FORUM
Θέλετε να αντιδράσετε στο μήνυμα; Φτιάξτε έναν λογαριασμό και συνδεθείτε για να συνεχίσετε.

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

+22
Teoscooter
kostakis
dimitris08
Hurricane
iraklis_athens
lll
Margasv10
AntiGrinias
Ιολαος
milano
Γαλαζιος Ηρωας
Big bad wolf
Mirlas1908
teo
Knack
Bezyr
Coleman10
Hood
Iraklaras07
κατακρεουργημενος
mos
dr. drake ramore
26 απαντήσεις

Σελίδα 19 από 23 Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Επόμενο

Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 14/1/2022, 11:08

Ρε φιλε το λες και το ξαναλές, σου κάθεται ασχημα η "διοίκηση οπαδων" και επιμένεις να λες ότι θα χαρίσουμε την Μικρα κτλ κτλ γιατί έτσι.
Εγω θα σου πω ότι, όταν όλοι γαμησαν τον ΓΣ, συγκεκριμενοι άνθρωποι έμειναν να ασχολούνται και να τον κρατάνε ανοιχτό, μέχρι που ξεχρέωσε.
Θα προτιμούσατε να κλείσει ίσως επειδή είναι "διοίκηση οπαδων" ;
Θα τα καταφερνατε καλύτερα; αν ναι γιατι δεν πήγατε.
Και τελευταίο, το 2022 θα γίνουν εκλογές.
Μπορείτε και εσείς (και εγώ) να βάλετε υποψηφιότητα ή να βοηθήσετε.
Αλλα δεν θέλετε ούτε αυτό και αυτό ειναι που με χαλάει στον Ηρακλή.
Κράζουμε ένα υποθετικό σενάριο, ξέρουμε ότι θα γίνουν εκλογές, ξέρουμε ότι αυτοί είναι "διοίκηση οπαδών " άρα όχι το τοπ, το φανταζι που έχετε στο μυαλό σας, και επιμένετε εκτός του να κράζετε να μην βοηθάτε.
Ελπίζω στις εκλογές του 2022 να είσαι υποψήφιος Γιατρέ και εγώ θα σε ψηφίσω.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Bezyr 15/1/2022, 11:45

Τί θα πει "μου καθεται ασχημα" ?
Τεο, οι οπαδοι ειναι για τις κερκιδες, και σε εκτακτη αναγκη, να βοηθησουν σε μια επιτροπη σωτηριας, οπως και το εκανα.
Το διοικηση οπαδων, πηγαινει στο οικονομικο κομματι, και το κομματι γνωσης.
Οταν αναλαμβανεις μια θεση, δεν αρκει να αγαπας τον ΗΡΑΚΛΗ.Ιδιως οταν πας να χειριστεις θεματα πολυ μεγαλα για το μποι σου. Να θυμισω τον μιστερ Τκης στο ποδοσφαιρο?

Στον Γυμναστικο βεβαια, που δεν υπηρχε ποντικος να περναει εξω απο τον ΓΣ, ειναι προς τιμην του Θεου και των συν αυτω, που τρεξανε και ξεμπερδεψε ο συλλογος.
Αλλα το ποστ μου πηγαινε στην φιλοσοφια που πιστευω πρεπει να εχει η τωρινη διοικηση.Να βρει και να εμπλουτισει τα τμηματα με ατομα με οικονομικη επιφανεια και γνωστες του αντικειμενου.

Αρα, αδελφε, οταν διαβαζεις ενα ποστ, κανε την προσπαθεια να δεις σε τί αναφερεται το ποστ, τί θελει να πει.Γενικα βλεπω,οτι σε καθε αναρτηση περι ΓΣ, σπευδεις να απαντησεις, ακομη και αν η αναρτηση αφορα σχολιο αλλου χρηστη.Παιρνεις το μερος της διοικησης σαν εκπροσωπος της.Αυτο δεν ειναι καλο.Γιατι σε καθε θεμα οι αποψεις ειναι πολλες. Και εμεις ειμαστε οπαδοι.

Οταν καποιος λεει οτι  χωρις επαγγελματιες με λ7 και γνωριμιες και πολιτικα ερεισματα και νομικους και αθλητικο μανατμεντ και και και, που χρειαζεται ενας συλλογος να προοδευσει, ουσιαστικα παρακινειι μια διοικηση να εργαστει προς τα εκει.....Δεν ειναι απεναντι στη διοικηση.

Τωρα, αν εσυ πιστευεις οτι ο συλλογος πρεπει να μεινει στους υπαρχοντες μονο χωρις διευρυνση, αυτο ειναι αλλο θεμα, που δεν το πιστευω κι ολας.

Γενικα ολοι το καλο του συλλογου θελουμε, και οι αποψεις των χρηστων του φορουμ, εχουν να κανουν με το εξης θετικο.Να διαβαζουμε γνωμες ωστε και να μαθαινουμε νεα, αλλα και να αποκτουμε σφαιρικη αποψη.Τωρα αν καποιος εκ του πονηρου, υπερασπιζεται ή διαβαλλει για συγκεκριμενα  συμφεροντα μια σταση, αυτο να το συζητησουμε, αλλα μεχρι τωρα δεν διακρινω σε καποιον να εχει τετοιες τασεις...
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Αρέσει στον χρήστη dimitris08

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 15/1/2022, 12:19

στο ξαναείπα οποίος μπορεί και θέλει ΠΑΕΙ και ΒΟΗΘΑΕΙ.

Με το να συζητάμε εδώ, καλά κάνουμε, αλλά δεν βοηθάμε.

Όσο αναφορά τα γήπεδα που λες, νομίζω ένα σύγχρονο προπονητηριο για τον Ηρακλή αλλά και για άλλες ομάδες που θα μπορούν να νοικιάσουν + κανένα κέντρο αποκατάστασης και ξενοδοχείο νομίζω είναι μια καλή λύση για την Μικρα.
Εσυ συνεχιζε να υποστηρίζεις ότι θα τα δώσουμε χάρισμα..

Στο αν απαντάω κτλ εδώ (που εδώ καφενείο είναι δεν αποφασίζουμε και κατι) δεν έχει κανένα απολύτως νόημα. Απλά είναι η γνώμη μου και θεωρώ (όπως ξαναείπα) τεράστια ευκαιρία την εκμετάλλευση των ακινήτων μας (Μικρα και κέντρο) και πάνω σ αυτό γίνεται η προσπάθεια όλη απ οσο έχω καταλάβει καταλάβει πληροφορηθεί.

Στα δικά σου ποστ αδερφέ έκανα την προσπάθεια να δω τι θες να πεις, απέφυγα τις ειρωνειες περί ξεπουληματος της Μικρας γιατί εκεί εστίασης για ΠΟΛΛΑ ποστ, αλλά και εσύ δεν προσπάθησες να καταλάβεις τα δικά μου ποστ, ώστε να βγάλεις συμπέρασμα του είδους της προσπάθειας που γίνεται.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 15/1/2022, 21:21

teo έγραψε:Με το να συζητάμε εδώ, καλά κάνουμε, αλλά δεν βοηθάμε.

Μια χαρά βοηθάει και η συζήτηση. Γιατί όπως είπε και ο βεζύρης, μπορούν και ακούγονται 5-6 απόψεις, οι οποίες όταν ο απέναντι δεν είναι προκατειλημμένος για χ-ψ λόγους, τον βοηθάνε να σχηματίσει μια καλύτερη εικόνα, και -γιατί όχι- να αλλάξει και γνώμη.

Ειδικά η ικανότητα να μπορούμε να δούμε σφαιρικά ορισμένα πράγματα, και να πάρουμε τις βέλτιστες αποφάσεις, έλειπε ανέκαθεν στον Ηρακλή.

Επομένως, προσωπικά, όποτε βλέπω να προωθούνται δογματικά κάποιες απόψεις στον σύλλογο, χωρίς να υπάρχει η παραμικρή προσπάθεια να δικαιολογηθεί αυτή η άποψη στον κόσμο, τότε καταλαβαίνω ότι κάποιος βρήκε ευκαιρία πάλι να κερδίσει σε βάρος του Ηρακλή.

Στο δια ταύτα: Ο ΝΓΣ Ηρακλής είναι ένας γυμναστικός σύλλογος με 0 επαγγελματικές ομάδες, λίγα (σε σύγκριση με το παρελθόν) ερασιτεχνικά τμήματα, μηδενικά χρέη και μεγάλη ακίνητη περιουσία. Αυτό το στάτους τον κατατάσσει εκτός της λίστας που ο κόσμος αποκαλεί απλά "μεγάλες ομάδες".

Με αυτά τα δεδομένα, θεωρώ ότι προτεραιότητα όλου του οργανισμού, και όχι μόνο της διοίκησης (βασικά χέστηκα για το ποιος είναι διοίκηση, δεν έχει καμία σημασία), θα έπρεπε να είναι πώς θα επανέλθει ο σύλλογος στα παλιά αγωνιστικά επίπεδα (πρώτον) και πώς θα εξασφαλιστεί η βιωσιμότητα του συλλόγου για τα επόμενα 30-40-50 χρόνια (δεύτερον).

Αν κάποιος πιστεύει ότι αυτά τα 2 θα επιτευχθούν χτίζοντας ένα ποδοσφαιρικό γηπεδάκι στους Χορτατζήδες, κανένα πρόβλημα. Να μου δείξει τις μελέτες και την έρευνα που έκανε που το πιστοποιούν, και την επόμενη μέρα θα είμαι απ' έξω με το φτυαράκι μου να βοηθήσω να το χτίσουμε.

Μέχρι τότε όμως, ας αφήσουμε να ακούγεται και καμία άλλη άποψη. Μήπως και κανείς άλλος ξέρει κάτι παραπάνω...

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 525
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Αρέσει στον χρήστη Hurricane

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 16/2/2022, 09:07

Η συζήτηση βοηθάει αρκετά, όταν δεν πετάμε απλά αβάσιμα πράγματα όπως "θα μας πάρουν την Μίκρα ".

Το αν συμφωνούμε ή όχι με το που θα χτιστεί το τάδε γήπεδο ή το ποσο μεγάλο ειναι είναι άλλο θέμα.

Επίσης, αν δεν έχεις επαφή με τον σύλλογο (φυσική επαφή, να περνάς έστω από εκεί) προφανώς, δεν θα μάθεις κάτι, διότι ο σύλλογος έχει επιλέξει (όπως με τα χρέη) να μην διατυμπανιζει τις κινήσεις που ΘΑ κάνει.

Αυτό που βλέπω ότι υστερεί ο ΓΣ ειναι, στο θέμα του ποδοσφαίρου, η εύρεση επενδυτή και με ανησυχεί ΠΟΛΥ.

Όσο αναφορά την αξιοποίηση υπάρχει βούληση (και γίνονται προσπαθειες/κινησεις) από τον ΓΣ να αξιοποιηθούν και οι 2 χώροι για ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ εγκαταστάσεις (ειναι ξεχωριστοί δημοι μην ξεχνάμε), πιστεύω όταν υπάρχει κάτι χειροπιαστό (οχι μακέτες όπως έχουμε στα γραφεία) θα ανακοινωθεί είτε από τον ΓΣ είτε από τον Αυγενακη.

Για λεπτομέρειες του τι σκέφτονται/προσπαθούν να κάνουν (για τα "γηπεδάκια" λεω) ΦΥΣΙΚΑ δεν θα μπω σε καμια λεπτομέρεια (που θα χτιστεί τι, ποια εταιρία ίσως αναλάβει κτλ κτλ).

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 17/2/2022, 01:45

Δεν βλέπω που διαφωνείς σε αυτά που έγραψα. Προφανώς και η όποια συζήτηση πρέπει να γίνεται με επιχειρήματα, αλλιώς δεν έχει νόημα.

Τώρα, στο κομμάτι της ενημέρωσης από τον ερασιτέχνη, αν καταλαβαίνω τι εννοείς, ακολουθούν το κλασικό δόγμα του "υπάρχουν πράγματα που γίνονται και δεν λέγονται, και πράγματα που λέγονται και δεν γίνονται". Κανένα θέμα με αυτό, αν και δεν πιστεύω απόλυτα ότι το ζήτημα της αξιοποίησης της περιουσίας του συλλόγου είναι αντίστοιχο με το πρόβλημα της διαχείρισης των χρεών (όπου εκεί αυτή η τακτική ήταν απαραίτητη για ευνόητους λόγους).

Καλώς ή κακώς πάντως, με τη δεδομένη ενημέρωση που (δεν) υπάρχει από πλευράς ΓΣ, οι περισσότερες συζητήσεις γύρω απ' αυτά τα θέματα θα εμπίπτουν στην κατηγορία "των αβάσιμων πραγμάτων" που ανέφερες. Όταν έχεις 0 δεδομένα στα χέρια σου, με αυτά θα κάνεις κουβέντα...

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 525
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 17/2/2022, 09:15

Η κυρία διαφωνία μας είναι ότι η Μικρα θα ξεπουληθει.
Αυτο είναι το αβάσιμο, και νομίζω το παράλογο, από την στιγμή που η προσπάθεια του ΓΣ είναι να αξιοποιήσει και τους 2 χώρους. Αυτό γνωρίζω, αυτό λέω.

Το ότι "έπαιξε " το γήπεδο ποδοσφαίρου σαν είδηση, έχει να κάνει με τον Δήμο (που είναι πολιτικοί) , και με το άθλημα που ειναι το λαοφιλες. Και αυτά από τον Δήμο έπαιξαν κατά βάση.
Αυτό δε σημαίνει ότι οι άλλοι χώροι μένουν όπως είναι ή τους δίνουμε χάρισμα.
Απλά αν σου πω (παράδειγμα) ότι στην Μικρα θα έχει και γήπεδο τένις ή στίβο ψιλό στ αρχιδια μας όλοι μας γιατί όλοι γήπεδο μπάλας θέλουν. Σωστα;

Στα υπόλοιπα περί δεδομένων, αφού ο ΓΣ επέλεξε να μην μιλάει μέχρι στιγμής τότε προφανώς ουτε αποφάσισε κάτι, ούτε κάτι θεωρείται τελειωμένο.
Να μπούμε στην διαδικασία τωρα, να μιλάμε για ποια εταιρία θα ασχοληθεί, τι σχέδια υπάρχουν κτλ κτλ είναι λίγο μαλακια.

Και εμένα προσωπικά δεν μου αρέσει τόσο ο τρόπος που (δεν) προβάλλεται το θέμα, γιατί ίσως η προβολή του να ήταν ένα boost για τον σύλλογο αλλά και για την μπάλα.
Απλά περιμένω (χωρίς να σημαίνει ότι χαρίζω την Μικρα ή κάτι αλλο).
Όσο για τον ΝΓΣ όλοι (μαζί κ η πολιτεία) γνωριζει ότι ειναι ο Ηρακλής και όσα αθλήματα μπορούν να μεταφερθούν στον ΝΓΣ μεταφέρονται ή θα μεταφερθούν εκτός του μπάσκετ νομίζω.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Hurricane 17/2/2022, 20:45

Είδα λίγες φάσεις από το παιχνίδι του Τούρκου. Αν έχεις μεράκι όμως ρε παιδί μου. Τι συμμαζεμένο κ ωραίο το γήπεδο της midilant (11000) με γαμω την ακουστική. Με ένα τέτοιο γήπεδο κ μια μέτρια ομάδα ο φίλαθλος θα γουστάρει ατμόσφαιρα. Μέχρι κ τον ΠΟΤ θα υποστήριζα Smile

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 587
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 17/2/2022, 21:24

Αμα δεν είναι 30.000 θέσεων δε μας κάνει.
Να μπαίνουμε μέσα με το αμάξι ρε παιδί μου, τα κατοικίδια, την πεθερά μας κτλ κτλ.

Ποια μιντιλαντ τωρα με 11.000 που πάει το χωριό.
Α παίζει Ευρώπη. Σορρυ...

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Hurricane 17/2/2022, 22:03

teo έγραψε:Αμα δεν είναι 30.000 θέσεων δε μας κάνει.
Να μπαίνουμε μέσα με το αμάξι ρε παιδί μου, τα κατοικίδια, την πεθερά μας κτλ κτλ.

Ποια μιντιλαντ τωρα με 11.000 που πάει το χωριό.
Α παίζει Ευρώπη. Σορρυ...
Έτσι.
Αυτό που πρέπει να μας ενδιαφέρει είναι η ατμόσφαιρα (ακουστική, οπτική, τηλεοπτική).
Γήπεδο στα 3 μέτρα από την γραμμή, αρένα χωρίς κενά στις κερκίδες, σκεπαστό, με κλουβί για τους φιλοξενούμενος και ποιος τα γαμαει τα καμπ νου. 
Α… και ομάδα να παίζει πρέπει να έχουμε Smile

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 587
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Αρέσει στον χρήστη teo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Iraklaras07 17/2/2022, 22:06

ΚΑΛΗ ιδέα να μπει ο σύλλογος στο Τέννις. Πρέπει να γίνουν κινήσεις το συντομότερο δυνατόν. Πιστεύω έχει μαρούλι και θα βοηθήσει στην βιωσιμότητα του Γ.Σ.
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5790
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Αρέσει στον χρήστη teo

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 17/2/2022, 22:43

Hurricane,  αυτό λέω και εγώ. Γήπεδο ποδοσφαιρικό αποκλειστικά σε μέγεθος διαχειρισιμο.
Τα γήπεδα που έβλεπαν ή τέλος πάντων που βγήκε σαν είδηση ότι σαν αυτό θα μοιάζει, τέτοια είναι. Μιλάμε για νορμάλ πράγματα.
Τεσπα, υπάρχει πάρα πολύ μέλλον ακόμα, εύχομαι κάποιος να το καταφέρει.
Iraklaras07 το καλύτερο μέρος να γίνει ένα πολυκεντρο/αθλητικές εγκαταστάσεις στίβου, τένις, Ακαδημία ποδοσφαίρου του Ηρακλή και οποιοδήποτε άλλο άθλημα υπαρχει που ανεβαίνει, ακόμα και ξένοι άνθρωποι να έρθουν για προετοιμασία ή αγώνες ή άθληση είναι ο χώρος της Μικρας.
Αν συνοδευτει και με κάποιο ξενώνα ή κάτι ανάλογο, θα μιλάμε για ένα τεράστιο κεντρο αθλητισμου.

*την αποψη μου λέω, όχι τι θέλουν ή δεν θέλουν κτλ κτλ.
Διευκρίνιση να μην παρεξηγηθώ

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 18/2/2022, 00:14

teo έγραψε:Η κυρία διαφωνία μας είναι ότι η Μικρα θα ξεπουληθει.
Αυτο είναι το αβάσιμο, και νομίζω το παράλογο, από την στιγμή που η προσπάθεια του ΓΣ είναι να αξιοποιήσει και τους 2 χώρους. Αυτό γνωρίζω, αυτό λέω.

Δεν νομίζω να έχω γράψει κάπου ότι πιστεύω ότι η Μίκρα θα ξεπουληθεί. Αυτό που γράφω πάντα είναι ότι πρώτον, πρέπει να αξιοποιηθούν και οι 2 εκτάσεις και δεύτερον, ο Ηρακλής σαν σύλλογος χρειάζεται ολοκληρωμένες και σύγχρονες αθλητικές εγκαταστάσεις, πέρα από ένα απλό γήπεδο ποδοσφαίρου.

Το υπόλοιπο ποστ σου το υπογράφω με δύο χέρια. Απλά αν εσύ έχεις πιθανώς μια εσωτερική πληροφόρηση είσαι πιο ήσυχος, ενώ όσοι είναι απ' έξω φυσάνε και το γιαούρτι γιατί στον Ηρακλή έχουν δει πολλά τα ματάκια μας.

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 525
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Bezyr 18/2/2022, 01:22

Οχι δα
Οταν εγω λεω οτι οι μεγαλες ομαδες θελουν και κανουν μεγαλα γηπεδα, υπαρχει τεραστια διαφορα φιλοσοφιας με οσους θελουν κλουβι.
Φτασαμε στις ειρωνιες τωρα, επειδη ναι, καποιοι δεν γουσταρουμε ουτε τα ΑΦΜ ουτε τα κλουβια.
Εαν η νοοτροπια ειναι, ε, αφου τοσοι παμε στο γηπεδο, τί να το κανουμε το μεγαλο, εγω θα ελεγα οτι και 6000 θεσεων βασει εισιτηριων, θα μας φτανει.
Αλλα δεν ειναι ετσι.
Ο Γαυρος που παιζει?
Η ΑΕΚ τι γηπεδο κανει
Ο Βαζελος γιατι ηθελε να φυγει απο τη Λεωφορο?
Ο Τουρκος πού παιζει?
Ο..Αρης αν ειχε τη δυνατοτητα τί γηπεδο θα εκανε?

Αρα, επαγωγικα, δεν πιστευετε οτι ο ΗΡΑΚΛΗΣ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ ανηκει στους μεγαλους, ουτε θα φτασει εκει που ηταν.Ενας Ηρακλακος και μια χαρα...Ε τι να κανουμε, διαφωνουμε.
Και μονο σε ενα ντερμπυ με ΑΡΗ ΠΑΟΚ ΒΑΖΕΛΟ ΑΕΚ ΓΑΥΡΟ να μαζεψεις 15-18 χιλ κοσμου, αυτο αρκει για να χεις το γηπεδο που μπορεις να εχεις. Δεν μ απασχολει καν η σημερινη κατασταση.

Τωρα, στα περι ξεπουληματος για να τελειωνει και αυτη η ανακριβεια.
Ωπα ειπα λεω και ξαναλεω, απλα, απλουστατα, πιο απλα δεν γινεται.Αν κανεις γηπεδο ποδοσφαιρου  στους Χορτατζηδες αυτοματως παραιτεισαι απο το να κανεις γηπεδο ποδοσφαιρου στη Μικρα.Αυτο. Και...ολα τα καλα ηρθαν μαζι, με τον ΓΣ και τα χρεη και το γηπεδο καπακι, χωρις καν να παιζουμε καπου....Εγω το θεωρω απιθανη συμπτωση, δεν κολλανε αυτα.Καλυτερα καχυποπτος παρα ανυποπτος.
Επισης, ειναι ασυμφορο οικονομικα να κανεις γηπεδο ποδοσφαιρου μεσα στον ιστο της πολης οταν αυτο σε περιοριζει τοσο πολυ.Οταν ειμασταν στα πανω μας, σκεφτομασταν γηπεδο στη Μικρα, με σχεδια Delloit κλπ.Δεν σκεφτομασταν στους Χορτατζηδες. Τοτε δεν υπηρχαν οι Χορτατζηδες? Μονο ενας θυμαμαι παντα ηταν υπερ του γηπεδου στους Χορτατζηδες.Τελικα τα καταφερε.
Λοιπον, υπαρχει η αποψη για γηπεδο στους Χορτατζηδες, υπαρχει και η αντιθετη.Με επιχειρηματα μπορουμε να μιλαμε.Χωρις, τί να πουμε? Ειδαμε κανενα σχδιο, κανενα σκεπτικο?
Θα γινει γενικη συνελλευση καποτε του ΓΣ και εκει θα καταλαβουμε τί ακριβως θελουν να κανουν.Πιθανον υπαρχουν πραγματα που δεν γνωριζουμε.ΟΚ. Αλλα μεχρι τοτε κανεις δεν μπορει να μας απαγορευσει να κραταμε μικρο καλαθι.Κανενας δεν εχει λευκη επιταγη στο χερι για τοσο σοβαρα θεματα.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 18/2/2022, 02:06

Ποιες ειρωνείες ρε Γιατρέ πλάκα κάνεις;
Μέχρι πριν έλεγες ξεπουλάνε την Μικρα αμα δεν κάνουμε γηπεδικό εκεί, φάγαμε 2 σελίδες να προσπαθώ να σου εξηγήσω το αυτονόητο, ότι αν ήταν να μας τα φάνε, δεν θα μας ξεχρεωναν κ τώρα το γυρνάς, ότι "παραιτουμαστε" ;
Από που ακριβως; από ποδοσφαιρικό γήπεδο η από αξιοποίηση των εγκαταστάσεων,  διότι μέχρι πριν το δεύτερο εννοούσες.

Παρ όλα αυτά, ναι ένα μεγάλο γήπεδο δεν είναι του γούστου μου για λόγους που έχω 1000γραψει κ μπορώ να τους στηρίξω κ με νούμερα της τελευταίας 20ετιας.

Ούτε θα κάνει τον Ηρακλή μεγάλο, ένα μεγάλο γήπεδο, σε μεγάλο παίζαμε ανέκαθεν ΠΡΟΦΑΝΩΣ, το γήπεδο ΔΕΝ μεγάλωσε ούτε μίκρυνε την ομάδα.
Αυτό φυσικά δεν μπορείτε να καταλάβετε, κ πάτε αριθμητικά με άδεια καρεκλακια κ συγκρίνετε την μια ομάδα με την άλλη.

Τέλος ειρωνεία δεν ήταν ούτε προς εσένα ούτε προς κάποιον άλλο, η πραγματικότητα είναι ΔΥΣΤΥΧΏΣ όσο αναφορά την προσέλευση κόσμου.

Αμα θέλουμε στάδιο 30 ή και 60 Χιλ καρεκλακια, μια χαρά είναι το κρατικό καυτατζογλειο.

BTW ξαναδιαβαζοντας προηγούμενα ποστ, μάλλον εσύ ειρωνεύεσαι όποιον θεωρεί ότι η διοίκηση του ΓΣ βοήθησε ΚΑΙ αυτή στο ξεκαθάρισμα των χρεών, μιλώντας για βασιλοπιτες κτλ.
Κλαιν μαιν, γνώμη σου γνώμη μου.
Μια σελίδα πριν αλλά έλεγες για την Μικρα.
Κ λες κ κατέχετε μερικοί την μόνη αλήθεια ή το απόλυτο σωστό.

Λοιπόν, για να τελειώνουμε, εγώ σταματώ την κουβέντα περί γηπέδου εδώ, κ περιμένω να γίνει αυτό που είπες.
Να χάσουμε την Μικρα.

Καλή συνέχεια

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Bezyr 25/2/2022, 00:32

Τεο, πουθενα ΕΓΩ δεν εγραψα οτι ο ΓΣ ξεπουλαει τη ΜΙΚΡΑ.3 αλλοι χρηστες μιλησαν για ανταλλαγη....
Εγω ειπα ειναι περιεργο που μας "χαρισαν" τοσα μυρια για να ανοιξει το ΑΦΜ, κι εμεις αμεσως μετα χωρις να χουμε καν ομαδα ζητησαμε γηπεδο στους Χορτατζηδες οταν απο απραξια μας χασαμε τα στρεματα του Ορφανου, και, αν κανουμε γηπεδΑ στους Χορτα, a priori δεν θα κανουμε γηπεδο στη ΜΙΚΡΑ. 
Μονο αυτο ειπα.Και επισης οι μεγαλες ομαδες στο ονομα θελουν μεγαλα γηπεδα.
Φυσικα ποτε και σε κανενα ποστ μου δεν ειρωνευτηκα κανεναν.Δεν το κανω ποτε.

Στα σημερινα τωρα.
Ο Παναθηναικος, με 5500 χιλ μεσο ορο εισιτηριων περσι τί γηπεδο κανει?
40 000 θεσεων.
Γιατι? Γιατι οταν επιτρεψουν οι συνθηκες θα το εκμεταλευται, και γιατι ειναι μεγαλη ομαδα.Και γιατι, μια χαρα παζαρεψαν οι ανθρωποι τους τη Λεωφορο, με κερδος για ολους...

Το 2026 γηπεδαρα 40χιλιαδων...
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 25/2/2022, 01:13

Ναι έγραψες ότι θελουν να μας την φάνε και άλλα που παραπέμπουν στην απώλεια της Μικρας.
Διάβασε τα προηγούμενα ποστ σου φίλε.

Εγω πάντως διαφωνώ και κάθετα με την χωρητικότητα (το έχω ξαναπεί). Το που θα γίνει, αν θα γίνει ούτε κρύο ούτε ζέστη (κέντρο ή Μικρα).
Το να κεντρισουμε το ιδιωτικό όφελος είναι δεδομένο νομίζω για να χρηματοδοτηθει ένα έργο.
Επίσης είναι διαφορετικό το "περιμένω " να ενδιαφερθεί κάποιος απ το "έχω ένα πλάνο και δουλεύω πάνω σ αυτο".
Με λίγα λόγια, δεδομένου ότι το γήπεδο που ΠΡΟΤΙΜΏ δεν είναι το Μαρακανα σε χωρητικότητα, άρα χτίζεται και στα 2 μέρη, όπου βρεθεί ο χορηγός να χτιστεί συμφωνώ.
Δεδομένου της κατάστασης που βρίσκεται ο σύλλογος και του boost που θα δώσει ένα τέτοιο έργο στον σύλλογο.
Κοινώς, δεν περιμένω τον σούπερ υπέρ φραγκατο επενδυτή για την Μικρα και αποκλείω κάθε άλλη περίπτωση

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 25/2/2022, 01:48

Τα γήπεδα φτιάχνονται με σκοπό το κέρδος. Και ο όποιος επενδυτής ενδιαφερθεί, το μέγιστο κέρδος θα τον νοιάζει. Στα καινούρια γήπεδα το κέρδος φυσικά δεν βρίσκεται στα εισιτήρια, αλλά στους εμπορικούς χώρους και τη γενικότερη εκμετάλλευση. Εμπορικά καταστήματα, πάρκινγκ, παράλληλες χρήσεις πέραν του ποδοσφαίρου, εκδηλώσεις κλπ. Όλα αυτά είναι έσοδα.

Με άλλα λόγια, ο ιδιοκτήτης ενός ποδοσφαιρικού γηπέδου μπορεί να έχει κέρδος ακόμα κι αν το γήπεδο δεν χρησιμοποιείται από κάποια ομάδα.

Επομένως, το γήπεδο του Ηρακλή πρέπει να χτιστεί εκεί που θα υπάρχει μεγαλύτερο περιθώριο κέρδους. Τόσο απλά. Καμία ομάδα δεν μεγάλωσε γιατί είχε στο γήπεδο 5-10 χιλιάδες παραπάνω κόσμο να φωνάζει. Πολλές ομάδες όμως μεγάλωσαν αυξάνοντας τα εσοδά τους, επενδύοντας σε καλύτερους παίκτες, φτιάχνοντας καλύτερο ρόστερ.

Η λογική λέει ότι μεγαλύτερη έκταση = περισσότερα έσοδα, αλλά υπάρχει και η παράμετρος της τοποθεσίας, κέντρο vs προάστια. Σε κάθε περίπτωση, υπάρχουν εταιρείες και εξειδικευμένες μελέτες για τέτοιου είδους επενδύσεις. Τα βάζεις κάτω, βλέπεις τι σε συμφέρει περισσότερο, χτίζεις.

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 525
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Bezyr 25/2/2022, 14:31

Σου ξαναγραφω οτι 3 αλλοι χρηστες εγραψαν οτι πανε να μας τη φανε, ή να γινει ανταλλαγη.Θες να σου γραψω και ονοματα?
Εγω, σου ξαναγραφω για 10η φορα
Αφου θα ειναι με λ7 του ΕΣΠΑ, γιατι δεν κανουν γηπεδο στη Μικρα και κανουν στους Χορτατζηδες? 
Σ αυτο μπορεις να μου απαντησεις? 40 χρονια θελαμε να κανουμε στη Μικρα.
Τωρα τί αλλαξε? Δωσε μου μια λογικη εξηγηση που δεν υπηρχε τα 40 προηγουμενα χρονια.
Γιατι εγω σου ειπα.
Ειναι το παραλιακο μετωπο και η αναπτυξη που θα γνωρισει η Μικρα.Ε οχι και να αφησουμε τον Ηρακλη να κανει γηπεδο 22 χιλιαδων...Ποιος, ο Ηρακλακος?
Γιατι ο ποδοσφαιρικος Ηρακλακος με μια γηπεδαρα εκει και χωρους, μαζι με μεγαλο κλειστο στο κεντρο, οπως σου γραφουμε ο αντιγκρινιας εγω και ολοι οι αλλοι, εγω πιστευω οτι αλλαζει σελιδα....
Για τον ΓΣ στα φρυδια μου και ο Θέος και ολοι τους.
Απλα θεωρω λαθος την κινηση τους.Τεραστιο λαθος.
Και ξερεις κατι? Διαβασε τα ποστ ολα απο την σελ 9.Εσυ ο Χαρικειν και ισως και κανας αλλος τωρα τελευταια που συμφωνει με την κινηση κλουβιου στο κεντρο.
Ξερεις ειμαστε αρκετοι που βλεπουμε τα πραγματα και ειμαστε καχυποπτοι...Γιατι, σημερα αλλαξε τπτ?
Και μαντεψε ποιος αλλος ελεγε τα ιδια

teo :

<< Η Μίκρα το 2014 επιχειρήθηκε να μπει στον ταιπεδ με τιμή εκκίνησης τα 4 εκ €!!!
.....................................................
Η κυβέρνηση από τοτε άλλαξε αλλά ο σκοπός εμεινε όπως φαίνεται.
ΑΡΑ οι παρανοϊκοι που έλεγαν ότι έχει μπει στο στόχαστρο η περιουσία του Ηρακλή δεν είναι και τόσο παρανοϊκοί.>>


teo έγραψε:Εγώ σας είπα, έχω τους φόβους μου που για μένα, είναι υπαρκτά αν όχι σίγουρα ότι θα γίνουν.

Χωρίς καμία πληροφόρηση από "μέσα" απλά η Μίκρα πρέπει να δωθεί ΔΩΡΟ κάπου..

Τρελός είμαι ότι θέλω λέω, μην μου δίνεται σημασία.

Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 25/2/2022, 16:01

Ναι αυτή ήταν η αίσθηση μου πριν ξεχρεωσει ο ΓΣ.

Το γιατί θέλουν να γίνει στο κέντρο δεν τους έχω μιλήσει κ δεν ξέρω.
Μπορεί απλά να θέλουν το γήπεδο να είναι στο κέντρο.
Αυτό δλδ δεν υπάρχει σαν πιθανότητα;
Πρέπει να θέλουν αυτό που θέλεις εσύ συγκεκριμενα;
Μπορεί να θέλουν στην Μικρα να έχουν προπονητηριο ποδοσφαίρου και κλασσικού Αθλητισμού στίβου κτλ.
Ποιο είναι το πρόβλημα με αυτό.

Αλλα και στην Μικρα να χτιστεί κάτι, το έχω ξαναπεί, ας χτιστεί ΟΠΟΥ σκατα θέλει.
2 πράγματα είναι σημαντικά.
1. Να είναι ποδοσφαιρικό
2. Να μην είναι πάνω από 18.000.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Hurricane 25/2/2022, 16:58

Bezyr έγραψε:Σου ξαναγραφω οτι 3 αλλοι χρηστες εγραψαν οτι πανε να μας τη φανε, ή να γινει ανταλλαγη.Θες να σου γραψω και ονοματα?
Εγω, σου ξαναγραφω για 10η φορα
Αφου θα ειναι με λ7 του ΕΣΠΑ, γιατι δεν κανουν γηπεδο στη Μικρα και κανουν στους Χορτατζηδες? 
Σ αυτο μπορεις να μου απαντησεις? 40 χρονια θελαμε να κανουμε στη Μικρα.
Τωρα τί αλλαξε? Δωσε μου μια λογικη εξηγηση που δεν υπηρχε τα 40 προηγουμενα χρονια.
Γιατι εγω σου ειπα.
Ειναι το παραλιακο μετωπο και η αναπτυξη που θα γνωρισει η Μικρα.Ε οχι και να αφησουμε τον Ηρακλη να κανει γηπεδο 22 χιλιαδων...Ποιος, ο Ηρακλακος?
Γιατι ο ποδοσφαιρικος Ηρακλακος με μια γηπεδαρα εκει και χωρους, μαζι με μεγαλο κλειστο στο κεντρο, οπως σου γραφουμε ο αντιγκρινιας εγω και ολοι οι αλλοι, εγω πιστευω οτι αλλαζει σελιδα....
Για τον ΓΣ στα φρυδια μου και ο Θέος και ολοι τους.
Απλα θεωρω λαθος την κινηση τους.Τεραστιο λαθος.
Και ξερεις κατι? Διαβασε τα ποστ ολα απο την σελ 9.Εσυ ο Χαρικειν και ισως και κανας αλλος τωρα τελευταια που συμφωνει με την κινηση κλουβιου στο κεντρο.
Ξερεις ειμαστε αρκετοι που βλεπουμε τα πραγματα και ειμαστε καχυποπτοι...Γιατι, σημερα αλλαξε τπτ?
Και μαντεψε ποιος αλλος ελεγε τα ιδια

teo :

<< Η Μίκρα το 2014 επιχειρήθηκε να μπει στον ταιπεδ με τιμή εκκίνησης τα 4 εκ €!!!
.....................................................
Η κυβέρνηση από τοτε άλλαξε αλλά ο σκοπός εμεινε όπως φαίνεται.
ΑΡΑ οι παρανοϊκοι που έλεγαν ότι έχει μπει στο στόχαστρο η περιουσία του Ηρακλή δεν είναι και τόσο παρανοϊκοί.>>


teo έγραψε:Εγώ σας είπα, έχω τους φόβους μου που για μένα, είναι υπαρκτά αν όχι σίγουρα ότι θα γίνουν.

Χωρίς καμία πληροφόρηση από "μέσα" απλά η Μίκρα πρέπει να δωθεί ΔΩΡΟ κάπου..

Τρελός είμαι ότι θέλω λέω, μην μου δίνεται σημασία.

Φίλε βεζύρη κ εγώ με την απορία είμαι ως προς του τι άλλαξε από το γήπεδο στην μικρα 22000 (βλέπε μπλουζάκια the dream) σε γήπεδο στους χορτα 8000. Και ναι νομίζω ότι έχει ταχθεί κάπου η μικρα. Πριν καιρό είχα γράψει για ένα φαντ που αγοράζει τις παραλιακές πολυκατοικίες εκεί κοντά…
Συμφωνώ πλέον με το κλουβί αν είναι συμμαζεμένο/όμορφο/μπλε/έδρα, έχει ομάδα να παίζει εκεί, έχουμε έδρα μπάσκετ/βόλεϋ. όχι μόνο συναυλίες.

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 587
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Bezyr 25/2/2022, 21:23

Παιδια, το ξετιναξαμε το θεμα τί θεωρει καλυτερο ο καθενας μας.Μπροστα μας ειναι τα γεγονοτα, θα βλεπουμε και θα κρινουμε.Νομιζω οτι ο,τι και να γινει οπου και να γιναει αν γινει, θα πρεπει να δικαιολογηθει πληρως και να γινει με διαφανεια.
Bezyr
Bezyr

Αριθμός μηνυμάτων : 4960
Ημερομηνία εγγραφής : 04/07/2011

Αρέσει στον χρήστη Hurricane

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από teo 16/5/2022, 16:53

Παιδιά η ώρα που περιμένατε έφτασε.
[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]


Μπορείτε να συμμετέχετε στον σύλλογο κ να κάνετε τις αλλαγές που θέλετε.

_________________
πράττω κατά τον δαίμονα εαυτού
teo
teo

Αριθμός μηνυμάτων : 12755
Ημερομηνία εγγραφής : 08/07/2011

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από Hurricane 13/6/2022, 16:26

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Hurricane

Αριθμός μηνυμάτων : 587
Ημερομηνία εγγραφής : 11/08/2019

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ - Σελίδα 19 Empty Απ: ΓΗΠΕΔΑ ΗΡΑΚΛΗ

Δημοσίευση από dimitris08 13/6/2022, 19:31

Πόσα τ.μ. εμπορικών χώρων;

Αυτά ενδιαφέρουν τους επενδυτές, όχι τα καρεκλάκια. Τα καρεκλάκια δεν έχουν έσοδα.

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 525
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Επιστροφή στην κορυφή Πήγαινε κάτω

Σελίδα 19 από 23 Επιστροφή  1 ... 11 ... 18, 19, 20, 21, 22, 23  Επόμενο

Επιστροφή στην κορυφή

- Παρόμοια θέματα

 
Δικαιώματα σας στην κατηγορία αυτή
Δεν μπορείτε να απαντήσετε στα Θέματα αυτής της Δ.Συζήτησης