FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

+12
Knack
juri
Big bad wolf
Behind the curtain
Γαλαζιος Ηρωας
lll
mos
Margasv10
Iraklaras07
AntiGrinias
teo
Hurricane
16 απαντήσεις

Σελίδα 5 από 26 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 26  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 2/9/2019, 22:55

Περίμεναν να έρθει 2 Σεπτεμβρίου και ΘΑ γίνει γενική συνέλευση να προταθεί ο ΜΟΝΌΔΡΟΜΟΣ?

Με τι παντελόνια θα προταθεί αυτό το ΕΚΤΡΩΜΑ γμτχ τους που το ΑΕΠ το κουβαλάμε τόσα χρόνια;
Με έδρα αντί για Κατερίνη την Χαλκιδική;
Αν θέλουμε να κάνουμε κάτι ΣΩΣΤΑ το κάνουμε με βάθος 5ετιας τουλάχιστον και με προοπτικές του ίδιου του συλλόγου που "αγοράζουμε".
Και αν κρίνω από τις κινήσεις της ΑΕΠ που δεν καταφέραμε 2 φορές να αλλάξουμε όνομα, που δεν καταφέραμε να κάνουμε ένα τμήμα ΣΚΑΚΙ , που η ομάδα φορολογικά ανήκει στην Κατερίνη άρα ότι δικαιούται το ζητάει από εκεί (παράδειγμα ένα χαρτί εφορίας η αθλητικό χώρο)
Τι προοπτικές έχει αυτό το πράγμα;

Έχουμε την κ19.
Βάλτε τους να παίξουν τοπικό και αρχίστε από εκεί είτε σαν ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ είτε σαν ΑΣ ΗΡΑΚΛΉΣ με έδρα χορτατζηδες.
Και ρίξτε την φανέλα του κατσαμπη στο χορτάρι να λυγίσουν τα δοκάρια στο τοπικό.

Λογική lidl.
Κρίμα ρε ΗΡΑΚΛΑΡΑ μου

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 2/9/2019, 22:56

mos έγραψε:Αλλαγή ονομασίας μετά από ένα χρόνο; Αυτό είναι αλήθεια;

Και θα το προτείνει πρόεδρος του ΓΣ Ηρακλής;;;

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it

Αλλαγή ονομασίας όπως με την ΑΕΠ;
Με έδρα Κατερίνη;

Ωραίο μονόδρομο βρήκαν να πασάρουν στον κόσμο.

Σε τέτοιες συνελεύσεις δεν αξίζει να μάθεις ούτε τι ώρα θα γίνουν...

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 2/9/2019, 23:12

lll έγραψε:Δηλαδη χιλιες φορές καλύτερα να ψαχναμε για 1 χρονο τα 2 μυρια του Μπέου και θα παιζαμε και Ευρωπη του χρονου.Οι συζητήσεις μας  πάντως όσο πάνε αγγίζουν τον σουρεαλισμό.

Ακριβώς, όλα έχουν μια τιμή, όπως και η αξιοπρέπεια στις μέρες μας.
Αν αυτή η τιμή έφτασε από την Α Εθνική και τα 2 μυρρια στο ντηλ με το Παλαιοχώρι που προπερσι το κατηγορουσαμε οι ίδιοι για άρμα του Ρώσου, για ομάδα του ελληνικού χρυσού κτλ και φέτος έγινε ο συνέταιρος μας, τι να πω, η τιμή της αξιοπρέπειας μας έπιασε ΠΑΤΟ

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από mos 2/9/2019, 23:12

Το ότι η όποια αλλαγή ονομασίας θα ήταν τύπου αεπ, ήταν δεδομένο και ένας βασικός λόγος για τον οποίο είμαι αντίθετος με οποιαδήποτε αλλαγή αφμ.

Αλλά να υποστηρίξω μια ομάδα που δεν θα λέγεται καθόλου Ηρακλής και από την άλλη θα λέγεται και Άρης, αυτό είναι σίγουρο εγκεφαλικό και λέω να το αφήσω.

Ας το ψηφίσει ο γσ παρέα με την αθ10 και μετά ας πάνε να γαμηθούνε όλοι τους μαζί.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 2/9/2019, 23:14

Μας έφερε μονόδρομο ο ερασιτέχνης μας.

Μπράβο του. Όχι και Άρης ρε. Ας το πούμε και super3

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Margasv10 2/9/2019, 23:32

Καμία απολύτως έκπληξη. Συμβαίνουν όλα τα αναμενόμενα και όπως ακριβώς τα έχουμε προβλέψει αρκετοί εδώ και μήνες και τα έχουμε γράψει και εδώ μέσα. Άλλωστε είμαστε μαθημένοι, 10 χρόνια τώρα στο ίδιο έργο και δεν αλλάζει το παραμικρό. 

Σας το είπα πριν κανά 2-3 εβδομάδες, "πως θα σας φαινόταν να συγχωνευτούμε με τον Άρη Παλαιοχωρίου και να ονομαστούμε Άρης Παλαιοχωρίου Ο Ηρακλής;"... Κι όμως, πέσαμε διάνα! 

Οι διάνοιες της συμπαιγνίας συμμορίας συμμωρίας ΓΣ-ΑΘ10 μας παρουσιάζουν τον μονόδρομο που επέλεξαν και θα ζητήσουν σύντομα την συγκατάθεση του κόσμου. Βασικά θα την εκβιάσουν (όπως και το 2017 και το 2012 και άλλες φορές) και θα την λάβουν εύκολα καθώς θα σύρουν και καμιά 200αριά δικά τους πρόβατα στην συνέλευση. 

Τουλάχιστον άκουσαν τον Αυγενάκη που τους είπε την Πέμπτη "να μην μείνει ο Ηρακλής χωρίς δράση" αναφερόμενος στο ποδοσφαιρικό μας τμήμα. Αυτός είναι ο λόγος που επέλεξαν την συμμετοχή και μόνο. Διαφορετικά θα είχαν επιλέξει την αποχή (αυτή θεωρώ πως θα ήταν η ύψιστη ντροπή), άλλωστε μας προετοίμαζαν κατάλληλα οι φίλοι τους με τα άρθρα τους στα σάιτ, δικά μας και άλλα "ειδησεογραφικά" της πόλης. 

Γιατί άραγε δεν έγινε κάποια συνέλευση τον Ιούνιο ή τον Ιούλιο και να συζητηθούν αναλυτικά τα 4 ενδεχόμενα που μπορούσαμε να ακολουθήσουμε; (έχουμε πει ποια είναι αυτά τα 4 σενάρια) Γιατί δεν ενημέρωσαν ποτέ τον κόσμο; Γιατί, γιατί, γιατί, πολλά "γιατί" για έναν σορό ζητήματα...

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Margasv10 2/9/2019, 23:39

Όσο για την συζήτηση που αναπτύχθηκε τις τελευταίες ημέρες εδώ για τους δημοσιογράφους του Ηρακλέους, να πω ότι αν και παλιότερα τους υπερασπίστηκα κάποιες φορές, εδώ και καιρό προσωπικά δεν μου καίγεται καρφί αν κλείσουν τα συγκεκριμένα σάιτ. Ίσα ίσα, θεωρώ πως θα μας κάνει καλό αν κλείσουν γιατί σύντομα θα βγουν καινούρια στον αέρα, ενώ για την "ενημέρωση" που μας παρείχαν, κλάιν μάιν... Μπορούμε εύκολα και φθηνά να κάνουμε ένα νέο ωραίο σάιτ κι εγώ κι εσύ κι ο άλλος, και να βάζουμε κόπι πέιστ τις ανακοινώσεις, τις δηλώσεις κλπ. Μην σας πω ότι ΕΥΚΟΛΑ θα κάναμε καλύτερη δουλειά.

Ο βασικός λόγος που τα έχω μαζί τους είναι ότι δεν κάνουν κριτική ΠΟΤΕ εκεί που κάνει τζιζ. Θυμάστε ποτέ να έγινε κριτική για τις επιλογές του Ερασιτέχνη, είτε ΓΣ είτε "Ιδρυτικού Σωματείου"; Θυμάστε ποτέ να έγινε κριτική στον Φώτη Θέο, έστω φέτος που κινδυνεύουμε να μείνουμε χωρίς ποδόσφαιρο; Θυμάστε ποτέ να έγινε κριτική σε κάποια από τις επιλογές που κάναμε, πχ για τον Παπαθανασάκη το 2014 που εμφανίστηκε, για τον Τομ Παπ πέρσι τέτοιο καιρό και τον Μυροφορίδη που έφερε 20 σχεδόν συνταξιούχους, για την ΑΘ10 και τις επιλογές της, τις συμπεριφορές της κλπ; Πάντα μετά Χριστόν προφήτες, πάντα κριτική όταν πλέον είναι αργά. Θυμάστε ποτέ να έκαναν κριτική στην διοίκηση του Μάκη Καλαϊτζίδη του βόλεϊ; Αντιθέτως στον Δρακόπουλο έκαναν κριτική όποτε υπήρξαν ζητήματα. Δημοσιογραφία της κότας ή δημοσιογραφία από τα λιντλ; Ή και τα 2. Δεν με νοιάζει, ας κλείσουν, κι όσο πιο σύντομα τόσο καλύτερα. Άποψή μου.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 3/9/2019, 01:16

Margasv10 έγραψε:Όσο για την συζήτηση που αναπτύχθηκε τις τελευταίες ημέρες εδώ για τους δημοσιογράφους του Ηρακλέους, να πω ότι αν και παλιότερα τους υπερασπίστηκα κάποιες φορές, εδώ και καιρό προσωπικά δεν μου καίγεται καρφί αν κλείσουν τα συγκεκριμένα σάιτ. Ίσα ίσα, θεωρώ πως θα μας κάνει καλό αν κλείσουν γιατί σύντομα θα βγουν καινούρια στον αέρα, ενώ για την "ενημέρωση" που μας παρείχαν, κλάιν μάιν... Μπορούμε εύκολα και φθηνά να κάνουμε ένα νέο ωραίο σάιτ κι εγώ κι εσύ κι ο άλλος, και να βάζουμε κόπι πέιστ τις ανακοινώσεις, τις δηλώσεις κλπ. Μην σας πω ότι ΕΥΚΟΛΑ θα κάναμε καλύτερη δουλειά.

Ο βασικός λόγος που τα έχω μαζί τους είναι ότι δεν κάνουν κριτική ΠΟΤΕ εκεί που κάνει τζιζ. Θυμάστε ποτέ να έγινε κριτική για τις επιλογές του Ερασιτέχνη, είτε ΓΣ είτε "Ιδρυτικού Σωματείου"; Θυμάστε ποτέ να έγινε κριτική στον Φώτη Θέο, έστω φέτος που κινδυνεύουμε να μείνουμε χωρίς ποδόσφαιρο; Θυμάστε ποτέ να έγινε κριτική σε κάποια από τις επιλογές που κάναμε, πχ για τον Παπαθανασάκη το 2014 που εμφανίστηκε, για τον Τομ Παπ πέρσι τέτοιο καιρό και τον Μυροφορίδη που έφερε 20 σχεδόν συνταξιούχους, για την ΑΘ10 και τις επιλογές της, τις συμπεριφορές της κλπ; Πάντα μετά Χριστόν προφήτες, πάντα κριτική όταν πλέον είναι αργά. Θυμάστε ποτέ να έκαναν κριτική στην διοίκηση του Μάκη Καλαϊτζίδη του βόλεϊ; Αντιθέτως στον Δρακόπουλο έκαναν κριτική όποτε υπήρξαν ζητήματα. Δημοσιογραφία της κότας ή δημοσιογραφία από τα λιντλ; Ή και τα 2. Δεν με νοιάζει, ας κλείσουν, κι όσο πιο σύντομα τόσο καλύτερα. Άποψή μου.

Έπιασες το ζουμί...

Κάνει τζιζ όμως.....

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από mos 3/9/2019, 01:20

Ποιοι είναι πίσω από τον ΑΣ Ηρακλή με τον οποίο ήταν στα δικαστήρια ο ΓΣ;

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Γαλαζιος Ηρωας 3/9/2019, 10:29

Αυτος δεν ειναι ο Ηρακλης που αγαπησα απο μικρο παιδι.Ειναι ενα τερατουργημα της συμμορίας του Κατσανειου με τους ((χρησιμους ηλιθιους)) της ΑΘ10.Πλεον δεν θεωρω οτι ο Ηρακλης εχει ομαδα στο ποδοσφαιρο.Ουτε εισιτήριο ουτε διαρκειας ουτε τιποτα δεν δινω σε αυτο το τερατουργημα πλεον.Για μενα ο Ηρακλης στην μπαλα εχει πεθανει και δεν το σκοτωσε η μαφια της ΕΠΟ αλλα η διοικηση τοτ ΓΣ.Καλη συνεχεια οσοι εχεται το κουραγιο να συνεχισετε να βλεπετε το ιδιο εργο ξανα και ξανα.

Γαλαζιος Ηρωας

Αριθμός μηνυμάτων : 829
Ημερομηνία εγγραφής : 28/10/2014

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από iraklis_athens 3/9/2019, 11:15

Γαλαζιος Ηρωας έγραψε:Αυτος δεν ειναι ο Ηρακλης που αγαπησα απο μικρο παιδι.Ειναι ενα τερατουργημα της συμμορίας του Κατσανειου με τους ((χρησιμους ηλιθιους)) της ΑΘ10.Πλεον δεν θεωρω οτι ο Ηρακλης εχει ομαδα στο ποδοσφαιρο.Ουτε εισιτήριο ουτε διαρκειας ουτε τιποτα δεν δινω σε αυτο το τερατουργημα πλεον.Για μενα ο Ηρακλης στην μπαλα εχει πεθανει και δεν το σκοτωσε η μαφια της ΕΠΟ αλλα η διοικηση τοτ ΓΣ.Καλη συνεχεια οσοι εχεται το κουραγιο να συνεχισετε να βλεπετε το ιδιο εργο ξανα και ξανα.



τα ιδια και εγω

υγ.. μετα απο 1 χρονο περιπου ανεβηκα θεσσαλονικη κ ετρωγα σ ενα μαγαζι στην τουμπα. ερχετε ενα 10χρονο με κοιταει μου περνει το κινητο να παιξει και τον ρωταω τη ομαδα εισαι . μου λεει ολυμπιακος , εσυ?

του απανταω Ηρακλης.. και απανταει πισω.. "πολυ χαλια ομαδα γιατι εισαι Ηρακλης"

πως αλλαξανε τα πραγματα......

iraklis_athens

Αριθμός μηνυμάτων : 449
Ημερομηνία εγγραφής : 07/03/2017

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 3/9/2019, 11:26

Συμφωνώ. Αν θέλουν τόσο πολλοί να είναι παράγοντες Γ εθνικής ας πάρουν το παλαιοχώρι και ας μας αφήσουν ήσυχους
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5799
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 3/9/2019, 12:18

ΑΡΘΡΟ ΗΡΑΚΛΕΙΔΕΑ ΦΙΛΟΥ ΤΗΣ ΣΕΛΙΔΑΣ

"Δεν έχω κάποια συγκεκριμένη πρόταση αλλά έχω την σκέψη για την λιγότερο κακή λυση και ταυτόχρονα να μην προκαλεί διάσπαση (θέλω να πιστεύω).
Καταρχήν βρίσκομαι επαρχία, οπότε ίσως κάποια πράγματα να μην τα γνωρίζω τόσο καλά όσο οι εντός πόλης. Αυτό που βγάζει συνολικά ο ΓΣ ΗΡΑΚΛΗΣ προς τα έξω, όπως το αντιλαμβάνομαι εγώ, είναι η εσωστρέφεια γενικότερα, η έλλειψη σχεδιασμού (πχ του ποδοσφαίρου τμήματος) και η θέληση να βρεθεί ο σύλλογος σε μια λύση "μονόδρομο" της τελευταίας στιγμής από την οποία θα απαιτεί ΚΑΙ την συγκατάθεση του κόσμου.
Πόσο κοστολογείται η αξιοπρέπεια του συλλόγου; Ας το πω πιο όμορφα, σε ποια κατηγορία θα κάναμε τα στραβά μάτια, ώστε να πούμε ΟΚ αλλάζουμε (ξανά ΑΦΜ) με σκοπό να βρισκόμαστε κοντά στην Α (όχι χιλιόμετρα) αλλά θα κάνουμε και τα στραβα ματιά στο πρόθεμα μπροστά στο όνομα Ηρακλής; Το καλοκαίρι ξεκίνησε με διαπραγματεύσεις με τον Βόλο (με τον μπεο) κοστολογωντας την αλλαγή 2 εκ €. Δεν βρέθηκε κανείς να υποστηρίξει την προσπάθεια. Συνεχίσαμε σπασμωδικά προσπαθώντας να πείσουμε (απ' όσο διάβασα) την Λαμία και να πάρουμε πακέτο τον μεγαλομέτοχο της το οποίο δείχνει αδυναμία εύρεσης επενδυτή. Αφού αποτύχαμε και εκει, το παζάρι έφτασε στην τριγλια να παρακαλανε να γίνει το ντηλ κτλ κτλ. Όλα αυτά δείχνουν έλλειψη οργάνωσης , μεθόδου και έλλειψη χρηματοδότησης.
Κοινός παρονομαστής σε όλα η έλλειψη επενδυτη.
Παράλληλα υπάρχει η περσινή Κ19 που θα την βάζαμε να παίζει "κάπου" για να βλέπουν "κάτι" δηλαδή να χασομεραμε τις Κυριακές και άστο αυτό, να βάλουμε να παίζουν παιδιά ποδόσφαιρο (άθλημα, που είναι παιδιά και το αγαπάνε) χωρίς μέλλον και στόχο (έτσι αντιμετωπίζει ο σύλλογος τους ερασιτέχνες του?)
Μετά από σιγή ασυρμάτου ημερών φτάνουμε σήμερα η αξιοπρέπεια μας να κοστολογείται όσο το Παλαιοχώρι (και από του χρόνου αν και δεν με νοιάζει). Το Παλαιοχώρι που πριν δύο χρόνια ήταν η ομάδα του Ρώσου, του χρυσού , που έκανε μπλόκα και προσαγωγές σε οπαδούς μας.
Η δικιά μου πρόταση για να μην κουράζω είναι συγκεκριμένη (και θα πονέσει πολλούς).
ελλείψει επενδυτή Α ή Β Εθνικής, ο "μονόδρομος" μου είναι το ευχαριστώ στην Κ19 που τιμούν τον Ηρακλή, και η συμμετοχή του ΓΣ ΗΡΑΚΛΗ στο τοπικό, ειδάλλως, η δημιουργία ενός νέου συλλόγου (πχ ΑΣ ΗΡΑΚΛΉΣ) με φορολογική έδρα την Θεσσαλονίκη και όχι την Κατερίνη η την Χαλκιδική, χωρίς να "παζαρευω" ονόματα και από την αρχή. Με τα έσοδα του ερασιτέχνη , που έχει πιστεύω έσοδα, έσοδα από ότι εισητηριο πουλήσει και τηλεοπτικό (Γ εθνική προπερσι) με έδρα τους ΧΟΡΤΑΤΖΗΔΕΣ. Πιστεύω είναι η καλύτερη λύση και με μέλλον καλύτερο ακόμα και σαν σύλλογος, με όλα τα χαρακτηριστικά του Ηρακλή και έδρα την Θεσσαλονίκη. Ακόμα και αν στον ΓΣ Ηρακλή δεν ξεπαγωσει το ΑΦΜ θα υπάρχει ο ΑΣ ΗΡΑΚΛΉΣ με το ποδοσφαιρικό τμήμα (και ένα ακόμα που στην ΑΕΠ ξέχασαν να ιδρύσουν) που ίσως μελλοντικά διεκδικήσει χώρο στην Θεσσαλονίκη αφού εκεί θα ανήκει φορολογικά αν όλα πάνε σκ@τα με τον ΓΣ Ηρακλή.
Δεν έχω κάτι καλύτερο να προτείνω και ευχαριστώ την σελίδα για τον χρόνο της. Μόνο ΗΡΑΚΛΑΡΑ"
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Margasv10 3/9/2019, 14:02

Πολύ ωραία και ολόσωστη η παραπάνω τοποθέτηση Τέο! Συμφωνώ και προσωπικά είμαι υπέρ της δημιουργίας νέου ερασιτέχνη, μόνο για το ποδοσφαιρικό τμήμα και ίσως κανένα ακόμη. 

Έχω διαφωνία μόνο για την έδρα του ποδοσφαίρου καθώς πιστεύω πως στους Χορτατζήδες δεν γίνεται να παιχτεί κανονικό ποδόσφαιρο με το υπάρχον γήπεδο και θα ήθελε και αντικατάσταση χλοοτάπητα, μεγάλωμα του γηπέδου, κερκίδες (όλα αυτά σημαίνουν σοβαρά έξοδα), ενώ γενικά σ' αυτόν τον χώρο θα πρέπει κάποια στιγμή να χτίσουμε κλειστό γήπεδο μπάσκετ-βόλεϊ και λοιπές εγκαταστάσεις για όλα τα τμήματα του συλλόγου, όπως η κολύμβηση. Αξιόλογο γήπεδο ποδοσφαίρου στον συγκεκριμένο χώρο που θα μπορούσαμε να το χρησιμοποιούμε για πολλά χρόνια δεν γίνεται δυστυχώς. Αλλά όλο αυτό είναι δευτερεύον θέμα. Συντάσσομαι με την λογική της ίδρυσης νέου ερασιτέχνη και ξεκίνημα από τα χαμηλά. Για πολλούς λόγους που έχουμε ξαναναφέρει. 

Ωστόσο, είπαμε, η απόφαση είναι ειλημμένη. Άρης Παλαιοχωρίου.

Margasv10

Αριθμός μηνυμάτων : 772
Ημερομηνία εγγραφής : 25/08/2016

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 3/9/2019, 14:23

Εγώ είμαι υπέρ και της λύσης νέου ερασιτέχνη αρκεί η λύση που θα βρούμε να έχει μέλλον περισσότερο απ' το να δω απλα μπάλα 1-2 σεζόν και μετά να κλαίμε.
Ξέρω ότι οι χορτατζηδες δεν είναι η σούπερ επιλογή αλλά ήθελα να τονίσω τόσο πολύ ότι ο Ηρακλής είναι ομάδα της πόλης, και τα στραβά μάτια να τα κάνεις 1,2 φορές ναι συμφωνώ, να τα κάνεις και τρίτη αν είχε βρεθεί ο σούπερ ντουπερ επενδυτής αλλά όχι έτσι όπως παρουσιάζεται.
Την ξέρεις την γνώμη μου άλλωστε.
Ένα σωματείο εκτός Θεσσαλονίκης δεν έχει τίποτα άλλο να μου προσφέρει από ένα ΑΦΜ ποδοσφαίρου που αν δεν γίνει και σωστά θα γαμηθει σύντομα.
Και γιατί αφού έχει πρόβλημα και ο ερασιτέχνης να μην κινηθώ ακόμα πιο έξυπνα;
Αμφιβάλλω απ' όσους το διάβασαν αν κατάλαβαν τι εννοώ και για ότι μιλάμε για συνολική λύση και όχι να τα βάλω κάτω από το πατάκι όλα.
Τεσπα, κι αν έχω κάνει το μυαλό μου μαρμελάδα, Ώπα σόρρυ σε έριξα και θα στο λέω..

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 4/9/2019, 20:24

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
ΌΛΟΙ ΕΝΩΜΕΝΟΙ ΓΙΑ ΝΑ ΕΠΙΤΕΥΧΘΕΙ Ο ΜΕΓΑΛΟΣ ΣΤΟΧΟΣ, ΝΑ ΑΝΕΒΕΙ Γ ΕΘΝΙΚΗ ΤΟ ΠΑΛΑΙΧΩΡΙ.
Απορώ δεν ντρέπεται να γράφει τέτοια άρθρα;;;;;;
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5799
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από mos 4/9/2019, 22:52

Η απόρριψη που θα εισπράξουν από τον κόσμο, και δεν εννοώ τους 30 που θα πάνε να ψηφίσουν τον μονόδρομο, δεν θα έχει προηγούμενο.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από teo 4/9/2019, 23:01

Να υποστηρίζουμε τον Άρη Παλαιοχωρίου μια σεζόν;
Στον Ηρακλή Ελλάδος διάβασα το εξής ποστ

"Με μπροστάρη τον Πάνο Μαρμαρινό και δίπλα τους Τουτζιάρη, Κατσιαμπή , Ιωακειμίδη και πίσω τους κ. Θεοδωρίδη και Θάνο Τσουρέκα, κλείστηκε η συμφωνία με τον Άρη Παλαιοχωρίου.
Ήταν η μόνη ομάδα που δεν είχε σκοπό να κατέβει και μπορούσε να δώσει το ΑΦΜ της χωρίς αντάλλαγμα εκτός των λίγων χρεών που έχει και θα πρέπει να αποπληρωθούν σύντομα.
Η ομάδα θα κατέβει υποχρεωτικά με το όνομα Άρης Παλαιοχωρίου καθώς έτσι δηλώθηκε έστω και εκπρόθεσμα. Από του χρόνου θα μπορεί να αλλάξει όνομα εν μέρει και σε περίπτωση που ανέβει και συσταθεί νέα ΠΑΕ, ακόμα μία μάλλον νέα ΠΑΕ του Ηρακλή.
Στην αλλαγή ΑΦΜ συμφώνησαν ΓΣ, Δρακόπουλος, σύνδεσμοι και πολιτεία δια του εκπροσώπου της κ. Καράογλου.
Η ομάδα που θα κατέβει θα είναι ένα μίγμα των παικτών που έχει μαζί με παίκτες της Κ-19 του Ηρακλή.
Θα έχει βάση το ιδρυτικό σωματείο του Άρη Παλαιοχωρίου και το ΓΣ Ηρακλής δεν θα έχει καμία σχέση μαζί του ενώ από του χρόνου τα 14 νόμιμα μέλη του ΓΣ Ηρακλής θα μπορούν να δώσουν την συγκατάθεση τους για την παραχώρηση του σήματος και του ονόματος με παραλλαγές λόγο της ΠΑΕ Παπαθανασάκη-Παπαδόπουλου ώστε να μην θεωρηθεί συνέχεια η μία της άλλης.
Αυτά είναι τα δεδομένα και όπως φαίνεται στον Ηρακλή, τα βρήκαν...όλοι με όλους ιδιαίτερα μετά από το κατέβασμα του διακόπτη της ΔΕΗ τον δεκαπενταύγουστο..."

Ελπίζω να είναι fake news.

Επίσης απορία αυτός ο Μαρμαρινός εκτός από κουμπάρος του κατσαμπη εργάζεται κάπου;

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12763
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από mos 4/9/2019, 23:21

Ο τρόπος με τον οποίο θα το πασάρουν είναι ότι ουσιαστικά για ένα χρόνο θα είναι σαν μην παίζουμε πουθενά και την επόμενη χρονιά να στηρίξουμε.
Αυτό που δεν θα πούνε όμως είναι ότι το μπάσταρδο που θα ζητήσουν να στηρίξουμε από του χρόνου θα έχει το Άρης στο όνομα του, όσο και να βαράνε τον κώλο τους κάτω.
Αυτό δεν μπορεί να γίνει αποδεκτό, όπως ακόμη και το ότι μαζί με το Άρης θα υπάρχει και το όνομα ενός χωριού και όχι της Θεσσαλονίκης. Χίλιες φορές χειρότερο και από το Π της ΑΕΠ, το οποίο ήταν κάτι γενικότερο και σίγουρα πιο εύπεπτο.
Αυτό δεν καταπίνεται, δεν το στηρίζω ούτε για πλάκα και εύχομαι ότι χειρότερο σε αυτό το έκτρωμα.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 4/9/2019, 23:23

εντάξει ας κατεβάσουν την ομάδα σαν άρη παλαιοχωρίου φέτος και του χρόνου βλέπουμε. Δεν χρειάζεται να ζητήσουν οτιδήποτε από μας.Ούτε να τους δίνουμε λεφτά ούτε να παρακολουθούμε την ομάδα τους. Στο κάτω κάτω αν θέλουν να κάνουν τους παράγοντες ας βάζουν και τα λεφτά.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5799
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από mos 4/9/2019, 23:27

Α.Π. Ηρακλής.

Ξαναλέω, όσο και να βαράνε τον κώλο τους κάτω...

Α=ΑΡΗΣ
Π=ΠΑΛΑΙΟΧΩΡΙ

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 4/9/2019, 23:31

να ξέρεις η βέροια δεν είχε θέμα με το όνομα αλλά με το σήμα... Δηλαδή μπορεί κατεβάσουν κανά κόκκινο Η οι γελοίοι.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5799
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από mos 4/9/2019, 23:36

Το σήμα είναι το μόνο εύκολο νομίζω. Οποιαδήποτε ομάδα μπορεί να το τροποποιήσει. Και εντελώς να το αλλάξεις, τροποποίηση θεωρείται...

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από Iraklaras07 4/9/2019, 23:39

η βέροια πάντως έχει όνομα νπσ βέροια (χωρίς σκούταρι ή ελπίς κάπου) και ασπρόμαυρο σήμα.Αναγκάστηκαν να αλλάξουν το χρώμα του σήματος δηλαδή...
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5799
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019 - Σελίδα 5 Empty Απ: Επόμενη Μέρα καλοκαίρι 2019

Δημοσίευση από mos 4/9/2019, 23:46

Φίλε, αυτά που θα πούνε θα είναι αυτά που θα θέλανε να ισχύουν.
Εγώ δεν πρόκειται να τους πιστέψω, το έχω ξαναδεί το έργο.

Στάλθηκε από την εφαρμογή Topic'it
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 5 από 26 Επιστροφή  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15 ... 26  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης