλάζεις προπονητή και 2 ξένους, αυτό μπορούμε να κάνουμε. Ο Δρακόπουλος ο ίδιος δεν τη σέβεται την προσπάθεια του; Τι περιμένει δηλαδή, να μεταμορφωθούν προπονητής και παίκτες και να κερδίσουν τα 6 από τα επόμενα 10 ματς;

kostakis

Αριθμός μηνυμάτων : 384
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από AntiGrinias 18/1/2020, 18:32

είναι πολλά δεν είναι μονο αυτό που γράφεις Kostakis..παράδειγμα για να βγάλεις ελευθερα τρίποντα (και όχι μαρκαρισμένα που έχουμε τις περισσότερες φορές), πρεπει να κάνεις ομαδική δουλειά με διεμβολισμους μέσα στην ρακέτα, να τραβάς την άμυνα μέσα στην ρακέτα για να  βγάλεις ελύθερα σουτ.
Πρέπει τα γκάρντ που πήρες να τραβάνε σκοράρισμα(χανλαν-σουλερ) πρεπει να έχεις άσσο "εγκεφαλο" και όχι απλώς καλό διαχειριστή της μπάλας..
Για μένα έπαιξαν με τις επιλογές έχουμε πολλούς ρολίστες κανέναν με ηγετική παρουσία, το καλοκαιρι πρέπει να κρατήσουν αυτούς που πρέπει και τους υπολοιπους να τους αντικαταστήσουν με καλύτερους. 

Για τον τεπιτς δε ξέρω ποιος ήταν καλύτερος γιατι τον σμιθ λίγο τον είδαμε όμως σε σχέση με το ζάρα είναι χαώδη η διαφορά, ο τεπιτς δεν είναι σκορερ κάνει πολύ ομαδική δουλειά σε άμυνα ριμπαουντ και αυτοματισμους.
Ο γκαρετ είναι για τον μπουλο αλλά δεν ξέρω αν έχουν βάλει ειδικούς όρους στο συμβόλαιο του. Μάλιστα είναι τόσο τραγικός ενώ είναι κακός παίκτης αγωνιστικά είναι αυτός που κατσαδιάζει συχνά πυκνά τους συμπαίκτες μέσα στην ροή του αγώνα.

Δεν ξέρω αν μπορεί ο δρακο να κάνει μεταγραφές χειμώνα, θα τον κρίνω στο τέλος ας κάνει ότι αυτός νομίζει. 
Τον κόουτς τον εμπιστεύομαι, αν γίνεται κάτι κακό στα αποδυτήρια να βγει και να καθαρίσει την κατάσταση

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1871
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020 - Σελίδα 13 Empty Απ: ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΕΡΙΟΔΟΣ 2019-2020

Δημοσίευση από kostakis 18/1/2020, 18:42

Εδώ μιλάμε να κάνουμε μια-δυο διορθωτικές κινήσεις για να αποφύγουμε την ολοκληρωτική καταστροφή του υποβιβασμού. Τι να τον κάνω τον απολογισμό και τον καταλογισμό ευθυνών το καλοκαίρι εάν έχουμε επιστρέψει στην Α2.
Οι περισσότερες ομάδες που είχαν άσχημο πρώτο γύρο, προχώρησαν σε αλλαγή προπονητή και προσθήκη ξένων και παρουσιάσαν βελτιώση άμεσα. Δηλαδή ο Δρακόπουλος ως ιδιοκτήτης της ομάδας δε θέλει να προστατέψει την επένδυση του; Τι ειδικούς όρους να έχει ο Γκάρετ στο συμβόλαιο του; Με το μήνα πληρώνονται οι Αμερικανοί. Δεν μπορώ να διανοηθώ ότι ένας επενδυτής-επιχειρηματίας θα ρισκάρει την παραμονή στην Α1 για να μην "μπει μέσα" 50 ή 60 χιλιάρικα για να φέρει έναν ξένο να ξεκολλήσει την ομάδα. Ειλικρινά δεν το καταλαβαίνω το σκεπτικό του.

kostakis

Αριθμός μηνυμάτων : 384
Ημερομηνία εγγραφής : 14/12/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 13 από 19 Επιστροφή  1 ... 8 ... 12, 13, 14 ... 19  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης