teo
garba10
18 απαντήσεις

Σελίδα 3 από 14 Επιστροφή  1, 2, 3, 4 ... 8 ... 14  Επόμενο

Αγωνιστική Περίοδος 2021-2022 - Σελίδα 3 Empty Απ: Αγωνιστική Περίοδος 2021-2022

Δημοσίευση από teo 11/11/2021, 23:44

Εγω οποτε βλέπω τον Ματίας Τόμας θυμάμαι αυτή την φώτο του φουσεκη

[Πρέπει να είστε εγγεγραμμένοι και συνδεδεμένοι για να δείτε αυτόν το σύνδεσμο.]

Δημοσίευση από teo 14/11/2021, 15:45

Το σκορ είναι 1-0, πρώτο ημίχρονο, στην τβ δεν παίζει, μόνο από ίντερνετ ράδιο.
Φάγαμε γκολ πολύ νωρίς, νομίζω στο 2ο λεπτο.

teo
teo

Δημοσίευση από Iraklaras07 14/11/2021, 15:46

διάβασα ο τερματάς μας έφαγε γκολ από τα 40 μέτρα....
ΓΚΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΟΛ ο Ολυμπιακός Βόλου
Σκόρερ ο Κουντουριώτης

Ο Κουντουριώτης είδε εκτός εστίας τον Παλαβράκη και με ψηλοκρεμαστό σουτ, σχεδόν από τα 40 μέτρα, "κρέμασε" τον πορτιέρε του Ηρακλή, γράφοντας το 1-0
Iraklaras07
Iraklaras07

Αριθμός μηνυμάτων : 5799
Ημερομηνία εγγραφής : 03/11/2015

Δημοσίευση από Teoscooter 14/11/2021, 15:52

Περιμένω να φάμε πολλά τέτοια γκολ, οπότε έχουμε την μπάλα στην άμυνα και κάνουμε πασουλες τρεμω... Κι ο τερματοφύλακας επιρρεπής στα λάθη.
Teoscooter
Teoscooter

Αριθμός μηνυμάτων : 298
Ημερομηνία εγγραφής : 24/01/2021

Αρέσει στον χρήστη teo

Δημοσίευση από teo 14/11/2021, 15:56

Ο τερματοφυλακας φαινόταν ότι δεν το έχει από προηγούμενους αγώνες.
Αλλα από 40 μετρα;
Σε λίγο θα τον κρεμανε από τον αλμυρό.

Λίγο που έβλεπα περιγραφή, πιέζουμε καλά αλλά η ζημιά έγινε. Έστω ένα Χ να πάρουμε καλά ειναι.

teo
teo

Δημοσίευση από teo 14/11/2021, 15:59

Teoscooter έγραψε:Περιμένω να φάμε πολλά τέτοια γκολ, οπότε έχουμε την μπάλα στην άμυνα και κάνουμε πασουλες τρεμω...  Κι ο τερματοφύλακας επιρρεπής στα λάθη.

Αυτή την μαλακια γιατί την κάνουν απορώ.
Έχει που έχει μπέρδεμα στο κεφάλι του ο τερματας, του γυρνάνε και την μπάλα και γίνεται φριτέζα το μυαλό του.

Ναι ρε φιλε μπράβο.
Και προχθές δεν μπορούσε να χτυπήσει το δοκαρι ο αμπαλος.

Δημοσίευση από Teoscooter 20/11/2021, 18:17

Πάλι X . Τουλάχιστον λιγότερα λάθη στην άμυνα αλλά πάλι μεγάλο πρόβλημα στην ανάπτυξη! Τρεις καλές ευκαιρίες στο 2ο και ένα δοκάρι στο πρώτο (κάτι σαν σέντρα σουτ). Τώρα Τρίκαλα βδομάδα και μετά νομίζω Λάρισα!
Teoscooter
Teoscooter

Δημοσίευση από Thomas Ele 20/11/2021, 19:11

Καλά παίξαμε ρε γαμωτο, βασικά η ομάδα είναι αυτό που περιμέναμε, νιάτα, τρέξιμο ατεχνη και πολύ πάθος

Thomas Ele

Αριθμός μηνυμάτων : 245
Ημερομηνία εγγραφής : 18/02/2021

Δημοσίευση από teo 21/11/2021, 02:44

Βασικά (απ ότι με περιέγραψε φιλος γιατί δεν είδα τον αγώνα, η ομάδα χρειάζεται λύσεις μπροστά.
Μάλλον στην θέση του σέντερ φορ.

Να πάρουμε μερικούς αγώνες απλά να βγει η χρονιά.

teo
teo

Δημοσίευση από dimitris08 24/11/2021, 15:57

Ψάχνω να δω πότε παίζουμε με Καβάλα, να κάνουμε καμιά νίκη..... προτελευταία αγωνιστική 😐

dimitris08

Αριθμός μηνυμάτων : 526
Ημερομηνία εγγραφής : 02/02/2021

Δημοσίευση από teo 24/11/2021, 17:47

Αρνητές νίκης.
Όσο δεν τρώμε τεμάχια για πλάκα όπως πρόπερσι έχουμε ευκαιρία να βελτιωθούμε μπροστά.

Βέβαια δεν έχουμε δει κ την ομάδα ώστε να σχολιάσουμε πιο καλά, την βλέπουν όμως από την παε.

teo
teo

Δημοσίευση από teo 24/11/2021, 18:28

Ερωτηση:
Οι Β ομάδες ούτε πέφτουν ούτε ανεβαίνουν.

Δημοσίευση από milito10 24/11/2021, 23:29

οι 5 τελευταιοι πεφτουν αλλα σιγα μην ισχυσει αυτο!! Ο μπαοκ μπεεε θα τα μοιραζει τα ματς αργοτερα, ο γαυρος μπεε δυσκολα!! Παντως απο την ομαδα των συνταξιουχων που ειχαμε,μια χαρα ημαστε φετος απλα ενας περονε στα 35 του εαν ηταν μπορει να ειχαμε και το απολυτο!!

milito10

Αριθμός μηνυμάτων : 696
Ημερομηνία εγγραφής : 25/07/2015

Δημοσίευση από teo 25/11/2021, 00:02

Την ομάδα αν δεν την δεις δεν μπορείς να καταλάβεις αν φταίει η τακτική οι μέσοι ή ο σέντερ φορ.
Διάβαζα διστάζουν να κάνουν σουτ, μέχρι εκεί.
Περονε δε νομιζω να μπορεί, ίσως να μην θέλει, βελλιος έχει ομάδα

teo
teo

Δημοσίευση από milito10 25/11/2021, 00:09

Την ειδα φιλε, με την νικη βολου, τσαπατσουλια στην τελικη προσπαθεια!! Για τα αλλα 2 ματς οτι ακουσα στο ραδιο(ειδικα με βολο τζαμπα δεν κερδισαμε, με μπαοκ  δεν μας εδωσαν  πεναλντι(δεν το λεω για δικαιολογια),ενω σημερα οι βεροιωτες τους κερδισαν μ ουρακοταγκο πεναλντι!! Για σημερα δεν εχω αποψη!! Για Περονε ελεγα αμα ηταν στα 35 του κ επαιζε, καποιες φασεις θα τις τελειωνε ευκολα!!

milito10

Δημοσίευση από dimitris08 25/11/2021, 00:43

Iraklaras07 έγραψε:Δεν ξέρω ρε φίλε. Το λογικό θα ήταν αφού δεν πέφτουν ή δεν ανεβαίνουν να μην μετράνε τα παιχνίδια τους στην βαθμολογία γενικά. Να είναι σαν φιλικά.. Τώρα αυτό που γίνεται είναι τεράστια αλλοίωση. Λογικά πάντως πέφτουν οι 4 τελευταίοι χωρίς να μετράμε την ομάδα Β .

Δεν είναι παράλογο που μετράνε τα παιχνίδια τους. Το παράλογο (που συνεπάγεται αλλοίωση πρωταθλήματος) είναι που δεν μπορούν να υποβιβαστούν. Πουθενά στον κόσμο δεν γίνεται αυτό. Ουσιαστικά έχουν βάλει με το ζόρι 4 "αδιάφορες" ομάδες στο πρωτάθλημα, να αποφασίζουν κάθε Κυριακή σε ποιον θα δώσουν τους βαθμούς. Πάντως, ναι, βάση προκήρυξης, υποβιβάζονται οι 4 τελευταίοι εξαιρώντας τις Β' ομάδες.

Εννοείται ότι το φετινό πρωτάθλημα δεν θα τελειώσει φυσιολογικά, όπως και το επόμενο θα κάνει πάλι 2-3 μήνες να ξεκινήσει. Δυστυχώς αυτό είναι ό,τι χειρότερο για συλλόγους σαν εμάς που ψαχνόμαστε γενικώς και αορίστως, και ένας μίνιμουμ προγραμματισμός ίσως βοηθούσε να έρθει κανας άνθρωπος κατά δω να αφήσει τα ωραία του λεφτά...

dimitris08

Δημοσίευση από teo 25/11/2021, 00:53

Σ αυτο με τους βαθμούς συμφωνώ. Θα πουλάνε οτι αγώνα θέλουν.

Ίσως η ομάδα χρειάζεται σέντερ φορ, αλλά δεν ισχύουν οι περιορισμοί στις μεταγραφες;

teo
teo

Δημοσίευση από Iraklaras07 25/11/2021, 07:31

Iraklaras07
Iraklaras07

Δημοσίευση από AntiGrinias 25/11/2021, 08:22

Iraklaras07 έγραψε:Παιδιά όσοι βλέπουμε την Β εθνική χρόνια τώρα ξέραμε ότι δεν έχουν κανέναν  λόγο ύπαρξης οι Β ομάδες. Η επιμονή των συγκεκριμένων ομάδων  να περάσει αυτό το μέτρο δείχνει ότι  είτε είναι άσχετοι με το Ελληνικό ποδόσφαιρο (που δεν είναι) είτε θέλουν να επηρεάζουν άμεσα την μικρότερη κατηγορία και να ορίζουν ποιος  ανεβαίνει .

οι ομάδες 'β ειναι η αντιστάθμιση της γκυβέρνησης για τους δανεικούς και τις ομάδες δορυφόρους που προ-υπήρχε τα προηγούμενα χρόνια όπου ήθελαν οι βαρόνοι για να εξυπηρετούν τις ανάγκες τους.
δηλαδή αντί να αγοράζει και να σπέρνει δανεικούς και να καθορίζει τις τελικές κατατάξεις σε όλο το πρωτάθλημα, έφτιαξαν τις ομάδες 'β
αποτέλεσμα το ίδιο, η δοσοληψίες θα συνεχίσουν να δίνουν και να παιρνουν σε άλλο φάσμα. Οι ομάδες θα είναι "μαρκαρισμένες" απο την 'β κατηγορία. Δε φιλάς δακτυλίδι(στήνεις παιχνίδι) μπλούμ..
Ενώ επίσης για να προβιβαστεί μια ομάδα απο την 'β (συγκριτικά με παλαιότερα),  το να φιλήσει δακτυλίδι θα είναι κάτι παραπάνω απο δεδομένο

με τα χρόνια θα το αλλάξουν (ή διαμορφώσουν) και αυτό με κάτι άλλο, πάντα κατά της αξιοπιστίας του αθλήματος αυτού

Δημοσίευση από teo 25/11/2021, 16:12

Παιδιά απ όπου και να το πιάσουμε το πράγμα βρωμάει.
Οποιο εργαλείο δοθεί ξεφτιλίζετε.
Δίνουν δανεικούς σε ομάδες, τις κάνουν δορυφορους.
Φτιάχνουν Β ομάδες, θα ρυθμίσουν ποιος θα ανέβει.
Τέτοιο χαλι δε νομίζω να έχει άλλη χώρα λίγο νορμάλ.
Αλλα είμαστε γ@μημενα λαμογια των Βαλκανίων. Είναι στην κουλτούρα μας όλο αυτό τελικά.

Εμείς το θέμα αγωνιστικά είναι τι θέλουμε να φτιάξουμε.
Ομάδα να ανέβει απλά τρένο πχ του χρόνου ή να φτιαχτουμε λίγο στην Β με επένδυση σε παίχτες κτλ, πιο νέους εννοώ κτλ.

Γιατί το γκολ που ψάχνουμε σε τόσους αγώνες έρχεται με 2 τρόπους.