FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

+22
Teoscooter
kostakis
dimitris08
Hurricane
iraklis_athens
lll
Margasv10
AntiGrinias
Ιολαος
milano
Γαλαζιος Ηρωας
Big bad wolf
Mirlas1908
teo
Knack
Bezyr
Coleman10
Hood
Iraklaras07
κατακρεουργημενος
mos
dr. drake ramore
26 απαντήσεις

Σελίδα 18 από 23 Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από mos 1/1/2022, 22:21

Εγώ θα ήθελα το γήπεδο να έχει χωρητικότητα 15 χιλιάδες άλλα και με 2-3 χιλιάδες παρακάτω πιστεύω δεν χάνεται ο κόσμος. Σίγουρα πάντως προτιμώ ένα γήπεδο 13 χιλιάδων που να μην πέφτει καρφίτσα παρά ένα 25 χιλιάδων που να μην γεμίζει σχεδόν ποτέ.
Το μεγάλο πλεονέκτημα για μένα είναι ότι θα είναι στην καρδιά της πόλης. Αυτό όσο και αν ακούγεται απλά συναισθηματικό ή δεν ξέρω πως αλλιώς, είναι κάτι που θα δώσει μεγάλη δύναμη στο οπαδικό κομμάτι και κατ' επέκταση και στον σύλλογο. Γιατί άλλο να παίζεις στο κέντρο και να το νιώθει όλη η πόλη και άλλο να παίζεις στην Μίκρα και η πόλη να μην το παίρνει χαμπάρι.
Απλά αν προχωρήσει τελικά αυτό το πρότζεκτ θα ήθελα να προσεχθούν όλα μέχρι και την τελευταία λεπτομέρεια, όπως π.χ. οι κερκίδες να είναι στημένες έτσι ώστε τηλεοπτικά να μην βλέπεις πίσω από την "13" καμιά οικοδομή και δίνεις την εντύπωση ότι παίζεις σε καμιά κωμόπολη και άλλα τέτοια.
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Αρέσει στον χρήστη Hurricane

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Big bad wolf 1/1/2022, 22:54

Πρόσφατα ήμουν για δουλειές στην Ισπανία και βρέθηκα στο Αλικάντε, στη Μούρθια και στη Σεβίλλη. Μια από τις συναντήσεις μου ήταν στο Nueva Condomina, ένα εμπορικό κέντρο διπλα στο γήπεδο της Μούρθια. Σε 75 στρέμματα περίπου έχουν χωρέσει γήπεδο 30χιλ θέσεων, εμπορικό κέντρο 165χιλ τετραγωνικά μέτρα (μαζί με τα υπογεια parking κλπ), ένα ΙΚΕΑ και σταθμό τραμ. 

Αν έχεις διαθεση και λεφτά όλα γίνονται.
Big bad wolf
Big bad wolf

Αριθμός μηνυμάτων : 1346
Ημερομηνία εγγραφής : 08/01/2016

Αρέσει στους χρήστες teo και Hurricane

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Bezyr 2/1/2022, 16:13

Τεο ο Ηρακλης, δεν ειναι ο Θέος, εγω εσυ ο Καραογλου κ ο Ζερβας.
Ο Ηρακλης υπαρχει πανω απο εναν αιωνα.
Αν εσυ ή καποιοι αλλοι θεωρειτε οτι αυτο που ζουμε τωρα ειναι το ταβανι μας, δικαιωμα σας.Για αναλογους λογους οι δοτοί προεδροι του ΓΣ παλιοτερα ενω ολα ηταν ετοιμα, δεν προχωρουσαν σε υλοποιησεις, για αναλογους λογους ο Περουκας δεν εβαζε λιγο πιο βαθια το χερι στην τσεπη να παρουμε πρωταθλημα, ο αλλος ο βλ@κας ο προεδρος μας δεν εχτισε γηπεδο 60 χιλ γιατι λεει την προταση του την εκανε...ο χουντικος ο Ασλανιδης
Ολα συναδουν με το τί οραμα εχεις.
Οσοι υμβιβαζεστε με Ηρακλη Τριγλιας, καταλαβαινω, κουραστηκατε, λετε οχι αλλο ξυλο, καλα ειναι και αυτα που μας δινουν...
Καποιοι, πολυ περισσοτεροι πιστευω απλα μ αυτα που βλεπουν δεν ασχολουνται.
Ρωτας γιατι να μην χρεοκοπησουμε να μας τα παρουν ευκολα.
Για 1002 λογους που μπορουμε ν αναφερουμε και αλλους τοσους που δεν ξερουμε.
Απο νομικους λογους, του στυλ κληροδοτηματα αθλητικης χρησης, εχουν δικαστικα προβληματα στην μετεπειτα αλλαγη χρησης, στην πιθανοτητα ο Ηρακλης να στραφει μετα δικαστικα (ενω ετσι εχουμε υπογραψει),αλλα και γιατι δεν ειναι αναγκη να πανε στο δημοσιο...μια χαρα υπαρχουν απιθανα συμφεροντα να "εκμεταλλευτουν " τις  παραλιακες εκτασεις φιλετο,αρκει να υπαρχει αποφαση που ΚΑΙ ΕΜΕΙΣ συμφωνησαμε..
Λες οτι ειμαστε κολλημενοι με τη χωρητικοτητα και τα ατομα του ΓΣ.
ΚΑΜΜΙΑ ΣΧΕΣΗ.
Εγω τουλαχιστον, υποστηριζω οτι ειναι εντελως παραλογο, ο συλλογος να εχει εκτασεις εντος και εκτος, και να τις εκμεταλευεται τοσο κοντοφθαλμα.
Στον ιστο της πολης, διπλα σε ενα μεγαλο σταδιο δεν πας να χωρεσεις 3 κλουβια.
Χτιζεις μεγαλο πολυχωρο, κλειστο να μαζεψεις την αθλητικη αφροκρεμα της πολης,και υποδομες να ΟΙΚΟΝΟΜΑΣ. Γιατι εισαι ΜΕΣΑ στην πολη.Φοιτητουπολη να χτισεις ρε συ, θα βγαζεις ολα τα εξοδα σου σαν ερασιτεχνης.Πανε και κανε γηπεδα, ποσα θα σου δινουν καθε μηνα εσοδα?
Η Μικρα επισης ειναι ιδανικη για ποδοσφ. γηπεδο.Η Καλαμαρια θα συνδεθει με μετρο.Στη Μικρα εχουν γινει εργα απο το ΄70 εκατομυριων, με πασαλοποιηση για να γινει αυτο που υπαρχει σημερα. Ολα στο βροντο?
Για να μην αναφερω το απλουστερο.Σε 2 σε 5 σε 10 χρονια βισκεις σοβαρο επενδυτη, θα μεινεις με τα μινιμαλ?
Λοιπον για να τελειωνω, γιατιστο φιναλε δεν χρειαζεται να επαναλαμβανομαστε.
Αυτην την στιγμη,οντας ευρισκομενοι στον πατο, κοινως αγομενοι και φερομενοι χωρις καμμια αντιδραση, ΔΕΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΟΣΜΟΣ, υπαρχουν δυο προτασεις.
Μια, που σχετιζεται με την σημερινη ανυπαρξια μας, και που προσωπικα, εγω μιλαω μονο για τον εαυτο μου, την θεωρω μικρη και λαθος για τον συλλογο, με πολλα ερωτιματικα για την σκοπιμοτητα της.
Η αλλη, μια σπουδαια ευκαιρια για κατι καλυτερο, και αθλητικα,εκμεταλευομενοι και το ιστορικο κεντρο και την Καλαμαρια.αλλα και οικονομικα λογω της θεσης των Χορτατζηδων στο κεντρο διπλα στα πανεπιστημια.
Και δεν σας ανεφερα τπτ για το νομιμο της αποστασης απο το ΑΧΕΠΑ κλπ κλπΕχουν να πεσουν μηνυσεις....
Τα γηπεδα παιδια δεν χτιζονται για 10 χρονια αλλα για 100...
Στο επιχειρημα δε οτι το ενα θα ναι διπλα μας και θα πηγαινουμε, ενω το αλλο οτι δεν θα πηγαινουμε γιατι θε ...ξενιτευομαστε στην εξωτικη Μικρα...δεν απανταω καν..
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Αρέσει στους χρήστες AntiGrinias και Hurricane

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 2/1/2022, 19:46

Φυσικά ο ΗΡΑΚΛΗΣ δεν είμαι μόνο εγώ ή εσύ οπότε ο καθένας έχει την γνώμη του. Επίσης αυτό που νομίζεις εσύ παροδικό κρατάει ήδη 20 χρόνια. Αυτό το 95% του κόσμου που λείπει. Δεν θέλω να επαναλαμβανομαι σε αυτό, νομίζω ειναι κατανοητό απ όλους μας, και ας πονάει. Το να είμαστε ρεαλιστές είναι σημαντικό.
Το να λες ότι προτάθηκε φιλε πριν 40 χρόνια γήπεδο 60 Χιλ θέσεων, σορρυ και σήμερα να μου το έλεγαν δεν θα το προτιμούσα.

Αυτό που βλέπω εγώ θετικό είναι ότι κατ αρχήν γίνεται κάποια κουβέντα μεταξύ ΓΣ και δήμου για γήπεδο. Ακόμα δεν έχουμε δει καν το σχέδιο, μπορεί να το βγάλουν κ να πούμε δεν είναι ωραίο.

Με την ίδια σιγουρια που λες ότι θα πέσουν μηνύσεις στο κέντρο, με την ακριβώς ίδια σιγουριά μπορώ να σου πω ότι ο Δήμος καλαμαριας δεν θα αλλάξει την στάση του απέναντι μας, όπως παλαιότερα που μας πάτησε φρένο στις συζητήσεις.
Γι αυτό τονίζω ότι το να έχεις τον Δήμο μαζί σου, όποιον Δήμο, καλαμαριας ,Θεσσαλονίκης κτλ είναι σημαντικό.

Επίσης, εγώ βλέπω τα ακίνητα του Ηρακλή σαν μια ενιαια οντότητα.
Εγω, αν είχα την δυνατότητά θα έκανα απλά πράγματα.
1. Ποδοσφαιρικό γήπεδο στο κέντρο, κολλητά κλειστό κΙ άμα θέλει ο δημος ας βάλει και υπόγειο πάρκινγκ να κονομαμε και οι 2.
2. Χώρισμα της Μικρας σε αθλητικές εγκαταστάσεις και βοηθητικές (πολυκεντρο, mall, ότι θέλουν ας χτίσουν) εμάς μας νοιάζει να παίρνει λεφτά ο συλλογος. Είσπραξη πολλών παραπάνω ευρώ για τον σύλλογο.

Με αυτό πετυχαίνω να έχω και γήπεδα ΚΑΙ προπονητικο κέντρο (που το ξεχνάμε) και έσοδα.

Όταν βλέπεις ότι ο τουρκος που μπορεί να πάρει εύκολα ένα κομμάτι γης θέλει να μείνει στην Τούμπα, από εκεί θα έπρεπε ΗΔΗ να έχεις καταλάβει το πόσο μετράει να βρίσκεσαι (το γήπεδο) σε κεντρική περιοχή.
Αυτό όμως που δεν πιάνουμε καθολου είναι ότι έχουμε το αβαντάζ να έχουμε και έτοιμο προπονητηριο και ήδη χώρο για εκμετάλλευση ΚΑΛΥΤΕΡΟ από το κέντρο.

Και το θέτω ετσι, γιατί αν μου έδινες ένα γήπεδο 18Κ θέσεων κ με έλεγες κέντρο ή Μικρα θα το φυτευα στο κέντρο.

Εγω βλέπω σαν μια ΤΕΡΆΣΤΙΑ ευκαιρία για τον σύλλογο να βρεθεί ΚΑΙ με γήπεδο ΚΑΙ με την Μικρα ακέραια να την χρησιμοποιήσει όπως γουστάρει ο σύλλογος.

Το χειρότερο ΟΛΩΝ θα είναι να συνεχίσουμε να μιλάμε για υποθετικά γηπεδα, μόλις ακούμε ένα νέο ή μια πρόταση να το πιάνουμε αρνητικά για τον οποιονδήποτε λόγο, και ενώ ΟΛΟΙ κάπως θα προχωράνε εμάς θα μας φταίει ο ένας, ο άλλος, οι σύνδεσμοι, θα ονειρευομαστε 40.000 κόσμου κτλ κτλ.

Πρέπει να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε και να μην χάνουμε ευκαιρίες.
Χάσαμε ήδη τα οικόπεδα του ορφανού στην Μικρα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12756
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Αρέσει στον χρήστη Hurricane

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Hurricane 2/1/2022, 20:11

teo έγραψε:Φυσικά ο ΗΡΑΚΛΗΣ δεν είμαι μόνο εγώ ή εσύ οπότε ο καθένας έχει την γνώμη του. Επίσης αυτό που νομίζεις εσύ παροδικό κρατάει ήδη 20 χρόνια. Αυτό το 95% του κόσμου που λείπει. Δεν θέλω να επαναλαμβανομαι σε αυτό, νομίζω ειναι κατανοητό απ όλους μας, και ας πονάει. Το να είμαστε ρεαλιστές είναι σημαντικό.
Το να λες ότι προτάθηκε φιλε πριν 40 χρόνια γήπεδο 60 Χιλ θέσεων, σορρυ και σήμερα να μου το έλεγαν δεν θα το προτιμούσα.

Αυτό που βλέπω εγώ θετικό είναι ότι κατ αρχήν γίνεται κάποια κουβέντα μεταξύ ΓΣ και δήμου για γήπεδο. Ακόμα δεν έχουμε δει καν το σχέδιο, μπορεί να το βγάλουν κ να πούμε δεν είναι ωραίο.

Με την ίδια σιγουρια που λες ότι θα πέσουν μηνύσεις στο κέντρο, με την ακριβώς ίδια σιγουριά μπορώ να σου πω ότι ο Δήμος καλαμαριας δεν θα αλλάξει την στάση του απέναντι μας, όπως παλαιότερα που μας πάτησε φρένο στις συζητήσεις.
Γι αυτό τονίζω ότι το να έχεις τον Δήμο μαζί σου, όποιον Δήμο, καλαμαριας ,Θεσσαλονίκης κτλ είναι σημαντικό.

Επίσης, εγώ βλέπω τα ακίνητα του Ηρακλή σαν μια ενιαια οντότητα.
Εγω, αν είχα την δυνατότητά θα έκανα απλά πράγματα.
1. Ποδοσφαιρικό γήπεδο στο κέντρο, κολλητά κλειστό κΙ άμα θέλει ο δημος ας βάλει και υπόγειο πάρκινγκ να κονομαμε και οι 2.
2. Χώρισμα της Μικρας σε αθλητικές εγκαταστάσεις και βοηθητικές (πολυκεντρο, mall, ότι θέλουν ας χτίσουν) εμάς μας νοιάζει να παίρνει λεφτά ο συλλογος. Είσπραξη πολλών παραπάνω ευρώ για τον σύλλογο.

Με αυτό πετυχαίνω να έχω και γήπεδα ΚΑΙ προπονητικο κέντρο (που το ξεχνάμε) και έσοδα.

Όταν βλέπεις ότι ο τουρκος που μπορεί να πάρει εύκολα ένα κομμάτι γης θέλει να μείνει στην Τούμπα, από εκεί θα έπρεπε ΗΔΗ να έχεις καταλάβει το πόσο μετράει να βρίσκεσαι (το γήπεδο) σε κεντρική περιοχή.
Αυτό όμως που δεν πιάνουμε καθολου είναι ότι έχουμε το αβαντάζ να έχουμε και έτοιμο προπονητηριο και ήδη χώρο για εκμετάλλευση ΚΑΛΥΤΕΡΟ από το κέντρο.

Και το θέτω ετσι, γιατί αν μου έδινες ένα γήπεδο 18Κ θέσεων κ με έλεγες κέντρο ή Μικρα θα το φυτευα στο κέντρο.

Εγω βλέπω σαν μια ΤΕΡΆΣΤΙΑ ευκαιρία για τον σύλλογο να βρεθεί ΚΑΙ με γήπεδο ΚΑΙ με την Μικρα ακέραια να την χρησιμοποιήσει όπως γουστάρει ο σύλλογος.

Το χειρότερο ΟΛΩΝ θα είναι να συνεχίσουμε να μιλάμε για υποθετικά γηπεδα, μόλις ακούμε ένα νέο ή μια πρόταση να το πιάνουμε αρνητικά για τον οποιονδήποτε λόγο, και ενώ ΟΛΟΙ κάπως θα προχωράνε εμάς θα μας φταίει ο ένας, ο άλλος, οι σύνδεσμοι, θα ονειρευομαστε 40.000 κόσμου κτλ κτλ.

Πρέπει να δούμε τι μπορούμε να κάνουμε και να μην χάνουμε ευκαιρίες.
Χάσαμε ήδη τα οικόπεδα του ορφανού στην Μικρα.
Τεο τα λες πολύ ωραία και μου αρέσει που συνεχίζεις να αναφέρεσαι σε αισιόδοξα υποθετικά σενάρια. Μακάρι να πέσεις μέσα σε όλα αλλά ρε φίλε μου πες μια φορά που ευνοηθήκαμε. και μάλιστα σε καλές εποχές με κόσμο ενεργό και δεν κουνήθηκε φύλλο, τώρα κατακερματισμένοι χωρίς ομάδες, χωρίς ψηφοφόρους, με χώρα σε τεράστια οικονομική κρίση, με Ρώσο να καραδοκεί να σε λιώσει πως διάολο θα καταφέρουμε να βγούμε κερδισμένοι?
Θέλω να βγω ΣΕ ΟΛΑ λάθος και με δάκρυα χαράς να πάω να πάρω τα διαρκείας μου μαζί με τα παιδιά μου στο/στα καινούριο/ρια γήπεδα μας. Αλλά δυστυχώς δεν πείθομαι για το αντίθετο. Μεγάλωσα…
Ξέρεις πολύ καλά ποσό μου/μας έχει λήψει η χαρά της ενασχόλησης με αυτά κάθε αυτά τα αθλήματα, με μεταγραφές, με συστήματα κτλ και όχι με αλήτες επενδυτές (τομ κτλ) , χρέη, διαλύσεις ομάδων και αφμ. Μακάρι να γινόταν ένα θαύμα και σε λίγα χρόνια να τα θυμόμαστε και να γελάμε και να κάνουμε αγάλματα σε Θεο κ Καραόγλου.

Υ.γ η κόρη μου προχθές με ρώτησε γιατί στην προπόνηση στον γς  που πάει όλα τα αγόρια είναι παοκ? Δεν απάντησα….

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 587
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Αρέσει στον χρήστη teo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 2/1/2022, 20:27

Φίλε δεν λέω τίποτα αισιόδοξο.
Τα πράγματα είναι απλά και θα τα πω όσο ωμά γίνεται μήπως καταλάβουμε ΠΟΥ βρισκόμαστε.
Όχι ο σημερινός Ηρακλής δεν είναι ο Ηρακλής του 70 κ του 80. Ουτε σε ροστερ ούτε σε ποσότητα κόσμου ούτε διοικητικά με κονε στα κόμματα. Ένας καραογλου είναι το κονε μας τίποτα άλλο.

Τα τελευταία 20 χρόνια δεν υπάρχει ούτε σοβαρή διοίκηση του ΓΣ, στα δεδομένα που θα θέλαμε να έχουμε πάντα.

Και πάμε από σπόντα να ωφεληθουμε εμείς αλλά ΚΑΙ δημος με ευρωπαϊκό χρήμα γιατί δεν έχουμε γήπεδο και γιατί από ένα τέτοιο έργο θα φάνε ΟΛΟΙ, όπως ΟΛΟΙ θα έτρωγαν είτε χτιζαμε στην μικρα η στο φεγγάρι.
Εμείς θέλουμε να μας μεινει το κτήριο. Τόσο απλά, και ένα γήπεδο με 4ρις κερκιδες , ποδόσφαιρο, στο κέντρο θα είναι μια χαρά έδρα μας. Εγω αυτο πιστεύω.

Αν αύριο εμφανιστεί ο επενδυτής κ πει μάγκες σας χτίζω στην Μικρα 18.000 θέσεις, μαζί του φυσικά, αλλά άνθρωποι πέθαναν περιμένοντας το γήπεδο, νομίζεις θα κάτσω να το σκεφτώ παραπάνω σημερα;
Προσπαθώ να πω και αυτό, στα σχόλια μου, αλλά αναλύουμε θέματα του παρελθόντος ξεχνώντας το παρόν.

Το να κάθομαι να περιμενω αμα ερθει επενδυτής να του δείξω την μακέτα που την ξεσκονίζει κάθε Τρίτη ο Μάκης ιωαννιδης, και αμα ΘΑ επενδύσει και 1002 αμα, ενώ τώρα δεν έχουμε τίποτα, σορρυ παίρνω την επιλογή του κέντρου με γήπεδο ΚΑΙ βλέπω αλλιώς τις εγκαταστάσεις στην Μικρα.


_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12756
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Αρέσει στον χρήστη Hurricane

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 2/1/2022, 20:38

[quote="Hurricane"]
teo έγραψε:Υ.γ η κόρη μου προχθές με ρώτησε γιατί στην προπόνηση στον γς  που πάει όλα τα αγόρια είναι παοκ? Δεν απάντησα….

Εγω φιλε ζω εκτός Θεσσαλονίκης, σκοπεύω να έρθω μόνιμα Θεσσαλονίκη κάποια στιγμή και έχω κ εγώ μικρό παιδί κ ξέρω πως είναι να προσπαθείς να δικαιολογησεις την ανυπαρξία μας.
Και επειδή, δε με ψήνει ιδιαίτερα να πεθάνω χωρίς να δω γήπεδο (κεντρο Μικρα όπου σκατα και να είναι) ούτε ψήνομαι να δίνω θολές απαντήσεις στο παιδί μου ότι ΘΑ έρθει ο επενδυτής και ΘΑ ΘΑ ΘΑ , (τα παιδιά δεν χορταίνουν με επενδυτές, θέλουν αλλά πραγματα) προτιμώ αυτή τη στιγμή να γίνει το γήπεδο στο κέντρο ή όπου αλλού θέλουν (απλά ο λόγος γίνεται για το κέντρο σ αυτή τη φάση).

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12756
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Αρέσει στους χρήστες mos και Hurricane

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Bezyr 4/1/2022, 01:04

Χωρις σοβαρο επενδυτη, δεν υπαρχει επαγγελματικη ομαδα.Ηταν ο εσωτερικος καρκινος του Ηρακλη, μαζι με γειτονες καλοθελητες που δεν αφηναν να ερθουν επενδυτες.
Παραδειγματα? απειρα.Πχ, ποιος ηθελε να παρει το βολλευ, λ7ς,που υποσχοταν καθε χρονο πρωταγωνιστη Ηρακλη και τον διωξανε οι γνωστοι αγνωστοι?
Ο κοσμος που δεν ακολουθει, ειναι η συνεχεια εκεινων που τα παρατουσαν, οχι λογω απογοητευσης αλλα λογω κοροιδιας και ελλειψης οραματος, ρωτηστε ο καθενας σας αν εχει 5 μη οργανωμενους φιλους πόσοι και γιατι δεν θελουν να ασχολουνται.
Ο καθενας εχει φυσικα την αποψη του, αλλα δεν υπαρχει ανθρωπος που να δεχτει να υποστηριξει ομαδα χωρις το σημα του Ηρακλη στο στηθος επειδη...ετσι του ειπαν καποιοι.
Τελος για το γηπεδο και τον ΗΡΑΚΛΗ Θεσσαλονικης.Οι μεγαλες ομαδες, οι μεγαλοι συλλογοι παιζουν σε μεγαλα γηπεδα.ΝΟΜΟΣ.
Αν μας μικρυναν τοσο πολυ, επρεπε να βρουμε τροπο να ξαναγινουμε μεγαλοι.Οχι να κανουμε κλουβια επειδη μειναμε...λιγοι.Μας υποστηριζει λεει ο ΔΗΜΟΣ.Αναρωτηθηκατε ποτε γιατι χρειαζεται αυτος? Δηλ αν ηθελα να χτισω 500 πολυκατοικιες ο δημος θα λεγε οχι? Καλα, θα δουμε και το ρολο του Δημου...
Ενας ειναι ο τροπος να γινεις μεγαλος, και ειναι και ο μοναδικος=η οικονομικη αυτοτελεια=η εκμεταλλευση της τεραστιας περιουσιας μας.Δεν γινεται γιατι εχουμε παραγοντες νανους. Την δε ακαιρεοτητα τους θα...τη δουμε στο μελλον.

Η λυση η τωρινη που προκρινεται, γραψτε την ημερομηνια, Γεναρης του 2022, δεν θα μας κανει ποτε μεγαλους.Εδω θα μαστε να τα συζηταμε.Και καντε το σταυρο σας, η Μικρα να συνεχισει να μας ανηκει.Σορρυ αλλα δεν συμβιβαζομαι με ομαδα παρια.Ή μεγαλος, ή μηδεν και συμμετοχη για να ξαναγινει μεγαλος.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Bezyr 4/1/2022, 02:58

Και κατι τελευταιο για να καταλαβετε τί αξια θα παρει η ΜΙΚΡΑ.Μας αγαπησαν λεει...ο Ζερβας να ουμ, [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.] ο ΓΣ κοιταει μπροστα....αααχχχ

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 4/1/2022, 07:17

Τελεια! Δίπλα στο προπονητικο κέντρο μας, πατάμε ένα εμπορικό κέντρο κ ζει ο ΓΣ Ηρακλής για πάντα άνετος

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12756
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Bezyr 4/1/2022, 13:23

Δηλ μια εκταση 50 στρεμματων σε αναπλαση που θα παρει αξια δις, γι αυτο και το κυνηγι του συλλογου 40 χρονια, θα αφησουν στον Ηρακλη αυτα τα φιλετα να κανει προπονηση μια ομαδα 1500 οπαδων,που παιζει ποιος ξερει σε ποια κατηγορια, και εμεις ΑΝ καταφερουμε να μην μας τα φανε, αντι να τα χρησιμοποιησουμε για μεγαλοεπενδητη, θα κανουμε ενα εμπορικο κεντρο...
οκ.

Ενω δεν ειναι πιο πιθανο ειτε να τα χασουμε, ειτε οι γνωστοι Ηρακλαρχες που γαμουν το συλλογο μια ζωη για ιδια συμφεροντα, να εκμεταλευτουν τα φιλετα και ο ΓΣ να μεινει παλι με τον γιουτσο στο χερι.
οκ και παλι..

Αυτος ο Ζερβας ο παοκσης πολυ μας αγαπησε... Razz Razz
Παμε και στα κουιζ της ημερας
Ποιος Ηρακλαρχης ηθελε γηπεδο στους Χορτα απο εποχης 80 και βρηκε σθεναρη αντισταση απο τοτε προεδρο του ΓΣ και αθλητες του {δυναμικων αθληματων)??
Γνωριζετε αν υπαρχουν συγγενικες σχεσεις ανθρωπων του Ηρακλη σημερα με...δυνητικα πενδητικα ενδιαφεροντα βορειου Ελλαδος?
Δεν υποστηριζω τπτ, απλα πολλες συμπτωσεις εμφανιζονται...
Επισης, δεν χρειαζετε να το πω εγω, ξερετε ολοι ποσοι τρωνε χροοοονια τωρα απο τον Ηρακλη ε? Επαναλαμβανω δεν υπονοω τπτ, απλα δεν θελω να βγει παλι κανα κολοσεναριο...)

Και κατι τελευταιο, ετσι, τροφη για σκεψη.
Σκεφτεστε ο ΗΡΑΚΛΗΣ να ειχε ενοποιημενα δεκαδες στρεμματα στο....Ελληνικο κατω στην Αθηνα? Σε μια επενδυση δις ευρω?
Πρωτον, θα μας αφηναν?
Δευτερον, αν κολλουσαν στο νομο περι κληροδοτηματος, τί θα προσπαθουσαν τα κορακια??

Προσπαθω το τελευταιο διαστημα,ισως επιμονα ειναι η αληθεια, να σκεφτω το θεμα της εκμεταλλευσης της περιουσιας του ΗΡΑΚΛΗ μας απο μια οπτικη λιγο πιο...αποστασιοποιημενη.Πιο ψυχρη.Υπο την εννοια οτι επεσε πολλη αγαπη ρε φιλε για το συλλογο.Μας χαρισαν(;)500 εκατομμυρια λεει, και αυτο γιατι ετρεξε καποιος γνησιος Ηρακληδεας, ο Θεος....
Μετα απο το πουθενα εσκασε το θεμα του γηπεδου...
Μετα εμφανιστηκαν να μας αγαπανε παοκσηδες δημαρχοι..
Και ολα αυτα, αφου μας κυνηγησαν 40 χρονια και αναρωτιομασταν γιατι ρε μαλκ....
Και ολα αυτα οταν γινονται τελευταια γνωστα τα σχεδια για την αναπτυξη της παραλιακης ζωνης οπως σας εδειξα νο link παραπανω....


ΟΚ! ολα συμπτωσεις....


Προσωπικα δεν ειμαι κατα του σημερινου ΓΣ.Ποτε δεν ημουν.Μπορει οι ανθρωποι να βρηκαν μια ακρη να σωσουν το συλλογο...Με ανταλλαγματα; Πιθανον ναι, πιθανον οχι.
Αρνουμαι ομως ρε μαγκες τις λογικες που μου σερβιρουν, οτι και καλα μικρυναμε και τί να τα κανουμε εμεις τα μεγαλα γηπεδα, και δεν ειμαστε πουθενα κλπ κλπ.
Οταν ξερετε ολοι οτι αυτοι της κεντρικης εξουσιας μαζι με δικους μας ανικανους ειναι υπευθυνοι για την καταστροφη μας.
Οτι ειναι να γινει θα γινει.Απλα μην μας περνανε για ταγαρια, και αυτοι σκεφτονται το καλο του Ηρακλη κι εμεις την..καταστροφη του

(εντιτ  Τεο μου,εγω δεν ειχα ουτε εχω τιποτε μαζι σου, φιλαρακια ειμαστε, ξερω ποσο ΓΝΗΣΙΟ Ηρακλακι εισαι, κι αν αντιπαρατεθηκαμε εγινε μονο στο πλαισιο της συζητησης και του διαλογου.Τα ποστ μου δεν ειναι προς εσενα προσωπικα επειδη διαφωνουμε..Φιλιά, την αγαπη μου παντα)
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 4/1/2022, 15:54

Δεν υπάρχει κάποια έχθρα ρε φιλε με κανένα, απλά έχουμε διαφορετική άποψη, δεν ειναι κακό

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12756
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 4/1/2022, 22:24

Φιλε, βρισκόμαστε σε διαρκή λουπα με την κουβέντα που έχουμε.
Έχουμε δεδομένα τα εξής:
Ο ΓΣ Ηρακλής με την συγκεκριμένη διοίκηση καλώς ή κακός έσβησε τα χρέη κ καθάρισαν τα οικόπεδα.
Ο ΓΣ Ηρακλής με αυτούς που έχει διοίκηση μπόρεσε ΑΠ ΟΤΙ ΦΑΙΝΕΤΑΙ μπόρεσε να βγάλει άκρη με τον Δήμο Θεσσαλονίκης. Γιατί τόσο μπορεί, γιατί δεν είναι τίποτα επιστήμονες, γιατί ίσως ο Δήμος αυτός ενδιαφέρθηκε παραπάνω γιατί μιλάμε για ευρωπαϊκό (ξένο χρήμα) ;
Μπορεί ΟΛΑ μαζί, μπορεί γιατί δεν έχουν μυαλό, αλλά κάτι ΓΑΜΗΜΕΝΟ προσπαθούν να κάνουν.
Αν με αυτό το κάτι, έχει κάποιος να ΒΟΗΘΗΣΕΙ, να ΠΡΟΤΕΙΝΕΙ, να φέρει ΕΠΕΝΔΥΤΗ, να πει μια πρόταση που δεν έχουν σκεφτεί μπορεί να πάει να το πει.

Να αναλωνομαστε στο ΑΝ θα ερθει επενδυτής και ΝΑ ΕΡΘΕΙ επενδυτής, έτσι επειδή το λέμε εμείς οι 5 εδώ μέσα, ναι σεβαστό ΚΑΙ ΕΓΩ ΘΕΛΩ, αλλά δεν βλέπω να έρχεται.

Οπότε αν δεν είμαστε διατεθειμένοι να βοηθήσουμε τουλάχιστον με κάτι, δεν γίνεται απλά να λέμε "θα μας πάρουν την Μίκρα" κτλ κτλ επειδή απλά δεν συμφωνούμε.
Μπορούμε όμως σαν ΜΕΛΗ του ΓΣ Ηρακλή όταν και ΑΜΑ ερθει η πρόταση να ψηφίσουμε υπέρ ή κατά και να πούμε ενδεχομένως και τις αντιθέσεις μας, όχι σε ένα ΑΟΡΙΣΤΟ επίπεδο του στυλ "να βρούμε μεγαλοεπενδυτη" γιατί μην ξεχνάμε ότι στον ΓΣ Ηρακλή βρίσκεται ο Θεος και ο Μάκης ιωναννιδης που δεν είναι ούτε γιατροί, ούτε Μαρινακης ούτε ο Κούγιας στην τελική.

Και εγώ θέλω γήπεδο με θερμαινόμενο κάθισμα και δωρεάν μπύρα και μπαράκια γύρω γύρω.
Θέλω. Μπορω; το χω;

Επίσης ένα γήπεδο αμα νομίζεις ότι μικραίνει την ομάδα, η την μεγαλώνει με βάση την χωρητικότητα του ΔΙΑΦΩΝΟΎΜΕ κάθετα, οριζόντια κτλ.
Είμαι εντελώς άλλης φιλοσοφίας και άποψης και το έχω αναπτύξει νομίζω αρκετά σε πιο πάνω ποστ.

Μπορούμε να ψάξουμε διαδικτυακα να βρούμε μέσο όρο εισητηριων και να κάνουμε ανάλυση.

Εγω είμαι υπέρ του γηπέδου ΑΛΛΑ η χωρητικότητα του να ειναι τέτοια ώστε να γίνεται ΕΔΡΑ , να μπορώ να βλέπω ΜΠΑΛΑ και όχι με κιάλια όπως στο καυτα και να έχει ένα σκεπαστρο γιατί δεν είμαι 18 ετών.

Το πόσα καρεκλακια έχει δεν με απασχολεί. Ολόκληρο καυτα έχει 27.000+.
Πότε είδες τελευταία φορά κόσμο 27.000 κόσμο.
Ειλικρινά.

Δλδ γράφεις πιο πάνω για 60.0000 γήπεδο.

Ε να κάνουμε ένα 120.000 αμα είναι, αν νομίζεται ότι τα πολλά καρεκλακια δίνουν πρεστίζ νόημα η μεγαλώνουν την ομάδα.
Αλλα πράγματα μετράνε, δείτε γύρω σας τι γίνεται.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12756
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 5/1/2022, 01:28

Όταν έχεις μεγαλώσει 3 γενιές Ηρακληδέων με το "Γήπεδα στον Ηρακλή", είναι λογικό να φτάσουμε στο σημείο που η κατασκευή γηπέδου έγινε αυτοσκοπός και ο κόσμος πλέον τη ζητάει χωρίς να ξέρει τον λόγο. Κρίμα που δεν υπάρχει πλέον το bluefans, να βρω το ποστ μου 11-12 χρόνια πίσω, όπου έλεγα ότι θα έρθει κάποτε η μέρα που κάποιος θα βαφτίσει έναν κουβά "γήπεδο", θα μας τον δώσει μισοτιμής, κι εμείς θα κατουρηθούμε από τη χαρά μας πιστεύοντας ότι ο σύλλογος εκπλήρωσε τον σκοπό του.. Μάλλον αυτή η μέρα πλησιάζει.

Για να μην παρεξηγηθώ, ο "κουβάς" δεν έχει να κάνει με τη χωρητικότητα του γηπέδου, αλλά με τη χρησιμότητά του.

Σε όλο τον κόσμο, οι επαγγελματικές ομάδες χτίζουν νέο γήπεδο για έναν και μοναδικό λόγο -για να αυξήσουν τα έσοδά τους, και κατά συνέπεια τα κέρδη τους.

Αυτό μπορεί να γίνει με πολλούς τρόπους:
- Μεγαλύτερη χωρητικότητα > περισσότερα εισιτήρια > περισσότερα έσοδα
- Καλύτερες εγκαταστάσεις > περισσότερα εισιτήρια > περισσότερα έσοδα
- Καλύτερες εγκαταστάσεις > καλύτεροι παίκτες > περισσότερες νίκες > περισσότερα έσοδα
- Περισσότεροι/μεγαλύτεροι χώροι προς εμπορική εκμετάλλευση > περισσότερα έσοδα

Με λίγα λόγια, αν δεν έχεις ένα ξεκάθαρο πλάνο για τον τρόπο που ένα νέο γήπεδο θα αυξήσει τα έσοδα του συλλόγου, τότε δεν έχει κανένα νόημα να το φτιάξεις. Στον Ηρακλή δεν υπάρχει αυτό το πλάνο. Και το κυριότερο, αυτή τη στιγμή ο σύλλογος περνάει την πιο ιδιαίτερη και κρίσιμη περίοδο της ιστορίας του και πραγματικά, το μικρότερο από τα προβλήματά του είναι ότι δεν έχει δικό του ποδοσφαιρικό γήπεδο.

Επομένως, οποιοσδήποτε μπορεί να μου εξηγήσει τι μπορεί να προσφέρει αυτή τη στιγμή ένα "στρίμωγμα" στο κέντρο της πόλης 2 γηπέδων (κλειστό-ανοιχτό) στον Ηρακλή των 0 επαγγελματικών ομάδων, θα του ήμουν υπόχρεος.

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 525
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Αρέσει στον χρήστη AntiGrinias

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από mos 5/1/2022, 20:08

Μην κάνουμε πάλι το ίδιο λάθος και συγκρίνουμε τον Ηρακλή της Ελλάδας με οποιαδήποτε άλλη ομάδα μιας Ευρωπαϊκής χώρας. Εντελώς άκυρη η σύγκριση.
Γήπεδο θέλουμε όχι για να αυξήσουμε τα έσοδα μας (ρωτάω και εγώ με τη σειρά μου πώς θα μας αύξανε τα έσοδα ένα γήπεδο 25000 από τη στιγμή που δεν έχουμε ομάδα της προκοπής, και δεν μιλάω για τώρα που δεν έχουμε ούτε καν στα χαρτιά αλλά και για παλιότερα, από το 90 και μετά που είχαμε κάποιες αγωνιστικές αναλαμπές μόνο...) αλλά για να έχουμε καταρχήν ένα σπίτι δικό μας και κατά δεύτερον ένα σπίτι που θα μας βοηθά στον να γίνουμε αγωνιστικά καλύτεροι.
Πόσες φορές δεν φάγαμε σφαλιάρες στο Καυτά επειδή απλά δεν μπορούσαμε να μαζέψουμε 25-30 χιλιάδες ή επειδή δεν φτάναμε τον επόπτη με το χέρι μας για να φοβάται μην μαζέψει απ' ευθείας καρπαζιές σε κάθε χειρουργείο...
Αυτά θέλουμε από το γήπεδο, να βοηθάει την ομάδα σαν έδρα και μετά μέσω της αγωνιστικής ανόδου να αυξηθούν τα έσοδα. Να αγχωνόμαστε αν θα βρούμε εισιτήριο και να μποτιλιάρει όλο το κέντρο όταν παίζει ο Ηρακλής Θεσσαλονίκης.
Η ομάδα φτιάχνει έσοδα, όχι το γήπεδο. Το γήπεδο απλώς θα βοηθήσει την ομάδα.
mos
mos

Αριθμός μηνυμάτων : 2619
Ημερομηνία εγγραφής : 09/01/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από AntiGrinias 5/1/2022, 20:33

Επιπροσθέτως..
Επειδη αναπαράγεται λανθασμενα, η τροπολογια ειναι ξεκάθαρη, μεταφέρθηκαν τα οικοπεδα προς εκμεταλευση απο τον ΓΣ σε νεο αφμ ΝΓΣ για 10 χρονια. Αν περασουν τα 10 χρονια θα γυρίσουν στον ΓΣ εκτος και αν δοθεί παραταση με νεα τροπολογία. Αρα χαρες δε παιζουν..

Ομως αν ήθελαν πραγματικά να βοηθήσουν τον συλλογο θα επρεπε να αφαιρεσουν τους 590εκ τοκους 2 χρονων και να αφήσουν τα 10εκ καθαρου κεφαλαίου χρεους να αποπληρωθούν με μια μακροπρόθεσμη ρυθμιση απο τα εσοδα του συλογου απο ακαδημίες, ενοίκια allstar, επιδοματα και λοιπα κρατικα εσοδα οπως συμβαίνει σε ολους τους ερασιτέχνες αντι να κλειδώσουν το συγκεκριμμενο αφμ και μόνο. Ακριβως οπως δηλαδη συμβαίνει σε αντίστοιχους χρεοκοπημενους ερασιτεχνες οπως παο,αεκ,αρης

_________________
fuck them all
AntiGrinias
AntiGrinias

Αριθμός μηνυμάτων : 1864
Ημερομηνία εγγραφής : 06/10/2016
Τόπος : Salonica

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Iraklaras07 5/1/2022, 21:19

Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5791
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 6/1/2022, 00:27

mos έγραψε:Μην κάνουμε πάλι το ίδιο λάθος και συγκρίνουμε τον Ηρακλή της Ελλάδας με οποιαδήποτε άλλη ομάδα μιας Ευρωπαϊκής χώρας. Εντελώς άκυρη η σύγκριση.
Γήπεδο θέλουμε όχι για να αυξήσουμε τα έσοδα μας (ρωτάω και εγώ με τη σειρά μου πώς θα μας αύξανε τα έσοδα ένα γήπεδο 25000 από τη στιγμή που δεν έχουμε ομάδα της προκοπής, και δεν μιλάω για τώρα που δεν έχουμε ούτε καν στα χαρτιά αλλά και για παλιότερα, από το 90 και μετά που είχαμε κάποιες αγωνιστικές  αναλαμπές μόνο...) αλλά για να έχουμε καταρχήν ένα σπίτι δικό μας και κατά δεύτερον ένα σπίτι που θα μας βοηθά στον να γίνουμε αγωνιστικά καλύτεροι.
Πόσες φορές δεν φάγαμε σφαλιάρες στο Καυτά επειδή απλά δεν μπορούσαμε να μαζέψουμε 25-30 χιλιάδες ή επειδή δεν φτάναμε τον επόπτη με το χέρι μας για να φοβάται μην μαζέψει απ' ευθείας καρπαζιές σε κάθε χειρουργείο...
Αυτά θέλουμε από το γήπεδο, να βοηθάει την ομάδα σαν έδρα και μετά μέσω της αγωνιστικής ανόδου να αυξηθούν τα έσοδα. Να αγχωνόμαστε αν θα βρούμε εισιτήριο και να μποτιλιάρει όλο το κέντρο όταν παίζει ο Ηρακλής Θεσσαλονίκης.
Η ομάδα φτιάχνει έσοδα, όχι το γήπεδο. Το γήπεδο απλώς θα βοηθήσει την ομάδα.

Καλώς ή κακώς, η βοήθεια που προσφέρει το γήπεδο στις ελληνικές ομάδες (αφού θες να το συγκεκριμενοποιήσουμε) είναι ελάχιστη έως ανύπαρκτη. Θες το παράδειγμα του βάζελου που πηγαινοέρχεται δεκαετίες μεταξύ λεωφόρου και οακα, πιστεύοντας στο παραμύθι του "κλουβιού"; Θες το δικό μας παράδειγμα της διετίας στην ευκαρπία; Θες το παράδειγμα των συμπολιτών, με πολύ πιο ποδοσφαιρικά γήπεδα, που όταν δεν έχουν ομάδα τους γλεντάει ο οποιοσδήποτε, ακόμα κι όταν έχουν sold-out? Θες το παράδειγμα της αελ που έπεσε κατηγορία παίζοντας 1η χρονιά σε ολοκαίνουριο γήπεδο;

Η μόνη βοήθεια που μπορεί να σου δώσει το γήπεδο είναι τα έσοδα, γιατί τα λεφτά είναι που κάνουν τις καλές ομάδες. Και αυτό που χρειάζεται άμεσα ο Ηρακλής είναι καλή ομάδα. Αν κάνουμε νέο γήπεδο και βάλουμε μέσα την Τρίγλια, σε 1-2 μήνες που θα το "χορτάσει" ο κόσμος, δεν θα μαζεύουμε ούτε 500 άτομα.

Ξαναλέω, δεν είμαι κατά της κατασκευής γηπέδου προφανώς, ούτε κατά της δημιουργίας του στους Χορτατζήδες, ούτε κατά της μικρής χωρητικότητας. Είμαι όμως 100% κατά του να το συζητάμε τώρα, τη στιγμή που ο σύλλογος δεν έχει επαγγελματική ομάδα ΠΟΥΘΕΝΑ, σε κανένα άθλημα. Δεν δέχομαι να μου κάνει συνέντευξη τύπου ο ΓΣ και αντί να μου πει ποιο είναι το πλάνο για το καλοκαίρι που θα έχουμε γίνει με τη βούλα Πανελλήνιος (ούτε καν Εθνικός), να μου μιλάει για γήπεδα και μεγαλεία.

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 525
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Αρέσει στον χρήστη Hurricane

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 6/1/2022, 11:26

Iraklaras07 έγραψε:

Στο βίντεο μιλάει για κάποια προσπάθεια που γίνετε για εκμετάλλευση Μικρας κ κέντρου πάντως αν κατάλαβα καλά.
Το να βάλουν σκοπό να έχει έσοδα ο ΓΣ δεν είναι κακό, ας περιμένουμε να δούμε αν θα έχει κάποιο αποτέλεσμα όλο αυτό.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12756
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Bezyr 12/1/2022, 01:20

Εχω κανει 10 post και ακομα δεν καταφερα να κανω κατανοητο τί εννοω.

Μαλλον εγω φταιω.

ΔΕΝ μενδιαφερει αν ο ΗΡΑΚΛΗΣ παιξει σε 10 χιλιαδων ή σε 20 χιλ γηπεδο.

(το 60 χιλ Τεο, ηταν κατι που χαθηκε το 1970, μην στρεβλωνεις τί θελω.Δεν υποστηριζω οτι θελω γηπ. 60 χιλ θεσεων)

Θελω ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ, να εκμεταλλευτει τα assets που εχει, μονο αυτος, ουτε ο αρης ουτε ο παοκ ουτε ο βαζελος, εχουν κατι αναλογο

Εχεις 50 στρεμματα σε μια περιοχη που θα αξιζει σε λιγα χρονια δις μεσω της αναπλασης του παραλιακου μετωπου.
Τωρα, αν καποιοι δεν καταλαβαινετε οτι πρεπει να γινει γηπεδο εκει, γιατι ο χωρος ΜΟΝΟ ΓΗΠΕΔΙΚΗ ΧΡΗΣΗ επιτρεπει, ενταξει, σηκωνω τα χερια ψηλα.

Γηπεδο του Ηρακλη με εγκαταστασεις στην επεκταση του παραλιακου μετωπου !!
Και θελουμε γηπεδο στους ΧΟΡΤΑ....

Οικονομικα ακουγεται τοσο παραλογο, που σταματω εκ μερους μου αυτην την συζητηση, γιατι πλεον δεν γινεται να μιλουμε για τα αυτονοητα.
Στο φιναλε, εγω δεν ταυτιζομαι με καμμια διοικηση.
Οσοι δε πιστευετε οτι οπαδοι στο ΓΣ καταφεραν να ξεχρεωσουν το συλλογο, να σας πω οτι αυτο μοιαζει με το να πιστευεις οτι οσοι πετυχαν το φλουρι της βασιλοπιττας θα εχουν μια καλη χρονια...

Ευχομαι ειλικρινα να κανει παπαδες ο Θεος και να μην αποδειχθει η πιο μοιραια διοικηση του Ηρακλη...
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 12/1/2022, 02:16

Δεδομένο είναι ότι κατά τη διάρκεια αυτής της διοίκησης του Ηρακλή ξεχρέωσε ο σύλλογος.
Μπορείς να απαξιώνεις την συγκεκριμένη διοίκηση, αλλά το δεδομένο δεν αλλάζει φιλε.
Και η πλάκα είναι ότι δεν είναι διανοιες.
Προφανώς βοήθησε και ο καραογλου μιας κ είναι νδ και βρέθηκε λύση, αυτά ετσι γίνονται στην Ελλάδα άλλωστε το ξερεις καλά.

Εγω έχω εντελως άλλη οπτική για τα ακίνητα του συλλόγου απ ότι εσύ.
Εγω θέλω ο σύλλογος να έχει γήπεδο (στ αρχιδια μου το που, και τα 2 οικοπεδα μια χαρά είναι αλλά να έχει συγκεκριμένης χωρητικότητας φυσικά).
Και να κόβει χρήμα γιατί έχει καλό οικόπεδο.
Στο καλό οικόπεδο, το μεγαλύτερο κομμάτι θα το έκανα να βγάζει χρήμα (εμπορικοί χώροι) με ότι ποσοστά επιτρέπεται γιατί δεν γνωρίζω τους νόμους.
Και ΑΦΟΥ έχω ένα χαμηλότερης αξίας ακίνητο στο κέντρο, αλλά κάποιας αξίας και σε καλή θέση, θα έκανα ΕΚΕΙ το γήπεδο.
Γιατί το χρήμα το φέρνουν οι εμπορικοί χώροι και όχι το γήπεδο.

Επίσης κ εγώ δεν ταυτίζομαι με καμία διοίκηση ΟΜΩΣ μπορώ έστω να αποδεχτώ ότι ο τάδε έκαψε τα λογιστήρια και ο τάδε διοικούσε όταν ξεχρέωσε ο σύλλογος, όσο πιο αντικειμενικος γίνετε.

Για χωρητικότητα κτλ, αμα ποτέ έρθει η ώρα να το συζητήσουμε (δλδ να υπάρχει πράξη όχι θεωρια), εννοείται ότι πάνω από 18.000 είναι έγκλημα.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12756
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Bezyr 13/1/2022, 00:23

Το μελλον ειναι κοντα.Θα δουμε ποσο ευκολα χαριζει το δημοσιο στον Ηρακλη 500 μυρια ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 13/1/2022, 01:02

Όποιος θέλει να πάρει ιδέες/απόψεις για το γηπεδικό, έχει ενδιαφέρον να παρακολουθήσει τη συζήτηση που έχει ξεκινήσει στον βάζελο με αφορμή την ψηφοφορία για το project του Βοτανικού.

Η συγκεκριμένη περίπτωση είναι πολύ κοντά στη δική μας, καθώς κι αυτοί έχουν μια έκταση-"φιλέτο" στο κέντρο της πόλης, εκεί που ήταν η "παραδοσιακή" έδρα τους, η οποία όμως δεν επαρκεί για να φτιαχτεί κάτι σύγχρονο (για τα δικά τους δεδομένα) και προσανατολίζονται στο να την ανταλλάξουν με μια μεγαλύτερη έκταση μακριά από τον κεντρικό αστικό ιστό.

Η κύρια ομοιότητα όμως έγκειται στο επιχείρημα των περισσότερων ότι, άσχετα από το πόση χωρητικότητα μπορεί να έχει ένα σύγχρονο ποδοσφαιρικό γήπεδο σε μια περιχαρακωμένη από πολυκατοικίες έκταση, όταν θέλεις να λέγεσαι ΓΥΜΝΑΣΤΙΚΟΣ/ΑΘΛΗΤΙΚΟΣ ΣΥΛΛΟΓΟΣ, και μάλιστα από τους σπουδαιότερους, τότε θα πρέπει οι εγκαταστάσεις σου να διαθέτουν χώρους άθλησης/προπονητήρια/γραφεία για όλα σου τα τμήματα. Και για τους αθλητές του στίβου, και για τους κολυμβητές, και τους αθλητές του πινγκ-πονγκ, και τους παλαιστές, και τους ξιφομάχους κλπ.

Οπότε η ερώτηση δεν (πρέπει να) είναι "Χορτατζήδες ή Μίκρα", αλλά "Ποια τμήματα θέλει να στεγάσει ο ΓΣ Ηρακλής"; Η απάντηση στο 2ο ερώτημα δίνει εύκολα την απάντηση και στο 1ο.

Για να μην πω ότι το πραγματικό ερώτημα στην φάση που είμαστε είναι το "Πόσα τμήματα θέλει και μπορεί να διατηρεί ο ΚΑΘΑΡΟΣ ΑΠΟ ΧΡΕΗ Γυμναστικός Σύλλογος Ηρακλής";

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 525
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 13/1/2022, 01:11

Bezyr έγραψε:Το μελλον ειναι κοντα.Θα δουμε ποσο ευκολα χαριζει το δημοσιο στον Ηρακλη 500 μυρια ... [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]  [Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτή την εικόνα.]

Ναι ναι ξέχασα θα μας πάρουν την Μικρα...

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12756
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 18 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Bezyr 13/1/2022, 23:42

Υπαρχει και χειροτερο, να την δωσουν ως ανταλλαγμα.. Wink
Αργα ή γρηγορα θα φανουν οι εξελιξεις προς τα που κλινουν.Μακαρι να πανε ολα καλα.

Δημητρη, εχεις απολυτο δικιο σ αυτο.
Η συζητηση, θα επρεπε να εχει ανοιξει εδω και καιρο για τον τροπο αναγεννησης του συλλογου μας.
 Υπαρχουν πολλοι γνησιοι Ηρακληδεις που δεν προστρεχουν.
Ειναι ανθρωποι τεχνοκρατες που θα μπορουσαν να προσφερουν στο συλλογο, αλλα αποκλειστηκαν στο παρελθον απο τις εξελιξεις με αποτελεσμα τα .. γνωστα επισημα Ηρακλακια να τα γ@μησουν τη μανα.Ειμαι σιγουρος οτι πολλοι εδω μεσα εχουν γνωστους που ακουν Ηρακλη και τρεχουν
Εγω το ξαναπα, δεν εχω τπτ με τον Θέο και οσους διοικουν, αλλα δεν ειδα καμμια κινηση συσπειρωσης ικανων Ηρακληδεων 
Με διοικησεις πρωην οπαδων, και οικονομικο μαρασμο δεν θα γινει τπτ.
Δυστηχως δεν αρκουν οι καλες προθεσεις.
Τα επαγγελματικα τμηματα δεν κρατιουνται μονο με συναισθημα.
Μεχρι στιγμης υπαρχει μονο συναισθημα.Δεν εχουμε κανει τπτ να κρατηθει το μπασκετ ακλονητο, το βολλευ παιζει καπου που δεν ξερει κανενας και στο ποδοσφαιρο μετα απο χρονια εχει προκριθει μια αναμασημενη λυση που εχει διχασει τον κοσμο.
Αυτο γινεται γιατι δεν υπαρχει δυστηχως μια γενικα αποδεκτη φωνη που να κατσει και να πει θα κανουμε αυτο, με αυτο και αυτο τον τροπο.Και εννοω να ξαναγινουμε ο,τι ειμασταν, οχι να υπαρχουμε σαν Φωστηρας....
Ξερει κανενας εδω μεσα παρακαλω τί θελει γενικα να κανει η διοικηση του συλλογου και πώς θα το καταφερει?
η μηπως και παλι κρυβουμε λογια μην ...καταλαβουν οι ..εχθροι μας?
Ενταξει, αν μου πει καποιος αυτο εχουμε αυτο κανουμε, οκ, καλως.
Αλλα για μενα αυτο μεχρι στιγμης δεν ειναι αρκετο.
Αναμενω, οπως ολοι μας να δω κατι χειροπιαστο, εφ οσον ειμαστε χωρις χρεη, και μετα να κρινω.
Αλλα απο αυτα που εχω δει μεχρι τωρα (και δεν εννοω την αποχρεωση του συλλογου καθως περιμενω να δω τελικα πώς εγινε αυτο) με κανει να κρατω μικρο καλαθι...
Θα ηθελα να ακουσω τους χρηστες εδω μεσα να πουνε την αποψη τους για το τί θελουν ή προβλεπουν για το μελλον...
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 18 από 23 Επιστροφή  1 ... 10 ... 17, 18, 19 ... 23  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης